Neděle 20 říjen 2019
Západ zuří, Kurdové se přizpůsobují a prezident Asad je šťastný jako blecha…   
Pridal tk Neděle 20 říjen 2019 - 06:52:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ten myšlenkový chaos ohledně turecké invaze do Sýrie je něco jedinečného.

Dá se říci, že každý dostal to, co si zasloužil.

Kurdové tak dlouho váhali uznat realitu a tak dlouho se bránil uznat suverenitu vlády prezidenta Asada i nad svým územím, tak dlouho ignorovali, že již dvakrát v minulosti prezident Trump jasně a nedvojznačně prohlásil, že mimo jiné ze Sýrie odejde, až se toto upozornění stalo skutečností.

Donald Trump rozhodně Kurdy nezradil. Už ve své volební kampani prohlásil, že USA nebudou světovým četníkem, že nechtějí války a že se stáhnou z těch území, kde tyto nešťastné války vedou. Jen Ohledně Sýrie to v posledním období řekl dvakrát. No a blíží se volby a on musí svůj – navíc jednoznačně správný slib splnit… A tak se rozhodl o odchodu. Správně. USA v Sýrii nikdy být neměly.

Kurdové, kteří si chtějí všude, kde jsou prosadit i za cenu krve samostatnost, neumí hledat kompromis. Měli před očima výsledek, jak dopadlo referendum v Iráku, které na tamějším Kurdistánu bylo vyhlášeno, dopadlo vítězně a s pomocí Američanů jej irácká vláda odmítla.

Museli vědět, že dopadnou v Sýrii stejně a zcela po zásluze.

Je směšné, že celá Evropská unie hysterčila, že invaze znamenala porušení mezinárodního práva a podle prezidenta Zemana dokonce válečná zločin. Kde to vzala? Zeptala se na stanovisko prezidenta Asada?

No nezeptala a ani zeptat nemohla. Evropská unie přece chce Asada už pět let zlikvidovat a to doslova, vydává jednu sankci za druhou, snaží se Syřany vyhladovět a Kurdy využívá jako militantní a agresivní pátou kolonu proti režimu…

Kdybychom to měli zjednodušit, tak Bašár Asad se po devět let nikdy nemohl cítit lépe. Celá turecká invaze, řízená Ruskem ve spolupráci s Trumpem je jedinečným historickým úspěchem.

Jenom stručně:

1. již v první fázi Asadova vojska se posunou k tureckým hranicím, navíc za podmínek, kdy Turci i Kurdové to musejí respektovat. To je bomba…

2. V tomto týdnu Asad vydal provolání k návratu uprchlíku do země, protože země trpí odchodem téměř pěti miliónu mužů muž. Jinými slovy. Natlačení dvou miliónu Syřanů je to nejlepší, co Sýrii mohlo potkat. Nejenom, že Turci postaví za 26 případně 52 mld. dolarů na naše poměry téměř přepychové pěti pokojové vilky včetně zahrádky o 960 m2, ale samozřejmě, je předpoklad, že ne každý Syřen tam zůstane, ale půjde do vnitrozemí, co je jen vítané. Mimochodem na přesun uprchlíků z Turecka navazuje i akce Rusů, kteří po dohodě s libanonskou vládou započali přesun cca dalšího miliónu uprchlíku z Libanonu. Jen včera odejelo z Libanonu 30 autobusů. A snímek jedné rodiny s dítětem nesoucím plakát společně k vítězství, když tato žena plakala štěstím, byl výmluvný. To je další bomba…

3. Poraženi jsou nejen Kurdové, ale zejména Evropská unie.. Tak dlouho vedla proti Asadovi a Putinovi nenávistnou kampaň, tak dlouho alespoň částečně odmítla nést náklady na obnovu zničené země, že nyní zůstala jako pověstný kůl v plotě. Co může? No může solit Erdoganovi nějaké další sankce. Ale to Asadovi taky jistě nevadí. Oslabený Erdogan řízený Putinem, se kterým příští úterý v Soči bude dolaďovat další postup při dobudování bezpečnostní zóny je jistě také příjemný. Konec konců i on byl posledních devět let jeho nepřítelem.

4, A možná si na závěr řekněme, zda Erdogan porušil či neporušil mezinárodní právo. Soudím, že nikoliv. To, že se Evropské unii nelíbí, že jejich pátá kolona Kurdové, dostali ťopku, je jasné. Nicméně, je třeba připomenout a to důrazně, že od vstupu Ruska do konfliktu v Sýrii platí, že Asad výslovně prohlásil, že jeho jménem je oprávněno mluvit Rusko a jen Rusko. Jinými slovy v této vojenské akci Turecka, ve které jsme si vypočítali pro Sýrii jenom klady a víceméně vítězství bez většího boje platí, že co domluvil či toleroval Putin nemůže být v rozporu s mezinárodním právem.

Takhle to totiž je, milánkové…

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHalíku, nejsi Gott, tvůj pohřeb v chrámu Sv. Víta nebude   
Pridal tk Neděle 20 říjen 2019 - 06:48:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ne knězi, zaprodaný ďáblovi, ty ne. Co o tobě čtu, je jen samá „havlovina“. Na stranu jdi, poslanče zla a dej mistru Gottovi pokoj.

Náhodou jsem narazil na článek, jež by mě tolik nezaujal, kdyby v něm Halík neponižoval pohřeb Karla Gotta a Gotta samého. S naprostou lhostejností ho nazývá „hvězdou normalizačního zábavního průmyslu”, což já jsem vzal jako...”řádového bulvárního baviče”, jeho pohřeb v chrámu Sv. Víta považuje za “šílený a nevkusný nápad”, a dovršuje to výkřikem “je to další pokus zatáhnout náboženské a církevní symboly do politiky zemanovsko-babišovského populismu”.

Jednoduše skrytá i přímá urážka za urážkou. Je opojen nenávistí k Zemanovi a jiným dnešním politikům. Církev na lidi tlačí, vždyť celý život se tím zabývá a když chce jeden pohřeb s farářem za rakví tak je to “další pokus, zatáhnout naboženské a církevní symboly do populismu”. Co tedy chceš?

Kdo mu dal slovo aby se “vyzvracel” nad rakví zpěváka, ktereho třeba dirigent a publicista pan Hybš označil za něko, kdo se tu mezi námi již nikdy neobjeví. Chtěl jistě říct: ”Gott byl jen jeden národe. Nikdy nepřijde druhý Karel. Nikdy.“

Halík by v ty dny udělal největší službu Českému národu a Gottově rodině, kdyby odcestoval, nebo se zamknul ve svém bytě, či začal trénovat své vlastní skroky do rakve a tím neměl čas na vypouštění svých jedovatých slin.

Pohřeb se státními poctami, konaný v jedinečném chrámu Sv. Víta byla pro Halíka rána pod pás. To nečekal. Byla to “další morální zkouška církve, dilema mezi věrností prorocké tradici odpůrců zla a kýčové, nemravné servilitě vůči jakékoliv moci,” uzavřel svou jedovatou hubu zastánce nesmyslných církevních blábol, farář Halík.

Když vám stát vracel vaše nakradené pozemky a jinak nazváno majetek, to byl z toho Halik na větvi. Kdyby ten pohřeb se státními poctami navrhnul Havel, vzdával bys mu úctu nad své síly, ale Babiš? Pokrytec jsi Halíku. Pokrytec a maš štěstí, že ta vaše pohádka co lidem tlučete do palic o nebi a pekle, je jen pohádka a Bůh jen vymyšlená figurka. Jinak jsi byl v pekle strážmistrem.

Autor: Frank Krejčí

Zdroj: https://frankkrejci.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=732266

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlaus st. promluvil: Pražská kavárna se nesmířila s výpraskem v r. 1992, před 2 lety se to opakovalo. Došlo i na Havla   
Pridal tk Neděle 20 říjen 2019 - 06:43:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prezident ČR Václav Klaus poskytl rozhovor Lidovým novinám. Promluvil v něm o Václavovi Havlovi, kterého považoval za velkého nepřítele změn. Co ještě o svém „prezidentském kolegovi“ řekl?

V obsáhlém rozhovoru někdejší ministr financí, premiér a český prezident Václav Klaus pronesl, že byl Václav Havel „člověkem z jiného těsta“. Promluvil také o tom, jak se spolu poprvé setkali. Podle Klause st. na konci 60. let oba působili v redakční radě časopisu Tvář. Havla pak ale prý skoro dvacet let neviděl.

Uvádí se také, že Klaus st. zastával naprosto odlišné názory, než jaké vyjadřovali ve svých textech lidé kolem Charty 77.

„Bylo to pro mne daleko více nalevo, daleko více ‚dozelena‘. Bylo v tom ne intelektuálství, ale intelektuálština. Takový ten pocit, že majitelé klíčů k moudru vědí všechno lépe než my ostatní. Že oni mají řídit společnost, ne demokraticky lid. V tom nejlepším slova smyslu,“ uvedl bývalý prezident, s čím tehdy ku příkladu nesouhlasil.

Podle jeho slov ale nedocházelo k tomu, že by za ním Havel nebo někdo z jeho lidí chodil, aby něco dělal jinak. „Spíš něco dělal tak po straně,“ řekl. A co tím měl na mysli?

„Volby v roce 1992 skončily naprostým šokem. Lidé, kterým se dnes říká pražská kavárna a jimž se tehdy říkalo pravdoláskaři či havlisté, se vůbec nedostali do parlamentu. To pro ně byl absolutní šok,“ vysvětlil Klaus.

Dodal, že dotyční od té chvíle dělali, co mohli, jelikož se nesmířili s porážkou. To je podle něj srovnatelné s tím, jak se někteří „lepšolidi“ nedokázali smířit s porážkou ve volbách, kterou utrpěli před dvěma lety.

Dle slov exprezidenta tak Václav Havel alespoň využíval své pravomoci, jako bylo například jmenování celé řady funkcionářů. Jako příklad pak uvedl jmenování Bankovní rady České národní banky.

„Ale nejvíce ke jmenování svých lidí do Ústavního soudu. Instituce, jejíž obrovskou váhu jsme tehdy nebyli schopni docenit a která by vůbec neměla existovat,“ říká.

Klaus st. inspirován Velkou Británií

Klaus se vyjádřil i k tomu, co se snažil dělat on sám. „Ve snaze prezidenta Havla trošku zatahovat do problémů, které řešila vláda, jsem přišel na myšlenku, že každou středu odpoledne po skončení vlády skočím ve Strakovce do auta a pojedu na Hrad. A budu reportovat, co jsme tam řešili, proč jsme to řešili a jak jsme to řešili,“ vysvětloval.

A co vlastně bývalého prezidenta k takovému kroku vedlo? Prozradil, že se inspiroval ve Velké Británii. Právě tam se totiž premiér po každém zasedání svého kabinetu vydal neprodleně informovat královnu. Klausovy informační návštěvy vedoucí na Hrad prý trvaly víc než rok.

„A zdálo se, že to nějakou roli hraje. A v nějaké chvíli to Václav Havel přerušil, že on se u toho dobře necítí, že ho poučuji, že to prostě neakceptuje. Takže to skončilo,“ vysvětlil s tím, že to dle něj byla velká škoda.

Klaus st. totiž zastává názor, že pokud by to tímto způsobem fungovalo vždy, pak by se u nás odehrávalo všechno jinak.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AeSV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNepokoje paralyzovaly Barcelonu. Ve městě probíhají protesty proti vězení katalánských lídrů   
Pridal tk Neděle 20 říjen 2019 - 06:37:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
19. října v Barceloně probíhaly protesty proti trestům pro katalánské lídry. Protesty nabírají na obrátkách, a k čemu to může vést?

V pátek 18. října v Barceloně proběhly velké protesty na podporu katalánských lídrů, kterým soud vynesl rozsudek kvůli organizaci referenda o nezávislost regionu v roce 2017. Do ulic vyšly stovky tisíc lidí.

Během protestů vypukly nepokoje. Účastníci protestní akce s pokřikem „Není kroku zpět!“ zamířili k policejnímu oddělení, před kterým bylo umístěno několik dodávek. Policisté se podle informací snažili demonstranty zastavit pomocí obušků a gumových projektilů. Demonstranti ale na jejich snahu zareagovali tím, že po nich začali házet plechovky, dlažební kostky, kameny a zápalné láhve.

Masové akce začaly v Katalánsku 14. října po tom, co Nejvyšší soud Španělska vynesl rozsudek dvanácti místním politikům kvůli organizaci referenda o nezávislost.

V říjnu 2017 katalánská vláda organizovala referendum o nezávislosti Katalánska na Španělském království. Účastnilo se ho 43 % registrovaných voličů, kteří se drtivými 92 % hlasy vyslovili za nezávislost. Následně místní parlament vyhlásil nezávislost. Madridská vláda výsledky neuznala a katalánskou autonomii naopak omezila.

Ovčáček o protestech

Mluvčí prezidenta České republika Jiří Ovčáček obvinil české liberály z toho, že protesty ignorují, nebo je dokonce schvalují. Podle něj jsou liberální politici a aktivisté v Česku ve své podpoře demonstrací vybíraví. Podle Ovčáčka jim násilnosti ze strany pořádkových sil a tvrdé tresty pro katalánské politiky nevadí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AeKd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína má schopnost dosáhnout realizaci makroskopického hospodářského cíle   
Pridal tk Neděle 20 říjen 2019 - 06:29:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský vicepremiér Liu He (Liu Che) 19. října přednesl projev na slavnostním zahájení Světového zasedání průmyslu virtuální reality (VR) 2019, ve kterém analyzoval současnou čínskou hospodářskou situaci, pozitivně odpovídal na otázky ohledně obchodního jednání mezi Čínou a Spojenými státy a vypustil signál na tři strany, čili základní stav dlouhodobě stabilního rozvoje čínského hospodářství se nezmění, obchodní jednání mezi Čínou a Spojenými státy zaznamenalo podstatné pokroky, které poskytují důležitý základ pro podepsání postupné dohody, a Čína má plnou sebedůvěru a schopnost dosáhnout realizaci makroskopického hospodářského cíle.

Krátkodobý hospodářský výkyv neomezuje čínský hospodářský nárůst a je třeba hledět na něho z makroskopického hlediska. Vzhledem k jednostrannosti a obchodním ochranářstvím globální hospodářský nárůst trpí velkým tlakem. V této situaci hrubý domácí produkt (HDP) v prvních třech čtvrtletích dosáhl téměř sedmdesát bilionů juanů, tedy meziročně vzrostl o 6,2%. Hospodářský rozvoj probíhal stabilně, hospodářská struktura byla nadále zdokonalena a úroveň lidského života se zlepšovala. V situaci pomalého nárůstu globálního hospodářství tyto úspěchy jsou velmi těžké získané a také dokazují, že stabilní a kvalitní rozvoj čínského hospodářství má silnou odolnost vůči rizikům a čínská vláda má dostatečnou dovednost k přeměřenému využití politik.

V současné době probíhají strukturální regulace a opětná rovnováha čínské ekonomiky. Hlavním rozporem v hospodářském provozu je stále přidělování zdrojů. Klíč k řešení strukturální regulace čínské ekonomiky spoléhá na rovnováhu mezi vnitřní spotřebou a vnější spotřebou, rovnováhu mezi spotřebou a investicí a podporou inovace.

Z hlediska poptávky dosahuje HDP na hlavu v Číně téměř 10 tisíc amerických dolarů, což vytváří tuzemský trh s velikou skupinou spotřebitelů na úrovni středního příjmu. Takový trh se stal důležitou silou k podpoře čínského a světového hospodářského nárůstu a také poskytuje obrovský prostor k vnějším výzvám čínského hospodářství. Příspěvek čínského objemu spotřebních výdajů v prvních třech čtvrtletích k světovému hospodářskému nárůstu představuje 60,5%. Během sedmidenního nedávného státního svátku objem čínského maloobchodu meziročně vzrostl o 8,5%. To znamená, že se spotřeba stane důležitým motorem čínského hospodářského rozvoje.

Stojí za poznámku, že Čína vždy podporuje inovaci v otevřeném prostředí. Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) dal jasně najevo, že Čína je ochotna spolupracovat s dalšími zeměmi v oblasti umělé inteligence na základě sloganu „společný rozvoj, společná bezpečnost a společné sdílení" a je ochotna sdílet nejnovější vědeckotechnické průzkumy včetně telekomunikační technologie 5G. Čína rozhodně slibuje, že bez ohledu na změnu vnějšího prostředí podporuje rozvoj průmyslu VR na základě otevření se světu a vítá další země, které chtějí investovat do Číny a spolupracovat v různých formách. To přispěje k sdílení čínského trhu a rozvojové příležitosti. Čína má plnou sebedůvěru a schopnost k realizaci makroskopického hospodářského cíle.  

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedoucí představitelé EU jednomyslně podporovali novou dohodu o Brexitu   
Pridal tk Neděle 20 říjen 2019 - 06:26:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 18. října místního času v Bruselu skončil dvoudenní summit EU. Na tomto summitu vedoucí představitelé EU jednomyslně podporovali novou dohodu o Brexitu, nedosáhli však konsensu o rozšíření EU.

Tento summit EU je pro Spojené království považován za důležitou křižovatku. Jen několik hodin před oficiálním zahájením summitu Evropská komise a britská vláda konečně dosáhly dohody o nové dohodě o Brexitu. Následně byla tato nová dohoda jednomyslně podporována lídry 27 členských států EU s výjimkou Spojeného království. Kromě toho dohoda vstoupí v platnost po schválení Evropským parlamentem a britským parlamentem. Předseda Evropské komise Jean Juncker uvedl, že dohoda mezi oběma stranami je spravedlivá a vyvážená.

Rozšíření EU je dalším velkým problémem tohoto summitu. EU doufá, že pokud jde o uplatňování Severní Makedonie a Albánie ohledně vstupu do EU, mohou zúčastněné strany dosáhnout pokroku. Protože podle předpisů EU vyžaduje zahájení jednání o přistoupení k EU souhlas 28 členských států. Francie a další země se však domnívají, že podmínky současného rozšíření EU jsou stále nezralé, a EU by měla nejprve provést vnitřní reformy. Proto vedoucí představitelé EU nedosáhli konsensu o rozšíření EU.

Na tomto summitu také vedoucí představitelé EU diskutovali o situaci v severovýchodní Sýrii a jednomyslně odsoudili jednostranné vojenské akce Turecka v tomto regionu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1961 sec,0.0662 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,668kB