Sobota 30 listopad 2019
Maduro dal rozkaz k mobilizaci venezuelské armády   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 12:29:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelský prezident Nicolás Maduro v pátek prohlásil, že se ze strany Kolumbie a USA připravují provokace. Dal rozkaz k mobilizaci armádních jednotek.

„Mám informaci o tom, že úřady Kolumbie spolu s Jižním velením americké armády chystají další provokaci na hranici Venezuely a Kolumbie. Celý vojenský personál bolívarovských ozbrojených sil má být uveden do bojové pohotovosti,“ prohlásil prezident v průběhu schůzky s pracovníky dopravy, která se vysílala živě na Twitteru.

Prezident dodal, že řada provokací má za cíl vyprovokovat vojenský konflikt na hranici a odpoutat pozornost od protestních akcí, které v zemi probíhají.

USA a jejich spojenci v regionu vyvíjejí nátlak na Venezuelu ve snaze napomoci výměně moci v této zemi. 21. ledna tam začaly hromadné protestní akce proti prezidentovi brzy poté, co složil přísahu. Předseda Národního shromáždění, které kontroluje opozice, Juan Guaidó se nezákonně prohlásil za hlavu státu.

Řada západních zemí v čele s USA ho uznala za prezidenta. Maduro označil Guaidóa za loutku Spojených států. Rusko, Čína, Turecko a řada jiných zemí podpořily Madura jako zákonného prezidenta. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neexistující.

Přípravy atentátů

Na konci září bylo informováno o tom, že Maduro obvinil Kolumbii z přípravy atentátů.

Venezuelský lídr prohlásil, že během posledního roku bylo zabráněno několika pokusům o atentát na něj, které byly podle jeho slov organizovány v Kolumbii za souhlasu USA.

„Po tomo pokusu (v srpnu 2018 – pozn.red.) jsme zabránili ještě několika pokusům zavraždit mne. Všechny byly organizovány v Kolumbii. A se souhlasem Washingtonu. Je velmi smutné, že začali používat čistě zločinecké metody a pokoušejí se spáchat politickou vraždu, aby odstranili prezidenta,“ řekl Maduro v pořadu televizní stanice Rossija 1.

Maduro zdůraznil, že „Venezuela chce žít v míru“.

„Ale strategové, tito extremisté a jestřábi ve Washingtonu si dávno vybrali Kolumbii jako základnu pro vojenský konflikt proti Venezuele. My jim to nedovolíme. Ale svět musí vědět, že v Kolumbii se nachází sedm amerických vojenských základen, které ohrožují bezpečnost celé Latinské Ameriky, ale především Venezuely,“ uvedl venezuelský prezident.

Předtím Maduro prohlásil, že bývalý kolumbijský prezident Álvao Uribe připravoval plán atentátu na něho s pomocí žoldáků.

Pokus o atentát na Madura byl proveden 4. srpna 2018. Během přehlídky v Caracasu zamířilo k tribuně, kde se nacházel prezident, několik dronů s výbušninou. Při pokusu o atentát na Madura bylo zraněno sedm gardistů, prezident zraněn nebyl.

Dne 7.zaří 2019 Maduro pozastavil dialog s opozicí a obvinil ji z pokusů prodat region. Venezuelská generální prokuratura zahájila vyšetřování ohledně opozičního vůdce Juana Guaidóa, který se nezákonně prohlásil za prezidenta, za pokus prodat region Esequibo. Venezuelská viceprezidentka Delcy Rodríguezová tehdy prohlásila, že zločinecká organizace vedená Guaidóem se pokusila předat region Esequibo nadnárodním společnostem, například Exxon Mobil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A7tT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská protektorátní sněmovna nasadila vulgárnímu a sprostému dopisu Pavla Novotného adresovaném Vladimiru Putinovi korunu!   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:51:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká protektorátní sněmovna nasadila vulgárnímu a sprostému dopisu Pavla Novotného adresovaném Vladimiru Putinovi korunu! Sněmovna pošle přes amerického velvyslance v Praze ufňukaný a žalobný dopis americkým páníčkům do U.S. Kongresu, aby jim pomohli bojovat s dezinformacemi šířenými proruskými aktivisty a zpravodajskou alternativou v ČR! Americké sociální sítě prý nezkoumají, co je a co není pravda, a to je prý špatně a Google, Facebook a Twitter by prý měly mazat příspěvky českých přispěvatelů, ve kterých jsou znaky dezinformací šířených z Ruska! Poslanci kašlou na svobodu slova, která je ukotvena v české Ústavě a s výjimkou SPD a KSČM si s ní dnes sněmovna vytřela politicky uvědomělé pozadí!

Když čas od času říkám, že nejsou kádry, tak to rozhodně neznamená, že diletanti, kteří obsazují pozice místo kádrů, nedokážou napáchat obrovské škody. Původně jsem chtěl reagovat na Pavla Novotného, starostu pražských Řeporyjí, který ve středu odpoledne přijel v Praze před ruskou ambasádu na multikáře s cílem předat ruskému velvyslanectví dopis adresovaný Vladimiru Putinovi. Dopis, který je plný vulgarit, špíny a urážení Ruské federace, že když jsme kopii dopisu dostali do redakce, nevěřili jsme vlastním očím, jaký ubožák s neuvěřitelnou mírou arogance musel tento text sepsat a mám neustále pocit, že to není z hlavy Pavla Novotného, že ten hanopis pochází od českých tajných služeb. Pokud jste Novotného dopis adresovaný Vladimiru Putinovi ještě nečetli, tak se nadechněte, máte ho níže v plném znění.

Dopis starosty Prahy – Řeporyje, Pavla Novotného (ODS), prezidentovi Ruské federace Vladimiru Vladimiroviči Putinovi

Vaše Excelence, vážená Ruská federace.

Jsem mladý, nezkušený starosta pražské městské části Řeporyje. Obvykle píši méně důležitým lidem a myslím, že jsem prvním z třiceti dosavadních starostů, který píše namísto sousední vesnici největšímu státu na světě.

Tím se v žádném případě neomlouvám za případnou neohrabanost stylu, formy, či drzost. A už vůbec se nesnažím budit lítost, či soucit.

Tu nepříjemnou povinnost reagovat na vás vám vyčítám, protože mám v rámci své agendy fakt jiné starosti, než reagovat na obtěžující, obsahově i argumentačně slabé prohlášení státu, se kterým mají Řeporyje společného maximálně to, že před časem veřejně vyjádřily podporu městské části Praha 6, která se zcela pochopitelně rozhodla konečně zbavit ostudné sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, jednoho z nejhorších vojevůdců v moderních dějinách vaší země, duševního mrzáka, lidské zrůdy a především ubohého vraha, který neváhal bezdůvodně masakrovat nevinné civilisty v Maďarsku, Mongolsku a… Československu.

Zatímco děti v ruských školách se o něm učí jako o hrdinovi, české děti se o něm neučí skoro nic. Je to škoda. Mělo by se jim připomínat například dle všeho výše jmenovaným šmejdem nařízené bombardování Mladé Boleslavi den po válce, kdy ve snaze splnit hlavní úkol Rudé armády – zmařit ústup německých jednotek, které se snažily dosáhnout amerického zajetí, zahynuly stovky nevinných civilistů, včetně dětí, které mají v místě svůj vlastní pomníček, u kterého představitel Ruské federace tutově nikdy nebyl.

Koněv byl dle drtivé většiny Čechů, kteří se jím vůbec zabývají, mizerný vojevůdce a svině nehodná adorování v učebnicích pro děti, natož pomníků, ale to vy samozřejmě víte, stejně jako to vědí vaši historici, jen to nemohou napsat.

Musejí psát jinou historii.

K věci, ať se navzájem nezdržujeme – neděláme si u nás krom Koněva přehnané iluze ani o generálu Vlasovovi a jeho Ruské osvobozenecké armádě. Jejich kontroverzní počínání a historická role je dobře popsaná, stejně tak jako jejich role při osvobození Prahy.

Do té – na rozdíl od Koněva, který ji přijel „dobýt“ den po podpisu kapitulace německých vojsk – přijela ROA nezpochybnitelně, ať už z jakýchkoli pohnutek, bojovat s jejími okupanty a zachránit ji před zničením.

Tři dny před stovky kilometrů vzdálenou Rudou armádou. Taková je pravda, pokud vám to slovo ještě říká něco jiného než pravdu, kterou za pomocí lží trestuhodně a neodpustitelně vytváříte tak často vy.

Nevím, kde bere Ruská federace drzost označovat plánovaný pomník zde padlým třem stovkám vlasovců v Řeporyjích jako akt, který je v rozporu s Chartou mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku, která označila „činy Vlasova a jeho kompliců jako zločiny proti lidskosti a napomáhání nacistům.“

Milá vlezlá, drzá Ruská federace, my jsme jen sedláci ze Řeporyjí, ale číst umíme a proti textu charty bychom si nedovolili vznést námitek. Nerozumíme ale tomu, co má společného s událostmi, které se v Praze odehrály 6., 7. a 8. května 1945 a je jedno, jaké pohnutky k nim nejednotné vedení ROA vedly.

My ale v Řeporyjích neřešíme ani to.

Nemáme důvod.

Co máme, jsou obecní kroniky, vzpomínky stále žijících, práce historiků. A svědomí.

Aby vám to bylo v Rusku úplně jasné, na rozdíl od Ruské federace, symbolu prolhanosti a šíření strachu, v Řeporyjích se pravdy nebojíme a nebojíme se ani vás. Víte, čeho jsme se tu báli? Šestého května 1945 opět německých vrahů, kteří kousek vedle na Barrandově ještě v tento den vraždili civilisty. Hrůza, která tu obcházela, je z kronik dodnes cítit, jak se můžete přesvědčit na webu městské části, jehož prostřednictvím, myslím, v blízké době čeká díky vašemu „zájmu“ našeho poskytovatele hostingu, malou lokální firmu, zkouška, ve které jestli obstojí, tak jim dám smlouvu na sto let dopředu a, jak se u nás říká, sním svůj klobouk.

Samozřejmě pokud budu ještě schopen pro účinky novičoku dýchat, natož přijímat potravu.

Moje „armáda“ vám v případě konfliktu dlouho čelit nebude. Čítá mou, v zájmu Řeporyjí všehoschopnou existenci, dvě obecní multikáry, metací stroj, jednotku statečných dobrovolných hasičů a myslím, že se přidá i pár místních, kteří nechápou, proč by nemohli pomníkem uctít vlasovce, kteří do té hrůzy 6. května krátce po druhé odpolední přijeli do Řeporyjí s desítkami tanků a nakrátko tu zřídili štáb. V něm ve večerních hodinách velitel 1. ruské divize VS KONR genmjr. Sergej Kuzmič Buňačenko v Řeporyjích rozhodl o ranním útoku na východní břeh Vltavy, což byl jeden z rozhodujících okamžiků pražského povstání a moment, který zásadním způsobem rozhodl o tom, že Praha neskončila v rozvalinách.

Mimochodem, v řeporyjských kronikách se píše, že Vlasovci se chovali ohleduplně ke zdejšímu obyvatelstvu a neexistuje jediný záznam o nějakém incidentu. Kéž by to samé platilo pro „naše“ rudoarmějce. Kradli, znásilňovali a dokonce vraždili. Tehdy i v srpnu 1968. Přesto osvoboditelé. Stejně jako jimi byli, mimo ostatního čím, kde a pro koho byli, vlasovci.

V okolí vsi je dodnes řada neoznačených, nedůstojných hrobů zachránců Prahy z řad ROA a stydím se, že jsme se rozhodli napravit historickou křivdu, zásadně ovlivněnou bolševickou propagandou, až teď.

Příští rok je 75. výročí od konce války.

Nezávisle na tom jsem krátce po svém zvolení naplánoval renovaci a úpravu zdejších pomníků. Na jednom jsem našel chyby v datech zavraždění zdejších obětí holocaustu, na dalším chybí pamětní deska se jmény legionářů padlých v první válce. Budeme také umísťovat pamětní desku na budovu úřadu a když přišel zvenčí návrh konečně vzdát hold vlasovcům a připomenout historickou událost, kterou zde dal Buňačenko do pohybu, s naprostou samozřejmostí jsem souhlasil a se mnou předběžně všichni zastupitelé i lidé, se kterými jsem tu o tom dosud mluvil. Nebylo (a myslím, že není a nebude) co řešit.

Řeporyje si pamatují vlasovce jako zachránce, kteří tu statečně umírali, když sem přivezli mír, zřejmě hledajíce vykoupení ze svých hříchů, či americké „zajetí“. Stejně jako bojovali část války po boku nacistů, postavili se bolševismu a vzepřeli Stalinovi, největšímu masovému vrahovi všech dob reprezentujícímu zrůdnou ideologii, která zabila více lidí než právě nacismus.

Nebudeme o našem záměru zbudovat jim pomník, ani o jejich historické roli s nikým zvenčí diskutovat a už vůbec o tom nebudeme diskutovat s Ruskem, symbolem okupační moci, lži a porušování lidských práv. Krásné zemi, které bych přál jinou současnost, jinou vládnoucí garnituru, sebereflexi a více mezinárodního uznání, které si vynucujete jen demonstrací síly a kohouty plynovodů.

Řeporyje jsou suverénní, samostatnou městskou částí, která o tom zda, kde a kdy postaví komu pomník, rozhoduje sama prostřednictvím svých demokraticky zvolených zástupců a to všechno po veřejné diskusi, která každému zdejšímu obyvateli umožňuje svobodně a beze strachu vyjádřit svůj názor. Jak moc bych toto všechno přál občanům Ruské federace, která vraždí novináře, vnucuje lidem ve školách a v médiích alternativní výklad minulosti i současnosti a pravidelně zapomíná, že tam, kde končí její hranice, začínají hranice jiných.

O zamýšleném pomníku vlasovců budou rozhodovat jen a pouze Řeporyje, ne Rusko.

Řeporyje mají tisíckrát lepší historickou zkušenost s vlasovci, než s vámi, vy karikatury sebe sama s atomovým kufříkem za zadkem a hlavou plnou vodky a černého svědomí.

Česká republika je demokratickou zemí, do které můžete posílat tak maximálně agenty, peníze na kampaně vám loajálních ubožáků, nadopované sportovce a určitě i prostřednictvím velvyslance depeše o tom, co se vám nelíbí. Nám nezbývá než toto respektovat, či to spíše trpět a vzít na vědomí.

Vy vezměte laskavě na vědomí, že není ve vaší moci nám zabránit postavit pomník třem stem vojákům, kteří tu tehdy v boji s nacisty a také nakonec se „svými“ padli. Ten budete moci tak možná odstranit, až nás budete zase okupovat a zotročovat. Do té doby nemá smysl nás otravovat, stejně jako nemá smysl otravovat novičokem, či tlaky mě osobně, což neříkám proto, že bych se vás bál, vy prolhaní, drzí, dosebezahledění, bezohlední ubožáci.

Říkám to proto, že budou li zdejší lidé chtít stavět pomník, protože mají pocit, že ho Řeporyje a Praha vlasovcům dluží, tak ho prostě postaví.

Vám nedluží Řeporyje nic víc, než tuto odpověď a možná ještě připomenutí citátu neznámého autora, který mám rád a který jsem se během psaní tohoto, pro vás jistě směšného dopisu pro mě směšným adresátům, neskromně rozhodl navrhnout jako součást plánovaného pomníku v Praze padlých vlasovců. Divím se, že mě to nenapadlo už v ten okamžik, kdy se do věci pokusilo vložit právě Rusko:

„Historie je něco, co se nikdy neudálo, sepsané někým, kdo při tom nebyl.“

S formálně předstíranou úctou,

Pavel Novotný
starosta SAMOSTATNÉ městské části Praha Řeporyje


Diletant v roli aktivního Mesiáše

Zařekl jsem se, že nebudu tento dopis komentovat a rozebírat, protože čtenáři Aeronetu si dokáží závěry tohoto dopisu poskládat sami. Pokud jste četli moji novou knihu, už víte a chápete, co je to behaviorální genocida vlastního druhu, kdy národy a lidé národů sami sobě přivádějí úpadek, společenský, kulturní, morální, sociální, bezpečnostní a genetický, když jako svobodní občané jdou k volbám a volí do funkcí takové naprosté nýmandy a diletanty, jako je třeba výše uvedený starosta.

Diletanti se totiž dělí na dvě skupiny. Pasivní a aktivní. Pasivní diletant o sobě ví, že nic neumí a ničemu nerozumí, proto pasivně čeká a vyčkává na povely vůdce a komandanta, který jej řídí. Daleko horší je aktivní diletant, který nejen, že netuší, že ničemu nerozumí, ale naopak je přesvědčen o své nadřazenosti a předurčenosti. Takový diletant se projevuje tím, že se angažuje v oblastech daleko za rámcem jeho schopností a kompetencí, např. starosta, který se rozhodne angažovat v diplomacii a zahraniční politice s jadernou velmocí. Problém spočívá v tom, že aktivní diletant přitahuje pozornost a plní stránky bulváru a médií s cílem odvést pozornost od mnohem nebezpečnějších diletantů, kteří mají poslanecký mandát.

Česká sněmovna už si neví rady s českým mediálním odbojem, žaluje do USA a volá na pomoc Američany proti vlastním českým občanům, aby je Američané umlčeli

Česká protektorátní sněmovna, která plní servilní úlohu pro český židovský Synod, Izrael a výkonné křídlo Chabad Lubavitch v Bílém domě za mořem, je současně v roli naprostých diletantů plně podřízena kádrům amerického neoliberálního Deep State, kteří ovládají americký Kongres. Tady opět odkazuji na moji novou knihu, kde podrobněji vysvětluji zásadní konceptuální rozdíl mezi americkými neocony a neoliberálním Deep State, protože sněmovna v Praze dnes odhlasovala výzvu americkému Kongresu, tedy výzvu americkému Deep State, aby pomohl českým ordnerům v rolích českých poslanců bojovat s vlastním obyvatelstvem, s vnitřním nepřítelem v ČR.

Ano, čtete správně, poslanci se obrátili na cizí mocnost s žádostí, aby jim pomohla umlčovat české obyvatelstvo ve využívání ústavou garantovaného práva svobody slova. Koncem roku 2019 se tak česká protektorátní sněmovna obrací proti vlastnímu lidu, s žádostí k Američanům, aby americký Deep State udeřil na americké firmy Google, Facebook a Twitter, aby mazaly českým občanům jejich názory, jejich kritiku směrem k české vládě, kritiku směrem k zahraniční politice české vlády, kritiku směrem k práci české poslanecké sněmovny, a aby jakékoliv nepohodlné názory byly nálepkovány jako proruská propaganda, proruský narativ a proruské dezinformace, které podkopávají demokracii v ČR.

Laureát zlaté medaile CIA v roli ne-generála ve výroční zprávě opět nabil českým poslancům, aby začali hýkat o ruských dezinformačních hrozbách

A proto, v zájmu ochrany této demokracie, aby americké sociální sítě tyto názory českých občanů mazaly, mazaly, a ještě mazaly, aby nikdo nemohl a nesměl vyjadřovat protiliberální názorový disent v ČR. Čeští poslanci se přitom dovolávají odkazu na poslední výroční zprávu BIS za rok 2018, kde kontrašpionáž ne-generála Michala Koudelky, držitele medaile CIA za “Great Collaboration”, označuje české občany, aktivisty, skupiny, jednotlivce a kompletně všechny tzv. alternativní servery za nástroje nebezpečných ruských dezinformací a poslanci varují všechny, že situace je prý kritická.

Proti tomuto usnesení se v poslanecké sněmovně postavila jenom SPD a KSČM, za což jim děkujeme, že tentokrát se postavili jednotně na správnou stranu. Behaviorální genocida vlastního druhu je objektivní proces ve společnosti, není to konceptuální proces. Je to objektivní proces řízený na 1. prioritě na principu zákonu času a jeho plynutí. Nepřítel vychoval naše děti, naši novou generaci, která vychází ze škol a plní Letenské pláně, zatímco vlastenci a pronárodní strany sotva posbírají stovky účastníků na svých demonstracích. Před 50 lety by nikdy nezvolili šaška, baviče, komedianta na Ukrajině za prezidenta, ani ve snu a ani náhodou. A dnes?

Ovčáček posunul Overtonovské okno, socha generála Vlasova v uniformě Wehrmachtu na náměstí v Řeporyjích prý vadit nebude, protože Česko prý snese fšecko

Dnes je to realita, a nejen na Ukrajině, ale i v Praze, kde se nikdo nemůže divit, že občané si za starostu zvolí aktivního diletanta, když o dva týdny dříve na Letné ti samí lidé, kteří volili Pavla Novotného, zaplnili Letenskou pláň v počtu čtvrt milionu lidí, plus mínus. Ty lidi nikdo nezfalšoval, přišli tam sami, stejně jako přišli k volbám v Řeporyjích a zvolili to, co tam teď sedí a dělá starostu. A že to bude mít dopad na české zájmy, ekonomiku a obchod s Ruskem? Samozřejmě, že bude. To je plánem a cílem. Úplně ČR izolovat od Ruska a Číny a udělat z ČR americký protektorát v rámci projektu Trojmoří.

FOTO: Pavel Novotný a mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Kniha o Řeporyjích a Vlasovcích. Tohle nepotřebuje komentář, snad jenom jediné slovo: Chucpe!


Ten plán jeden na plné pecky a jenom konceptuálně slepý člověk to nevidí. Národ postupně kolabuje, je pokřivován, mění se dějiny, přepisují se události a dějinné výklady, mizí sochy, které připomínají minulost a budou vyrůstat nové sochy, např. plánovaná socha generála Vlasova v německé uniformě Wehrmachtu a s nášivkami ROA (Ruské osvobozenecké armády), která bude stát na náměstí v Řeporyjích. A víte, co je největší tragédie? Když mluvčí prezidenta republiky to zlehčuje a dokonce s tím souhlasí. Napadá mne ono pjakinovské “Éto…”, ale nechci být sprostý. Pane Ovčáčku, neposunujte Overtonovské okno od nemyslitelného k diskutovatelnému, protože ta socha generála Vlasova v uniformě Wehrmachtu na náměstí v Řeporyjích se stane spouštěčem pro další sochy nacistů v celé republice.

Záznam pořadu


-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNepříliš slepá spravedlnost   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:37:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 18. června tohoto roku znásilnil, zranil a okradl africký migrant - strpěnec, který byl ten den ráno propuštěn z věznice v Drážďanech, u obce Lukavec šestnáctiletou dívku z Terezína. V současnosti se případ dostal před soud.

Skutečnost, že onen muž tvrdí, že slyší hlasy, že k nám připlaval na delfínu a občas se bezdůvodně směje, může znamenat, že nakonec bude prohlášen za nepříčetného a vyvázne bez trestu. Jen s potupným vyhoštěním zpět do Německa.

Každopádně v současnosti je pachatel ve vazbě a policie ČR usilovně pátrá po autorech nenávistných komentářů na jeho adresu na Internetu.

Pro zajímavost uveďme nějaké statistiky, vydávané Českým statistickým úřadem, které mají vztah ke kriminalitě cizinců v České republice.

Zatímco počet cizinců obviněných z nějakého trestného činu od roku 2013 neustále roste, počet odsouzených víceméně stabilně klesá.

Přitom právě pokud se týká trestného činu znásilnění, tak cizinci-muži, zdržujících se na našem území, kterých je přibližně 5% z celkového počtu všech mužů, jsou zodpovědní za 18% těchto případů.

Bez zajímavosti také není připomenout dva dny starou zprávou o tom, že pohlaváři minulého režimu jsou po mnoha desetiletích trestně stíhámi za skutky, které se sice sami nedopustili, ale věděli o nich.

Konkrétně šlo o střelbu po tzv. narušitelích státní hranice, která pravděpodobně ve většině případů proběhla zcela v souladu s tehdy platnými zákony. Narušiteli nezřídka byly nebezpečné a ozbrojené osoby, které neváhaly brutálně zavraždit každého, kdo se jim postavil do cesty, jak nám předvedli třeba bratři Mašínové.

Podle dnešního pohledu a novodobých hodnot se tedy tito pohraničníci měli nechat v klidu zastřelit a nikterak nepřekážet oněm osobám v přechodu hranice, kterou měli za úkol střežit, ani v v páchání jiné trestné činnosti. Stejně, jako jim tam nikdo nepřekáží dnes.

Pakliže Jakeš, Štrougal a Vajnar mají být za každý jednotlivý incident trestně odpovědní proto, že tenkrát nezměnili zákony tak, aby se střelbě zabránilo, přestože mohli, měli bychom se dnes zamyslet nad analogickou trestní zodpovědností za jednotlivé zločiny migrantů u těch, kteří v minulosti naše zákony změnili, přestože nemuseli. Tedy těch, kteří způsobili, že naše hranice mohou volně oběma směry překračovat zločinci a páchat u nás trestnou činnost. Jakož i těch, kteří ani v dnes tuto skutečnost nijak neřeší, přestože mohou.

David Hilbert

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8108-neprilis-slepa-spravedlnost.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStal se Babiš s Koudelkou součástí deep state v Česku?   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:33:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Žijeme ve světě, kdy nejvýznamnější státníci EU usilují v rostoucí míře o spolupráci s Vladimírem Putinem. Prezident Francie Emanuel Macron, který zdá se nejaktivnější z evropských hlav států už prakticky rok razí tézi Evropy od Lisabonu po Vladivostok, tvrdí, že Evropa bez Ruska není Evropou a bez něho zanikne, tvrdí, že NATO by mělo skončit s nepřátelstvím vůči Rusku a Číně a že NATO prožívá svou mozkovou smrt.

Usiluje a bude usilovat i o bezpečnostní spolupráci s Putinem. Konečně vidí, že Putin na Blízkém východě od severu až po státy Perského zálivu zařídí prakticky vše i tam, kde Francie na to nemá a USA už o to nestojí. O spolupráci rovněž stojí, možná méně hlasitě Angela Merkelová a její dohoda o Nord Streamu II přes odpor Trumpa, byrokracie v EK, Ukrajiny, Polska či Pobaltí je – klobouk dolů - mistrovským kouskem vytrvalosti a politické síly. S italskými premiéry i prezidenty, ale i opozičním Salvinnim je Putin jedna ruka, stejně jako s rakouským kancléřem Kurzem i rakouským prezidentem van der Bellenem, s Viktorem Orbánem si tykají…

A mimochodem, i když Trump bojuje proti Nordstreamu II, zároveň stále opakuje, že bez Ruska nelze řešit světové problémy. Čili tak nějak podobně jako Macron.

A do toho premiér Babiš hovoří o agresi Ruska na Ukrajině ani slovem se nezmíní o Banderovcích, zatímco svolavatel Normandského formátu prezident Macron chválí Rusko za obrovský posun v jednáních na Ukrajině. Ví vůbec Babiš, co mluví. Neví…

A teď už Babiš vyhrožuje Rusku co nejtvrdší odvetou za Tomanovy problémy se spojením. A co Putinovi udělá… Připomíná mi pohádku: S čerty nejsou žerty…. A tatínek vám vyhlásí válku. No prostě stáhneme našich 250 vojáků z Mali a hrrr na Putina…

Toto je země se znovuobrozenou studenoválečnickou rétorikou. Země chytré a moudré většiny národa, ale tupých politiků.

Víte, začal jsem stále přemýšlet, proč se Andrej Babiš objevil v Americe s tím Koudelkou. Kde se vzal, tu se vzal, byl po jeho boku a oba se nechali nabrífovat od šéfové CIA, která kdysi propagovala waterbording.

Když sem tam čtu připomínky, že jednání našich politiků jsou příkazem Trumpa, kategoricky to popírám. Deep state, souhrn různě propletených spikleneckých tajných služeb, zejména CIA, ale i FBI tvoří páteř na odstranění prezidenta Trumpa. A Koudelka každým svým výrokem znovu a znovu nastoluje nepřátelství Ruska a Číny… Mimochodem. To ale Macron neříká a ohledně Ruska to rozhodně neříká ani Trump.

Žalostně opět jako v případě údajné ruské otravy plukovníka Skripala selhal Andrej Babiš, když se nepostavil proti pokusům na odstranění památníku maršála Koněva. To by se nestalo ani za premiéra Klause, Paroubka, ale ani kupodivu Nečase, který byl posledním z premiérů, který do Moskvy a později i Číny jel. Jo Topolánek, jak správně říkal starý Klaus, byl naprosto falešný a naprosto prázdný a navíc dnes už jako trvalý alkoholik se z něho stal sprostý hulvát podobně jako Kalousek. Taky byl dříve jako jediný na Ukrajině a v té ostudě jej Babiš následoval.

Když starosta Řeporyjí - hulvát z ODS - chce postavit pomník generálu Vlasovu, oblečenému do nacistické uniformy, jehož armáda spadala pod Norimberský proces, očekával bych, že Babiš alespoň něco řekne…

Neřekne. Kdykoliv se ho prezident zastane, už mlčí. Možná má společně s Koudelkou úkol Zemana tlačit do kouta.

Mimochodem až v lednu zase chvilkaři budou útočit na Babiše, bude mi to naprosto jedno.

Už fakt někde praskla tětiva…

Fakt bych ocenil, aby s námi Rusko přerušilo veškeré diplomatické styky. Ať jsme klidně jediní z EU.

Tato země si spojenectví Ruska na rozdíl od Francie, Německa, Rakouska, Maďarska či Itálie a dalších desítek zemí světa nezaslouží.

Seďme si tady v tom zatuchlém rusofóbním dvorečku a opakujme si po vzoru Ukrajiny či Polska, že se ukazuje, jak jsou ti Rusové zlí a nepřátelští.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStíhat staré dědky by současnému systému šlo, ale stíhat posametové zloděje-to ne!! Hanba české justici   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:29:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kam až chce česká justice ještě klesnout? Kdopak dal politické zadání k zahájení stíhání takřka stoletých staroušků za údajné zločiny staré 40 let a více?? Komu tahle prasečina poslouží??

Česká justice má už takhle dost pošramocenou pověst i s ústavním soudem. To si chcete honit svá ega na starých dědcích?? Myslím, že vám to stejně nijak nepomůže. Česká justice a české právo má už dávno pověst prodejné děvky. Právo a spravedlnost se staly zbožím a platí tedy, že se jich domůže pouze ten, kdo na to má peníze. Etika a jakási morálka a čest-to se z českého práva a z české justice dávno vytratilo. Kauza okolo Jakeše, Štrougala a Vajnara. Nese znaky čistě politického procesu, jenž údajně vzešel z ústavu pro vyšetřování zločinů komunismu. Jaká to demagogie. Co je to za ústav?? Vždyť už jeho název je lží! Jaké zločiny komunismu??

Vždyť ten nikde ve světě nikdy nebyl zaveden a slučovat socialismus a komunismus je zákeřná demagogie. Je to tak jako bych já tady na tomto místě řekl, že brambořík je to samé jako brambory. Je tedy patrno už od samotného základu, že onen pochybný ústav vyšetřuje zločiny systému, jenž byl a je systémem čistě filozofického charakteru, který v reálné podobě nikdy neexistoval a nemohl tedy nikdy žádný zločin způsobit. Slovo komunismus má působit hlavně jako strašák, aby se lidé báli komunistů a raději se nechali týrat kapitálem a privilegovanými společenskými strukturami, protože to privilegovaným přináší zisk a chudí jsou ještě chudší.

Je nesporné, že na státní hranici v době socialismu došlo k mnoha smutným událostem. Samozřejmě, že je škoda každého zmařeného života, ale na druhé straně-každý měl možnost volby. Nikdo nebyl režimem nucen utíkat z republiky. Nikdo nebyl nucen utíkat přímo přes hraniční pásmo, které oddělovalo Československo od Německa a Rakouska. Byly i jiné cesty a to přes Maďarsko, Jugoslávii nebo Vatikán. Každý, kdo si zvolil cestu přímo do Německa či Rakouska, tak dobře věděl, že tato cesta je nebezpečná, a že lze při ní přijít o život. Každý zběh věděl, že hraniční pásmo se skládá ze dvou až tří vrstev a všude byly rozmístěny informační tabule, které informovaly o tom, v jakém pásmu se člověk nachází, a že je do těchto míst vstup zakázán.

Každý, kdo šel i přes tento zákaz dál, dobře věděl, že riskuje, ale byla to jen jeho volba, kde byl s riziky předem seznámen. Chcete tedy Jakeše, Štrougala a Vajnara soudit za to, že zběhům osobně nebránili v jejich svobodné vůli???

Ani jeden z obviňovaných nebyl čistě sám osobně tvůrcem tehdejší legislativy. To byste museli soudit celý tehdejší zákonodárný sbor. Nicméně to nic nemění na faktu, že každý občan dobře věděl, že hranice jsou střeženy a přecházet je bez povolení, je zakázáno. Nebo jsou představy dnešních odpůrců komunistů takové, že na hranicích měl stát sám předseda vlády a osobně bránit zběhům s roztaženýma rukama v útěku?? Což takhle vážení vyndat ruku z nočníků?? To byste tedy museli soudit i Klause st. za jeho privatizaci, kde byly okradeny tisíce lidí a někteří spáchali sebevraždu třeba skokem z Nuselského mostu! Jak to, že Klaus st. byl nečinný a nebránil jim v jejich svobodném rozhodnutí, které je stálo život!!!

Ačkoliv se to nebude takzvaným demokratům líbit, tak tvrdím, že hlídaná státní hranice měla své opodstatnění. Současnost to tvrdě potvrzuje a to s odkazem na špatně řešenou migrační problematiku. V dobách minulých (myšleno po druhé světové válce) mělo Československo značné problémy s lidmi německého původu, kteří byli na základě dosud platných a několikrát prolomených Benešových dekretů odsunuti mimo území Československa. Pro ty hloupější musím ještě říci, že Benešovy dekrety měly návaznost na závěry Postupimské konference a nebyly tedy nějakou zlovůlí Edvarda Beneše!! Německo, ale i Rakousko měly po válce značné problémy. Ekonomika i infrastruktura byly v troskách. Nebylo skoro co jíst. Do toho se přidaly problémy s lidmi odsunutými z Československa. Ti lidé museli u nás zanechat většinu majetku, který byl znárodněn. Nikoliv však komunisty, ale ještě demokraty.

V Německu i Rakousku se formovaly nájezdné tlupy záškodníků, zlodějů, žhářů a vrahů, kteří díky místní znalosti působili násilí a teror na českém obyvatelstvu. Kradli na našem území dobytek, stroje, jídlo, ale vykrádali i domy, kostely a továrny. Neštítili se ani vražd a mnoho civilistů, ale i příslušníků bezpečnosti bylo zabito. Proto se započal proces uzavírání hranic. Šlo prvotně o nutnost chránit naše občany a naše hospodářství před útoky zvenčí. Ono ani u nás nebylo jídla dostatek. Vytvoření infrastruktury k ochraně hranic byl dlouhodobý proces a budoval a zdokonaloval se neustále. Své ovoce přinesl a oněch přeshraničních lupičů a vrahů jsme se časem zbavili. Podařilo se i omezit pohyb zahraničních agentů.

Někdo by mohl namítnout, že v devadesátých letech takovéto opatření už pozbylo smyslu. Ano pozbylo a to v kontextu poválečného stavu. Nastaly však nové okolnosti podle, kterých se ochrana hranic nadále udržela potřebnou. Bránila takzvanému černému obchodu-chcete-li pašování zboží, bránila nelegální migraci, omezovala obchod s drogami či ženami a vykrádání republiky. My starší to víme a máme srovnání, avšak mladší generace to chápou těžko. Je smutno pravdou, že díky likvidaci ochrany hranic se zločin stal globální záležitostí a to obtížněji je řešitelný.

Dost možná a myslím, že to nemusí dlouho trvat, budete vzpomínat na dobu uzavřené hranice. To už bude pozdě, ale teprve pak doceníte, co dobrého pro tuto zemi komunisté udělali a to i přesto, že se i mnohé nepovedlo! Jakeš, Štrougal i Vajnar se stávají obětí veřejného lynče v politickém procesu. Pravice se snaží zachránit ztracené pozice za každou cenu. I za cenu ubohé šikany stoletých starců. Měli byste se stydět. Co si na těch starcích vezmete?? Političtí šmejdi, se nyní projevují ve své nahotě. Mašíni hrdinové, Koněv zločinec a pomník Vlasovcům. Už chybí jen pomník Hitlerovi. Fuj.

Oldřich Rambousek

Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/9348-stihat-stare-dedky-by-soucasnemu-sytemu-slo-ale-stihat-posametove-zlodeje-to-ne-hanba-ceske-justici
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPohlaví jsou pouze dvě; ale ano, psychických odchylek, může být klidně i 40!   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:26:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neměli bychom asi zaměňovat různé věci, neměli bychom míchat jabka s hruškama! A to je přesně to, co se dnes odehrává v LGBT komunitě a co tak vadí většině, přirozeně orientovaných lidí. Ano, přirozenost je to, oč tu běží, zdá se.

Šílenství doby, Sodoma - Gomora, taky zvrhlost a bezesporu i morální úpadek a podobné komentáře, je možno asi celkem logicky očekávat, jako reakci na podobná prohlášení, že dnes už rozlišujeme až 40 pohlaví. Zmýlená a taky obrovské nedorozumění? Možná tak jako tomu je skoro vždy, a které je vždy přítomno na obou pomyslných stranách barikády, ať už jde o cokoliv; nebo jsou nějaké opodstatněné a prokazatelné ... tedy i zcela nové vědecké poznatky o dalším pohlaví? No, možná že je vše mnohem prostší, než se zdá. Pohlaví je prostě samčí a samičí, tečka. Ale nedá se vyloučit, že zde platí, prostému vše prosté; nemám s tím většího problému, neb na prostotě, vskutku nespatřuji vůbec nic pohoršlivého

Fyzicky, samozřejmě existují pouze dvě pohlaví, a to mužské a ženské - žádné třetí, či dokonce další pohlaví prostě reálně neexistuje. V přírodě, která nám v tomto může, mohla by být a hlavně měla by být velmi nápomocná - ostatně, slovo přirozenost, je přeci odvozeno právě z ní, zcela samozřejmě najdeme i hermafrodity - tedy jedince oboupohlavní, například u hlemýžďů. Stále jde ale o přítomnost dvou pohlaví, nikoliv o nějaké třetí, páté nebo třicátedeváte. To už jsou jen psychické odchylky. Pohlaví jsou pouze dvě.

Termín pochází z řecké mytologie podle které Hermafrodítos, tedy syn bohů Herma a Afrodity, srostl s nymfou Salmakis, v jedinou oboupohlavní bytost. Nymfa Salmakis, milující nade vše Hermafrodíta, uprosila bohy, aby s ním mohla splynout v jedinou bytost. Stalo se, když se koupal u pramene, ve kterém nymfa žila; každý, kdo se pak v premeni vykoupal, stal se hermafrodytem.

"K těmto neuvěřitelným věcem se počítá i oboupohlavní rasa, která má pravý prs mužský, aby nebránil v práci, a levý prs ženský ke kojení nemluvňat. Podle některých svědectví se mezi sebou navzájem páří a tak se rozmnožují." Liber monstrorum (8.století)

V přírodě, uvedu tedy snad jen pro zajímavost a jako příklad, se také vyskytují různé odchylky; a gonochorismus, tedy jednopohlavnost se vyskytuje až u vývojově dokonalejších živočichů, jako jsou samozřejmě všichni obratlovci, tedy i my. Různé odchylky přesto i zde existují, najdete dokonce i příklady "pannobřezosti" tedy tzv. partenogeneze - kdy jediný známý příklad v celé lidské historii, který jistě dobře všichni znáte, je případ Panny Marie, která přivedla na svět Ježíše Krista. Tedy pominuli řecké báje, kdy Herákles (Herkules), měl také podobný původ; tedy božského otce, Dia. Nu, to nám ovšem moc světla do "našeho problému" vskutku nepřinese. Ale například homosexualita, byla známá i v dávné historii, a v řecko-římské, která nejvíce může a ovlivňuje i moderní západní společnost, pak tím spíš.

***

Zdá se tedy, že v dnešní moderní době, a nedá se vyloučit, že i díky vývoji v chemii a biologii, rozvoji lékařství - díky lékům, antikoncepci atd., výzkumům a pokusům s úpravami DNA nejen u plodin, ale i na zvířatech a především pak díky uplatnění v potravinářství, dochází k nějakým nezvratným změnám, o kterých toho moc nevíme; velmi pravděpodobně se zvyšuje i výskyt počtu právě homosexuálních jedinců. Četl jsem v pojednání o vzniku rakoviny v souvislosti s výživou a mým článkem o kouření, který jsem zrovna psal, a kdy jsem hledal, jak je to s prokazatelností vlivu kouření na vznik různých typů rakoviny, právě o tom; někteří vědci, odhadují tento vliv a nárůst u populace, ze 4 až na 12%; snad tedy varovných, pokud by to bylo snad bráno v potaz, jako že není. Podobně, jako jsou asi vždy podceňovány i další vědecké a varovné poznatky, například v souvislosti se změnami klimatu.

Nesmíme samozřejmě ani pominout vliv celé moderní doby jako takové, a to právě na psychiku člověka; a to v celé její šíři, ve všech možných, a někdy spíš i nemožných oblastech a aspektech; od různých módních trendů počínaje, samozřejmě přes film, hudbu, umění vůbec, až po takové věci, jako jsou třeba mystika, čarodějnictví, satanismus, astrální a jen bůhví jaké další úlety a manýry, končíce vše vlivem drog na psychiku a podobně. Neumím to všechno ani vyjmenovat. Jde tedy v rovině psychologické, snad o jistý přenos, vcítění se a nejspíš jen o ukojení vlastní touhy, představy a podobně. Mluvím zde tedy o psychice člověka, nikoliv o jeho fyzickém založení. Zkráceně by se také dalo říct, že někteří jedinci, už jen prostě nevědí, co "roupama" (co se sebou). A tak trochu zmatení, často nudící se a nespokojení jedinci, plácající se v životě i v sobě samém "ode zdi ke zdi", vše možná jen z psychické nevyrovnanosti a zmatenosti, možná dokonce vyšinutí, nebo jen proto, abych byl vůbec něčím jiný, něčím zajímavý, něčím originální a něčím výjimečný; aby si mne někdo vůbec všiml, třeba i v tom záporném smyslu. Nedostatek pozornosti zaneprázdněných rodičů, společnosti? Nemůže to vše hrát právě zde, nějakou vážnější roli? Nebo jen nechuť, podobat se třeba právě jim? No, nevím, opravdu nejsem psycholog, nechám tedy na hlavě, a jen si tak nahlas přemýšlím. Nic netvrdím.

Pozor, opravdu zde nyní nemluvím o homosexuálech, gayích a lesbách, tam je to celkem jasné. Když chlapce už od dětských let, přitahují chlapci a činnosti běžné u dívek, když děvče opět přitahují děvčata, jedná se sice o odchylku od normálu, ovšem odchylku i v přírodě, zhruba ve 2 - 4% celkem běžnou i u jiných vyšších obratlovců, a tedy i pochopitelnou a tím i přijatelnou. O lidech, kteří se cítí být v cizím těle, tedy transgender osobách (transsexuálech), také ne. A pochopil bych asi i bisexualitu - viz hermafrodit (?), tedy jakousi pohlavní nevyhraněnost. Zde už ale vidím veliké riziko možného zneužití, třeba jen omluvy vůči vlastnímu morálnímu selhávání; myslím třeba mladíky poskytující sexuální vyžití starším pánům, právě homosexuálům a za úplatu. Třeba jen proto, aby měli na drogy. A tedy ne na 100%, ale ta možnost tu prostě existuje. Mluvím zde o těch dalších různých pseudoidentitách, činících si nárok na další různá pseudopohlaví - to už je spíše jen čirý výmysl, možná výmysl bujné fantasie, a spíše než co jiného, pak psychická úchylka, často jen nudících se pubescentů, tak trochu zmatených a ztracených v dnešním trochu zvráceném světě.

"Sorry jako ... hele, buď si klidně jakési podivné "Emo", či co (sorry, ale neorientuji se opravdu a ani omylem ve všech těch pseudoientitách, a nehodlám to ani dohledávat) ... ale neomlouvej svou vlastní zvrácenost a především nudu, nějakým pětatřicátým pohlavím, to už je vskutku totální pakárna! " Možná vidina a představa sjetého či nadopovaného feťáka, a nebo tak trochu zmateného a vnitřně rozháraného jedince, který asi nemá nic lepšího na práci či na starosti, ani žádný jiný vážný zájem, než pozorovat sám sebe a hledat nějakou svou zvláštnost, výjimečnost. Mnohdy za každou cenu, což je jev daleko rozšířenější i u jiných tzv. "normálních" lidí.

Problém a to ten zcela zásadní je, když podobní lidé, chtějí tuto svou "vyšinutost" legalizovat, vnutit někomu své vlastní představy o jiném, 3 - 40 pohlaví. A problém je, když pseudohumanisté, začnou vyvíjet tlak na zákonodárce, aby upravili zákony, vyhlášky, normy společenského chování a jednání, vlastně a často jen z podobných důvodů, jako ti vyšinutí. To je zájem společnosti, snad jakýsi pofidérní vliv, jakási platnost a pak i společenské uznání; a pro mnohé podobné "aktivisty", studenty sociologie a dalších podobných oborů, také možnost svého vlastního uplatnění. Zde je pak asi zcela pochopitelné, že něco podobně přitaženého vždy za vlasy, něco tak neprokazatelného, popravdě i trochu šíleného, vyvolává v celé společnosti značný odpor. Ať si žije každý po svém, říkám si, ať si chodí oblečený a upravený jak se mu zlíbí, ale ať nevnucuje nikomu představu, že existuje až 40 pohlaví, nebo že malé dítě, jakkoliv u něj samozřejmě sexualita ještě není nijak vyhraněna, má být snad vychováváno jak bezpohlavní jedinec, který se až v dospělosti rozhodne, čím chce vlastně být, a to bez ohledu na svůj fyzický předpoklad. To je opravdu nehorázná blbost! Tím spíš, co vše už bylo výše zmíněno.

Malé děti je samozřejmě potřeba vychovávat už od mala, od narození, ale ne je nutit, aby byli někým jiným; jste jim vždy příkladem a máte je podpořit v tom, čím už v té době jsou. Chce-li si snad hrát kluk s panenkami a děvče s autíčkem, ještě to nemusí vůbec nic podstatného znamenat; z chlapce může být módní návrhář, krejčí ... co já vím, a děvče může být třeba automobilovou závodnicí, ale to nutně neznamená, že budou i homosexuálem či transsexuálem, tedy že mají nějaký problém se sexualitou. Předpoklad, že většina kluků si hraje spíš se stavebnicí a autíčky, a děvčata zase s panenkami a kočárky, je naprosto normální, a tedy není ani nutné nikomu vnucovat jinou roli, ale ani mu za zákona vnucovat možnost výběru. To už samo o sobě může vlastně vyvolávat pochyby. Nechte to jednoduše na přírodě, na přirozeném výběru, a nestavte se mu prostě do cesty, chcete-li aby vaše děti byly šťastné a spokojené. A přijměte je pak vždy s láskou, takové jaké jsou. Je to vlastně všechno velmi prosté, řekl bych.

*****

- krá -

Autor: Karel Ábelovský

Zdroj: https://abelovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=735548
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOvčáček bombardoval ODS kvůli Kuberovi: Západní státy budou spolupracovat s Čínou. A Česko?   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:14:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se na svých sociálních sítích věnoval připravované cestě Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan. Opozice podle jeho slov ponese veškerou odpovědnost za možné ekonomické dopady kvůli nespokojenosti Číny.

„Předseda Senátu a ODS přebírají plnou odpovědnost za možné ekonomické dopady cesty na Tchaj-wan. A ve hře je opravdu hodně. Investice firem z ČR v Číně, dopad na tuzemskou ekonomiku. Asi zapomněli, že Čína je již devět let největším světovým trhem značky Škoda,“ napsal Ovčáček na svém Twitteru.

Předseda Senátu a ODS přebírají plnou odpovědnost za možné ekonomické dopady cesty na Tchaj-wan. A ve hře je opravdu hodně. Investice firem z ČR v Číně, dopad na tuzemskou ekonomiku. Asi zapomněli, že Čína je již devět let největším světovým trhem značky Škoda.

Mluvčí prezidenta následně dodal, že příslušníci české diplomatické mise poukazují na to, že cesta předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Tchaj-wan bude mít pro české společnosti následky.

„Vysocí čeští diplomaté mimo záznam poukazují na to, že Kuberova cesta bude mít dopad na české firmy na čínském trhu,“ zmínil na svých sociálních Ovčáček.

​​Zemanův mluvčí se také táže, zdali Občanská demokratická strana kompenzuje českým společnostem zmařené obchodní příležitosti.

„Co myslíte, zaplatí ODS ze svého tuzemským podnikům zmařené investice v Číně? Nebo se všem vysměje do obličeje?“ táže se Jiří Ovčáček.

​Česká opozice, kam v současné době patří i ODS, je podle mluvčího prezidenta schopná pronášet pouze ideologické poučky. S největší pravděpodobností se prý zajímá pouze o to, jak České republice škodit.

„Francie, Německo, Británie, USA a další země budou dál rozvíjet ekonomickou spolupráci s Čínou. Protože prostě hájí své zájmy. U nás máme údajně demokratickou opozici, která se zajímá asi jen o to, jak ČR škodit. Jediné, co opravdu umí, jsou ideologické poučky,“ dodal k tématu Jiří Ovčáček.

Francie, Německo, Británie, USA a další země budou dál rozvíjet ekonomickou spolupráci s Čínou. Protože prostě hájí své zájmy.

Kuberova cesta na Tchaj-wan

Druhý nejvyšší ústavní činitel České republiky Jaroslav Kubera plánuje během příštího roku navštívit Tchaj-wan. A to nehledě na varování diplomatů před negativnímy následky jak pro byznys, tak i pro vzájemné vztahy.

„Je to definitivní, nedá se to zvrátit. Čekáme jen na prezidentské volby na Tchaj-wanu, které budou v lednu. Ty mohou dopadnout tak, že Tchaj-pej bude mít k Pekingu vřelejší či chladnější vztah, ale moji cestu nijak neovlivní,“ cituje portál Novinky slova Jaroslava Kubery.

O kontroverzním Kuberovi jsme již psali dříve zde a stojí to za to, si to přečíst:

http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.11037

http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.12128

http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.11604

http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.19308

Zdroj: Twitter, Sputnik, IK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuž útočil nožem na London Bridge. Policie hodnotí útok jako terorismus   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:03:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Londýnská městská policie uzavřela most London Bridge na pozadí zpráv o střelbě, uvádí se na Twitteru Scotland Yardu. Svědci informovali o pěti nebo šesti výstřelech, z mostu měli také utíkat křičící lidé.

Podle místních médií byla jedna osoba pobodána a policejní důstojníci údajně zastřelili jednoho muže, podezřelého z činu.

Svědci sdílejí na sociálních sítích fotografie a videa z probíhajícího incidentu. Na místě má zasahovat několik policejních aut a sanitek.

Starosta Londýna Sadiq Khan vyzval obyvatele a návštěvníky britského hlavního města, aby zůstávali jednotní po incidentu na London Bridge.

„Musíme a budeme i nadále rozhodní v našem závazku být silnými a jednotnými tváří v tvář terorismu. Ti, kteří se na nás snaží zaútočit a rozdělit nás, nikdy nebudou úspěšní,“ uvedl.

Starosta dále poznamenal, že je v neustálém kontaktu s policí a pohotovostními službami města a také vyjádřil soustrast rodinám obětí incidentu.

Informuje se také, že kvůli incidentu je stanice London Bridge uzavřena. London Bridge spojuje obchodní čtvrť města (City) s jižním břehem řeky Temže.

Na jednom z videí jsou vidět dva muži, jak spolu zápasí, jednoho z nich policisté odtahují. Důstojník se vzdaluje a střílí druhého muže z krátké vzdálenosti. Podezřelý byl zabit na místě, podle šéfa londýnské protiteroristické jednotky měl na sobě falešné výbušné zařízení.

Městská policie na svém Twitteru informovala, že dorazila na místo kvůli tomu, že bylo hlášeno pobodání poblíž London Bridge, a že během incidentu mělo být zraněno několik lidí. Sdělila také, že zadržela jednoho muže.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A6WT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLDR provedla test raketometu velké ráže. Kim Čong-un a „velká spokojenost“   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 05:00:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
KLDR pod vedením vůdce země Kim Čong-una úspěšně otestovala raketový odpalovací systém.

Informovala o tom Korejská centrální zpravodajská agentura.

„Účelová palba s cílem konečné kontroly bojového použití raketometu velké ráže potvrdila jeho vojensko-technickou převahu a spolehlivost,“ píše se ve zprávě.

Uvádí se, že vůdce vyjádřil „velkou spokojenost“ s výsledky testů.

V předvečer japonské vojenské velení uvedlo, že KLDR testovala dvě balistické rakety.

V Soulu oznámili, že rakety letěly 380 kilometrů ve výšce 97 kilometrů. Podle informací jihokorejské armády bylo vypálení rakety provedeno z „super velkého“ několikanásobného odpalovacího zařízení.

Severní Korea provedla již 13. test tohoto druhu za tento rok.

Kim Čong-un dohliží na odpalování raket

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v úterý 10. září dohlédl na cvičení, během kterého super velký raketomet vypálil dvě rakety.

Podle záběrů Kim kontroloval start a navštívil kosmodrom v utajené lokalitě před a po zahájení testu.

Start proběhl několik hodin poté, co Severní Korea oznámila své záměry o obnovení dialogu s USA.

V srpnu také proběhl test systému, který Severní Korea nazývá super velký raketomet. Jsou to také rakety krátkého dosahu na tuhé palivo. Rakety, které byly vypouštěny 10. a 16. srpna, se podobají americké ACMS.


Zdroj: https://sptnkne.ws/A7nF
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský prezident by měl zkontrolovat svou vlastní „mozkovou smrt“. Erdogan nešetřil Macrona kvůli komentáři o NATO   
Pridal tk Sobota 30 listopad 2019 - 04:56:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron na začátku listopadu uvedl, že evropské země se již nemohou spoléhat na to, že Spojené státy budou bránit spojence Severoatlantické aliance (NATO), a dodal, že „v současné době zažíváme mozkovou smrt NATO“.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pátek podrobil kritice zmíněný Macronův komentář ohledně NATO, který francouzský prezident poskytl během svého nedávného rozhovoru pro The Economist.

Podle tureckého prezidenta by měl Emmanuel Macron nejprve zkontrolovat svou vlastní „mozkovou smrt“, než uvede tyto připomínky v souvislosti s NATO.

„Říkám to francouzskému prezidentu Emmanuelu Macronovi a také to řeknu v NATO. Nejprve si nechejte zkontrolovat svou vlastní mozkovou smrt. Tato tvrzení jsou vhodná pouze pro lidi, jako jste vy, ve stavu mozkové smrti,“ prohlásil Erdogan v televizním projevu.

Den předtím Macron řekl, že jeho komentáře o NATO, které prožívá „mozkovou smrt“, mohou být budíčkem pro alianci.

Kritici Macronova názoru

Uvedené prohlášení vedlo ke spoustě odpovědí spojenců bránících NATO.

Německá kancléřka Angela Merkelová, jakož i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, rozdrtili Makrona kvůli jeho „drastickým slovům“ a uvedli, že NATO zůstává klíčovým pilířem německé bezpečnosti.

Polský premiér Mateusz Morawiecki obvinil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona z nezodpovědnosti kvůli jeho slovům o „mozkové smrti“ NATO a pochybnostech o náklonnosti NATO ke kolektivní obraně.

Podle slov Morawieckého je NATO „nejdůležitější aliancí na světě, která chrání svobodu a mír“, a Macronovy pochybnosti o tom, mohou-li jeho členové počítat se vzájemnou ochranou, jsou „nebezpečné“.

„Myslím, že pochybnosti prezidenta Macrona o (kolektivní obraně NATO) mohou přimět spojence, aby se zamysleli nad tím, že možná právě Francie má problémy týkající se jejího dodržování. Doufám, že my všichni stále můžeme počítat s tím, že Francie plní své závazky," řekl Morawiecki v rozhovoru pro britské noviny Financial Times.

Slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák nesouhlasil s názorem francouzského prezidenta na stav NATO a domnívá se, že aliance je stále zárukou bezpečnosti.

„Nesouhlasím. Potřebujeme NATO, neboť je zárukou naší bezpečnosti, je to ukázka naší jednoty, pátý článek o kolektivní obraně je nevyhnutelný,“ řekl Lajčák novinářům před začátkem jednání ministrů zahraničních věcí zemí EU v Bruselu.

Jsou i zastánci. Například v Česku

Vojenský analytik Jaroslav Štefec se však na rozdíl od kritiků nebojí vyjádřit svůj souhlas s lídrem Francie.

„Macronův výrok je veskrze pravdivý,“ vyjádřil český odborník souhlas s tím, že je Severoatlantická aliance na kraji propasti.

„NATO má mozkovou smrt už dávno za sebou. Zesnula tiše, leč naprosto doložitelně už před lety, aby se poté stala pouhým metafyzickým pojmem bez reálného obsahu,“ napsal. Podle analytika navíc současná Evropa nedisponuje vojenskou silou, s níž by bylo možné v globálním měřítku počítat. Rovněž podotkl, že Česká republika a většina členských zemí nemá skutečné armády, ale pouze námezdní vojáky, profesionální ozbrojence, které v případě likvidace nebo odchodu z území domovské země nemá kdo nahradit.

Ekonomka Markéta Šichtařová také přišla s hodnocením, které moc lichotivě pro alianci nezní.

„NATO už nefunguje. Aktuálně nás nikdo nechrání. Pravda je totiž taková, že NATO mělo smysl, když existovala Varšavská smlouva. Dvě světové zóny, dvě vojenská uskupení, jedna železná opona. Jedna se vymezovala proti druhé. Když se východní blok sesypal, padl úhlavní nepřítel. A kde není společný nepřítel, tam není společné spojenectví,“ argumentovala svůj názor Šichtařová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A6Ud
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2792 sec,0.0598 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,926kB