Středa 27 březen 2019
Generál Pavel věrně sloužil socialistické soustavě v čele se SSSR a trénoval boj proti imperialismu v čele s USA. Nyní činí bez uzardění pravý opak, stejně jako Pavel Telička v diplomacii...   
Pridal tk Středa 27 březen 2019 - 04:47:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Píše se rok 1984.

Soudruh Winston Smith pracuje na Ministerstvu pravdy, zabývá se manipulováním minulosti. Když se ze spojence stal nepřítel a z nepřítele spojenec, Winston přepíše novinové články, které v minulosti vyšly. Velký bratr se totiž nikdy nemýlí, má absolutní pravdu. Ve skutečnosti se nelze spolehnout na pravdivost ani u letopočtu.

Na každém kroku i v soukromí vás sleduje ideopolicie pomocí všudypřítomné techniky. Myšlenky proti oficiálním doktrínám jsou ideozločin, který se tvrdě trestá. Děti jsou ve stranické organizaci vychovávány k udávání rodičů.

I Winston je zatčen. Při těžkém mučení prozradí vše. Přeje si zemřít, ale nemá možnost. Ptá se sám sebe i svých mučitelů, co po něm Strana ještě chce. Pochopí, že cílem vůbec není dostat z vězně informace a pak jej popravit. Strana jej chce zlomit. Chce po něm, aby upřímně miloval Velkého bratra a bezmezně mu věřil. To se zdá zhola nemožné. Ale surovost promyšleně kombinovaná s vlídnými domluvami a obdobími klidu nakonec vedou k cíli. Winston je zcela pokořen.

Zpátky na svobodě už je jiným člověkem. Znovu je zaměstnán na Ministerstvu pravdy a dokonce lépe placen. Winston si uvědomuje, že navzdory všemu teď Velkého bratra miluje a ctí.
Diktatura vládne tak efektivně, že si lidé přestávají uvědomovat jiné možnosti, přestávají myslet. Vnímají jen hesla a strojově vytvářenou zábavu (romány, poezii i hudbu). Prakticky nikdo už na způsobu života, který lze shrnout do několika hesel, nevidí nic špatného.

Doublethink

Ke kontrole kolektivního myšlení slouží doublethink, schopnost udržet pohromadě dvě zcela protikladné informace a zároveň oběma pevně věřit. Vědomý proces vyžaduje inteligenci, ale zároveň musí být nevědomý, protože lež není přípustná, Strana nelže. Každý ví, že v prostorách Ministerstva lásky (v newspeaku Lamini) jsou cely a mučírny pro politické vězně, Ministerstvo pravdy (Pramini) se programově zabývá lhaním, ekonomika Ministerstva hojnosti (Hojmini) vede k hladomoru, Ministerstvo míru (Mírmini) řídí válku. Člověk cvičený v doublethinku v tom ale nevidí spor. Jestliže Strana říká, že Eurasie je úhlavní nepřítel Oceánie, pak byla nepřítelem odjakživa bez ohledu na klamnou vzpomínku, že ještě před 10 minutami byla spojencem...

Newspeak

Od řadového obyvatelstva Oceánie se vyžaduje, aby upřímně jásalo nad prací Strany a ze srdce nenávidělo její nepřátele, ale zároveň o ničem moc nepřemýšlelo. Veškeré lidské emoce, city a potřeby jsou programově přesměrovány na jiné cíle v souladu s ideologií. Jedním z nástrojů k upevnění pravověrného myšlení je newspeak, jazyk uměle vytvářený speciálním oddělením Ministerstva pravdy. Do budoucna má v Oceánii zcela nahradit angličtinu, které se říká oldspeak. Cílem je zjednodušení jazyka natolik, aby ideologicky závadné myšlenky nebylo možné ani slovně vyjádřit, případně aby působily absurdně už na první dojem. Newspeak je jediným jazykem, jehož slovní zásoba se nerozšiřuje, ale naopak zužuje s každým vydáním nové verze Slovníku. Všechny vedlejší významy slov jsou potlačeny, slovní zásoba zredukována na nezbytné minimum, citové zabarvení mají jen výrazy podporující Angsoc a odsuzující jeho nepřátele.

Ideozločin

Ideozločin je jakýkoli zločin proti Straně a může být spáchán slovy či skutky, nebo myšlením. Ideozločin je trestán v některých případech i smrtí. Podobně jako opatření newspeaku, který pomalu ale jistě omezuje „manévrovací prostor“ pro vyjádření závadných myšlenek v Orwellově 1984 jsou uváděny v praxi praktiky, které směřují k vymýcení ideozločinu.
Smithovi z masa a kostí říkejme, čistě náhodně, třeba Fendrych. Nevím čím na Lamini prošel, ale funguje to.
Velký bratr se usídlil v Bruselu, má vždy pravdu a také to není jedna osoba. Nevolení vyvolení, členové Vnitřní strany, vyjmuti z daní, chráněni doživotní imunitou, žijí v od reality izolovaném světě.

Ideopolicie má mnoho jmen, některá dokonce poetická – Elfové. Socialistický ministr vnitra a vícepremiér vlády Hamáček přeměnil v ideopoliciipřed pár dny dokonce protimafiánský útvar. Nedávno v Británii navštívila policie dámu, která na sociální síti vyjádřila kritický názor na vládní přístup k řešení Brexitu s tím, že se sice nejednalo přímo o zločin, ale že by měla být napříště s kritikou opatrná. Ne, nejedná se o věty z románu 1984. Knihy Jordana Petersona už se nesmí prodávat, protože ho kdosi vyfotil poblíž někoho, kdo má na triku nápis proud islamophob. Ideozločin vpravdě hrdelní. Zato fotografie mladého Fialy s Posseltem ze sešlosti Kalergiho pohrobků uvedla uvědomělého panevropana mezi prominentní poskoky Vnitřní strany.

I dnešní děti jsou po vzoru Pavlíka Morozova vzdělávacím systémem patřičně ideologizovány. Doma pak opravují své rodiče za oldthink ideozločiny.

Příkladů doublethinku nám média i politici dávají bezpočet:
Merkel: pracovníci ze zemí V4 nemohou pracovat na Západě – rozvrátili by náš pracovní trh

Merkel: potřebujeme nutně uprchlíky, aby zachránili náš pracovní trh
Merkel: Multikulturalismus naprosto selhal
Merkel: Herzlich wilkommen, Wir schaffen das

Generál Pavel věrně sloužil socialistické soustavě v čele se SSSR a trénoval boj proti imperialismu v čele s USA. Nyní činí bez uzardění pravý opak, stejně jako Pavel Telička v diplomacii, Andrej Babiš v byznysu, nebo Pavel Rychetský v justici. Kalousek arbitr morálky. Doublethink reloaded.
I newspeak se uchytil. Genderově fluidní, afroameričan, afroafričan, třetí pohlaví, sedmdesáté první pohlaví, fake news, hybridní hrozba, více Evropy, těhotný muž, žena s penisem, bílá nadřazenost, islamista..

Skeptik trefně namítne: Kecy, EU není velký bratr – vždyť si tady cintáte pentli a nikdo vás nezašije. Nehodnoťme stav, ale proces, směr a dynamiku. Kam míříme? K více svobodám a individuální odpovědnosti, nebo k všeprostupujícímu státu a korporacím s plnou kontrolou všech a všeho?

Socialista a rosenkrucián Orwell nenapsal ani tak dystopický román, jako návod, jak na věc. Mezi soudruhy z Evropské komise má evidentně mnoho věrných čtenářů. Fanoušci Starwars si hrají na Luka a Darth Vadera, Juncker s Mogherini a spol naplňují vizi Velkého bratra. Úspěšněji, než by si většina Evropanů přála.

Autor: Zbyněk Passer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko je pobouřeno pozicí stálé představitelky České republiky v OPCW   
Pridal tk Středa 27 březen 2019 - 04:03:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jana Rejnišová, stálá zástupkyně České republiky v OPCW, neměla právo navštívit americká chemická zařízení v Coloradu jménem všech východoevropských zemí. Navíc to, že vstup do těchto zařízení nebyl povolen ruským odborníkům, naznačuje, že Washington nechce, aby Moskva kontrolovala plnění závazků USA ničit chemické zbraně. Uvedlo to v úterý Ministerstvo zahraničních věcí RF.

„Práce stálé zástupkyně České republiky v OPCW Jany Rejnišové vyvolává závažné otázky. Na rozdíl od povinností předsedy Výkonné rady zachovat neutralitu a podporovat sbližování, upřednostňuje otevřeně hájit názor západní skupiny zemí vedenou Spojenými státy,“ je uvedeno v komentáři MZV RF.

Jako příklady „jednostranného přístupu“ na ministerstvu uvedli situaci, kdy „Američané a jejich spojenci s pomocí aktivní manipulace ze strany předsedy odmítli ruský návrh o doplnění seznamu o látky podléhající kontrole podle Úmluvy o chemických zbraních (CWC)“.

Ministerstvo zahraničních věcí také zdůraznilo, že v rozporu s postupy organizace Rejnišová „otevřeně nahrála Západu, což zabránilo snahám ruské strany získat další vysvětlení k vysoce kontroverzní zprávě vyšetřující incident s chlórem loni v dubnu v syrském městě Dúmá, který sloužil jako záminka pro raketové útoky USA a jejich spojenců proti Sýrii v rozporu se základními normami a principy mezinárodního práva.

„Pobouření způsobuje také chování stálé představitelky České republiky v situaci ohledně návštěvy delegace výkonného výboru v zařízení na likvidaci chemických zbraní v americkém státě Colorado ... V rámci stávajících kontrolních mechanismů má ruská strana plné právo navštívit americká chemická zařízení, stejně jako v tom nebyli dříve omezováni také američtí představitelé. Ovšem když se objevila otázka návštěvy ruských specialistů do Spojených států, Rejnišová tuto možnost zablokovala. Bez souhlasu se rozhodla odcestovat do Colorada nejen jako „nezávislá“ členka Výkonné rady OPCW, ale také jako „představitelka“ všech východoevropských států, tj. „reprezentanta“ Ruska, a na to nemá právo,“ zdůraznilo ministerstvo zahraničí.

Přičemž přímá žádost ruské strany odeslaná na ministerstvo zahraničí byla zamítnuta, jako kdyby nikdy neexistovala žádná dohoda o vzájemných návštěvách zařízení na likvidaci chemických zbraní. „Důvod takového chování Američanů i Rejnišové je docela pochopitelný. Ve Washingtonu, odkud zřejmě pocházel příslušný tým, nechtějí, aby Rusko ověřilo plnění závazků USA ničit chemické zbraně. To znamená, že mají co skrývat,“ zdůraznilo ministerstvo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mbmX


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVyšetřování Čapího hnízda bylo oficiálně ukončeno   
Pridal tk Středa 27 březen 2019 - 03:58:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Trestní stíhání, kterému čelil premiér Andrej Babiš a jeho rodina, bylo ukončeno. V úterý promluvil o případu mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

„Vyšetřování ve věci v mediálním prostoru označované ‚kauza Čapí hnízdo‘ bylo skončeno a policejní orgán vyrozuměl obviněné a jejich obhájce o možnosti prostudovat spisy a učinit návrhy na doplnění vyšetřování. Část věci týkající se jednoho z obviněných byla vyloučena k vlastnímu řízení,” uvedl mluvčí.

Kauza se začala vyšetřovat v září roku 2017, když pražský kriminalista Pavel Nevtípil obvinil premiéra, jeho příbuzné a další lidi z dotačního podvodu či poškození finančních zájmů EU.

Co se týče Andereje Babiše mladšího (35), policie měla v plánu ho vyslechnout, a hlavně požadovala znalecké prozkoumání jeho zdravotního stavu. Muž žije ve Švýcarsku a má také občanství této země. Podle jeho otce a lídra Hnutí ANO trpí Babiš mladší schizofrenií.

Společnost Farma Čapí hnízdo, tehdy ještě pod názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova holdingu Agrofert, který je nyní ve svěřenském fondu.
V prosinci 2007 se firma změnila na akciovou společnost s akciemi na majitele. V roce 2008 získala evropskou dotaci padesát milionů v programu pro malé a střední podniky. Po několika letech, kdy společnost dodržovala dotační podmínky, se vrátila pod Agrofert.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVšechny strany Středního východu odsoudily Spojené státy, které uznaly suverenitu Izraele nad Golanskými výšinami   
Pridal tk Středa 27 březen 2019 - 03:54:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump 25. března oficiálně uznal suverenitu Izraele nad Golanskými výšinami, což vyvolalo ostré odsouzení arabského světa.

Syrská vláda jasně vyslovila svou opozici proti Trumpovu rozhodnutí. Úředník syrského ministerstva zahraničí řekl, že Spojené státy uznaly suverenitu Izraele nad okupovanými Golanskými výšinami, což je zjevné narušení celistvosti území a suverenity Sýrie, americký prezident nemá právo legalizovat okupaci nebo použít sílu k uzurpování území druhých. Tato americká politika vyvolává větší riziko pro region i svět.
Předseda arabského parlamentu Mashal bin Fahm al Salmi ostře odsoudil podepsání tohoto rozkazu. Řekl, že tento rozkaz nemá právní účinek a porušuje související rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Vyzval mezinárodní společenství, zejména Radu bezpečnosti OSN, aby dodržovala mezinárodní zákon a související rezoluce a považovala Golanské výšiny za okupované území.

Libanonské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Trump narušuje úsilí o realizaci spravedlnosti a míru na Středním východě, a proto bude Izrael i nadále izolován.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAsijské fórum v Boao 2019 se zaměří na otevřenou světovou ekonomiku   
Pridal tk Středa 27 březen 2019 - 03:52:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od 26. března probíhá v Boao v provincii Hainan další ročník Asijského fóra v Boao na rok 2019, jehož hlavním tématem je „Společný osud, společná akce a společný rozvoj". Generální tajemník fóra Li Baodong téhož dne uvedl, že v rámci hlavního tématu se letošní fórum zaměří na pět klíčových otázek, včetně otevřené světové ekonomiky.

Li Baodong se vyslovil v tom smyslu, že na letošním fóru předloží účastníci návrhy a rady ohledně rozvoje otevřené světové ekonomiky. Je třeba hledat řešení otázek a výzev, které se objeví v procesu globalizace. Proběhne také seminář zaměřený na multilateralizmus, regionální spolupráci a globální řízení s cílem čelit výzvám pro multilateralismus a regionální spolupráci a dosáhnout shody ohledně globální správy.

Letošního ročníku se podle zprávy zúčastní přes 2000 zástupců z 60 zemí a regionů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Vysoký ukrajinský zpravodajský činovník: To Ukrajina ukončila let MH 17   
Pridal tk Středa 27 březen 2019 - 03:48:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vysoký pracovník Ukrajinské bezpečnostní služby (SBU) Vasilij Pozorov, který se v nedávných dnech uchýlil do Ruska, učinil dnes, to je 26. března, směrem k mezinárodním médiím prohlášení o tom, že to byla Ukrajina, která s cílem rozpoutat etnickou genocidu na Donbase zastavila 17. července 2014 let MH 17 Malasijských aerolinií na trase z Amsterodamu do Kuala Lumpur.

https://www.fort-russ.com/2019/03/breaking-ukrainian-security-boss-admits-ukraine-shot-down-mh-17-planned-ethnic-genocide-in-donbass/ 

Se snahou vyvolat propagační útok proti Rusku zavraždila Ukrajina 298 cestujících a posádku letadla Malasijských aerolinií. A špína, reprezentována západními médií a vládami, až do dnešního dne zadržovala tuto pravdu ve prospěch washingtonské protiruské propagandy.

Vysoký činovník Ukrajinské bezpečnostní služby prohlásil, že jeho první podezření proti Ukrajině vyvolala „překvapivě rychlá reakce ukrajinského vedení na předmětnou dálost“, která „ naznačovala, že o celé záležitosti dopředu věděla“.
Možná si někteří z mých čtenářů vzpomenou, že jsem tehdy v červenci 2014 psal, že jasně zinscenované události a následná obvinění Rusů coby jejich původců se objeví vždy dlouho před jakýmkoli jejich vyšetřováním. Vina Rusů je zkrátka vždy první na stole.

Ale nebuďme tím překvapeni. Západní média a vlády nedělají přece nic jiného, než lžou. A nikdy neřeknou pravdu. Vzpomeňte na Russiagate, na iránské a irácké atomové zbraně, na chemické zbraně použté Asádem, na 11. září 2001, na ruskou invazi Ukrajiny, na zavraždění Johna a Boba Kennedyových, na otrávení Skripala, na snahu Madura vyhladovět vlastní lid.

Je to nekonečná série lží. A celý Západ není ničím jiným než továrnou na lži.

Překlad: Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1572 sec,0.0475 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,542kB