Neděle 30 červen 2019
Ministr Staněk začal rozkrývat rozkrádačky. Musí odejít! ...?   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 07:01:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protože to si teda dovolil dost! Navíc to určitě nekonzultoval předem s těmi rozkrádači, což neměl, vlastně měl dělat, čert už aby s v tom vyznal.

Zdánlivě zašmodrchaná záležitost, budící nebývalé vášně a hlasité výkřiky nevole až zuřivého vzteku některých zainteresovaných i těch v pozadí celé té kauzy demise - nedemise, odvolání - neodvolání minstra kultury Staňka, je ve své podstatě naprosto jednoduchá záležitost.

To jenom dotčeni a ti, kteří větří nebezpečí, že tento postup ministra Staňka by se mohl stát jakýmsi precedensem, příkladem pro jiné šéfy resortů vlády, začali bít na poplach, začali mít strach, že se začne rozkrývat dál a bude jim šáhnuto na jejich penězovody, přiškrtí se kohoutky jejich blahobytovodů.

Prozíravý a zkušený, moudrý prezident celou tu kulišárnu vyhodnotil selským rozumem, logicky a po právu odmítl s vystrašenými hrát tuto jejich hru o peníze (protože to nic jiného není, peníze, hodně peněz, až na prvním místě), rozhodl se nechat věci došetřit a odmítl "potrestat" odvoláním toho, kdo zlodějny začal odhalovat. Odkloňovači a jejich zastánci (zadarmo?) vytáhli do boje a z prozíravého prezidenta chtějí udělat zločince největšího, vlastizrádce skoro.

Tak se začalo ve velkém, na podněty vystrašených a těch kolem, politikařit, nabídlo se angažmá různým vykladačům snů o ústavním právu, vykřikují se stupidní hesla jako "ústavní krize", "hrubé porušení Ústavy" atd, a, samozřejmě, vytáhlo se do boje proti prezidentovi a premiérovi. Protože si dovolili zabránit jim v bránění rozkrádaček a zlodějen, jak prosté, že?

Do lítého boje proti prezidentovi a za zachování skvěle vymyšlených loupeží ze státního měšce, se zapojili i někteří zoufalci, jako např. neúspěšný prezidentský kandidát, tanečník dervišovských etud, Drahoš, který, pravda, křičí zase jenom za zachování svých osobních zájmů. Protože co kdyby musel, jako poradce ředitele Národního divadla, vysvětlit náhodou, stejně jako ředitel ČT Dvořák, za co berou svoji apanáž poradců a co, jak radí řediteli ND? Mimochodem, tady je krásně vidět, v jakém strašlivém marasmu rozvolněného rozdávání je financování naší kultury, když stačí k angažmá v Národním divadle, byť jenom ve funkci poradce ředitele, předvést v rámci své volební kampaně stupidní dervišovský taneček. Anebo to bylo za nějaký jiný umělecký počin? Kdoví ... https://www.parlamentnilisty.cz/…/Chudi-umelci-To-zapomente…

Takže suma sumárum - nešahat na zlodějny, nebo bude zle a ten, kdo si to dovolí, bude odejit. A to že rychle, co nejrychleji, ani den navíc, co kdyby stihl rozkryt a odhalit další a další odkloňovačky.

Z toho, kdo si toto dovolí, uděláme nekompetentního, někoho, kdo na funkci nemá, prostě ho tam nechceme, nenecháme. Nevyje s námi ve smečce, nebude ministrem.

Je to celé opravdu prosté, navíc je tady další příležitost pro zlořády a nenávistníky kopnout si do prezidenta republiky.

Růžena Chrastekova

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZEMAN: Potvrzení restitučních nároků rodu Walderode prolamuje Benešovy dekrety   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:56:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soudní potvrzení nároků rodu Walderode na vydání panství na Turnovsku znamená podle prezidenta Miloše Zemana prolomení Benešových dekretů. Takový precedent je nebezpečím pro český stát v dalších soudních sporech, vyplývá z prezidentova vyjádření v televizi Barrandov.

Zkonfiskovaný majetek

Karel des Fours Walderode přišel o majetek jako Němec na základě Benešových dekretů a spor se týkal i toho, zda se za druhé světové války proti československému státu neprovinil. O tom, že je Walderode oprávněnou osobou a na majetek zkonfiskovaný Benešovými dekrety má nárok, rozhodl v září 2017 Okresní soud v Semilech. Legitimitu nároku založil soud na tom, že Walderodemu se české občanství po válce 16. prosince 1947 vrátilo. Restituční nárok rodu Walderode na vydání panství na Turnovsku v hodnotě kolem tří miliard korun potvrdil odvolací Krajský soud v Hradci Králové v polovině června. Ve sporu, který se táhne od počátku 90. let minulého století, jde i o zámek Hrubý Rohozec.

Prezident varuje před precedentem

„Samozřejmě že ano,“ reagoval ve čtvrtek Zeman na otázku, jestli soudní verdikt znamená prolomení Benešových dekretů a je nebezpečím pro český stát ve sporu třeba s Lichtenštejny. O vydání majetku zabaveného po roce 1945 na základě Benešových dekretů požádala nadace knížete z Lichtenštejna v žalobách k 26 českým okresním soudům loni v prosinci. „Právo je tak trochu založeno na precedentu, a když v nějakém soudním sporu někomu vyhovíte, tak ostatní se budou odvolávat na tento rozsudek,“ podotkl prezident.

Německá šlechta kolaborovala s nacisty

Podle Zemana německá šlechta kolaborovala s nacisty. „Pokud vím, tak všichni tihle šlechticové německého původu kolaborovali s nacistickým Německem, a jestliže si teď myslí, že se na to zapomene, tak jsou na omylu,“ řekl. Pojem Benešovy dekrety se užívá pro soubor právních norem, které v letech 1940 až 1945 vydával prezident Edvard Beneš. Dekrety obnovovaly ústavní pořádek republiky narušený mnichovským diktátem, rozbitím Československa, okupací a osamostatněním Slovenska. Některým Němcům a Maďarům dekrety odnímaly československé občanství a konfiskovaly majetek.

Rudolf Hruboň

Zdroj: https://www.narodninoviny.cz/zeman-potvrzeni-restitucnich-naroku-rodu-walderode-prolamuje-benesovy-dekrety/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVraždění demokracie v přímém přenosu a s nadšením   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:51:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když jsme v osmadevadesátém pohřbívali Totalitu a otevírali cestu Demokracii, nikoho z nás ani vzdáleně nenapadlo, že za pouhých třicet let se bude v naší zemi odehrávat přesně opačný proces.

Nejen to. Šlapání po Demokracii je zdůvodňováno nějakou podivnou „demokracií“, kde již nezáleží na výsledku voleb, ale na tom, jaký názor mají ti, kteří ve volbách prohráli, a na ně napojená vybraná skupina novinářů, politologů, atd.

Tvrdíme, že v naší zemi máme zastupitelskou demokracii. Svobodní lidé jdou svobodně k volbám a tam odevzdají svůj hlas tomu či těm, pro které se svobodně rozhodli. Prezident následně jmenuje premiérem předsedu vítězné strany a pověří jej sestavením vlády. Pokud tato strana nezískala nadpoloviční většinu, musí se dohodnout s další stranou či stranami na sestavení koalice. Následně vznik této nové vlády musí schválit poslanci Sněmovny Parlamentu České republiky.

Nikde tady není řečeno, že podmínkou vzniku nové vlády je ještě souhlas těch, kteří ve volbách prohráli. Ať již proto, že nebyli schopni předložit voličům zajímavý a smysluplný politický program, nebo prostě proto, že voliči je již znají z dob jejich předchozích vládnutí, byli jimi zklamáni, a již je nechtějí.

Také není nikde řečeno, že pokud se tomuto politickému odpadu následně podaří cílenou propagandou dostat na náměstí měst dostatečný počet řvoucího davu, má tento právo veta, vláda musí padnout, a vlády se za nadšeného řevu davu ujme opozice, nebo přímo řvoucí dav. Zde by se již nejednalo o Demokracii, ale v prvním případě o Totalitu, v druhém případě pak o Anarchii.

Velmi zajímavá je pozice některých sdělovacích prostředků. Na příklad při sledování politických debat naší veřejnoprávní televize jsem získal dojem, že jejich hlasatelé a hlasatelky mají za povinnost provádět ne vyváženou novinářskou činnost, ale spíše provádět politiku někoho v pozadí. Jestli se jedná o někoho ve vedení této instituce, nebo jestli je platí politické strany v opozici, to nejsem schopen říci. Je ale skutečností, že pokud se diskutuje se členem vlády, či členem politické strany na vládě se podílející, to znamená té, která je v koalici, jsou otázky velmi tvrdě, až hloupě, směřovány k závěru, který již dávno předem mají hlasatelé TV připraveny, tedy že vše na vládě a v koalici je jen a jen špatné. Je-li diskuse vedena se členem opozice, jsou otázky velmi mírné až podlézavé, a opět je diskuse vedena tak, aby špatnými byla vláda, koalice a hlavně pak premiér vlády Babiš.

Vždy také jsou tyto debaty vedeny k tomu, jak velmi špatné na současné koalici je to, že jsou z pozice mimo koalici podporování komunisty. Ne, že bych byl z komunistů nadšen a zapomněl na to, co v této zemi napáchali. Mně osobně v roce 1969 vyhrožovali, že pokud ode mne nedostanou určité materiály, vztahující se k podpisové akci z roku 1968 v Hodoníně, tak se po mé dceři, které tehdy ještě nebyly ani dva roky, projede náklaďák tam a zase zpátky. A to se nezapomíná. Jenže komunisté nebyli postaveni mimo zákon. KSČM je regulérní politickou stranou, jejíž členská základna je tvořena stále více než 37 000 členů. A tuto stranu v posledních volbách nevolilo jen těch 37 000 členů, ale celých 393 000 voličů. Proč?

To teď tady nechci rozebírat. Ostatně nad tím by se asi měly zamýšlet ty ostatní politické strany. Zarážející na této protikomunistické averzi je něco jiného. Komunisté od roku 1948 až do roku 1989 de jure nevládli sami. Mimo jiné vládli prostřednictvím či pod záštitou Národní fronty. Orgánu, který dával tehdejším mocipánům punc legálnosti. A v této Národní frontě neseděli jen zástupci KSČ, ale také zástupci ČSS (dnes ČSSD), která se dokonce s KSČ sloučila, a ČSL (dnes KDÚ-ČSL), která se dnes k období vlády komunistů vyjadřuje nejagresivněji. Jistě, de facto vládli jen komunisté. Jenže tyto strany tam komunistům dělali stafáž a vlastně vládu komunistů svou spoluúčasti legitimizovali.

Někdo by mohl říci, že to bylo z donucení. Nebylo. Oni klidně mohli z Národní fronty odejít prostě tím, že by své strany zrušili. Určitě by to bylo poctivější a hrdinštější, než to, že na každý komunistický „návrh“ promptně zvedali své ruce a vyjadřovali svůj souhlas. Dnes se při tom útočí jen na komunisty. Jenže těch špinavců bylo víc. Dle mého názoru tím největším svinstvem v Národní frontě byli členové ČSL, kteří svou účastí a hlasováním schvalovali i hony na jeptišky, opaty a ostatní členy církví. I oni mají na svědomí jejich utrpení, i oni mají na svých rukách jejich krev. Dnes ovšem pliveme jen na komunisty.

Velmi odporným se mi zdá také to srovnávání dnešních řvoucích davů s vystoupením studentů v listopadu 1989. Rád bych připomněl, že tehdy ti studenti vystoupili proti zástupcům totalitní moci. Proti moci, která je za tento jejich čin klidně mohla zmasakrovat stejně tak, jak to o pár měsíců dříve udělali čínští komunisté na náměstí Tchien-an-men Kuang-čchang, neboli na náměstí Nebeského klidu.

A pokud by chtěl někdo tvrdit, že to by se u nás stát nemohlo, tak bych rád připomněl, že tanky kvůli tomu tehdy z jedné posádky skutečně vyjely. Bylo to z Tábora a chtěli v Praze „opět nastolit pořádek“. Jak je vidno z Číny, dá se to tak udělat. Sice se tam dosud ztrácí tisíce lidí, kteří na dlouhé roky mizí v tzv. převýchovných táborech, a někteří zmízí zcela, ale pořádek tam je. Ty tanky se zpět vrátily teprve po jednání zástupce OF panem Kocábem s velitelem Západního okruhu generálem Mojmírem Zachariášem. Ano, ti studenti tehdy byli skuteční hrdinové. Těm dnešním „hrdinům“ hrozí maximálně úžeh ze sluníčka nebo bolení hlavy z opice. Oni nevystupují proti žádné totalitní moci, ale proti demokraticky a ve svobodných volbách zvoleným zástupcům většiny lidu této země.

Často bylo ve sdělovacích prostředcích slyšet, že vláda, nebo přímo premiér Babiš, by měli s demonstrujícími diskutovat. No dobře, ale s kým? Kdo je nějaký zvolený zástupce toho řvoucího davu? Nebo by měl premiér země vystoupit na tribunu a tam promluvit? Kdo by pokládal otázky? A dle jakého klíče by ty otázky byly vybírány? Měl by to být pan Mlynář? Jak velkou část těch demonstrujících by zastupoval? Nebo se tady jen chce zopakovat „diskuse“ jiného řvoucího davu, která proběhla s prezidentem republiky a jeho hosty 17. Listopadu 2014 na Albertově? To byla ta správná „diskuse“, kterou ČT a řvoucí dav chce? Co se tedy vlastně chce? Aby se média a opoziční politici mohli opět svíjet blahem nad „demokratičností demonstrujících“?

Já jsem našeho dnešního presidenta, zrovna tak jako jeho přímého předchůdce Klause, nevolil a nemám je rád. Přesto bych nikdy neklesl tak hluboko, abych na představitele mého státu a mého národa plival a házel vajíčka. Vždyť by to znamenalo, že totéž dělám i na všechny ty, kteří je volili. A těch opět byla většina. Pana Zemana volili svobodní lidé, ve svobodných volbách. Takže když chci o sobě tvrdit, že jsem demokrat, tak mi nezbývá než tuto volbu přijmout a tyto představitele považovat i za své představitele.

Hodně jsem přemýšlel nad tím, jak velké morální svinstvo musí být představitelé těch opozičních stran, kteří dnes tak nadšeně to kopání do demokracie podporují, tleskají mu a ještě v sobě mají tolik sprostoty, že i tento terorizmus menšiny nazývají demokracií. A zrovna tak přemýšlím nad tím, jak daleko by byli tito lidé ochotni zajít, pokud by se dostali k moci oni. Stačilo by jim znovuobsazení mocenských míst a další drancování tohoto státu tak, jak to dělali dříve, nebo by pokračovali dál?

Třeba tak daleko, jak to udělali ve 48. roce komunisté, nebo v 34. jejich černí bratři nacisté. Pokud si myslíte, že tyto mé myšlenky jsou přehnané, pak vám doporučuji vzpomenout si na rozpad Jugoslávie. Tam si také tamní obyvatelé mysleli, že se jen Jugoslávie rozdělí podle hranic z doby před Rakousko-Uherskem, a vše bude dobré. Pak nestačili pohřbívat své zastřelené, zavražděné a umučené.

Každá generace odcházejících říká, poučte se z chyb svých předků. Pak stačí ten správný organizátor zamindrákovaných, jako byl Hitler, Uljanov nebo Gottwald, a náhle místo zářných zítřku jsme uprostřed potoků krve, kde vraždící tvých dětí je tvůj soused, se kterým jsi chodil do hospody a tam diskutoval o všem možném. Soused, o kterém sis myslel, že je tvůj přítel. Přítel, kterému stačila jen ta správná ideologie a propagační masáž, aby se z něj stal vrah tvých dětí, tvé ženy a na konec tebe samého. Přeháním? Na východě Ukrajiny se to děje právě teď. A úplně stačilo, aby představitel sousední země dodal tu správnou ideologii a pomocí médií provedl tu správnou masáž. Nyní stačí jen dodávat zbraně. Přátelé z hospody se již postarají o vše ostatní.

Před nedávnem jsem se dověděl, že letos nebudu moci vystoupit se svým příspěvkem na Cannafestu 2019, protože již jsou všechna místa diskutujících obsazena. Mrzelo mne to, protože jsem chtěl hovořit o závěru naší kauzy s léčebným konopím, a chtěl jsem také říci, že tímto náš boj o legalizaci konopí nekončí. Celý den jsem seděl na zahradě a nic po mě nebylo. Pak mi jiný můj přítel napsal, že „buď my, nebo Babiš“. Je to zvláštní, ale mně na celém těle naskočila husí kůže.

Masaryk velmi často ve svých proslovech říkal, že demokracie je diskuse. Tady ale nikdo diskutovat nechce. Jediné co se chce, je, aby ti, co ve svobodných volbách vyhráli, ustoupili těm, kteří ty volby projeli.

Masaryk také kdysi kdesi řekl: „Demokracie má své chyby, protože své chyby mají i občané.“ A dodal: „ Jaký pán, takový krám.“

Co k tomu velkému moudru dodat?

Já se o něco pokusím. Sice nevím, jestli to ti ze řvoucích náměstí budou číst a pokud ano, jestli mne poslechnou, ale říci to musím, i když asi zase přijdu o další přátele:

„Nelíbí se vám dnešní president, premiér, vláda nebo Parlament? Tak co kdybyste místo toho řvaní na náměstích začali pracovat na takovém politickém programu, aby lidé chtěli volit a volili vás. Pak můžete vy obsadit post presidenta, premiéra nebo alespoň poslance či senátora. Když přesvědčíte dostatek voličů, můžete tuto zemi řídit vy dle svých představ, které vám voliči schválí svým hlasem. Pokud toho ale chcete dosáhnout řevem a vzbuzováním strachu, pak nejste o nic lepší, než byli ti tři pánové, které jsem jmenoval výše.

Autor: Zdeněk Majzlík

Zdroj: https://majzlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=718993
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA tihle vládnou ve stále více městech Anglie: Muslimský politik obhajuje vraždění odpadlíku od islámu!   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:47:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Odpadlík nemá právo na život. Neboť jeho mysl je zkažená a on se stává jedem v těle společnosti."

Mustafa Malik, imám, náměstek primátora Leicesteru, Labour, předseda dozorčí rady místní mešity, která tohle uvádí na svých stránkách v sekci: Sociologie a vzdělávání.

Symbol úspěšné integrace v dynamicky pulzující různorodé multikulturní společnosti.

Autor: Martin Gust

Zdroj: humanism.org.uk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Evropě bude pro NATO zřízen první vojenský internet na světě   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:44:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vojenské sítě všech členských zemí NATO budou spojeny do jedné sítě. Německo a Nizozemsko se už dohodly na tom, že spojí úsilí a zřídí první vojenský internet v dějinách. Oznámil to v pátek německý portál ZDNet.

Podle jeho informací patřičnou dohodu ve středu podepsaly ministryně obrany SRN a Nizozemska Ursula von der Leyenová a Ank Bijleveldová v Bruselu na zasedání ministrů členských zemí NATO.

Nová sjednocená síť dostane název Tactical Edge Networking (TEN) a spojí v budoucnu vojenské sítě všech členských zemí NATO (v současné době patří do NATO 29 států, včetně Česka a Slovenska).

Předpokládá se, že v první etapě bude prostřednictvím sítě navázáno spojení mezi pozemními operacemi německé armády (D-LBO) a taktickým komunikačním programem FOXTROT nizozemského ministerstva obrany.

Hlavní sídlo TEN bude v německém Koblenzi a technologickým designem se budou zabývat odborníci z nizozemského Amersfortu. Cena rozvoje sítě se odhaduje na několik milionů eur.

Těchto prostředků bude využito na nové vybavení vojáků a vojenské techniky zařízením slučitelným s TEN.

27. června schválili ministři obrany členských zemí NATO vojensko-kosmickou koncepci aliance. Tento dokument předpokládá monitorování vesmíru, ochranu komunikací a zjištění startů raket, oznámil generální tajemník aliance Jens Stoltenberg na tiskové konferenci ve čtvrtek. O militarizaci vesmíru nejde, zdůraznil.

NATO buduje leteckou základnu v Albánii

Na začátku června generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v Tiraně potvrdil, že aliance bude pokračovat v realizaci programu, který je zaměřen na vybudování moderní letecké základny NATO v Albánii. Aliance investuje celkem 51 milionů eur do modernizace existujících objektů na letecké základně ve městě Kuçovë, včetně projektů na skladování a logistiku paliva. Vše probíhá na pozadí protestů uvnitř země. Již dříve lídr opozice a předseda Demokratické strany Lulzim Basha obvinil předsedu vlády z násilí a slíbil, že bude bojovat, dokud se Socialistická strana nevzdá moci.

Zdroj: ZDNet

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin promluvil o volbě, se kterou se bude muset Evropská unie vypořádat   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:40:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin je překvapen tím, že na pozadí amerických nároků vůči Číně se nediskutuje o dotování evropských zemědělských výrobců. Domnívá se tedy, že si nakonec EU bude muset vybrat mezi dvěma variantami: buď otevře trh pro produkty zemědělsko-průmyslového komplexu rozvojových zemí nebo hranice pro migranty.

„Pokud se mám vrátit ještě ke G20, jedná se o ekonomické fórum. Byly na něm vzneseny otázky liberální politiky a postoje k migraci s ohledem na ekonomiku. Mezi Čínou a Spojenými státy americkými existují spory o obchodních záležitostech. Čína je mimo jiné obviňována i z obchodních a průmyslových dotací. Pokud však chceme diskutovat o problému průmyslových dotací, pak diskutujme také o problému zemědělských dotací, které jsou v Evropské unii široce využívány,“ řekl Putin, když odpovídal na dotazy novinářů na tiskové konferenci, která se konala po summitu G20.

Ruský lídr dále dodal, že pokud bude i nadále pokračovat tato politika, při které bude zemědělský trh uzavřen, nebo v případě rozvojových zemí relativně uzavřen, pak vyvstává otázka, jak rozvíjet ekonomiky těchto zemí.

„Vzniká otázka, jak odblokovat jednání ve WTO (Světová obchodní organizace, pozn. red.) a zda by nebylo lepší část těchto dotací směřovat na podporu zemědělské produkce v rozvojových zemích, aby zde byla vytvořena pracovní místa. Co naši kolegové chtějí? Otevřít trh pro zboží, které by v tomto případě mohlo vzniknout, nebo otevřít hranice pro migranty? Něco se bude muset udělat. Ať už tohle nebo něco jiného,“ prohlásil závěrem ruský prezident.

G20 a letošní summit v Japonsku

Fórum G20 představuje skupinu největších ekonomik světa zastoupených ministry financí a guvernéry centrálních bank. Celkově se jedná o členy 19 států a Jednotného vnitřního trhu Evropské unie. Na pravidelných schůzkách jsou přítomni také nejvyšší exekutivní představitelé - předsedové vlád či prezidenti států.

Letos se summit G20 koná v japonském městě Ósaka, a to ve dnech 28. až 29. června. Odstartoval včera s malým zpožděním, jelikož se prezidenti Ruska a Jihoafrické republiky, Vladimir Putin a Cyril Ramaphosa, zdrželi na bilaterální schůzce.

Na letošním summitu se ještě před prvním pracovním setkáním konalo tradiční slavnostní fotografování.

Setkání Trumpa a Putina

Mimo jiné se na okraji summitu G20 sešli i prezidenti Ruska a USA, Vladimir Putin a Donald Trump.

„Oba státníci se shodli na tom, že zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem odpovídá zájmům obou zemí a celého světa,“ stojí v prohlášení Bílého Domu.

Podle dostupných informací oba lídři mluvili o kontrole zbrojení, situaci v Íránu, Sýrii, Venezuele a na Ukrajině. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že Trumpovi bude posláno oficiální pozvání na přehlídku, která se má konat na Rudém náměstí dne 9. května 2020.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mMCb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump:americké společnosti mohou nadále prodávat díly společnosti Huawei   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:34:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump 29. června na tiskové konferenci po summitu G20 v Ósace uvedl, že americké společnosti mohou nadále prodávat díly společnosti Huawei.

Trump uvedl, že americké společnosti každoročně získaly desítky miliard dolarů v rámci prodeje zboží společnosti Huawei. Pokud jde o to, zda bude Huawei odstraněn ze „seznamu subjektů" USA pro kontrolu vývozu, Trump řekl, že tato otázka bude projednána v blízké budoucnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýsledky 23. PMEF 2019 v Petrohradě   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:26:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S ohledem na zvyšující se teplotu nejenom venku za okny, ale i světové, evropské a národní politiky, prakticky ve všech členských státech EU, zvyšující se teplotu uvnitř vztahu mezi členy vládní koalice ČR a vládou ČR a médii, která se očividně nachází na dietě, následující je krátký přehled výsledků ekonomického fóra v Petrohradu. Město je vyhledávaným místem pro turisty z celého světa bez ohledu na sankce a politiku. O tom jsem se mohl přesvědčit osobně během poslední návštěvy Petrohradu v době bílých nocí a v roli oponenta během obhajoby diplomové práce (na Státní univerzitě St. Petersburg) na aktuální téma Politika Velké Británie ve vztahu k regionálním a etno - konfesionálním elitám v současném Iráku.

Za poslední čtyři roky se zvýšil počet účastníků fóra o 60 procent. Nedojde - li k většímu, především vojenskému konfliktu v Evropě, očekávám pokračování tohoto trendu, stejně jako pokračování ignorování fóra představiteli ČR, především po vítězství Milionu chvilek, nerozumějících teoretické, ani praktikované demokracii.

Letošního fóra se účastnilo více než 19 tisíc osob a delegací ze 145 zemí. Z celkového počtu účastníků bylo přibližně 1.300 vedoucích představitelů obchodních a průmyslových společností a mně osobně neznámý přesný počet státníků a politiků ze 110 států světa.

Jak se dalo očekávat, hlavní událostí bylo plenární zasedání v přítomnosti 6 hlav států, 16 představitelů států na úrovni viceprezidentů a předsedů vlád, 57 ministrů a 79 velvyslanců akreditovaných v RF a předsedů Parlamentů. Prezidenti Putin, Si Ťin-pching, Rumen Radev (Bulharsko), Nikola Pašiňan (premiér Arménie), Petr Pellegrini (premiér SR) a generální tajemník OSN Antónie Guterres, abych jmenoval některé, hodnotili aktuální situaci ve světě.

Posuzovaná témata – současná světová hospodářská situace, globalizační model a finanční systém, vše v kontextu absence důvěry, bezohledné konkurence, protekcionismu s pomocí obchodních válek, jednostranného vypovídání smluv a sankcí – nedovolila žádnému státníkovi předpovědět veřejně specifické následky a sdělit praktická řešení, alespoň některých výzev. O to méně bylo možné slyšet nebo číst o představitelných řešeních odpovědných reprezentantů více než 3.500 ruských a zahraničních společností. I zde: největší delegace letošního fóra přiletěla z ČLR. Čítala 1.100 členů.

Pro informaci Milionu chvilek a jako důkaz ignorance představitelů států, kteří se neúčastnili fóra, uvádím krátkou statistiku delegací: USA – 542, SRN – 334, UK – 312, Francie – 249, Japonsko – 219, Švýcarsko – 190, Itálie – 160, Holandsko – 106 osob. Jak vidno, hlavní podíl v účasti zabezpečily státy, jejichž vlády prodlužují nesmyslné sankce proti RF v přímém kontrastu k zájmu vlastních společností o spolupráci s RF. Co se týče zahraničních medií, jejich zájem byl také veliký: Média z 56 států světa obdržela akreditaci. O mezinárodní hospodářské spolupráci referovalo 4.816 představitelů masových médií (z nichž bylo 813 zahraničních), z 1.299 organizací (z nichž bylo 256 zahraničních).

Za praktický výsledek fóra mluví 745 podepsaných smluv, nepodléhající obchodnímu tajemství, v celkové hodnotě 45,6 miliard Euro a zvýšení počtu oficiálních partnerů fóra na 148. Více na: https://www.forumspb.com/news/news/itogi-raboty-pmef-2019

Z uvedeného mála vyplývá pro ČR praktická nemožnost ukotvení se českých podnikatelů a obchodníků v Indii, o které někteří oficiální představitelé ČR začali snít a mluvit, pokud nespali, zvětšující se ztráta rozpracovaných a nových obchodních příležitostí v ČLR a nenahraditelná ztráta příležitostí všeho možného v RF. Nemožnosti a ztráty dělají z ČR čekatele na Godota. Ten již dávno přišel ve formě anti-Godota.

Dílo S. Becketta (který obdržel roku 1969 Nobelovu cenu za literaturu, kterou odmítl převzít) je psáno formou dialogu, pro který je atypické neustálé opakování otázek a absurdních odpovědí. Práce (Becketta) se synonymy, monotónností a neomaleným vyjadřováním, vedoucím až k vulgarismům, se podobá práci současných politiků, moderátorů, expertů a médií trpících rusofobií a sinofobií. Všichni účastníci lokálních diskuzí (o RF, ČLR, a zcela jistě dojde i na USA), které odmítám nazývat dialogem, dokazují, jak velký je strach z nepochopení transformace světa a lidského života bez naplnění. Beckett ukázal, že smyslem života je nesmyslné očekávání čehosi a že jediná cesta, jak to vydržet, je zkrátit si jakkoliv čas.

Chci věřit, že odpovědní v politice, obchodu a médiích ČR ukončí hru, jejímž cílem je zabít čas a dovolí zdravému rozumu se účastnit procesu transformace světa. Souhlasu netřeba.

Jan CampbellSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1938 sec,0.0457 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,574kB