Čtvrtek 07 březen 2019
Další Zemanova zrada: podepsal přistoupení k fiskálnímu paktu. Bez veřejné diskuze   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 07:44:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Miloš Zeman podepsal ve středu přistoupení ke smlouvě o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské měnové unii, takzvaný fiskální pakt. Informoval o tom mluvčí Hradu. Dokument podléhá kontrasignaci premiéra, píšou Novinky.cz.

Co nepíšou, je, že podepsaním fiskálního paktu signatářské země ztrácejí další část své suverenity a podléhají diktátu hospodářské politiky EU. Další háček je v tom, že případná pokuta státu který není v eurozóně, je hrazena ve prospěch souhrnného rozpočtu Evropské unie, uvádí Josef Lebduška na serveru Pravý prostor.

A tak zase další, ještě těsnější ekonomická vazba na EU. Čím víc se Titanik potápí, tím zuřivěji se ČR drápe na palubu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByli stateční i v hodině smrti   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:45:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
8. března 1944 byla provedena největší vražda československých občanů. Ten den bylo v rámci „konečného řešení židovské otázky“ zavražděno 3792 českých Židů. Místem tohoto zločinu se staly plynové komory německého koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz - Birkenau. Je to již 75 let….

V koncentračním táboře Auschwitz – Birkenau se nacházel tzv. Terezínský rodinný tábor. Do tohoto tábora bylo od září 1943 převezeno z Terezína kolem 5000 našich židovských spoluobčanů. Od počátku příjezdu měli určitá „privilegia“, tedy z pohledu ostatních vězňů. Děti mohly zůstat u rodičů, vězni neprocházeli hrůznou selekcí…. Připomínám, že v tzv. rodinném táboře živořili podobně jako ostatní vězni, jejich úmrtnost nebyla nižší….

Délka jejich pobytu byla nacistickým vedením tábora Osvětim přesně vymezena. Naděje skončily po půl roce, vězni z tzv. Terezínského rodinného tábora byli převezeni na nákladních vozech k plynovým komorám…. A zde v ranních hodinách 8. března 1944 bylo zavražděno 3792 našich občanů, mužů, žen i dětí. I těch malých dětí….

Cestou na popravu zpívali českou hymnu, byli stateční i v hodině své smrti. 3792 lidských bytostí, které by se vešly do města velikosti jihočeských Volar bylo zavražděno během několika hodin.

Zeptejte se dnešního studenta gymnázia, na tuto událost, bude nejspíš tápat. V televizi, v knihkupectví jsou studentům nabízeni jiní hrdinové. Připomínám, že ten, kdo nehledá poučení v dějinách, může se stát, že je prožije znovu.
Hitlerovy myšlenky na „konečné řešení židovské otázky“ našly naplnění zejména při jeho tažení na Východ. Daleko od Velkoněmecké Říše vznikaly desítky vyhlazovacích táborů, Treblinka, Sobibór, Chelmno, Majdanek, tím největším peklem byl tábor Osvětim-Birkenau. V těchto táborech smrti probíhalo, dle zvrácené nacistické ideologie o nadřazené rase, hromadné vraždění mužů, žen i dětí. Na šest milionů židovských obětí bylo zavražděno, zplynováno, umučeno hladem. Před popravou byli zbaveni majetku, důstojnosti a nakonec i života. Mezi nimi byly i statisíce československých obětí. V táboře smrti Chelmnu našlo smrt i 82 českých dětí z Lidic.

Nedávno jsme si připomenuli „Den památky obětí holocaustu“. Tento den je spojen s osvobozením koncentračního tábora Osvětim Rudou armádou. 27. ledna 1945. Osvobozeno bylo ale už jen posledních 7650 lidských trosek. Fotografie z tohoto pekla smrti obletěly celý svět. Osvětim, Treblinka a další tábory smrti, to byla nacisty dokonale vybudovaná továrna na smrt, včetně plynových komor, spalovacích pecí a zpracování všeho, co mohla poskytnout lidská bytost. Tyto zločiny a svou vinu na nich ponese německý národ na dlouhé věky….

Přemysl Votava

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČT a ČRo se trumfují, lhaní o Venezuele překonalo Majdan   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:37:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdálo se, že lhaní třeba o Ukrajině v časech fašistického majdanu nejde překonat. Ale ČT a Český rozhlas se rozhodli sami sebe trumfnout ve lhaní a překrucování faktů o Venezulele.

Cíl je jasný - podpořit nedemokratický a protiústavní puč vedený spolupracovníkem americké CIA Guaidoem. Jde, jak jinak, o ropu a dlší zdroje, které kdysi prezident Chavez znárodnil americkým firmám. To se neodpouští.

Jsme přitom svědky standardního modelu americké agrese, vyzkoušené a realizované fakticky ve všech zemích Latinské Ameriky.

I proto drtivá většina Latinoameričanů miluje gringy - amíky asi tak, jako my nacisty. Byť kolaborant za peníze se najde vždy a všude.

Američany chápu - jde o prachy. Smutné je, že české lhaní a kampaň proti demokratické vládě Venezuely nemá v Evropě obdobu a děláme ho zdarma.

Bolívarovská revoluce, kterou zahájil Chavez, přitom zlepšila životy milionům lidí a prokazují to jednoznačně statistiky - včetně indexů o podvýživě nebo úmrtnosti dětí. Mnoho mýtů vyvrácených najdete např. zde: http://www.bolivar.wbs.cz/Myty-a-lzi-o-Venezuele.html

Další rozepsal Štěpán Kotrba zde

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ted-zbyva-jeste-poslat-do-Venezuely-komando-CIA-Stepan-Kotrba-vyvraci-zasadni-omyly-hlavniho-nazoroveho-proudu-569790

Ano, Venezuela se poslední desetiletí potýká s rostoucími potížemi - šrouby venezuelské ekonomike ovšem utahují USA, ať už přímo či nepřímo, ale ve všech myslitelných směrech - od teroristických útoků, sabotáží, pokusů o ozbrojené převraty, až po ekonomické sankce, blokády atd. A k tomu přidejme štvavou propagandu, která po desetiletí občansky a politicky destabilizuje zemi a rozeštvává společnost.

Britský The Guardian o tom např. napsal:

"Řada nezávislých expertů, včetně poradce OSN pro lidská práva Idrisse Jazairyho a Alfreda de Zayase, který se v loňském roce stal prvním zpravodajem OSN, který pobýval ve Venezuela 21 let, výslovně uvedl, že USA používají sankce jako metodu hospodářské války proti Venezuele a že je to důvodem hospodářské a humanitární krize, které země čelí.

Začátkem tohoto měsíce de Zayas uvedl, že “toto konání lze klasifikovat jako " úmyslné zabití, vraždu, je to zločin proti lidskosti a mohl by být přezkoumán podle článku 7 Statutu Mezinárodního trestního soudu.”

více zde. https://www.theguardian.com/world/2019/feb/25/us-hypocrisy-on-venezuela-sanctions

„Když říkám, že silná vlna emigrace z Venezuely je provázána s ekonomickou válkou, která je proti ní vedena skrz sankce, tak to lidé neradi slyší. Jsou zvyklí na jednoduchá vysvětlení jako ta, že socialismus selhal. Sankce Spojených států jsou dle mezinárodního práva nelegální. Nebyly posvěceny Radou bezpečnosti OSN,” řekl de Zayas v rozhovoru pro The Independent. Jedenasedmdesátiletý, nyní již bývalý zpravodaj také navrhuje, aby se sankcemi zabýval Mezinárodní trestní soud.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zpravodaj-osn-prekvapil-sankce-proti-venezuele-zlocin-proti-lidskosti-jak-stredovek-65046

The Guardian také informuje, že “navzdory ničivému dopadu amerických sankcí na venezuelskou společnost je nejnovější index lidského rozvoje (2018) UNDP, který kombinuje měření délky života při narození, vychozených ročníků ve školách a hrubém národním důchodu na obyvatele ve Venezuele vyšší než v Brazílii nebo Kolumbii.

"Hodná" Kolumbie je přitom ukázkovým příkladem totality poslušné USA a proto nevadí ani vraždění politckých odpůrců, komanda smrti, bída, korupce nebo fakticky neřešená produkce drog. Tady ovšem narážíme na protichůdné zájmy - USA samozřejmě drogy vadí, na straně druhé se CIA naučila některé drogové kartely využívat jak pro boj s odpůrci, tak pro financování některých svých tajných aktivit (např tady http://wertyzreport.cz/clanek/strucna-historie-zapojeni-cia-do-obchodovani-s-drogami).

Odporné lhaní a překrucování ve prospěch Severoameričany řízeného pučisty překračuje myslitelné meze. A je zdánlivě nepochopitelné, že mezi českými novináři se nenašel v mainstreamu kritický hlas. O to větší dík lidem jako je Terka Spencerová, Štěpán Kotrba, Jiří Hájek a pár dalších.

Tady už nejde o Venezuelu, ale o nás - prohnilost, poplatnost a propagandna českých novinářů na novém vrcholu snese srovnání snad jen s protektorátní proněmeckou novinařinou, kdy roli řídící ideologie nacistického Německa převzal současný Němci řízený Brusel.

Roli tu hraje i nebývale nízká profeisonální a intelektuální úroveň stávajících novinářů. Věřím, že velká část dokonce věří tomu, co píše, říká - ale ve svobodných médiích by neměl co dělat hlupák, co si neověřuje fakta, nehledá souvislosti a neumí přijmout i fakta, která se mu nehodí do jeho obrazu .
̈
To, že tam tito hlupáci sedí a denně tvoří bláboly poplatné svému zkreslému vidění světa, je skutečnost k zamyšlení - cui bono, komu jsou nekritičtí troubové v redakcích užiteční?

Co dělají odpovědní členové nejrůznějších mediálních rad, co mají ze zákona kontrolovat dodržování zákonů, které veřejnoprávním médiím obkjektivitu a nezkreslování faktů nařizují?

Sedí a mlčí? Ano - většina sedí a drží pusu a krok.
Tam, kde nejsou objektivní a svobodně šířené informace, tam, kde vládne jen propaganda, tam končí jakákoli demokracie. Jde jen o jinou, skrytější formu totality.

Za třicet let budování demokracie jsme se dostali do roku 1940.
Aniž by to většině našich inteltuálních elit, bojovníků za demokracii a svobodu jakkoli vadilo. Ona ta totalita zřejmě ani tak nevadí, jen musí být “naše”.

Autor: Jaroslav Novák

Zdroj: https://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=703383
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan: Nejsme otroci, dohodu s Ruskem o S-400 nezrušíme   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:32:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu prohlásil, že vláda nehodlá rušit dohodu o dodávkách systémů S-400, a to i přes námitky Washingtonu. Podle něj se jedná o konečné rozhodnutí.

„Je konec," řekl Erdogan v televizním rozhovoru pro Kanal 24 a zdůraznil, že dohoda byla podepsána a první dodávky se uskuteční v červenci. „Jsme nezávislé Turecko, nejsme otroci," poznamenal.

Americký generál Curtis Scaparrotti, který stojí v čele amerického velitelství v Evropě, v úterý Senátu USA doporučil, aby zastavil dodávky bojových letounů F-35, pokud Turecko nakoupí systémy protivzdušné obrany S-400.

„Pokud přijmou systémy S-400 a rozmístí je na tureckém území, pak budeme mít problém (…) s letouny F-35," uvedl velitel výboru. „Je to problém pro všechny naše letadla, ale v první řadě pro F-35. Moje nejlepší rada zní nepřipustit společný provoz F-35 se spojencem, jenž pracuje s ruskými systémy protivzdušné obrany, které pravděpodobně mají ty nejpokrokovější technologie," prohlásil Scaparrotti.

Turecký prezident dále dodal, že jeho vláda zváží také nákup nejnovějšího ruského systému S-500 Prometheus. Tyto systémy Rusko zatím nemá ve výzbroji. Ruští experti však tvrdí, že se tento systém svými schopnostmi vyrovná americkému protiletadlovému raketovému kompletu THAAD. S-500 má být zařazen do služby v příštím roce.

Podle Erdogana by se Spojené státy neměly snažit vnutit Turecku disciplínu prostřednictvím obchodních opatření. Přitom zdůraznil, že i Turecko má připraveno vlastní opatření.

Washington několikrát varoval Ankaru, že pokud koupí systémy S-400, pak na ni uvalí sankce v souladu se zákonem O boji s protivníky Ameriky za pomoci sankcí (CAATSA, Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, pozn. red.).

Dále se Erdogan pozastavil nad stažením amerických sil ze Sýrie.

„Ať si USA vezmou své zbraně ze Sýrie nebo je dají Turecku, ale ne teroristům," řekl Erdogan. Turecko totiž považuje kurdské milice, včetně těch, které jsou součástí Syrských demokratických sil (SDF), za teroristy. A právě SDF jsou podporovány Spojenými státy. Ve Washingtonu tak nyní zvažují, zda nepřenechají část zbraní Kurdům, kteří bojují proti Islámskému státu.

Erdogan je však přesvědčen o tom, že americký prezident Donald Trump zaujal tvrdý postoj v otázce ohledně stažení vojsk ze Sýrie, přestože mu lidé z jeho okolí říkají „různé věci".

„V USA existuje řád, který můžeme rovněž označit za hluboký stát," poznamenal turecký prezident.

V Turecku označují pojmem „hluboký stát" spiknutí nedemokratických sil z řad tajných služeb, armády, ústavního systému a mafie. Údajně mohou být napojeni na tureckého islámského učence Fethullaha Gülena, který je v exilu v USA.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kSHC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponI nadále budeme bojovat proti migraci. V Maďarsku tvrdě odpověděli na kritiku   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:28:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarský premiér Viktor Orbán se dlouhodobě řadí k předním kritikům migrační politiky v Evropské unii a tvrdě odmítá jakékoliv uprchlické kvóty, které navrhla Komise.

Ve středu vládní mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács na svém Twitteru napsal, že se Budapešť nevzdá svého protiimigračního postoje ani poté, co Evropská lidová strana (EPP), jejíž součástí je i maďarská vládní strana Fidesz, vyzvala Maďarsko, aby přestala s protievropskou rétorikou.

„Nasloucháme názorům ostatních, včetně (předsedy skupiny EPP Manfreda, pozn. red.) Webera, ale obrana evropských křesťanských hodnot a zastavení migrace jsou pro nás důležitější než stranická disciplína. V tom nesmíme ustoupit," poznamenal Kovács.

Média dříve psala, že předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, kterého nominovala právě EPP, chce, aby se strana zbavila Orbána. Weber do Budapeště vzkázal, že pokud nechce, aby byla Fidesz vyloučena ze strany, „musí Viktor Orbán okamžitě a navždy ukončit kampaň své vlády proti Bruselu".

Na konci minulého měsíce se Komise odhodlala k neobvyklému kroku a na svých stránkách zveřejnila materiál, ve kterém vyvrací řadu tvrzení maďarské vlády. Jedná se například o to, že vyvrací, že je napojena na finančníka George Sorose nebo že chce omezit suverenitu členských zemí prostřednictvím migrace.

„Tvrzení maďarské vlády jsou v nejhorším případě zcela mylná a v nejlepším případě velmi zavádějící," stojí ve čtyřstránkovém dokumentu. „A žádné z nich nemá co do činění s Georgem Sorosem," tvrdí Komise.

Po vypuknutí migrační krize se Evropské unii nepodařilo najít shodu ohledně vhodných opatření, jak v letech 2015 až 2016 zvládnout příliv migrantů. O azyl požádalo celkem 2,5 milionů osob. Maďarsko spolu s Českou republikou a dalšími zeměmi vystupovalo proti povinnému přerozdělování kvót.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kSHB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuela vyhošťuje německého velvyslance   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:24:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuela označila německého velvyslance za nežádoucí osobu kvůli jeho zasahování do vnitřních záležitostí země. Ten nyní musí během 48 hodin opustit zemi. Informovalo o tom Ministerstvo zahraničních věcí Venezuely.

„Bolívarovská republika Venezuela zveřejňuje své rozhodnutí o tom, že Daniela Martina Krienera, velvyslance Spolkové republiky Německo, prohlašuje za nežádoucí osobu, a to kvůli jeho opakovanému zasahování do vnitřních záležitostí země, což je zjevným porušením diplomatických vztahů,“ uvádí se ve zprávě.

Podle ministerstva měl německý velvyslanec hrát roli politika, který je spojen s venezuelskou opozicí. A to je nepřijatelné.

„Venezuela je svobodná a nezávislá, a proto aktivity diplomatických zástupců, která zahrnují zasahování do věcí spadajících do výlučné pravomoci lidu a vlády venezuelského státu, nejsou akceptovatelné a akceptovatelné nebudou. V souvislosti s tím poskytujeme panu Krienerovi celkem 48 hodin na to, aby opustil území Venezuely,“ uvedl rezort.

Ministerstvo přitom poznamenalo, že je připraveno podporovat uctivé vztahy se všemi zeměmi Evropy. Ty však nesmí podporovat státní převrat, ale měly by napomáhat mírovému urovnání situace v zemi a dialogu mezi venezuelskými politiky.

Dne 23. ledna 2019 se na pozadí protestních akcí ve Venezuele šéf opozice Juan Guaidó prohlásil za dočasného prezidenta. Spojené státy a řada dalších zemí krok Guaidóa uznaly a požadovaly, aby venezuelský prezident Nicolás Maduro, jehož zvolení tyto země nepovažují za zákonné, nepovolil násilné akce proti opozici. Maduro uvedl, že to on je ústavním prezidentem a šéfa opozičního parlamentu označil za loutku Spojených států.

Rusko, Čína a několik dalších zemí podpořily Nicolase Madura jakožto legitimního prezidenta Venezuely.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kSH8

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzraelští vojáci bombardovali zařízení Hamasu v pásmu Gazy již třetí den po sobě   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:19:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Večer 5. března vyslaly izraelské obranné síly stíhací letouny a bombardovaly několik cílů palestinského islámského hnutí odporu (Hamas) v pásmu Gazy. Toto je třetí den, kdy izraelská armáda bombardovala zařízení Hamasu.

Bezpečnostní pracovníci v pásmu Gazy uvedli, že v noci odpálily izraelské válečné letouny tři střely ve výcvikovém zařízení v brigádě al-Qassam pod vedení Hamasu. V současné době nejsou žádné zprávy o ztrátách na životech.

Izraelské obranné sily vydaly prohlášení, podle něhož izraelské válečné letadla bombardovala celou řadu cílů v rámci vojenského zařízení Hamásu v severním pásmu Gazy. Podle Izraele je to reakce na vydání palebných zbraní, které nesou výbušné zařízení z pásma Gazy do Izraele. V prohlášení se uvádí, že izraelské obranné síly se domnívají, že zařízení, které nese výbušniny do Izraele, je pokusem o poškození bezpečnosti občanů. Armáda to nebude tolerovat a bude nadále rázně potlačovat takové činy. V prohlášení je uvedeno, že Hamás je zodpovědný za vše, co se děje v pásmu Gazy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuela odsoudila prodloužení vládního příkazu Spojených států, podle kterého je Venezuela považovaná za „hrozbu"   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:18:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuela 5. března odsoudila prodloužení vládního příkazu Spojených států, podle kterého je Venezuela považovaná za „hrozbu".

Venezuelské ministerstvo zahraničí téhož dne v prohlášení uvedlo, že poté, co Trumpova vláda opakovaně vyhrožovala vojenským zásahem ve Venezuele, se pokouší přesvědčit veřejnost, že Venezuela představuje pro Spojené státy hrozbu. „Je neuvěřitelné, že nejmocnější vojenská síla na planetě považuje Venezuelu za bezpečnostní hrozbu."
V prohlášení se uvádí, že Venezuela odsuzuje nebezpečné a pokrytecké praktiky Spojených států a žádá mezinárodní společenství, aby se proti nim postavilo.

Bývalý americký prezident Barack Obama podepsal v březnu 2015 výkonný příkaz, podle kterého představuje Venezuela „jedinečnou a mimořádnou hrozbu" pro národní bezpečnost a zahraniční politiku USA. Od té doby americká vláda tento výkonný příkaz každý rok prodlužuje.

Vzhledem k tomu, že Spojené státy veřejně podporují venezuelského opozičního vůdce Juana Guaidó jako „prozatímního prezidenta", venezuelská vláda 23. ledna oznámila přerušení diplomatických vztahů se Spojenými státy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN: Čína dosáhla významných úspěchů při výstavbě ekologické civilizace   
Pridal tk Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:16:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V polovině tohoto měsíce se bude v keňském Nairobi konat čtvrtá světová konference o životním prostředí. Výkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí Joyce Msuyová 5. března místního času v rozhovoru pro CRI uvedla, že Čína dosáhla významných úspěchů při výstavbě ekologické civilizace. Předseda čínské vlády Li Keqiang (Li Kche-čchiang) ve Zprávě o práci vlády také objasnil další pracovní plán zaměřený na ochranu životního prostředí.

Čínský premiér Li Keqiang včera ve Zprávě o práci vlády uvedl, že v loňském roce přijala čínská vláda aktivní opatření na podporu prevence a kontroly znečištění. Joyce Msuyová se vyslovila v tom smyslu, že v Pekingu se koná 2. zasedání 13. VSLZ, na kterém bude také vytvořen plán zaměřený na budoucnost čínské ekologické civilizace. „Velmi mě těší, že čínská vláda věnuje velké úsilí na kontrolu znečištění a rozvoj obnovitelné energie," uvedla Joyce Msuyová.

Čínská vláda ve své pracovní zprávě uvádí, že bude nadále upevňovat prevenci a kontrolu znečištění a posilovat výstavbu ekologické civilizace. Je třeba zlepšovat příslušné politiky na podporu vysoce kvalitního rozvoje a ochrany životního prostředí.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1675 sec,0.0463 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,589kB