Pátek 11 říjen 2019
Extinction Rebellion: Fakany na kostkách ledu a s oprátkou na krku sponzoruje dědička ropného impéria, vnučka britského šlechtice a viceprezident hedgeového fondu George Sorose!   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 09:48:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Extinction Rebellion: Fakany na kostkách ledu a s oprátkou na krku sponzoruje dědička ropného impéria, vnučka britského šlechtice a viceprezident hedgeového fondu George Sorose! Demonstranti chtějí v pátek v Praze zablokovat dopravu, aby to lidem zkomplikovalo dopravu a nemohli se tak snadno dostat na Žofín k uctění památky Karla Gotta! Greténi chtějí okupovat a zablokovat dokonce i letiště, v Británii chtějí zablokovat Heathrow! Všechno je to o zavedení nových daní na vzduch a dýchání! Orwell netušil, že někdo překoná jeho román 1984!

Studenti z českých škol ve čtvrtek v Praze na Náměstí republiky uspořádali happening za ochranu klimatu. Postavili za souhlasu pana primátora Zdeňka Hřiba na Náměstí republiky šibenici, vyklopili z kýblů válce zmrzlé vody, stoupli si na ně a natáhli si na krk oprátky visící z této improvizované konstrukce. V rukách drželi cedule, že prý už nemáme čas, planeta Země se ohřívá a roztávají ledovce, takže celá akce měla symbolický podtext a alegorii, že když roztají válce ledu, na kterém aktivisté stojí, tak se uškrtí a budou viset. Poměrně dost lidí asi napadlo, co by se stalo, kdyby uklouzli. Zdálo se ale, že provazy mají velkou vůli, takže klidně by mohli stát na zemi i s provazem na krku.

Jenže, problém je v tom, že se nejedná o provokaci pražské lumpen-mládeže za patronátu Hřibova magistrátu, který ve čtvrtek mj. vypověděl partnerskou smlouvu s Číňany, takže fotbalový klub Slavia Praha asi přijde o svého čínského sponzora, protože ten je napojený na čínskou vládu. Toto není totiž z metodického manuálu magistrátu na propagaci hysterie a klimatického aktivismu, toto totiž pochází z Londýna od britské organizace Extinction Rebellion, která podobné akce právě spustila v mnoha evropských metropolích a cílem není nic jiného, než blokáda dopravy, silnic a letišť. Čeští aktivisté, kteří ve čtvrtek stáli pod šibenicí na Náměstí republiky, totiž chtějí v pátek zablokovat v Praze dopravu, a to na několika místech současně, půjde prý pouze o 7-minutové blokády. Doufám, že jakmile k tomu dojde, najdou lidé odvahu tyto pomatence nahlásit policii za blokování plynulosti provozu.

Extinction Rebellion založila vloni aktivistka poté, co si vzala psychedelické tabletky a pořádně se sjela…

Již od počátku tohoto týdne probíhají protesty Extinction Rebellion v celé Evropě, v Paříži, v Berlíně, v Londýně a dokonce v Austrálii. Pokud jde o Londýn, aktivisté vtrhli na letiště London City a zablokovali příjezdové cesty. Policie již pozatýkala více jak 40 aktivistů a podle informací nyní britská MI-5 prověřuje, jestli nejde o terorismus. V plánu je totiž blokáda největšího letiště Heathrow, které prý zabíjí miliony lidí ročně, kteří se dusí CO2, které letiště produkuje. Nedávno se o tom zmínila Greta Thunberg, že Heathrow je největším znečišťovatelem v Evropě, vyprodukuje prý více CO2 za jediný den, co vyprodukuje celá jedna africká rozvojová země. Neuvedla ale která, protože to by bylo zajímavé potom ověřit. Nicméně, toto hnutí nevzniklo jen tak v hlavách dětí a mládeže, Extinction Rebellion totiž založil a financuje úplně někdo jiný.

Hlavní zakladatelkou hnutí je Dr. Gail Bradbrook, která přišla na myšlenku založení tohoto hnutí minulý rok, když byla během jednoho víkendu na venkově a byla pod vlivem psychedelických léků, přičemž prý viděla, co se děje s planetou. Během přednášky v roce 2016 přiznal, že svůj klimatický aktivismus provádí hlavně kvůli tomu, aby měla na zaplacení inkasa a životních nákladů. Pracovala jako ředitelka nadace Citizens Online a spolupracovala s britskou vládou. Dalším spoluzakladatelem je bio-farmář Roger Hallam, ale především Tasmin Osmond, vnučka britského barona Sira Thomase Leese, která je přední figurou Sórošova hnutí Occupy Wall Street a studovala na Sórošově The Open University, která spadá pod Open Society Foundations George Sorose. Další spoluzakladatelkou je Paula Reeves, bývalá organizátorka a pracovnice OSN. Jenže, od zakladatelů Extinction Rebellion se dostáváme ke sponzorům, a to je opravdu síla.

Hlavním sponzorem Extinction Rebellion je dědička po ropném magnátovi a bývalém nejbohatším člověku na světě

Největším sponzorem je Aileen Getty, dědička po bývalém nejbohatším člověku na světě a vnučka po ropném miliardářovi J. Paul Gettym, který jako první americký petrolejář získal těžební koncese na ropu v Saúdské Arábii. Nasypala do fondu Climate Emergency Fund pod správou Extinction Rebellion rovný půl milion liber. Další peníze nasypal fond Children’s Investment Fund Foundation, který založil bývalý viceprezident Sórošova fondu Soros Fund Management, lord Mark Malloch Brown. Pokud se ptáte, proč proboha takto bohatí lidé sponzorují obskurní organizace vedené lidmi, kteří konzumují psychedelické drogy a potom zakládají organizace na ochranu klimatu, tak byste měli vědět, že jim vůbec nejde o ochranu klimatu. Nemá to s tím nic společného. Tito miliardáři sledují jedinou věc, kterou mladí studenti na šibenicích netuší, protože nechápou, že plní roli užitečných idiotů.

Všechny tyto procesy, kdy dědička po J. Paul Gettym, který se netajil tím, že je přítelem Rothschildovy rodiny, najednou sponzoruje organizaci, která jde po krku ropě a fosilním palivům, totiž vedou k jednomu jedinému cílí, kterým je globální taxa na CO2. Pozor na jednu důležitou věc. Emisní povolenky na produkci CO2 jsou už dávno ze hry pryč, nyní se hraje o daleko větší peníze. Jde totiž o uvalení spotřebních a lépe řečeno všelidových daní na produkci CO2. Cokoliv nebo kdokoliv produkuje CO2, bude platit. Samozřejmě, že ne přímo. Nikdo nebude za vámi chodit do bytu a říkat, že za poslední měsíc jste vydýchali 3 000 metrů krychlových CO2 a tudíž zaplatíte daň ve výši 54,- Kč za produkci CO2. Takto to nebude. Chystá se ovšem zdanění nepřímé, skrze zboží a služby, kdy tato daň bude schována ve všem, co kupujeme.

Cílem tohoto aktivismu je zavedení uhlíkové daně na veškeré zboží a služby, která by proudila na účty globálních firem

Pokud koupíte vepřové nebo hovězí maso, zaplatíte za něj CO2 daň navíc, zatímco sója nebo mletý hmyz, případně upravené maso z mrtvých osob bude bez daně. Naprostá revoluce spočívá v tom, že zatímco emisní povolenky generovaly peníze jenom z účtů jednotlivých státu, tato globální CO2 daň vytáhne peníze od všech lidí, ale co je důležité, přerozdělení těchto peněz půjde do kapes miliardářů a šlechtických rodů, které vlastní komerční produkty, které jsou silně neekologické. Takže si koupíte šampón nějaké globální značky a zaplatíte daň CO2. Ta daň ale nebude ve smyslu státní daně, ale globální daně. Daň tedy nepůjde do státních rozpočtů jednotlivých států, ale budou ji vybírat globální firmy, ty samé firmy, které ten šampón vyrábí a vám prodávají. Ta daň půjde výrobci, do jeho kapsy a výrobce řekne, že tyto peníze použije na to, aby jeho výroba byla více EKO. A to znamená co?

V lepším případě to znamená, že jste za debila, protože jste pod záminkou ochrany klimatu zaplatili miliardářovi peníze navíc, aby za vaše peníze, za vaši CO2 daň, revitalizoval a přebudoval své továrny na šampóny. Prostě jste miliardářovi zaplatili rekonstrukci podniků. Jeho to nestojí ani dolar, takže jste za debila. Anebo nastane druhá možnost, takto od vás získané peníze vůbec nepoužije na rekonstrukce svých továren, prostě jste mu zaplacením CO2 daně zvýšili globální zisk. Jestli opravdu zlepšil svoji výrobu v továrnách a produkuje méně CO2, to totiž vy jako obyčejný a platící gój nikdy nezjistíte.

Děti a mládež je nejsnadněji zmanipulovatelná skupina lidí pro procesy, kterým nerozumí

Takže ve výsledku nejste za debila, ale za naivního idiota. V obou případech totiž nejde o nic jiného než o přesunutí více peněz z vaší kapsy do kapes globálních miliardářů. A právě proto dědičky po ropných mogulech a šéfové hedgeových fondů George Sorose sponzorují mentálně postižené užitečné idioty ze Švédska, anebo užitečné idioty v Praze na kostkách z ledu, nebo v Londýně na letištích. Ve skutečnosti jde o to, že ta daň na CO2 může být extrémně vysoká, třeba 150% z ceny zboží, jak nedávno rovněž zmínila Greta Thunberg. A to už není žádná sranda, to už je pořádný ranec peněz. Nosatý business založený na odrbání kapes tupých lidí.

Planeta se opravdu mění, opravdu se mění klima, ale vtip je v tom, že člověk s tím nic neudělá, nelze to zastavit. Lze na tom ovšem vytřískat nehorázné peníze, protože hlavním motivačním faktorem bude strach a hysterie. Tento “kalech” ale má jednu drsnou vlastnost. Ten proces opravdu běží a ten strach a hysterie není daleko od procesů, které se blíží s ohledem na tuto planetu. Je to totiž stejné jako v tom filmu, kde hlavní gangster vyhrožuje, že všechny rukojmí přejede rychlík od východu, ale nakonec ve skutečnosti je přejede nákladní vlak jedoucí od západu. Jeden to přežije a pak se ptá sám sebe: “Oni nám lhali! Celou dobu nám lhali!” Tohle je pouze obludný příměr nosatého chucpe, jak vydělat na klimatické krizi, kterou nelze zastavit, obrovské a mamutí peníze. Jenže, tím že je to o penězích, to ještě neznamená, že ten nákladní vlak od západu opravdu již není na cestě. Vidíme totiž okolo sebe, že klima se mění. Nesmíme však dovolit, aby globalisté na tomto nezvratném procesu vydělávali peníze pod rouškou indukovaného strachu a hysterie na náš účet!

-VK-
Šéfredaktor AE News


FOTO: iDnes.cz - Studenti z hnutí Extinction Rebellion na šibenici v Praze na Náměstí republiky.

Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko napadlo suverénní zemi   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 09:31:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážení přátelé, milé dámy a pánové, Turecko napadlo suverénní zemi. Bombarduje města obce a je víc než zřejmé, že má dva cíle - vyhladit Kurdy na severu Sýrie a nahradit je Araby a současně je cílem osvobodit věznice, v nichž Kurdové vězní 12 000 teroristů z Islámského státu. To vše za předchozího mlčení nebo souhlasu mezinárodního společenství.

Evropský parlament dokonce včera hlasy frakcí lidovců, socialistů a frakce Renew, kterých jsou členy europoslanci hnutí ANO, KDU-ČSL, TOP09 a STAN, zablokoval rezoluci, která by válečnou agresi Turecka odsoudila.

Celý svět by přitom měl nejen turecké zločiny odsoudit, ale měli bychom všichni udělat vše proto, abychom obyvatelům syrského Kurudistánu pomohli. To nejmenší je bojkotovat Turecko ekonomicky.

Až budete plánovat dovolenou, vyhněte se prosím zemi, která bombarduje cizí zemi a její občany jen proto, aby pomohla teroristům a vyvraždila Kurdy, což je největší národ světa, který nemá vlastní stát a samosprávu ve vlastní zemi, v níž žije po tisíce let.

I my svým postojem můžeme ukázat svůj názor - jak naší bezzubé vládě, tak Turecku. Nepodporujme ekonomicky režim, který páchá válečné zločiny.

Zdroj: https://www.youtube.com/results?search_query=tomio+okamura
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBoj o Gotta. Je to marný, je to marný, je to marný. Ale pro koho?   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 09:23:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po skonu Karla Gotta se v Česku velmi rychle projevila „rozdělenost“ národa, sice ve značném nepoměru K. Gotta hanobících versus s Karlem Gottem sympatizujících. Ti nevděční se ke Gottovi nezachovali zrovna slušně, zdvořile, uznale, ale právě naopak.

Tak např. pánové Just, Kostlán, Lukeš, Halík, Honzák a další se mj. domnívají, že Karel Gott, byl jedním z těch, kteří nastartovali současnou konspirační hysterii, že se stal nástrojem pomsty vůči Václavu Havlovi, stál prý na straně neslušnosti, nenormálnosti a nepřijatelnosti, dokonce, že byl zombie nebo, že Karel Gott podle M. Kundery je či byl „idiot hudby“ atd., atd. Přestože jsou v hlubokém omylu. nelze jejich názor nepřijmout, protože to jen dokazuje jejich morální a kulturní ubohost, zapčklost a zášť když se snaží bagatelizovat nejen význam Gottovy umělecké činnosti, v souvislosti s jeho pohřbem také ponižovat, ne-li přímo urážet většinu občanů českého národa. To vše jenom proto, že občané České republiky (pokud pomineme Gottovy příznivce a fandy v zahraničí) projevili zármutek a soustrast nad úmrtím člověka, který jim rozdával radost, pohodu a dobrou náladu dlouhých šedesát let! Bude-li jich v pátek očekávaných tři sta tisíc, bude to ani ne políček, ale facka přes celou hubu těm výše jmenovaným (zvláště pak panu knížeti), kteří jsou stále přesvědčení, že „nejoblíbenějším“ člověkem v Česku byl, je a bude Václav Flaška Havel!

Výše jmenovaní pánové, (případně i jiní pánové či dámy), jsou pohoršeni údajnou občanskou servilitou a to až tak daleko, že např. pan Just se domnívá, že lidé v této zemi, kteří truchlí za oblíbeného zpěváka, se zbláznili. Také se domnívá, že lidé nosící svíčky na Bertramku a toužící uctít zpěváka v pátek na Žofíně si nechali od „úchylných oligarchů“ vnutit „nová mediální lízátka a nové mediální koblihy, distribuované lídry na trhu s informacemi“. O blíže nejmenovaném politikovi (rozuměj A. Babišovi) pan Just, coby habilitovaný profesor divadelního umění a také divadelní kritik říká, cituji: „Jde o exhibicionisticky vystavovanou kunderovskou ‚slzu nad slzou‘ – hle, jak já, váš vůdce, truchlím spolu s vámi, jsem jeden z vás, a proto v upřímném pominutí mysli navrhuji dělovou lafetu, státní funus, státní smutek a další ‚šaškárny‘,“ Jakkoli se pan Vladimír Just řadí mezi renomované divadelní kritiky, nejspíše pramálo rozumí populární hudbě a činnosti, kterou šedesát let veleúspěšně provozoval Karel Gott.

To také dokládá Justův naprosto zdeformovaný, amorální pohled na připravovaný pohřeb Karla Gotta, kterému se ze strany státu dostalo té cti, že to bude pohřeb se státními poctami. Aby tomu dodal patřičný patos hněvu a nesouhlasu, vyzdvihuje ty postoje lidí, kteří si prý zachovali chladnou hlavu a bystrý rozum. Mezi ně počítá hlavně obstarožního K. Schwarzenberga: „Využití nebohého Karla Gotta jako nástroj pomsty vůči Václavu Havlovi, který je (prý) pořád slavnější než oni, je velmi mrzké…!“, pana R. Honzáka: „Naprosto nechutná, odporná hysterická kampaň, kterou de facto ke svému zviditelnění spustila ta soldateska, která tu teď zaujímá vedoucí pozice,počínaje vládou a konče tím trapným představitelem katolické církve,“ (míněn kardinál Dominik Duka) v neposlední řadě T. Halíka: „Dění kolem pohřbu Karla Gotta je pokus o mýtizaci hvězdy normalizačního zábavního průmyslu a projev naprosté devalvace hodnot a morální kýč!“.Vladimír Just těmto pánům, kteří se od těchto „mediálních koblih“ hrdě distancují, upřímně děkuje slovy: „A proto díky pane Radkine, díky pane Tomáši, díky pane Karle!“ Osobně si myslím, že opravdu nemá za co děkovat!

Nezbývá než touto cestou vzkázat výše jmenovaným pánům a jejich přívržencům, že jakkoli se snaží po smrti Karla Gotta srazit jeho význam a personu na kolena v jeho mimořádně úspěšné kariéře, dehonestovat jeho uměleckou činnost, tak jeho osobnost, že i při přes některá lidská pochybení či klopýtnutí, Karel Gott zůstane v srdcích a paměti milionům lidí jak v ČR, tak v zahraničí. A to i navzdory tomu, že si někdo z těchto pánů myslí, že se tito lidé snad zbláznili, že jde o fanynky na úrovni jednodušších hospodyněk, nebo že jde o lidi, kteří se nechali unášet sentimentem, ti starší třeba i senilitou. Marný je jejich boj s Gottem, protože těch několik zhrzených nenávistníků, závistivců, zakomplexovaných individuí, profláknutých disidentů a možná i vyšinutých lidí alias bláznů, nemůže mít nikdy navrch nad těmi miliony vděčných a Karla Gotta si vážících lidí v Česku i zahraničí. Čest jeho památce!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDěsivá exkluzivita. Prohlídka mučivých tunelových systémů teroristů Islámského státu pod stadionem v syrské Rakce   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 08:58:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to místo, kde vládne děsivé ticho. Jen nápisy na stěnách připomínají tuto strašnou a nedávnou minulost.

Toto místo pod sportovním stadionem v syrské Rakce, skryté před očima lidí, se stalo nechvalně známé jako vězení teroristické organizace Islámský stát.

Stěny byly částečně zbořeny teroristy, aby mohl být vybudován komplexní tunelový systém.

Na záběrech strážný na stadionu Ali ukazuje, kde podle něj byli zajatci mučeni a popravováni. Lana a řetězy jsou stále připevněné ke stropu. Uvádí, v jakém rohu pravděpodobně spalovali lidi, kde bylo krematorium.

Je tam také místo, kde podle něho probíhalo ukřižování. Teroristé svázali člověka a tahali mu ruce různými směry.

Ve vedlejší místnosti jsou ve zdi stále stopy po kulkách, protože tam lidé byli popravováni. U vedlejší zdi je stříleli. Je vidět místo, kam se lidé postavili před popravou. V další místnosti umisťovali lidi, kteří pak byli popraveni.

Dosud neexistují přesné informace o tom, kolik lidí v těchto tunelech zemřelo.

Nyní se život v syrské Rakce postupně vrací do normálu. Ulice, které teroristé zničili, už byly vyčištěny. Od osvobození města od teroristů v říjnu roku 2017 se sem vrátilo asi 800 tisíc obyvatel.


Zdroj: https://sptnkne.ws/Aaeq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCvičení Defender 2020 jako možný spouštěč konfliktu s Ruskem?   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 08:51:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ohlášené vojenské cvičení NATO Defender 2020 zřejmě není první ani poslední v poměrné blízkosti hranic Ruska. Ale proč právě toto cvičení v Moskvě vyvolalo negativní reakci, když experti začali mluvit o opakování možného velkého vojenského konfliktu s Ruskou federací v Evropě?

Znepokojený je i běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Vždyť cvičení bude probíhat i v Polsku fakticky na hranicích s jeho zemí. Bojí se nadcházejících cvičení NATO v Rusku a Bělorusku zbytečně?

„Každá armáda, která necvičí, pozbývá svých základních schopností a dovedností, tudíž se stává zbytečnou. To se týká všech armád,“ řekl v rozhovoru pro Sputnik vojenský analytik Plk.v.v Ladislav Petráš.

A rozsah cvičení? Velikost prostoru, účast vojsk a techniky – to závisí především na cílech, které jsou postaveny a v rámci těchto velkých cvičení jsou to především cíle politické. Cvičení Defender 2020 (z vojenského hlediska) není největším cvičením, které byly v poslední době provedeny. Například v roce 2018 na území Norska proběhlo cvičení Trident Juncture, kterého se zúčastnilo okolo 50 000 vojáků ze všech členských států NATO a navíc i vojenské celky z Finska a Švédska. Cvičení pod stejným názvem proběhlo i v roce 2015 a zúčastnilo se ho přes 30 000 vojáků a stovky kusů vojenské techniky. No a v letošním roce proběhlo velké cvičení CENTRUM, kterého se kromě vojsk RF zúčastnila vojska Indie, Pákistánu, Číny, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu a Uzbekistánu. Rozmach tohoto cvičení zahrnoval území RF, Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Tádžikistánu.

Takže velká cvičení co do rozsahu účasti vojsk a techniky jsou běžnou praxí. Cvičení Defender 2020 však bude zajímavé zejména z hlediska přesunu značného množství vojsk z teritoria USA na evropský kontinent. A myslím si, že to je to, co dělá starosti Rusku a Bělorusku, což vytváří nový precedens… Může jít o strategický přesun vzdušným transportem, námořním transportem, případně jejich kombinací. Zajímavá také bude zpravodajská příprava prostoru cvičení a zejména logistické zabezpečení celé akce. To bude stěžejní pro to, aby vůbec takové cvičení mohlo proběhnout. To, co budou předvádět vojáci v jednotlivých epizodách cvičení, to bude kromě otázek součinnosti štábů a druhů vojsk jen běžná rutina vojenských profesionálů. Každé takové cvičení má však své politické aspekty, ale na to by měl spíše odpovědět některý politolog. Tyto politické aspekty velkých cvičení totiž ukazují na záměry politických reprezentací.


Podle různých zdrojů se cvičení zúčastní až 19 zemí NATO. Samozřejmě tam budou Češi. Ale česká média o české účasti nepíšou. Jak by české zapojení do cvičení mohlo vypadat?

Neznám plán účasti naší armády na akcích v roce 2020, ale jistě se tam zúčastní minimálně ty jednotky a štáby, které jsou v současné době na území Polska. Vzhledem k situaci AČR se bude jednat o účast symbolickou.

Manévry nazvané Defender Evropa 2020 se budou konat v období od dubna do května 2020. Evropské velení USA uvedlo, že jejich cílem je „zvýšit připravenost v rámci NATO a odrazit možné soupeře“ . Je jasné, že „potenciálním soupeřem“ se míní Rusko, které samozřejmě neopustí nezodpovězené provádění takových rozsáhlých vojenských cvičení. Jak se zvyšuje riziko tzv. náhodných konfliktů? Nakonec i malá provokace může stačit k zahájení globální planetární krize. Stačí si vzpomenout na příklad 1. světové války. Žádná z říší nebyla připravena ji začít, ale všechny do ní byly vtaženy a za to zaplatily desítky milionů životů.

Cvičení samo o sobě nevidím jako hrozbu. Jednak bude pod diplomatickou a zejména zpravodajskou kontrolou jak účastníků tohoto cvičení, tak protějšků, kterým mají být „ukazovány silné bicepsy“. No a pro občany je to jednak „cenění zubů tygra v kleci“, případně divadlo, ze kterého si každý vezme to, co ho zajímá. Ty reálné hrozby pro světový mír jsou v „zákulisí“ tam, kam běžný občan nevidí. Za podstatně reálnější hrozbu považuji nezvládnutou migrační krizi na území Evropy v důsledku nezodpovědné politiky EU a zejména SRN. Situace, kdy na teritoriu evropských států jsou milióny anonymních migrantů, vede k tomu, že se společnost v těchto zemích polarizuje a aktivními se stávají zejména extrémisti bez ohledu na to, zda jsou nazýváni pravicovými, či levicovými. Zejména v době ekonomické krize (která se blíží) tato situace může vyvolat reálné nebezpečí rozsáhlých a intenzivních násilností. To může vést až k občanským válkám napříč evropského kontinentu. V rámci celosvětové bezpečnosti touto hrozbou může být reálné nebezpečí zhroucení dolaru, který je světovou rezervní měnou. Monetární a ekonomický vývoj v dolarové části světa se rychlostí světla blíží k této krizi. Celosvětový chaos, který by realizaci tohoto nebezpečí vyvolala, by zákonitě vedl k nejjednoduššímu řešení – celosvětovému válečnému konfliktu. No a další oblastí, kde hrozí reálné nebezpečí, to je narušování mezinárodního práva a právního řádu. Vždyť jen od založení NATO členské státy tohoto uskupení porušily Chartu OSN a vlastní Severoatlantickou smlouvu více jak v osmdesáti případech. Posledním případem je dnešní (10. 10. 2019) napadení suverénního státu Sýrie členským státem NATO – Tureckem. Turecko za tichého souhlasu USA zahájilo agresi na území jiného suverénního státu bez jakéhokoliv mandátu RB OSN. Co se týče vojenských cvičení Defender 2020… Na cvičení se střílí cvičnou municí. Ve výše uvedených situacích by se válčilo jinými prostředky. Vzpomínám si na jeden rozhovor. Kdysi se někdo ptal A. Einsteina, jak si představuje 3. světovou válku. Einstein měl odpovědět: „Jak bude vypadat třetí válka, to nevím. Ale v té čtvrté by se lidé mlátili kyji.“

Cvičení Defender 2020 se zúčastní 37 tisíc vojáků. Vojenský personál bude přemístěn do Polska a pobaltských zemí. Německo se po dobu trvání cvičení stane logistickým střediskem. Němečtí politici předpovídají zhoršení vztahů s Ruskem v důsledku oznámených manévrů. „Tato cvičení vyvolají reakci ze strany Ruska, což nevyhnutelně povede k další eskalaci," řekl Alexander S. Neu, člen obranného výboru Bundestagu. Vyzval Berlín, aby odmítl účast na programu Defender 2020 a neposkytl německé území pro jejich provedení.

Autor: Jana Petrova

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU zažalovala Polsko tři dny před parlamentními volbami. Útok Bruselu má jednoduché vysvětlení, tvrdí Ovčáček   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 08:43:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jen několik dní před polskými parlamentními volbami zažalovala Evropská komise danou zemi, a to kvůli novému zákonu, který zavádí možnost postihů pro soudce. Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček ale na svém účtu jednoduše vysvětlil, co za tím ve skutečnosti stojí.

Nově zveřejněná žaloba z Bruselu na namířena proti části polské justiční reformy, jejímž prostřednictvím se, podle polské opozice i Evropské komise, snaží přední vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) omezit nezávislost soudů a posílit svou moc. Kvůli novému disciplinárnímu řádu polských soudců tak Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Polsko u Soudního dvora EU.
„Polský zákon především umožňuje, aby byli řadoví soudci podrobováni disciplinárnímu vyšetřování, procedurám a sankcím na základě obsahu jejich soudních rozhodnutí,“ zdůvodnila komise svůj krok.

Ovčáček o žalobě

Jiří Ovčáček se k celé věci vyjádřil dnes, tedy ve čtvrtek 10. října, a to na svém Facebooku. Mluvčí se domnívá, že Brusel chce tímto způsobem ovlivnit výsledek parlamentních voleb v Polsku a nepříznivě ovlivnit vedoucí pozice PiS.

„Tak jak je to s tím ovlivňováním voleb? Další útok Bruselu na Polsko má jednoduché vysvětlení: Brusel přichází s novým krokem jen několik dní před polskými parlamentními volbami, jejichž jasným favoritem je vládní strana Právo a spravedlnost (PiS),“ uvedl.

Návrh novely a PiS

V červnu letošního roku Soudní dvůr Evropské unie dospěl k závěru, že polské právní předpisy snižující věkovou hranici pro odchod do důchodu soudců polského nejvyššího soudu jsou v rozporu s unijním právem. Návrh novely předložila vládní strana Právo a spravedlnost (PiS).

Na základě stížností z Bruselu polský parlament schválil novelu, která určitá problematická ustanovení, zejména pokud jde o důchodový věk, zrušila či upravila. Nicméně z pohledu komise na výhrady nereagovala dostatečně. Od přijetí zákona o Nejvyšším soudu Polska bylo propuštěno více než 20 soudců starších 65 let.

Bruselu se již dlouhodobě nelíbí, že vládnoucí polská strana Právo a spravedlnost kontroluje státní televize, čímž prý ovlivňuje vnitřní volby v zemi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AadV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA a EU odsoudily v OSN tureckou operaci v Sýrii. Je to kvůli vám, vzkazuje Ankara Washingtonu   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 05:15:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupci USA a zemí EU odsoudili v Radě bezpečnosti OSN tureckou vojenskou operaci na severu Sýrie, informuje zpravodaj Sputniku. Ankara ale hází vinu na Washington.

„USA žádným způsobem neschvalovaly rozhodnutí turecké vlády zvýšit vojenský nátlak na severovýchodě Sýrie,“ řekla stálá představitelka USA v OSN Kelly Craftová.

Podle jejích slov teď Turecko nese odpovědnost za to, aby se všichni „ISILovští“* pavouci, kteří se nacházejí ve vězeních, nerozutekli.

Craftová varovala, že „neschopnost hrát podle pravidel, chránit zranitelné skupiny obyvatelstva, neschopnost zaručit, že IS* nedokáže využít tyto akce k obnovení, bude mít následky“.

Zástupci Německa, Velké Británie, Francie, Polska, Belgie a Estonska prohlásili, že jsou velmi znepokojeni tureckou vojenskou operací, a vyzvali Ankaru, aby zastavila jednostranné vojenské akce. „Nemyslíme si, že vojenská operace odstraní obavy Turecka o bezpečnost,“ řekl zástupce stálého představitele Německa v OSN Jürgen Schulz.

Podle jeho slov obnovené bojové akce na severovýchodě Sýrie pouze ještě více sníží stabilitu celého regionu a zvýší utrpení civilního obyvatelstva, což zvýší počet uprchlíků.

„Jednostranné vojenské akce ohrožují pokrok, kterého dosáhla koalice v boji proti IS*. Ohrožují bezpečnost partnerů koalice na místě,“ uvedl.

Ankara byla nucena zahájit operaci Pramen míru na severu Sýrie kvůli tomu, že USA dodávaly zbraně jednotkám sebeobrany syrských Kurdů (YPG), prohlásil turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Çavuşoğlu.

„USA nejdříve řekly: počkejte, my stáhneme své vojáky. Čekali jsme, oni je nestáhli. Potom jsme se dohodli na společném hlídkování, které se ukázalo jako kosmetické. Přitom oni pokračovali v dodávání zbraní YPG. Dlouho jsme to trpěli, ale nakonec nám trpělivost došla. Rozhodli jsme se tak podle situace v poli,“ řekl Çavuşoğlu v pořadu televizní stanice CNN Turk.

Uvedl, že USA nemají právo rozhodovat o vzdušném prostoru Sýrie a zakazovat tureckému letectvu účastnit se operace.

„USA říkají, že bez povolení jejich koordinačního centra v Kataru ani jedno letadlo nevzletí. Ale my tady bojujeme proti terorismu. A rozhodnutí OSN o boji proti terorismu existují… Všechny jsme informovali, ale ne proto, že potřebujeme povolení, ale protože jsme členy koalice a abychom zabránili haváriím a srážkám. Tady je území Sýrie, USA nemají právo komandovat v syrském vzdušném prostoru a rozhodovat, kdo bude létat a kdo ne,“ řekl Çavuşoğlu.

Turecký prezident Tayyip Erdogan informoval 9. října o zahájení operace Pramen míru na severu Sýrie, zaměřené proti Straně kurdských pracujících, zakázané v Turecku, a teroristické skupině Islámský stát.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Aaby
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman: Čína zastaví financování Slavie   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 05:10:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína v odvetě za postoj magistrátu k partnerské smlouvě mezi Prahou a Pekingem hodlá zastavit financování pražského fotbalového klubu Slavia Praha. V pořadu TV Barrandov to uvedl prezident republiky Miloš Zeman.

V pořadu Týden s prezidentem Zeman promluvil o konfliktu mezi pražským magistrátem pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a Pekingem. Hřib chtěl z partnerské smlouvy, která byla vyjednána za jeho předchůdkyní Adrianou Krnáčovou, odstranit bod, ve kterém Praha uznává politiku jedné Číny.

Vyjednávání ale byla neúspěšná a rada hlavního města v pondělí 7. října rozhodla o vypovězení smlouvy. Ještě před tím, než pražské zastupitelstvo stihlo o rozhodnutí rady hlasovat, vypověděl ve čtvrtek 10. října partnerství Peking.

Dříve ve čtvrtek čínské velvyslanectví v České republice obvinilo vedení hlavního města z vměšování do vnitřních záležitostí Číny a porušování partnerství s Pekingem. Peking pozastavil s Prahou veškeré oficiální styky. Tento týden velvyslanec Čang Ťien-min vyzval magistrát ke změně politiky. V opačném případě Praha pocítí újmu.

Podle Zemana politika magistrátu se může dotknout pražského fotbalového klubu Slavia Praha.

„Má být zastaveno financování Slavia Praha,“ uvedl Zeman v rozhovoru Jaromíru Soukupovi. „Byla to nejúspěšnější čínská investice v České republice, bohužel jedna z mála úspěšných, toho lituji, ale o to více jsem obdivoval vzestup Slavie a její úspěchy. Jestli pan primátor Hřib si připíše na konto svých politických úspěchů, nebo spíše neúspěchů, to, že se ocitne v potížích pražský fotbalový klub, tak si myslím, že to může potěšit jenom sparťany,“ poznamenal prezident.

V roce 2015 se klub dostal do rukou čínské společnosti CEFC. Poté, co byl v únoru 2018 zatčen předseda jejího představenstva Jie Ťien-ming kvůli podezření z ekonomické kriminality její aktiva začala odkupovat čínská společnost CITIC Group. Od listopadu 2018 nadpoloviční podíl fotbalového klubu vlastní čínská developerská společnost Sinobo Group.

Podle Zemana další odvetou má být odklonění některých leteckých linek z Prahy do Chorvatska.

Aktivity primátora Hřiba označil Zeman za politický „amatérismus“.

Zdroj: TV Barandov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Cožpak se Rusové nikdy nepoučí?   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 04:55:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Urážka za urážkou, a k tomu další urážka – a ruský ministr zahraničí se ještě zeptá: „Cožpak si americké úřady opravdu nepřejí normalizovat dialog?“ https://www.rt.com/russia/470312-fbi-questioning-russian-mp/
Samozřejmě, že ne! Kolik dalších důkazů pro tento fakt ruský ministr zahraničí ještě potřebuje? Američané vězní syna ruského právníka, a to zcela mimo jakoukoli legální americkou jurisdikci – oni ho totiž unesli a poté odvlekli do Washingtonu. Údajně k soudnímu projednávání, jehož datum je ve hvězdách.

Zadrželi i ruskou občanku Marii Butinovou, falešně obviněnou ze špionáže, a odsoudili ji k trestu ztráty svobody.

A můžeme pokračovat a pokračovat. Právě v těchto dnech zadrželi Američané poslankyni ruského parlamentu Ingu Jumaševovou, kterou předtím pozvali k účasti na dialogickém fóru Fort Ross v USA, což je každoroční akce, na níž američtí a ruští účastníci hovoří volně mezi sebou.

Dokáže tudíž ruská vláda porozumět tomu, že je pro jednotlivé její členy nebezpečné přicestovat do USA nebo kamkoli jinam mimo území Ruska, kde se jich washingtonští rabijáci mohou zmocnit a unést je?

Jak poté, co Washington zrušil imunitu a ovládl ruský konzulát v San Francisku, stejně tak jako ruská obchodní zastoupení v New Yorku a ve Washingtonu, mohou Rusové stále ještě nevědět, že USA jsou gangsterským státem? A jak může mít tedy Rusko normální vztahy s americkým gangsterským státem? Cožpak ruská vláda není schopna pochopit zřejmá fakta?
Až do nebe volající ponižování a potupy, které ruská vláda z rukou Washingtonu tak ochotně přijímá, povzbuzuje gangstery k potupám dalším, které se budou už jen zostřovat.

To si pak Rusové zase jen pokorně postěžují, až Putin sám, poté, co vstoupí na půdu Spojených států, bude zadržen a vyslýchán? Vždyť ho přece mohou uvěznit za vměšování se do amerických prezidentských voleb! To i pak se ruská vláda před Wahingtonem přihrbí?

Ne, to ponižování a potupy se budou zostřovat, dokud na ně ruská vláda neodpoví odpovídajícím způsobem – a to ráznou akcí. Čas na ni už více než dozrál.

Neexistuje absolutně žádný důvod pro to, aby se Rusko bálo korupčnické a společensky degenerující země, která za dvě desítky let nedokázala porazit jen lehce ozbrojený Talibán v Afghánistánu.

A otázka další: Proč se ruská vláda vystavuje jízlivé nepřátelské publicitě tím, že na svém území povoluje rozvíjet činnost zahraničních neziskovek, placených z fondů CIA? Vždyť právě ony svými výtržnostmi a protesty narušily nedávné akce vládnoucích stran v Moskvě, takže následný pokles hlasů podporujících ruskou nezávislost nebyl ničím jiným než vyjádřením nesouhlasu vlasteneckých Rusů s tím, že je jejich vláda neochránila Rusko před americkým vměšováním. A nevšimla si ruská vláda ani nedávných násilností v Hong Kongu, ke kterým došlo právě jen v důsledku čínské nonšalance vůči aktivitám Amerikou financovaných tamních neziskovek?

Cožpak chce prožít jednou totéž?

Zdroj: google-P.C.roberts - official homepage - Will The Russians ever Learn?

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZÁKLADNÍ PROBLÉMY LIDSTVA A CO S TÍM UDĚLÁME   
Pridal tk Pátek 11 říjen 2019 - 04:50:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Které jsou v současnosti základní problémy naší civilizace? To je velmi snadné určit. Stačí si přečíst titulky v novinách:

PŘÍKLADY TITULKŮ

- Další konflikt na troskách Sýrie: Proč Erdogan zaútočil na Kurdy a co bude dál
- Turecká ofenziva v Sýrii? Kurdové nemají šanci. Boje budou krvavé
- ZMĚNA v předpovědi počasí: Víme, kdy se pořádně ochladí!
- V Evropě mohou opět padat teplotní rekordy! Blíží se k nám vlna veder
- Světová organizace práce odhaduje, že krize uvrhla do bídy v rozvojových zemích na sto miliónů lidí
- OSN konstatovala, že 66 milionů dětí školního věku v rozvojových zemích chodí do školy hladových

Takže, základní problémy lidstva jsou tři:

1. Na planetě se pořád vyvíjejí a vyrábějí nové zbraně. Vedou se války a ozbrojené střety.

2. Atmosféra planety se otepluje..

3. Jsou propastné rozdíly ve stupních vývoje jednotlivých států.

K tomu je třeba dodat, že současné mocenskopolitické uspořádání světa neumožňuje tyto základní palčivé problémy lidstva účinně řešit.

Ptám se: Má zájem někdo z Vás čtenářů na tom něco změnit? Zkuste popřemýšlet.

Mnoho z Vás, většina lidstva, neustále tvrdí, že nemůže vůbec nic na systému změnit. To je naprostá výmluva a lež, kterou si drtivá většina lidí namlouvá. Je to pohodlnější jet v zajetých kolejích. Práce a myšlení někdy „bolí" a stojí vlastní energii, kterou lidé tak neradi vydávají. Pohodlnost je zotročuje. Totálně zotročuje.....

1/6 lidstva neumí číst a psát, má hlad a značná část těchto lidí umírá neléčenými nemocemi nebo v nesmyslně vedených válkách. Velká většina těchto lidí nemá ani představu o tom, že to není spravedlivé, že kvalita jejich života by se měla zvýšit. Svět patří se vším všudy všem lidem rovným dílem. To by určitě mělo být napsáno v základní listině lidských práv a svobod. Názor, že kvalitu státu určuje míra zdraví a vzdělání jeho občanů a všechny další ukazatele jeho kvality jsou druhotné, by měl mít platnost pro celý svět.

1/1000 lidstva (drtivá většina z nich patří ke globální finanční elitě, což jsou tzv. "lidé velkých peněz") vládne světu pomocí zákonů, které se v jednotlivých státech zdokonalují jejich působením pouze tak, že stávající poměry zůstávají v podstatě beze změn. Značnou část příjmů získávají lidé velkých peněz v oblasti válek a ozbrojených střetů. Vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojenskoprůmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Hra s uvedenými hračkami vynáší těmto lidem astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.
Válka vedená podle pravidel dohodnutých v Ženevských úmluvách? Takovou válku většina lidí vnímá podobně jako sportovní utkání, ale válka je především velké zlo, jehož podstata spočívá v maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. V případě, kdyby se práce a energie vynakládaná na přípravu a vedení válek na celém světě věnovala na rozvoj zaostalých států světa, přestaly by v těchto státech existovat hlad a bída.

Stávající mocensko-politické uspořádání světa je překonané. Dnes už je zcela zřejmé, že je třeba ho pokud možno co nejdříve změnit. Osobní spotřeba produktů, které všichni lidé světa vytvoří, nemá u drtivé většiny lidí z uvedené 1/1000 meze. O tom, jak tito lidé organizují z důvodu svých bezmezných potřeb drancování surovinových zdrojů, ničení přírody a tím přirozeného prostředí nezbytného pro zdraví všeho živého, se nemá cenu rozepisovat, jsou to pořád dokola omílané informace.

Tato 1/1000 vládne světu v organizaci, která má podobu velmi ostré, cca 4 - 6ti stupňové pyramidy, stát od státu se to odlišuje, ale to je nepodstatné.

Nejvyšší vrstva jsou lidé velkých peněz. Podstata jejich práce je zdánlivě velmi náročná, složitá, většina lidí jí moc nerozumí. S nepříliš velkou mírou nadsázky se v podstatě dá říci, že patří mezi řádné občany, kteří dodržují všechny zákony, ale peníze si vydělávají uboze, v podstatě lichvou podle zákona. Peněz mají tolik, že se jim zatím nikde neodvážili přistřihnout křídla nějakým zákonem, nepamatuji se, že by se někde něco v tomto směru realizovalo. O jejich práci se nejčastěji taktně mlčí, ale jsou to lidé soutěživí a sportovního ducha mají, zákonným způsobem se i mezi sebou okrádají, co na tom, když přitom přijde sem tam nějaká ta krize, pro ně je to jako překážka podobná překážkám v dostihovém závodu koní a jezdectví je přece sport ušlechtilý.

Druhá vrstva už není tak čistokrevná jako vrstva první a směrem k veřejnosti pronikají z této vrstvy poměrně často zajímavé informace. Jádrem této vrstvy jsou lidé velkého obchodu. Nejsou o moc lepší než ti z vrstvy první a část z nich vydělává peníze celkem přijatelným způsobem, za který by se člověk nemusel stydět. Bohužel tato část těchto lidí nebývá moc úspěšná ve svém podnikání. Poznamenat je možné jenom to, že řešit otázku etiky velkoobchodu se zbraněmi je problematické a např. v tomto obchodu dochází k prolínání s vrstvou politické scény.

Pořadí třetí a čtvrté vrstvy bývá různé. Častěji bývají ve třetí vrstvě lidé organizující na nejvyšších pozicích velkovýrobu všeho, co lidi potřebují k životu ve vyspělých státech světa.

Vrstva politické scény je asi vrstvou nejzajímavější, hodně lidí vývoj a změny této vrstvy sleduje.

Poznamenat je nutné to, že je dobré důkladně zvažovat, kdy je správné dbát na dodržování tradic, kdy je to na nic a kdy je to hloupost. Uvedu příklad: Vydáváte vědecký časopis v normální papírové podobě 2x ročně 50 let. Doba se mění, náklady rostou, technika letí dopředu, přejdete na elektronickou podobu časopisu a zachováte 50tiletou tradici půlročního vydávání při možnosti zařazovat nové odborné články Vaší vědy do časopisu denně. Dodržíte tradici za cenu toho, že zpomalíte předávání informací o Vaší vědě v průměru o ¼ roku.

Organizace mocenské struktury správy současného světa je popsaná dost povrchně, ale pro popis potřebného směru její změny je to dostatečné.

K uvedenému je třeba dodat, že nejvyšší vrstva už mnoho let působí organizovaně v rámci jednotných pravidel. (95% globalizace) = ohromná síla zájmové skupiny spojené vztahy protkanými tradicemi, druhá vrstva (cca 70%,) třetí (cca 30%).

Dál to nemá cenu odhadovat. Připomenout je možné lidi vědy (cca 90%). (Uváděná procenta jsou vyjádřením odhadu míry globalizace příslušné specializace.)

Mocenskou organizaci spravující svět, ve tvaru ostré pyramidy, je třeba změnit tak, aby měla podobu zaoblené ploché hromádky písku, přičemž bude nutné trochu změnit pořadí, v jakém budou nad sebou jednotlivé vrstvy organizace správy světa.

Budoucnost je popsána stručně, ale snad správně. Připomenout je možné, že se čas od času stane, že i neúmyslně náhodně odhozená sněhová koule s sebou velkou lavinu strhne.

OKOLNOSTI, KTERÉ JSOU PŘÍZNIVÉ K ZMĚNĚ MOCENSKÉ ORGANIZACE SPRAVUJÍCÍ SVĚT

1. Asi 1/3 lidí na světě má možnost spolu prakticky kdykoliv komunikovat s velkou mírou spolehlivosti a přesnosti přenášených informací.

2. Migrace obyvatelstva rok od roku narůstá. Narodit se v jedné zemi, ve druhé studovat, do třetí se přestěhovat za prací a do čtvrté za účelem dožití v důchodu, je už normální.

3. Především mladí lidé v rámci internetových sociálních sítí začínají hromadně mezinárodně komunikovat.

4. Na mezinárodní jazykovou gramotnost se klade skoro všude stále větší důraz.

5. V současnosti se umí cca 2% lidí bezprostředně domluvit v rámci cca 2/3 světa.

6. Kvalita automatického překladu psaného i mluveného slova se soustavně zdokonaluje.

7. Možnost cestovat se usnadňuje.

8. Množství, kvalita a rozmanitost celosvětově používaných komunikačních prostředků roste.

9. Úroveň vzdělání, vědy, výzkumu i vývoje se zvyšuje stále větším tempem v technicky vyspělé části světa.

10. Stejným tempem, kterým se vyvíjí úroveň výroby a spotřeby vyspělé časti světa, se zvětšuje rozdíl v kvalitě života lidí v jeho vyspělé a zaostalé části.

OKOLNOSTI, KTERÉ JSOU NEPŘÍZNIVÉ K ZMĚNĚ MOCENSKÉ ORGANIZACE SPRAVUJÍCÍ SVĚT

1. Schopnosti z globálního hlediska lokálních politiků používat velmi dovedně demagogii pro realizaci jejich zájmů mají mimořádně vysokou úroveň.

2. Vyžaduje mnohem větší práci a úsilí něco spojit, složit, sestavit nebo vytvořit, než něco rozbít, zničit nebo rozložit.

3. Setrvačnost stereotypů jednání, postupů a postojů.

4. Tradice jsou jednoznačně nepříznivou položkou. Jeden příklad už je výše uvedený. Zůstávat u tradičně zaběhnutých schémat důsledně není možné v žádné době, v současnosti je to ve většině případů postoj, který může být označen slovem "zhoubný".

5. Největším mínusem je existence nejvyšší vrstvy uvedené mocenské pyramidy. Tento mínus předčí všechny již uvedené, i ty mínusy, které by měly následovat a které už uvádět nebudu, protože ten poslední je tak velký v porovnání s předcházejícími, že se mi zdá rozumnější odhady jejich vzájemných poměrů neuvádět.

NÁVRH ŘEŠENÍ PROBLÉMU NASTOLENÍ NOVÉHO SVĚTOVÉHO ŘÁDU

Podstata řešení problému nastolení trvalého míru na celé planetě, nemusí být složitá. Podstata tohoto řešení může spočívat v tom, že se urychlí vývoj politického uspořádání lidstva tak, aby bylo dosaženo stavu, kdy budoucnost lidstva bude centrálně globálně koordinována a řízena v souladu s globálně demokraticky projevovanou vůlí lidstva.
K nastolení Nového světového řádu, který umožní řešit mírovou cestou všechny globální problémy lidstva, je možné využít např. osvědčenou formu politického spojení států, kterým je federace. Uskutečnit spojení všech států světa v jedné globální federaci s jednou globální vládou nebude snadné, ale určitě bude stát za námahu s tím spojenou. Nastolení trvalého míru na celé planetě bude určitě stát za to. Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují tento společný záměr..

Globální organizace naší civilizace je nezbytná především z následujících důvodů:

Lidstvo není oficiálně centrálně globálně řízeno, a proto jeho existenci ohrožuje stále větší množství různých krizí, přičemž intenzita i četnost těchto rozmanitých krizí narůstá v přímé úměrnosti s rozvojem vědy a techniky. Faktem je, že materiálně-technická základna lidstva se zdokonaluje nevídaným tempem. Pokrok ve vědě a technice kráčí mílovými kroky. Naproti tom zcela stagnuje vývoj mocensko-politického uspořádání světa. Uvedený rozpor začíná být nebezpečný. Lidstvo to nemusí přežít. Je nejvyšší čas urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání světa.

Sortiment všeho, co lidi ve vyspělých státech světa potřebují k uspokojování svých potřeb, roste stále se zrychlujícím tempem, přičemž téměř stagnuje pokrok v mocensko-politickém uspořádání světa.. Jinak řečeno: „Bouřlivý rozvoj vědy a techniky se dostává do stále většího rozporu s tradicemi svázaným prováděním praktické politiky, především mezinárodní." Obrazně řečeno: Lidstvo na politické scéně řídí dav vrcholových politiků jednotlivých států, ve kterém se čas od času větší nebo menší část davu dohodne na vykřikování víceméně nejasného hesla, kterým se potom tato část davu více či méně řídí, což má ve svém důsledku zhoubný vliv na současnost i budoucnost. S malou mírou nadsázky je možné označit stávající způsob správy světa jako téměř dokonalý chaos v prožívání současnosti i v očekávané budoucnosti naší civilizace.

Naše civilizace dosud nemá jednoznačnou globální centrálu, tj. zodpovědného představitele (instituci nebo občana), které by mohla jiná civilizace oslovit, a to přes to, že velké množství indicií již mnoho let nasvědčuje přítomnosti jiné civilizace na naší planetě. Navázat kontakt s některou lokální vládou by bylo od mimozemšťanů nerozumné. Stávající chaotický a nekoordinovaný vývoj lidstva by to mohlo ovlivnit velmi nepříznivě.

Příklady globálních zákonů:

ZÁKON O ZÁKAZU BANKOVNÍHO, OBCHODNÍHO A NĚKTERÝCH DALŠÍCH TAJEMSTVÍ

Živnou půdou pro organizátory korupce a podvodů je utajování toků peněz ve všech oblastech národního i mezinárodního hospodářství. Míra podvodů a korupce je přímo úměrná míře utajení toho, kdo, kdy, od koho a kolik peněz a za co dává nebo bere. Skutečná cena, tj. hodnota veškerého zboží apod., které si obchodníci a další lidé pomocí peněz směňují, je určována v tržním hospodářství tržními mechanismy s tím větší chybou, čím více se tolerují podvody a korupce ve všech oblastech života společnosti.

PODSTATA ZNĚNÍ ZÁKONA: Veškeré informace o tom, kdo, kdy, od koho, kolik peněz a

za co dostává nebo dává, tj. jaké jsou finanční toky peněz ve všech finančních, obchodních i výrobních organizacích státních i soukromých, budou zveřejňovány na příslušných internetových stránkách, které budou mít povinnost všechny uvedené organizace soustavně aktualizovat, přičemž zveřejňování všech peněžních transakcí (toků peněz-penězovodů) bude povinné pro každou z uvedených organizací, jejíž roční obrat překročí zákonem stanovený minimální limit.

ZÁKON O ZESTÁTNĚNÍ VŠECH BANK A PENĚŽNÍCH PODNIKŮ
Podstata uvedeného zákona je zřejmá z jeho názvu. Vyvlastněné organizace budou majetkem států a budou nadále
sloužit všem jako neziskové organizace.

ZÁKON O NAHRAZENÍ VŠECH JEDINEČNÝCH MĚN JEDNOTLIVÝCH STÁTŮ JEDNOTNOU SVĚTOVOU MĚNOU

Podstata uvedeného zákona je také zřejmá z jeho názvu. Rozmanitost měn na celém světě usnadňuje organizátorům podvodů a korupce beztrestně páchat jejich odsouzeníhodnou činnost. Dovedete si představit, kolik zbytečné práce odpadne ve všech peněžních ústavech až přestanou existovat všechny směnárny atd., když na celém světě budou mít všichni lidé v peněženkách stejné barevné papírky? Dovedete si představit, jak se usnadní a zmenší objem práce všech spekulantů na burzách, všech ekonomů, plánovačů, statistiků, prognostiků a lidí pracujících v podobných profesích? Představte si, jak výhodné bude platit na celém světě stejnými penězi a jak na celém světě stoupne nezaměstnanost a bude nutné současně vypracovat projednat a schválit např. následující zákon:

ZÁKON O PRACOVNÍ DOBĚ

Pracovní týden bude mít 4 po sobě následující pracovní dny, pondělí, úterý, středa a čtvrtek, po kterých budou následovat 3 dny volna, pátek, sobota, neděle.

Ing. Miloslav Dědek 10.10.2019

PS: Napsal jsem otevřený dopis všem politickým stranám ve všech státech světa, ve kterém jsem tyto politické strany vyzval, aby si přidaly do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci. Tento dopis jsem zatím poslal pouze politickým stranám a hnutím v ČR. Odpověď KSČM na tento dopis je uvedena v článku: ODPOVĚĎ KSČM NA OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.com/2018/08/odpoved-kscm-na-otevreny-dopis.html Do světa jsem zatím žádný dopis neposílal. Moje znalost cizích jazyků je nedostatečná. Hledám spolupracovníka (spolupracovnici), který mi pomůže s psaním, překladem a posíláním dopisů. Konkrétně u tohoto otevřeného dopisu je má představa o spolupráci následující: Spolupracovník přepíše tento "Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa". Přepíše dopis tak, aby byl v souladu i s jeho názorem. Předtím než začne dopis překládat mně dopis pošle. Dohodneme se na jeho definitivním znění tak, abychom ho mohli oba podepsat. Můj mejl: m.dedek123©seznam.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2358 sec,0.0588 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,866kB