Neděle 13 říjen 2019
Česká televize jako klubko hadů. Foldyna odhalil detaily hrůzného jednání s generálním ředitelem ČT   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 16:00:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanec Jaroslav Foldyna v rozhovoru pro česká média promluvil o šokujících skutečnostech z fungování České televize. Kdyby Petr Dvořák nebyl ředitelem ČT, policie by ho odvedla do vazby spoutaného „na medvěda“, říká.

Na půdě poslanecké sněmovny proběhlo několikahodinové jednání, jehož se účastnil generální ředitel České televize Petr Dvořák a členové Rady České televize, kde obhajovali činnost a hospodaření televize. Poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna v rozhovoru pro Parlamentní listy odhalil detaily jednání.

„Na semináři jsem se dozvěděl, že generální ředitel České televize a jeho žena vlastní společnost, jejíž obchodní činnost je propagována ve vysílání České televize, a to navíc zdarma. Každý, kdo si někdy přečetl Kodex České televize, speciálně jeho Článek 22.1, tak ví, že jde o hrubý střet zájmů, který tato část kodexu jasně popisuje a zakazuje,“ prohlásil Foldyna s tím, že pro ředitele zjevně kodex ČT neplatí a není pro něj více než jen „cár papíru“.

„Ti lidé se pravděpodobně cítí tak, že pro ně žádná pravidla neplatí,“ dodal Foldyna.

Na semináři s funkcionáři České televize také zazněly, podle slov Foldyny, informace, které vypadají jako „malá domů“. Rovněž se hovořilo o zadávání zakázek bez výběrových řízení.

„ (…) zazněly informace o podezřelých zakázkách České televize, kdy firmy, které je vyhrály, nejenže nesplnily kvalifikační předpoklady uchazeče, ale neplnily ani své základní obecné zákonné povinnosti a byly personálně provázány s dalšími subjekty, které se na zakázce podílely. Jedna kolegyně, která se v problematice orientuje lépe než já, doslova řekla, že to vše „smrdí malou domů“. Zazněly také informace o rozdávání zakázek v hodnotě desítek milionů zcela bez výběrových řízení, o účelovém rozdělování zakázek, o účelovém slučování nesouvisejících plnění, to vše s cílem vyhnout se veřejné soutěži,“ sdělil poslanec ČSSD pro Parlamentní listy.

Foldyna také zmínil, že střet zájmů ředitele České televize je jednoduše ověřitelný za jednu minutu nahlédnutím do obchodního rejstříku a do záznamů vysílání České televize. To ale nebyla Rada České televize schopná od roku 2011, kdy došlo ke zvolení Dvořáka do čela ČT, udělat. Neschopnost Rady České televize poradit si se svými základními povinnostmi poslanec označil za „neuvěřitelné selhání“.

Politik prohlásil, že je nezbytné zvolit do Rady ČT lidi, kteří budou schopni poradit si se svými povinnostmi.

„Další variantou by mohlo být udělat z České televize organizaci spadající do působnosti státu. Vím, že se na stát a na jeho složky občané dívají, a velmi často oprávněně, kriticky, ale podobný střet zájmů, či podobně zvláštní zacházení s veřejnými prostředky, by v žádné státní organizaci nebylo možné. Kdokoli by si něco podobného dovolil, tak bychom jej, nejspíš za asistence kamer České televize, viděli jít „na medvěda“ do policejního auta a do vyšetřovací vazby,“ prohlásil pro portál Foldyna.

Poslanec dodal, že ředitele ČT Dvořáka propuštění z funkce pravděpodobně nemine, a to z důvodu vysoké pravděpodobnosti neschválení hospodářských výsledků televize za minulá léta.

Foldyna rovněž poukázal na psychický stav jeho kolegů, kteří se semináře účastnili. Byli, podle jeho slov, v šoku.

„Co jsem měl po semináři možnost mluvit s ostatními poslanci, tak ti byli většinou v podobném šoku jako já, což se týká především poslanců hnutí ANO. Mnozí z nich jsou manažery, či majiteli firem, další jsou členy kontrolních orgánů státních firem, jiní jsou právníci, ekonomové, účetní… ti všichni vůbec nechápali, jak je něco takového možné,“ zmínil v rozhovoru pro PL a dále ukázal několik příkladů, jak ředitel České televize Dvořák a členové Rady ČT doslova mleli nesmysly, aby získali čas.

„Z těch lidí zkrátka nešlo vyrazit jedinou jasnou a srozumitelnou odpověď mimo té, že je v České televizi všechno v pořádku. Jenom natahovali čas, blábolili nesmysly, předkládali různá tvrzení bez jakýchkoli důkazů a popírali čísla ze svých vlastních dokumentů,“ řekl poslanec ČSSD v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Foldyna prohlásil, že chování funkcionářů České televize a Rady České televize svědčí o tom, že „mají pocit vlastní nedotknutelnosti“.

Souboj Luboš Xaver Veselý versus Česká televize

Na konci minulého měsíce publikoval zkušený moderátor Luboš Xaver Veselý video svého rozhovoru s pořadem Newsroom České televize. Reportéři pořadu Newsroom přijeli za moderátorem, aby ho konfrontovali kvůli jeho pořadu s Andrejem Babišem.

Redaktorka ČT sdělila Luboši Veselému, že portál Hlídací pes, který se podle vlastních slov stará o nezávislost, objektivní přístup a profesionalitu žurnalistiky, zveřejnil na své stránce zprávu, ve které kritizuje práci Veselého při rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem. Premiér si prý „vyprávěl, co chtěl“.

Moderátor televizi na kameru velmi silně kritizoval. „Já vám na úvod řeknu, že váš pořad Newsroom považuji za velmi nekorektní. Je to ten nejodpornější bulvár, který existuje. Nechápu, kde berete drzost, se na to ptát,“ prohlásil Luboš Xaver Veselý na otázku ČT, zdali „uřídil“ svůj rozhovor s premiérem Andrejem Babišem v mezích Kodexu Českého rozhlasu.

V duchu silné kritiky České televize se nesl celý několikaminutový rozhovor, který následně Xaver zveřejnil na sociální síti YouTube.

„Já vám na závěr chci říci, že to, co děláte, je holá katastrofa. Vy jste velmi sympatická dáma. Já vám ze srdce přeji, abyste někde získala nějakou pracovní pozici, kde můžete dělat něco normálního. Tohleto je absolutní stoka. Já bych se za to styděl,“ uzavřel Veselý první část rozhovoru s redaktorkou ČT.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Abqu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurky podporované síly popravily šéfovou syrské politické strany spolupracující s kurdskými SDF   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:49:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemnice politické strany Budoucnost Sýrie Hevrin Khalaf byla chycena a popraveny milicemi podporovanými Tureckem, oznámila 12. října syrská demokratická rada (SDC).

Politické křídlo Syrských demokratických sil (SDF) v oficiálním prohlášení sdělilo, že Hevrin byla přepadena a chycena Tureckem podporovanými milicemi na dálnici M4 v severovýchodní Sýrii. Hervin militanti okamžitě i s jejím řidičem popravili.

„To je jasný důkaz, že Turecký stát pokračuje ve své zločinné politice vůči neozbrojeným civilistům. Profesorka Hevrin Khalaf byla generální tajemnici strany Budoucnost Sýrie, tj. strany, jejíž politická orientace byla obecně pro-syrská a zdaleka neprosazovala nějakou agendu militantů,“ uvádí se v prohlášení SDC.

V ranních hodinách dálnici M4, která propojuje al-Hasakah, Raqqa a Aleppo zablokovala Tureckem podporovaná milice Národní syrská armáda (NSA).

Hned po oznámení SDC začali opoziční aktivisté zveřejňovat videa ukazující Tureckem podporované militanty, jak na této dálnici odchytávají a popravují civilisty. Jedno z videí ukazuje obrněné SUV, které údajně veze Hevrin.

Strana Budoucnost Sýrie založená v roce 2018 je jedním z největších arabských politických hnutí v severovýchodní Sýrii. Tato strana je klíčovým spojence SDF, které jsou pod dominancí Kurdů a které tento region kontrolují.

Ankara ještě vraždu Hevrin nekomentovala, přičemž Hevrin Tureckem vedenou Operaci Pramen míru v severovýchodní Sýrii kritizovala a odsuzovala.

Zdroj: Southfront a ReformyCz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHamáček v odpovědi Okamurovi ve věci tzv. Strpění cizince bezostyšně lže   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:41:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Popořadě. V úterý 8.10. vyšla na serveru ceska-justice.cz stručná analýza připravované novely azylového zákona. Novinářka Irena Válová v článku upozorňuje na skryté nebezpečí, které plyne ze zavedení institutu strpění cizince.

Novela je typickým produktem dekadentního pseudohumanismu současnosti, kdy nehledě na cenu, kterou zaplatí druzí, hledají novodobí fanatici důvody, proč přiznat práva k pobytu osobě, která se nemíní přijmout za své základní kulturní vzorce společnosti (asimilovat), zatímco jinými osobami, které pomoc potřebují, pohrdají. Současně otevírá dveře pro-imigračním parazitům, protože zavádí povinnost administrace řízení ochrany v českém jazyce (nový § 22 odst. 4 novely).

O co se jedná? §28 odst. 8) novely přináší skandální formulaci:

(8) Cizinec, kterému nelze udělit azyl podle § 15 odst. 3 písm. c) nebo d), a cizinec, kterému byl odňat azyl podle § 17 odst. 1 písm. i) a j), je v případě, že by jinak splňoval důvody pro udělení nebo ponechání azylu, způsobilý k právům uvedeným v článcích 3, 4, 16, 22, 31, 32 a 33 mezinárodní smlouvy22). Tento cizinec je oprávněn požádat o potvrzení o strpění na území podle § 78b, pokud doloží adresu místa hlášeného pobytu na území.

Přičemž § 15 odst. 3c) a 3d) uvádějí následující:

(3) Azyl dále nelze udělit, pokud:

c) existují oprávněné důvody považovat cizince za nebezpečí pro bezpečnost státu, ve kterém se nachází, nebo

d) cizinec byl pravomocně odsouzen za zvlášť závažný zločin a představuje tak nebezpečí pro společnost.


To lze vyložit, jak uvádí ostatně i autorka článku, tak, že aniž by byl vůbec azyl udělen, bude imigrant moci využít institutu strpění. A bude (zatím) na svévoli ministerstva, zda vyhoví. Souvislosti s důvodovou zprávou a rozsudkem Soudního dvora EU jsou dobře shrnuty v původním článku paní Válové. A je správně naznačeno, že ministerstvo vyhovovat bude s poukazem na unijní judikaturu.

Článek týž den přejala další média a vyvolal bouři na sociálních sítích. Hamáček, který je zodpovědný za to, aby byla novela v této podobě přijata, zaslal v této věci otevřený dopis Okamurovi. Posuďte sami...

Hlavní argument, který Hamáček používá je následující:

Novela zákona znamená citelné zrychlení procesu návratu migrantů do jejich zemí poté, kdy se v nich situace uklidnila. Strpěné osoby je možné navracet v podstatě ihned, nemusí se řešit odejmutí statutu azylanta, které se může protáhnout na roky.

Všimněte si, jak Hamáček odvádí pozornost! Píše, že se urychlí postup extradice imigranta zavedením institutu strpění, protože se nebude muset řešit odejmutí azylu. To je ovšem dvojí lež! Pozorně se začtěte do prvních dvou řádků § 28 odst. 8):

Cizinec, kterému nelze udělit azyl ... a cizinec, kterému byl odňat azyl ... Tento cizinec je oprávněn požádat o potvrzení o strpění

K tomu, aby bylo možné vytvořit strpěného cizince z azylanta bude třeba odejmout azyl. A nebo: strpěný cizinec vznikne i tím, že dotyčný nemá právo na udělení azylu a požádá o tuto ochranu. Nyní srovnejte s Hamáčkovým blábolem. A nebo jinak:

Strpěné osoby je možné navracet v podstatě ihned ... nemusí se řešit odejmutí statutu azylanta, které se může protáhnout na roky

Definice: Azylant je cizinec, kterému byl podle zákona o azylu udělen azyl, a to po dobu platnosti rozhodnutí o azylu (§ 2 odst. 3 zákona č. 325/1999 Sb., o azylu)

A opět text novely:

...cizinec, kterému byl odňat azyl ... Tento cizinec je oprávněn požádat o potvrzení o strpění

Azylantovi byl udělen azyl. To je definice. Jak z něho chce Hamáček vytvořit strpěnou osobu, kterou lze navracet ihned, když mu nehodlá odejmout status azylanta?

Kdepak, vážení. Jako vždy, pod pláštěm líbivého usnadnění extradice se zde připravuje legislativní podhoubí pro svévolnou (rozhodnutí ministerstva) a později jistě i paušální (regulérní) legitimizaci pobytu osob, které nemají šanci projít standardní azylovou procedurou. Pokud by totiž opravdu Hamáčkovi šlo o zjednodušení extradice, zjednodušil by odnímání azylu a extradiční procedury i jejich důraz. Zavedení institutu strpění pro případy, kdy by imigrantovi vůbec nebylo a priori možné azyl udělit (důvody bezpečnostní či trestně právní) nemá jakýkoliv ospravedlnitelný důvod. Všimněte si, že nikdo neargumentuje, v této věci panuje naprosté ticho.

Ptám se tedy závěrem - když už osoba získá azyl (vznikne azylant) a má být vyhoštěna pro trestní delikt, proč se tedy zavádí v této souvislosti status strpění cizince? Tento status azylantovi přeci musí veřejná moc uzmout, aby z něj mohla strpěného cizince vyvořit! Tedy: odejmout jej pro vytvoření strpěného cizince, kterého budu moci vyhostit problém nebude a odejmout pro extradici problém je a bude? Kdo používá mozek, cítí, že v této konstrukci je něco v nepořádku. Když si do rovnice dosadí ještě frázi Cizinec, kterému nelze udělit azyl... je oprávněn požádat o potvrzení o strpění, měl by cítit znepokojení. Silné.

Výše uvedená oblbovačka je ze stejného lůna jako výroky exministra Pilného ohledně netečnosti vůči Babišově skandálu s dluhopisy (Pilný: „Ministerstvo nemůže nic dělat!“ Jak to? „Chybí nám expertýza!“) nebo odůvodnění, proč že byl předseda vlády podepsat Marakéšskou deklaraci („Jedná se o nezávazný text, který se neschvaluje“ A proč to tedy letěl podepsat? „Je ho třeba ratifikovat!“) atd. atd. Všimněte si – cizí slova, čiší z toho debilita a výsměch. I kalkul, že část populace bude spokojená, protože nerozumí, ale zní to hezky. Hamáčkův dopis je stejného zrna. A podle ovoce jejich...

Matěj Černý

Zdroje:
https://www.ceska-justice.cz/2019/10/cr-musi-zavest-institut-strpeni-cizince-i-clovek-bez-naroku-azyl-ma-mit-prava-uprchlika/
https://www.mvcr.cz/clanek/otevreny-dopis-ministra-vnitra-tomiu-okamurovi.aspx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko pojistí Čínu před raketovým útokem: Na překvapivý úder mohou USA zapomenout. Podnebesí se vyrovnává nejsilnější dvojici. Je třetí světová válka zažehnána? Přelomová událost mimo pozornost médií   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:34:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva poskytla Pekingu technologie SVRN – schopné odhalit vypuštění balistických raket a ochránit Čínu před jaderným útokem z USA. Podle Vladimíra Putina má takový systém pouze Rusko a Amerika. Mezi odborníky je tato událost označována jako „bezprecedentní“. Proč se Rusko rozhodlo pomoci Číně vybudovat systém včasného varování před raketovým útokem?

Vladimír Putin tuto novinu sdělil na zasedání Valdajského klubu: „Snad neprozradím státní tajemství, když řeknu, že nyní pomáháme našim čínským partnerům vytvořit systém SVRN – systém varování před raketovým napadením. To je velmi vážná věc, která zásadním způsobem zvýší obranyschopnost Čínské lidové republiky. Protože nyní mají takový systém pouze USA a Rusko.“

Ruský prezident zároveň poznamenal: „Nespojujeme se a nespolupracujeme proti nikomu. Vždy pracujeme pozitivně, v zájmu jednoho i druhého.“

V posledních letech Rusko a Čína pravidelně provádějí společná vojenská cvičení, čímž doplňují vojensko-technickou spolupráci a koordinaci geopolitických pozic v klíčových mezinárodních otázkách. Avšak pomoc Číně při vytváření SVRN je z vojensko-politického a historického hlediska skutečně přelomová.

Historie SVRN

Připomeňme, že ruský SVRN byl vytvořen na začátku sedmdesátých let v Sovětském svazu a úspěšně funguje dodnes. Skládá se z pozemní a kosmické platformy: pozemní platformu systému představují radiolokační stanice a vesmírná platforma zahrnuje satelity pohybující se po oběžných drahách.

Společně jsou navrženy tak, aby zaznamenávaly fakta o odpálení raket, vypočítaly jejich trajektorii a určily bod jaderného úderu. Přitom nezáleží na tom, zda jsou na nepřátelských raketách instalovány jaderné hlavice či nikoliv. Samotný fakt odpálení rakety je standardně preventivně vnímán jako začátek jaderného konfliktu.

Rusko nyní muselo i v souvislosti s odstoupením USA od Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu hledat různé možnosti odpovědí na washingtonské postupy, včetně modernizace svého vlastního SVRN, protože význam systému prudce vzrostl a stává se mimořádně důležitým.

Již v únoru zástupci ministerstva obrany uvedli, že „Rusku se skutečně podařilo dokončit modernizaci“ svého SVRN. Kromě toho po rozpadu SSSR došlo v periferním radarovém poli systému k „mezerám“ v důsledku toho, že část prostředků SVRN se ukázala být na území dnes nezávislých států. Nicméně v současnosti je podél celé délky ruských hranic vytvořeno nepřetržité radiolokační pole, které zaručuje detekci balistických raket ze všech směrů. A nyní se tentýž systém objeví v také Číně.

Rusko-čínská aliance

Podle Igora Korotčenka, šéfredaktora časopisu Národní obrana, pomoc Moskvy při vytváření SVRN nejen zvýší geopolitický status a vojenské schopnosti Číny, ale rovněž demonstruje strategický charakter spolupráce mezi Moskvou a Pekingem.

„Je to opravdu obrovský příspěvek Ruska ke strategické stabilitě, protože Čína dostává mocný nástroj, aby se nestala obětí prvního odzbrojujícího úderu ze strany USA,“ řekl Korotčenko. Odborník si je jist, že se jedná o „bezprecedentní událost, která ukazuje světu poctivou koordinaci a spolupráci mezi Moskvou a Pekingem.“

Podobné stanovisko vyjádřil prezident Akademie mezinárodních studií Konstantin Sivkov. Podle jeho názoru v případě vytvoření protiraketového obranného systému ztratí Washington možnost provést překvapivý jaderný úder na Čínu, což znamená, že Čína bude schopna včas reagovat svým vlastním jaderným úderem. „To pomůže stabilizovat situaci ve světě,“ dodal expert.

„Současně stojí za povšimnutí, že vytvoření takového systému nepřinese žádnou výhodu Rusku, spíše naopak. Nyní je Čína na nás závislá v otázce systému protiraketové obrany, a proto se k nám chová přátelsky. Když ale bude mít k dispozici všechny ruské technologie nebo si sama vytvoří podobné, přestane na svoji obranu Rusko potřebovat. A to může negativně ovlivnit rusko-čínské vztahy,“ poznamenal Sivkov.

Korotčenko má opačný názor. Je přesvědčen, že tento krok Rusku pomůže při propagaci jeho technologií v oblasti radiolokačních stanic přesahujících horizont. Mluvíme tady o komerční komponentě. „V této situaci je její význam druhořadý – především to prospěje dalšímu sblížení Ruska a Číny při budování společné bezpečnostní politiky,“ zdůraznil expert.

„Navíc to dělá svět předvídatelnějším, pojistí nás to před Třetí světovou válkou a odradí USA od vojenských plánů proti Číně,“ dodal Korotčenko.

Bezpečnost nadevše

Rovněž bývalý náměstek velitele protivzdušných sil pěchotních vojsk Ruské federace Alexandr Luzan se domnívá, že Rusko bude mít ze zavedení SVRN v Číně pouze prospěch. Připomněl, že pozemní platforma SVRN sestává zpravidla ze dvou typů stanic: jsou to radiolokační systémy Voroněž s dlouhým dosahem a Slunečnice s krátkým dosahem.

„Voroněž zajišťuje detekci mezikontinentálních balistických raket na vzdálenost asi 4–6 tisíc kilometrů. Ale Slunečnice, které nepracují s odraženým paprskem, ale s určitým ohybem zemského povrchu, má smysl dát na mořské pobřeží Číny. Tam mohou sledovat i lodě za obzorem a rakety středního a krátkého doletu. To Čínu zajímá ze všeho nejvíce,“ uvedl Luzan.

„Co se týká vesmírné platformy systému SVRN, můžeme zde pomoci Číňanům prostřednictvím našeho rozmístění infračervených systémů, které poskytují včasnou detekci startu mezikontinentálních balistických raket,“ dodal expert.

Pro Rusko je tato spolupráce důležitá rovněž tím, že s vytvořením jednotného informačního prostoru a výměnou dat s čínskými radary „bude naše země ještě lépe zabezpečena z východu.“

„Vladivostok a Přímořský kraj máme sice zabezpečen, ale nemáme tam nic „do hloubky“. Kdysi jsme se pokusili rozmístit naše zařízení v Mongolsku, ale nefungovalo to dobře. Pokud tedy Číňané pokryjí tento „cíp“, bude to rovněž pro Rusko velmi důležité,“ upřesnil Luzan.

Přitom USA nebudou schopny bránit rusko-čínským plánům vojenskými prostředky. „Z vojenského hlediska proti tomu nemohou Spojené státy udělat nic. Budou se však samozřejmě snažit vyvíjet tlak politickými a ekonomickými prostředky. Někomu nevydají víza, na jiné uvalí sankce.

To však není rozhodující a už to dobře známe. Bezpečnost je důležitější,“ uzavřel Alexandr Luzan.

Autor: Alexej Něčajev seznamuje čtenáře se strategickým významem bezprecedentního zavedení jednotného systému protivzdušné obrany mezi Ruskem a Čínou

Zdroj: http://www.protiproud.cz/politika/4695-rusko-pojisti-cinu-pred-raketovym-utokem-na-prekvapivy-uder-mohou-usa-zapomenout-podnebesi-se-vyrovnava-nejsilnejsi-dvojici-je-treti-svetova-valka-zazehnana-prelomova-udalost-mimo-pozornost-medii.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Francii odzbrojují muslimské policisty!   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:27:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Muselo to přijít. Ačkoli firmy a státní úřady mají ve Francii povinně předepsané kvóty na zaměstnávání imigrantů (a běda, když nesplní!), přinejmenším ve státní správě a provozech s vysokou expozicí diverze a záškodnictví, je zaměstnávání imigrantů prekérní.

Po podřezání čtyřech policistů kotrarozvědky islámistickým kolegou minulý čtvrtek v Paříži, ale už s čerty nejsou žerty. Policie začala odebírat podezřelým muslimským policistům zbrojáky a služební zbraně. Populistické výkřiky o diskriminaci, segragaci a rasizmu jdou stranou. Situace je až příliš vážná. Policejní řady zachvátila psychóza rozkolu a nedůvěry k muslimským kolegům. A karta se obrací: zatímco dříve muslimští kolegové ostrakizovali jiné z islámofobie, nnyní jsou muslimští druhými ostrakizováni z islámizmu a radikalizmu.

Deník Le Parisien situaci demonstruje na případu dvou pařížských muslimských policistů, kterým poté, co se začali oblékat a stravovat přísně islámsky, modlit se ve službě, a začali se pohrdavě chovat k nemuslimským ženám, byly preventivně odebrány služební zbraně a jednomu i pozastaven výkon služby. Pěknej bordel, jen co je pravda.

Zdroj : http://www.leparisien.fr/faits-divers/deux-policiers-desarmes-apres-la-tuerie-a-la-prefecture-10-10-2019-8170620.php
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nepodpořilo zprávu Rady bezpečnosti OSN ohledně operace Turecka v Sýrii   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:25:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko vystoupilo proti americkému prohlášení v Radě bezpečnosti OSN o situaci ohledně turecké vojenské operace v Sýrii.

Návrh americké zprávy

Členové Rady bezpečnosti projednávali akce Ankary v sousedním státu, výsledný dokument však nebyl přijat.

Dnes byla na zasedání projednávána americká varianta, ve které Washington stejně jako evropští partneři vyjádřil znepokojení z turecké operace v Sýrii. V návrhu dokumentu členové Rady bezpečnosti vyzývají Ankaru k ukončení vojenské akce v sousedním státu. Prohlášení také obsahovalo výzvu, aby do řešení bezpečnostních otázek, které znepokojují tureckou stranu, byly zapojeny diplomatické kanály.

Navíc v dokumentu byly akce Turecka označeny jako invaze.

Ruský postoj

Jak uvedl zdroj, Rusko nepřijalo návrh prohlášení, protože neodpovídá postoji Moskvy.

V komentáři ruského ministerstva zahraničí, který byl nedávno zveřejněn, se uvádí, že ruská strana je velmi znepokojena situací na severu Sýrie. Diplomaté uváděli, že Rusko nezpochybňuje „objektivní nutnost boje proti teroristům a zajištění bezpečnosti Turecka a ostatních států regionu“.

Zároveň v rezortu zdůraznili, že „mír a stabilita v této části suverénní syrské země mohou být zajištěny pouze cestou produktivního a vzájemně zdvořilého dialogu mezi vládou a Kurdy, kteří jsou neoddělitelnou součástí syrské společnosti“.

Moskva potvrdila, že takovému dialogu je připravena napomáhat. Na ministerstvu zahraničí také považují za důležité, aby nebyla umožněna budoucí destabilizace situace na severovýchodě země, čímž bude vyloučeno utrpení občanů. Rusko vyzvalo všechny strany, aby projevily maximálně zdrženlivost a pečlivě prověřovaly přijímané kroky, přičemž musí zcela brát v potaz suverenitu, jednotu a územní celistvost Sýrie.

Pramen míru

Před třemi dny turecký prezident Recep Tayyip Erdogan informoval o začátku operace Pramen míru v Sýrii. V Ankaře opakovaně uváděli, že akce vojska jsou namířeny proti v Turecku zakázané Straně kurdských pracujících a teroristické organizaci Islámský stát.

Operace vyvolala ostrou kritiku ze strany některých sousedních států a také USA a Evropské unie.

Syrské orgány zkritizovaly akce tureckých vojáků a celý incident označily za invazi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Abdb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin: Rusko vytvoří komplexy, schopné překonat jakýkoliv systém protiraketové obrany   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:20:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko vyvine komplexy, které překonají jakýkoliv systém protiraketové obrany, uvedl prezident Ruska Vladimir Putin v rozhovoru pro televize RT Arabic, Sky News a Al Arabiya.

„Uděláme to, nyní je to již zřejmě, jelikož systémy protiraketové obrany fungují proti balistickým raketám, které letí podél balistické trajektorie. A my, kromě toho, že jsme je mnohokrát vylepšili, jsme vytvořili i další zbraně, které zatím na světě nikdo nemá,“ řekl Putin.

Prezident rovněž odpověděl na otázku, zda Rusko pociťuje hrozbu, že se NATO pohybuje směrem k jeho hranicím.

„Vždycky jsme to cítili, a vždy jsme o tom mluvili. A vždy se nám dostávalo takových odpovědí: Nebojte se, není to proti vám. Nic strašného se neděje, protože NATO se transformuje, není to žádná vojenská organizace, je neagresivní a tak dále,“ řekl.

„Je to vojenský blok. A samozřejmě, když se taková infrastruktura přiblíží k našim hranicím, není to žádná radost,“ uzavřel ruský prezident.

Nejnovější ruské zbraně

Prezident poprvé pověděl o nejnovějších typech strategických zbraní, které byly vyvinuty v Rusku loni na jaře. Ve zprávě k Federálnímu shromáždění představil především hypersonické komplexy Kinžal, Avangard a Burevěstnik, dále bojový laser Peresvet, podvodní dron s jaderným pohonem Poseidon a mezikontinentální balistickou raketu Sarmat.

V letošním sdělení se Putin tímto tématem také zabýval. Poznamenal, že laserové systémy Peresvet a hypersonické raketové systémy Kinžal potvrdily své jedinečné vlasnosti v experimentálně-bojovém režimu a označil dokončení raketového komplexu Avangard za průlomovou techniku a porovnal ji s vypuštěním prvního satelitu Země.

Kromě toho Putin promluvil i o pokračování prací na slibném novém projektu, a to hypersonické mořské raketě Cirkon, která by měla být schopna dosáhnout rychlosti 9 Mach a zasahovat jak pozemní, tak i vodní cíle.

Současně prezident Ruska zdůraznil, že veškerá práce na posílení obranných schopností, má pouze jeden cíl – je zaměřena na zajištění bezpečnosti Ruska a jeho občanů.

Putin o osvobození Sýrie

Pro arabská média Putin dále řekl, že Rusko otevřeně diskutuje o nepřípustnosti nelegitimní zahraniční přítomnosti v Sýrii s partnery z Íránu, Turecka a Spojených států. Podle Putina ti, kteří jsou v Sýrii nelegitimně, musí opustit zemi. Dále se nechal slyšet, že území Sýrie by mělo být osvobozeno od cizí vojenské přítomnosti a územní celistvost Syrské arabské republiky by měla být plně obnovena.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AaUR
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínská strana vyzývá členské státy OSN, aby splnily své finanční závazky   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:16:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) dnes na tiskové konferenci uvedl, že čínská strana vyzývá členské státy OSN, aby splnily své finanční závazky a vyřešily finanční potíže Organizace spojených národů.

Generální tajemník OSN Antonio Guterres nedávno řekl, že v současné době OSN čelí nejhorší finanční krizi za 10 let a členské státy pouze zaplatily 70% rozpočtu na rok 2019, proto sekretariát OSN musí snížit výdaje.

Geng Shuang uvedl, že adekvátní, stabilní a předvídatelné finanční zdroje jsou základem pro normální fungování OSN. Spojené státy dlouho dlužily nedoplatky Organizaci spojených národů a akumulovaly zhruba 1,055 miliardy amerických dolarů, což představuje 76% celkových nedoplatků. Mnoho zemí vyjádřilo vážné obavy. Čínská strana vyzývá členské státy OSN, aby splnily své finanční závazky.

Geng Shuang řekl, že jako velká zodpovědná země a stálý člen Rady bezpečnosti OSN Čína včas a plně uhradí poplatky pro Radu bezpečnosti OSN. Čína pevně podporuje multilateralismus, plní svou odpovědnost v oblasti financí, věnuje úsilí na udržování světového míru a rozvoje a tvrdě chrání svá zákonná práva.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický prezident Donald Trump se setkal s Liu He   
Pridal tk Neděle 13 říjen 2019 - 04:14:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 11. října místního času se americký prezident Donald Trump v Bílém domě ve Washingtonu setkal se členem politbyra ÚV KS Číny, čínským vicepremiérem, lídrem čínské strany pro čínsko-americký všestranný ekonomický dialog Liu He (Liou Che), který se zúčastnil nového kola čínsko-amerických hospodářských a obchodních konzultací na vysoké úrovni.

Liu He nejprve předal zprávu čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) Trumpovi. Xi Jinping poukázal na to, že hospodářské a obchodní týmy obou zemí dosáhly pokroku při vyjednávání některých dohod. Udržování zdravého a stabilního rozvoje čínsko-amerických vztahů bude přínosem pro obě země i celý svět. Obě strany by měly dodržovat hlavní myšlenku koordinace, spolupráce a stability, kontrolovat rozdíly na základě vzájemného respektu, rozšiřovat spolupráci na základě vzájemného prospěchu a podporovat rozvoj bilaterálních vztahů správným směrem.

Liu He uvedl, že obě strany měly upřímnou, efektivní a konstruktivní diskusi o hospodářských a obchodních otázkách společného zájmu. Obě strany dosáhly významného pokroku v oblastech zemědělství, ochrany duševního vlastnictví, směnného kurzu, finančních služeb, rozšiřování obchodní spolupráce, přenosu technologií a řešení sporů.

Donald Trump se vyslovil v tom smyslu, že se americko-čínské vztahy silně rozvíjí, velmi si váží Číny a velmi si váží prezidenta Xi Jinpinga. Je velikým vedoucím představitelem. Je rád, že hospodářsko-obchodní konzultace mezi USA a Čínou dosáhly významných výsledků v první fázi, což je velkým přínosem nejenom pro USA a Čínu, ale i pro celý svět. Spojené státy uvítají čínské studenty, kteří budou chtít studovat ve Spojených státech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2238 sec,0.0554 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,759kB