Pátek 10 květen 2019
Právník Meng Wanzhou poukázal na to, že její uvěznění je nezákonné   
Pridal tk Pátek 10 květen 2019 - 04:25:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
8. května místního času uspořádal Nejvyšší soud kanadské provincie Britská Kolumbie přelíčení, během kterého vyslechl svědky v případu vydání stíhané finanční ředitelky (CFO) společnosti Huawei paní Meng Wanzhou (Meng Wan-čou). Tým právníků Meng Wanzhou u soudu poukázal na to, že žádost Spojených států o vydání Meng Wanzhou nemá žádný základ a uvěznění Meng Wanzhou v Kanadě je nelegální. Projevy amerického prezidenta Donalda Trumpa o Meng Wanzhou ukazují, že tento případ má politické cíle. Právník Meng Wanzhou uvedl, že jeho klientka proto žádá soud o zastavení procesu vydání do Spojených států.

Soudce zatím nerozhodl, pouze na základě veřejných požadavků žalobce a obhájce stanovil, že další přelíčení proběhne od 23. do 25. září, a další od 30. září do 4. října.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMnoho průmyslových asociací ve Spojených státech je proti tomu, aby vláda zvyšovala sazby na čínský vývoz do USA a naléhá na vládu, aby zintenzívnila konzultace s cílem dosáhnout včasné dohody s Čínou   
Pridal tk Pátek 10 květen 2019 - 04:22:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká vláda nedávno neočekávaně oznámila, že se od 10. května zvýší sazba čínského vývozu do Spojených států v hodnotě 200 miliard amerických dolarů, a to z 10% na 25%. Více než tucet amerických obchodních asociací, včetně Národní maloobchodní federace Spojených států a Asociace informačních technologií ve Spojených státech, nedávno vydalo prohlášení, kterým vyjádřily svůj nesouhlas, a uvedly, že konečná platba za tarify je určena americkým spotřebitelům, vláda USA by se měla zaměřit na posílení úsilí o hospodářské a obchodní konzultace s Čínou a usilovat o dosažení včasné dohody.

Senior viceprezident pro vládní vztahy v Národní maloobchodní federaci Spojených států David French řekl, že americké společnosti a spotřebitelé, nikoli Čína, platí za tarify. Ve svém prohlášení také uvedl, že je nepřiměřené používat zvyšování sazeb jako vyjednávací techniku, vyzval vládu USA, aby pokračovala v intenzivnějších konzultacích, dokud nebude dosaženo dohody s Čínou.

Vrchní ředitelka pro asijskou politiku v Asociaci pro průmysl informačních technologií v USA Naomi Wilson také vydala prohlášení o tom, že zvýšení tarifů na čínský vývoz do USA může pouze dále poškodit spotřebitele a podniky v USA a také ohrozí vedoucí postavení USA v oblasti hospodářského růstu a inovací.

Navíc některé další průmyslové asociace ve svém prohlášení vyzvaly Kongres USA, aby vyzval prezidenta, aby přestal používat cla jako hrozbu a soustředil se na zintenzivnění konzultací s cílem dosáhnout včasné dohody s Čínou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis lídryně kandidátky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT do Evropského parlamentu   
Pridal tk Pátek 10 květen 2019 - 04:18:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážení,

jak už mnozí možná víte, rozhodla jsem se kandidovat v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Přijala jsem nabídku strany DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT, jejíž jsem pro Eurovolby volební lídryně.

Kdo mě zná, tak ví, že se celý svůj život věnuji ochraně zvířat. V roce 2017 jsem založila spolek na ochranu německých ovčáků (Německý ovčák v nouzi, z.s.). Kdo mě zná ještě blíže (tj. ne pouze ze sociálních médií), tak ten ví, že jsem povoláním právnička na Ministerstvu obrany, a druhým vystudovaným oborem jsou mezinárodní vztahy a evropská studia.

Nejsem politik a naší současnou politickou scénu považuji za bezzubý nástroj ovlivňovaný lobbisty a výsměch všem slušným lidem. Denodenně řeším osudy zubožených či jinak strádajících zvířat, která jsou většinou obětí právě našeho nedobře fungujícího systému. Rozhodla jsem se zkusit udělat více a vzít to za druhý konec, ale bez vás ostatních, kteří pomáhají zvířatům v nouzi, to nedokážeme. Potřebujeme vaší podporu. Potřebujeme jí teď a potřebujeme jí 100%. Budeme vděční za sdílení a za šíření informací o nás a našich prioritních bodech, ale nejvíce budeme vděční, když nás v tomto boji podpoříte a 24. nebo 25. května půjdete volit a budete volit č. 34.

Kdo jiný, než ti, kteří aktivně pomáhají zvířatům v nouzi, by měli hájit a prosazovat jejich skutečné zájmy? Přece to nenecháme na politicích jako doposud, když se za tolik let nepodařilo prosadit cokoliv smysluplného, co by zvířata skutečně chránilo. Dokázali se semknout v jiných zemích, dokážeme to také. Již 19 států má politickou stranu hájící práva zvířat. Tyto volby jsou pomyslným prvním krokem, a už jen s ohledem na jejich nízkou volební účast, je to obrovská příležitost posunout ochranu zvířat na vyšší úroveň, kde by konečně začala být vnímána s vážností, a nebyla pouhým politikařením. Krom toho 70% zákonů platných u nás v ČR vznikla na půdě EU.

Všem, kteří aktivně pomáhají zvířatům v nouzi, ať už to jsou záchranné stanice, kočičí a psí útulky nebo jednotlivci, kterým není osud zvířat lhostejný, tak všem nám jde v podstatě o to samé, a to je pomáhat němým tvářím k lepšímu životu. Oni si sami pomoci nedokáží. Pojďme se semknout a bojovat za ně společně, jedině tak dokážeme uspět.

Co se týká nejaktuálnějších novinek, tak se nám podařilo již nyní navázat spolupráci s jedenácti, stejně zaměřenými politickými stranami, které budou v těchto volbách, stejně jako my, usilovat o hlasy voličů. V případě úspěchu bychom na naší spolupráci navázali s cílem vytvořit v Evropském parlamentu politickou frakci, což by bylo za celou historii EU poprvé, kdy by vznikla politická frakce zaměřená výhradně na ochranu zvířat. V praxi by to znamenalo dosažení reálného vlivu na prosazování zájmu zvířat napříč všemi politikami EU.

Mgr. et Mgr. Andrea Bychlová

V Praze 9. května 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP. Poc: Maso z pralesa na našem trhu? Zdravotní riziko, proti kterému Evropa musí zakročit!   
Pridal tk Pátek 10 květen 2019 - 04:15:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maso divoce žijících zvířat z buše nebo pralesa je ve velkém objemu dováženo na území Evropské unie. Český europoslanec Pavel Poc, člen Skupiny pro ochranu zvířat ve volné přírodě, protestuje a chystá v Bruselu opatření.

Dovoz masa opic, antilop, krokodýlů a jiných volně žijících druhů do Evropské unie není vůbec složitý. To odhalily studie provedené v několika zemích. Jen přes francouzské letiště Charlese de Gaulla a belgické Letiště Brusel se do evropské osmadvacítky dostane až 450 tun masa ročně. Nezákonný obchod přitom napomáhá vymírání ohrožených druhů a představuje pro Evropany zdravotní riziko.

“Na problém dovozu tzv. bushmeatu už nějakou dobu spolupracuji s předními evropskými i zahraničními vědci. Ačkoliv jsem své kolegy europoslance, jejichž zemí se import primárně týká, dlouhodobě na problém upozorňoval, přijde mi, že tomu začali věnovat skutečnou pozornost, až když byl medializován v místním pořadu,” komentuje situaci biolog Pavel Poc.

Ve zmiňované reportáži se reportérovi belgické televize bez zásadních problémů podařilo za necelých 70 korun koupit na konžském trhu šimpanzí maso a přivést ho bez povšimnutí kontrolorů do Belgie. Šimpanzi jsou přitom i podle Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin, tzv. CITES, bezprostředně ohroženi vyhubením.

“Jsme svědky čím dál tím rychlejšího vymírání druhů na celém světě. Absence dostatečné kontroly v podstatě nahrávají nezákonnému obchodu i ziskům pytláků,” říká europoslanec, “není to ale jediný problém. Bushmeat bývá spojován až s 51 patogeny: viry, bakteriemi i parazity. Jen si vzpomeňme na nedávné vypuknutí Eboly!”

“Už loni jsem zajistil přijetí expertů na půdě Evropského parlamentu a zkoordinoval iniciativu, jejíž návrh teď leží na stole Evropské komise. Ta musí plán analýzy velikosti obchodu, importních cest, rizik, fyzických kontrol i následných opatření během několika týdnů oficiálně posoudit,” uzavírá europoslanec.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš kuje pikle se svými bankéři   
Pridal tk Pátek 10 květen 2019 - 04:12:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Andrej Babiš se minulý týden setkal s tuzemskými řediteli České spořitelny, ČSOB, Komerční banky a UniCredit Bank. „Podívejte se, chlapi,“ jim možná řekl (my jsme u toho nebyli). „Vy víte, proč jsem vás sem povolal. Jsem jeden z vašich největších klientů. Mám 3,4 miliardy Kč od Erste, 1,8 miliardy Kč od Čobky, 3,5 miliard od Komerčky a 3,0 miliardy Kč od UniCreditu. To je 33 % mých úvěrů a já budu potřebovat další, až Grässleová odstřihne moje dotace z EU. Chcete, abych utnul sektorovou daň, o které mluví nemožní socialisti, ale já taky potřebuju vyhrát ty evropské volby. Zamlouvá se mi, co dělá Macron.

Jeho nápad o nové Evropské bance pro klima je bláznivý, ale on o ní naprosto záměrně mlží. Před volbami se prý nechce nechat sevřít v nějakém předem daném rámci. Chytrý chlapík. Takhle to také můžu udělat se svým Fondem národního rozvoje. Já budu mlžit o příspěvku ve výši 10-20 % vašich dividend. Po volbách pak najdu způsob, jak hodit na ČSSD, že právě ona to zazdila. Co za to nabízíte?"

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1359 sec,0.0250 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,380kB