Neděle 06 říjen 2019
Likvidační video o eko-Gretě. Češi dali světu mistrovskou lekci humoru a talentu   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 18:09:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na sociální sítí YouTube rychle nabírá na popularitě video, které se zaměřilo na hysterická vystoupení švédské aktivistky Grety Thunbergové. Za tři dny video získalo téměř 600 tisíc zhlédnutí.

Jedná se o sestřih z vystoupení aktivistky Grety Thunbergové a televizní soutěže Česko Slovensko má talent. V rámci této soutěže mohou lidé z ulice přijít ukázat své talenty před soutěžní porotou.

Video, které bylo publikováno na kanálu COOL Feed 3. října je uděláno tak, jako by této možnosti využila i Greta Thunbergová. Následuje téměř 1:40 vteřin českého humoru.

Na začátku videa se Grety porotci ptají, čím se zabývá. Její odpověď: „Ovládáním lidí.“ Po její odpovědi následuje bouřlivý potlesk z publika.

Jakub Prachař z poroty ji ohodnotí slovy: „Vy přesně víte, jak to má být, a to se mi líbí.“ Thunbergová následně pronese, že její „vzkaz je, že vás budeme sledovat“. V klipu jsou použité i záběry z jejího vystoupení v OSN před několika týdny.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFBI na letišti v New Yorku zadržela a vyslýchala poslankyni Státní dumy. Rusko ostře reagovalo   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 18:00:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pracovník FBI na letišti v New Yorku hodinu vyslýchal novinářku a poslankyni Státní dumy Ruska Ingu Jumaševovou, která přijela na fórum Dialog Fort Ross, které proběhne 6. října. Novináře o tom informoval ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov. Ruské ministerstvo zahraničí činnost amerických tajných služeb rozhodně odsoudilo.

Podle slov ruského velvyslance poslankyni zadrželi na letišti a odvedli ji do izolované místnosti, kde na ni čekal pracovník FBI. Podle jeho slov Jumaševové zadávali „absolutně nepochopitelné, nejasné a nepřijatelné otázky“.

„Nejen to, bylo jí nabídnuto setkat se příslušníkem FBI v jiném, neformálním prostředí a pokračovat v rozhovoru,“ informoval Antonov.

Velvyslanec zmínil, že se jedná o političce a poslankyni Státní dumy, která v posledních letech udělala mnoho pro rozvoj a stabilizaci rusko-amerických vztahů.

„Já si neumím představit, kdyby naše tajné služby někoho zadrželi, řekněme, někoho ze senátu či dolní komory kongresu. Řekněme ty senátory, kteří křičeli, že nedostali vízum, nebo ty, kdo po získání víza přijeli do Ruské federace. Odvedli by je od separátní místnosti, začali by je vyslýchat a potom by jim příslušník nabídl jít si vypít kávu někde v nějaké restauraci u letiště Šeremetěvo (Moskva),“ řekl diplomat.

Ruské velvyslanectví kvůli výslechu Jumaševové odeslalo americkému ministerstvu zahraničí protestní nótu.

„Takové aktivity považujeme za nepřípustné a znepokojující. My (…) počítáme s tím, že nám vysvětlí, co znamenají takové sondovací činnosti vůči poslankyni Státní dumy,“ řekl Antonov.

Velvyslanec Ruska v USA současně vyjádřil názor, že činnosti FBI nesměřují na pokus narušit průběh fóra Dialog Fort Ross.

Velvyslanectví USA v Rusku dříve nevydalo víza části ruské delegace pro účast v 74. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku. Krátce předtím nevydali americká víza pro ruskou delegaci směřující na konferenci o Dohodě o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (CTBT).

Vyjádření ruského ministerstva zahraničí

Ruské ministerstvo zahraničních věcí označilo výslech ruské poslankyně ze strany FBI na letišti v New Yorku za „další nepřátelskou akci proti Rusku“.

„Vyjadřujeme rozhodný protest kvůli činnostem americké vlády vůči poslankyni Státní dumy Ruské federace Inze Jumašovové, která byla zadržena na new-yorském letišti agenty FBI a byla vyslýchána. (…) Vzniká otázka: buď americká vláda, nehledě na svá prohlášení, se nesnaží o normalizaci dialogu, nebo vláda není schopná kontrolovat činnosti tajných služeb,“ prohlásilo ruské ministerstvo zahraničí.

Samotná poslankyně Jumaševová odmítla incident komentovat. Zdůraznila, že s ní nyní pracují ruští diplomaté.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Xy9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimové tvrdí, že využívají levičáky jako užitečné idioty   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 06:14:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo má ve společnosti navrch, ten může ve veřejném prostoru mluvit na plná ústa. Od Římanů starověku, přes inkvizici středověku, goebbelsovsky korektních proponentů za nacismu, komunistů za socializmu, až po neomarxisty dneška. A kdo je ve společnosti jen trpěn, ten musí si arci arci dávat pozor na hubu a držet se v koutku. A karta se dnes obrací. Zatímco konzervativní původní Evropané jsou ve veřejném prostoru stále více náhubkováni, noví imigrantští „Evropané“ to rozbalují čím dál více na plná ústa.

A tak na mnohých imigrantských, zejména islámistických sociálních sítích již dávno zmizelo zaobalování a kudrlinky, a nastoupila vyzývavost, ba militantnost. Nejenže na nich uživatelé už po léta pretendují na ovládnutí Evropy a jejich obyvatel, a zmocnění se jejího materiálního blahobytu (vč. jejich obyvatelek, sic!) ale nyní už otevřeně hovoří o tom, že využívají levičáky a neomarxisty coby užitečné idioty pro svou islámskou věc. Nicméně přestože ale jim jsou dnes pro svou nejapnost dobří, nejsou pro ně nic víc, než špinaví kafíři. A pohled do historie odkrývá, že určitý prestižnější společenský statut dosahovali např. kolaboranští Byzantinci ale až poturčením se.

Ačkoli by takovéto radikální projevy zakládající se na nadřazenosti a plodící společenský rozkol a nenávist, měly být stíhány, je dnes již jednodušším a prakticky jediným možným udržovat sociální smír spíše potlačováním nevole kultivovanějších autochtonních obyvatel než namnoze razantně atavistických alochtonních. Navíc, když dnešní vládnoucí moc dobově vychází právě z levicových (kolaborujících?) kruhů...


Zdroj: https://sendvid.com/bjolrsmx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPo Francii další policisté zabití imigranty - v Terstu   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 06:09:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Den po islámistickém masakru policistů ve čtvrtek Paříži, byli další policisté zabiti imigrantem v italském Terstu.

Policisté zatkli v souvislosti s krádeží skútru dva bratry z Dominikánské republiky. Jeden z nich požádal, aby mohl na toaletu.

Doprovázejícímu policistovi vytrhl služební zbraň a začal střílet na vše, co se hýbalo. Dva policisté mrtví, čtyři zranění.

Bývalý ministr vnitra a předseda strany Lega, Matteo Salvini, prohlásil, že si útočník nezaslouží žádnou milost.

Zdroj: https://www.krone.at/2016946

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý premiér: V Česku o vládě rozhodují státní zástupci. Novináře považuji za pitomce   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 06:07:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý český premiér Petr Nečas v rozhovoru prohlásil, že v České republice o vysokých politicích rozhodují policisté se státními zástupci. České novináře prý považuje za neschopné pitomce. V kauze zastaveného vyšetřování Andreje Babiše se za premiéra postavil. Je nutné utnout zvůli státních zástupců, řekl.

„Kdykoli si usmyslí nějaký policista a s ním spřízněný státní zástupce, že někoho takzvaně „udělají“, tak ho prostě udělají. Když si to troufli na předsedu vlády, tak si to můžou dovolit na kohokoli. Veřejnost by neměla věřit těm skazkám o neúplatných, skvělých, úžasných státních zástupcích, za které dokonce demonstrují statisíce lidí – musím říct v tomto případě naivně,“ okomentoval bývalý premiér Nečas průběh své kauzy na XTV s Lubošem Xaverem Veselým, jež ho nakonec připravila o premiérské křeslo.

Podle politika ODS se státní zastupitelství chovají jako další politická síla ve státě a ovlivňují to, jakým způsobem bude probíhat politická linie.

„Některé složky státního zastupitelství, někteří konkrétní představitelé, řekl bych obě dvě vrchní státní zastupitelství, se tady v podstatě staly politickou veličinou. Oni do značné míry rozhodují o tom, kdo v této zemi bude vládnout, oni svým způsobem rozhodují o tom, jaká bude prováděna politika. Je to svého druhu politická síla v této zemi,“ myslí si.

Občané by údajně neměli věřit narativu o poctivých státních zástupcích bojujících se zlem na politické scéně.

„Podle mého názoru by veřejnost neměla lacině nabíhat na to, že je tady boj poctivých a slušných státních zástupců s nepoctivou částí třeba politické scény. Je to podstatně složitější,“ dodal k problému konání státních zástupců Nečas.

Během rozhovoru rovněž zmínil, že se nechystá vrátit do politiky, jelikož by to vedlo k opětovnému propírání jeho osobního života. Chová se prý jako řadový člen ODS, jenž nemá žádné další politické ambice.

Bývalý předseda ODS také zaútočil na české novináře, které označil za pitomce, až na „čest čestné výjimky“.

„Jeden z mála luxusu pozice, který mám posledních šest let, to znamená řadového občana, který si opravdu užívám, je, že můžu říkat, co si opravdu myslím o českých novinářích. Můžu konečně svobodně říkat, že drtivou většinu z nich považuji za namistrované a nepříliš inteligentní pitomce,“ prohlásil Petr Nečas.

Bývalý premiér se také v rozhovoru zastal současného premiéra Andreje Babiše. Je, podle jeho názoru, správné, že Babiš neodstoupil poté, co byl obviněn, neboť je potřeba zastavit zvůli státních zástupců.

„Já si myslím, že premiér Babiš postupuje správně, když neodstoupil po obvinění. (…) Já si nemyslím, že on tak postupuje proto, že on v tom vidí blaho pro Českou republiku a pro českou politickou kulturu. Primárně to dělá bezpochyby kvůli sobě. Ve svém důsledku je to správně, protože je potřeba přetnout právě to, že státní zástupci rozhodují o tom, kdo bude předsedou vlády. U mě rozhodli, že nebudu,“ myslí si Nečas.

Vyšetřování Andreje Babiše

V pátek 13. září bylo informováno o tom, že státní zástupce zastavil stíhání všech obviněných v kauze Čapí hnízdo. Rozhodl o tom městský státní zástupce v Praze Martin Erazím. Žalobce tak po čtyřech letech vyšetřování zastavil stíhání Andreje Babiše, jeho manželky Moniky, jeho švagra Martina Herodese, dcery z prvního manželství Adriany Bobekové, někdejšího manažera Agrofertu Josefa Nenadála, a také bývalé členky společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové.

Prezident Miloš Zeman v souvislosti s případem premiéra prohlásil, že pokud dojde k obnovení trestního stíhání, využije svého práva abolice, aby ho zastavil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9XeY

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNetanjahu Knessetu: Izrael okamžitě potřebuje mnoho miliard pro boj s íránskou hrozbou   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 06:03:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil Írán za „obrovskou bezpečnostní hrozbu“ a obvinil ho z útoku na americká letadla a saúdská ropná zařízení. Írán vše odmítá. V Perském zálivu neustále roste napětí mezi USA a jejich spojenci na jedné straně a Íránem na druhé straně.

Izrael musí vynaložit miliardy šekelů na rozšíření obranného rozpočtu, aby mohl čelit rostoucí hrozbě z Íránu, prohlásil Benjamin Netanjahu v Knessetu.

Při své čtvrteční řeči obrácené k zákonodárcům Netanjahu prohlásil, že obranný rozpočet musí vyrůst „o mnoho miliard okamžitě a následně o mnoho miliard každý rok“.

Podle Netanjahua je důvodem rostoucí moc Íránu: „Čelíme obrovské bezpečnostní výzvě, která jen roste týden co týden. Významně vyrostla během posledního měsíce nebo dvou, a, hlavně, během posledních několika týdnů. Toto není trik, není to „Netanjahu se nás snaží vyděsit“.“

Ve stejný den došlo k bezprecedentní události. Írán oznámil, že překazil společnou akci izraelských a arabských tajných služeb, které připravovaly vraždu Kásima Sulejmaního, jednoho z nejdůležitějších vojenských velitelů země, velitele speciálních jednotek Quds íránských revolučních gard.

Tato zpráva přišla jako znak pro stále rostoucí možnost vojenské konfrontace na Blízkém východě mezi Íránem a americkými spojenci.

Situace v regionu zůstává napjatá poté, co došlo k otevření hranice mezi Sýrií a Irákem. Izrael se bojí, že by to mohlo být využíváno pro převážení zbraní a bojovníků do Sýrie a dále blíže k izraelské hranici. Írán zdůrazňuje, že jeho přítomnost v Sýrii se omezuje na vojenské poradce.

Ze strany Izraele je ovšem jakákoli možná vojenská eskalace považována za málo pravděpodobnou, alespoň do té doby, než bude překonána politická situace, ke které vedly nejednoznačné výsledky parlamentních voleb.

Netanjahuovi se nepodařilo dosáhnout ve volbách přesvědčivého vítězství. V současné době má méně než tři týdny k tomu, aby vytvořil vládní koalici.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9XnY
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMiliony úmrtí, zničená města a velké změny klimatu. Byl zveřejněn scénář jaderné války v roce 2025   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 06:01:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V případě potenciálního jaderného konfliktu mezi Indií a Pákistánem mohou země přijít o 50 až 125 miliony svých obyvatel. Navíc válka hrozí vážnými změnami klimatu planety. Uvádí se to ve studii zveřejněné na portálu Science Advances.

Ve své studii odbornici uvádí, že Indie a Pákistán nejsou jediné země, které disponují jadernými zbraněmi. Avšak kvůli opakujícím se případům vojenských střetnutí, nedostatku pokroku v řešení územních sporů či nabírajícímu obrátky rozšíření jaderných arsenalů jsou zeměmi „zvláštního zájmu“.

Podle scénáře odborníků jaderná válka mezi Novým Dillí a Islámábádem by mohla vypuknout v roce 2025, kdyby Indie a Pákistán výrazně zvětšily arsenal svých zbraní hromadného ničení.

Jak to může vypuknout?

Ve studii se uvádí, že ani Indie ani Pákistán pravděpodobně nezahájí jaderný konflikt jen tak. Upozorňuje se, že Indie vyhlásila politiku odmítnutí prvního použití jaderných zbraní, pokud se nebude jednat o odpověď na chemický či biologický útok. Pákistán také prohlásil, že použije jaderné zbraně pouze, pokud nezastaví invazi konvenčními prostředky nebo v případě jaderného útoku na něj. Avšak příčinou jaderné války může být „zásadní provokace“.

V této souvislosti odborníci hovoří o třech možných variantách zahájení takového konfliktu.

- Pákistán bude nucen použít jaderné zbraně, aby zabránil ovládnutí svého území indickými silami.

- Indie a Pákistán ztratí kontrolu nad svými velitelskými a kontrolními strukturami v důsledku útoku na ně ze strany jiné země či teroristů. V takovém případě není jasné, jaké kroky podnikne ten, kdo zbraně bude kontrolovat.

- Indie a Pákistán si spletou útok konvenčních sil či dokonce vojenské cvičení s jaderným útokem.

Čím země budou útočit?

Odbornici píšou, že pakistánská armáda může dopravit jaderné hlavice pomoci letadel F-16A/B a Mirage III/V, osmi typy pozemních balistických střel s doletem kolem 2750 kilometrů a dvěma typy řízených střel s doletem 350 kilometrů.

„Do celé Indie se lze dostat pomocí systémů s největším doletem. Vzhledem k tomu, že Indie má asi 400 měst s více než 100 000 obyvatel, současný arsenal Pákistánu mu dovoluje potenciálně zasáhnout o něco více než třetinu všech středně velkých a velkých měst v Indii se svým současným arzenálem, a více než dvě třetiny těchto měst k roku 2025.

Indická armáda ze své strany podle odborníků disponuje letadly Mirage 2000H a Jaguar IS/IB s doletem 1850 kilometrů, ty také mohou nést na palubě jaderné zbraně. Země také může útočit čtyřmi typy již provozovaných pozemních balistických střel s doletem 3200 km a dvěma typy pozemních balistických střel s doletem 5200 km, které jsou ve vývoji. Dodává se, že Indie má také ve vývoji jednu balistickou střelu pro rozmístění na lodi a dvě střely, které májí být odpáleny z ponorky. Podle odborníků dosah indických zbraní umožnuje zasáhnout celé území Pákistánu.

„Vzhledem k tomu, že Pákistán má asi 60 měst s více než 100 000 obyvatel, mohla by Indie potenciálně zaútočit na každé středně velké nebo velké město v Pákistánu dvěma jadernými hlavicemi ze svého současného arzenálu a čtyřmi hlavicemi, pokud ten arzenál do roku 2025 vzroste o 250 hlavic,“ píšou odbornici ve zprávě.

Jaké budou následky?

Model odborníků je založen na prognóze růstu jaderných zbraní v Indii a Pákistánu. Uvádí se, že do roku 2025 budou země mít 400 až 500 jednotek těchto zbraní s výkonem od desítek do stovek kilotun. Podle odborníků Indie v potenciálním konfliktu použije asi 100 strategických střel, zatímco Pákistán - 150.

Odhady autorů zprávy ukazují, že během jaderného konfliktu země mohou přijít o 50 až 125 milionů svých obyvatel.

Experti také ukázali, že po jaderných explozích do horních vrstev troposféry stoupne obrovský objem aerosolu obsahujícího černý uhlík, včetně 16-36 milionů tun sazí. To povede k tomu, že přístup slunečního záření na povrch planety bude snížen o 20-30 %. Tomu následuje globální ochlazení o 2 až 5 stupňů Celsia, což ovlivní objem srážek po celé Zemi. Ten se sníží o 20-30 %.

Nejvíce se Země ochladí po třech letech od začátku jaderné války a teplotní podmínky zůstanou na další čtyři roky. Návrat k předchozím teplotám atmosféry bude vyžadovat ještě tři roky. Následky války také výrazně zasáhnou ekosystémy na souši a v oceánu, což může vést k masovému hladovění a následnému celosvětovému vymírání druhů.

Zdroj: Science Advances


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko může přijmout rozhodnutí o zahájení operace v Sýrii v nejbližších dnech   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 05:56:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozhodnutí o zahájení turecké operace na severu Sýrie východně Eufratu může být přijato „dnes nebo zítra“, prohlásil turecký prezident Tayyip Erdogan.

„Učinili jsme přípravy, splnili jsme akční plány a dali nezbytné pokyny. Možná, že dnes nebo zítra přijmeme takové rozhodnutí, a budeme provádět tuto operaci jak na zemi, tak i ve vzduchu,“ prohlásil Erdogan ve svém vystoupení před funkcionáři vládnoucí Strany spravedlnosti a rozvoje ve městě Kizilcahamam v provincii Ankara.

Dodal, že cílem operace bude očištění syrského území u hranic s Tureckem od domobrany syrských Kurdů, zřízení bezpečnostního pásma a rozmístění syrských uprchlíků, kteří se nacházejí v Turecku.

Podle Erdoganových slov USA, které poskytují vojenskou podporu silám domobrany syrských Kurdů, by měly odpovědět na otázku, jestli je uznávají jako teroristickou organizaci.

Dříve skončila v Ankaře turecko-americká jednání o zřízení bezpečnostní zóny na severu Sýrie východně od Eufratu.

Jak oznámilo turecké ministerstvo obrany, Ankara a Washington se dohodly na zřízení koordinačního střediska pro společné operace a plánované zóny. Jak však prohlásil Erdogan, zahájí Ankara operaci proti kurdským silám, které tento region kontrolují v případě, že budou USA zdržovat s formováním bezpečnostní zóny.

Damašek vystoupil kategoricky proti turecko-americké dohodě, protože je podle názoru syrské vlády do nebe volajícím porušením svrchovanosti a územní celistvosti Sýrie a hrubým porušením zásad mezinárodního práva a stanov OSN.

Dřívější upozornění

V srpnu Erdogan oznámil, že Turecko může zahájit operaci v Sýrii bez dohody s USA.

Ankara a Washington dříve dosáhly dohody na vytvoření koordinačního centra společných operací a plánované bezpečnostní zóny na severu Sýrie východně od Eufratu. Oficiální úřady Damašku kategoricky vystoupily proti této dohodě, protože podle syrské vlády omezuje syrskou suverenitu a územní celistvost, navíc má dohoda také porušovat mezinárodní právo.

„Jestli v průběhu několika týdnů naši vojáci neovládnou a nebudou kontrolovat území východně od Eufratu, budeme realizovat své plány operace. Už nám nezůstalo moc času a trpělivosti. Nikdo se nebude snažit nás oklamat za použití Islámského státu* jako záminky. To, že se teroristická organizace (síly sebeobrany syrských Kurdů), kterou jsme téměř zničili, schovala za zády našeho spojence (USA), nám přináší jiný problém,“ oznámil Erdogan, když vystoupil na ceremoniálu udělování diplomů absolventům vojenské univerzity v Istanbulu.

Dodal také, že Turecko nemá v úmyslu se vzdát členství NATO, ani svých spojenců.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9XnU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína úspěšně vypustila satelit s vysokým rozlišením č. 10   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 05:53:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
5. října v 02:51 byl z Centra pro vypouštění satelitů v Taiyuan (Tchaj-jüan) v Číně úspěšně vypuštěn satelit s vysokým rozlišením č. 10. Satelit vynesla na oběžnou dráhu nosná raketa CZ–4C. Satelit už úspěšně vstoupil na plánovaný orbit.

Satelit s vysokým rozlišením č. 10 bude hlavně sloužit pro všeobecný průzkum státního území, pro městské plánování, navrhování silniční sítě, odhadování výnosů zemědělské produkce, prevenci nehod, poskytne informační zajištění pro zavádění iniciativy Pásmo a stezka a pro modernizaci obrany.

Nosná raketa CZ–4C a satelit s vysokým rozlišením č. 10 vyvinul Šanghajský letecký institut při China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC).

Tento úkol je 314. let nosné rakety CZ.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPROČ MIMOZEMŠŤANÉ DOSUD NENAVÁZALI S LIDSTVEM KONTAKT?   
Pridal tk Neděle 06 říjen 2019 - 05:49:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě existuje nějaký vyspělý život, proč se s námi mimozemšťané ještě nespojili? Na tuto otázku odpověděl v březnu letošního roku britský částicový fyzik, výzkumný pracovník Královské společnosti, profesor na University of Manchester a držitel Řádu britského imperia Brian Cox.

Cox tvrdí, že mimozemšťané s lidmi nenavázali kontakt, protože většina vyspělých civilizací ve vesmíru se už stihla zabít. A nás to podle něj čeká také. Cox je přesvědčen, že každá civilizace nakonec zabije sama sebe, což je důvod, proč žádné bytosti nezískali dominantní vliv ve vesmíru.

Profesor Cox zakládá svou argumentaci na takzvaném Fermiho paradoxu.

V roce 1950 fyzik Enrico Fermi - tvůrce prvního jaderného reaktoru na světě - přišel s paradoxem, který říká, že vzhledem k věku a velikosti vesmíru je nadmíru jasné, že někde existuje civilizace mnohem vyspělejší než ta naše. Otázkou podle něj je, proč nás už tato společnost dosud nekontaktovala.

Mnoho vědců argumentuje, že jednou civilizace dosáhne určité velikosti, takže nakonec zabije sama sebe - a to buď prostřednictvím války s použitím pokročilých zbraní, nebo kvůli přírodní katastrofě. Cox na této teorii pracoval a prohlašuje „Je možné, že růst v oblasti vědy a techniky nevyhnutelně předstihne rozvoj politických odborných znalostí, což povede ke katastrofě."

Avšak jiní vědci s Fermiho paradoxem nesouhlasí a věří, že Země je první planeta v celém vesmíru, která hostí složitý život. Někteří výzkumníci shledávají Fermiho paradox natolik zajímavý, že se každé dva roky scházejí na konferenci v Paříži a diskutují, proč se z vesmíru nikdo nehlásí.

Pátrání po mimozemském životě začalo už v roce 1960. Tehdy se americký fyzik Frank Drake poprvé pokusil zachytit rádiové signály, jež by mohly vycházet od inteligentních bytostí žijících kdesi ve vesmíru. Žádné náznaky se mu ale detekovat nepodařilo.

To, že naší civilizaci věnují pozornost mimozemšťané, je prakticky jisté. Existuje mnoho pozorování a nálezů, které to dokazují. V souvislosti s touto skutečností si vědci kladou mnoho otázek.

Velmi důležitá je právě odpověď na otázku: "Proč mimozemšťané dosud s naší civilizací nenavázali kontakt?" Moje odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá:

Vývoj lidstva je chaotický, nekoordinovaný a doprovázený velkým množstvím válek a ozbrojených střetů, které jsou většinově vnímány jako něco samozřejmého a přirozeného. Navázat kontakt s některou lokální vládou by bylo od mimozemšťanů velmi nerozumné. Stávající chaotický a nekoordinovaný vývoj lidstva s množstvím válek a ozbrojených střetů by to mohlo ovlivnit velmi nepříznivě.

Válka vedená klasickými zbraněmi podle pravidel dohodnutých v Ženevských úmluvách? V současnosti takovou válku vnímá většina lidí podobně jako sportovní utkání, ale válka je především velké zlo, jehož podstata spočívá v maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. V případě, kdyby se práce a energie vynakládaná na přípravu a vedení válek na celé planetě věnovala na rozvoj zaostalých států světa, přestaly by v těchto státech existovat hlad a bída.

Drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit, a to především vzhledem k nebezpečí možného vzniku světové jaderné války.

Naše civilizace dosud nemá jednoznačnou globální centrálu, tj. zodpovědného představitele - instituci nebo občana, které by mohla jiná civilizace oslovit, a to přes to, že velké množství indicií již mnoho let nasvědčuje přítomnosti jiné civilizace na naší planetě. Navázat kontakt s některou lokální vládou by bylo od mimozemšťanů velmi nerozumné. Chaotický a neřízený vývoj lidstva s množstvím válek a ozbrojených střetů by to mohlo ovlivnit velmi nepříznivě.

Stávající chaotické a nekoordinované mocensko-politické uspořádání lidstva je třeba pokud možno co nejdříve nahradit plánovitě a cílevědomě postupující centrálně řízenou globální mocí.

Podstata řešení problému vzniku globální centrály lidstva, tj. zodpovědného představitele - instituce nebo občana může být velmi jednoduchá. Podstata tohoto řešení může spočívat v tom, že se urychlí vývoj politického uspořádání lidstva tak, aby bylo dosaženo stavu, kdy budoucnost lidstva bude centrálně globálně koordinována a řízena v souladu s globálně demokraticky projevovanou vůlí lidstva. Současně se vznikem zodpovědného globálního představitele lidstva bude dosaženo trvalého míru na celé planetě.

Vzorem k řešení problému vzniku globálního představitele lidstva a nastolení trvalého míru na celé planetě může být Evropská unie. Evropská unie vznikla se záměrem ukončit časté a krvavé války mezi sousedy v Evropě, jež vyvrcholily druhou světovou válkou. V roce 1950 začalo hospodářské a politické sjednocování evropských zemí v rámci Evropského společenství uhlí a oceli, jehož cílem bylo především zajistit mezi spojenými státy trvalý mír. Zakládajících států bylo šest: Belgie, Francie, Itálie, Lucembursko, Německo a Nizozemsko.

Podle vzoru Evropské unie může být k řešení problému vzniku centrální globální demokratické mocenské organizace spravující svět využito již osvědčené formy politického spojení států, kterým je federace. Uskutečnit spojení všech států světa v Globální federaci s jednou globální vládou nebude snadné, ale určitě bude stát za námahu s tím spojenou. Umožnění kontaktu lidstva s mimozemšťany a nastolení trvalého míru na celé planetě je cíl, který za to stojí. Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto politické strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy. Jedno možné konkrétní řešení nastolení Globální federace popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený dopis je např. na - https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

Ing. Miloslav Dědek
05.10.2019
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2565 sec,0.0755 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,868kB