Sobota 16 listopad 2019
Ukrajinský parlament schválil zákon o rozprodeji ukrajinské půdy zahraničním investorům a komukoliv, kdo složí na stůl peníze!   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 08:28:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský parlament schválil zákon o rozprodeji ukrajinské půdy zahraničním investorům a komukoliv, kdo složí na stůl peníze! Limit byl nastaven na 200,000 hektarů půdy na jednoho kupujícího, velký zájem má Saúdská Arábie, která koupila největší ukrajinskou agro firmu! Mezinárodní měnový fond zatlačil Ukrajinu do kouta, bez prodeje půdy investorům nebude žádná další půjčka Ukrajině! Kolomojský se odkopal a vyzval k prodeji půdy na Ukrajině ruským Židům, stejně prý Západ nikdy Ukrajinu nevezme do NATO a Rusové budou mít tanky ve Varšavě a vojáci NATO budou mít ze strachu posrané kalhoty!

Bez zjevného zájmu evropských médií probíhá na Ukrajině monstrózní převrat v celé historii země. Poslanci ukrajinského parlamentu včera, navzdory masivním demonstracím a protestům farmářů v Kyjevě, schválili přelomový zákon, který se povoluje privatizace a rozprodej veškeré ukrajinské půdy zahraničním investorům a komukoliv, kdo přinese peníze a položí je na stůl v Kyjevě. Tento zákon byl přijat na nátlak sionistických židů v Mezinárodním měnovém fondu, který položil Ukrajině a novému mladičkému prezidentovi nůž na krk, že když Ukrajina neschválí zákon o prodeji půdy cizím investorům, nedostane Ukrajina od MMF už žádnou další půjčku, ani tu, která je právě rozjednána ve výši 1 miliardy dolarů. Poslanci včera zákon schválili v prvním čtení. Tím je osud Ukrajiny zpečetěn, podobně jako osud Československa po listopadu 1989, kdy ty samé procesy privatizace probíhaly podle stejného scénáře.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/373351983

Ukrajinský zákon nastavuje limit 200,000 hektarů na jednu osobu, které si může koupit jednotlivec, což je rozloha, které odpovídá 7 ostrovům Malta. Firmy a korporace limit nastavený nemají. Přestože půdu si může koupit kdokoliv, nejen zahraniční investor, ale i Ukrajinec, je naprosto jasné, kdo skoupí všechny pozemky. Ukrajinci nemají peníze na nákup vlastní ukrajinské půdy, všechnu půdu tak skoupí zahraniční investoři. Již dnes na Ukrajině působí zahraniční podniky, ale mají půdu pouze v pronájmu od ukrajinského státu. Prodej půdy do vlastnictví cizích korporací přivede Ukrajinu ke státnímu bankrotu a rozvratu. Země bude roztrhána na kusy finančními žraloky, kteří se o Ukrajinu porvou při nákupech půdy, rozprodej Ukrajiny tak byl včerejším dnem odstartován na plné obrátky. Megaprivatizace byla spuštěna!

Saúdská Arábie začne skupovat půdu na Ukrajině, ale ne kvůli pěstování plodin

Proces povede k tomu, že na zakoupené půdě se bude sice zpočátku něco pěstovat, ale v principu jde o něco jiného. Tato půda bude dříve či později přeregistrována na stavební pozemky a na Ukrajině začnou vyrůstat nová soukromá města a nemusíte hádat, jaká města to budou. Budou to muslimská města, s mešitami. s minarety, s muslimskými komunitami. Jedna z největších saudskoarabských zemědělských firem The Saudi Agricultural and Livestock Investment Company (SALIC) koupila velký vlastnický podíl v největší ukrajinské agro firmě Mrija. K nákupu došlo minulý rok v září a tehdy nikdo netušil, proč Arabové kupují tak velký podíl v ukrajinské agrární firmě, když Saúdská Arábie nikdy nic nepěstovala a má tolik peněz, že si může koupit zemědělskou produkci kdekoliv na světě a od kohokoliv. Ceny potravin a plodin jsou navíc zoufale nízké a jako investice je to velmi nevýdělečný nápad.

Jenže, včerejší přijatý zákon na Ukrajině najednou všechno vysvětluje. Součástí zákona je totiž i předkupní právo na půdu pro současné držitele leasingových smluv. Takže je jasné, že Arabové s tímto procesem na Ukrajině počítali dopředu a nyní díky svému vlastnickému podílu v ukrajinské agro firmě budou mít přednostní právo na odkup půdy, kterou má Mrija dosud od ukrajinského státu jenom pronajatou. A sami zkuste hádat, co se s tou půdou bude dít?

Sami snad nejste tak naivní, že byste si mysleli, že firma z ropné Saudské Arábie bude na polích na Ukrajině pěstovat řepku do paliv, hahaha. Stejně tak nebude pěstovat brambory pro chudé Ukrajince, ani obilí na výrobu alkoholu a vodky, která je haram. Tyto pozemky budou za nějaký čas přeměněny na tzv. kombo parcely, tedy kombinované pozemky se stavební a zemědělskou půdou. Na Ukrajině totiž lze z půdního fondu pro stavební účely vyjmout zemědělskou půdu pro stavební účely, pokud část pozemku bude deklarována pro bydlení a druhá část pro obživu.

Převod zemědělské půdy na kombo parcely povede k výstavbě islámských měst a obcí na rozlehlých plochách Ukrajiny

Tyto detaily a nuance ukrajinských zákonů unikají mnoha lidem v Evropě, takže netuší, co se právě na Ukrajině děje v souvislosti s tímto zákonem, jde totiž o cestu, jak zahraničním investorům prodat Ukrajinu, aby na pozemcích mohli budovat nová města pro chystaný exodus Arabů z jihu na sever kvůli klimatickým změnám. Na Ukrajině budou vyrůstat arabská města a obce, ale nejen arabská. Na západě Ukrajiny už projevují zájem o půdu maďarské firmy, čehož se Ukrajinci bojí, protože část západní Ukrajiny dříve patřila Maďarům a rovněž Polákům. Nový prezident je naprostá nula, Volodymyr Zelenský, diletant a naprostý politický nýmand, byl židy z MMF zatlačen do kouta a byl velice překvapen, že ruští a izraelští Židé s velkým Ž mu vůbec proti sionistům z MMF nepomohli. No, to je ale překvapení! Dokonce to vypadá, že Volodymyr Zelensky, ač sám Žid, poprvé na vlastní kůži zažil “kalech” používaný sice hlavně na gojímy, ale rovněž na židy mezi sebou. K čemu došlo a nevíte, o čem je řeč?

Tak jenom ve zkratce si to zopakujeme. Volodymyr Zelensky se dostal do funkce prezidenta díky penězům a podpoře oligarchy a izraelského občana Igora Kolomojského. Jakmile se dostal k moci v Kyjevě, tak Mezinárodní měnový fond na Zelenského udeřil, že musí v parlamentu prohlasovat zákon na prodej ukrajinské půdy cizincům a investorům z ciziny. Dosud nikdy v historii Ukrajiny se to nikomu nepovedlo v ukrajinském parlamentu, aby takový zákon prošel. Nikdy. Až teprve včera. A jak k tomu došlo? No přece díky hlavnímu nástroji židovského řízení procesů, tedy pomocí vyvolání krize a rozvratu na Ukrajině.

Igor Kolomojský se odkopal a šokoval americké novináře z The New York Times, plival na NATO, zesměšňoval vojáky NATO a doporučoval, aby Ukrajinu skoupilo Rusko a tudíž ruští židovští oligarchové

Bez rozvratu na Ukrajině, bez války na východě Ukrajiny, bez střelby na Majdanu v roce 2013, by se Ukrajina nikdy nedostala do tak zoufalé situace, že ukrajinští občané, v naprosté beznaději a zoufalství, zvolí do čela Ukrajiny šaška, magora, komika a loutku, kterého si na provázku vodí žid a oligarcha Kolomojský. A protože Ukrajinci byli zoufalí, zvolili do parlamentu Zelenského stranu “Služebník národa” s takovou většinou a podporou, že tato strana díky svému masivnímu zastoupení poprvé v historii prosadila v parlamentu zákon na rozprodej Ukrajiny a její půdy. Nikomu se to předtím nepovedlo, až teprve včera Zelenskému.

A nejlépe si teď vysvětlíme, co je to kalech. Kalech je židovská teze podvodu, podrazu, s cílem zisku a prospěchu s neuvěřitelnou drzostí a využitím něčí naivity nebo důvěry. A právě takový ukázkový kalech včera zažil Zelenský v parlamentu. Poslanci v parlamentu, o kterých je známo, že jsou koňmi Igora Kolomojského, naprosto šokujícím způsobem hlasovali proti Zelenskému a zákonu a nazvali ho rozkrádáním a rozprodejem Ukrajiny. Média si toho všimla, dokonce i ruská televize. Proč k tomu došlo? No, to je právě ten kalech.

Ukrajinský prezident zažil při hlasování o zákonu drastický kalech a podraz od Kolomojského

Kolomojský jako Žid využil Zelenského k tomu, aby prosadil vlastizrádný zákon, který vstoupí do historie Ukrajiny jako zrada národa a v budoucnu dost možná za tento čin bude Zelenský i viset. Zelenský bude ten zlý s nasazenou psí hlavou od této chvíle, jako největší prase a svině Ukrajiny. Igor Kolomojský je ale rázem zapomenut, je čistý jako lilie, a aby si potvrdil alibi, poskytl americkému listu The New York Times výbušný rozhovor, který Američanům vyrazil dech i s plícemi. Kolomojský v rozhovoru řekl, že je proti volnému rozprodeji půdy na Ukrajině, a že půdu by měli koupit Rusové, tedy ruští oligarchové, což jsou Chasidé, tedy Židé. V té chvíli by se krve v amerických novinářích NYT nikdo nedořezal.

A oligarcha Kolomojský pokračoval. Američané prý nikdy Ukrajinu do NATO nevezmou a USA prý Ukrajinu jenom využívají k agresi proti Rusku a chtějí vést s Ruskem válku až do posledního Ukrajince. Americkému novináři, který rozhovor prováděl, doslova ztuhl úsměv. A celé to Kolomojský v brilantním chucpe podání završil tím, že novinářovi řekl, že pro Ukrajinu je lepší být v přátelství s Ruskem, protože jednoho dne budou ruské tanky stát nedaleko Varšavy a Krakowa a vojáci NATO budou mít posrané kalhoty a budou kupovat Pampersky, protože se z ruské armády podělají strachy. Rozhovor Kolomojského je vrcholem kalech operace Židů na Ukrajině. Pozemky na Ukrajině skoupí židé a Židé. Protože i ta saudskoarabská agro firma je pod kontrolou židovských investorů z Haify v Izraeli, takže dokonalé maskování na Ukrajině pro sionisty?

Nikomu se nepovedlo prosadit v ukrajinském parlamentu protiukrajinský a vlastizrádný zákon o rozprodeji ukrajinské půdy cizincům, až teprve komediant v roli prezidenta uspěl

Asi moc ne, ale na to se už nehraje. Kalech jako nehorázný podvod je dokončen, nastrčený prezident a loutka přivedl Ukrajinu k rozvratu a masivnímu prodeji půdy, tedy k procesu, který paradoxně nedokázal prosadit předtím ani gauner Petro Porošenko, a to se hodně snažil, ani mafián Arsenij Jaceňuk, ani fúrie Julie Tymošenková, ani naivka Viktor Juščenko po Oranžové revoluci v roce 2004. Povedlo se to až diletantovi, komikovi, politické nule, kterou k moci, a to je to nejhorší, prosadili sami Ukrajinci v demokratických volbách. Zoufalství voličů pěstované od konce roku 2013 na Ukrajině je dovedlo k zoufalému kroku, k volbě kandidáta, který není politik, ale jenom herec a komik, a co hlavně, marioneta. Mysleli si, že když bude u moci ne-politik, povede se Ukrajině lépe. Ukrajinci teď vidí, co je to kalech.

Kolomojského peníze z Ukrajiny byly poskytnuty Zelenskému ve volbách s cílem nikoliv pomoci Ukrajině, nebo pomoci Zelenskému k záchraně Ukrajiny, ale cílem bylo dostat k moci slabého prezidenta, tvrdě ho přitlačit do kouta, jako malého Vašíka Flašků, tvrdě na něj udeřit, aby prosadil zákony o rozprodeji Ukrajiny. Myslel si, že když mu Kolomojský posílal peníze, že je jeho přítel, ochránce, spojenec. Trouba! Když ale bylo jasné, že zákon v parlamentu projde, protože Služebník lidu má dost hlasů, Kolomojský zavelel k obratu a jeho poslanci, jejichž hlasy už nebyly potřeba, hlasovali proti Zelenskému a proti zákonu o půdě.

Židé a židé si rozparcelují a odkoupí celou Ukrajinu, proto Kolomojský už může odhalit barvu a říkat, že Ukrajině je lépe v přátelství s Ruskem… tedy s Chasidskou Rusí, lépe dodat

A sám Kolomojský, aby měl historické a věčné alibi, poskytl americkým novinám NYT právě zmíněný rozhovor, kde kroky Zelenského poplival, odsoudil a pošlapal tak všechno, co do té doby sám Zelenskému říkal. Pošlapal spojenectví Ukrajiny s NATO, popřel vstup Ukrajiny do NATO, zesměšnil vojáky NATO a vyzval k přátelství s Ruskem a k prodeji půdy “nepříteli”, tzn. Rusku a jeho židovským oligarchům. Kruh se uzavřel, grandiozní kalech a podvod na Zelenského a celý ukrajinský národ je dokonán. Židé a židé si budou porcovat Ukrajinu, protože ukrajinští gójové u demo-voleb prostě rozhodli a ze zoufalství, do kterého byla Majdanem v roce 2013 úmyslně ponořena celá Ukrajina, zvolili do funkce prezidenta diletanta a od včerejška už i kata a popravčího ukrajinského národa na šňůrkách oligarchy.

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe věci nápisu "Památník věnovaný historicky posledním pracujícím Romům na území ČR" se může Policie ČR přetrhnout...   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 07:59:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stalo se vám, že ač znáte pachatele, PČR věc odložila, protože se neprokázalo, že byl na místě činu? Obvykle tak, že byl PČR dotázán, odpověděl "nebyl" a tím věc skončila? Věřte, že nejste jediní.

Pokud ale napíšete na památník v Letech slova: „Památník věnovaný historicky posledním pracujícím Romům na území České republiky“, Policie si vyžádá záznamy BTS mobilních operátorů, aby analýzou dat ověřila váš pohyb, případně obráceně, identifikovala všechny SIM/IMEI na místě v čase. Najednou to jde. Je čas, jsou prostředky. To "genocídium" musí být neskutečná motivace. Evidentně lepší, než výsluhy.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16610/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHluboce se omlouvám, že se nedostavím na Letnou,,,   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 07:42:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Budu v té době hrabat listí, to je vážně efektivnější. A ten milión lidí, co nemá co na práci a těší se na setkání, že pozdravuju. Já vím – Babiš ... hmmm jo a taky Zeman ... jojo no a Benešová. Ano znám je.

Nic proti nim, to, že se někomu nelíbí, někdo je nenávidí, někdo z nich má strach....

Ano, ano, to taky vím. Tak hlavně, že tu jsou. Jinak by nebylo proč jít na Letnou. To by bylo jakoby kdysi nevystřelila Aurora! I když kdo ví, on by si nejspíš pan Minář vymyslel někoho jiného. Ostatně za ty peníze, které mu lidi posílají na účet MCH, by měl odvádět nějakou práci a taky daně. Kdysi se tomuhle říkalo LETADLO nahoře Minář + spolek MCH a dole ti co tvoří základnu....

A vážně se nikdy nahoru nedostanou. Proč tedy studovat, proč pracovat, když to jde i bez toho. Jó po tomhle kdysi finančák šel. No a jinak vám mohu sdělit, že se mi ale vůbec nelíbí, že z peněz daňových poplatníků se platí přesčasy IZS (policie, hasiči, záchranka). Myslím si, že by to měl zatáhnout organizátor akce. Stejně jako úklidovou službu, pronájem TOI TOIek a další „drobnosti“. No nic. Oni budou demonstrovat a výsledek je znám – tedy, Babiš neodstoupí, nezbaví se ani svých majetků, on by na ně měl asi málokdo v této zemi peníze – snad že by pan Minář ... ale to pochybuji, navíc jsou ty jeho aktivity omezeny svěřenským fondem, ve kterém jsou ve správě, dokonce jsem přesvědčen, že ani média, která ho pranýřují na každém kroku, nepustí.

A že by v tom fondu mohla jeho manželka cokoliv ovlivňovat je pouze chiméra, nebo si to umíte představit? To by teprve byl rachot stran medií! Pan prezident Zeman rovněž neodstoupí, nemá proč, neboť byl regulérně zvolen většinou voličů ve svobodné volbě navíc má více jak nadpoloviční podporu veřejnosti a paní ministryně Benešová také nebude odvolána, protože k tomu nejsou důvody. Tak si tam pěkně zakřičte, promněte si prokřehlé ruce, zatleskejte komunistům a lidem co se pasují na morální autority tohoto národa, na pódiu. Je v tom jistá podobnost k sektám, stádo oveček a jeden Guru, který je jejich mluvčím, jejich vůdčí osobnosti, kterého budou poslouchat i kdyby jim řekl: „jděte a utopte se“. Pro svoji důležitost vykládá takové nesmysly, že se ho Babiš bojí.

Směšné! Kdyby se ho bál, tak bude uvažovat o jeho diktovaných podmínkách, jenže Babiš má tohohle týpka na háku. Mimochodem, položili jste si otázku, kdo pana Mináře živí a z čeho?! No nic, tak jsme pokecali, zkuste se zamyslet, zda do toho autobusu do Prahy nasednete – tedy pokud nechcete jet na nákup, jak se to dělává.... Ale víte co, já budu mít čistou zahradu, takže výsledný efekt bude vážně větší a přínosnější. Jo a dejte vědět, kolik tam platili, nebo vybírali ?!...

A také byste si měli uvědomit, že už budete demonstrovat i za TOP09,ODS,KDU,Piráty a Starosty. On je totiž pro všechny Babiš moc nebezpečný. Odtrhává je od penězovodů... tak příjemnou zábavu.

Jinak doporučuji přečíst text a shlédnout video, abyste věděli, s kým máte tu „čest“ Michal Minář

https://eurozpravy.cz/domaci/politika/260210-exministr-pecina-vytahl-na-organizatora-protibabisovskych-demonstraci-stare-video-tak-si-ho-pekne-poslechnete-vzkazuje/?fbclid=IwAR01ZHfyftYoplktfkKWQFfrcAPkGUmwCGHhiYrQ0TX-AS1Zs2UrJymWYWA

a ještě snad krátký článek o dalším z moralistů: Zdeněk Svěrák

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/7556-zdenku-sverakovi-je-treba-pripomenout-nektera-fakta-z-jeho-zivota?fbclid=IwAR049KyG_v4IyuEv3md5Y_Yr614rPhfVlkNO8GKW1t2Qy14I4W-I9d7Dz40

Ono je vždy dobré si zjistit, kdo k vám káže a jakou váhu jeho slova mají!

Děkuji za pozornost! Příjemné odpoledne!

Miroslav Nigrin

Zdroj: https://miroslavnigrin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=735531
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrantské „děti“ na úkor tuzemských   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 07:33:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Imigrantské „děti“ či „sirotci“ jsou jeden velký byznys. Právní statut „imigrantského sirotka“ totiž skýtá relativní beztrestnost, nárok na tučné dávky, a hlavně praktickou nemožnost vypovězení zpět do vlasti. Proto v posledních letech počet imigrantských „sirotků“ v Evropě vykazuje téměř exponenciální nárůst. Je to totiž nejluxusnější imigrantský status, který je k mání. A samozřejmě je pak mezi nimi spousta staších něž o sobě udávají.

Jen např. ve francouzkém 34. departmentu (okrese) Hérault čítajícím něco přes milion obyvatel je evidováno na 880 těchto imigrantských sirotků – oficiálním termínem „neplnoletých bez doprovodu“. Navíc většina z nich by měla být poprávu vrácena do svých vysílatelských rodin ve svých domovských zemích. A všechny tyto „děti“ stojí municipální rozpočet horentních 44 mil.€. Celkem vynakládá francouzský stát ročně na mladistvé bezprizorní imigranty více než 1 mld.€. Vládnoucí socialisti to zatím řeší čím dál větším dojením rozpočtové kapitoly pro děti a mládež – což je ovšem logicky na úkor francouzských. Před blížícími se komunálními volbami – velmi citlivé téma…

To jen, aby bylo jasno, o co se v ČR ve věci „uprchlických sirotků“ hraje…

Zdroj: https://www.medias-presse.info/cout-de-limmigration-dans-lherault-44-millions-deuros-pour-880-mineurs-immigres/114298/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZbaběle se bojí trapasu a porážky? Janda z Evropských hodnot odmítl pozvánku do diskuze na XTV   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 07:26:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výkonný ředitel vlivové organizace Evropské hodnoty Jakub Janda odmítl pozvánku do pořadu XTV. Aby se vymluvil, pokusil se údajný „bojovník proti ruské propagandě“ použít originální argumenty. Uspěl?

Jakub Janda na svých sociálních sítích informoval, že odmítl pozvání do internetové televize, aby se vyhnul „předstírání žurnalistiky“. Ta je údajně placené ze zdrojů Kanceláře prezidenta republiky.

„Byl jsem pozván do pořadu XTV. Odmítl jsem, protože se nehodlám účastnit předstírání žurnalistiky, ještě k tomu prokazatelně napřímo placené hlavním centrem ruských a čínských zájmů v Česku: Kanceláří prezidenta republiky,“ napsal na svém Facebooku výkonný ředitel vlivové organizace Evropské hodnoty.

Bojí se Jakub Janda médií, která vůči němu nemusejí být tak servilní jako například Česká televize?

XTV

Tvářemi internetové televize XTV je přední český moderátor Luboš Xaver Veselý a bývalá moderátorka a ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková. Ta později působila i ve funkci poslankyně Evropského parlamentu.

„Nejcennějším aspektem XTV je svoboda,“ píše o sobě XTV na svých stránkách.

Kauza ČT versus Xaver Veselý

Luboš Xaver Veselý rozpoutal skandál, když na konci září publikoval videozáznam rozhovoru s redaktorkou pořadu Newsroom České televize, která za Veselým přijela, aby rozpoutala mediální přestřelku kvůli kritice jeho práce na vlnách Českého rozhlasu.

Redaktorka ČT tehdy sdělila Luboši Veselému, že portál Hlídací pes, který se podle vlastních slov stará o nezávislost, objektivní přístup a profesionalitu žurnalistiky, publikoval na své stránce zprávu, ve které kritizuje práci Veselého při rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem.

Moderátor v reakci na slova redaktorky ČT označil pořad Newsroom za odporný bulvár a „nevyváženou stoku“.

„Já vám na úvod řeknu, že váš pořad Newsroom považuji za velmi nekorektní. Je to ten nejodpornější bulvár, který existuje,“ prohlásil Xaver Veselý a dodal, že to, co pořad v minulosti odvysílal o něm, byla „nevyvážená stoka“.

Kritika, kvůli které přijela moderátorka České televize z pořadu Newsroom za Veselým, zazněla z úst portálu Hlídací pes. Později se vysvětlilo, že portál Hlídací pes provozuje takzvaný Ústav nezávislé žurnalistiky, jenž sídlí v chatové oblasti obce Líšnice. Xaver Veselý při pokusu kontaktovat tento „ústav“ na jeho adrese našel akorát prázdnou chatu.

Ondřej Neumann, ředitel „ústavu“ údajně bránícího „nezávislou žurnalistiku“, se při svém pokusu o obranu před kritikou ze strany Luboše Xavera Veselého sám přiznal k tomu, že jeho organizaci v minulosti platily i fondy kontroverzního amerického miliardáře George Sorose.

Autor: Van Minh Nguyen

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKontroverzní organizace Člověk v tísni připravovala účastníky nezákonných akcí v Ruské federaci   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 07:09:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká nevládní organizace Člověk v tísni, jejíž činnost byla ruským ministerstvem spravedlnosti uznána za nežádoucí, se zabývala náborem a přípravou osob k účasti na nezákonných protestech. Uvedl v pátek člen komise Státní dumy Adalbi Šchagošev.

Poslanec pro ruská média poznamenal, že daná struktura se tvářila jako charita. „Možná se věnují nějaké charitě, ale je to zástěrka,“ řekl Šchagošev, který je členem výboru Dumy pro bezpečnost a boj proti korupci. Podle jeho slov ve skutečnosti organizace otevřeně Rusy verbovala a učila je, „jak se během protestních shromáždění chovat“.

​„Tato organizace je virtuální základna, virtuální centrum pro školení těch stejných agentů, o kterých mluvíme, a kteří se pak stanou předáky, kurátory a koordinátory těchto protestních nálad,“ řekl člen komise Státní dumy a dodal, že „se jednoduše řečeno jedná o protestní verbování“.

Šchagošev poznamenal, že nevládní organizace Člověk v tísni fungovala v roce 2004 v severním Kavzkazu, ve stejném roce bylo dané oddělení uzavřeno, nicméně po několika letech se zaměstnanci organizace do regionu opět vrátili. Kromě toho také fungují na Donbasu. Poslanec také pověděl, že při práci s žádostmi na poskytnutí pomoci v konkrétní oblasti nebo regionu daná organizace žádá obyvatele o vyplnění speciálních dotazníků, které umožní odhalit sociální náladu.

„Skrz tento dotazník se odhalí ty nejtenčí nitky, za které je možné tahat,“ uvedl.

Podle Šchagoševa činí roční rozpočt organizace 80 milionů euro. „Dostaly peníze ze Spojených států přímo od Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID). Druhým zdrojem je britské ministerstvo pro mezinárodní rozvoj,“ uzavřel poslanec.

Člověk v tísni v Rusku

Ruské ministerstvo spravedlnosti informovalo o zařazení organizace Člověk v tísni na seznam zahraničních a nevládních organizací, jejichž činnost je v Rusku považována za nežádoucí. Podle ministerstva je daná organizace na seznamu nežádoucích organizací v Rusku od 7. listopadu tohoto roku, a to na základě rozhodnutí náměstka generálního prokurátora Ruské federace.

​Člověk v tísni se stal již devatenáctou organizací, jejíž činnost ruské ministerstvo spravedlnosti označilo za nežádoucí. Tato nezisková organizace přitom údajně považuje za svůj hlavní cíl poskytování pomoci v krizových bodech a podporu rozvoj demokracie a lidských práv ve světě.

Uvádí se, že pokud je nějaká organizace do seznamu ruského ministerstva spravedlnosti zařazena, její účty jsou zmrazeny a dceřiné společnosti jsou uzavřeny. Nežádoucím organizacím je také zakázáno pořádat veřejné akce (od seminářů až po shromáždění), shromažďovat a distribuovat své materiály, a to i prostřednictvím médií.

Samotná organizace na zprávu zareagovala a uvedla, že zařazení na seznam nežádoucích organizací pro ni není překvapením, i přesto to ale považuje za nepříjemnost. Dále uvedli, že momentálně zastavují veškeré aktivity na podporu ruských partnerů a přátel, aby nedošlo k ohrožení a aby byli opatrnější. Jak však dodávají, neznamená to, že by v Rusku přestali pracovat.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AwVJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMírumilovné demokratické protesty? V Hongkongu po pokusu o upálení muže trefili do hlavy pracovníka úklidu   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 07:00:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle místních médií si protesty v Hongkongu vyžádaly první oběť na životě. Dav, který již po dobu několika měsíců terorizuje toto čínské město, zaútočil na pracovníka městského úklidu s takovou silou, až mu způsobil mozkovou smrt.

Pracovník hongkongského úřadu pro okolní prostředí a potravinářství se nachází v extrémně kritickém stavu. Příslušníci takzvaného „demokratického“ hnutí ho trefili do hlavy těžkým objektem, informovala místní správa. Čínská média sdělila, že se jednalo o muže ve věku přibližně 70 let. Měla u něj nastoupit mozková smrt. Jeho uzdravení proto je vyloučené.

Mluvčí města vysvětlil, že správa je v kontaktu s jeho rodinou, píší čínské noviny Global Times. Mluvčí městské správy vyjádřil kvůli nepořádkům a nepřátelským akcím znepokojení. Policie incident vyšetřuje.

Na internetu se pohybuje video, kde je vidět, jak skupina mužů oblečených do černého hází předměty podobné cihlám. Jeden z těchto předmětů následně trefil muže do hlavy. Ten upadl na zem a poté byl lidmi odtažen pryč. Předtím muž údajně pracoval na úklidu ulice.
Protesty v Hongkongu

Údajní „demokratičtí aktivisté“ již po dobu několika měsíců útočí na občany Hongkongu podporující vládu, pevninské Číňany a ostatní, kdo vyjadřuje nespokojenost kvůli nepokojům. Před několika dny „demokratičtí aktivisté“ polili hořlavinou a zapálili muže, který se s nimi dohadoval.
Aktivisté pokračují v nepořádcích. Ve čtvrtek dopoledne (místního času) údajně větší počet z nich střílel z Hongkongské polytechnické univerzity na policisty z luků.

Místní vláda apelovala na občany města, aby zůstávali v klidu a vyhýbali se místům, kde probíhají nepokoje.

Útoky na základ svobody – na ty, kdo myslí jinak

Před několika dny se na sociálních sítích objevilo video, kde maskovaní aktivisté útočí na ženu jdoucí po chodníku. K útoku mělo dojít po výměně názorů na politickou situaci mezi ženou a skupinou aktivistů. Na videu je vidět, jak ji muž poté, co ji povalí na zem, mládí do hlavy železnou tyčí.

Na dalším videu, které je dostupné na sociální síti YouTube je vidět, jak skupina lidí útočí na taxikáře, který chtěl odklidit z cesty barikády.


Zdroj: https://sptnkne.ws/AwZq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý Trumpův poradce byl uznán vinným z falešného svědectví a zastrašování svědka   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 06:52:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký politický konzultant Roger Stone, který byl poradcem Donalda Trumpa během prezidentských voleb v roce 2016, byl soudem ve Washingtonu shledán vinným ve všech sedmi bodech obvinění. Informovaly o tom v pátek noviny Politico.

Porota ho shledala vinným z pěti bodů, které souvisely s podáním falešného svědectví. Dále z jednoho bodu, který se týkal pokusu zmařit vyšetřování ze strany Kongresu USA a jednoho bodu ohledně zastrašování svědka.

Stone je jednou z nejbližších zplnomocněných osob amerického prezidenta. Byl zadržen ve Fort Lauderdale na Floridě 25. ledna. Maximální výše trestu, která mu hrozí, je 20 let odnětí svobody.

Kromě toho byl podezřelý i z navazování spojení s organizací WikiLeaks, která publikuje tajné dokumenty. Tým zvláštního prokurátora Roberta Muellera, který ukončil vyšetřování údajného ruského zásahu do voleb USA, obvinil Stonea z toho, že se snažil od WikiLeaks získat materiály, které odcizili hackeři, a které by mohly poškodit Hillary Clintonovou.

Mueller odstupuje

V květnu tohoto roku oznámil zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller oficiální uzavření zvláštního vyšetřovacího úřadu a jeho odchod z ministerstva spravedlnosti.

Bílý dům, který okomentoval projev zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o ruském „zásahu“ do voleb, vyzval spíše k tomu, aby se to nechalo být a nesoustředilo se na vyšetřování, které prokázalo, že nedošlo k žádnému propojení mezi americkým prezidentem a úřady Ruské federace.

Ruský „zásah“ do voleb

V dubnu vydalo americké ministerstvo spravedlnosti upravenou verzi zprávy amerického zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o „ruském vyšetřování“, které trvalo více než dva roky.

Podle tohoto prohlášení Rusko zasáhlo do amerických voleb v roce 2016 prostřednictvím sociálních sítí a útoků hackerů. Kromě toho, Mueller uvedl ve zprávě, že Rusko chce, aby Trump byl zvolen prezidentem, ale „vyšetřování neodhalilo, že by se členové kampaně Trumpa, sešli nebo něco koordinovali s ruskou vládou“.

Kreml uvedl, že zpráva neuvádí nic nového, protože neobsahuje odůvodněné důkazy o „ruském zásahu“ ve volbách ve Spojených státech a Rusko taková obvinění nepřijímá. Mluvčí ruského vůdce Dmitrij Peskov navíc poznamenal, že peníze amerických daňových poplatníků byly utraceny zbytečně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AwZh
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAsad: USA by si neměly myslet, že se budou cítit pohodlně ve všech jimi okupovaných regionech   
Pridal tk Sobota 16 listopad 2019 - 06:41:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro Sputnik a televizní stanici Rossija 24 okomentoval turecké akce v Sýrii, aktivitu USA v oblasti syrských nalezišť ropy a také možnost rozdělení země na části.

Nebezpečí etnického konfliktu

Akce Turecka na severovýchodě Sýrie mohou vést k etnickému konfliktu. Damašek je proti návrhu Ankary vrátit syrské uprchlíky na území kontrolovaná tureckou armádou, protože to považuje za pouhou záminku k přestěhování teroristů s jejich rodinami, prohlásil syrský prezident Bašár Asad.

„Nikdo nevěří, že Turecko chce vrátit tři miliony syrských uprchlíků do této oblasti. To je humanitární heslo, které má vytvářet iluze. Kdyby to dokonce opravdu chtělo udělat, přivede podobný vývoj událostí ke konfliktu mezi vlastníky pozemků, obyvateli tamních měst a vesnic, majiteli nemovitostí a zemědělských pozemků a novými přistěhovalci, protože zákonní obyvatelé těchto oblastí jim neustoupí svá práva na tyto pozemky. A to znamená, že podobný konflikt bude mít etnický ráz,“ řekl Asad.

Podle slov syrského prezidenta je hlavním cílem Turků přivést na tato území teroristy, kteří působili na území Syrské arabské republiky a byli poraženi, spolu s jejich rodinami, aby zformovali novou radikalizovanou společnost „v souladu s představami tureckého režimu (prezidenta Tayyipa) Erdogana. V tom spočívá jeho reálný cíl. V každém případě jsou obě varianty velmi nebezpečné a zaměřené na destabilizaci Sýrie, a proto je kategoricky zamítáme,“ podotkl.

USA se pokoušejí činit překážky

Vojenská operace Turecka na severovýchodě Sýrie napomohla pokroku v jednáních mezi Damaškem a Kurdy, tomu se ale pokoušejí zabránit USA, prohlásil Asad.

„Chtěl bych upřesnit, že větší část Kurdů jsou vlastenci, kteří podporují svou zemi a syrský lid, stejně jako i jiné etnické skupiny. Avšak tyto skupiny, ať už kurdské, arabské, nebo možná nějaké jiné jednají na pokyn Američanů, s nimi ale probíhá nepřetržitý dialog. Po návratu syrské armády (na severovýchod Sýrie) se je snažíme přesvědčit, že stabilita bude jen v případě, když budeme všichni dodržovat syrskou ústavu, protože ústava vyjadřuje zájmy lidu. A když syrská armáda obnovuje svou kontrolu, spolu s armádou se tam vracejí syrské státní instituce. Státní instituce jednají v rámci ústavy a vyjadřují vůli lidu,“ podotkl Asad.

„Po tureckém vpádu byl zaznamenán pokrok v tomto směru. Rusko hraje v této otázce důležitou roli opíraje se o zásady, o nichž jsem právě řekl. Při řešení otázek postupujeme někdy vpřed, a jindy děláme krok zpátky, a to z různých důvodů. Jedním z těchto důvodů je americký nátlak na ozbrojené skupiny v Sýrii, aby nesouhlasily se syrskou vládou, a to se dalo čekat,“ zdůraznil.

Zahraniční investice do Sýrie přicházejí, i když v omezeném objemu, nehledě na blokádu ze strany západních zemí, prohlásil syrský prezident.

Podle Asadových slov je životní úroveň syrských občanů závislá v té či oné míře na řadě vnějších činitelů, především na blokádě země ze strany Západu, která se týká dodávek ropných výrobků, paliva a tedy i elektřiny. Kvůli blokádě nejsou možné zahraniční investice do Sýrie, má ale i jiné formy, zdůraznil Asad.

„V souvislosti s tím máme nový zákon o investicích místo starého. Byl několikrát redigován. Nyní projednáváme a zkoumáme další novely, které mohou odpovídat současné situaci s tím, abychom stimulovali přítok kapitálu alespoň toho, který se nachází v Sýrii a nepodléhá zahraničnímu embargu. A zároveň nehledě na západní a americkou blokádu přicházejí ze zahraničí investice, ale omezené,“ řekl Asad.

Rozdělení Sýrie

Syrské úřady a lid nepřistoupí v žádném případě na rozdělení země, prohlásil Asad.

„Ani vláda, ani lid nepřistoupí na žádné separatistické návrhy ani dnes, ani zítra,“ řekl.

Podle jeho slov kurdské skupiny, které vyzývají k separatismu a získávají podporu od USA, mluví o tom, že se situace po válce změnila.

„Situace se samozřejmě změnila, to je přirozené. Každá válka mnohé mění ve společnosti. Válka však není důvodem k rozdělení země a nedává právo na separatismus, zrušení ústavy a oslabení státu. Válka musí udělat naši vlast silnější, nikoliv slabší. Kategoricky nesouhlasíme s rozdělením za žádných podmínek,“ prohlásil syrský prezident.

Syrská ropa a USA

Sýrie nastolí v OSN otázku krádeže syrské ropy a bude žádat USA o kompenzaci, podotkl Asad.

„To je sice přirozené, avšak já, vy a mnozí lidé ve světě vědí, že OSN neexistuje, protože neexistuje mezinárodní právo. Všechny stížnosti podávané OSN leží na policích, protože je to polostát, který řídí banditské skupiny podle zásady síly,“ prohlásil Asad.

„Žijeme nyní ve světě, který připomíná les, podobá se více světu před 2. světovou válkou než po ní. A proto pošleme stížnosti, a ty zůstanou ležet na policích,“ prohlásil syrský prezident.

Zdůraznil kromě toho, že přítomnost vojsk USA v Sýrii může vyvolat vojenský odpor podle iráckého scénáře.

Podle jeho slov v jednom z rozhovorů po vpádu Američanů do Iráku v roce 2003 prohlásil, že okupace dává důvod k vojenskému odporu.

„Stejně tak i americká přítomnost v Sýrii vyvolá vojenský odpor, který přivede ke ztrátám mezi Američany a k jejich následujícímu odchodu,“ zdůraznil syrský prezident.

„Američané by si neměli myslet, že budou bydlet a cítit se pohodlně ve všech jimi okupovaných regionech, připomínáme jim Irák a Afghánistán. Sýrie nebude v tomto smyslu výjimkou,“ zdůraznil Asad.

Zdroj: TV Rossija 24, Sputniknews

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.6310 sec,0.1682 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,852kB