Čtvrtek 18 duben 2019
Hamáčkovo ministerstvo vnitra jest partou extrémistů!   
Pridal tk Čtvrtek 18 duben 2019 - 15:36:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hamáčkovo ministerstvo vnitra postupuje proti slušným občanům, které beztrestně nálepkuje do rasistů, extrémistů a populistů. Koná tak i z příkazů Evropské unie zničit a zbídačit...

Hamáčkovo ministerstvo vnitra postupuje proti slušným občanům, které beztrestně nálepkuje do rasistů, extrémistů a populistů. Koná tak i z příkazů Evropské unie zničit a zbídačit naši zemi. Odposlechy a monitorování internetu jsou toho důkazem, zatýkání lidí též.

Přitom rezorty pod vedením ČSSD, která neplatí své závazky, podporují problémové skupiny obyvatel, rozdávají národní bohatství všemožným kriminálníkům a zlodějíčkům.

Je hrozné, že Babiš nic nedělá proti národnímu útlaku, když si dosadil do vlády pochybnou partaj, aby se mohl zavděčit potentátům z Evropské unie. Tolerance Hamáčkova rezortu je tedy trestuhodná a donebevolající.

Situace se podobá nástupu nacistické diktatury v předválečném Německu, kdy opět západ nic nedělal, jen přihlížel a ustupoval.

Za chvíli budou zatýkat slušné české občany státní tajné služby pod taktovkou totality Evropské unie a neomarxismu! Za chvíli se objeví gestapo na politickou objednávku!

Tradiční rodiny jsou v ohrožení, devianti mají zelenou. Všechnu krásu české země chce zohavit právě extrémistické Hamáčkovo ministerstvo vnitra, západ a Evropská unie!

Václav Kovalčík, Zlín

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč nemáme vymáhat na Německu reparace?   
Pridal tk Čtvrtek 18 duben 2019 - 15:34:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vymáhat reparace je prý otázkou politického rozhodnutí vlády, "která by takový postup v žádném případě nepovažovala za šťastný s ohledem na jeho nepředvídatelné důsledky a na skutečnost, že by to narušilo celkové klima vzájemné důvěry panující v Evropě v posledním desetiletí", jsme se dozvěděli.

Takže právo na reparace, pokud bychom je na Německu vymáhali, by "narušilo celkové klima vzájemné důvěry panující v Evropě v posledním desetiletí", tvrdí naši rozumbradové. Zastáváme stanovisko, že je tomu právě naopak.

Pokud někdo vymáhá na svém dlužníkovi peníze, na něž má bez jakýchkoliv pochybností nárok, a ten je nehodlá nebo dokonce odmítá zaplatit, pak v tomto počínání spatřujeme narušení důvěry panující v Evropě, hrubé porušení mezinárodního práva a vkročení do "nové Evropy", kde právo je služkou hrubé moci a síly, před níž se oprávnění sklání a ustupují, přičemž si vymýšlí různé "argumenty" zdůvodňující ušlechtilost jejich postojů, které mají ve skutečnosti zakrýt jejich malost, ubohost, možná i zcela obyčejnou zbabělost.

Takovouto Evropu nechceme! Měli by jí též odmítnout i naši poslanci, samozřejmě ti, kteří hlasovali proti návrhu o vymáhání německých reparací. A těch byla velká většina. Měli by si však také uvědomit, kdo je zvolil. Byli to občané ČR. Ti očekávají, že jimi zvolení poslanci budou hájit zájmy čs. republiky a našeho národa. A zatím nám ukazují, když přijde na lámání chleba, dojde ke konfliktů různých zájmů, že hledají, jak jsme přesvědčeni, pro sebe tu nejschůdnější, nejméně rizikovou cestu, aniž by dbali svých povinností.

Ač to zpravidla neděláme, chováme se zásadně stranicky neutrálně, musíme pochválit poslanecké kluby SPD a KSČM, že hlasovaly pro návrh zákona o vymáhání německých reparací. Rádi chválíme i jednotlivce z jiných klubů, kteří vztáhli ruku pro předložený návrh zákona. Škoda, že jich bylo tak málo!

A slovo závěrem. Uvědomují si páni poslanci, že hlasovali o náhradách škod, které vznikly v době, kdy žily dřívější generace. Dodnes z nich, kteří trpěli v době protektorátu, kteří svou usilovnou prací celá léta odstraňovali válečné škody, a museli se dlouhodobě uskromňovat ve svých nárocích, žije značná část.

Tito lidé, kteří prožili léta plné krve, bezpráví, hladu a bídy, si jistě ve své většině nepřejí, abychom se vzdávali toho, co nám patří, co jsme si protrpěli, co jsme si odpracovali. Co nám bylo ukradeno, co nám bylo zničeno, musí nám být v plném rozsahu uhrazeno. Hrátky pánů poslanců, vlády i pana prezidenta jsou nám cizí. Požadujeme jen to, na co máme nárok. To nám nesmí odepírat naši poslanci, ani vláda!

Nedůvěru v Evropě, a zesílit ji, může vzbudit pouze neochota nástupnických států agresorů zaplatit škody, které jejich obětem agresí vznikly. A že tato neochota existuje, je neoddiskutovatelným faktem. Pokud státy-dlužníci zaplatí státům-věřitelům, atmosféra v Evropě se zásadním způsobem změní k lepšímu. Jestliže nám chce někdo tvrdit opak, dělá sám sobě velkou ostudu, hanbu, a proto by měl z politiky dobrovolně odejít. Tak pomůže vytvořit podmínky, aby mezinárodní dohody a principy, normy mezinárodního práva byly naplněny.

J. Skalský

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Proč_nemáme_vymáhat_na_Německu_reparace.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUž máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame   
Pridal tk Čtvrtek 18 duben 2019 - 15:32:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Byly doby, kdy média nepsala pravdu. Každý to věděl. Pravda se filtrovala mezi řádky. Totéž v písničkách a v divadelních hrách. Cenzura všude. Autoři museli psát tak, aby divák pochopil, cenzor nikoli. Šílená doba. A je tu zas.

Demokracie je založená na tom, že média fungují jako její hlídací pes. V dobách, kdy informovat nemohou nebo nechtějí, přestávají demokracii sloužit. Když média lžou, vždy to bezpečně ukazuje úpadek společnosti, který předchází nějaké velké společenské změně. Ať už k horšímu či k lepšímu.

A média jako celek dnes už nehlídají. Až příliš mnoho lidí jim přestává věřit. Až příliš mnoho lidí se už nedívá na televizi, protože si myslí, že se v ní nevysílají zprávy, nýbrž to, co si mají myslet. Že je to propaganda jako dřív. To není nějaký povrchní dojem, to vidíme z empirických dat z celého světa. Podle agentury Gallup totiž v roce 2018 považovalo 62 % Američanů zprávy za zaujaté a zkreslené. Domnívali se, že 44 procent obsahu neodpovídá skutečnosti. V rámci médií přitom nejhůř dopadla televize. Korunu všemu přináší zjištění, že většina Američanů není schopna uvést jediné médium, které by podle nich dodávalo objektivní zprávy.

A možná mají pravdu. A je na to i řada důkazů. Několik let jsme totiž ze všech stran slyšeli, že se americký prezident dostal k moci díky spolupráci s Ruskem. V roce 2017 se dokonce objevila tajně pořízená nahrávka, na níž jeden z produkčních CNN říká, že ředitel televize Jeff Zucker chce stále nové a nové zprávy o Trumpovi a jeho spolupráci s Ruskem. Novináři šili podle politického zadání do Trumpa ostošest, aby se v březnu 2019 na základě vyšetřování ukázalo, že Trump s Ruskem nespolupracoval. Hm, smůla. Tedy pro novináře. A ne, nejsem fanoušek Trumpa ani omylem.

Mezitím se ale rozjela kampaň proti šíření falešných zpráv označovaných jako fake news. Řada lidí a médií byla označena za ruské špiony bez důkazů, podobně jako tomu bylo v kauzách #metoo. Stačilo jen ukázat prstem. A jak dnes už tedy víme, věhlasná média sama záměrně šířila fake news, protože chtěla Trumpovi ublížit. Jako když zloděj křičí „Chyťte zloděje!“

Takže lze tedy nedůvěryhodnost médií ztotožnit jen s nenávistí ke Trumpovi? Ale kdeže.

Krátce po začátku požáru Notre-Dame jsme ještě pořádně ani nevěděli, co se děje, zda se budova celá zřítí či ne, ale už jsme „věděli“, že pravděpodobně šlo o důsledek opravy. Přesněji – média to věděla. Velmi zvláštní! Jak může někdo vědět, jak vznikl požár, když požár ještě nedohořel a neproběhlo šetření? Jak mohla média tak rychle vědět, že se nejednalo třeba o nedbalost turisty? O teroristický útok spojený s volbami do Evropského parlamentu? O odvetu za to, co se dělo před měsícem na Novém Zélandě? O sabotáž zaměstnance? Příčin vymyslíme tisíc a jednu... Ale žádnou z nich není možno ověřit v okamžiku, kdy požár ještě ani nedosáhnul svého vrcholu. Tak jak si někdo může troufnout říct, že pravděpodobná příčina je ta a ta?

Možná mají média pravdu. Doufejme, že ji mají. Ale pokud ji mají, pak ne proto, že by média opravdu něco věděla, ale proto, že se omylem strefila. A protože lidé už médiím nevěří, vymýšlí různé konspirační teorie, co všechno mohlo za požárem stát. Média ale opět nelenila a všechny, kteří měli hypotézu nebo teorii, hned označila za lháře. Přitom ti, kdo vymýšleli konspirace, neměli patrně o nic méně informací než sama média: totiž neměli žádné. Proč tedy nebyla média nestranná a nečekala na výsledek skutečného vyšetřování? Až vyjde při skutečném šetření najevo, že opravdu šlo o nehodu, bude tomu veřejnost po téhle zkušenosti ještě věřit...?

A spekulace šly logicky ještě dál. Každý mohl na Twitteru, na Facebooku, v živém vysílání některých televizí vidět, že řada lidí požár oslavuje. Nejen, že to každý vidět mohl, ale stále může, protože print-screenů a videí koluje dostatek. Nicméně v médiích se vzápětí objevily zprávy, že nic takového není pravda, nemáme věřit svým očím, nikdo oheň neslaví a všechno je to jen konspirační podvod. Za všechno prý mohou údajně falešné twitterovské účty šířící fake news, které chtějí ve společnosti zasít hněv a nenávist.

To je klidně možné – možná vážně šlo o podvrhy a falešné účty pouze předstírající, že někdo má z katastrofy radost. (I když zajímavé je, jak rychle se údajní dezinformátoři zorientovali, kolik dokázali během pár minut založit falešných účtů a v jak velkých počtech hned dokázali reagovat... Jen někomu hodně naivnímu tohle mediální vysvětlení o údajných podvrzích nepřipadá přinejmenším podivné.) Ale mají média důkazy ke svému tvrzení, že oslavné zprávy byly podvrhy?

Já žádný takový důkaz od žádného média neviděla. Zrovna jako jsem neviděla důkaz, že účty byly pravé. Prostě nikdo to nemůže vědět s absolutní jistotou. Objektivní by tedy bylo ze strany médií říci například toto: „Část uživatelů sociálních sítí nad katastrofou jásá, ale dosud nelze určit, jaké a zda vůbec nějaké procento z těchto účtů je podvrhem.“ Přesto část médií zaujala úplně jednoznačný postoj: Je to lež.

Takže si to shrneme. Stále nevíme a hlavně ani nemůžeme vědět, co se stalo. Vyšetřovatelé dokonce ještě ani nesmějí vstoupit do ohořelé budovy. Zato „víme“, že se neslavilo a asi nešlo o úmysl. Jak to, sakra, může někdo „vědět“? Jak je možné, že média prezentují své domněnky a přání jako fakta? Jak to, že nezachovávají přísnou neutralitu?

Přátelé, nepodceňujme sílu symbolů. A nepodceňujme sílu davu, když se rozhodne přestat věřit autoritám. A zejména nepodceňujme, když se obojí spojí dohromady. Tahle kombinace může vytvořit hodně třaskavou směs. A mohou za to některá média. Dosáhla pravého opaku, než chtěla. Lhala příliš okatě. Chtěla veřejnost instruovat, co si má myslet. A veřejnost - se na instrukce vybodla.

Já vlastně úplně chápu, jak strašně moc chtějí tu svou pravdu a lásku prosadit; jenomže používají k tomu tak agresívní metody, že výsledkem je lež a nenávist.

Markéta Šichtářová

Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=709725

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlůůníčkó: „Kdo nemiluje Evropu, není schopen milovat“ Nebo snad Juncker nakonec protiimigrační?   
Pridal tk Čtvrtek 18 duben 2019 - 15:28:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve středu se ze své funkce šéfkomisaře EU odporoučel pan Juncker. „Evropu musí člověk milovat. Kdo nemiluje Evropu, není schopen milovat“, uvedl na rozloučenou.

Ačkoliv výrok může leckomu svitat nadějí, že exkomisař na závěr svého funkčního období prohlédl, jako kdysi kumpán z mokré čtvrti Jelcin, a zasršel protiimigrantským výrokem, chyba lávky. Juncker návazně litoval, že se mu nepodařilo prosadit společnou imigrační politiku s kvótami do východních zemí EU, a tak v jeho výroku hledejte spíše standardní sluníčkářsky infantilní význam.

zdroj: https://www.krone.at/1905780

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA zavedly nové sankce proti Kubě, Venezuele a Nikaragui   
Pridal tk Čtvrtek 18 duben 2019 - 14:47:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy uvalily nové sankce proti Kubě, Venezuele a Nikaragui, řekl americký ministr financí Steven Mnuchin. K této zprávě přidal poradce prezidenta národní bezpečnosti John Bolton, mluvící v Miami.

Omezení se kromě jiného dotknou Venezuelské centrální banky a banky Nicaragua Corporativo (BANCORP). Kromě toho byly do sankčního seznamu pro Venezuelu doplněny dvě osoby - Orteg Murillo z Nikaraguy a Ruzz Teran z Venezuely.

USA také zavedly sankce proti pěti organizacím spojeným s kubánskou zpravodajskou službou.

„Dnes oznamujeme pět dodatků k seznamu omezení ohledně Kuby, který zakazuje přímé finanční operace s organizacemi spojenými se službami a vojenským personálem kubánské vojenské zpravodajské služby,“ řekl Bolton během svého vystoupení v Miami.

„Tyto dodatky zahrnují zejména leteckou společnost Aerogaviota patřící kubánské armádě,“ dodal poradce.

Kromě toho Spojené státy omezí cesty Američanů, kteří nemají na Kubě žádné příbuzné, aby snížily „zahalený cestovní ruch“, z něhož jsou financovány bezpečnostní služby Kuby s podílem v odvětví cestovního ruchu.

Omezení platí také pro převod peněz Američanů na Kubu ve výši tisíc dolarů za čtvrtletí.

Důvodem pro zavedení sankcí byla obvinění na adresu kubánských úřadů z porušování lidských práv, jakož i z podpory venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, kterého USA považují za nelegitimního.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mndU

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejrůznější kruhy ve Francii věnují několik set milionů eur na rekonstrukci katedrály Notre-Dame   
Pridal tk Čtvrtek 18 duben 2019 - 14:40:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po požáru francouzský prezident Emmanuel Macron veřejnosti slíbil, že katedrála Notre-Dame bude obnovena a chystá vyhlášení mezinárodní sbírky. Představitelé nejrůznějších kruhů obyvatelstva ve Francii 16. dubna uvedli, že věnují několik set milionů eur na rekonstrukci Notre-Dame.

Šéf mezinárodní skupiny Kering François-Henri Pinault téhož dne prohlásil, že v zájmu rekonstrukce daruje sto milionů eur (760 milionů čínských yüanů). Rodina Arnaultových a její koncern LVMH oznámily, že věnují 200 milionů eur (1,52 miliard čínských yüanů). the L'Oréal Group také prohlásil, že poskytne dar ve výši 200 milionů eur. Předsedkyně Île-de-France (Francouzský ostrov) Valerie Pecresseová se vyslovila v tom smyslu, že vláda Île-de-France poskytne na rekonstrukci 10 milionů eur.

Dne 15. dubna v podvečer v 18 hodin poničil francouzskou katedrálu Notre-Dame velký požár, který způsobil zhroucení štíhlé věže a vážné poškození celé budovy. Záchrany se zúčastnilo asi 500 hasičů a několik desítek hasičských automobilů a dalšího zařízení. 16. dubna dopoledne v deset hodin byl oheň úplně uhašen. Nakonec se podařilo zachránit část stavby i mnoho cenných kulturněhistorických předmětů včetně trnové koruny (Couronne d'epine) a roucha svatého Ludvíka.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU zveřejnila seznam zboží v hodnotě 20 miliard amerických dolarů kvůli sporu s USA ve WTO   
Pridal tk Čtvrtek 18 duben 2019 - 14:39:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po té, co Washington 8. dubna vyhrožoval, že uvalí cla ve výši téměř 11 miliard amerických dolarů vůči zboží pocházejícímu z EU, Evropská komise 17. dubna vydala předběžný seznam zboží ze Spojených států, na které může být uvaleno clo ve výši 20 miliard dolarů.

Komisařka Evropské komise pro obchodní záležitosti Cecilia Malmstromová ve svém prohlášení uvedla, že EU musí hájit spravedlivé prostředí pro evropské výrobce letadel, ale EU nechce čelit Spojeným státům. Prohlášení také jasně vyjádřilo ochotu tento problém vyřešit vyjednáváním.

„Seznam obsahuje širokou škálu produktů, od letadel a chemikálií až po zemědělské produkty, včetně mražených ryb, citrusových plodů a kečupu," uvádí se v dokumentu EK. „Evropská komise je v této otázce otevřena a chce jednat se Spojenými státy." Evropská komise uvedla, že konečná výše cla uvalená na dovoz z USA bude také brát v úvahu rozhodčí rozhodnutí WTO o případu dotace Boeingu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZakladatel souboru Musica Bohemica – 80 let   
Pridal tk Čtvrtek 18 duben 2019 - 14:37:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hudebník, sbormistr, zpěvák, multiinstrumentalista a hudební režisér Jaroslav Krček se narodil 22. dubna 1939 ve Čtyřech Dvorech, nynější součásti Českých Budějovic.

Hudbě se věnoval od svých 14 let, kdy se naučil hrát na harmoniku, později docházel do mládežnického souboru Elán a již v této době napsal svou první skladbu „Tango pro Věru“. Nejprve studoval Pedagogické oddělení B. Jeremiáše v Českých Budějovicích, v letech 1959 – 62 pak ještě pražskou konzervatoř, na které byl žákem M. Kabeláče v kompozici a B. Lišky v dirigování.

J. Krček byl sbormistrem plzeňského smíšeného sboru Česká píseň a zároveň hudebním režisérem v Československém rozhlasu v Plzni. Později byl hudebním režisérem ve vydavatelství Supraphon v Praze, kde spolupracoval se špičkovými soubory a s dirigenty V. Neumannem, J. Bělohlávkem, M. Munclingrem aj. S Českou filharmonií a V. Smetáčkem nahrál jako režisér Smetanovu Mou vlast, tehdy již jako první digitální nahrávku v Československu.

Na podzim roku 1959 založil Malou muziku Souboru písní a tanců J. Vycpálka, roku 1967 pak taneční soubor Chorea Bohemica a roku 1975 vynikající soubor Musica Bohemica, s kterým velmi rychle dosáhl mimořádných koncertních úspěchů. Jeho skladatelská inspirace byla zaměřena rovněž do oblasti díla J. A. Komenského. Napsal kantátu O, lux mundi, ve které nalezl a vyjádřil obecně lidské hodnoty, opuštěné od rigidního katolictví.

Začátky souboru Musica Bohemica spadají do doby původního souboru Chorea Bohemica, který se z amatérsky organizovaného uskupení stal po zastřešení Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy tím, čím je, totiž tělesem profesionálním. V roce 1993 dokonce soubor opustil spojení s FOK a zaměřil se především na hudbu českou, která měla a má i v zahraničí velký ohlas, např. ve Španělsku a v Japonsku.

Musica Bohemica má opravdu široký instrumentář. Některé nástroje si v začátcích půjčovali z muzea, poněvadž ale J. Krček chtěl mít své, tak si je zkoušel vyrobit a ono se povedlo. Nejprve našel velmi šikovného truhláře, se kterým společně vyrobili asi 40 nástrojů, nyní má profesionálního houslaře, který jeho nápady realizuje. Kupř. postavili nový typ niněry, chromatickou harfu a několik trumšajtů.

J. Krček je vedle lidových písní (např. z Podkrkonoší) autorem vánočních písní z barokních kancionálů a koled, jakož i rozsáhlých symfonických, komorních i vokálních skladeb.

Za velmi podnětnou považuji odvahu a snahu J. Krčka přestavět zříceninu jakési kůlny ve Rváčově – Černé poblíž Lomnice n.P., z níž vznikl nevysvěcený kostelík s věžičkou a varhanami (vlastně „kulturní dílna“) zhruba pro padesát posluchačů. Probíhají tam komorní koncerty v rámci Lomnického kulturního léta. Tento stánek navštívilo již mnoho umělců, kteří zde interpretují svůj vokální či instrumentální program – obvykle obojí. Byl jsem tam a byl více než spokojen.
Miloslav SamekSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2535 sec,0.1015 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,573kB