Středa 06 březen 2019
Kuba odsoudila USA za upevnění ekonomické blokády   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:07:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kubánské ministerstvo zahraničí vydalo 4. března prohlášení, ve kterém odsoudilo USA za implementaci 3. článku Helms-Burtonova zákona. Domnívá se, že je to eskalace agresivního jednání.

Americké ministerstvo zahraničí předtím oznámilo, že zahájí provádění některých částí z 3. článku Helms-Burtonova zákona.

Toto rozhodnutí umožní americkým občanům podat žalobu u amerických soudů na kubánské jednotlivce a podniky zahrnuté na sankční seznam. Americká strana také prohlásila, že je možné, že v budoucnu zavede kompletní obsah 3. článku, podle kterého budou moci američtí občané žalovat u amerických soudů všechny zahraniční podniky, které mají obchodní styky s Kubou.

Kubánské ministerstvo zahraničí to ostře odsoudilo. Uvedlo, že toto americké rozhodnutí posiluje blokádu Kuby a omezuje ekonomický rozvoj této země. Dodalo, že Kuba bude chránit spolupráci se zahraničním kapitálem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko: Projev amerického úředníka o „Monroeově doktríně" je urážka Latinské Ameriky   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:06:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera řekl, že projev poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Johna Boltona o „Monroeově doktríně" v souvislosti se situací ve Venezuele, je urážka Latinské Ameriky.

John Bolton nedávno řekl, že Spojené státy chtějí vytvořit koalici, aby svrhly venezuelskou vládu. Americká vláda se nebojí v otázkách souvisejících s Venezuelou provádět „Monroeovu doktrínu".

Ruská strana se domnívá, že země Latinské Ameriky na tuto poznámku Johna Boltona zareagují.

Tuto politickou doktrínu navrhl 2. prosince roku 1823 prezident Spojených států amerických James Monroe. Spojené státy podle ní považují Latinskou Ameriku za svou sféru vlivu, kde prosazují svou mocenskou politiku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní agentura pro atomovou energii je neustále připravena provádět ověřování a dohled nad Severní Koreou   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:04:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Jukija Amano 4. března na zasedání MAAE ve Vídni řekl, že MAAE nadále využívá informace z otevřených zdrojů a satelitní snímky pro sledování jaderných aktivit Severní Koreje a po dosažení politické dohody mezi dotčenými zeměmi je připravena provádět ověřování a dohled nad Severní Koreou.

Jukija Amano prezentoval situaci jaderných zařízení v Jongbjonu v Severní Koreji ke konci února letošního roku. Řekl, že od počátku prosince roku 2018 nezaznamenala MAAE žádnou činnost v reaktoru o výkonu 5 MW a nezaznamenala žádné známky radiochemické laboratorní aktivity.

Jukija Amano znovu vyzval Severní Koreu, aby plnila své závazky vyplývající z příslušných usnesení Rady bezpečnosti a Rady MAAE a spolupracovala s MAAE na vyřešení všech zbývajících otázek.

O íránské jaderné otázce Jukija Amano řekl, že Írán plní své závazky založené na Společném komplexním akčním plánu (íránská jaderná dohoda). MAAE bude i nadále ověřovat situaci v Íránu, přijme potřebná opatření a všechny akce a analýzy provede spravedlivým, nezávislým a objektivním způsobem.

Jukija Amano řekl, že v současné době funguje ve 30 zemích po celém světě 453 jaderných reaktorů, které vyrábí zhruba 400 GW elektřiny. V dalších 18 zemích je ve výstavbě 55 reaktorů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1642 sec,0.0544 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,683kB