Sobota 20 červenec 2019
Ursula von der Leyen znovu předestřela vizi Spojených států evropských   
Pridal tk Sobota 20 červenec 2019 - 06:12:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ursula von der Leyen znovu předestřela vizi Spojených států evropských, na večírku po schválení do pozice šéfky Evropské komise sondovala mezi špičkami evropských byrokratů podporu pro vizi federalizované Evropy a vypadá to prý nadějně, podporu zaregistrovala i od jednoho z členů skupiny V4, není ale jasné, kdo to byl! Máme se začít obávat zrady zevnitř Visegrádu? Voliči vůbec netuší, jaké kroky se chystají v Bruselu s cílem naplnění Aachenské úmluvy mezi Berlínem a Paříží!

Ursula von der Leyen byla v úterý potvrzena Evropským parlamentem do funkce šéfky Evropské komise. To je informace, která vyvolala velkou nevoli zejména mezi alternativními stranami, protože tato již bývalá německá ministryně obrany usiluje o vznik společné evropské armády a rovněž o federalizaci Evropské unie. Jenže v úterý večer se odehrálo v Bruselu bujaré a neformální setkání v podobě večírku na oslavu schválení Ursuly von der Leyen do funkce.

Na místě nechyběl Jean-Claude Juncker, vysocí úředníci z Bruselu a zástupci z Evropské rady a spousta lobbistů napojených na jednotlivé národní vlády. Naše redakce byla upozorněna na to, že během tohoto večírku nová šéfka Evropské komise po přípitku pronesla a zopakovala své vize, jaké má s Evropskou unii v roli šéfky komise. Záhy se ale rozpovídala o své vizi sjednocené Evropy se slovy, že by během svého funkčního období ráda dosáhla zásadních dohod a změn, které by nakročily k transformaci Evropské unie do něčeho, co osobně nazývá Spojené státy evropské.

Není to poprvé, kdy z její strany něco takového zaznělo, protože její podpora pro vznik federalizované Evropy je všeobecně známá. Jenže, během neformálního večírku prý sondovala mezi přítomnými hosty podporu pro myšlenku federalizace Evropy a mělo z její strany zaznít, že nejtěžší to bude ve Střední a Východní Evropě, i když má prý informace, že jedna ze zemí V4 by federalizaci EU uvítala. Bohužel však neuvedla, která země by to měla být a náš zdroj nás právě na tento výrok upozornil, že by to mohlo naši redakci a naše čtenáře zajímat, protože taková poznámka Ursuly von der Leyen má opravdu výbušný charakter. O to více, že to vnáší nejistotu do integrity skupiny V4, jaké hodnoty vlastně tato skupina vyznává.

Federalizace Evropy je na spadnutí, nová šéfka Evropské komise chce prosadit Spojené státy evropské

Můžeme prakticky ihned vyloučit Maďarsko, protože to rozhodně pro federalizaci EU ruku nezvedne. Ovšem zbývající 3 země zůstávají s otazníkem. Největší země ve skupině v podobě Polska dlouhodobě v EU usiluje o hlubokou integraci do EU, i když současná vláda strany Právo a spravedlnost nemá k Bruselu velkou lásku, tak to rozhodně neplatí o polských lobbistech a průmyslu.

Pokud jde o Česko, je těžké si představit, že by Andrej Babiš byl pro federalizaci Evropy, protože by ztratil páky a vliv na rozhodování v ČR. Ovšem velký otazník se vznáší nad Slovenskem. Slovensko je zemí, které přijalo Euro, jeho ekonomika je provázaná s obchodem EU a Eurozónou a nová prezidentka Zuzana Čaputová je podporovatelkou hlubší integrace Slovenska do EU. Znamenalo to snad, že Ursula von der Leyen měla na mysli právě Slovensko?

Každopádně se znovu ukazuje, že sotva se nový kádr dostal do funkce v Bruselu, už provádí procesy vedoucí k federalizaci Evropy. Nový kádr, který se nezakecá. To je neuvěřitelná rychlost. Voliči v jednotlivých zemích si v podstatě stále neuvědomují, že volby do EU byly v podstatě referendem o federalizaci Evropy, jenom s tím malým problémem, že nikdo to voličům neřekl. Politické procesy v Bruselu jsou tak nastavené do pozice, že ihned po skončení hlasování o šéfce Evropské komise se už sondují postoje k myšlence USE, tedy United States of Europe. Další otázkou, která teď nastane, bude složení eurokomisařů. Jednotlivé země budou nabízet své kandidáty a Ursula von der Leyen si bude mezi nimi vybírat.

Česko vyšle do Evropské komise opět ženu v rámci genderové politiky Evropské unie

V tomto ohledu nás vůbec nepotěší, že Hnutí ANO prý znovu uvažuje, že českou eurokomisařkou by byla opět Věra Jourová. Důvodem je značná kádrová vyprázdněnost Hnutí ANO, protože nikoho jiného tam nemají. Z pohledu Bruselu je to vítané řešení, protože Eva Jourová má odpovídající genderový profil, který bude v Evropské komisi hrát hlavní roli, Ursula von der Leyen už uvedla, že polovinu komise by chtěla mít z mužů a druhou polovinu z žen. Jenže, agenda této nové evropské komise bude diametrálně odlišná od té předchozí pod vedením Jeane-Claude Junckera. Nová komise bude mít za cíl prosazovat základní reformní kroky vedoucí ke vzniku Nové Evropy, tzn. postupně federalizovaného nadnárodního útvaru.

Generál Hynek Blaško to vystihl na prvním zasedání ve Štrasburku úplně jasně, tahle Evropská unie v tomto navoleném složení je naprosto nereformovatelná a navíc nedemokratická, přinesli jsme o tom článek zde: https://aeronet.cz/news/hynek-blasko-evropska-unie-je-nereformovatelna-a-nedemokraticka-vlastenecky-cesky-europoslanec-za-spd-po-navratu-ze-strasburku-podal-desive-svedectvi-novy-predseda-evropskeho-parlamentu-pry-rval/ Pro mnoho vlastenců to bude šok, ale my si musíme uvědomit, že na šoky není čas a prostor, protože v Bruselu se už na večírcích sondují postoje pro federalizaci Evropy, tzn. procesy jsou mnohem dál, než by si někdo mohl myslet. Ani na okamžik nebyla Evropská unie založena k tomu, aby se stala nějakým klubem nezávislých a suverénních států, které budou svobodně obchodovat mezi sebou, ale jinak si ponechají své pravomoci. Tohle je zásadní omyl, s tím nikdy nebylo počítáno.

Kdo vleze do globalistického spolku, nemůže se potom divit, že mu mizí vlastní hranice, pravomoci vlády, autorita a vlastní armáda

Od samotného vzniku EHS a později transformované podoby EU nikdy nebylo v plánu nic menšího, než federalizace celé Evropy a zrušení všech hranic, všech států, všech vlád, všech armád, všech centrálních banka a vznik jednotného federálního útvaru, který bude mít jedny hranice, jednu armádu, jednu vládu, jednu centrální banku, jedny daně, jeden rozpočet a jeden globalizovaná multinárod. Takový proces je nachystán pro Evropskou unii, nic menšího a nic jiného.

Samotná EHS vznikla podle modelu knihy Pan Europa napsané Richardem von Coudenhove Kalergim. A tento hlavní pilíř sionistické globalizace Evropy nepřistoupí na žádné kompromisy a nepřipustí zachování jednotlivých národních států. Nikdy, za žádných okolností. Všechny procesy, které vidíme, jsou procesy vedoucí ke vzniku Spojených států evropských ve federalizované podobě. Proto je úplně jedno, co vám kdo z politiku říká, v zákulisí v Bruselu už se jedou úplně jiné procesy, o kterých se veřejnost naplno a otevřeně dozví až ve chvíli, kdy bude hotovo. Koneckonců, jinak to ani nikdy v EU nebylo.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/ursula-von-der-leyen-znovu-predestrela-vizi-spojenych-statu-evropskych-na-vecirku-po-schvaleni-do-pozice-sefky-evropske-komise-sondovala-mezi-spickami-evropskych-byrokratu-podporu-pro-vizi/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVláda, která mučí novináře, odmítla vstup RT na konferenci o médiích   
Pridal tk Sobota 20 červenec 2019 - 06:05:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britské ministerstvo zahraničí zakázalo ruským médiím RT a Sputnik účast na mezinárodní konferenci o svobodě médií v Londýně.

„[Média] RT a Sputnik nebyla akreditována kvůli jejich aktivní roli na šíření dezinformací,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí.

„Je zapotřebí zvláštního druhu pokrytectví k tomu, aby obhajovali svobodu tisku a přitom uvalovali zákaz na nevyhovující hlasy a očerňovali alternativní média; bohužel svět se již naučil očekávat právě takovéto věci od britského ministerstva zahraničí,“ uvedla v reakci televize RT ve svém prohlášení.

„To se v podstatě rovná přímé, politicky motivované diskriminaci ruského kanálu,“ uvedlo ruské velvyslanectví v Londýně. „Odmítnutí akreditace je jen vyvrcholením několikaměsíční očerňující kampaně proti RT ze strany britských politických osobností, vládních orgánů, včetně mediálního regulátora Ofcom, a dokonce kolegů novinářů.“

„Nyní byl přednímu ruskému mezinárodnímu televiznímu kanálu odepřen přístup na fórum, přestože je oficiálně registrován a funguje ve Velké Británii na právním základě,“ dodalo velvyslanectví. „Jakou lepší ukázku toho, jaká je skutečná situace ohledně svobody sdělovacích prostředků ve Spojeném království, člověk ještě potřebuje? Organizátoři konference, pokud tomu dobře rozumíme, si stále přejí diskutovat o situaci ohledně svobody médií kdekoli na světě, jen ne v této zemi.“

Britská vláda pořádá mezinárodní konferenci o ‚svobodě médií‘, a přitom odmítla @RT_com (a Sýrii a Venezuele) vstup. ‚Je zapotřebí zvláštního druhu pokrytectví k tomu, aby obhajovali svobodu tisku a přitom uvalovali zákaz na nevyhovující hlasy a očerňovali alternativní média‘.

- Charles Shoebridge (@ShoebridgeC) 9. července 2019

Reportáž BBC o této události je opravdu k popukání, neboť obsahuje bezostyšně propagandistické video s názvem „Co je na Russia Today tak jiného?“, v němž se pečlivě vysvětluje, proč je pro diváky BBC velmi důležité pochopit, že RT je propaganda.

„Chtějí být alternativním pohledem, ale ve skutečnosti to je propagandistická mašinérie, a je placena Kremlem,“ tvrdí se ve videu BBC, zpravodajské stanici, která je financována vládou, a jíž byla prokázána spolupráce s britskou zpravodajskou službou ohledně odebrání platformy odporujícím hlasům.

„BBC se snaží informovat o všech úhlech zpráv, včetně těch, které nejsou pro britskou vládu příjemné,“ tvrdí se ve videu BBC. „RT si vždy vybírá odborníky, otázky, témata, úhly pohledu, které ukazují Kreml a ruskou vládu v pozitivním světle.“

Ve skutečnosti BBC nese obrovskou vinu za prosazování toho, co britský novinář Jonathan Cook nedávno popsal jako „vytvořený konsenzus údajně racionální politiky - neoliberální ortodoxie doma a neokonzervativní válečné štváčství v zahraničí.“ Stejně jako všechna ostatní britská média, i BBC pracuje na zmenšení Overtonova okna (tj. oblast myšlenek, které lze tolerovat ve veřejné diskusi, pozn. překl.) přijatelných debat a šíření propagandy mezi britskými občany, týkající se diskusí o tom, jak by se mělo pomoci existujícím mocenským strukturám, a jak je zachovat, a nikoli o tom, zda by tyto mocenské struktury měly vůbec existovat. BBC však předstírá, že je v každém případě nadřazená RT na všech úrovních, a to je opravdu k smíchu.

Ale BBC se zajisté zúčastní mezinárodní konference o svobodě médií, a s otevřenou náručí ji uvítá britská vláda, která z poloviny předstírá, že je s touto společností v opozičním vztahu.

Jedná se o tutéž vládu Velké Británie, která v současné době drží za mřížemi novináře Juliana Assangeho a čeká na projednání jeho vydání do USA kvůli tomu, že odhalil americké válečné zločiny. Je to ta stejná vláda, kterou zvláštní zpravodaj OSN Nils Melzer, zabývající se vyšetřováním případů mučení, shledal vinnou z účasti na psychologickém mučení téhož novináře. Jde o stejné ministerstvo zahraničí, jehož šéf Jeremy Hunt prohlásil minulý měsíc pro Face the Nation, že umožní, aby byl Assange vydán do USA, pokud uspěje ve své snaze stát se příštím premiérem. Přitom však Hunt výslovně a opakovaně odsuzuje pronásledování disidentských novinářů v jiných zemích.

Ohledně tohoto směšného pokrytectví, z něhož vám spadne brada, neuslyšíte žádnou kritiku ze strany BBC, ani žádných jiných mainstreamových sdělovacích prostředků v rámci zcela bezpáteřních a pochlebovačných britských médií. Víte, kde se setkáte s kritikou takového pokrytectví? RT.

Jediný důvod, proč RT a Sputnik zaznamenávají určitý stupeň úspěchu na Západě, je - v rozporu s tím, co tvrdí BBC - že lidé neslyší ze západních mainstreamových médií žádné hlasy, které by byly kritické vůči skutečné moci. Pokud by z BBC nebo jakéhokoli jiného britského média začaly jakkoli pravidelně zaznívat skutečné protiválečné, levicové hlasy, zaměřené proti establishmentu, garantuji vám na 100%, že by RT a Sputnik okamžitě ztratily čtenáře a diváky v UK.

To se však nikdy nestane, protože britská masmédia „se nezabývají všemi úhly zpráv, včetně těch, které by nebyly pro britskou vládu příjemné“, jak tvrdí BBC, zveřejňující propagandu, jež přímo prospívá hlavním mocenským strukturám britské vlády. Jejich úkolem není říkat pravdu a vést vládu k zodpovědnosti, jejich úkolem je normalizovat status quo, vytvářet souhlas s nekonečnou válkou, a každý den vám tvrdit, že Jeremy Corbyn je kříženec Adolfa Hitlera a vlkodlaka.

Spojené království a Kanada zahájily globální kampaň #DefendMediaFreedom a posvítily si na zneužívání médií.

Dnes @Jeremy_Hunt, @cafreeland a zvláštní vyslankyně pro svobodu médií Amal Clooney diskutovali o tom, jak můžeme zvrátit trend násilí vůči novinářům. pic.twitter.com/daK3a6hYr7

- Ministerstvo zahraničí (@foreignoffice) 5. dubna 2019

Jeremy Hunt dychtí po době, kdy bude země moci mírumilovně šířit propagandu mezi svými občany, aniž by se potýkala s tímto otravným problémem propagandy z jiných zemí, pronikající do této směsice a nutící jedince, aby sami začali přemýšlet. Také zažíváme nedlouhé, ale nádherné období, kdy nám internet poskytuje proudy informací ze všech možných úhlů pohledu, ale budeme muset bojovat za to, aby tyto proudy nepřestaly téci. Neviditelná cenzura již skutečně začala, a právě na takovýchto konferencích vymýšlejí ještě zákeřnější způsoby, jak přidusit disidentské hlasy.

Buďte ostražití. Bojujte s nimi.

Caitlin Johnstone

Government That Tortures Journalists Bans RT From Media Conf vyšel 14. července 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7968-vlada-ktera-muci-novinare-odmitla-vstup-rt-na-konferenci-o-mediich.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO jedné "špinavé" židovce a jedné "čisté" německé duši   
Pridal tk Sobota 20 červenec 2019 - 05:52:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan Seehofer se zlobí kvůli migraci na Česko, ale v jeho Německu se lidé již téměř nemohou jít v létě ani v klidu vykoupat. Ostnaté dráty a speciální policejní jednotky na koupalištích? Dostane hrdinná pašeračka Nobelovu cenu?

Asi je již nezbytné, aby se koupání účastnila i německá policie, ale německá hrdiinná kapitánka (pašeračka) chce převézt do Německa dalšího půl milionu migrantů! Je muslimský vrah nevinen, protože se zhulil?

Neuvěřitelné věci jsem opět včera a dnes četl v médiích. Nechápu, že zrovna Němci, jejichž země je dle mě již zcela ztracena i s třesoucí se paní kancléřkou Merkelovou stále ještě zmiňují kvóty a vyzývají k přijímání migrantů. Paní kancléřka Merkelová již brzy snad sice odejde na odpočinek, ale určitě si myslím, že by ji měla být přidělena doživotní ochranka! Snad to tak bude, protože si myslím, že přivedla Německo do zkázy a záhuby.

Zatímco německá kapitánka a pro mě obyčejná pašeračka lidí a povoláním dcera Carol Racketteová chce převézt do Evropy ty nesmyslné počty migrantů, tak její spoluobčané, kteří se nenarodili tak bohatí jako ona se obávají chodit i na koupaliště, na kterých dle DPA stoupl v červnu počet násilných incidentů. V Kehlu již zvýšili policejní přítomnost a instalovali na plot ostnatý drát okolo celého koupaliště poté, co se v Německu zvýšili incidenty s nožem na koupalištích, útoky na plavčíky a některá koupaliště musela být vyklizena. Například berlínský zastupitel Marcel Luthe si přeje mít na koupalištích v hlavním městě speciální policejní jednotky. Bravo paní Merkelová.

Zcela neuvěřitelné a nepochopitelné mi přijde, že Němci vybrali na svou pašeračku lidí 15 milionů korun a ještě ji navíc pochválil pan německý prezident. Je smutné sledovat to sebezničení Německa a to byla ještě ta bílá, privilegovaná Němka (M Salvini) navržena peruánským spisovatelem Mariem Vargasem na Nobelovu cenu. V dnešním zvráceném Světě nepochybuji, že ji obdrží, tedy pokud ji nepředběhne ta švédská záškolačka.

"Ta bílá privilegovaná Němka nebydlí na sídlišti mezi halal řeznictvími, nemusí chodit na směny do supermarketu a až bude mít děti, tak nebudou chodit mezi spolužáky, kde třetina jich nebude umět německy." "Ona nežije v německém Chanově!"...(Petr Pelikán). Dostane Nobelovu cenu za zločiny proti Evropě?
Podle arabisty pana Petra Pelikána odvezou pašeráci migranty na lodi kousek za hranice teritoriálních vod, prý ani to ne a tam je nasází na gumové "matračky", kde sedí a potom je vidíme zachraňované na fotkách. "Nikdo se neodváží zeptat, jak je možné, že takhle přepluli několik set kilometrů." "Spolupráce mezi neziskovkami a pašeráky funguje."

O tom kolik dobra, rozmanitosti, lásky a vděku přivážejí tito pašeráci lidí z neziskovek vědí své kromě Německa a Itálie i ve Francii a všude tam, kde se proto od reality a svých spoluobčanů odtržení politici rozhodli. My máme ještě šanci zachránit naši zemi. To, co jsem dnes četl z Francie mě naprosto šokovalo a stále tomu nechci věřit.

Ve Francii stoupl počet antisemitských činů v loňském roce o 75% na 541! Muslim, který před dvěma lety vyhodil židovskou lékařku a učitelku z okna, když jí před tím recitoval Korán a modlil se k Alláhovi do vězení za vraždu nepůjde! Sice ji zavraždil, přiznal se, ale byl prý zhulenej!!!! Buď bude na svobodě, nebo jej zařadí do programu na zvládání drogových závislostí!!!! Otřesná hrůza a hnus. Skandální šílenství.

Podle soudu není Kobili Traoré trestně odpovědný a paní Sarah Haliminiovou vyhodil z okna prý v delíriu, protože prý hulil 15 jointů denně! Židovská komunita ve Francii je pobouřena. Nedivím se. Také jsem zděšen, že vrah zůstane na svobodě, protože byl zhulenej. To by ale přeci neměla být polehčující okolnost. Naopak.

Ač odborníci v posudcích shodně uvedli, že obžalovaný netrpí žádnou duševní nemocí, tak jej soud stejně za mříže neposlal a odmítl, že by v případu existovali přitěžující okolnosti antisemitského charakteru.

Špinavé židovce, jak tituloval dceru oběti zavraždil maminku s Alláhem v ústech, ale dle soudu jednal v delíriu! Odporné a ještě jednou odporné osvobození vraha. Ve Francii se za poslední roky zvedla vlna antisemitismu, která nemá obdoby od druhé světové války a to je Francie. Co se děje např. ve Švédsku, kde ženám doporučují koupit si tretry, chtějí li v Malmo vycházet po setmění ven se nedočtete nikde. Snad to ani není pravda. Kéž by, ale obávám se, že je.

Tak nám zase někdy pane Seehofere pořádně vyčiňte, ale napřed se podívejte do zrdcadla, zeptejte se sám sebe, co jste Německu provedli a jděte se projít mezi obyčejné Němce.

Styďte se.

----------------------------------
Zdroje: Idnes: Muslim zabil židovku pod vlivem marihuany. Podle soudu není odpovědný........Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem.........Reflex: Německá kapitánka Carol Racketteová chce převézt do Evropy půl milionu migrantů.......PL: Taxikaření. Německý Chanov

Autor: Patrik Juda

Zdroj: https://juda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=721384
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNový bestseller v češtině: Jak lze obhájit vraždu ze cti?   
Pridal tk Sobota 20 červenec 2019 - 05:45:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový bestseller v češtině: Na památku všech žen, které byly v Jordánsku zabity ve jménu cti. Jak lze obhájit vraždu ze cti? Tato otázka zavedla autorku hluboko do jordánské kultury, do věznic v Akabě i do nekonečné pouště Vádí Rúm.

Zkoumala právní dokumenty i archivy novin a hledala v nich případy vražd ze cti, k nimž došlo mezi roky 1995 a 2014. Nakonec sestavila seznam 139 jmen. Našla 139 žen, které byly zastřeleny, uškrceny elektrickým kabelem, upáleny, popraveny sekerou, ukamenovány, přejety nebo donuceny vypít jed – z důvodů, jako je znásilnění, nepřístojné chování, nevěra, či za to, že měly make-up nebo prostě přišly pozdě domů.

Název: Zločiny beze cti
Autor: Lane Woldová


Nakladatel: Ikar
ISBN: 978-80-249-3898-1
Počet stran: 224
Rozměry:13,2 × 20,8 cm
Běžná cena 279 Kč


Objednat se slevou můžete zde:

http://www.lukaslhotan.cz/Psychologie/113-Zlo%C4%8Diny-beze-cti-Na-pam%C3%A1tku-v%C5%A1ech-%C5%BEen-kter%C3%A9-byly-v-Jord%C3%A1nsku-zabity-ve-jm%C3%A9nu-cti

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoud v Kyjevě se rozhodl prodloužit zatčení Vyšinského   
Pridal tk Sobota 20 červenec 2019 - 05:40:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soud v Kyjevě rozhodl o prodloužení zatčení ředitele portálu RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského. Obhajoba trvala na osvobození pod osobní odpovědnost. Teď se advokáti hodlají odvolat proti prodloužení opatření.

Ruská ombudsmanka Taťána Moskalková označila rozhodnutí soudu za předpověditelné a politické, nikoli právní.

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová okomentovala situaci na své stránce na Facebooku: „To je strašná ostuda. Tohle jsou ty evropské hodnoty.”

Zástupce OBSE pro otázky svobody médií Harlem Désir označil další prodloužení zadržení vedoucího portálu RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského za hrozné a vyzval ukrajinskou vládu, aby novináře osvobodila.

„Je hrozné, že dnes ještě o dva měsíce prodloužili vazební zadržení novináře Kirilla Vyšinského na Ukrajině. Já zopakuji svoji výzvu k vládě, aby ho osvobodila. Já pro to udělám vše,“ napsal na Twitteru.

Vyšinský byl v Kyjevě zadržen 15. května roku 2018, dva dny poté stanul před Chersonským městským soudem. Novináře obvinili z toho, že podporuje samozvané lidové republiky Donbasu. Nejvyšší trest za tento čin činí 15 let vězení.

Ruský prezident Putin situaci označil za bezprecedentní a řekl, že Vyšinského zadrželi „za jeho profesní činnost, za vykonávání jeho novinářské funkce“. Moskva poslala Kyjevu protestní nótu a požadavkem, aby bylo zastaveno provádění násilí vůči členům novinářské obce.

Zdroj: https://sptnkne.ws/7BbZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmci vybudují desetimetrový příkop okolo Bundestagu: Obrana proti teroristům nebo vlastním občanům?   
Pridal tk Sobota 20 červenec 2019 - 05:34:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před budovou Spolkového sněmu se Němci chystají vybudovat deset metrů široký a 2,5 metrů hluboký příkop s ploty po stranách, informuje Spiegel Online. Koho se bojí?

Před budovou německého Spolkového sněmu by měla vzniknout nová bezpečnostní zóna. Pro tyto účely bude vybudován příkop o šířce 10 metrů a hloubce 2,5 metru. K tomu bude ještě patřit bezpečnostní plot.

Ploty a příkop jsou plánovány, aby bylo zabráněno nekontrolovanému pohybu osob, které by mohly svévolně proniknout do budovy Říšského sněmu, říká portál. Berlín rovněž dbá na to, aby tyto nové zásahy pasovaly do vzhledu města.

Příkop je plánován tak, aby z dálky nebyl vidět a nerušil tak pohled na budovu Říšského sněmu. Má se jednat o příkop, který bude pro návštěvníky vidět až v situaci, kdy budou stát bezprostředně před ním.

Zatím není jasné, kdy se začne se stavebními pracemi. Výstavba těchto nových bezpečnostních opatření by spolu se stavbou nového návštěvnického centra měla stát 150 milionů euro.

Informací o plánové stavbě velkého příkopu okolo budovy Říšského sněmu si všiml i poslanec Radim Fiala (SPD).

Upozornil na skutečnost, že se může jednat o bezpečnostní opatření před občany vlastní země. Jako druhou možnost, která nutí Němce uvažovat o stavbě podobně velkých bezpečnostních opatření, vidí politik obavy z islámského terorismu.

„Když se politici začínají bát vlastních občanů... Anebo je to z obavy před islámským terorismem? Ale vždyť přece Angela říkala, jak Němci "vše zvládnou" a že je všechno v pohodě... Tak nevím...“ uvedl Radim Fiala na svém Facebooku.

Evropské problémy s bezpečností

Německo, podobně jako některé jiné země Evropské unie, čelí po začátku migrační krize v roce 2015, kdy jen v tomto roce přišlo do země více než 1 milion migrantů, prudkému nárůstu kriminality.

Ruský První kanál dříve zveřejnil reportáž ze švédského města Malmö, kde dochází k vraždám a řádění pouličních gangů. Video se objevilo na YouTubu s českými titulky.


Zdroj: https://sptnkne.ws/7ACs
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2075 sec,0.0730 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,641kB