Pátek 20 září 2019
Polská vláda se rozhodla, že bude po Německu vymáhat reparace!   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 08:29:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polská vláda se rozhodla, že bude po Německu vymáhat reparace! Za doporučením stojí dnes již bývalý Trumpův poradce John Bolton! Reparace požaduje nově i Řecko, česká vláda se však k požadavkům nepřipojí, i když Německo zatím uhradilo České republice jen 4% z celkových reparačních nároků po II. sv. válce! Česko-německá deklarace z roku 1997 se snažila reparační nároky zahladit, ale explicitně se jich Česká republika nevzdala! Reparace jsou tak najednou nástrojem amerických neoconů v Evropě!

Polská vláda chystá k projednání v parlamentu dokument, na jehož základě chce v nejbližší době po Německu požadovat vyplacení válečných reparací za škody způsobené ve II. sv. válce. A co je zajímavé, Polsko není jediná země EU, která s tím přišla přesně 80. let po vypuknutí II. sv. války. Již v červnu tohoto roku tak učinila řecká vláda, která oficiálně předala německé vládě dokument s žádostí o vyplacení válečných reparací. Ze strany Řecka je tento krok zcela jasně motivován řeckým dluhem vůči Německu, kdy řecká vláda chce smazat svůj dluh naproti německým reparacím. Řecko by se tak oddlužilo za dluhy nasekané v letech 2002 až 2008, které vyústily v mohutnou krizi. Jenže reparace dalece přesahují řecké dluhy, takže Německo by muselo ještě doplácet. A jak se zdá, Polsko jde stejnou cestou. Jenže, musíme si říct, co tak najednou?

Stojí za tím John Bolton, nedávný poradce Donalda Trumpa, který koncem srpna přiletěl do Varšavy a vyjednával s polskou vládou podmínky o rozmístění amerických základen a raket středního doletu namířených proti Rusku. A byl to právě on, kdo Polákům poradil, z čeho mohou financovat provoz těchto amerických základen. Doporučil Polsku, aby otevřelo otázku válečných reparací od Německa a z těchto peněz by potom Polsko mohlo hradit a platit přítomnost amerických vojsk v Polsku.

Co je důležité zopakovat pro čtenáře Aeronetu, to je rozhodnutí polské vlády hostit na území Polska americké základny, jejichž provoz bude financovat polská vláda. Donald Trump s plánem souhlasí a je doslova nadšen. Jenže náklady mohou vyjít polskou kasu opravdu draze, a tak se hledají zdroje. A právě John Bolton podpořil Polsko, aby otevřelo po 80. letech otázku reparací od Německa. Za tímto krokem tak nestojí Poláci, ti by si to sami nedovolili proti Berlínu, ale mají za sebou podporu amerických neoconů.

Krvavá pupeční šňůra mezi Německem a Ruskem

Je naprosto evidentní, že Američané těmito kroky dávají najevo, že zcela ztrácejí mocenský úchop nad procesy v Německu a američtí neoconi už vědí, že v plánu není nic menšího, než nové mocenské uspořádání v Evropě. Na jedné straně to bude Evropská unie a její Nová Evropa pod vedením Berlína, zatímco na druhé straně to bude Rusko. Mezi Berlínem a Moskvou už dnes prý vzniká “krvavá pupeční šňůra”, která propojí ruské a německé zájmy, které ohrožují bezpečnost USA a jejich spojenců. To jsou slova Johna Boltona. Tou krvavou pupeční šňůrou myslí plynovody Nord Stream 1 a 2, které jsou strategickým projektem pro Německo a procesy přechodu německé ekonomiky do nové éry 4. průmyslové revoluci založené na elektromobilismu, deindustrializaci, cirkulární ekonomice a recyklaci, včetně recyklaci lidských těl, které se budou používat jako potravinové zdroje s cílem minimalizace emisí CO2.

Česká republika se k požadavkům na reparace nepřipojí. Oznámil to Andrej Babiš v interpelaci na dotaz Jiřího Valenty z KSČM. Babiš doslova uvedl: “Případné rozhodnutí vymáhat válečné reparace bychom nepovažovali za šťastné, protože by mohlo dojít k výraznému narušení klimatu vzájemné důvěry v Evropě.” Takovému stanovisku se nelze divit, protože český průmysl má také svoji pupeční a krvavou šňůru, a tou je pro změnu těsné provázání na německou ekonomiku a německý trh. Kromě toho, samotný Andrej Babiš má tady v Německu mamutí závod Agrofert Deutschland GmbH ve Wittenbergu, takže požadovat po Německu reparace by bylo vyhlášením ekonomické války Německu, kterou by Česká republika nemohla vyhrát.

Německo dluží České republice reparace za 15 bilionů dnešních českých korun

Dobové nároky českých a moravských zemí na Německo v roce 1945 činily 306 miliard tehdejších korun, což je v přepočtu na dnešní koruny zhruba 15 bilionů korun , což představuje přibližně 5 státních rozpočtů České republiky. Jenže pro český průmysl je Německo vývozním trhem č. 1 a jen za minulý rok vyvezly české firmy na exportu do Německa svoji produkci ve výši téměř 56 miliard EUR a každým rokem objem exportu do Německa roste. Pokud by ČR zahájila proces uplatňování reparací, je velmi pravděpodobné, že by Německo přestalo od českých firem odebírat produkci v těch objemech, v jakých je tomu dosud. To by znamenalo mohutnou krizi v českém průmyslu a propouštění. Andrej Babiš nebude riskovat problémy pro svůj Agrofert v Německu, který je největším výrobcem hnojiv pro německé zemědělce, nebude riskovat obchodní válku s Berlínem a ohrožení exportu českých firem do Německa.

Jedná se o tak obrovský reparační nárok, že by se Česká republika mohla zbavit státního dluhu, který činí v současné době 1,73 bilionu korun, a přesto by z reparací České republice přebývalo 13 bilionů korun. Na papíru to vypadá doslova jako pohádka. Jenže v praxi by to fungovalo jinak. Německo by nezaplatilo reparace najednou, ale pouze postupně, a to s jediným cílem: Vytvořit lobbing a mechanismy uvnitř ČR, aby se k moci dostala jiná vláda, jiný Vašík Havlů, resp. jiný premiér, který by reparace zase Německu zrušil. Německo by se uvolilo, že bude reparace platit po dobu 50 nebo 70 let, ale ve skutečnosti by se pouze čekalo na to, až se dostane v ČR k moci nová pro-německá vláda. Je to stejný proces, který probíhal v ČR v polovině 90. let.

Německé lobbistické organizace a spolky lobbingem ovládly celou českou polistopadovou politickou garnituru

Německé neziskovky a nadace už od roku 1990 lobovaly v České republice skrze politiky a politické strany, aby byla podepsána deklarace, která všechno zahladí a řekne se v ní, že co jsme si, to jsme si a šmitec. A přesně takto vznikla Česko-německá deklarace, která byla podepsána v roce 1997. Německá vláda se výměnou za zapomenutí reparací zavázala, že bude moderovat a blokovat požadavky Sudetoněmeckého landsmančaftu.

A německá vláda skutečně tento slib víceméně plní, pokud si odmyslíme Horsta Seehofera jako šéfa CSU, který nevynechá jediný sjezd Sudetoněmeckého landsmančaftu. Německé neziskovky se ale přesto snaží sudetoněmeckou otázku rozehrávat, a to skrze české zkorumpované politiky, zejména lidovce. Nemá cenu tady opakovat a připomínat návštěvy Pavla Bělobrádka a Daniela Hermana na slavnostech landsmančaftu v minulých letech, to je totiž jen vrchol ledovce, tedy té jeho části, která je vidět nad politickou hladinou.

Jenže dole pod hladinou je to daleko větší peklo. Pražská radnice a hnutí Jana Čižinského “Praha sobě” s napojením na sudetoněmecké organizace , to jsou souvislosti mnohem méně viditelné, ale o to nebezpečnější. A co třeba Mikuláš Minář a jeho neziskovka Milion chvilek, když na Letné vítali na pódiu jáhna ze Sudet s velkou slávou? A co ty oblečky Mikuláše Mináře, které připomínají hnědou éru předválečného Německa? A co to přepisování historie a pořady České televize o utrpení odsunovaných Němců z pohraničí? A co třeba Ondřej Kolář jako starosta na Praze 6, který chce místo pomníku maršála Koněva stavět památník Vlasovcům, jenž bojovali do poslední chvíle na straně Wehrmachtu?

Za polským a náhlým nápadem požadovat na Německu reparace stojí američtí neoconi

Z těchto procesů je zjevné. že v České republice je tak obrovsky silná pro-německá lobby, že není šance na prosazení požadavků na reparace od Německa, protože v současné době neexistuje politická vůle k přednesení takového požadavku. Německá lobby si již od 90. let pečlivě ošéfovala všechny české politiky, skrze neziskovky, skrze lobbing, že žádná vláda si nedovolí otázku reparací nadnést. Ani v Polsku by si to nikdy nedovolili, jenže tam je jiná situace. Strach Poláků z Ruska je tak obrovský, že se rozhodli spolčit s ďáblem, který jim má poskytnout obranou, a tím ďáblem jsou američtí jestřábi a neoconi. To jsou oni, kteří stojí za polským požadavkem na Německo, a protože za ním stojí USA, Berlín si nedovolí sáhnout k odvetě a k prudké reakci proti Varšavě, zatím tedy ne.

Situace se nemůže z Polska tak snadno překopírovat do ČR, protože i když Američané mají velký vliv na vládu Andreje Babiše, situace v Praze není stejná jako ve Varšavě. Český průmysl je existenčně závislý na Německu, na rozdíl od Polska, které na exportu vyváží do celé EU a rovněž do USA, takže polský export není vůbec vázaný na německou ekonomiku. Nikdo z českých politiků neohrozí vlastní pozici v politice tím, že by ohrozil zaměstnanost a výkon ekonomiky na exportu do Německa.

Právě z toho důvodu neprošla ani výstavba amerického radaru v Brdech, protože by to bylo posílení americké lobby v ČR nad určitou bezpečnou úroveň, která už by nebyla akceptovatelná pro Německo. Nová Evropa má největšího nepřítele, a tím jsou USA a američtí neoconi. Právě neoconi uvalují sankce na německé banky (Deutsche Bank a kauza Libor), uvalují mamutí pokuty německým automobilkám (Volkswagen a kauza Dieselgate), uvalují sankce na německé firmy, které staví s Rusy plynovod do Německa, odposlouchávají Angele Merkel telefon.

Polsko se stane v blízké době novým domovem pro americkou armádu v Evropě, vliv USA se přesune ze Západní Evropy do bývalých zemí Východního bloku

Američané si zvolili Poláky jako hlavní partnery v projektu vražení klínu mezi Novou Evropu a Rusko, a tímto klínem má být oprášený a letitý polský imperiální model Trojmoří. Američanům se ta myšlenka natolik zalíbila, že ji teď intenzivně realizují. Pobaltské země, Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvatsko, Kosovo a Severní Makedonie mají vytvořit blok států mezi třemi moři, Baltským, Černým a Jaderským, které budou pod kontrolou amerických jestřábů a neoconů, které budou nakupovat americké zbraňové systémy a nikoliv evropské systémy, americké stíhačky, americké vrtulníky, a které svoji zahraniční politiku budou stavět do souladu výhradně s tou americkou.

A jak sami vidíte, ty procesy už běží ve všech těchto zemích. Německo se bude snažit skrze Brusel a EU tyto projekty a procesy blokovat. Protiopatření najdeme v Aachenské smlouvě [ mezi Německem a Francií, kde se mluví o vytvoření vlastní evropské armády pod křídly EU, nikoliv pod americkým NATO. A ve smlouvě se hovoří o hrozbách anglikanizace a amerikanizace mládeže, takže smlouva ukotvuje výuku němčiny a francouzštiny na školách v EU, a to prioritně před angličtinou, tedy proces na 1. prioritě jako vyšitý.

V současné době se vede válka o Střední Evropu. Neconi bojují o kontrolu nad zahraničními politikami zemí Trojmoří proti globalistům a jmenovitě proti Německu. Co je ale mnohem důležitější je, že za tímto procesem neoconů stojí Izrael. Ten dosazuje v Evropě své prezidenty do funkcí, na Ukrajině, na Slovensku a jakmile tyto figury jsou u moci, začínají se na jedné straně v těchto zemích nakupovat americké a také izraelské zbraně, a současně s tím se začínají přijímat v parlamentech těchto zemí usnesení proti antisemitismu. Ten proces je neuvěřitelně synchronizovaný. Andrej Babiš přijel do Izraele, nasadil si jarmulku u Zdi nářků, a okamžitě dostal pozvání k Donaldu Trumpovi do Bílého domu. Na oplátku česká vláda nakupuje americké helikoptéry, Jenže do nich dodává systémy izraelský zbrojní průmysl, ve kterém má podíl i rodina Benjamina Netanyahua. Kolečko se nám uzavřelo.

Kdokoliv začne mluvit o reparacích, měl by nejprve mluvit o likvidaci politických neziskovek a lobbingových skupin

Pokud někdo usiluje o reparace od Německa, musel by nejprve v ČR zakročit proti neziskovému sektoru, který je Německem v ČR infiltrovaný odshora dolů. Tento sektor lobuje a korumpuje postoje a pozice českých politiků a celých partají. Je potom zbytečné usilovat o reparace, protože nikdo z českých politiků pod vlivem německé lobby pro ně ruku nezvedne. Očekával bych od českých politiků více reflexe a znalostí o realitě, protože otázka reparací není blokována neschopností Němců platit, ale je blokována přímo českou reprezentací a českými vrcholovými politiky a stranami.

Pokud někdo nechce vyplatit reparace, tak mu je prostě Německo nebude nutit. Jenže, to je důsledek infiltrace německého vlivu po roce 1990 na celou českou politickou scénu. Nikdo nemůže očekávat, že politická garnitura v ČR poté, co byla 30 let očkována havlismem a pro-německým éthosem, začne najednou jít proti Německu a žádat reparace. To je prostě iluzorní. Poláci se rozhodli upsat ďáblu, ale otázkou je, jakou cenu za ty reparace nakonec Polsko zaplatí, protože ten nápad nevychází z polských hlav a lidu, je to součást plánu na financování amerických jaderných základen v Polsku, kde budou v blízké době rozmístěny americké rakety středního doletu. Ty peníze z reparací nepůjdou Polákům, ale americkým a izraelským zbrojním závodům, jejichž majiteli jsou zase a opět v konečném důsledku židé. A tím je to dané.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/polska-vlada-se-rozhodla-ze-bude-po-nemecku-vymahat-reparace-za-doporucenim-stoji-dnes-jiz-byvaly-trumpuv-poradce-john-bolton-reparace-pozaduje-nove-i-recko-ceska-vlada-se-vsak-k-pozadavkum/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠestnáct není stejné, jako že dvacet bez dvou je osmnáct   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 08:14:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Návrh představitelů STAN, aby se věková hranice u mladých lidí, či spíše mládeže pro volby do obecních zastupitelstev snížila z 18 na 16 let je v současné době, nebo zatím, neakceptovatelná.

Lze pochopit záměr a cíl předkladatelů, vždyť charakter jejich politické struktury v subjektu STAN je k tomu přímo předurčen, když jejich základ tvoří starostové a nezávislí. To už samo o sobě napovídá, že v případě prosazení snížení věkové hranice na 16 let ve volbách do obecních zastupitelstev, to především posílí volební účast ku prospěchu STAN. Jde tedy víceméně o návrh, který by měl přinést hlasy těm, kterým se jich dnes značně nedostává a při jejich známé rétorice na bázi slibů, vizí, šancí atd., by to především posílilo jak samotné STAN, tak i TOP 09, silně nabírající vodu do svých politických bárek.

Pan Rakušan, předseda hnutí STAN říká, že to chtějí vyzkoušet nejprve na volbách do obecních zastupitelstev. Mají za to, že šestnáctiletý člověk ve svém městě problémy vidí a je žádoucí, aby se na životě komunity podílel. O tom, že v místě bydliště mladý, 16 letý člověk nedostatky a problémy vidí, má pan předseda Rakušan naprostou pravdu. Jenže problémy a nedostatky ve městě či v obci vidí také dospělí voliči, kteří na ně také poukazují nebo je kritizují, bohužel jen málokdy je ze strany města či obce zájem na tyto skutečnosti reagovat a řešit je. V rámci spravedlnosti, čest výjimkám!

A že by to šestnáctiletí změnili? To je hodně nepravděpodobné, nicméně starostové si říkají, že za pokus to stojí. Nestojí, protože návrh neprojde, jen se tím bude dlouze zaobírat poslanecká sněmovna aby nakonec zjistila, že mlátí prázdnou slámu, zatímco důležitější věci mezi tím zůstanou neřešeny.

Pokud pan Rakušan jako příklad poukazuje na Rakousko, případně Německo apod., je to příklad nepatřičný, protože je třeba si uvědomit, že politická vyspělost a kultura v těchto zemích má, na rozdíl od nás, vysokou úroveň. Také mladí v těchto státech mají naprosto jiné morální kvality a jejich postoj k politice státu má rovněž odlišné dimenze. Je to dáno dlouhodobým, stabilním politickým režimem státu, kde se jinak přistupuje k problémům, než u nás. Naše mládež zmíněného věku 16+ je bohužel do značné míry ovlivňována ve školách, když někteří pedagogové mládeži, v tomto případě žákům, prezentují jisté typy a charaktery demokratické politiky, které se pak projevují jejich mimoškolskou účastí na různých manifestacích a protestních akcích, aniž by věděli, znali či chápali smysl, účel a význam těchto (proti)společenských a (proti)politických aktivit. To zřejmě starostům a nezávislým, případně TOP 09 vyhovuje a pokud by měla tato ohlupovaná mládež možnost volit, byly by to voda především na jejich mlýn.

Hovoří o tom i výzva k mladým od předsedy STAN, který říká: „Chceme, aby si šestnáctiletí ozkoušeli u komunálních voleb rozhodovat, zda má v jejich městě vyrůst sportovní hala, čistírna odpadních vod a podobně. Chceme naučit mladého člověka demokratickému návyku, že zajímat se o život kolem sebe je potřeba. Vzkaz mladé generaci je: počítáme s vámi, chceme, abyste konečně byli ti, kteří přinesou zásadní společenskou změnu v naší zemi.“ No spíše než společenskou změnu by jejich působení přinesl spíše chaos, zmatek a anarchii. Populistická propaganda, ta by STANU šla, ale je třeba si také uvědomit, zda případná účast 16 letých na rozvoji města či obce má potřebný koeficient racionality, o čemž se dá zcela jednoznačně pochybovat. Chtít, aby mladí, 16 letí rozhodovali o sportovní hale, čistírně odpadních vod apod., aniž by blíže znali celý proces projednávání, od návrhu až po jeho případné schvalování, je jejich účast na takovém rozhodování naprosto iracionální. To je právě ten zásadní rozdíl mezi naší mládeží 16+ a mládeží rakouskou nebo německou apod., kde je mládež v tomto směru mnohem vyspělejší a více informována, bohužel.

Jestliže pan Rakušan říká, že to není pro společnost nebezpečné, že je to otevření dveří nové generaci, pak rozhodně nemá pravdu. Jsou to jen nadnesená populistická slova, kterými chce navnadit mladé na ještě intenzivnějším zasahování do dění v naší společnosti, ve které je v současné době atmosféra z důvodů uměle a nezodpovědně vyvolaných politicko-společenských problémů situace poněkud nestandardní.

Lze také souhlasit s názorem občanky, která říká, že „Měli bychom vědět, jestli je 16letý člověk schopen zodpovědně volit, jestli dobře vnímá, co se kolem něj děje. Jde o tak zásadní změnu, že je k tomu nutná analýza sociologů a psychologů. Pokud budeme vědět, že je dostatečně vědecky podložená, potom se takové změně není nutné bránit.“

Apropó, je tu ještě jeden významný moment a sice, že v současných podmínkách, kdy může volit občan, který dosáhl 18 let, může být takový občan také nominován jako kandidát, který se v případě zvolení může stát zastupitelem města či obce. Je dost nepředstavitelné, že by šestnáctiletý mladý občan byl členem zastupitelstva. Možná jsou tyto řádky zcela zbytečné, protože existuje-li, resp. převažuje-li rozum a racionální myšlení většiny poslanců, pak lze jen doufat, že k navrhovanému experimentu, alespoň v dohledné době, nedojde. I když, v našich poslaneckých lavicích je možné všechno, už nás o tom nejednou přesvědčili.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOrbán: Nikdy nesmíme akceptovat výměnu obyvatel Nepřipusťme, aby migrace řešila demografické problémy!   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 08:07:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během projevu maďarský premiér Viktor Orbán napadl myšlenku, že migrace by měla být využita k vyřešení demografických problémů, kterým čelí mnoho západních zemí.

Během projevu na demografickém summitu v Budapešti Viktor Orbán zdůraznil, že nejdůležitějším problémem, kterému v současné době Evropa čelí, je úbytek obyvatel.

„Proč tomu tak je?" To rozhodně není kvůli nějaké nemoci křesťanské civilizace - konec konců počet křesťanů roste po celém světě. To je obecně nemoc Evropy, “ řekl Orbán.

Podle maďarského premiéra nesmí být přistěhovalectví nikdy považováno za řešení demografických problémů.

„Nikdy nesmíme akceptovat výměnu obyvatel," prohlásil Orbán.

Orbán také poznamenal, že jeho vláda v současné době pracuje na silné politice, která upřednostňuje rodinu a motivuje mít děti.

„Bez rodin a dětí národní společenství zmizí,“ vysvětlil Orbán, „a pokud národ zmizí, ze světa zmizí něco nenahraditelného“.

Podle Orbána může být budoucnost národa a lidí zajištěna pouze tehdy, pokud budou rodinám národa zaručeny lepší finanční příležitosti mít děti na rozdíl od toho, že nebudou mít děti

„Vyhrajeme jen tehdy, pokud dokážeme vybudovat systém, ve kterém ti, kteří rodí děti, žijí podstatně lépe, než kdyby neměli rodinu," pokračoval Orbán.

To je způsob, jakým maďarská vláda prosazuje svou rodinnou politiku.

Orbán také kritizoval „nesmyslný“ takzvaný zelený argument, že Evropané by měli přestat mít děti, aby zachránili Zemi, a řekl, že tento druh argumentu by měl být zcela zamítnut.

Zdroj: HungaryToday a PrvníZprávy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIndie se může stát vítězem obchodní války mezi USA a Čínou, tvrdí odborníci   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 08:01:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Indická ekonomika by mohla zbohatnout o 11 miliard dolarů díky tomu, že někteří mezinárodní výrobci přesouvají výrobu do země kvůli obchodnímu napětí mezi Washingtonem a Pekingem. Informovala o tom singapurská banka DBS.

Podle výzkumné zprávy banky by Indie mohla zvýšit svou obchodní stopu uprostřed obchodního konfliktu mezi USA a Čínou, zejména v kategoriích, na které USA uvalily na Čínu cla.

Ekonomka banky Radhika Rao pro CNBC zdůraznila: „Kromě obchodu je zneužití investičních toků příležitostí, z níž by Indie mohla těžit, protože výrobci hledají alternativní destinace.“

Podle Rao jsou třemi nejvýznamnějšími sektory v Indii, které by mohly mít užitek z obchodní války, farmaceutický průmysl, chemický průmysl a strojírenství. Poznamenala, že jihoasijská země je v těchto odvětvích již celosvětově konkurenceschopná a pravděpodobně bude schopna vyhovět další poptávce.

Zpráva z Indické akciové nadace (IBEF) ukázala, že farmaceutický průmysl v zemi dodává více než polovinu světové poptávky po očkování a 25 procent léčiv ve Velké Británii. Země také vyváží více než 60 procent svého strojírenského zboží do Spojených států a Evropy.

Odborníci poukazují na dvě klíčové výzvy, kterým podniky v Indii čelí: pozemkové zákony a pracovní předpisy. Mezi hlavní překážky ve výrobě zmiňovali nedostatek vhodné infrastruktury.

Čína versus USA

Obchodní konfrontace mezi Čínou a Spojenými státy pokračuje od léta roku 2018, kdy Washington uložil cla ve výši 25 % na dovoz 818 druhů čínského zboží v hodnotě 34 miliard dolarů ročně. Čínská strana na tyto kroky reagovala recipročně.
Koncem května Američané uvalili cla na čínský dovoz ve výši 200 miliard dolarů. Čína odpověděla stejným způsobem s více než 5 000 americkým zbožím v hodnotě 60 miliard.

Koncem července strany diskutovaly o zvýšení nákupů čínských zemědělských produktů ze strany ČLR. Trump však nebyl spokojen s tempem dohody a od poloviny prosince oznámil nová desetiprocentní cla na čínské notebooky a chytré telefony.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9NWdSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a Čína hlasovaly proti rezoluci o zastavení palby v syrském Idlibu   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 07:54:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN nepřijala rezoluci Belgie, Německa a Kuvajtu o zastavení palby v Idlibu. Dva stálí členové Rady bezpečnosti OSN – Rusko a Čína – hlasovali proti.

Pro přijetí rezoluce hlasovalo 12 členů Rady bezpečnosti, jeden se zdržel.

Dříve Belgie, Německo a Kuvajt přednesly Radě bezpečnosti návrh rezoluce ohledně Idlibu. Vyzývaly všechny strany zastavit palbu k 21. září v poledne syrského času. Dokument také vyzývá k respektování mezinárodního humanitárního práva a k poskytnutí možnosti humanitárním organizacím provádět svoji činnost.

Rusko a Čína prezentovaly svoji verzi rezoluce. Dokument obsahuje výzvu k zastavení palby v Idlibu od půlnoci 20. září.
„Zastavení vojenských činností se nevztahuje na vojenské operace proti jednotlivým fyzickým osobám, skupinám, podnikům a organizacím, které jsou spojené s teroristickými organizacemi, jak je definuje Rada bezpečnosti,“ stojí v rusko-čínské rezoluci.

Kromě toho autoři rezoluce věnují pozornost nesouladu koordinátů objektů v Idlibu, které strany vyjmenovaly pro jejich zařazení do seznamu „dekonfliktingu“. Koordináty neodpovídají skutečnému místu jejich dislokace. V dokumentu se vyjadřuje znepokojení také kvůli tomu, že rovněž existují neshody v tom, k čemu jsou některé objekty v Idlibu určeny.

V Sýrii existuje mezi bojujícími stranami a OSN systém takzvaného dekonfliktingu. Podle tohoto systému poskytuje OSN informace o dislokaci objektů, které jsou považovány za civilní, aby bylo možné garantovat, že se nestanou terčem vojenského útoku. Jedná se o praxi, která se již dříve osvědčila, když byly informace získávány od satelitů či od spolupracovníků OSN. V Idlibu se nyní ale nenalézají žádní pracovníci organizace.

Válka proti terorismu v Sýrii

V Sýrii probíhá válka proti mezinárodnímu terorismu. Prezident Bašár Asad přizval na pomoc Ruskou federaci, která se v zemi nalézá na legálním základě díky pozvání prezidenta země. Oproti tomu koalice vedená USA se v zemi nachází nelegálně, neboť nemá pozvání legitimní vlády, ani o nasazení vojsk nebylo rozhodnuto odpovídajícími orgány OSN.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9NVV


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman: Zastavím trestní stíhání Babiše, pokud bude rozhodnuto o jeho obnovení   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 07:49:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Miloš Zeman na TV Barrandov prohlásil, že využije svého práva abolice, pokud nejvyšší státní zástupce zruší rozhodnutí o zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.

Zeman podle vlastních slov ale doufá, že takový krok z jeho strany nebude potřeba.

„Teď již bych to považoval za politické rozhodnutí. Protože tito dva státní zástupci – a zejména státní zástupce Šaroch, který ten spis studoval zhruba rok, odvedli dobrou práci a já si jejich práce vážím,“ prohlásil prezident.

Městské státní zastupitelství v Praze o zastavení stíhání Babiše a dalších v kauze Čapí hnízdo informovalo v pátek. Rozhodnutí je již pravomocné. Pražské státní zastupitelství ho předložilo společně se spisovým materiálem nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. Ten má na přezkoumání rozhodnutí tři měsíce.

„Když se do toho už nebude vrtat, tak bude klid a budu rád. Kdyby se do toho vrtalo, tak prezident má ústavou dané právo abolice,“ řekl Zeman a dodal: „Pokud by to bylo nutné, a já věřím, že to nutné nebude, pak bych k tomuto ústavnímu kroku sáhl.“

Trestní stíhání premiéra Babiše v souvislosti s dotací na Čapí hnízdo bylo státním zástupcem Jaroslavem Šarochem zastaveno po téměř čtyřech letech. Premiér byl obviňován z možného dotačního podvodu. Státní zástupce své rozhodnutí odůvodnil tím, že podle jeho názoru nedošlo k naplnění všech znaků dotačního podvodu a poškození zájmů Evropské unie.

Zdroj: TV Barrandov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOhrožený Babiš   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 05:23:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Škatulkovat lidi bylo mnohem snazší, pokud existovaly jen dvě třídy - bohatí a chudí. Nebo zabavovatelé a zbavovaní. Nebo možná zemanovci a drahošovci. Liberálové a neliberálové. Když teď Český rozhlas vyhlásil, že existuje šest tříd, a každý se do nějaké za pomoci „kalkulačky” musí zařadit, začíná se to komplikovat.

Kam zapadá někdo jako Andrej Babiš? Žádná česká vyšší třída podle Českého rozhlasu neexistuje, natož pro kriminální elitu. Babiš přece nemůže být součástí „zajištěné střední třídy.” Pravda, má roční nezdaněný příjem 90 milionů, ale stejně tak má i habaděj dluhů a právních problémů. Jeho věřitelé můžou kdykoli požadovat splacení půjček a aby mu to vycházelo, musel o pomoc požádat čínské komunistické bankéře. Navíc je proti němu 70 % lidí a může tak kdykoli přijít o flek. Zatím nepatří ke strádajícím, je součástí ohrožené třídy.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaceňuk nebyl šílený - jen měl západní Fahrplan   
Pridal tk Pátek 20 září 2019 - 05:21:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když s prosbou o další pújčku přiletěl v lednu 2015 tehdejší ukrajinský premiér Jaceňuk do Berlína, řekl v německé televizi ARD tato pozoruhodná slova: "Ukrajina a Německo mají společný osud. My všichni si dobře pamatujeme na vpád Sovětského svazu na Ukrajinu a do Německa na podzim 1944. To se nesmí opakovat"!

Celý svět, který o druhé světové válce něco věděl, zůstal po tomto Jaceňukově prohlášení stát s otevřenou pusou. Propánakrále, co je to tohle za šílence? To se snad Sovětský svaz měl při svém vyhánění wehrmachrtu ze svého území zastavit před územím Ukrajiny, která tehdy byla jeho nedílnou součástí, a měl tam nechal Einsatzgruppen dál vraždit Ukrajince a Židy jako je vraždil v Babim Jaru? A měl se zastavit i před územím Německa a měl tam nechat dál vládnout Hitlera společně s jeho koncentráky? A čekat, až se Hitler trochu zotaví a vrhne se na něj znovu?

Šílenec, blázen, idiot, to musí být magor, rvali si vlasy z hlavy všichni lidé, co ještě nepřišli o rozum - ale byli tentokrát ve svém úsudku totálně mimo. Protože Jaceňuk šílený nebyl, ale byl - na rozdíl od těch, kteří ho za šílence považovali - jen dobře informovaný. A to od lidí, kteří už věděli jak se bude v budoucnu svět točit, protože ty otáčky už sami určili. Byli to kromě jiných též senátor McCain a náměstkyně amerického ministra financí Victoria Nulandová, kteří v rámci tzv. americké pomoci Ukrajině (pět miliard dolarů) na rozvoj její demokracie (rozuměj na rozvoj majdanského převratu), do Kyjeva občas zajížděli a s ukrajinskými politiky, vládními i opozičními, se setkávali. A těm opozičním šeptali do ucha, jak a co musí dělat, aby Majdan uspěl, a vedle toho jim také líčili, jak bude podle nich, amerických neokonzervativců, budoucí svět vypadat, a jak se podle této jeho nové podoby budou muset kompletně přepsat i dějiny, aby to nové s tím starým do sebe dobře zapadalo.

Kousek z tohoto jejich výkladu (možná poněkud předčasně), prozradil pak Jaceňuk v onom svém vystoupení ve studiu ARD v Berlíně, ale to nejpodstatnější z něj vyneslo na povrch země až setkání vítězných spojenců v Normandii v červnu tohoto roku. A to, když se na oslavu zdejšího vylodění angloamerických vojsk objevila mezi vítěznými spojenci i německá kancléřka Merkelová, která tam jako Němka a tedy příslušnice národa, proti němuž tehdy oni vítězní angloameričtí spojenci bojovali, neměla podle zdravého rozumu co dělat.

Ale byla tam. A naopak tam nebyl - protože nebyl pozván - nikdo z Ruska, a to i když se až dosud mezi lidmi příčetnými stále uznává, že bez ruského téměř čtyřletého nepřetržitého boje s hitlerovskými vojsky a bez milionů jeho oběti by se angloamerická vojska na normandském pobřeží nikdy nevylodila. A ani by se o to nikdy nepokusila.

A proč tam tedy nikdo z Ruska nebyl a proč tam ani nesměl být? Nu protože podle onoho neokonzervativního plánun nového světa, o němž McCain a Nulandová vyprávěli kdysi opozičním Ukrajincům a nejspíš i Jaceňukovi, musí být onen nový svět založen na skálopevném názoru, že Rusko je mezinárodním banditou, kterého, jako takového, bude mezinárodní společenství považovat za nehodného účastnit se jakýchkoli jeho aktivit, oslav atd. Ruský stát se zkrátka musí stát psancem světa a jedině za těchto podmínek a z nich vyplývajícího rozladění občanů Ruska z této své izolace je možno uvažovat o podobné změně režimu v Moskvě, jakého se dosáhlo v Kyjevě. A jedině tak, se Západ může konečně prodrat k nerostnému bohatství Ruska, o kterém Madelene Albrightová prohlásila, že je příliš velké jen pro jednu zemi. K čemuž Henry Kissinger dodal, že Majdan je pouhou generálkou na to, co se má v budoucnu stát v Moskvě.

Podívejme se na fotografii z letošního setkání vítězných spojenců v Normandii. Ta fotografie je vzorovou ilustrací úspěchu snah, o kterých kdysi McCain a Nulandová svým spřízněným ukrajinským přátelům vyprávěli. Je tam, jak jsem už řekl, Merkelová, která tam nemá co dělat, a není tam Putin, který by tam dle zásluh Rudé armády o úspěch vylodění spojenců v Normandii měl stát na místě nejčestnějším.

Ale chybí tam - a nikomu ze státníků na snímku zobrazených to zjevně nevadí, nikdo proti takovéto do nebe volající nelogičnosti neprotestuje, nikdo na protest proti takovéto obludné absurditě z oné fotografické seance neodchází, všichni se spokojeně usmívají, tváře mají plné čistého svědomí, jen mi se do vědomí dere myšlenka, že ta fografie není než obrazem až k pitvornosti dovedené mravní pokřivenosti západního světa, do něhož, my, kdysi pravdu a Masarykovy humanistické ideje vyznávající národ, bohužel, dnes též patříme.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1842 sec,0.0450 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,631kB