Čtvrtek 17 říjen 2019
Sněmovna smetla ze stolu jakékoliv diskuse o Hamáčkově novele azylového zákona, kterým se do právního řádu zavede institut strpěných migrantů na území České republiky!   
Pridal tk Čtvrtek 17 říjen 2019 - 16:20:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sněmovna smetla ze stolu jakékoliv diskuse o Hamáčkově novele azylového zákona, kterým se do právního řádu zavede institut strpěných migrantů na území České republiky! Hnutí ANO se komplet zdrželo, ale ČSSD bojuje za novelu jako lev! Migrace bude, ať se nám to líbí nebo ne! Když neprošly kvóty na přerozdělování migrantů, tak se budou místo běženců přijímat strpěnci! Pokrytectví poslanců nezná mezí, o novele zákona se bavit nechtějí, ale určitě ji nakonec schválí!

Poslanecká sněmovna včera v úterý opět předvedla další epizodu ze série vlastizrádných postojů. Poslankyně za hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková totiž během procedurálního jednání se snažila na pořad projednávání poslanecké sněmovny příští středu zařadit rozpravu a jednání o novele azylového zákona, jehož předkladatelem je ministerstvo vnitra a resortní šéf Jan Hamáček.

Jak už naše redakce dopředu upozornila, chystaná novela azylového zákona implementuje do českého právního řádu zcela nový pojem “strpěná osoba” a tento krok je prý reakcí na rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva v Lucemburku, který 14. května 2019 rozhodl svým verdiktem ve věci žalob 3 azylantů z Belgie a České republiky, že uprchlíci ze 3. zemí mají nárok na azyl i v případě, že se v hostitelské zemi dopustí trestných činů. V takovém případě soud doporučuje, aby jednotlivé členské země takové azylanty “strpěly” na svých územích i poté, co podle místních zákonů přijdou o azyl, anebo jim azyl ani není přiznán.

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková z Trikolóry proto navrhla procedurální změnu a usnesení, kterým se na příští středu svolá jednání k této předkládané novele a současně vyzvala sněmovnu k usnesení, že poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby předkládanou novelu ministerstvo vnitra stáhlo a vůbec neprojednávalo. A o tomto návrhu se začalo hlasovat. A tak na 35. schůzi PS PČR proběhlo hlasování č. 12 o návrhu usnesené poslankyně z Trikolóry a výsledek hlasování je šokující, protože takový alibismus jste ještě v životě neviděli, dámy a pánové. Tohle je taková facka a porce alibismu, který naprosto nemá obdoby. Návrh samozřejmě nebyl přijat, to už asi tušíte. Pro návrh usnesení hlasovala SPD jednotně a moc díky za to, protože byla jako jediná, pokud nepočítáme právě nezařazené poslance. Jenže, když se podíváme na ostatní partaje, tak je to naprostý šok a alibismus.

Hamáčkova výbušná novela azylového zákona má ve sněmovně stigma a prokletí, nikdo se k ní nechce vyjadřovat

Hnutí ANO se s výjimkou 3 poslanců zdrželo hlasování. Vládní strana prostě odmítla podpořit novelu z dílny svého koaličního partnera, ale nenašla ani odvahu hlasovat proti partnerovi. A tak se celé Hnutí ANO zdrželo, až na ty 3 výjimky. Zdržela se kompletně celá ODS, kromě 2 poslanců. Zdrželi se Piráti, kromě 4 poslanců. Zdrželi se všichni poslanci za STAN. Nikdo nechce mít nic společného s Hamáčkovou sebevražednou novelou azylového zákona, protože všichni poslanci vědí, že kdokoliv zvedne ruku pro tuto novelu v blízké budoucnosti, ponese si nálepku vlastizrádce a vítače migrantů pod rouškou strpěnců.

Všichni se tak bojí této nálepky, že dokonce i Miroslav Kalousek se zdržel hlasování, stejně tak Helena Langšádlová. Ostatní hlasovali pro návrh, což je překvapivé, ale ne pro mně, protože TOP09 balancuje pod hranicí volitelnosti a nemůže si znepřátelit až tolik voličů. To samé platí pro Lidovce, kteří hlasovali pro návrh. Ani jim nic jiného nezbývá a bojí se být spojováni s Hamáčkovou novelou. Co je však tragédie, tak je KSČM, kde se zdrželo 8 poslanců strany, zatímco pro návrh hlasovalo jen 7 poslanců. A největší pecka je ČSSD. Celkem 6 poslanců proti návrhu, 3 se zdrželi, zbytek pro jistotu se omluvil, anebo se ani nepřihlásili k hlasování. V čele se samotným Janem Hamáčkem.

Česká republika se stane po přijetí novely azylového zákona cílovou migrační zemí, jenom nepůjde o migranty, ale o strpěnce

Sněmovna tak nebude tuto novelo příští středu projednávat a ani nedojde k jejímu stažení, zatím, ale postoj poslanecké sněmovny je naprosto jasný. Všichni vědí, že se jedná o výbušnou novelu, se kterou ČR ztratí suverenitu o rozhodování o cizincích na svém území. Jakmile novela projde, tisíce migrantů začnou žádat v příštích letech o vydání potvrzení o strpění. Dosud bylo možné migranty blokovat politicky a skrze azylové řízení. Poté, co Angela Merkel počátkem léta pronesla onu větu, že v Praze se snaží vyklouznout ze závazku Globálního paktu přijímáním ukrajinských dělníků, kteří ale nejsou uprchlíci, a to se prý nepočítá, tak se zdá, že žaloba podaná k soudu v Lucemburku byla možná účelové zorganizovaná.

Evropský soud tak vynesl judikát a protektorátní Česká republika musí judikát implementovat do svého právního řádu. Všichni vědí, že i když ČR zpřísní novelou azylový režim, tak o to více bude v Česku žádostí o strpění ze strany uprchlíků. Jak už jsme uvedli v našem článku zde: https://aeronet.cz/news/cesko-bude-muset-prijmout-zakon-o-strpeni-odmitnutych-zadatelu-o-azyl-na-svem-uzemi-je-vymalovano-kdyz-nejsou-pruchozi-kvoty-na-prerozdelovani-migrantu-v-zemich-eu-tak-se-to-proste-udela-jinak/ , judikát Evropského soudu de facto znemožnil vyhostit cizince z členských zemí EU, čímž byla narušena ústavní suverenita ČR. Dokonce ani trestný čin cizince už nebude důvodem pro vyhoštění, protože podle Evropského soudu je to proti lidským právům, protože azylant a běženec nepozbývá ochrany uprchlíka ani po spáchání trestného činu nebo zločinu.

ČSSD už nemá se sociální demokracií nic společného, stala ze zní neoliberálně marxistická strana razící pro-migrační agendu

Celou agendu této novely má na starosti ČSSD a ta skupina lidí okolo Jana Hamáčka, Tomáše Petříčka, Jany Maláčové a Miroslava Pocheho, kteří razí v ČSSD tento brutální pro-migrační liberalismus, který je doslova a do písmene okopírovaný od německé soc-dem SPD, která razí přesně tuto agendu, tzn. přijímání migrantů pod různými názvy a přezdívkami, jednou jsou to běženci, potom migranti, potom azylanti, potom strpěnci, jindy zase lidé v nouzi, lidé prchající před válkou, lidé prchající před klimatickými změnami. Těch důvodů má německá SPD tolik, že už si z toho Němci dělají legraci. Jenže k smíchu to není, protože to samé teď v ČR dělá Hamáček a jeho ČSSD. A oni se diví, proč v průzkumech balancují na hraně volitelnosti do parlamentu. No proboha, kdo by volil stranu s takovou protinárodní agendou? Tak to už rovnou může ČR přistoupit na kvóty a přerozdělování migrantů, ne? V tom přece není rozdíl?

Evropská unie řekne, že tady máte 5 000 strpěnců, právě připlavali z Libye po moři. Objeví se na českém letišti, nebo je vysypají z vlaku a je vymalováno. Česká republika není izolovanou zemí a přesunout na české území migranty, to prostě není problém. Turecký prezident Erdogan hrozí, že každou chvíli otevře stavidla migrace a pustí do Evropy miliony migrantů z utečeneckých táborů. Ve chvíli, kdy v ČR bude platit tato novela azylového zákona, tak bude vymalováno.

Evropský soud svým judikátem narušil suverenitu České republiky. Namísto odvety proti EU přichází Hamáček s implementací strpěnců do českého právního řádu

Policie zadrží několik stovek běženců a oni požádají o azyly. Nedostanou je, ale vzápětí požádají o status strpění, ale ten jim odmítnut být nemůže, protože na tento status je podle judikátu Evropského soudu ten nejvyšší nárok, jaký může být, tedy nárok z titulu ochrany lidských práv a práv uprchlíků.

Ta novela je vlastizrádný pamflet, kterým bude ukotvena do ČR skrytá a maskovaná migrace. A ministr vnitra Jan Hamáček potom bude říkat, že v ČR je pouze 12 migrantů a nikdo víc. Zato strpěnců budou za pár let mraky. Proto nikdo k té novele nechce dávat své jméno, ale hlasovat proti ní také moci nebudou. Protektorátní realita sezení na dvou židlích, které se pod tou tíhou liberálních zadků rozjíždějí do stran a od sebe. Je jenom otázkou času, kdy ty zadky přijdou o své židle a svá křesla. Jenže, až se tak stane, už může být pro národ pozdě. Ten alibismus sněmovny totiž mluví za vše.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKurdové si zaslouží svůj vlastní stát   
Pridal tk Čtvrtek 17 říjen 2019 - 04:55:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odsuzuji tureckou invazi na území dnešní Sýrie, která je namířena především proti samotným Kurdům. Právě Kurdové si zaslouží svůj vlastní stát, neboť statečně bojovali proti Islámskému státu. Dodnes jsou mučeni a nenáviděni tureckým režimem dokonce...

Odsuzuji tureckou invazi na území dnešní Sýrie, která je namířena především proti samotným Kurdům. Právě Kurdové si zaslouží svůj vlastní stát, neboť statečně bojovali proti Islámskému státu. Dodnes jsou mučeni a nenáviděni tureckým režimem dokonce i na tureckém území!

Jejich řeč a kultura je dodnes pranýřována, stát bez státu nadále trvá, zato chaos, který způsobuje turecká armáda, je trestuhodný.

Turecký stát je také v historii zodpovědný za genocidu Arménů! Turecko je nebezpečný stát, jenž zároveň vydírá Evropskou unii, že pošle ještě více migrantů na území Evropy, a to bez pohraničních kontrol!

S tureckou invazí na syrské území hrozí uprchnutí zajatých fanatiků a teroristů Islámského státu. Dokonce hrozí, že se dostanou do Evropy snadno a rychle.

Kurdové si zaslouží svůj vlastní stát, jenž na základě svého svědomí předem uznávám, neboť režimy na Blízkém východě naprosto selhaly, a to ve vlastních řadách.

Václav Kovalčík, Zlín

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZemě EU v OSN vyzvaly Turecko, aby ukončilo vojenskou operaci v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 17 říjen 2019 - 04:49:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stálí zástupci zemí EU, které jsou součástí Rady bezpečnosti OSN, vyzvali Turecko, aby ukončilo vojenskou operaci na severovýchodu Sýrie. Jménem všech zástupců to uvedl šéf německé mise v OSN Christoph Heusgen.

„Jménem pěti členů EU v Radě bezpečnosti (Velká Británie, Francie, Německo, Polsko a Belgie, pozn. red.) a Estonska bych rád řekl: Členové EU odsuzují jednostrannou vojenskou operaci Turecka v severovýchodní Sýrii a vyzývají Turecko, aby ji ukončilo,“ uvedl Heusgen.

Turecký útok na Sýrii

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan 9. října oznámil zahájení operace Pramen míru na severu Sýrie proti Straně kurdských pracujících, která je zakázaná v Turecku, a teroristické skupině Islámský stát (zakázána v Rusku). Ve stejný den zaútočilo turecké letectvo i na město Ras al-Ayn v syrské provincii Hasaka. Náletům muselo čelit i město Tell Abiad na hranici s Tureckem. Později bylo oznámeno zahájení pozemní části operace.

Syrské orgány opakovaně odsoudily okupační politiku Turecka na severu Sýrie. Rusko uvedlo, že Ankara se musí vyhnout krokům, které by mohly bránit vyřešení syrského konfliktu.

Kvůli tureckému útoku na Sýrii americký prezident Donald Trump podepsal rozhodnutí o sankcích proti Ankaře. Vyzval k nátlaku na Turecko.

Sankce se mohou dotknout osob a organizací, jejichž činy „ohrožují civilisty nebo vedou k dalšímu oslabování míru, bezpečnosti a stability“ v regionu, uvedl v písemném prohlášení americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Mimo to bylo dříve informováno, že Washington má v úmyslu zvýšit cla na tureckou ocel na 50 %.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AdqW

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTibetská delegace VSLZ navštívila Evropský parlament   
Pridal tk Čtvrtek 17 říjen 2019 - 04:44:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tibetská delegace Všečínského shromáždění lidových zástupců (VSLZ) pod vedením zástupce vedoucího stálého výboru VSLZ tibetské autonomní oblasti Nyima Ceringa od 13. do 15. října navštívila Evropský parlament. Během návštěvy se delegace setkala s poslanci Evropského parlamentu a konala besedu s místními intelektuály.

Nyima Cering seznámil s politikou ústřední vlády pro Tibet, s úspěšnou praxí VSLZ a režimu regionální národní autonomie v Tibetu. Uvedl, že letos je 60. výročí tibetské demokratické reformy. S plnou podporou ústřední vlády, celého národa a úsilím lidu různých národů trvalo jen pár desetiletí, než se Tibet posunul od zaostalosti k pokroku, od chudoby k prosperitě, od uzavřeného do otevřeného. Sociální režim dosáhl historického skoku a společenské výhledy se obrovsky změnily.

Nyima Cering zdůraznil, že se tibetská otázka týká hlavních zájmů Číny a národního cítění téměř 1,4 miliardy Číňanů. Věří, že evropská strana bude upřímně respektovat stěžejní zájmy a hlavní obavy Číny a opatrně a řádně bude řešit otázky související s Tibetem, společně ochrání zdraví a stabilní rozvoj čínsko-evropských vztahů.

Evropská strana vysoce ocenila tibetské úspěchy v různých oblastech a je ochotna dále podporovat výměny a spolupráci mezi Evropským parlamentem a VSLZ.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální ředitel České televize a jeho žena vlastní společnost, jejíž obchodní činnost je propagována ve vysílání České televize, a to navíc zdarma   
Pridal tk Čtvrtek 17 říjen 2019 - 04:43:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Osobně jsem čekal, že oznámí rezignaci hned druhý den po semináři. Totéž by měla udělat i Rada České televize. Fakt, že se tak nestalo, svědčí o pocitu nepostižitelnosti, který tito lidé zřejmě mají," říká poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) po tom, co byl podle svých slov šokován při obhajování hospodaření a činnosti České televize. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mluví o nepřípustném střetu zájmů ředitele Petra Dvořáka, neuvěřitelném selhání Rady České televize a neschopnosti odpovědět na základní otázky. "Podobné věci by v žádné státní organizaci nebyly možné. Kdokoli by si něco podobného dovolil, tak bychom jej, nejspíš za asistence kamer České televize, viděli jít na medvěda do policejního auta a do vyšetřovací vazby," uvedl mimo jiné Foldyna.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák a členové Rady České televize během několikahodinového jednání obhajovali v Poslanecké sněmovně činnost a hospodaření televize. Sám jste prohlásil, že jste šokován střetem zájmů, protože padaly "otázky na konkrétní firmy, kde je spoluvlastníkem pan ředitel, a zakázky v řádu milionů korun. Rada nic nevěděla, nebyla schopna odpovědět". Budou se zjištěné skutečnosti řešit? A co z nich můžete prozradit čtenářům, kteří platí koncesionářské poplatky?

Na semináři jsem se dozvěděl, že generální ředitel České televize a jeho žena vlastní společnost, jejíž obchodní činnost je propagována ve vysílání České televize, a to navíc zdarma. Každý, kdo si někdy přečetl Kodex České televize, speciálně jeho Článek 22.1, tak ví, že jde o hrubý střet zájmů, který tato část kodexu jasně popisuje a zakazuje. Stejně tak je taková situace zřejmě v rozporu se zákonem o střetu zájmů, který však asi pro ředitele České televize neplatí. Připomínám, že kodex České televize schvaluje Poslanecká sněmovna a pro všechny zaměstnance televize je jeho dodržování závazné. Tedy; pro všechny, kromě ředitele Dvořáka. Pro něj a pro Radu České televize je kodex nejspíš jen cár papíru, se kterým si tak maximálně... podloží nohu od stolu. Ti lidé se pravděpodobně cítí tak, že pro ně žádná pravidla neplatí.

Dále na semináři zazněly informace o podezřelých zakázkách České televize, kdy firmy, které je vyhrály, nejenže nesplnily kvalifikační předpoklady uchazeče, ale neplnily ani své základní obecné zákonné povinnosti a byly personálně provázány s dalšími subjekty, které se na zakázce podílely. Jedna kolegyně, která se v problematice orientuje lépe než já, doslova řekla, že to vše "smrdí malou domů". Zazněly také informace o rozdávání zakázek v hodnotě desítek milionů zcela bez výběrových řízení, o účelovém rozdělování zakázek, o účelovém slučování nesouvisejících plnění, to vše s cílem vyhnout se veřejné soutěži.

Hovořilo se také o navyšování ceny u již vysoutěžených zakázek a dalších závažných věcech. Bylo toho opravdu hodně a musím se ještě pořádně podívat na poznámky, které jsem si dělal. Myslím, že by bylo dobré celý seminář zveřejnit. Nevím ale, jestli se pořizoval záznam.

Z vašeho vyjádření je vidět, že jste překvapen. Jak podle vás došlo k tomu, že se dosud o něčem podobném nevědělo? Je to chybou členů rady? Nebo někoho jiného?

Střet zájmů pana generální ředitele se dá ověřit nahlédnutím do obchodního rejstříku a do archivu vysílání České televize, což trvá zhruba jednu minutu. Že to Rada České televize nebyla schopná zjistit od října roku 2011, tedy od okamžiku, kdy pan Dvořák nastoupil do funkce generálního ředitele České televize, se asi ani nedá nazvat chybou. Je to neuvěřitelné selhání. Totéž ale platí o Volebním výboru Poslanecké sněmovny a tím pádem vlastně i o celé Sněmovně. Jediné, co lze uvést na naši omluvu, je snad jen to, že jde o něco naprosto neskutečného a zřejmě nikdo z poslanců, včetně mě, neměl takovou fantazii, aby ho napadlo, že je něco podobného vůbec možné.

Rada České televize ovšem, na rozdíl od Sněmovny, nemá jinou povinnost, než kontrolu České televize, takže jí to uniknout nemělo. Rozhodně ne osm let. Situaci ohledně problematických výběrových řízení, celkového fungování ekonomiky České televize a plnění zákonných povinností Rady České televize by, kromě Sněmovny, asi měly řešit i orgány, které to mají v popisu práce. Na semináři ostatně také zaznělo, že v tomto směru již dal kolega Volný příslušný podnět.

Jak by se mělo do budoucna postupovat, aby se nic podobného neopakovalo?

Zvolit do Rady České televize takové lidi, kteří budou schopni a ochotni plnit své zákonné povinnosti. Další variantou by mohlo být udělat z České televize organizaci spadající do působnosti státu. Vím, že se na stát a na jeho složky občané dívají, a velmi často oprávněně, kriticky, ale podobný střet zájmů, či podobně zvláštní zacházení s veřejnými prostředky, by v žádné státní organizaci nebylo možné. Kdokoli by si něco podobného dovolil, tak bychom jej, nejspíš za asistence kamer České televize, viděli jít "na medvěda" do policejního auta a do vyšetřovací vazby.

Měl by tedy ředitel České televize odstoupit?

Já osobně jsem čekal, že oznámí rezignaci hned druhý den po semináři. Totéž by měla udělat i Rada České televize. Fakt, že se tak nestalo, svědčí o pocitu nepostižitelnosti, který tito lidé zřejmě mají. Konec ho pravděpodobně čeká stejně, pokud nebude schváleno hospodaření za uplynulé roky.

"Neumím si představit, že by někdo, kdo byl na dnešním semináři, a zároveň si ještě pamatuje poslanecký slib, mohl hlasovat pro přijetí Zpráv Rady České televize o hospodaření České televize za roky 2016 a 2017," uvedl jste. Jak reagovali na dění ostatní poslanci kolem vás? Nejen z koalice?

Zákon o České televizi je koncipován tak, že neschválení dvou Zpráv Rady České televize ještě neznamená její automatické odvolání a už vůbec neznamená automatické odvolání generálního ředitele České televize. Těch zpráv se může neschválit třeba deset a Rada České televize i generální ředitel České televize dál mohou sedět na svých místech. Neschválení dvou Zpráv Rady České televize po sobě ovšem uvolňuje cestu k odvolání Rady, které však musí odhlasovat Poslanecká sněmovna zvlášť. Co jsem měl po semináři možnost mluvit s ostatními poslanci, tak ti byli většinou v podobném šoku jako já, což se týká především poslanců hnutí ANO. Mnozí z nich jsou manažery, či majiteli firem, další jsou členy kontrolních orgánů státních firem, jiní jsou právníci, ekonomové, účetní... ti všichni vůbec nechápali, jak je něco takového možné.

Členové Rady České televize podle vás projevili neznalost základních principů kontroly nakládání s veřejnými financemi, ale také nebyli schopni či ochotni odpovědět na nejjednodušší dotazy. Uveďte, prosím, nějaké příklady.

Například:
Poslanec: "Jak jsou v Radě České televize rozděleny jednotlivé kompetence, dle odborností?
Předseda Bednář: "Každý člen Rady se může zeptat členů Dozorčí komise, na co chce."
Až po dlouhém úsilí se z pana Bednáře podařilo vypáčit, že expertem Rady na ekonomiku je snad pan Beniak, ale že stejně všichni členové Rady dělají všechno. Většinou šlo o zcela mimoběžnou debatu, kdy dotazovaní členové Rady vůbec neodpovídali na otázky, které dostali. Mimochodem; expert Rady České televize na ekonomiku, pan Beniak, je profesí novinář a sám o sobě při semináři také prohlásil, že není účetní ani ekonom.

Další příklad:

Poslanec: "Pane generální řediteli, informoval jste o svém střetu zájmů Radu České televize?"
Generální ředitel České televize: "Ano, Radu České televize jsem o všem informoval."
Poslanec: Pane předsedo Bednáři, informoval pan generální ředitel Radu České televize o svém střetu zájmů?
Předseda Rady České televize Bednář: "Rada České televize o této skutečnosti nebyla informována."
Poslanec: "Ředitel České televize tvrdí, že Radu České televize informoval, předseda Rady tvrdí, že Rada informována nebyla. Je zjevné, že zde někdo lže."
Předseda Bednář: "Nepamatuji se, že bych tvrdil něco jiného, než pan ředitel."
Ředitel České televize: "Rád bych vše ještě doplnil tím, že jsem také členem správní rady Národního divadla a dalších institucí."
Poslanec: "Pana předsedo Bednáři. Je podle vašeho názoru skutečnost, že generální ředitel a jeho žena vlastní společnost, jejíž obchodní činnost propaguje ve svém vysílání České televize, v rozporu s Kodexem České televize?
Předseda Bednář: "Nemám dostatek informací, abych na tuto otázku mohl odpovědět."

A podobných rozhovorů tam byla celá řada. Z těch lidí zkrátka nešlo vyrazit jedinou jasnou a srozumitelnou odpověď mimo té, že je v České televizi všechno v pořádku. Jenom natahovali čas, blábolili nesmysly, předkládali různá tvrzení bez jakýchkoli důkazů a popírali čísla ze svých vlastních dokumentů.

Jedna z mála jasných odpovědí zazněla například v tomto případě:
Poslanec: Je generální ředitel České televize členem Rady České televize?
Předseda Rady České televize Bednář: "Generální ředitel České televize není členem Rady České televize."

Poslanec: Proč má tedy ve Zprávě Rady České televize o hospodaření úvodní slovo generální ředitel České televize a ne předseda Rady České televize?"
Předseda Rady České televize Bednář: "Protože jsme tak zvyklí."

Co dodat? Jak už jsem řekl: pokud existuje záznam semináře, bylo by dobré jej celý zveřejnit. Jsem si jistý, že podobnou frašku veřejnost dlouho neviděla. Mimochodem; generální ředitel České televize při obhajobě svého střetu zájmů například také tvrdil, že nemá vliv na vysílání České televize. Generální ředitel instituce nemá vliv na hlavní náplň její činnosti? To si z nás dělají legraci?

A o čem to svědčí? Ovlivňuje současnou situaci nějak politická situace? Tedy jestli se z členství v Radě stal politický obchod a může to mít nějaké důsledky a podobně....

Svědčí to o pocitu vlastní nedotknutelnosti těch lidí, ovšem z čeho tento pocit pramení, mi není jasné. Politická situace ovlivňuje prakticky všechno, ale do jaké míry je členství v Radě politickým obchodem si netroufám říci. Z mého pohledu by Rada České televize měla dohlížet především na hospodárné nakládání s veřejnými financemi a na dodržování Zákona o České televizi. Nic z toho ale současná Rada zjevně nedělá a její členové slouží spíš jako poskoci generálního ředitele České televize. Zda je za tím jejich nekompetentnost, nebo nějaké osobní či politické zájmy však neumím říci. Podle mého odhadu jde nejspíš o kombinaci všech těchto faktorů.

Proč je ekonomický stav České televize mnohem horší, než jste se domníval? Jak špatné to je a co se tedy podle vás musí změnit?

Z analýzy Zpráv Rady České televize, kterou si někteří poslanci nechali vypracovat, jasně vyplývá, že od nástupu pana Dvořáka do funkce trvale klesá hodnota veškerého jejího majetku a České televize tak spotřebovává finanční rezervu, kterou nashromáždil předchozí management. Tyto zdroje - původně zhruba čtyři miliardy - dnes už pomalu dochází, což znamená jediné. V České televize brzy bude muset dojít buď k omezování výroby a tím pádem k propouštění, nebo bude muset dojít ke zvyšování televizních poplatků. V současné situaci, kdy je v České televizi nakládání s veřejnými prostředky takto problematické, si však neumím představit, že by někdo ve Sněmovně pro zvyšování poplatků zvedl ruku, protože pokud by to udělal, tak by tím plivl do tváře všem poplatníkům a tedy svým voličům. Je nutné dostat hospodaření České televize do černých čísel a pod veřejnou kontrolu.

Po semináři jsem přesvědčený, že to může udělat jen nový management České televize. To znamená, že současný generální ředitel by měl okamžitě odejít a měl by se najít krizový manažer, který ekonomickou situaci stabilizuje a připraví výběrové řízení na regulérního generálního ředitele České televize. Protože fatálně selhala i Rada České televize, tak by měla být vyměněna i ona.

Předseda klubu STAN Jan Farský tvrdí, že schůzi současná koalice využívá k tlakům na Českou televizi, aby je měla tak trochu pořád v hrsti a mohla tím způsobem na televizi tlačit. Co vy na to?

Pokud panu Farskému požadavek transparentního, zákonného a hospodárného využívání veřejných prostředků přijde zavrženíhodný, tak je to jeho věc. O tom, jak moc mu hospodaření České televize leží na srdci, snad nejlépe svědčí to, že zhruba čtyřhodinový seminář na dané téma navštívil zhruba na poslední hodinu.

Jaký význam mají pro Českou republiku veřejnoprávní média?

Veřejnoprávní, či státní média mají pro každou zemi velký význam. Veřejnoprávní televize nemá za úkol být jen tupou výrobnou estrád, pořadů o vaření, či prostorem k exhibování několika jedinců. To skutečně není a nemůže být jejím úkolem. Každý stát potřebuje prostředek k informování svých občanů a spoléhat se v tomto směru na soukromá média bych pokládal za bezpečnostní riziko, protože nikdy nevíme, kdo si tato média koupí a jakým způsobem je bude používat. Proto dnešní situaci, kdy Česká televize míří k zásadním ekonomickým potížím, pokládám za závažnou. Platí, že není špatná Česká televize jako taková, ale pouze její současné vedení, které si jako rukojmí drží nejen televizi samotnou, ale také její zaměstnance. Proto je i v jejich zájmu, aby se současná situace vyřešila a jak už jsem uvedl: prvním krokem musí být okamžitý odchod pana Dvořáka z funkce generálního ředitele.

Pro čtenáře ještě přikládám ještě výňatek z Kodexu České televize:

Kodex České televize, Článek 22,1
Střet zájmů zaměstnanců a externích spolupracovníků České televize je nepřípustný. Osoby pracující pro Českou televizi musí vyloučit, aby osobní zájem ovlivňoval vysílání nebo nevysílání určitých sdělení či pořadů. Každý, kdo by se mohl vystavit pochybám o střetu zájmů v určité otázce, je povinen tuto skutečnost oznámit svému nadřízenému a vyčkat jeho rozhodnutí. Generální ředitel v případě své osoby o takové skutečnosti informuje Radu České televize a vyčká jejího doporučení. Střet zájmů nastává již tehdy, jestliže mohou vyvstat pochybnosti o nestrannosti nebo předpojatosti osoby podílející se na přípravě obsahu pořadu, lhostejno zda mezi diváky či subjekty, o kterých jsou získávány informace. Pochyby o nestrannosti nebo předpojatosti vznikají zejména, když určitá osoba je nebo byla spojena se subjektem, o němž má být informováno, rodinným, přátelským, pracovním, členským, smluvním nebo konfliktním poměrem, případně od takového subjektu přijímá nebo přijímala určité výhody či požitky nebo se jinak účastnila na jeho činnosti. Uvedené spojení nastane také tehdy, jestliže se může týkat bezprostředního lidského okruhu člověka podílejícího se na přípravě zprávy - například rodinní příslušníci, životní partner, popřípadě nejbližší přátelé.

Q.S.

Zdá se že kult Václava Havla, nehynoucí láska k EU a boj s nepohodlnými hlasy ve společenském životě a politice se tuze vyplácí... Navíc si můžete dělat téměř cokoli chcete a můžete to dělat beztrestně....

Zdroj: https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/generalni-reditel-ceske-televize-a-jeho-zena-vlastni-spolecnost-jejiz-obchodni-cinnost-je-propagovana-ve-vysilani-ceske-televize-a-to-navic-zdarma/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdsouzení invaze   
Pridal tk Čtvrtek 17 říjen 2019 - 04:36:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Češi jsou obzvláště citliví na invaze, vzhledem k tomu, že je sami zažili. O to zvláštnější je proto včerejší jednomyslná rezoluce Poslanecké sněmovny, odsuzující Turecko za vpád do Sýrie. Během debaty nad rezolucí byli Kurdové zmíněni 40krát. Karel Schwarzenberg dokonce přirovnal situaci k Mnichovské dohodě a německé okupaci před 80 lety. Ale v samotné rezoluci není o Kurdech jediná zmínka. Co přesně tedy čeští zákonodárci odsuzují? Porušení mezinárodního práva? Civilní oběti?

To jsou závažné věci, ale jak se tyto brutality liší od invaze Sýrie ze září 2014, kterou vedly USA? Bez mandátu OSN proběhlo 34 167 leteckých úderů a svrženo bylo 111 980 bomb*, jak uvádějí oficiální americké údaje. Došlo minimálně k 1 300 civilním obětem, také podle amerických čísel. Jestliže čeští poslanci chtějí odsuzovat invazi, měli by jasněji vyjádřit, co přesně se jim nelíbí.

* letecké údery – oficiální údaje USA ohledně operace Inherent Resolve nerozlišují mezi leteckými údery a svrženými bombami na Sýrii a na Irák.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJsme součástí světového zla   
Pridal tk Čtvrtek 17 říjen 2019 - 04:34:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedu tramvají do středu města. Proti mně sedí asi šestnáctiletá dívka s andělským obličejem, vyřazujícím dobro i laskavost v míře, který nevídáte každý den. Jednou z ní bude dobrá a chápající manželka a jedinečná matka a vychovatelka svých dětí, přemítám, a tu mě napadne, že i ona, přes veškerou její jistě čistou mysl a stejně jistě i její bezchybné skutky, je součástí jistého pozemského zla. Jeho součástí sice nedobrovolnou a současně i nepatrnou, jakou je třeba obilné zrníčko na obilném lánu, ale i tak s tímto zlem spojená.

Proč tomu tak je a proč tomu tak musí být, dumám, a odpověď na tuto otázku mě svou brutalitou zasáhne jako rána mezi oči.

Nu protože je Češka, to je její vinou, stejně jako je tvojí vinou, že jsi Čech, drnčí mi v hlavě, rozhlédnu se po lidech v tramvaji i po těch, co se pohybují venku na ulici, a uvědomuji si, jaké obrovské množství nás viníků tohoto trestu za zlo, které jen nám všem společné, je.

Ano, je to tak, všichni my Češi, kteří tuto krásnou kotlinu obýváme, neseme na čele neviditelné Kainovo znamení. My, příslušníci národa, který se po desetiletích totality ocitl náhle svobodný a volný jak pták na obloze, nenašel dost odvahy k tomu, aby tou oblohou brázdil jen sám a opuštěn, a hledal někoho mocného, o koho by se mohl opřít - nu a protože předchozí totalita vycházela z východu, vrhl se instiktivně – aniž by si všiml (anebo spíš byl ochoten si všimnout), jak se mezitím změnila strana druhá - do její náruče.

Nu a teď je tedy, jak se říká, pevným článkem západní aliance, jejíž vedoucí země Spojené státy zavraždily od konce minulé války většinou prostým shazováním pum z letadel 20 až 25 milionů lidí a vojensky intervenovaly v Číně, Itálii, Řecku, na Filipinách, v Jižní Koreji, Albánii, Iránu, Guatemale, Libanonu, Egyptě, Indonésii, Britské Guyaně, Vietnamu, Kambodži, Kongu/Zaire, Brazilii, Dominikánské republice, Chile, Řecku, Východním Timoru, Nicaragui, Grenadě, Libyi, Panamě, Iráku, Afghánistánu, Salvadoru, Haiti a Jugoslávii. Nu a třeba jen v té Koreji se jim podařilo vybít plných 20 procent severokorejského obyvatelstva a v tak zvané válce proti terorizmu zabili těch lidí 1,3 milionu.

Ale my Češi jsme se téhle přemíry vojenství svého nového otce a patrona nezalekli, takže jsme v roce 1999 vstoupili do NATO a ještě v témže roce dala naše tehdejší vláda souhlas s přeletem amerických bombarďáků přes náš vzdušný prostor k tzv. humanitárnímu bombardování tvrdolebých Srbů, odmítajících pochopit, že Jugoslávie musí být rozkotána, aby na jejím území – v Kosovu – mohla vzniknout největší americká vojenská základna v Evropě. V den tohoto našeho souhlasu s bombardováním těch, kteří jediní na náměstí Svobody v Bělehradě v roce 1938 a 1968 masově protestovali proti bezpráví, na nás páchaném, započal náš morální sešup, který se do dnešního dne nezastavil.

Nu a jak ten sešup pokračoval, okorovávalo i naše vnímání zaznamenáníhodných výroků amerických politiků, počínaje dvěma výroky někdejší americké ministryně zahraničí M.Albrightové, z nichž jeden hlásal, že Rusko má příliš mnoho nerostného bohatství, což prý není spravedlivé, a druhý, že Rusko má bohatství příliš velké na to, aby patřilo jen jedné zemi. Otevřený apetit na ruskou ropu plyn se dalšímu americkému politikovi, prezidentu Obamovi, v ústech zadržet sice podařilo, ale i jeho výrok z února 2015: „Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly“, nepostrádal rasanci, která byla v dřívějších letech, a to snad i v hitlerovském rajchu, nepředstavitelná. Nu a za sedm měsíců po Obamově výroku přitvrdil muziku ještě dál náměstek amerického ministra zahraničí Armitage, když na adresu Pakistánu řekl před celým světem: „Zbombardujeme vás zpět do doby kamenné!“
Tak takovéto velebné aliance, vážení, jsme dnes členy, a naše armáda čeká, nejspíš s obavami a rozpaky na to, co nám její velení rozkáže činit, či kam má napochodovat. Ale dnes už přece někam patříme a musíme se podle toho chovat, řekl přece jeden náš nezapomenutelný dvojnásobný ministr, takže diskutovat možno, ale neplnit rozkazy nemožno.

Řeknu vám, že až se jeden diví, že v tomto rámci, v němž je nám dáno žít, může ještě existovat laskavost a dobro, které jsem dnes ráno obdivoval na tváři mi neznámé mladé dívky.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3047 sec,0.1201 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,766kB