Čtvrtek 02 květen 2019
Dovoz zkapalněného zemního plynu ze Spojených států do EU výrazně vzrostl   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 04:58:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dovoz zkapalněného zemního plynu ze Spojených států do EU vzrostl od července 2018 o 272 %. Vyplývá to ze statistiky, kterou 30. dubna zveřejnila Evropská komise.

Výsledky statistiky také uvádí, že v březnu tohoto roku překročil objem obchodu se zkapalněným zemním plynem mezi EU a Spojenými státy 1,4 miliardy m3, což vytvořilo historický rekord.

Evropská komise téhož dne uvedla, že EU a USA uspořádají 2. května v Bruselu první fórum EU-USA na vysoké úrovni věnované energetice, aby diskutovaly o zlepšení vztahů ohledně transatlantického obchodu se zkapalněným zemním plynem.

Americký prezident Donald Trump se 25. července 2018 setkal v Bílém domě s prezidentem Evropské komise Jean-Claudem Junckerem. Oba zástupci diskutovali o oboustranných hospodářských a obchodních otázkách a dohodli se na posílení strategické spolupráce v oblasti energetiky. Jedním ze specifických opatření EU je dovážet víc zkapalněného zemního plynu ze Spojených států.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Pantomimická figura padla   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 04:56:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco šílení a zkorumpovaní lidé, tvořící Demokratickou stranu a americká média, pokračují ve svém povídání o tom, že hrozba Russiagate přece jen není tak úplně vymyšlená, hrozba jiného druhu - a především skutečná - se vynořuje v Rusku, Číně, Severní Koreji a Iránu. Ta hrozba pramení z faktu, že Washingtonu se už podařilo přesvědčit každou z těchto zemí, aby mu přestala věřit. Řečeno jinak: vlády uvedených zemí už dnes vědí, že všechno, co Washington řekne, je lež.

Tyto země se navíc přesvědčily i o tom, že Washington neuznává jejich suverenitu a nikdy se s jejich existencí nesmíří. A navíc každá z nich už na své kůži okusila americké sankce, namířené buď k sesazení jejich vlád, či k jejich totálnímu podrobení se washingtonské vůli.

Rusko samozřejmě nikdy neuvěřilo washingtonským farizejským prohlášením, že raketové obležení Ruska má jen obranný charakter a je namířeno proti (neexistujícím) raketám Iránu, a Putin už mnohokrát zopakoval, že tzv. obranné rakety lze rychle a snadno přeměnit v rakety útočné, které Rusku v případě jeho nukleárního napadení neposkytnou potřebný čas k úderu odvetnému.
Přiznám se, že mě až omráčila ochota vlády polské a rumunské nechat si umístit americké rakety na svém území. Nepochybuji o tom, že jejich představitelé byli za svůj souhlas odměněni, ale k čemu jsou peníze prospěšné člověku, který už nežije? A můžete kromě toho vsadit svůj život na to, že Rusové nepřipustí, aby se tyto operační zbraně v časech napětí, které právě dnes mezi Východem a Západem existuje, na ruských hranicích kdy objevily.
Nespokojeni s tímto „provokativním“ ruským postojem, oznámily tupé hlavy americké vlády, že hodlají umístit své nukleární zbraně do vesmíru, čímž prý ruský i čínský odstrašující prostředek zneutralizují.

Tento nezodpovědný a hazardní plán nezůstal v Rusku samozřejmě nepovšimnut a generál plukovník Viktor Rožnikin, zástupce náčelníka operativního velení generálního štábu minulý týden prohlásil, že washingtonský program zachycování raket protivníka už při jejich startu prozrazuje skutečnost, že USA připravují prventivní nukleární útok na Rusko a Čínu.

A můžete znovu vsadit svůj život na to, že Rusko a Čína nezůstanou sedět a trpně na washingtonský útok čekat. Zvláště ne pak Rusko, které do své výzbroje zařadilo nadzvukové rakety, které nelze žádnými dosud známými prostředky zachytit. Takže to, co Washington se svými evropskými vazaly dnes činí, není nic jiného, než příprava hrobu pro celý západní svět.

Politická propaganda v USA zaznamenala úspěch v tom, že se jí podařilo odlákat pozornost veřejnosti od skutečných a aktuálních problémů, jako jsou masová ztráta pracovních příležitostí v důsledku zavádění robotizace výroby, globální oteplování a stále se zvyšující se riziko rozpoutání nukleární války. Takže když zbytek světa pohlédne na Západ, vidí blázinec, ve kterém platí, že dvě největší hrozby pro národní bezpečnost USA jsou Venezuela a ruský agent v Oválné pracovně Bílého domu. Takže brát tuhle zblázněnou zemi vážně, dnes skutečně nelze.

Za takových okolností samozřejmě americká moc kolabuje – a to k úlevě všech rozumných lidí světa. A dokonce i pohádkově odměňované americké loutky v Německu, Britanii a Francii vykazují náznaky nezávislosti, nevyskytující se zde od dob De Gaulla.

Rusové, Číňané, Iránci a Severkorejci vědí, že mají co do činění s blázny a nemají proto chuť, se jim podřídit. A současně si jsou též vědomi toho, že jakákoli dohoda s Amerikou je k ničemu, a že jazyk, kterým s nimi Washington hovoří, je rozeklaný až běda.

Washington bude v zahraniční politice stále víc frustrován, jelikož ochoty spolupracovat s blázincem logicky den po dni ubývá. A důsledkem tohoto vývoje bude růst tyranie doma.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1601 sec,0.0554 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,647kB