Středa 13 listopad 2019
Vojenský převrat v Bolívii zafinancovala americká neziskovka National Endowment for Democracy sponzorovaná CIA!   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 06:58:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vojenský převrat v Bolívii zafinancovala americká neziskovka National Endowment for Democracy sponzorovaná CIA! Svržený prezident Evo Morales vyhnal ze země americké vojenské základny, před 6 lety chtěl uzavřít americkou ambasádu a s čínskou těžební společností vyjednal kontrakt na těžbu lithia za více jak 2 miliardy dolarů! Rusové staví v Bolívii jaderné výzkumné centrum a měli rovněž zájem o lithium a uran! Evo Morales dostal azyl v Mexiku a vojenská junta povede zemi k ukrajinskému modelu privatizace národních zdrojů do rukou amerických firem! Jeremy Corbyn puč odsoudil, čeští politici mlčí!

V neděli proběhl v Bolívii vojenský převrat. Nejvyšší velitel bolívijské armády Williams Romero Kaliman vyzval úřadujícího prezidenta Evo Moralese k rezignaci poté, co v hlavním městě La Paz propukly pouliční nepokoje ze strany pravicové opozice, která odmítla uznat výsledek prezidentských voleb. Pouliční gangy připomínající jednotky Pravého sektoru v Kyjevě během tzv. Majdanu začaly demolovat ulice, automobily, vkladní skříně obchodů, začaly stavět barikády a ustanovovat místní výbory samosprávy. Jedná se o stejný rukopis jako na Ukrajině. Roznětkou k nepokojům se stala údajná smrt dvou aktivistů, kteří byli zabiti policií během protivládních protestů proti výsledkům prezidentské volby, ve kterých oblíbený dělnický prezident Evo Morales znovu obhájil svůj mandát. Opozice však tvrdí, že se mělo konat druhé kolo, protože Evo Morales prý nezvítězil s dostatečným 10-procentním náskokem před druhým kandidátem v pořadí.

Demonstrace vypukly s nebývalou brutalitou a terčem útoků se stali všichni, kteří mají něco společného s Evo Moralesem a jeho lidovým hnutím. Maskovaní a ve vojenských taktických uniformách oblečení demonstranti zapalují auta na ulicích, staví barikády a proti nim stojí mohutné skupiny podporovatelů Evo Moralese. Bolívii tak hrozí, že se propadne do stavu občanské války. Vojenská junta pod vedením generála Kalimana vyslala do ulic armádu a policii, ale situace je nepřehledná, protože Evo Morales má mezi lidem obrovskou podporu, na rozdíl od Viktora Janukovyče na Ukrajině v roce 2013. Evo Morales pozvedl životní úroveň jednoho z nejchudších jihoamerických států na ukázkový model lidově-demokratického modelu pokrokové země, bez potřeby cizích peněz, bez potřeby půjček od Mezinárodního měnového fondu, bez potřeby zadlužení u amerického FEDu, tedy bez potřeby zadlužení se u židovských bank. A to se netoleruje, to se neodpouští.

Američané bolívijského prezidenta nenáviděli, zavřel jim základny a znárodnil těžařské podniky

Evo Morales byl v roli prezidenta celkem 14 let a po svém nástupu zahájil politiku bolívarské republiky. Nejprve ze země vyhostil americké vojenské základny, ze kterých operovala především americká CIA. Ty vznikly v Bolívii v 60. letech a právě v Bolívii byl v roce 1967 tehdy zavražděn revolucionář a přítel Fidela Castra z dob kubánské revoluce Ernesto Che Guevara. Evo Morales tyto základny zrušil po nástupu do své funkce v roce 2006. Ihned poté začal proces znárodňování průmyslu a především národního bohatství v oblasti nerostných surovin a energetických podniků. Soukromě těžební společnost v rukách amerických korporací byly znárodněny a veškeré zisky z těžby nerostných surovin byly používány pro provoz a výdaje státu a jeho sociálního systému. Moralesovi se podařilo prakticky vymýtit negramotnost, protože zavedl programy povinného a státem garantovaného školství. To je sice v západních zemích samozřejmost, ale ne v Jižní Americe.

V roce 2013 byl Evo Morales na návštěvě v Moskvě a když se vracel letadlem domů do Bolívie, došlo k pozoruhodnému incidentu. Francie a Portugalsko jeho letadlu na poslední chvíli zakázaly vstup do vzdušného prostoru svých zemí kvůli podezření, že na palubě letadla je Edward Snowden, americký whistleblower, který právě v té době plnil hlavní stránky světových novin po svém útěku z USA do Hong Kongu a potom do Ruska kvůli zveřejnění materiálů o americké NSA, jak špehují úplně všechny. Evo Morales zákaz přeletu nad Francií a Portugalskem označil za akt mezinárodního banditismu USA a pohrozil Washingtonu, že uzavře americkou ambasádu v La Pazu v Bolívii. Evo Morales byl vloni jedním z největších podporovatelů Nicolase Madura ve Venuzele, který čelil vojenskému puči řízeného z USA pomocí loutky a zednáře Juana Guaido. Co se Američanům nepovedlo ve Venezuele, se jim bohužel povedlo nyní v Bolívii.

Bolívie si zopakuje ukrajinský scénář z Majdanu z roku 2013

Americká neziskovka National Endowment for Democracy, která je známa svým napojením a financováním od CIA, a díky čemuž je její zkratka ironicky překládána jako National Endowment for Destabilization, totiž jen za minulý rok nalila do Bolívie přes 1 milion amerických dolarů na účty opozičních organizací, politiků a skupin s cílem připravit půdu pro rozpoutání pouličních nepokojů. Každým rokem se přitom zvyšuje objem peněz, které NED posílá opozici do Bolívie.

Čekalo se pouze na záminku. Stejně jako v roce 2013 na Ukrajině, kdy se čekalo na chybný krok Viktora Janukovyče, aby bylo možné vyvolat nepokoje a pozvat zahraniční televizní štáby. Záminkou na Ukrajině se nakonec stalo Janukovyčovo odmítnutí podpisu Asociační smlouvy Ukrajiny s Evropskou unií, protože smlouva byla a je silně nevýhodná. Smlouva de facto ustanovuje, že Ukrajina musí otevřít svůj trh veškeré produkci, zboží a službám ze všech zemí EU, nesmí na ně uvalovat žádná cla a výměnou za to může Ukrajina získat přístup na evropské kapitálové trhy a půjčovat si od Evropské centrální (Rothschidovy) banky peníze. To je celý princip Asociační smlouvy s EU.

Výsledkem je naprostý rozvrat Ukrajiny a její ekonomiky. Zatímco ukrajinský trh je zaplaven německým a francouzským zbožím, především potravinami druhé jakosti (to samé jako v ČR), místní podniky krachují a lidé přichází o práci, protože ukrajinské firmy neodkáží cenově konkurovat dumpingovým cenám z EU. Typickým příkladem jsou brambory. Ukrajina je potravinářská velmoc, tedy bývala, říkalo se jí obilnice Evropy. Jenže dnes se na Ukrajině kupují sáčkované brambory z Francie, z Kanady a hlavně z USA. Místní zemědělci nedokáží vyrobit brambory za méně peněz, než za kolik se prodávají ty z dovozu. To je jenom jeden z příkladů.

Zamyslete se, proč v Česku jsou brambory dražší než banány. Je to podobné jako v Československu po roce 1989, když Evropská unie tlačila na vládu Václava Klause, aby zavřel a zrušil české cukrovary, protože cukru je přeci dost v celé Evropě. Cukr je ale především strategická surovina, stejně jako sůl, a kdo ovládá výrobu cukru v Evropě, ovládá celou Evropu. Záminka pro převrat v Československu v roce 1989 se jmenovala “mrtvý student” a StB to sehrála brilantně. Poté, co byla rozšířena falešná zpráva o smrti studenta Martina Šmída, kterého prý příslušníci VB zabili během demonstrace 17. listopadu 1989, tak do ulic v Československu vyšly stovky tisíc lidí a už to jelo.

Vojenský puč čekal na vhodnou záminku, aby hořící ulice a ozbrojené bojůvky bylo možné mediálně vykreslovat jako opozici usilující o demokracii

Stejně tak v Bolívii čekali Američané na záminku. A tou záminkou se staly prezidentské volby a následné demonstrace opozice, při kterých prý zemřely dvě osoby. Záminka byla vyrobena a hlavní město La Paz se propadlo de facto do stavu občanské války. Prezident Evo Morales chtěl zabránit krveprolití, a proto rezignoval na funkci. Spolu s ním rezignovali i další členové jeho vlády. Jenže, místo uklidnění se situace ještě více vyhrotila. Opozice totiž ihned po Moralesově rezignaci vydala na prezidenta zatykač a začal na něj hon. Úplně přesně se tak opakují procesy z Ukrajiny, kde ihned po rezignaci Viktora Janukovyče začal Pravý sektor doslova hon na ukrajinského prezidenta. Ten nakonec uprchl do Ruska, kde získal politický azyl. Bolívijský prezident nejprve nechtěl z Bolívie odejít, odletěl z La Pazu do města Chimore.

Jenže poté, co jeho tajná služba ho informovala, že cílem protestujících je jeho poprava, rozhodl se pro přijetí azylu, který mu nabídlo Mexiko. Evo Morales tedy odletěl do Mexika, ale z paluby mexického vládního letadla slíbil, že se vrátí a bude ještě silnější než kdykoliv předtím, protože za ním stojí bolívijský lid. Na rozdíl od Viktora Janukovyče je Moralesův návrat opravdu reálný, protože má v Bolívii obrovskou podporu obyčejných lidí. Jenže, zůstává zodpovědět jednu zásadní otázku, proč Američané mají zájem o Bolívii, že sponzorují svržení lidově oblíbeného prezidenta?

Bolívie sice má slušné zásoby nerostného bohatství, ale proč zrovna teď? Důvodem pro svržení Evo Moralese je Rusko a rovněž Čína a její nastupující vliv v Jižní Americe, čehož se američtí neoconi děsí. Moralesova vláda totiž letos v únoru podepsala mamutí kontrakt s čínskou polostátní firmou Xinjiang TBEA Group Co Ltd, která bude spolu s bolívijskou státní těžební firmou YLB těžit lithium pro výrobu autobaterií. Bolívie má totiž jedny z největších zásob lithia na světě. A tím je vysvětleno úplně vše.

Tajemství účelu puče je odhaleno, Američané jsou zděšení z kontraktů Moralesovy vlády s čínskými a ruskými firmami na těžbu lithia a výzkum zásob uranu

Strategický kontrakt za 2.3 miliardy USD by totiž v Bolívii otevřel zpracovatelskou a obchodní platformu pro čínské obchodní aktivity, odkud by Čína mohla expandovat do dalších jihoamerických zemí, které jsou ale pod kontrolou USA. Toto obrovské ohrožení amerických zájmů tak bylo třeba eliminovat. CIA tak skrze neziskovku NED nalila bolívijské pravicové opozici miliony dolarů za několik posledních let a čekalo se na vhodný okamžik, kdy rozpoutat v zemi Majdan.

Když v únoru tohoto roku navíc Bolívie podepsala smlouvu s Číňany o lithiu, nešlo už dál na nic čekat. I kdyby prezidentské volby dopadly jednomyslně a žádný protikandidát by nebyl, demonstrace by stejně vypukly. Rukopis je stejný, ozbrojenci v ulicích, hořící automobily, mírný a slušný prezident, který chce situaci uklidnit svojí rezignací a odstoupením, ale následuje více násilí a hon na prezidenta, kterému až poté dochází, že mu nejde jen o funkci, ale rovnou už o život.

Šéf britské Labour Party Jeremy Corbyn odsoudil svržení Evo Moralese a označil proces za vojenský puč. Britský ministr zahraničí Dominic Rabb ihned poté Corbyna zkritizoval, že upřednostňuje marxistickou ideologii před demokracií při procesech v Bolívii. Mimochodem, otcem Dominica Rabba byl Peter Rabb, český Žid, který v roce 1938 ve věku 6 let přijel do Velké Británie z Československa po podpisu Mnichovské dohody. Ministr zahraničí Velké Británie tak má československý a hlavně židovský původ, po otci. A tím je to dané, že kritizuje Corbyna, který se zastal Evo Moralese.

Žádný jiný evropský představitel puč v Bolívii neodsoudil, ani český prezident, ani nikdo z českých politiků, ani z SPD. Pokud se ptáte, proč je lithium spouštěčem pučů a převratů, tak se stačí podívat na mediální zprávu z července tohoto roku. Evo Morales byl opět v Moskvě a Vladimir Putin vyjádřil zájem právě o bolívijské litihum, ruské podniky by mohly přímo v Bolívii postavit závody na zpracování lithia.

A to není všechno. Při státní návštěvě v Moskvě zaznělo něco, co si dovedu představit, že Američany, Pentagon a CIA vyděsilo a rozzuřilo k nepříčetnosti. Evo Morales totiž Vladimiru Putinovi poděkoval za to, že vybuduje Nukleární výzkumné centrum v bolívijském El Alto. Výzkumné centrum ve městě s nadmořskou výškou 4000 metrů staví ruská firma Rosatom na základě smlouvy z roku 2016. Rosatom zatím proinvestoval 500 milionů dolarů. A tím máte celý kompletní obraz vymalovaný.

Když Američané nemohou v nějaké zemi ovlivnit a vyhrát volby se svými zaplacenými kandidáty, provedou vojenský puč a povstání z ulice a politiky dosadí k moci bez voleb, viz. Ukrajina

Teď už vám doufám dochází, proč Američané zorganizovali v Bolívii vojenský převrat, protože z Bolívie se pomalu stává jihoamerická země prostoupená čínskými a ruskými investicemi, čínskými těžaři, ruskými zpracovatelskými a dokonce výzkumnými závody v oblasti jaderného výzkumu. Předpokládám, že tohle vám Česká televize neřekne, ani se to nedočtete na mainstreamových serverech. Evo Morales nebyl svržen kvůli tomu, aby v Bolívii byla sluníčková demokracie západních hodnot, ale aby USA zabránily Číně a Rusku v realizaci investic v Bolívii, aby se lithium nedostalo do rukou Číně a Rusům, a aby Bolívie neměla svůj vlastní jaderný výzkum. Protože Bolívie je i zemí, kde se nachází uran. Doufám, že už chápete, o co se v Bolívii hraje.

Je mi na zvracení z české politické scény. Nikdo z politiků neodsoudil vojenský puč v Bolívii. Stejně jako v případě puče ve Venezuele. Všichni vědí, že je to práce Američanů, ale není odvaha se ozvat. Proto Jeremy Corbyn zaslouží uznání, protože alespoň on se postavil proti tomuto procesu a odsoudil tento vojenský puč. Nicméně je třeba říct, že Nicolas Maduro ve Venezuele zvládl situaci mnohem lépe, protože se rozhodl vzdorovat puči a získal armádu na svoji stranu. Proto celý puč ve Venezuele zkrachoval a Juan Guaido je zapomenut. Evo Morales může totiž být stále ikonou v cizině, ale Bolívie se propadne do občanské války, Viděli jsme to v Nikaragui v 80. letech, a nejen tam. Kdekoliv mají Američané své zájmy v Jižní Americe, tam probíhají vojenské puče a převraty, po kterých k moci nastupují pro-americké loutky. A spolu s loutkami se spouští i brutální privatizační procesy. Jak na Ukrajině, tak v Bolívii. A politici v Evropě, až na výjimky, mlčí.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČemu máme věřit   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 06:45:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pravda a moderní propaganda v mediálním prostoru

Pravda je a vždy byla přeci jen pro malou hrstku odvážných, zvědavých lidí s kritickým myšlením. Vládní systémy ve všech dobách odvozovaly svoji moc z nějaké ideologie, propagandy, pravdy, které byly nezpochybnitelné. Moderní doba svým médii sebou ovšem přinesla mnohem větší možnosti propagandy než byly kdy dříve.

V dnešní době lidé získávají informace z nejrůznějších médií nejčastěji z TV, internetu, sítí, blogů, webů a prakticky vymizela četba knih a studium, které umožňovalo ověřování nabízených faktů.

V dějinách existovala vždy malá skupina lidí a někdy jen dokonce jednotlivci, kteří svým vzděláním a kritickým myšlením poukazovali na nepravdivé výklady těchto ideologií a na mezery v jejich systému. Dnes se těmto lidem říká hanlivě intelektuálové a jejich význam upadl téměř v zapomnění, avšak jejich úlohu dnes nahradili investigativní novináři, aktivisté. Tito lidé jsou dnes ohroženi a někdy dokonce v ohrožení života. Uvedu jen některé současné historiky a autory, kteří mě velmi ovlivnili např. Noam Chomsky, Daniele Ganser, Udo Ulfkotte, Luke Harding, Manfred Spitzer, Umberto Eco, Tomáš Sedláček a mnoho dalších.

Uvedu zde na několika příkladech z nedávné doby, jak dnes propaganda znovu pracuje v plném rozsahu a skrytě si podmaňuje lid. Noam Chomsky si všiml skutečnosti, že média v dnešním světě nejsou svobodná, ale jsou podřízena zájmům bohatých. V té souvislosti mluví o tzv. mediokracii. Mnoho lidí se domnívá, že propaganda byla součástí totalitních režimů a s jejich koncem také odešla.

Propaganda obsahuje vždy poselství, které by mělo být co nejjednodušší a nejsrozumitelnější, aby oslovilo co nejvíce lidí. Dnes se stále dokola opakují politická hesla jako bezpečnost, zdraví, svoboda, demokracie, pravda, dobro, národ a v poslední době zejména imigrace a nezaměstnanost. Což jsou bezesporu nadčasové hodnoty a důležitá témata. Ovšem záleží na tom, jak se s těmito tématy naloží, jak se interpretují. Na příklad po útocích 11. září v USA víme, jak se téma bezpečnosti občanů změnilo v kontrolu a sledování prakticky všech občanů světa, jak odhalil E. Snowden, a jak neuvěřitelně narostl rozpočet USA na zbrojení zejména za prezidentství nositele nobelovy ceny za mír B. Obamy.

Chomsky mluví o privatizaci médií ve Spojených státech amerických již s rozvojem rádia na počátku minulého století. Soukromé vlastnictví postupem času dostihlo také další média (internet nebo televizi) po celém světě. Díky tomu vlastníci mediálních korporací mají možnost ovlivňovat obsah sdělení, které vytvářejí jejich zaměstnanci. Chomsky tak souhlasí s Farkasem, že prostřednictvím médií jsou vydávány pseudoinformace. Ty jsou prokládány reklamou za účelem zisku korporací. O zásadních problémech se pak podle Farkase v mainstreamových médiích nehovoří a nezávislá média, která jsou již tak v menšině, ztrácejí prostor. Výsledkem je „informační společnost“, ve které je člověk zahlcen stále zrychlujícími se informacemi a není schopen rozeznat, které jsou pravdivé a skutečně důležité.

Chomsky myslí, že v nepřeberném množství informací na internetu je stále možné nalézt ty pravé a skutečné. Tyto zprávy však nejsou veřejnosti předkládány tak snadno jako mainstreamové. Je třeba po nich pátrat, což dělá jen malá část lidské populace.

Novináři nají předem daný výběr témat, na kterých budou pracovat a je třeba se tedy zajímat i o to, co nám neříkají. Exisují témata, o kterých se nediskutuje, která jsou nezpochybnitelná. Např. dnes na některých velkých TV nebudou probírat kriticky např. NATO, okupace Palestiny Izraelem, vyzbrojování islamistů USA, dronová válka, tajné operace CIA apod.

Na příkladu NATO si můžeme ukázat, jak dlouhodobě média informují jednostranně a o určitých aspektech neinformují vůbec. Jak popsal v knize Daniel Ganser: Nezákonné války. Jak země NATO sabotují OSN kronika doby od Kuby po Sýrii. Organizace NATO dala znovu jasně najevo, že se bombardováním Bosny v roce 1995 a prvním nasazením svých bojových letounů mimo území NATO proměnila z obranné aliance v útočné spojenectví. NATO bombardovalo Kosovo v r. 1999, tímto činem se jasně a zřetelně proměnila z obranné aliance v útočné spojenectví. To dále pokračovalo napadením 2011 – Líbye, Sýrie – Válka v Sýrii je vlastně novým vydáním spolupráce USA a CIA s džihádisty, známé z Afghánistánu 80. let, nebo z války v Bosně v 90. letech. Dezinformace a zakrývání fakt je nedílnou součástí NATO od jeho počátků.

Jeremy Scahill ve své knize Tajné války, svět je bitevní pole. (2015) popisuje hrůznou noc v Gardézu 12. února 2010, kde JSOC, speciální úderná jednotka likvidovala cíle podle seznamu „potenciálních teroristů“, častokrát byli vystopováni ti praví a byli zabiti, ale také v mnoha případech byli zabiti nesprávní lidé. Mathew Hoh prošetřoval několik zpackaných nočních útoků, u kterých bylo jasné, že byl na nevinné lidi.

List New York Times informoval krátkou zprávou, která celkově shrnula vysvětlení NATO. O život přišli tři ženy a dva muži a skupinu zabili tálibánští radikálové, kteří zaútočili během večírku, kde se oslavovalo narození dítěte. NATO slíbilo „společné vyšetřování“, ke kterému však nikdy nedošlo.

NATO nese vinu, řekl Smith – nesprávnou volbou slov. Nezákonné války NATO v Afghánistánu, Iráku, Libyi a Sýrii, které vyvolaly nestabilitu, beznaděj a chaos, vedly k posílení islamismu ve světě.

Pavel Šafář

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8087-cemu-mame-verit.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Šolta: Počátek listopadových událostí proběhl v souladu se sovětskými představami   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 06:41:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V roce 1999 uspořádal Ústav pro soudobé dějiny AV ČR mezinárodní konferenci k 10. výročí sametové revoluce. V diskusi jsem vystoupil s příspěvkem o své návštěvě sovětské ambasády 21. 11. 1989. Prof. V. Prečan, který řídil konferenci a detaily této mé návštěvy znal již 9 let, mi však ihned po první větě nechal vypnout mikrofon. Přítomný prof. Georgij Ch. Šachnazarov, bývalý poradce M. S. Gorbačova pro východní Evropu, ke mně přistoupil: „Měl jste pravdu. Proč vás tedy nenechali domluvit?“

Díky tomuto extempore jsem se s ním seznámil a diskutovali jsme potom spolu ještě několikrát. Vysvětloval mi zoufalou situaci, ve které se Sovětský svaz koncem 80. let nacházel: „Sovětský svaz se nám tehdy každým dnem doslova rozpadal pod rukama! Dělali jsme vše, abychom jej zachránili. Byli jsme připraveni pro jeho záchranu obětovat všechno, i své satelity ve východní Evropě! Bez nás by stejně jako socialistické režimy nepřežily. Kdybychom tehdy měli více času a jednali s větším rozmyslem a ne pod neúnosným tlakem, létaly by tyto východoevropské satelity dodnes v orbitu Moskvy! Kdybychom bývali s perestrojkou uspěli a SSSR zachránili, výrazný úspěch našeho zbrusu nového modelu socialismu by potom tyto dnes „opuštěné“ satelity k nám určitě opět přitáhl.“

K otázce rozpadu Československa byl velice kritický, přiznával sovětský podíl na něm. „Náš přístup v otázce Slovenska byl chybou! Nepředpokládali jsme, že Slovensko bude tak silně katolické a proněmecké!“

Setkání s generálem Leonidem

Před šesti lety jsem se setkal s bývalým generálem PGU (1. hlavní správy KGB – rozvědky) Leonidem, který mi zasvěceně vyprávěl, jak byl v srpnu 1989 navelen v roli analytika, podotýkám že proti vůli velvyslance Lomakina , na zdejší sovětské velvyslanectví se supertajným zadáním: Zajistit hladký průběh převratu v ČSSR. Vedle sledování a analýzy řady paralelních snah o radikální změnu poměrů v podání jednotlivých politických formací, partiček a jednotlivců o radikální změnu poměrů, se kterými též konzultoval, se zaměřil na výběr budoucího potenciálního lídra v Československu. Do samotného průběhu zdejších událostí po 17. listopadu nesmělo velvyslanectví přímo vstupovat, mohlo je pouze monitorovat.

O to důležitější byla proto detailní příprava adekvátních podmínek pro rozhodující změnu. Generál Leonid se proto konspirativně scházel s jednotlivými pretendenty, údajně došlo ke kontaktům i s Václavem Havlem, a s jejich podporovateli. Průběžně vše koordinoval s moskevskou centrálou, pražského velvyslance obcházel. Připravovaná změna musela být radikální a dostatečně přesvědčivá, nemohl ji proto reprezentovat nikdo z dosavadního vedení KSČ. Ladislav Adamec i Miroslav Štěpán byli centrálou předem odepsáni, což Lomakin nemusel vědět.

Oproti ostatním východoevropským zemím se průběh reforem v ČSSR značně opožďoval, po jarním experimentu v Polsku a v létě v Maďarsku proběhly úspěšně změny již také v NDR a v Bulharsku. Jenom v Praze reformy zamrzly, nebylo by účelné je trochu povzbudit, popostrčit? Bylo nanejvýš žádoucí, aby ještě před summitem na Maltě ( 2.-3. 12. 1989), se v Československu viditelně alespoň nastartovaly první nevratné kroky zásadních změn! V tomto ohledu představuje významný faktor přílet delegace vedené místopředsedou KGB generálporučíkem Viktorem Fjodorovičem Gruškem na pravidelnou poradu s bratrskou československou službou dne 17. 11. 1989. (Byla to shoda okolností, že to bylo právě v den D pro zahájení vzpoury proti režimu?) Intensita československo-sovětské spolupráce byla v oblasti ozbrojených sborů a silových organizací tradičně nejvyšší, navíc podléhala striktní hierarchické struktuře Varšavské smlouvy, které veleli výhradně Sověti. Sebemenší náznaky antisovětismu patřily mezi nejtěžší hříchy v kariéře, proto naprostá subordinace formální i neformální zde byla samozřejmostí.

Sametová revoluce se nacházela ještě v prenatálním stádiu, když generál Gruško nad ránem 18. 11. 1989 přesvědčoval přítomné náčelníky kontrarozvědky (II. správy Státní bezpečnosti), že ze sovětského pohledu je absolutně vyloučeno, aby dva týdny před Maltou docházelo v Československu k masakrům, jako byl ten včerejší na Národní třídě! Pravděpodobně jim vysvětloval, že po zkušenostech z pořádání „kulatých stolů“ v ostatních socialistických zemích, je výhodnější s opozicí jednat, diskutovat, snažit se ji zapojit, lépe řečeno namočit do odpovědnosti za řešení problémů země, než ji kontraproduktivně zahánět do kouta či za katr. Vyzýval je, aby neodkladně zabezpečili, že v zemi už nedojde k další vlně nepředvídatelného násilí, nebude vyvolán nezvladatelný chaos a destabilizace celé společnosti.

Na rozdíl od řady předchozích demonstrací, které končily vzápětí po jejich násilném rozehnání, se nyní „Národní třída“ stala rozbuškou, jež po krátkém váhání probudila nabuzené a nedočkavé masy a zvedla je o víkendu z pohodlí domova, studentských kolejí, hospod a kaváren. V pondělí se přidali další z kanceláří a fabrik, ozval se dosud izolovaný venkov a už se to rozjelo, věci se daly naráz do pohybu, zrodil se Listopad s velkým L.

Exaltovaní divadelníci a zbití studenti se v sobotu ještě ani nezačali scházet v Realistickém divadle, když generál Alojz Lorenc, v zastoupení nepřítomného federálního ministra vnitra, 18. 11. 1989 již v poledne vydal rozkaz, kterým nařizoval všem jednotkám Bezpečnosti nevstupovat do aktuálních událostí, pouze je zpravodajsky dokumentovat, tedy zdržet se násilí proti demonstrantům a nezatýkat opozici. Revoluce tak nebyla zahnána do podzemí, ale mohla se volně scházet na ulicích a na náměstích a poznenáhlu se šířit po celé zemi. Dalším neodkladným úkolem představitelů československé kontrarozvědky bylo důrazně přesvědčit o právě přijatém řešení také vrcholné armádní kruhy. Bylo nutno rychle předejít případným snahám některých příliš agilních generálů zneužít podřízených vojsk k záchraně pozic konzervativních vůdců starého, přežitého režimu, zchladit jejich horké hlavy, aby nevyjeli s tanky do ulic.

Zvažovaly se různé formy, jak eventuálně překlenout kritické období neklidu až do pořádání svobodných voleb v ČSSR, k nimž Sověti vybízeli. Generála Leonid zdůraznil, že Sověti tehdy disponovali dostatečnými pákami, aby zvládli i případné nebezpečné excesy, výpady ze strany některých jednotek Bezpečnosti a československé armády, které se dopředu nedaly úplně vyloučit. Nenásilný průběh listopadových událostí proto ze zálohy jistily také útvary Střední skupiny sovětských vojsk umístěných v ČSSR. Z ležení a kasáren sice nevyjely, byly však plně připraveny zakročit.

Sovětské kontakty s dosavadním konzervativním vedením KSČ byly v týdnu po 17. listopadu většinou silně redukovány, v některých případech i bojkotovány. (Nikdo mi na velvyslanectví nebral telefon, stěžoval si generální tajemník.)

Nevídaný prostor pro vyjednávání o československé budoucnosti se naopak široce otevíral občanské veřejnosti, která po počátečním tápání usilovně hledala možná východiska a přijatelné kompromisy, obtížně formulovala budoucí program a vedení. Moc ležela bezvládně na ulici. Kdo byl informován předem a lépe připraven se jí rychle zmocnit, ten měl nespornou výhodu. Budova sovětské ambasády byla experty tak přeplněna naposledy v roce 1968, bedlivě sledovali a průběžně analyzovali každodenní vývoj situace. Se zástupci československé opozice a veřejnosti operativně diskutovali mj. čtyři „zamové“ - čti zástupci vedoucích nejdůležitějších oddělení ÚV KSSS. Někteří dokonce tajně navštívili Václava Havla na Vinohradech, zdržovali se však veřejných vystoupení.

Na závěr rozhovoru mi generál Leonid potvrdil dřívější informaci prof. G. Ch. Šachnazarova , že počáteční etapa listopadových událostí v ČSSR proběhla více méně v souladu se sovětskými představami. Shody na jménu pozdějšího vítěze bylo dosaženo s druhou stranou přibližně deset dnů ještě před 17. listopadem 1989! Gorbačov vyžadoval, aby nevratné změny u nás byly nastartovány ještě před summitem na Maltě a uskutečnily se nenásilnou formou. Svěřený úkol byl splněn a generál povýšen.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský rozvědčík z vedení Bílých přileb po smrti   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 06:17:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský rozvědčík, který založil a působil ve vedení tzv. Bílých přileb v Sýrii, James Le Mesurier, je po smrti. «Vypadl» z okna svého bytu v Istanbulu, kde byl ráno nalezen se zlámanýma rukama a nohama a pořezanou tváří...

Bílé přilby pod jeho vedením propagandisticky inscenovaly útoky Syrské armády sudovými bombami jakoby proti vlastním občanům na podkopání důvěry obyvatelstva ve státní syrskou armádu, a posléze jakoby chemickými zbraněmi zas jako záminku pro americké útoky.

Spojenecké televize vč. českých «kousky» Bílých přileb nekriticky vysílaly. «Náhodnou» smrt «mozku» Bílých přileb, která vypadá spíše na pomstu syrské tajné služby, asi jen tak vysílat nebudou.

Tím pádem zřejmě Británie ukončí financování Bílých přileb, neboť již nad nimi nebude mít kontrolu. Fejky o útocích sudovými bombami nebo chemickými zbraněmi tak už asi neuslyšíme. V Syrské arabské republice jsou Bílé přilby nazírány jako jedna z teroristických skupin (pod taktovkou západních zemí).

Zdroj: https://time.com/5723866/james-le-mesurier-white-helmets-dies-turkey/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. století   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 06:14:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
POZVÁNKA NA SEMINÁŘ: „Pronásledování křesťanů v 21. století“ Vážení kolegové a přátelé, dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozval na odborný seminář, který bude zabývat problematikou pronásledování křesťanů a útoků na křesťanství nejrůznějšího typu a charakteru v dnešním světě. Dle oficiálních statistik a údajů (nejen) křesťanských organizací rok od roku těchto útoků přibývá. Na našem semináři se budeme, i za účasti zahraničních hostů, především snažit hledat odpovědi na otázky, jaké jsou skutečné příčiny a důvody těchto jevů.

Kdy: úterý 19. listopadu 2019 od 10 do 16 hodin

Kde: Poslanecká sněmovna, sál J 205, budova Sněmovní 1, Praha 1

Registrace účastníků: 9:30 - 10:00

Svou účast, prosím, potvrďte na e-mail dolezalt©psp.cz
Při vstupu do sněmovny budete požádáni o předložení občanského průkazu.

Na setkání s Vámi se těší

Mgr. Jiří Kobza
místopředseda Výboru pro evropské záležitosti a Zahraničního výboru
Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Seznam vystupujících:

Mgr. Michal Semín
publicista, spisovatel, překladatel
„Křesťané pod bičem liberalismu: diskriminace křesťanů v současné západní Evropě“

Lukáš Lhoťan
nakladatel, spisovatel, publicista
„Třetí vlna islamizace – historický kontext muslimské expanze, důvody přitažlivosti islamismu, islamizace Evropy v kontextu vnitromuslimského vývoje“

Pavel Fendek
spisovatel, publicista, ekonom
„Náboženské, ideologické a politické motivy pronásledování křesťanů v historickém kontextu“

PhDr. Petr Hampl, Ph.D
sociolog, publicista, spisovatel
„Sociologický a kulturní kontext pronásledování křesťanů v Evropě“

Vladimír Adámek
analytik, Hlas mučedníků
„Pronásledování křesťanů v afrických zemích“

Mgr. et. Mgr. Věra Miláčková
antropoložka, religionistka
„Typologie pronásledování křesťanů se zaměřením na Sýrii, Irák a Egypt“

Mgr. Rafael Rafaj
publicista, spisovatel, ředitel Institutu národní politiky
„Nežádoucí symbol křesťana v globální světovládě“

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA by mohly přestat poskytovat finanční podporu WTO   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 06:08:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy americké by mohly přestat poskytovat finanční pomoc Světové obchodní organizaci (WTO). Informovala o tom agentura Bloomberg, která se odkazovala na zdroj a dokument WTO.

Ve zprávě z 22. listopadu se uvádí, že mají Spojené státy v plánu učinit prohlášení o „systémových problémech týkajících se plateb členům odvolacího orgánu“.

Dané prohlášení Spojených států tak ohrožuje fungování Světové obchodní organizace. Podle agentury totiž USA investují do ročního rozpočtu WTO, ve srovnání s ostatními zeměmi, největší částku. V roce 2019 Spojené státy organizaci údajně přispěly 22,7 milionu franků (asi 22,8 milionu amerických dolarů).

„Pokud USA jednostranně přestanou s financováním, mohlo by to ohrozit fungování WTO a donutit země, aby přehodnotily svou závislost na organizaci,“ uvádí se ve zprávě.

Zároveň se poznamenává, že by Spojené státy mohou zastavit financování již začátkem příštího roku. Uvádí se, že daná organizace musí do 31. prosince přijmout rozpočtový plán na období 2020 až 2021.

Kromě toho se v dokumentu WTO uvádí, že takový krok ze strany Spojených států je jakousi formou eskalace konfliktu s organizací. Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa se domnívá, že systém řešení sporů WTO porušuje suverénní práva státu. Kromě toho Spojené státy obviňují Světovou obchodní organizaci z toho, že za poslední dvě desetiletí umožnila zvýšení ekonomického vlivu Číny.

Lídři G20 oznámili, že je potřeba reforma WTO

Spojené státy využijí všechny právní prostředky, aby zabránily udělení úlevy v rámci WTO státům, které se prohlásily za rozvojové, zejména Číně.

Kromě toho má Washington v úmyslu neuznat některé ekonomiky za rozvojové, pokud americké orgány považují tento status za nezasloužený.

Americký prezident zdůraznil, že „Světová obchodní organizace potřebuje reformu“, a bez tohoto „nebude schopna uspokojit potřeby pracovníků a podniků“.

„Potřeba reformy mezinárodních hospodářských institucí není jen problémem pro Spojené státy, ale také pro všechny země, které se účastní světového trhu. Pokud jde o WTO, neexistuje žádná naděje na pokrok v řešení tohoto problému, dokud nebudou nejvyspělejší země světa připraveny přijmout všechny závazky související s členstvím ve WTO,“ řekl Trump.

Světová obchodní organizace

WTO je mezinárodní organizace, která vznikla v roce 1995 jako nástupce Všeobecné dohody o clech a obchodu. Sídlo této organizace je v Ženevě. Hlavním úkolem Světové obchodní organizace je rovnost v rámci otevřeného trhu. WTO se členským státům poskytnout mechanismus, s jehož pomocí mohou státy redukovat obchodní bariéry.

Členem WTO je celkem 164 států. EU je od roku 1995 v rámci WTO samostatným subjektem, který zastupuje všech 28 členských států, a to prostřednictvím Evropské komise. Od roku 2004, respektive 2005, je tedy členem i Česko.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Avbb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo spravedlnosti zařadilo českou neziskovku Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 06:03:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo spravedlnosti RF zařadilo českou organizaci Člověk v tísni na seznam zahraničních a nevládních organizací, jejichž činnost je v Rusku považována za nežádoucí. Takové informace se uvádí ve zprávě na oficiálních stránkách ministerstva.

Uvádí se, že daná neziskovka je na seznam nežádoucích organizací v Rusku od 7. listopadu roku 2019, a to na základě rozhodnutí náměstka generálního prokurátora Ruské federace. Takové rozhodnutí bylo učiněno v rámci boje proti osobám „zapojeným do porušování základních lidských práv a svobod“.

Člověk v tísni se tak stal již devatenáctou organizací v pořadí, jejíž činnost ruské ministerstvo spravedlnosti označilo za nežádoucí. Tato nezisková organizace přitom považuje za svůj hlavní cíl poskytování pomoci v krizových bodech a podporu rozvoje demokracie a lidských práv ve světě.

Již v červenci ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo na tento seznam kanadskou nevládní organizaci Světový kongres Ukrajinců.

Kromě toho generální prokuratura zahrnula na seznam organizací uznaných za nežádoucí také Nadaci svobodné Rusko (Free Russia Foundation, pozn. red.).

V případě, že je daná organizace do zmiňovaného seznamu zařazena, jsou její účty zmrazeny a dceřiné společnosti jsou uzavřeny. Nežádoucím organizacím je také zakázáno pořádat veřejné akce (od seminářů až po shromáždění), shromažďovat a distribuovat své materiály, a to i prostřednictvím médií.

Pokud budou zahraniční nevládní organizace v Rusku nadále fungovat i v rozporu s tímto zákazem, pak budou muset zaplatit administrativní pokutu ve výši až 100 tisíc rublů. Stejně tak budou potrestáni i jejich zaměstnanci. Peněžní pokuta za spolupráci se zakázanými organizacemi pak činí 20–25 tisíc rublů pro úředníky, až 15 tisíc rublů pro obyčejné občany a 50–100 tisíc rublů pro banky.

Reakce Člověka v tísni

Organizace Člověk v tísni zareagovala na zprávu z Ruska na svých oficiálních stránkách na Facebooku. Uvádí, že zařazení na seznam nežádoucích organizací pro ni není překvapením, i přesto to ale považuje za nepříjemnost.

„Zařazení na seznam nežádoucích organizací je samozřejmě nepříjemnost, doufali jsme, že se to stane později, ale nejsme první a ani poslední komu se to stalo,“ podotýkají.

Dále organizace uvedla, jaké kroky v souvislosti s tímto rozhodnutím podnikne dále.

„V tuto chvíli zastavujeme veškeré aktivity na podporu ruských partnerů a přátel, abychom je neohrožovali a budeme si muset promyslet jaké kroky podnikneme k tomu, abychom byli opatrnější, ale v žádném případě to neznamená, že bychom v Rusku přestali pracovat,“ prohlásili v organizaci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AvaX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpolupráce mezi Čínou a Řeckem se zlepšuje   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 05:57:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) je od 10. do 12. listopadu na návštěvě Řecka. Během návštěvy si vedoucí představitelé obou zemí vyměnili názory na upevňování vzájemně politické důvěry, prohlubování skutečné spolupráce, podporování civilizačního dialogu a další otázky, při čemž dosáhli důležitého konsenzu a bohatých výsledků. To ukazuje, že čínsko-řecké všestranné strategické partnerství na základě civilizační výměny a vzájemně výhodné spolupráce se dál zlepšuje, což nepochybně přinese lidem obou zemí nové příležitosti k rozvoji a podpoří to vztahy mezi Čínou a Evropou.

Čínský prezident Xi Jinping předložil během návštěvy Řecka čtyři návrhy na skutečnou spolupráci obou zemí. Hlavní z nich je posilovat propojení společné výstavby Pásma a stezky s výstavbou důležitého mezinárodního logistického centra v Řecku, a co nejrychleji vybudovat přístav Pireus na největší přístav v oblasti Středomoří. Kromě toho, prezident Xi Jinping také navrhl rozšíření oboustranného obchodu a investic mezi Čínou a Řeckem, prohloubení kulturní výměny a posílení vztahů mezi Čínou a Evropou.

Řečtí vedoucí představitelé jasně uvedli, že jsou ochotni hrát aktivní roli na podporu celkových vztahů mezi EU a Čínou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína: Příčinou íránské krize je jednostranné odstoupení Spojených států od všestranné dohody o íránské jaderné otázce   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 05:56:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí pan Geng Shuang (Keng Šuang) 12. listopadu na pravidelné tiskové konferenci řekl, že příčinou íránské krize je jednostranné odstoupení Spojených států od všestranné dohody o íránské jaderné otázce. Spojené státy by měly opustit toto nesprávné rozhodnutí, poskytnout prostor pro diplomatické úsilí a vytvořit podmínky pro zmírnění situace.

Mezinárodní agentura pro atomovou energii zveřejnila 11. listopadu nejnovější zprávu o situaci v Íránu. Ministři zahraničních věcí Velké Británie, Francie, Německa a vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku zveřejnili téhož dne společné prohlášení, ve kterém vyjádřili vážné znepokojení ohledně íránského rozhodnutí o opětovném zahájení obohacování uranu v jaderném zařízení Fordo.

Geng Shuang dodal, že příslušné strany včetně EU a Íránu by měly zachovávat klid a usilovat o řešení neshod v rámci všestranné dohody o íránské jaderné otázce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 05:53:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nyní, kdy splaskl podfuk „něco za něco“ nazvaný Russiagate, vymýšlejí presstitutky další podfuk tohoto stylu, který by se na Trumpovu hlavu dal hodit. A jaký podfuk má to být tentokrát?

Právě jsem doposlouchal CIA řízenou debatu tří pochybně vyhlížejících mužů na televizi NPR, kteří sdělili národu následovné: Je sice pravda, že Trump v telefonickém hovoru se Zelenským neslíbil ukrajinskému prezidentovi výměnou za pokračující ukrajinské soudní stíhání Bidenova syna svou návštěvu Ukrajiny, ale tu prý slíbili Trumpovi poradci a pomocníci poradcům a pomocníkům Zelenského. Není o tom sice nikde žádný záznam a žádný důkaz, ale tak to prý je.

I k takovýmto ubohostem se tedy probíhající puč proti americkému prezidentovi uchyluje.

Nicméně i tak může puč uspět.

Je známou skutečností, že dřívější ředitel CIA aféru Brennan Russiagate, naplńující všechny znaky pobuřování, zorganizoval, a stejně známo je i to, že ředitel FBI Comey spáchal zločin tím, že na podporu této aféry obelhal protišpionážní soud FISA. Stejně, jako se ví o tom, že spiknutí proti Trumpovu zvolení prezidentem se společně s jeho milenkou zúčastnil i vysoký činovník CIA Strzok .Nicméně z ministerstva spravedlnosti žádná soudní obžaloba těmto lidem ještě nedošla.

A jak to tedy je? Sedí ministr spravedlnosti Bill Barr, třebaže je republikánem jako Trump, na všech těchto důkazech a na obžalovacím spisu a čeká, až spiklenci Trumpa z úřadu vyženou?

V této souvislosti je třeba upozornit na fakt, že republikáni jsou zkorumpováni zrovna tak, jako demokraté, a stejně tak jako oni nebaží po ničem jiném, než po penězích a kariérách, které jim tzv. Hluboký stát (vojenskobezpečnostní komplex, neokonzervativci a Národní demokratický kongres) zajišťuje.

Takže rozhodujícím testem, který před námi stojí, se netýká ani tak toho, kolik pravdy je na straně Trumpa a kolik jí je na straně jeho odpůrců, ale je jím problém, zda si Američané podrží onen zbytek kontroly nad svou vládou, anebo zda tato kontrola přejde plně a nevratně do rukou Hlubokého státu.
Jak jsem před nedávnem napsal: Odejde-li Trump, odejde s ním i demokracie. Kontrola CIA nad západními médií je dnes kompletní. Příběh operace Drozd, což je široký program CIA zahájený už v roce 1950 a směřující k využití médií pro úkoly propagandy, vyztužený navíc programem CIA s organizováním a financováním nejrůznějších studentských a kulturních programů, jakožto i s vydáváním propagandistických tiskovin, je dobře znám. A kniha předního německého novináře Udo Ulfkotta KOUPENÍ ŽURNALISTÉ dosvědčuje, jak se CIA podařilo zničit a zkorumpovat i poslední zbytky nezávislé žurnalistiky v Evropě.

Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“. Tato normalizace by totiž skoncovala s NEPŘÍTELEM, který dnes ospravedlňuje bilionový rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu a politických sil, které se na komplex napojily. Prezident Eisenhower řekl svým krajanům už v r. 1961, že tento komplex je hrozbou pro jejich možnost vládu kontrolovat. Bohužel, v důsledku hysterie Studené války Američané jeho varování nevyslechli a možnost kontroly nad svou vládou tak ztratili.

Bude-li tomu tak už navždy, závisí na tom, zda Trumpa v jeho úřadu podržíme. Protože jedině on může kontrolu lidu nad vládou lidu znovu vrátit. Je bohatý, nepotřebuje peníze od kohokoli a je to narcisista. Není závislý na názoru prodejných médií a čelem se staví proti presstitutkám, které nejsou ničím než majetkem vojenskobezpečnostního komplexu a Hlubokého státu.

Vládnoucí establishment a nikoli tedy americký lid rozhodl, že Trump musí odejít. A jak je tedy možné, že se i mezi lidem najdou tací, kteří americký establishment podporují? Vždyť to byl právě tento establishment, který americký lid, pravdu a spravedlnost obětoval svým úzkým sobeckým zájmům.
A proč i Američané, kteří se považují za progresivisty, čili lidí pokrokové, pomáhají vládnoucímu establismentu zbavit se prezidenta Trumpa?

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2476 sec,0.0677 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,885kB