Pátek 29 březen 2019
Prezident Miloš Zeman má pravdu, že Turecko je spojencem Islámského státu! Ideologicky i fakticky. O to děsivější je, že někteří čeští politici jako například lídr ODS v eurovolbách Jan Zahradil lobbu   
Pridal tk Pátek 29 březen 2019 - 04:17:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To je nehorázné. Turecký prezident Erdogan vyhrožuje Australanům a Novozélanďanům, že se vrátí z Turecka v rakvích! Reaguje tak na masakr v mešitě na Novém Zélandu. Prezident Miloš Zeman má pravdu, že Turecko je spojencem Islámského státu! Ideologicky i fakticky. O to děsivější je, že někteří čeští politici jako například lídr ODS v eurovolbách Jan Zahradil lobbuje za Turecko a jeho vstup do EU. My naprosto odsuzujeme, že Evropská unie ustupuje Turecku a že nejsou bráněny vnější hranice EU proti imigraci.

Erdogan podle televize ABC označil masakr v mešitách v novozélandském městě Christchurch, spáchaný australským extremistou, za součást spiknutí proti islámu a Turecku. „Vaši prarodiče sem přišli a vrátili se v rakvích. Bezpochyby vás pošleme domů jako vaše prarodiče,” vzkázal Erdogan Australanům a Novozélanďanům.

V této souvislosti bychom mohli tureckému prezidentovi připomenout, jak se vraceli domů Turci po té, co neúspěšně v 1683 obléhali Vídeň, při jejíž obraně se vyznamenal český šlechtic Zdeněk Kašpar Kaplíř ze Sulevic…

Připomeňme, že lídr kandidátky ODS v eurovolbách Jan Zahradil dlouhodobě podporuje vstup Turecka do EU a dokonce popírá genocidu Arménů, kterou provedli Turci, když během let 1915 až 1918 vyvraždili zhruba 1,5 milionu Arménů. Zahradil šéfuje nadnárodní partaji ACRE (Aliance konzervativců a reformistů v Evropě), která udržuje přátelský kontakt s tureckou AKP prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Prezident Erdogan spojil ve svých rukách velice třaskavou směs tureckého šovinismu s expanzivním islámem a aspiracemi na obnovení Osmanské říše. Navíc podle interní zprávy, kterou má k dispozici Welt am Sonntag, se Řecku podařilo vrátit Turecku v roce 2018 pouze jedno procento všech příchozích osob. „Dá se předpokládat, že ani v roce 2019 se nepodaří výrazně zvýšit míru repatriace,“ píše se ve zprávě. Místo toho, aby Řecko posílalo nově příchozí zpět do Turecka, tak mnoho migrantů posílá na řeckou pevninu. Výsledkem je „značná“ migrace do střední Evropy.

http://www.prvnizpravy.cz/…/smlouva-o-vraceni-migrantu-do-…/

Připomeňme, že imigrace, neboli hidžra, je jednou z forem džihádu a šíření islámské víry. To se bohužel tureckému prezidentovi daří. Naprosto odsuzujeme, že EU rezignovala na ochranu vnějších hranic EU před nelegální imigrací. Abychom zabránili šíření islámské záplavy, potřebují mít vlastní hráz na svých hranicích.

https://www.novinky.cz/…/500283-erdogan-pobouril-australii-…

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfričan italské dívce zaživa uřezával nohy a my nemáme být afrikafobní? EU už neví jak se snažit umlčet odpůrce masového přistěhovalectví z Afriky   
Pridal tk Pátek 29 březen 2019 - 04:12:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slyšeli jste někdy jméno Pamele Mastropietro? Byla to mladá italská dívka, kterou brutálně zavraždil a rozčtvrtil uprchlík z Afriky. (viz FOTO)

Teď se při soudním procesu ukazuje, že dívka byla ještě naživu, když ji Afričan začal porcovat a měla při postupném rozřezávání brečet a pomaličku umírat. A co myslíte? Jak na problémy s přistěhovalectvím Afričanů do Evropy vypořádává EU?

Podle europoslanců se nesmíme přistěhovalectví z Afriky bránit a naopak bude zavedena nová fobie, která bude už brzy i nejspíše trestná, ta se jmenuje afrofobie.

Toto je tvář tohoto afrického uprchlíkaAutor: Lukáš Lhoťan / Eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKreml doufá, že USA nebudou diktovat Rusku, kde má být   
Pridal tk Pátek 29 březen 2019 - 04:04:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bilaterální vztahy Ruska s jinými státy nemusí znepokojovat třetí země, Moskva nezasahuje do vnitřních záležitostí Venezuely a doufá, že ostatní půjdou stejnou cestou. Uvedl to tiskoví mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Nemyslíme si, že by naše vzájemné vztahy s jakýmikoliv státy měly znepokojovat třetí země. Nijak nezasahujeme do vnitřních záležitostí Venezuely. Doufáme, že třetí země nám následují a dovolí občanům Venezuely řešit svůj osud,“ řekl Peskov novinářům.

Poznamenal, že Rusko odeslalo své zástupce do Venezuely v rámci uzavřených vojensko-technických a dalších smluv. Uvedl také, že Ruská federace má dost tradiční a dost vyvinutou oboustranně výhodnou spolupráci a vztahy s Venezuelou. Podle něj existují na základě dříve uzavřených smluv s Ruskou federací povinnosti na dodávky speciálních zařízení.

„Co se týče Spojených států, jsou přítomny v mnoha koutech světa a nikdo jim neříká, kde mají či nemají být, a proto bychom na ně chtěli spoléhat, řekněme, na oboustrannou úctu – úctu našeho práva vytvářet s jakýmikoli zeměmi vztahy, které odpovídají našim zájmům a zájmům těch států,“ dodal Peskov.

Dříve americký prezident Donald Trump vyzval Rusko, aby omezilo veškerou podporu legitimnímu prezidentovi Venezuely Nicolásu Madurovi a oznámil, že kvůli tomu jsou posuzovány všechny prostředky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mckE
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChcete změnit profesi a dostávat hodně peněz? Zde je žebříček nejlépe placených prací v ČR   
Pridal tk Pátek 29 březen 2019 - 04:00:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý sní o tom, že bude mít takovou práci, aby pracoval méně, ale aby získal více - toto komické prohlášení obsahuje dostatečné množství pravdy. Ve světě, kde všechno stojí peníze, je vítězem ten, kdo jich má více. Proto ani žáci, kteří se ještě nerozhodli s výběrem povolání, nespěchají se zvažováním nemoderních a ne příliš placených oborů. Kdo získá největší plat na trhu práce?

Musíme také namítnout, že „profese“ a „pozice“ nejsou úplně stejné pojmy. Největší mzdy a bonusy dostávají samozřejmě top manažeři, ředitelé bank a velkých podniků. Ale toto jsou pozice, na které se ne každý může vypracovat.

Populární YouTube kanál TopTrendingsCZ zveřejnil video, ve kterém popisuje 5 nejlépe placených pozic v České republice, které garantují dostatek peněz a spokojený život.

Z tohoto videa se dozvíte, zdali je povolání poslance dobře placené nicnedělání, nebo to je náš mediálně zkreslený obraz, a také, která práce vyžaduje plnou soustředěnost, znalosti jazyků, chladnou hlavu a schopnost činit rozhodnutí během vteřiny.


Zdroj: TopTrendingsCZSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDojde k boji o Golanské výšiny za íránské účasti?   
Pridal tk Pátek 29 březen 2019 - 03:39:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident USA Donald Trump podepsal 25. března dokument o uznání izraelské suverenity nad Golanskými výšinami ze strany USA. Slavnostní podepsání se konalo ve Washingtonu za přítomnosti Benjamina Netanjahua. Během schůzky s izraelským premiérem projednali s Trumpem také otázku nátlaku na Írán.

Když došlo k prvnímu arabsko-izraelskému konfliktu, který měl za následek okupaci Golanských výšin Izraelem v důsledku šestidenní války, a později také ve válce Soudného dne v roce 1973, neprojevil Írán, kde vládl tenkrát šáh, žádné sympatie vůči svým arabským sousedům a nehodlal hájit jejich zájmy proti Izraeli. Izrael byl pro Írán strategickým obchodním partnerem, kterého nechtěl ztratit kvůli zájmům arabských sousedů.

Časy se ale změnily: Izrael, který byl přítelem šáhova Íránu, se pro Íránskou islámskou republiku změnil od roku 1979 v nepřátelský stát. Dnes, když jsou íránské vojenské síly přítomné v Sýrii, bude íránský scénář odlišný od toho z roku 1973. Budou Golanské výšiny příčinou nové války Soudného dne, do které se zapojí tentokrát Írán?

Hossein Royvaran, íránský politolog, profesor Teheránské univerzity, expert na Střední Východ a arabské státy, bývalý šéf regionální pobočky státní íránské televizní a rozhlasové společnosti v Bejrútu, řekl v komentáři k nynější situaci s Golanskými výšinami, že protizákonné chování Trumpa může špatně dopadnout jak pro Izrael, tak samotné USA.

„Aktivity USA svědčí o tom, že tato země zná jenom ‚zákon džungle.‘ Golanské výšiny jsou podle rezoluce RB OSN č. 242 a 338 syrské území, jež bylo protizákonně okupováno Izraelem. A skutečnost, že USA uznaly pod záminkou boje s Íránem a v rozporu s mezinárodním právem toto území (okupované) za část Izraele, svědčí o tom, že neuznávají dokonce rezoluce, které samy podepsaly. Tato nevěrnost (vlastním slibům) a porušení mezinárodního práva způsobí v regionu ještě větší napětí, protizákonnost a chaos. Tato protizákonnost se může nakonec obrátit proti samotným USA a Izraeli. Dnes vznikl mezinárodní svazek států proti Izraeli a protizákonným akcím USA (včetně toho, co se týče uznání Jeruzalému hlavním městem židovského státu). Trumpa podpořilo pouze několik zemí. Svědčí to o politické izolaci USA a nerespektování jejich akcí na mezinárodní úrovni,“ řekl.

Expert nevyloučil, že může být zahájena vojenská operace s cílem osvobození Golanských výšin od izraelské okupace, ale nejen ze strany Sýrie, nýbrž celého koaličního bloku, ve kterém Írán bude postupovat spolu s Frontou odporu: „Pro Sýrii není dnes vhodný čas na novou válku Soudného dne. Tato země ještě zápasí s řadou problémů: na východě od řeky Eufrat, v provincii Idlib, některé okresy v Aleppu jsou zatím obsazeny ozbrojenci teroristických oddílů, Američané také zatím neopustili Sýrii. Žádná okupace ale nemůže být věčná a válka vyloučena není. Jakmile získá Sýrie sílu a bude pokládat existující situaci za vhodnou (pro válečné akce), dokáže dobýt své území zpět. Írán a Fronta odporu (Hizballáh a HAMAS) budou přitom bojovat spolu se Sýrií v každé válce proti Izraeli.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/mcht

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředně opustíte Sýrii: V Moskvě odpověděli na Trumpovu žádost odejít z Venezuely   
Pridal tk Pátek 29 březen 2019 - 03:35:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA by zpočátku měly splnit své sliby o stažení vojsk ze Sýrie, než aby radily ostatním, kde a kdo má být. To prohlásili v odpovědi Washingtonu na ruském ministerstvu zahraničí.

Dříve Americký prezident Donald Trump, když komentoval situaci ve Venezuele, prohlásil, že Rusko musí odejít z této jihoamerické země a jsou kvůli tomu posuzovány všechny prostředky.

„Předtím, než radit někomu odněkud odejít, Spojené státy mají realizovat vlastní koncepci stažení, například ze Sýrie,“ prohlásila tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová v pořadu Velká hra na Prvním kanále.

Podle zástupkyně ruského ministerstva zahraničí, stáhnout americká vojska ze Sýrie je možné velmi rychle, ale k tomu zatím nedošlo.

„Dříve než řídit zákonné zájmy jiných zemí, já bych poradila administrativě USA stejným způsobem svobodně realizovat vlastní sliby, které dávaly mezinárodnímu společenství,“ zdůraznila Zacharovová.

Tisková mluvčí navíc dodala, že Spojené státy se chovají jako kovboj v Louvru, když podkopávají mezinárodní pořádek svým chaotickým jednáním a nepředpověditelným chováním.

Dvě ruská letadla se skupinou ruských vojáků dorazila v sobotu na venezuelské mezinárodní letiště Simón Bolívar International Airport poblíž Caracasu. Novinářům to prozradil diplomatický zdroj v Caracasu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mbWV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRada bezpečnosti OSN uspořádala zasedání o problému Golanských výšin, mnoho zemí se postavilo proti americkému rozhodnutí   
Pridal tk Pátek 29 březen 2019 - 03:31:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN uspořádala 27. března zvláštní zasedání o problému Golanských výšin. Na tomto zasedání všichni členové Rady bezpečnosti mimo Spojené státy vyjádřili svůj nesouhlas a odsoudili oficiální uznání suverenity Izraele nad Golanskými výšinami americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Golanské výšiny jsou úzký pás na jihozápadě Sýrie. Izrael obsadil toto strategické území ve třetí arabsko-izraelské válce v roce 1967 a od té doby oblast spravuje a odmítá vrátit Golanské výšiny Sýrii. Rezoluce č. 497 Rady bezpečnosti OSN z roku 1981 jasně uvádí, že rozhodnutí Izraele na zavedení svých zákonů, jurisdikce a správních orgánů v oblasti Golanských výšin je „zcela neplatné a nemá žádný mezinárodní právní účinek".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts - Roger Waters: Vítězství nad „impériem ďábla“ je na obzoru   
Pridal tk Pátek 29 březen 2019 - 03:28:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Pokus cizích zemí prosadit změnu vlády ve Venezuele neuspěl“, prohlašuje někdejší frontman skupiny Pink Floyd Roger Waters na videu, které prostřednictvím twitteru posílá svým příznivcům do celého světa.

„Měli jsme pravdu v Russiagate a máme ji i pokud jde o Venezuelu“ říká Waters v doprovodném textu k videu s ironickou narážkou na krach aféry Russiagate, která, jak známo, neprokázala žádné spojení prezidenta Trumpa s Kremlem. „Když sledujete velký experiment s bolivarským socializmem v tak velké zemi, jako je Venezuela, a současně vidíte, jak se impérium ďábla snaží tento experiment zadusit, vyvolává to ve vás bolest. Tentokrát ale spiknutí neprošlo. Guaido se může vrátit zpět ke své staré kariéře pouličního rváče“.

Waters na videu ironizuje západní propagandu, snažící se zobrazit venezuelského prezidenta Madura jako jako chladnokrevného diktátora s tím, že ve skutečném totalitním státě by byl Guaido už dávno zatčen a popraven. Ale tento pretendent na venezuelské prezidentství si zcela volně cestuje mezi Venezuelou a Kolumbií. Takže Madurovi by možná pár lekcí o ďábelském diktátorství mohli někteří z nejžhavějších spojenců USA poskytnout.

„Jsme silní a je nás mnoho. A budeme to my, kteří tuto bitvu vyhrajeme. Zastavte impérium ďábla!“ jsou poslední slova na videu Rogera Waterse.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1553 sec,0.0421 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,568kB