Sobota 17 srpen 2019
Stydím se za svého primátora Hřiba z Moravy od Gottwaldova: osvobodil Prahu Adolf Hitler?   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 17:57:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mladí burani mají nové výklady - ale Pražáci to nejsou!

Ano, také se stydíme za primátora Hřiba! Praha je zbytku republiky pro smích. Vyjmenujeme jen pár kauz, které z nás Pražáků dělají před zbytkem republiky hlupáky.

1.) Tvrzení Hřiba, že Prahu neosvobodili Rusové! Poškození česko-ruských vztahů
2.) Urážky na stranu Číňanů, poškození česko-čínských vztahů.
3.) Nesekání trávy a tvrzení, že tak zlepšujeme klima. Důsledek jsou bodláčí a houštiny, rozmnožení krys po Praze.
4.) Záměr zakázat v Praze auta se spalovacím motorem a povolit jen elektroauta.
5.) Tolerance účasti pedofilů na Prague Pride a jejich obhajoba.
6.) Pokrytectví v rozdělování stranických pašalíků v dozorčích radách městských podniků. Piráti se snaží urvat co jde i za cenu koaličních roztržek.
7.) Zneužívání požitků úřadu primátora pro svoji rodinu. Exotické dovolené s rodinou, které se kryjí služebními cestami, využívání primátorké rezidence k osobním a rodinným účelům, zaměstnávání armády “PR poradců” pro osobní zviditelnění.
8.) Krytí nevýhodných smluv se společností JCDecaux, výměnou za poskytnutí reklamního prostoru pro Piráty.


Situace už je neúnosná a my prosíme pana primátora Hřiba, aby už neprodlužoval agónii a sám odstoupil. Bylo by to čestné a pro Prahu záchrana.

Název a doslov doplněn zde

Asi k těmto bodům se připojí každý Pražák křtěný Vltavou. Některé choré mozky (např. primátor Hřib z Moravy) tvrdí, že část Prahy neosvobodili Rusové, ale Vlasovci. Protože většina dnes "inteligentních" Pirátů ve věku do 40 let netuší, která bije, zde je onen Vlasovec, takže Rus není. Vážně?

Andrej Andrejevič Vlasov (rusky Андрей Андреевич Власов/ se narodil 14. září 1901:, Lomakino, Nižněnovgorodská oblast, což je jednou z oblastí Ruské federace. Nachází se v Povolží ve střední části evropské poloviny země; její hlavní město je Nižnij Novgorod. Byl to ruský sovětský generál, který za 2. světové války v německém zajetí vytvořil Ruskou osvobozeneckou armádu (ROA), do jejíhož vedení ho jmenoval Heinrich Himmler. Proč tedy po šíleném vraždění odmítali komunisti slavit Vlasova, byť skutečně jih a jihozápad osvobodili je jasné. (A mimochodem, sám Vlasov byl proti, aby se do toho jeho jednotky zapojily, ale nezakázal jim to.)

Takže dle logiky a nového konstruktu Piráta Hřiba z Moravy ze Slavičína od Gottwaldova (dnes zase Zlín) Prahu ve skutečnosti osvobodil Adolf Hitler, tudíž Koněv je nepřítel a deska díků musí být zlikvidována.

Není na čase, aby "vygumovaný" Pirát Hřib sbalil "sakypaky" a odešel zpět na Moravu do rodného Gottwaldova?


Nejhorší na tom je, že Hřib je údajně lékař. A výkřiky lidí jako je Jan Ziegler raději bez komentáře...

A technická: víte, kdo další s Moravákem Hřibem vykládá o osvobození Prahy? Pamětník: Jan Lacina, objednatel pivní lavičky. Vrána k vráně.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2671-stadim-se-za-sveho-primatora-hriba-z-moravy-od-gottwaldova

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolicie vláčí děti v poutech do pěstounské péče. Skandál? Ne. Běžná norská praxe   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:54:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Norsko: Jone Gautsen je (byl) normální 14letý kluk, žijící se svou matkou a třemi sourozenci. Vždy chodil čistě oblékaný, s rodinou sportoval a jezdili často na výlety a dovolené.

Spokojené dětství, ale před rokem ukončil pracovník zvráceného sociálního systému, když usoudil, že hoch trpí hyperaktivitou a bude lepší, když bude vyrůstat v pěstounské péči.

Od chvíle, kdy Jona odvedli poprvé, se mu podařilo několikrát utéct zpět k matce a svým třem sourozencům. Pokaždé byl ale doslova odvlečen a to těmi nejdrsnějšími policejními způsoby.


https://www.youtube.com/watch?v=V7cO-mt49-M
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDetektiv zkoumající katastrofu MH 17 dal ultimátum Nizozemsku   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:46:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Joseph Resch, soukromý německý detektiv zkoumající katastrofu MH 17, dal ultimátum společné vyšetřovací skupině (JIT). Podle jeho slov Nizozemsko dosud odpovídalo na jeho požadavky odmítavě.

Resch slíbil, že předá důležité důkazy ve věci havárie malajského Boeingu v červnu 2014 Moskvě, Kuala Lumpuru a dalším zemím, pokud bude vyšetřovací skupina nadále ignorovat jeho informace. Uvedl, že se jedná o příčiny havárie dopravního letadla, jména konkrétních lidí odpovědných za tragédii a snímky z amerických satelitů, které se mu podařilo před časem získat.

Detektiv už po několikáté usiluje o kontakt s mezinárodní vyšetřovací skupinou, po pět let se snaží předložit fakta k jejich předem určenému závěru. To však účastníky skupiny leká. Svědčí o tom i pravidelné prohlídky v bytě detektiva.

Naposled chtěl vyšetřovacímu týmu předložit informace před červnovým brífinkem, ale Nizozemsko to odmítlo kvůli podmínkám stanoveným pro zveřejňování údajů v přítomnosti novinářů.

Nyní Reschův advokát připravuje opakovanou nabídku a pokud mezinárodní vyšetřovací tým opět na žádost nezareaguje, je připraven tuto informaci zveřejnit s jakýmkoliv jiným státem, který projeví zájem.

V rozhovoru s novináři Resch odmítl odhalovat jakékoliv detaily, jenom řekl, že se mezinárodní vyšetřovací tým snaží utajovat fakta. Uzavřel, že si je i vláda Německa vědoma utajování důležitých skutečností o katastrofě 17. června 2014, ačkoliv tvrdí opak.

Zdroj: Rusvesn.su

Překlad: Zajoch
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGréta a kýbl exkrementů   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:40:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Gréta pluje jachtou s tatíkem Svantem a dalšími třemi cestujícími do New Yorku, aby mohla v září vystoupit na klimatické konferenci OSN.

Dalšími cestujícími jsou kapitán Boris, dokumentarista Nathan a syn monacké princezny Piere. Fšecko financuje německý realitní magnát Gerhard.

Nejdůležitější na palubě je samozřejmě dokumentarista, pardon, druhý nejdůležitější - po hvězdě Grétě. Již jsme se dozvěděli, jak drsnou noc prožili, že kvůli počasí museli zvolit delší trasu a hlavně a především, kam posádka kaká.

Čtenáři budou evidentně velmi podrobně informováni o úžasné cestě této statečné pětky, která za sebou nezanechá ani stopu, natožpak stopu jakéhokoliv prvku Mendeljevovy tabulky (i když, co ty pilulky na zvracení?), zcela jistě si užijí hurikánek, v záloze je nejspíš i románek s princem, poblinkají se a když bude nejhůř, úplně náhodou je zachrání loď plná dalších aktivistů vybavená veškerými technologiemi včetně operačního sálu, takový realitní magnát Gerhard má určitě všechno dobře promyšlené.

Hnusí se mi, jak tato sebranka zneužívá popletené děvče. Diskutéři k článku https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-usa-jachta-doprava-plavba-more-ekologie-thunbergova.A190815_134841_zahranicni_luka se pozastavují nad tím, že holka bez jakékoliv odbornosti bude plácat svoje tlachy na odborné konferenci o změně klimatu, já se pozastavuji nad tím, jací odborníci se takové konference účastní, když už předem ví, že hlavním programem budou tlachy.

Jsem zastáncem změny přístupu lidstva k drancování přírody, neb změna klimatu je způsobená jak přírodními procesy, tak lidskou činností. Nadutost a chtivost lidstva je nesmírná, ovšem jeho připravenost zabývat se a rozplývat se nad naaranžovanými příběhy také. Jak už historie prokázala mnohokrát, lidé nezkrotnou dojetím, vesměs zkrotnou pouze pod tlakem teroru, tentokrát ten teror bude pocházet od samotné přírody a ono se to už vlastně děje.

Grétina plavba je výsměch realitního magnáta celému světu, taková reklama je pro jeho kšeft k nezaplacení.

Na závěr prosím, kakejte též do kýblu a jeho obsah sypejte ekologicky do vody, přispějete tím určitě k záchraně planety.

Autor: Olga Pavlíková

Zdroj: https://olgapavlikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=724524
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:36:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jelikož se přítel Hamáček opět pokouší odpoutat pozornost od svých politických úspěchů tím, že se snaží zahájit boj proti "předsudečné nenávisti," pojďme se podívat, kam taková snaha o všeobecné dobro může vést. Třeba do Anglie.

Pana Millera kontaktovala v lednu policie s tím, že se dopustil transofobní předsudečné nenávisti.

Tedy oni napřed kontaktovali jeho pracoviště a tvrdili, že jeho přítomnost tam může vytvářet nebezpečné prostředí.

Tady pana Millera zachránil fakt, že je ve skutečnosti šéfem a majitelem oné firmy.

Pouhý zaměstnanec by už v tomhle bodě mohl přijít o místo.

Následoval neuvěřitelný rozhovor:

- Spáchal jsem nějaký zločin?
- Ne, žádný zločin jste nespáchal.
- Co tam na mě máte nejhoršího?
- Jednu básničku.
- Básničku? Žádnou jsem nenapsal.
- Ne, ale re-tweetoval. Musíte s tím přestat.
- To si děláte legraci ?
- Potřebuji si ověřit vaše myšlení.
- Já myslel, źe 1984 od Orwella je román a ne policejní příručka.
- Kdo je to Orwell ? Pane Millere, musíte pochopit, že někdy ženský mozek vyroste v nesprávném těle. A to je transosoba.
- Je tohle oficiální definice?
- Ano. Byl jsem na školení.


Když to Miller zveřejnil, hájil se policejní šéf slovy: "Zajistili jsme více než 30 transofobních tweetů a museli jsme zasáhnout, aby situace dála neeskalovala."

Na podanou stížnost policie odpověděla: "My neříkáme, že nesmíte tweetovat. Říkáme jen, že bychom byli raději, kdybyste to nedělal."

Miller pak požádal, aby ho vyjmuli ze statistiky zločinů z nenávisti.Podle policie by to ale bylo proti jejich předpisům.

Ty totiž předsudečnou nenávist definují takto: "Nenávistný incident je každý incident, který jako nenávistný posoudí policista nebo člen veřejnosti. Není přitom zapotřebí přímého důkazu nenávisti."

Kromě toho policie do svých směrnic převzala definice aktivistických nevládních organizací, které ale nemají žádnou přesnou oporu v zákoně. Transofobem se tak stává každý, kdo zapochybuje o tom, že pohlaví záleží na sebeidentifikaci.

Policejní výslech si tak vysloužila i 70letá paní, která blogovala o určování pohlaví z kosterních archeologických nálezů.

Way to go...

Autor: Martin Gust

Zdroj: https://www.spiked-online.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeziskovky mají strach. Schillerová chce změnit pravidla dotací   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:32:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo financí v čele s Alenou Schillerovou chce změnit způsob vyplácení dotací z Evropského sociálního fondu. Neziskovky se toho bojí jako čert kříže.

Česko je rájem nestátních neziskových organizací. No ano. Jen si zkuste tipnout, kolik jich v České republice funguje. Tisíc? Samá voda. Desítky tisíc? Přihořívá. Sto tisíc? Hoří. V naší republice je podle Českého statistického úřadu zaregistrováno téměř 138 tisíc nestátních neziskových organizací. Přičemž každý rok jejich počet roste.

Samozřejmě nejde o samé sorosárny. Nemusíte se obávat, drazí čtenáři. Převážně se jedná o slušné organizace se slušnými lidmi. Nikdo nebude podezřívat třeba neziskovku Paleček zabývající se všestrannou pomocí občanům s malým vzrůstem a jejich rodinám z toho, že vytváří v české společnosti atmosféru nenávisti.

Když se podíváme do evidence nestátních neziskových organizací vedenou ministerstvem vnitra, tak se před námi otevírá fantastický svět lidských zájmů a starostí. Hned je člověku dobře z pocitu, že Češi nejsou lhostejní a pomáhají svým bližním. Jenže mezi organizacemi, které skutečně pomáhají lidem v jejich těžkých životních situacích, vystrkují růžky organizace, za kterými stojí politické zájmy.

Nejsou jen v Praze nebo Brně. Jsou rozstrkány po celé České republice. Většina z nich je napojena nějakým způsobem na organizaci Člověka v tísni. Finančně nebo ideologicky. Třeba prostřednictvím šíření filmů festivalu Jeden svět ve svých městech. Jen aby se nezapomnělo. Člověk v tísni dostává od státu největší finanční pomoc ze všech politických neziskovek. V roce 2016 dostala tato neziskovka 167 milionů korun.

Je zajímavé zjišťovat, co se děje v různých koutech naší republiky. Vezměme třeba devítitisícové město Polička. Pokud mezi vámi, drazí čtenáři, není vášnivý turista, asi netušíte, že se nachází v Pardubickém kraji v blízkosti zemské hranice Čech a Moravy. A také tam působí spolek Pontopolis, který je napojen na zmíněného Člověka v tísni.

Cílem spolku je „připomínání období komunismu v Československu a ostatních státech Východního bloku a Sovětského svazu, zároveň se také snaží otevírat diskuzi nad dnešním stavem demokracie u nás a přibližovat nedemokratické režimy v ostatních zemích světa“.

Ale dobře, proč by ne? V 15. století vzdoroval místní hrad „lišce ryšavé“, v našem století místní lepšolidé bojují za demokracii. I za státní dotace. Tedy naše peníze.

Pamatujete předloňský skandál, když poslanec za ODS Jakub Janda (nezaměňovat s aktivistou Jakubem Jandou) navrhl, aby se miliony určené pro neziskové organizace, které řeší rovnost žen a mužů, daly raději na sport? Třeba menším sportovním klubům. Janda vytkl konkrétně organizaci Gender Studies, že si ze své ideologie udělala byznys. Jak to dopadlo? V loňském roce organizace opět dostala dotace od státu i Evropské unie. Jejich výše celkově přesahuje čtyři miliony korun. A na vesnici kluci čutají do umolousaného míče.

Neziskovky teď dostaly strach. Proč? Protože ministerstvo financí plánuje přeonačit způsob vyplácení dotací z Evropského sociálního fondu. Peníze na takzvané měkké projekty by tak měli žadatelé v příštích letech čerpat až zpětně. Proč? Ministerstvo financí tím chce ulevit státnímu rozpočtu, peníze na tyto projekty se totiž nyní vyplácí předem na základě zálohových faktur.

Půjde přitom o hodně. Jak uvádí Český statistický úřad, financování netržních neziskových institucí se z největší části skládá z transferů a dotací z veřejných zdrojů (33,3 %) a příjmů za netržní produkci (23,7 %). Příspěvek dobrovolníků činí pouze něco málo přes deset procent. Jen pro vaši představu, dotaci od státu a Evropské unie dostává zhruba sedm tisíc českých neziskovek.

Do ministryně financí se proto neziskové organizace v čele s Člověkem v tísni pustily. Aleně Schillerové vyčítají, že její nápad bude mít fatální následky pro celý neziskový sektor, který čerpá peníze z EU. Buďto by si neziskovky musely vzít na dotace bankovní půjčku a zadlužit se, nebo by se dotací rovnou raději vzdaly.

O pravidlech pro vyplácení evropských dotací v příštím programovém období, tedy v letech 2021 až 2027 aktuálně diskutuje na pracovní úrovni Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy. Současný záměr tak není zatím definitivní a může se ještě změnit. Obava politických neziskových organizací je však jasná.

Alena Novotná

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické sankce zvýšily příjmy ruských ropných společností   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:22:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké sankce proti Íránu a Venezuele nečekaně měly za následek zvýšení poptávky po ruské značce surové ropy a zvýšily příjmy ruských vývozců ropy, píše agentura Bloomberg.

Podle informací agentury v období listopad 2018 až červenec 2019 ruské ropné společnosti získaly dodatečné zisky ve výši minimálně 905 milionů dolarů. „Výpočet se zakládá na rozdílu spreadu značky Urals vůči Brent za toto období ve srovnání s průměrným ukazatelem za pět let,“ vysvětluje agentura.

Jak se podotýká ve zprávě, americké sankce zvýšily poptávku po ruské ropě na pozadí snížení těžby v členských zemích OPEC a jejich partnerů. V důsledku toho se začala ruská ropa značky Urals pravidelně obchodovat s prémií vůči Brent. Urals se tradičně prodávala se slevou vůči Brent, tato sleva se ale začala snižovat loni v listopadu, kdy USA omezily světové nákupy íránské ropy. A už na začátku roku 2019 se začala Urals prodávat s prémií vůči Brent.

V minulém roce USA odstoupily jednostranně z dohody s Íránem o jaderném programu a znovu zavedly proti Teheránu sankce včetně sekundárních, tedy proti jiným zemím, které obchodují s Íránem. Přitom byly pro Čínu, Indii, Itálii, Řecko, Japonsko, Jižní Koreu, Tchaj-wan a Turecko udělány výjimky do 2. května 2019, USA se tehdy zavázaly, že na ně nebudou uvalovat sankce za nákup íránské ropy. Bílý dům však tyto výjimky neprodloužil a počítal s tím, že se díky tomu sníží export íránské ropy na nulu.

Kromě toho koncem ledna zavedly USA sankce proti venezuelské národní ropné a plynové společnosti PDVSA, zablokovaly aktiva a zájmy této společnosti ve své jurisdikci za 7 miliard USD a zakázaly transakce s nimi. Podle informací Bílého domu dalších 11 miliard budou činit ztráty společnosti z dodávek ropy.

Zdroj: Bloomberg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZahraniční odborníci a učenci: Násilné demonstrace ohrožují prosperitu a stabilitu Hongkongu   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:19:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnoho zahraničních odborníků vyjádřilo v poslední době názor, že násilné demonstrace a konflikty v Hongkongu vážně ohrožují prosperitu a stabilitu Hongkongu. Za těmito radikálními násilnými činy stojí vnější síly, které provádí plánování, organizaci a financování.

Docentka Ruské státní univerzity v Petrohradě Yana Lekhughtina řekla, že radikální násilné události poškodily ekonomický rozvoj Hongkongu a přinesly obrovský negativní vliv na jeho postavení jako mezinárodního finančního centra, turistického centra a hlavního mezinárodního dopravního uzlu.

Profesor Univerzity Paříž VIII, expert na čínské otázky Pierre Picquart se domnívá, že v poslední době dochází v Hongkongu k rozsáhlým demonstracím a násilným událostem, které jsou současně velmi organizované. Je zřejmé, že v zákulisí jsou podpůrné síly, které zajišťují plánování, organizaci a financování. Vnitřní a vnější separatistické síly vyvolaly chaos v Hongkongu. V současné době je hlavní úkol Hongkongu obnovit pořádek.

Výzkumnice francouzského Schillerova institutu Christine Bierre při analýze situace v Hongkongu řekla, že není těžké si všimnout, že existuje síla, která se snaží omezit čínský rozvoj, aby otočila historické hodiny proti směru hodinových ručiček.

Rektor Evropské univerzity na Kypru Kostas Gouliamos uvedl, že násilné činy v Hongkongu se stupňují. Některé vnější síly nechtějí vidět prosperitu a stabilitu Hongkongu, ani úspěchy praxe „Jeden stát, dva systémy".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThe Wall Street Journal znovu varoval, že americké hospodářství čelí riziku recese   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:17:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký list The Wall Street Journal zveřejnil 15. srpna komentář, ve kterém znovu varoval, že celní politika vlády Spojených států a následná nejistota vyvolají zpomalení růstu amerického hospodářství a jeho recesi.

Je to už druhé podobné varování, které vyslal The Wall Street Journal během dvou týdnů. Minulý týden zveřejnil komentář s názvem „Navarrova recese", ve kterém kritizoval vedoucího státního obchodního výboru Bílého domu Petera Navarra a varoval, že neorganizovaná obchodní ofenziva pravděpodobně zpomalí americké hospodářství a zhorší se na „Navarrovu recesi".

V komentáři „Navarrova recese II", který byl zveřejněn 15. srpna, The Wall Street Journal znovu kritizuje nebezpečí zvyšování celních tarifů. Podle komentáře, ačkoli nevyvolá celní politika okamžitou ekonomickou recesi, tato politika a následná nejistota způsobí oslabení globálního obchodu a naruší účinky podpůrné politiky na snížení daní a uvolnění kontroly.

Komentář varuje, že obchodní politika a zpomalení růstu světového hospodářství oslabují globální odolnost proti riziku. Zdůrazňuje, že klíčové pro prevenci nejhorší situace je obnovení klidu a důvěry a ukončení obchodních hrozeb.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPraha se podle piráta Hřiba osvobodila sama   
Pridal tk Sobota 17 srpen 2019 - 03:14:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Právě se od ing. Jana Žižky dovídám o další sprostotě pirátů, tentokrát pirátského primátora (sic) Prahy Hřiba, a jak vidno muže, jako jsou ostatně piráti všichni, nadmíru vzdělaného a ve věcech historie a vojenství mimořádně informovaného. Takže veškerými vědomostmi o daném problému vyzbrojen, odmítl tento pirát umístit na pražské radnici znovu pamětní desku vzdávající hold našim osvoboditelům, protože Praha prý se osvobodila sama.

Má tedy primátor Hřib za to, že povstání Pražanů 5. května 1945 by bylo i na jediný krátký okamžik myslitelné, kdyby sovětská armáda onoho dne neměla za sebou předlouhou cestu od Leningradu, Stalingradu a Kavkazu do centra Evropy, kterou zaplatilo životy 12 milionů jejích vojáků? Že by na pražské povstání kdokoli zdravý pomyslel, kdyby onoho 5. května nebyl Hitler už pět dní mrtvý, kdyby Berlín nespočíval už tři dny v sovětském držení a kdyby Rudá armáda na sever od Prahy nestála v podhůří Krušných hor a na východ od Prahy nepostupovala od osvobozeného už Brna Českomoravskou vysočinou směrem k hlavnímu městu,

Nu a jestliže bez toho všeho bylo povstání Pražanů nemyslitelné, jak může mozkem obdařený člověk a navíc též úředně nejvyšší Pražan prohlásit, že Praha se osvobodila sama? A když už je tak prakticky zaměřený, že o těchto historických věcech nic neví, kde pobral tu drzost, že se k nim vyslovuje? A to za celou Prahu a snad i za celou republiku, která dnes jen zírá, k jakým koncům a k jakým duchovním velikánům jsme to od sametu dodneška až dotáhli.
Možná by nás pan primátor dokázal poučit, jak si správně ubalit džointa, ale historie a povšechný rozhled po světě a dějinách mu rozhodně nejdou. Takže by k nim měl pokorně mlčet.

Protože jedině když budou všichni mlčet, mají tihle běsi už nejen moří, ale i pevnin a států, šanci zůstat učenci.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2223 sec,0.0715 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,846kB