Neděle 17 březen 2019
Německá vláda požádala Spojené království, aby co nejrychleji předložilo požadavek o odložení odchodu Británie z EU   
Pridal tk Neděle 17 březen 2019 - 05:42:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené království by mělo co nejdříve předložit požadavek o odložení odchodu Velké Británie z EU. Uvedl to včera mluvčí německé vlády Seibert.

Německá vláda téhož dne vydala prohlášení, ve kterém se uvádí, že Německo vítá rozhodnutí britské Dolní sněmovny, která neschválila odchod Británie z EU bez dohody. „Brexit bez dohody by nebyl v souladu se zájmy nejrůznějších stran," uvedl mluvčí německé vlády Seibert.

Dolní komora britského parlamentu 13. března hlasovala proti Brexitu bez dohody. Podle vládního návrhu, který schválila Dolní komora britského parlamentu, pokud schválí Dolní sněmovna dohodu o „Brexitu" do 20. tohoto měsíce, britská vláda bude jednat s EU, aby hledala možnost odložit datum „Brexitu" z 29. března na 30. červen, jinak bude britská vláda stále jednat s EU, každopádně záležitosti „Brexitu" budou záviset na rozhodnutí EU. Seibert se vyslovil v tom smyslu, že rozhodnutí Dolní komory britského parlamentu nevede automaticky k odložení „Brexitu", ale Spojené království musí proaktivně podat EU žádost o odložení svého odchodu. Jakmile britská vláda podá žádost o odložení „Brexitu", vedoucí představitelé členských států EU o tom rozhodnou na summitu EU, který se bude konat příští týden.

Seibert mimo jiné uvedl, že Německo se již připravilo na různé možnosti „Brexitu" a je v úzké komunikaci a spolupráci s ostatními členskými státy EU a Evropskou komisí ohledně této otázky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1742 sec,0.0624 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,646kB