Pondělí 26 srpen 2019
Radnice Prahy 6 zabránila úředním rozhodnutím ve vyčištění sochy maršála Koněva poté, co si vlastenecký aktivista s manželkou přinesli hadr a vodu!   
Pridal tk Pondělí 26 srpen 2019 - 03:41:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Radnice Prahy 6 zabránila úředním rozhodnutím ve vyčištění sochy maršála Koněva poté, co si vlastenecký aktivista s manželkou přinesli hadr a vodu! Vedení TOP 09 na radnici dostalo echo od kamerové služby městské policie, že někdo likviduje “uměleckou performanci” na Koněvově soše! Výbušný výrok naznačuje, že vedení radnice má k dispozici kamerové záznamy vandalů, kteří sochu polili barvou, ale kryje jejich čin a odmítá pachatele žalovat! Rozlitá barva ukazuje na pouliční performanci ve stylu skupiny Ztohoven!

Městská část Prahy 6 je podezřelá, že kryje trestný čin vandalů, kteří v noci ze středy na čtvrtek ve zjevné souvislosti s výročím 21. srpna 1968 polili sochu osvoboditele a maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva červenou barvou. Informaci nám dnes do redakce sdělil člověk, který se identifikoval jako zaměstnanec Prahy 6, kterému se nelíbí, co provádí na radnici TOP 09 v čele se starostou Ondřejem Kolářem. Podle tohoto zdroje disponuje Praha 6 od městské policie již od čtvrtka kamerovými záznamy, které zachycují vandalský čin, který má zjevně politický podtext.

Socha maršála Koněva a celé okolí je hlídáno kamerovými záznamy městské policie a jsou podle tohoto zdroje k dispozici, ovšem vedení radnice odmítá na pachatele podat žalobu, protože vedení radnice prý čin schvaluje po morální stránce. Zdroj nám k tomu napsal: “My jsme ten záznam ve čtvrtek posunuli na radnici s tím, že to vypadá na ty aktivisty s trenýrkama, tu červenou barvu na tu sochu nechrstli a nezačali utíkat, ale fotili si to a rozlévali kaluž barvy okolo podstavce kolem dokola, aby to vypadalo, že ze sochy teče krev.”

Zanechte čištění sochy a rozejděte se!

Naše redakce se pokusila kontaktovat radnici a získat vyjádření na dotaz, proč radnice nekoná ve věci podání trestního oznámení na vandaly, když má podle tohoto svědectví k dispozici kamerové záznamy. Nikdo nám zatím neodpověděl, protože je víkend. Jenže víkend byl už i v pátek večer po 21. hodině, když český vlastenecký aktivista Žarko Raptor Jovanovič z občanského spolku Hej občané! spolu se svojí manželkou přišel do parku v Bubenči a začali potřísněnou sochu čistit. Níže video zachycuje komunikaci Žarko Raptora Jovanoviče s městským policistou.

Po krátké chvíli ale přišel strážník městské policie a vyzval oba aktivisty, aby čištění zanechali, že k tomu nemají souhlas radnice Prahy 6. Rozhodnutí prý vydala ve 21 hodin večer krizová manažerka Prahy 6, která celou věc komunikovala po telefonu s městskou policií, že mají okamžitě zabránit v čištění, protože radnice k vyčištění nedala souhlas. Po zásahu strážníka se tak nepodařilo sochu očistit celou, oba dobrovolníci stačili jen smýt nápisy, červená barva ale na soše zůstala. A souhlas nedá ani v blízké době, protože vedení radnice kontrolované TOP 09 slovy svého starosty nechce nechat sochu vyčistit do doby, než ruská ambasáda v Praze dostane prý rozum a bude souhlasit s přesunem sochy pryč a na jiné místo. Ruské ministerstvo zahraničí to považuje za skandál a podniklo nejostřejší diplomatický krok, jaký v diplomacii existuje. Vydalo České republice demarši!

Moskva vydala do rukou České republiky demarši, ale radnice Prahy 6 pod kontrolou TOP 09 situaci eskaluje do nebezpečné míry, hrozí útoky na české pomníky legionářů v Rusku

Ruské ministerstvo zahraničí si v pátek předvolalo v Moskvě českého chargé d’affaires na kobereček do Kremlu a předalo mu demarši, tedy nejvyšší a nejostřejší formu písemného protestu, která je posledním diplomatickým nástrojem v diplomacii. Potom už následuje jenom vyhlášení války. Demarše je posledním mírovým prostředkem diplomacie, žádné důraznější diplomatické vyjádření neexistuje. To samo o sobě dokládá vážnost situace. Moskva požaduje vyčištění pomníku a potrestání pachatelů. Jenže z výroků radnice na Praze 6 a z výroků starosty jasně vyplývá, že vedení radnice nejen sochu nevyčistí, ale ani to nikomu nechce umožnit, protože vandalismus považují za “pouliční performanci”, jak nám uvedl náš zdroj. Níže video zachycuje čištění sochy, na fotografii vlastenec Žarko Raptor Jovanovič.

Když totiž v pátek byl na místo u Koněvovy sochy vyslán strážník městské policie, dostal to od nadřízených rozkazem se slovy “běž tam, aby tu performanci neumejvali, musí to tam zůstat”. Tato výbušná informace je natolik závažná, protože ukazuje na to, že radnice Prahy 6 schvaluje vandalismus na soše maršála Koněva a tím pádem vedení radnice ohrožuje mezinárodní vztahy s Ruskou federací, ale nejen to. Radnice Prahy 6 tímto chováním ohrožuje pomníky českých legionářů v Rusku, především v Samaře a v dalších městech Ruska okolo Transsibiřské magistrály.

Pokud nedojde k úplnému vyčištění sochy a k obvinění pachatelů, může ruská strana potom v odvetě zavírat oči nad odvetnými ruskými vandaly, kteří poškodí pomníky českých legionářů v Rusku. Žarko Raptor Jovanovič se svojí manželkou očistili část pomníku a smyli barvu, ale pouze jenom částečně a navíc radnice Prahy 6 podle těchto výbušných informací zná pachatele a dokonce je kryje.

Pozdě večer krizová manažerka z radnice koordinovala zásah měštáků na záchranu “performance” na Koněvově soše

Naše redakce se nyní snaží operativně získat nahrávku z video kamer městské policie, protože tyto záběry mohou usvědčit celou radnici Prahy 6 z krytí vandalismu a z trestného činu podílnictví a nadržování. Pokud by podobný útok proběhl na americký památník jako projev protestu proti americkým válkám ve světě, okamžitě bychom věděli, kdo to byl, kdo to udělal, okamžitě by radnice podávala trestní oznámení. Radnice na Praze 6 v pátek večer po 21. hodině, kdy všichni jsou pryč na víkend, konala a úkolovala městskou policii, aby zabránila podle slov našeho zdroje “v umejvání té performance” v parku v Bubenči. Zajímavé je to s těmi kamerami, protože tento park je v permanentním sledování městské policie ze všech stran a nedá se k soše dostat bez toho, abyste nebyli zachyceni na kamerách. Když oba dva aktivisté začali sochu umývat v pátek večer, okamžitě byl k nim vyslán městský strážník. Věděli a viděli přesně, co se okolo sochy děje.

Zdroj nám k tomu napsal, že si na oddělení myslí (zřejmě oddělení městské policie), že ze středy na čtvrtek to bylo dohodnuté s radnicí, že potřísnění sochy rudou barvou bude nátlakovým mechanismem radnice Prahy 6 na ruské velvyslanectví v Praze, aby bylo donuceno nátlakem k vydání souhlasu s přesunem sochy pryč a někam jinam. Radnice se o to snaží už delší dobu, ale ruské velvyslanectví to kategoricky odmítá. A tak se nám vkrádá logická myšlenka, že radnice dostala nápad na “uměleckou performanci” a pozvala některé odborníky na pouliční performance k provedení útoku na sochu maršála Koněva. Logicky se nabízí skupina Ztohoven, jejíž rukopis celá akce nese, ale skupina se k této akci zatím nepřihlásila a je dokonce možné, že to pouze má jenom jako vypadat na práci Ztohoven.

Přinesli si žebřík a městská policie dělala, že nic nevidí, když polévali sochu červenou barvou, ruská diplomacie je zděšena z chování radnice, dokonce na ambasádě se mluví o vydírání ruské strany

Média chybně uvádí, že na sochu někdo chrstl barvu zezdola, protože to není pravda v porovnání s tím, jak socha vypadá po tomto činu. Rudá barva byla na sochu slévána ze shora z vrcholu podstavce, takže na sochu musel někdo vylézt a z kbelíku polévat sokl ze shora. Jak uvádí náš zdroj, někdo další rozléval rudou barvu z kbelíku kolem dokola okolo podstavce, velice pečlivě, aby to umělecky vypadalo jako tak, že ze sochy maršála vytéká krev jeho údajných nevinných obětí. Takovou akci nešlo provést bez asistence radnice a městské policie, a kdo si to myslí, tak je opravdu naivní.

Dalším poznatkem je, že na sochu ve skutečnosti není nanesena barva amatérsky, ale promyšlenou formou. Z vrcholu podstavce je rozlitá červená barva. Každopádně toto nebylo provedeno ze země, někdo musel na sochu vylézt a mít k dispozici i žebřík. Vedení radnice Prahy 6, kterému šéfuje člen TOP 09, nechce vandalismus stíhat, nechce nechat barvu odstranit a když se najdou dobrovolníci jako v pátek, vedení radnice operativně v 9 hodin večer narychlo přikáže městské policii, aby v očištění pomníku okamžitě zabránili. Ruská ambasáda otevřeně hovoří o tom, že chování radnice Prahy 6 ve vztahu k soše připomíná vydírání a práci mafie. Když Rusové nedali souhlas s přesunem sochy, radnice nechala volný průchod performerům.

Radnice na Praze 6 připomíná radnice malých italských měst pod kontrolou mafie v 80. letech, stejné způsoby, stejné manýry

Naše redakce považuje útok na sochu maršála Koněva za práci pražské havlistické kulturní fronty za přímé podpory, asistence a spoluúčasti vedení radnice na Praze 6. Pokud se nám podaří získat kamerové záznamy, ihned je je publikujeme a operativně postoupíme dále. Zároveň bychom chtěli vyzvat nejen čtenáře Aeronetu, ale všechny slušné lidi a vlastence, aby pomohli sochu vyčistit, pokud mají okolo parku v Bubenči cestu v blízké době. V očištění sochy vám nikdo nesmí zabránit, městská část na to nemá ze zákona právo.

Zákaz může vydat pouze autor díla, tedy autoři sochy Zdeněk Krybus a Vratislav Růžička. Socha vznikla v roce 1980. Pokud se vydáte k čištění sochy, pomůžete zmírnit ostudu, kterou předvádí radnice na Praze 6 ve vztahu k osvoboditeli země od nacismu. Vzhledem k tomu, že naše redakce vede svodky na čelní představitele TOP 09 v souvislosti s prorůstáním sudetoněmecké lobby do české politiky, tak chápeme, že jejich blízké napojení na Sudetoněmecký landsmančaft a organizaci Witikobund je jedním z motivačních faktorů podpory vandalismu na sochách ruských maršálů, kteří osvobodili naši zemi. Sdílejte prosím tento článek a pomozte v informování veřejnosti o tom, co se děje na Praze 6 pod vedením TOP 09.-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-radnice-prahy-6-zabranila-urednim-rozhodnutim-ve-vycisteni-sochy-marsala-koneva-pote-co-si-vlastenecky-aktivista-s-manzelkou-prinesli-hadr-a-vodu-vedeni-top-09-na-radnici-dostalo-echo/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZEMAN – BABIŠ - HAMÁČEK? Nikoliv To tvůrci Ústavy ČR   
Pridal tk Pondělí 26 srpen 2019 - 03:22:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Upozorňuji předem, že se nehodlám zapojovat do debaty veřejnosti, novinářů, či právníků, nadtož dokonce specialistů na obor státu a práva na dovolenkové téma, jež jsem si pojmenoval: „Jak nakládá prezident Zeman s Ústavou ČR“. Nedovoluji se ani zapojovat do diskusí, zda se Zeman liknavostí v odvolávání Stańka choval neústavně a v odmítnutí jmenovat Šmardu dokonce protiústavně. A už vůbec bych si nedovolil tvrdit, že prezidentovo současné chování je pokusem zavádět jakýsi, podle mne nedefinovaný až pofiderní poloprezidentský, mocensko-politický systém v naší, globálně bezvýznamné zemičce. Ta totiž, alespoň podle některých zahraničních odborníků na státnost, stát a státoprávnost, díky nízkému počtu svých obyvatel, prakticky v jejich očích ani plnohodnotným státem není.

Jsem si totiž v prvé řadě víc jak naprosto jistý, že jakékoliv debaty na všechna mnou uvedená témata jsou naprosto nekonečné, nejen mezi třeba i poučenými laiky, tak ale především mezi „super“ odborníky s tituly před i za příjmením“.

Za druhé pak proto, že tvrdím již od samého vzniku Ústavy ČR až do svého posledního textu na http://www.novarepublika.cz/2019/07/selhani-zakladatelu-ceske-republiky.html z minulého měsíce, že problémem naší demokracie je samotná Ústava ČR a ne její realizátoři. Ústava, která vznikla bez demokratické diskuse veřejnosti, ba dokonce i odborníků a byla navíc občanům země nadeklarována náhodnou sestavou politiků, kteří k tomu jednoznačně neměli od veřejnosti zplnomocnění. Taková ústava nemůže být vůbec zakládajícím dokumentem státu, který by se měl považovat za demokratický.

Jsem od vyhlášení našeho státu na sklonku roku 1992 nekompromisně přesvědčen o tom, že Česká republika musí mít novou, skutečně demokratickou ústavu. Co nejdemokratičtější metodou vytvořenou a kodifikující co možná nejprecizněji co demokratičtější politický systém.

Ač pouze poučený laik, troufám si tvrdit, že současná Ústava ČR je velice nepovedeným dílkem, jehož „dokonalost“ mohou chválit pouze ti, kdo se na jeho vytvoření alespoň částečně podíleli. Dále tvrdím, že je jakýmsi odvarem Ústavní listiny prvorepublikového Československa, takže je reálně hodně postmonarchistická, čti, nedostatečně republikánská. Vím od dvou z tvůrců Ústavy ČR, že se navíc, alespoň oni dva, ji snažili šít na míru prvnímu prezidentu České republiky. Takže mu chtěli záměrně vytvořit málo limitů a ponechat po politickém převratu v roce 1989 co největší prostor k prosazování jeho vůle.

Pro ilustraci uvedu jen jediný příklad, který mne opravňuje k proneseným tvrzením. Je jím právě kodifikace odvolávání a jmenování ministrů. Ústava ČR v této oblasti totiž zakotvuje takovou dvojkolejnost výkonné moci, že tím zakládá možnost k tolika výkladům, kolik je požádáno právníků o interpretaci ústavního textu. Při tom se tvrdí, že Ústava ČR je kodifikací parlamentní demokracie. Ani náhodo ne, tvrdím já. Je poněkud nepovedenou kopií monarchistického systému, v němž tehdejší dědičný suverén je, poněkud obskurně, nahrazen jakousi rádoby „vyšší morální autoritou“, která, mimo jiné milostivě schvaluje a odvolává premiérem navržené ministry.

V parlamentní demokracii je nejvyšší schvalovací instancí činů výkonné moci parlament, tedy třeba i obě jeho komory společně. V takové demokracii se sněmovna po svém zvolení dohodne na vládě včetně premiéra a ten požádá o důvěru k ní, buďto jednu, nebo obě komory. Vůli prezidenta k tomu vůbec není zapotřebí. Copak v obcích, či vyšších územních celcích nějaká „vyšší autorita“ je potřebná?!. Jednotlivé ministry pak odvolává, či jmenuje opět jenom parlament prostou většinou třeba ze všech poslanců, aby to bylo významnějším aktem.

Uvedeným příkladem netvrdím, že by budoucí ústava měla zrušit funkci prezidenta. I když se přiznám, že osobně jsem ji vždycky považoval za nadbytečnou a jen částečně v republikovém systému ospravedlnitelnou, pokud parlament je, jako třeba na Slovensku, tvořen pouze jednou komorou.

Od počátku existence ČR jsem přesvědčen, že je bezpodmínečně nutné zrušit buďto prezidenta jako samostatnou výkonnou funkci, nebo Senát. Pokud by byl v nové ústavě zrušen senát, tak je nutné velice pečlivě vypracovat pravidla pro výkonnou moc, nebo dokonce prezidenta kodifikovat ne jako součást moci výkonné, ať se nevytváří podmínky pro dvojkolejnost výkonné moci.

Stanislav A. Hošek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti   
Pridal tk Pondělí 26 srpen 2019 - 03:17:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak uveřejnil rakouský týdeník Wochnblick.at, prakticky 2/3 vražd v Rakousku spáchali pachatelé „s cizineckým původem“. Jen v letošním roce 22 z dosavadních 35 vražd. Na dotaz týdeníku rakouské ministerstvo vnitra odmítlo tento alarmující stav komentovat.

Navíc se prý lze obávat, že vražd je ještě mnohem víc, přičemž se nedostaly do veřejného povědomí. Wochenblick připojuje přehled vražd za letošní rok.

Ať žije naše pokroková strana a vláda! S bratrským Evropským svazem na věčné časy! Nobo spíš do věčných lovišť..?

Zdroj: https://www.wochenblick.at/erschreckend-zwei-drittel-der-morde-von-auslaendern/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický velvyslanec: V otázce ekonomického růstu by měla Evropa následovat USA   
Pridal tk Pondělí 26 srpen 2019 - 03:14:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V rozhovoru pro kanál Fox News americký velvyslanec v Německu Richard Grenell uvedl, že by evropské státy měly následovat v otázce hospodářského růstu Spojené státy a promluvil o politice vůči Číně.

Během rozhovoru americký diplomat uvedl, že podle něj v Evropě existuje názor, že Čína v oblasti mezinárodního hospodářství nehraje podle pravidel. Což se shoduje s názorem současné americké administrativy. Uvedl, že přijetí Číny do Světové obchodní organizace byla chyba.

Dodal, že Evropa má „nabrat obrátky“ v oblasti hospodářského růstu, a následovat podle toho Spojené státy. Platí to i pro vytvoření jednotné fronty proti Číně.

„Lidé se dívají na největší ekonomiku v Evropě (pozn. Německo) a snaží se přijít na to, co dělat. A my říkáme…následujte nás. Udělejte, co jsme udělali,“ dodal.

Aby se zajistil růst evropské ekonomiky by měl podle Grenella „existovat plán s aspektem deregulace“, rovněž dodal, že Evropa potřebuje takové reformy jako „fiskální expanze“ a „snížení daní“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/97au
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritánie nebude platit EU 39 miliard liber za Brexit bez dohody   
Pridal tk Pondělí 26 srpen 2019 - 03:10:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud Británie opustí EU bez dohody, neobdrží EU 39 miliard liber, což by mělo být náhradou za Brexit v Bruselu, potvrdil britský premiér Boris Johnson.

Před několika dny navštívil Johnson poprvé jako předseda vlády Berlín a Paříž, kde diskutoval s kancléřkou Angelou Merkelovou a prezidentem Emmanuelem Macronem o otázkách týkajících se Brexitu a Británie o vyloučení hranic s Irskem z konečné dohody.

„Oba vůdci chápou, že pokud dohoda nebude schválena, nebudou existovat žádné zákonné povinnosti ve výši 39 miliard liber. Jak jsem řekl, po 1. listopadu (odchod Británie z EU) budeme schopni spravovat toto značné množství peněz různými způsoby, například podporou našich zemědělců a investováním do oblastí důležitých pro naše občany,“ uvedl Johnson v rozhovoru pro britské televizní kanály.

Nespecifikoval, zda osobně řekl Merkelové a Macronovi, že Británie nemusí platit „poplatek za odchod“. EU je proti změně již vypracovaného znění dohody.

Současně předseda vlády uvedl, že v blízké budoucnosti očekává „významný pokrok“ při schvalování konečné dohody, a slíbil, že parlament dokument přijme za podmínek, které navrhuje.

Nový britský premiér Boris Johnson, který je zastáncem tvrdého Brexitu, již nejednou prohlásil, že Británie opustí EU do 31. října letošního roku bez ohledu na okolnosti. Rozhodnutí o vystoupení z EU označil Johnson za základní.

Referendum o vystoupení Velké Británie z EU se konalo v červnu 2016, podpořilo ho 51,9 % lidí. Předpokládalo se, že země opustí unii 29. března 2019, což se ale nestalo, poněvadž se předcházející premiérce Therese Mayové nepodařilo dohodnout s Bruselem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/96Vf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský prezident vyzval k zastavení obchodní války   
Pridal tk Pondělí 26 srpen 2019 - 03:05:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron pronesl 24. srpna v předvečer zahájení summitu G7 projev, ve kterém vyzval k zastavení obchodní války.

Emmanuel Macron si přeje, aby si vedoucí představitelé členských zemí G7 uvědomili, že napětí, zejména obchodní napětí, poškozuje celý svět. „Měli bychom usilovat o zmírnění napětí, vyhýbat se obchodním válkám a snažit se o obnovení globálního ekonomického růstu," řekl Macron.

Obchodní napětí mezi Francií a Spojenými státy se v poslední době stále stupňuje v důsledku sporu ohledně digitálních dání. Americký prezident Donald Trump slíbil odvetná opatření vůči Francii, jako uvalení cel na dovoz francouzského vína.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Tusk: Obchodní válka musí být ukončena   
Pridal tk Pondělí 26 srpen 2019 - 03:03:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Evropské rady Donald Tusk‎ 24. srpna řekl, že obchodní válku je třeba ukončit. Pokud Spojené státy uvalí cla z politických důvodů, ohrozí to celý svět.

Tusk na tiskové konferenci v předvečer zahájení summitu G7 uvedl, že obchodní dohody a reforma Světové obchodní organizace jsou lepší než obchodní válka. Obchodní válka povede k recesi ekonomiky, zatímco obchodní dohody přispívají k ekonomické prosperitě.

Donald Tusk se vyslovil v tom smyslu, že pokud americký prezident Donald Trump úmyslně zvýší celní tarify z politických důvodů, poškodí to celý svět, včetně Evropské unie.

Na otázku ohledně konfliktu mezi Francií a USA v oblasti digitálních daní Tusk uvedl, že pokud Spojené státy uvalí daně na francouzská vína jako odvetné opatření za francouzské digitální daně, bude EU stát na straně Francie a podnikne odpovídající kroky proti Spojeným státům.

Prezident Spojených států Donald Trump 23. srpna slíbil odvetná opatření vůči Francii kvůli zavedení digitální daně. Americký prezident zmínil v této souvislosti francouzská vína.

Začátkem března tohoto roku francouzský ministr financí Bruno LeMaire předložil návrh zákona o výběru daně za digitální služby na globálních internetových gigantech. V červenci schválily tento návrh zákona dvě komory francouzského parlamentu. Vybírání digitální daně nejvíc zasáhne americký internetový průmysl, proto americká vláda zahájila vyšetřování č. 301 vůči Francii.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2069 sec,0.0565 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,815kB