Pondělí 02 prosinec 2019
Moc tech gigantům   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 15:45:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když Seznam.cz v srpnu 2017 začal některým zákazníkům oznamovat, že ukončuje jejich spolupráci s reklamní službou Sklik kvůli nedodržení nového etického kodexu, vrcholový management společnosti rychle obrátil. Výkonný ředitel Michal Feix uvedl, že představenstvo a majitel společnosti si nepřejí, aby se snažili určovat objektivnost a pravdivost zpravodajských webů.

„Dezinformační“ weby dostaly odklad výkonu trestu. Nyní se však všechny strany Parlamentu ČR, kromě SPD, KSČM a Trikolóry, připojily k dopisu americké Sněmovně reprezentantů žádajícího kongresmany o vyvíjení nátlaku na Facebook, Twitter a Google, aby nastavením svých algoritmů blokovaly inzerci dezinformačních webů v České republice.

To, co Seznam odřekl na české národní úrovni, požadují čeští zákonodárci po Američanech v Menlo Parku, San Franciscu, Mountain View nebo Dublinu. Poslanci si stěžují na moc amerických tech gigantů a pak jim jí nadšeně nabízejí ještě více.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropští pozorovatelé si stěžovali na volby v Bělorusku   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 12:38:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezi hlavní stížnosti mezinárodních pozorovatelů patří nedostatečná transparentnost při sčítání hlasů a nepřípustnost řady kandidátů na volby. Parlamentní volby konané v Bělorusku nesplňovaly mezinárodní standardy pro demokratické volby, vyhlásila v pondělí v Minsku Margareta Soderfeltová, zvláštní koordinátorka a vedoucí krátkodobé pozorovatelské mise OSCE.

Pozorovatelé byli nespokojení že velkému počtu opozičních kandidátů bylo zakázáno účastnit se voleb, a voliči, nemohli prostřednictvím médií získat správné informace. "V den voleb jsme zaznamenali vážné procedurální problémy při sčítání hlasů, což vyvolává jisté obavy ohledně toho, jak čestně se hlasy sčítaly," dodala.

Mezinárodní pozorovatelé dospěli k závěru, že existence právního rámce nezaručuje soulad voleb s demokratickými závazky země. Také tvrdí že volby se konaly o rok dříve než na konci funkčního období současného parlamentu. Varování pro kritiku státu a úřadů, to vedlo k zastrašování a odvolání kandidátů ze závodu, někteří kandidáti byli zbaveni registrace.

Aliaksandr Pashaliuk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDůkaz rozpadu státu   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:53:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Původně jsem chtěl krátce odpovědět na vybrané otázky čtenářů, které se mi nashromáždili v poště v nepřítomnosti. Během dnů se vrátím k zajímavým a odpovím, pokud mi to dovolí čas. Například: Kolik miliard ztratili Rusové během měnové reformy v roce 1991 a jaké jsou důchody v RF? Jaká je situace se čtením, knižními obchody a plánovaným rušením vědeckých časopisů v RF? Máme se bát robotů nebo ne? Jak pokračují stavby elektronických koncentračních táborů ve světě (USA, EU, RF, ČLR) a kde hledat jejich kořeny?

Před několika dny jsem se v podzimním kurzu - master class na Ruské univerzitě ekonomie G. V. Plechanova v Moskvě zmínil o výsledcích posledního výzkumu agentury Levada: 50% mladých Rusů touží po migraci, především kvůli korupci, potřebě změny politického systému a sociální nespravedlnosti. Nevědomky jsem se tak dotkl i jednoho z aktuálních témat v ČR: Vztah mezi Čechy a Rusy, respektem k vůdcům minulosti a přítomnosti, a památníkům.

Jsem rád, že jsem, jako již po několikáté, nepřijal pozvání účastnit se přímého vysílání programu RT. Chtěně nechtěně jsem dal přednost akci Ruské akademie přírodních věd, jejímž jsem zahraničním členem, a seznámení se kromě jiných s ruskou dívkou jménem Eva. Má stejné zájmy jako evropská Gréta. Rozdíl mezi nimi je v tom, že Eva studuje a pracuje na konkrétním projektu, je bez zjevných patologií, umí se smát a její mládí není zneužito marketingovými a politickými lobbyisty. Prostě není loutkou. Proto jsem rád za Evu. Rád jsem i za sebe, že jsem se rozhodl nedat odpovědi na otázky Parlamentním listům. Proč?

Hlavní část mé odpovědi prakticky napsal a zveřejnil vážený Jaroslav Bašta ve svém příspěvku pod názvem Zpětný odpočet již začal (První zprávy 1.12.2019). Moje odpovědi by byly opakováním. Zbytek odpovědí dodal starosta Řeporyjí svým chováním, argumentací a důkazy, že nic neví o zkušenosti - Když se přátelíš s vlkem, měj sekyru po ruce, že nemoc člověka nekrášlí, a že debilizace společnosti vede k rozpadu státu. V situaci, kdy drozdovi pro radost kukačka do hnízda vejce snesla, odpovídat na otázky spojené s Vlasovem a Koněvem, a zabývat se minulostí, kterou nemohu změnit, mi nedává smysl. Rozpad čehokoliv, tedy i státu, neobsahuje totiž žádnou naději na obnovu origináu, jaký by on nebyl. Ruská přísloví praví: Rozbité nerozbiješ, mrtvého nezabiješ. Přemílat minulou dobu - přebírat kosti v hrobu.

Co se týče RF a korupce, jsem přesvědčen, že nelze nad ní zvítězit. Nejenom v RF, ale všude na světě. Je to boj s větrem, prostředek propagandy a manipulace a důkaz pravdivosti přísloví: Ze státní kasy, jak z vlastní hořící světnice - co nejrychleji vynos co nejvíce. S dobrou vůlí moci je možné ve fungujícím právním státě omezit materiální korupci na míru, která dovoluje udržet státní suverenitu a vyloučit občanské nepokoje. Nemateriální korupci, překoná li bod nenávratu, který definuje neznalost, nevzdělanost a přepis historie a faktů, tj. nesvobodný člověk, může omezit pouze traumatický zážitek a totální změna. Žádná reforma nekonečných reforem.

Co se týče sociální nespravedlnosti? Ta byla vždy, je a bude i v budoucnosti. Proč? Odpověď na otázku vyžaduje kontextové vysvětlení, na které není v příspěvku místo a čas. Je možné však konstatovat, že pokud žijeme v hospodářské konjuktuře a bez války s krví v předdveří, což dovoluje idealizovat současné formy války často zvané hybridní, a občan si neuvědomuje, že na hezký kvítek kdejaká včela letí, vypuknutí politické a sociální krize je jenom otázkou času. Nejenom v RF, ale i jinde ve světě, díky i sociálním sítím a dalším technologickým vymoženostem doby. Rusové říkají: Chudoba krade a nouze lže.

Co se týče vztahu mezi Čechy a Rusy je tomu podobně jako u sociální nespravedlnosti: bez kontextového vysvětlení a důkazů není možné postavit dialog, který by dovolil pohled dopředu. Kromě toho platí ruské přísloví: Boj se hlavně toho, kdo v hlavě nemá mnoho.

Páteční televizní program manželů Olgy Vladímirovny (Skobejeva, 1984) a Evgenije Georgjeviče (Popova, 1978) potvrdil pravdivost obsahu přísloví. Monolog člověka s očividně minimálními předpoklady k veřejné funkci, s očividně narušeným zdravotním stavem, dovolující mu (doposud) beztrestně vyhrožovat fyzickou likvidací, a ticho oficiální moci státu odpovědného za zahraniční politiku a vztahy mezi státy, dokazují neúnosnost samosprávy, rozpad státu a nemožnost návratu ke vztahu vyžadujícímu respekt, důvěru a smysl.

Mnoho pořadů RT a obsah médií, včetně Sputniku zveřejňují rostoucí počet příběhů a fotografií hezkých dívek a neuvědomují si zřejmě obsah ruských přísloví - Všechny dívky jsou dobré a krásné. Odkud se jen bere tolik zlých ženských? Krásné dívky zvyšují čtenost a současně snižují vzdělanost. Přestože ruská média zatím nemají na poslední výkřiky západní liberální demokracie, tvoří paradox: na Západě jsou prezentovány jako ruská propaganda, i když ve skutečnosti obsahy mají k propagandě víc než daleko. RT, včetně Sputniku jsou částí veřejných zpráv západních tajných služeb a akceptovány částí debilizované evropské společnosti. RT obdržela po vystoupení starosty městské části Prahy výzvu a nabídku. Jakou?

Protože úslužný hlupák je nebezpečnější než nepřítel mělo vedení Sputniku ihned po útoku na svého reportéra Vladimíra Frantu podat trestní oznámení v ČR a RF. Po pátečním výstupu starosty pražské čtvrti by měla ruská televize oficiálně požádat ČT organizovat podobnou televizní diskuzi a nabídnout z ruské strany například vzdělaného historika, aktivního politika (od roku 1988), poslance Státní dumy (od roku 1993), zkušeného showmana, Vladimíra Volfoviče Žirinovského (1946). Ten 5. července 2010 řekl: Jsem ruský Clinton – mám stejné vzdělání a věk. Věřím, že by Vladimíra Volfovič rád přiletěl do Prahy za své a bez honoráře a diváci ČT by dlouho vzpomínali na jeho vystoupení a možná by pochopili, že slitoval se vlk, když chytil ovčí mládě: kosti jen ohryzal - a nechal na hromadě. Byl by to krátký pohled do starých zlatých časů.

Zájemcům o staré Zlaté časy připomínám film z roku 1978: dramatický příběh z druhé světové války, viděný očima vesnických dětí. Přesto, že se hrdinové stávají oběťmi válečné brutality, vítězí nad fašisty silou své solidarity a jednotou odporu. Hudebně orientovaným doporučuji písničku Zlaté časy (Argema, Zpraka, Reckless a další) a zájemcům o zlaté časy ve vztahu Čechů a Rusů nabízím osobní postřeh: Počet Rusů vnímajících Evropu jako hodnotově úpadkovou, degenerující a nepřátelskou roste. A ruské přísloví: Co do světa celého, kde není milého?

Podaří-li se prezidentovi Putinovi přesvědčit mladou generaci, že je opravdu možně zkrotit korupci (například Stalin vydal příkaz postavit dva velké hřbitovy a po prvních mrtvých bylo klidněji), podstatně zmenšit zlovůli byrokracie (přinejmenším dislokací z komfortních měst) a přesvědčivě dokázat, že je to Evropa, která se neobejde bez Ruska, a ne Rusko bez Evropy, jak to mohou dokázat - provoz plynovodu Síla Sibiře (čímž končí de facto Evropský monopol na odběr ruského plynu), tvrdost při prosazování návratu do Ruska, tam ukradených, na Západě utajovaných miliard USD a Euro odsouzených ruských korupčníků a zlodějů, tvrdost během jednání s provinčním hercem v rámci Normandské čtyřky (9. prosince) týkající se dnes již provinční Ukrajiny (která nikdy nebyla nezávislá a samostatným státem), nebo o den dříve (8. prosince) vyřešit s konečnou platností rozpory ve vztahu Svazového státu RF – Bělorusko, snílkové o migraci na Západ pochopí přísloví - Neměj nikdy nepřítele za ovci a vždy za vlka. Kromě toho jejich počet snílků o migraci na Západ by se rychle zmenšil.

Současně by se zvětšil hlad po důvěře, vědění a vedení, které pozoruji při každé master class. V konečném výsledku může dojít i ke změně politického systému bez krve. Proč?

Bude málo těch, kdo bude mít odvahu dát povel střílet do mladých. Fungující vládnoucí systém v situacích podobných dnešním se bude snažit problémy identifikovat, diskutovat o nich a hledat řešení i za cenu totální změny politického systému. EU není schopna demokratickými prostředky rychle řešit rozkol v zahraniční politice. Jedná podle ruského přísloví: Smrt je daleko, co se bát. Smrt je blízko, co nadělat? Ve včerejším interview s časopisem El Pais to opět dokázal nový Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, Josep Borrell (1947).

V době, kdy žádný ze západních spojenců ČR neodstraňuje památníky, včetně Francie, jejíž Napoleon zničil svými falešnými ambicemi tři generace a téměř celou kulturu, kdy je toho málo z čeho se radovat a je příliš pozdě myslet na víno, když je sud prázdný, o to více platí ruské přísloví: Když se duše raduje, ničeho se nestrachuje. Ani smrti. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽádám obyvatele obce Řeporyje o odlití bronzové sochy starostovi Pavlu Novotnému a to v nadživotní velikosti   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:46:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Žádám obyvatele obce Řeporyje o odlití bronzové sochy starostovi Pavlu Novotnému. Bronzová socha by mohla být v nadživotní velikosti a stát před radnicí nebo krok od plánovaného pomníku pro vlasovce. Byla by to zasloužená památka na člověka, který se snaží přepisovat historii a z válečných zločinců dělat osvoboditele a oběti.

Pan Novotný evidentně ohýbá historii a hodlá stavět pomník mužům, které zavrhla v té době sama Praha, tedy i Řeporyje, Američané, Britové i Sovětský svaz. Pan Novotný patrně nezná podrobnou historii ROA a neví, že jejími členy byli ve velké míře váleční zločinci - členové RONA (Ruská národní osvobozenecká armáda), jejíž vojáci se „proslavili“ brutálním potlačením Varšavského povstání, ve kterém nechutným způsobem umučili stovky civilistů. Po rozpuštění RONA přešli tito váleční zločinci pod velení Vlasova do ROA v němž tvořili podle odhadů až 50 % jeho mužstva. Možná méně, možná více, není přesně doloženo.

Žádám proto řeporyjské občany, aby postavili panu Novotnému v Řeporyjích nadživotní bronzovou sochu, aby každý viděl jak vypadá člověk, který se zasadil o výstavbu pomníku pro válečné zločince, aby viděli člověka, který ztratil tvář. Stačilo by, kdyby místo obličeje pana starosty byla jeho holá řiť, protože právě v této póze se velmi rád ukazuje na fotografiích. Pokud by byl pan Novotný při smyslech, nevyčítal by dnes Rusům jejich nesouhlas s poněkud problematickou a opožděnou výstavbou pomníku v Řeporyjích. Především by pak v přímých přenosech a vstupech britské či americké televize mohl diskutoval s našimi spojenci, tedy Američany a Brity a zeptat se jich, proč tehdy vydávali jeho dnešní chráněnce rudoarmějcům... Byli to skutečně Američani a Britové, kteří vydali "osvoboditele Řeporyje", tedy obyčejné vojáky i jejich vůdce Vlasova a Buňačenka Sovětům. Historie doložila nad vší pochybnost, že obyvatelé tehdejší Prahy, tedy i Řeporyje se jaksi zřekli svých pochybných osvoboditelů a klidně je nechali povraždit. Jak jsem psal, není bez zajímavosti, že ROA včlenila do svých řad válečné zločince z RONA kteří, velmi brutálně potlačili Varšavské povstání. Nad jejich krutostí a nelidskostí se pozastavovali jak otrlí vojáci SS, tak rovněž vojáci z uskupení cizineckých kolaborantských divizí.

Je nutné zmínit, že uvedené divize bojovali po boku Němců zcela vědomě a v této době již se souhlasem Hitlera i Himmlera.

Vlasovci se na konci války, kdy již byla jasná brzká prohra nacistického Německa, snažili postavit opět proti německým nacistům, aby unikli trestu za kolaboraci s Němci. Proto 5. května se začaly přesunovat jednotky ROA ze Suchomast do Prahy, kam dorazily v brzkých ranních hodinách o den později. Vlasovcům se podařilo obsadit některá předměstí a oblasti v Praze pod velením Sergeje Buňačenka. Zde vedli boje proti německým vojskům, ale zároveň docházelo k vyjednávání, jak s představiteli České národní rady a českého odboje, tak s americkými vojenskými činovníky. Nebylo totiž jasné, jestli Prahu obsadí americká vojska, ani jak se Američané zachovají vůči ROA. S vývojem událostí bylo zřejmé, že Praha patří do sféry vlivu SSSR a od ROA se začaly distancovat i české orgány. ČNR se 7. května rozhodla odmítnout další pomoc od ROA, a tak vlasovci 8. května v ranních hodinách museli Prahu opustit a zamířit k americkým vojskům, aby unikli hněvu rudoarmějců, kteří dorazili pod vedením maršála Koněva do Prahy o den později. Jedna ze skupin, která však před Rudou armádou nestačila utéci, byla postřílena ruskými vojáky v Praze-Jinonicích.

Po opuštění Prahy směřovaly jednotky 1. divize ROA opět do Suchomast a poté pokračovaly dále na jih do oblastí obsazených Američany.

Některé vojenské oddíly vlasovců však byly obklíčeny ještě v sovětské zóně, jiné dospěly do zóny americké, kde se počátkem května 1945 nacházelo i jižní uskupení ROA. Avšak i tyto vojáky Američané předali Sovětům, a to i přesto, že generál Vlasov napsal 11. května vládám USA a Velké Británie otevřený dopis, ve kterém vysvětloval postoje ROA i obavy z dalšího osudu svých vojáků. Dne 12. května předali Američané Sovětům i generála Vlasova. „Popravy“ vojáků ROA probíhaly již krátce po jejich zatčení na území Československa. Často se však jednalo o zběsilé vraždění i zraněných přímo v nemocnicích. Mnoho vojáků bylo odehnáno na Olšanské hřbitovy, tam zastřeleno a naházeno do dvou jam. Další příslušníci ROA byli popraveni v Sovětském svazu. Vlasov sám byl z amerického zajetí 12. května 1945 odveden sovětskou hlídkou, posléze byl v Moskvě souzen za vlastizradu a 2. srpna 1946 byl spolu s jedenácti dalšími odsouzen k trestu smrti a popraven oběšením.

Pan Novotný by si dle mého soudu bronzovou sochu v nadživotní velikosti v Řeporyjích opravdu zasloužil. Komu jinému se po tolika letech podařilo Vlasovovi a vlasovcům vdechnout život. Komu jinému se po tolika letech daří důstojně oslavit chráněnce Hitlera a Himmlera! Stačilo by, kdyby místo obličeje pana starosty byla jeho holá řiť. Možná by jeho socha byla slavnější než fiktivní Jára Cimrman,viz Járova „Autobusta“ se zcela strhanými rysy - foto zde : https://cs.wikipedia.org/wiki/

Emil Kalabus

Zdroj:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Andrejevič_Vlasov
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ruská_osvobozenecká_armáda
https://www.narodninoviny.cz/fakta-vlasovci-byli-valecni-zlocinci-kterikolaborovali-s-nemeckymi-nacisty/
http://fremd.sweb.cz/c24.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Konopný Jan Hus“ jde před soud   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:44:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Známého aktivistu Dušana Dvořáka čeká další soud za pěstování léčebného konopí. Dvořák je od začátku listopadu ve vazbě, když jej policie zatkla před jeho možným vycestováním do USA. Dvořák zároveň žádal z důvodu mnohaleté šikany ze strany justice o politický azyl v Kanadě. Přelíčení s léčitelem, který si za nesmlouvavé postoje vysloužil přezdívku „Jan Hus“, předchází demonstrace na jeho podporu, svolaná na úterý 3. 12. ve 12 hod. před prostějovský soud.

Podporovatelé Dvořáka poukazují na fakt, že tento vystudovaný adiktolog, zakladatel několika úspěšných projektů protidrogové léčby a prevence, nikdy nešířil omamné látky, ale pěstoval rostliny pouze pro výrobu doplňků na pomoc nemocným a trpícím. „Dušan Dvořák nikdy nepěstoval ani nešířil tzv. marihuanu, vždy vyráběl ze svých rostlin léčivého konopí masti, tinktury a čípky, které pomáhají lidem s rakovinou, roztroušenou sklerózou, lupénkou a dalšími závažnými nemocemi. Je skandální, že se česká policie a justice snaží dlouhá léta z nezištného a úspěšného léčitele vytvořit zločinného drogového dealera.“ uvedl Martin Dindoš, majitel firmy Allivictus a otec pěti dětí. V době, kdy celý demokratický svět legalizuje léčbu konopím, Česko zavírá léčitele do vězení a hrozí mu až deseti lety trestu.

Policie zřejmě neměřila kanabinoidy přesně ani transparentně

Dvořák se měl trestného činu dopustit tím, že na svém pozemku v Ospělově pěstoval rostliny konopí za účelem dalšího zpracování. Za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami byl Dvořák v posledních třech letech již trestán, přestože obsah THC (psychoaktivní složka konopí) v pěstovaných odrůdách nebyl vysoký. Jednalo se totiž převážně o odrůdy s vysokým obsahem CBD (léčivá složka konopí). Z toho je patrné, že účelem jeho jednání nebylo vyrábět a distribuovat marihuanu, ale vyrábět léčebné preparáty. Sám Dvořák také zpochybnil metodu měření kanabinoidů Policií ČR v Olomouckém kraji, která podle něj nebyla transparentní a neproběhla z celých částí rostlin, jak ukládá platný předpis.

25 tisíc za měsíc? Dvořák pomáhal lidem, kteří na konopí z lékáren nedosáhli

Žádný z řady argumentů, kterými Dvořák opakovaně dokládá netrestnost skutku, mimo jiné s odkazem na článek 6 Listiny základních lidských práv a svobod a zákon 40/2009 Sb. §150 o neposkytnutí pomoci, však soudci opakovaně neberou v úvahu s tvrzením, že léčebné konopí je pro české pacienty dostupné v lékárnách (236/2015 Sb.). Praxe však ukazuje, že pacienti musejí překonávat řadu obtíží, aby se k takovému konopí vůbec dostali. Chybí předepisující lékaři, některé diagnózy nejsou brány v úvahu a množství předepsaného konopí je omezeno. K dispozici jsou také pouze dvě odrůdy s vysokým obsahem THC od jednoho dodavatele a cena je stejná jako na černém trhu. Konopí se přitom dá vypěstovat doma za zlomek ceny, což také mnoho pacientů a léčitelů dělá už jen proto, že si drahé konopí z lékáren v mnoha případech ani nemohou dovolit (u některých pacientů by se mohla vyšplhat měsíční útrata až na 25.000,- Kč). Právě kvůli opakované žalobě za stejnou věc nyní hrozí aktivistovi až deset let vězení.

David Koller i Jindřich Štreit. Za Dvořáka se staví řada osobností

Na Dvořákovu obranu se během let postavila řada významných osobností. Např. Lumír Hanuš, Jindřich Vobořil, David Koller, Jindřich Štreit, Aleš Skřivánek, Petr Váša, Martin E. Kyšperský, kapely Dunaj a Švihadlo. Podpora gradovala v posledních měsících, ještě před zatčením Dvořáka za údajné vyhýbání se soudu, kampaní Cannabis War is Over! If you want it… obsahující střípky z připravovaného stejnojmenného filmu o kriminalizovaných pěstitelích konopí.

Zatykač navzdory řádné omluvě

Podle dostupných informací byl Dvořák ze zářijového líčení řádně omluven svou advokátkou, a to ze zdravotních důvodů. I přesto na něj byl následně vydán zatykač. Advokátka, přidělená Dvořákovi ex offo pro nemajetnost, se s odkazem k mlčenlivosti odmítla k případu jakkoliv vyjadřovat.

Krátce před zatčením podal Dvořák již dvacátou ústavní stížnost, v níž prohlašuje, že česká justice systematicky porušuje jeho ústavní práva i Listinu základních práv a svobod. Připomíná, že nikdy nepěstoval marihuanu a že tato skutečnost nikdy nebyla předmětem zkoumání a prokazování ze strany orgánů činných v trestním řízení. „Konopí jsem pěstoval pouze za účelem získání léků a je zcela nepochybné, že ho využívali pouze lidé, kteří byli nemocní. To je ve spisu doloženo řadou svědectví, čestných prohlášení a filmovým dokumentem Konopné pašije“, uvádí Dvořák v ústavní stížnosti.

Zdroj: https://www.cannabiswarisover.com/tiskove-zpravy/konopny-jan-hus-jde-pred-soud/?fbclid=IwAR2lUjfsjZCbQasemMRqdskvfnymnZC_tjU4sPBF9cOk2LRU_WFxhff5RkA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamura cituje českou muslimku: „Kdybychom přijeli do ČR, tak bychom přijeli, abychom zabili co nejvíce lidí“   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:34:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komentář na facebookovém profilu k tolerování chování skupiny kolem pražského imáma Sámera Shehadeha. "Jestli přijedeme do Čech, přijedeme zabíjet, nenávidíme nevěřící", psala islámská teroristka, švagrová pražského imáma Sámera Shehadeha ze Sýrie své matce. „Kdybychom přijeli do ČR, tak bychom přijeli, abychom zabili co nejvíce lidí,“ cituje dokument obžaloby švagrovou Shehadeha. A podle sluníčkářů prý islámský terorismus v ČR není hrozba… BIS dokonce za největší hrozbu pro ústavnost označuje "proruské aktivisty"! Opět se ukazuje, že islám, multikulturalismus a imigrace jsou pro nás hrozbou a že není pravda to, co tvrdí BIS, tedy že jsou u nás muslimové umírnění. Vedení českých muslimů je napojeno na saudskoarabské wahhábisty, kteří propagují pravověrnou, tedy nenávistnou interpretaci islámu.

Skupina okolo Shehadeha je obžalována z účasti na teroristické skupině a z podpory, propagace a financování terorismu! Skandální je, že Český rozhlas v minulosti pozval Shehadeha do vysílání, kde dostal prostor prezentovat svoje extremistické názory. BIS ale za největší hrozbu pro ústavnost označuje "proruské aktivisty"!

V komunikaci zachycené policií během září a října 2017 Shehadehova švagrová rodině sděluje, že je teroristkou, že jí nikdo nemanipuluje a že je v Sýrii dobrovolně. Z dokumentu citoval server SeznamZprávy.cz. Své matce také sdělila, že se k ní sice musí chovat slušně, ale že je pro ni nepřítelem, protože je nevěřící.

„Nenávidím nevěřící,“ napsala žena, jež své matce poslala několikrát fotografie, na nichž pózuje v nikábu, s útočnou pušku Kalašnikov AK-47 v ruce. Napsala též, že jejich vzorem je Usáma bin Ládin. A když prý na Západě zahyne hodně lidí, jsou ona a její spolubojovníci šťastní a radují se z toho...

Všichni tři obžalovaní, podporovali organizaci an-Nusra (od ledna 2017 vystupuje pod názvem Haját Tahrír aš-Šám – Shromáždění pro osvobození Levanty), která je spjatá s al-Káidou.

Opět se ukazuje, že islám, multikulturalismus a imigrace jsou pro nás hrozbou a že není pravda to, co tvrdí BIS, tedy že jsou u nás muslimové umírnění. Vedení českých muslimů je napojeno na saudskoarabské wahhábisty, kteří propagují pravověrnou, tedy nenávistnou interpretaci islámu. Připomeňme předáka muslimů Vladimíra Sáňku, který šířil extrémně islámskou salafistickou knihu Základy tauhídu. „O jejich zášti proti šíitům, Židům a křesťanům a představitelům (vládám) sekulárního Západu není pochyb,” napsali žalobci o salafistech.

Připomeňme muslima Dominika Kobulnického, který je obžalován z přípravy teroristického útoku v Praze, za což mu hrozí až patnáctiletý trest vězení. Kriminalisté na konci roku 2017 nalezli v jeho bytě chemikálie k výrobě výbušnin a návodná videa. Doma měl chemické látky i časovače. Vysoce hořlavé a výbušné látky pak skladoval v panelovém domě.

Exmuslim Lukáš Lhoťan ve své knize Islám a islamismus v ČR upozornil na to, že čeští muslimové a české mešity jsou financovány z wahhábistické extrémně islámské Saudské Arábie. V českých mešitách se šíří wahhábismus.

Již v roce 2012 Lhoťan také upozornil, že v roce 2000 uspořádaly Islámské nadace v České republice sbírku na pomoc pro „Palestinu“ a na základě zkoumáni interních dokumentů Islámské nadace v Brně se objevilo znepokojující zjištění, že tyto finanční prostředky mohly skončit v rukou palestinských teroristů, možná i samotného Hamasu. Podle dokumentu, který Lhoťan zveřejnil, došlo ke konci roku 2000 ke komunikaci mezi Muneebem Hasanem Alrawim (tehdy ještě používal místo Alrawi Muhammad) a známým muslimským extremistou Jusufem Qaradawim.

Jusuf Qaradawi je podporovatelem a ideologem islamistických hnutí, například Hamasu a Muslimského bratrstva, má zakázány vstup do několika západních zemí a to z důvodu podpory terorismu. Je znám také tím, že veřejně v pořadu televizní stanice al Džazírá propaguje teroristické útoky na izraelské civilisty, americké vojáky a jejich spojence (tedy i Českou republiku) v Iráku a pronáší nábožensky motivované projevy nenávisti a zášti na adresu židů…

Čeští muslimové podporují terorismus. Bude nám ještě někdo tvrdit, že jsou umírnění?

Autor: Tomio Okamura
Autor je předsedou politického hnutí SPD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNevhodné informace se označí za desinformace. Takhle si se svobodou internetu Bartoš a spol. vytřeli zadek ...   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:24:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou věci, které se dají předpokládat. Například, že soudružka Langšádlová, připravená podstoupit pro demokracii západního typu i jadernou válku s Ruskem, udělá cokoli, aby tuto svojí vizi naplnila.

Co jsem si však nedovedl představit, a to ani s velkou dávkou fantazie, bylo, že jednou vystoupí zástupce ikonické strany mnoha mladých lidí, soudruh Jan Lipavský a bude vybízet americké poslance, aby "ovlivňovali a regulovali sociální sítě a tlačili je k úpravě algoritmů".

A tak jsem si nějak vzpomněl na pirátskou předvolební odrhovačku "Pusťte nás na ně", kde Ivan Bartoš v čase 0:24 zpívá "z ráje zdi se otvírají, ven vychází gorila, aby pravdu upravila a tu Tvoji zabila".

No jo, "pusťte nás na ně". Jenom nám zapomněli říct na koho.Autor: Peter Markup
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Absolutní výsměch České televize.“ Štěpánek o krizi v ČT rovnající se téměř státnímu převratu   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:11:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mediální expert Petr Štěpánek upozornil na chování České televize, která se podle jeho názoru chová „absolutně nevkusně“. Motivem byl odvysílaný pořad ČT o události, kterou přirovnal téměř ke státnímu převratu v Česku.

„Absolutní nevkus České televize. Dne 29. 11. 2019 ve 20:05 odvysílala Česká televize na svém kanálu ČT1 pořad s názvem Sametové stopy aneb 30 let svobody ve 30 obrazech, jenž se věnoval krizi v České televizi z přelomu let 2000 – 2001. Jedná se o cyklus krátkých dokumentů, které mají ilustrovat našich 30 polistopadových let.

Je absolutním – a ještě jednou zdůrazňuji slovo absolutním a navíc je třikrát podtrhávám – výsměchem České televize, že za obraz svobody vydává největší ránu demokracii a svobodě, jakou naše země ve své polistopadové historii utržila. Vydávat za obraz svobody gaunerskou, zločineckou akci, při níž si partička redaktorů, podporovaná některými politiky, ukradne veřejnoprávní televizi, akci, jež byla de facto jakýmsi – bohužel zčásti vydařeným – pokusem o státní převrat, za událost hodnou adorace, je nejen známkou absolutního nevkusu dramaturgie veřejnoprávní televize, nýbrž i evidentním porušením zákona o vysílání i zákona o České televizi,“ napsal na svých sociálních sítích bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu Petr Štěpánek.

Podle názoru mediálního experta se Česká televize ve svých pořadech událostem televizní krize („spacákové revoluci“) vyhýbá. Důvodem je neschopnost ČT provést spravedlivé historické hodnocení této události, píše.

„Spacákové krizi z přelomu let 2000 – 2001 se Česká televize jindy raději programově vyhýbá, protože její poctivé historické zhodnocení by pro ni vyznělo jako krutá obžaloba a zároveň ukázka flagrantního zneužití mediální moci zpovykanými redaktory a nezodpovědnými manažery, každopádně však platí, že pohled na tuto událost zdaleka není jednoznačný, natož aby byl hodný podobné glorifikace, jakou divákům Česká televize naservírovala zmíněným zcela jednostranným paskvilem,“ myslí si Štěpánek.

Mediální expert následně popisuje některé momenty spacákové revoluce v České televizi.

„Opravdu si na Kavčích horách myslí, že glorifikace, oslavování a heroizace naprosté svévole a sprostoty, kdy vzbouřenci málem uštvali k smrti řádně zvoleného generálního ředitele Jiřího Hodače či když Věře Valterové, jež jej následně zastupovala, vyklopili kbelík fekáliií na její automobil, ba dokonce vydávání zcela protiprávního jednání skupinky vzbouřenců za akt svobody posiluje právní vědomí obyvatel České republiky?“ dodal.

Podle jeho slov se někteří aktéři spacákové revoluce v České televize z let 2000-2001 již za své činy a tehdejší postoje omluvila.

„Jistě, stále se ještě najde jisté procento občanů, kteří realitu nahlížejí stejně pokřiveným způsobem, jako předvádí Česká televize – a je dlužno dodat, že na to mají právo, tak už to v demokracii chodí –, nicméně povinností veřejnoprávní televize, kterou si povinně financují lidé VŠECH názorů, je dávat prostor a slovo všem názorovým proudům. Ne pouze jednomu!

V případě televizní krize tak Česká televize neučinila, když v žádném jiném pořadu, ať již zpravodajském či publicistickém, nedala slovo komukoli, kdo události přelomu let 2000 – 2001 nahlíží jinak, naopak opět je vylíčila, jak je ostatně jejím dlouhodobým zvykem – nejenom v tomto případě –, zcela jednostranně,“ prohlásil Petr Štěpánek na adresu České televize.

Z jeho pohledu se proto jedná o flagrantní porušení zákona a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by měla zahájit s ČT správní řízení a požadovat nápravu, popřípadě ČT sankcionovat.

Karolína Stonjeková o České televizi

Luboš Xaver Veselý si 17. listopadu přivedl do svého studia komentátorku Karolínu Stonjekovou. V rozhovoru s ním se věnovali i tématu veřejnoprávních médií – České televizi a Českému rozhlasu.

„Já jsem během své velmi krátké komentátorské epizody v Českém rozhlase pochopila o veřejnoprávních médiích jednu zásadní věc,“ řekl komentátorka v rozhovoru s Veselým.

Stonjeková tvrdila, že Česká televize existuje jen pro malou skupinu lidí z politických a kulturních kruhů, aby u nich vytvářela dojem, že „jejich svět ještě existuje“.

„My máme pořád tendenci vidět Český rozhlas a Českou televizi jako kanál, jehož povinností je nás informovat. Pravý důvod, proč tato média existují, ale je ten, že fungují jako udržování jakéhosi mikrovesmíru pro velmi úzkou skupinu bývalých politiků, současných politiků, intelektuálů, známých osobností a tak dále. Díky těmto médiím má tato úzká skupina pocit, že ten jejich svět ještě existuje. (…) To je v podstatě jediný účel, proč si my jako koncesionáři platíme Českou televizi a Český rozhlas,“ prohlásila v přímém přenosu s Lubošem Xaverem Veselým komentátorka Karolína Stonjeková.


Zdroj: https://sptnkne.ws/A8hQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancie vyzvala USA, aby přestaly vnucovat zbraně zemím NATO   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:05:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy by neměly zavazovat členské státy NATO, aby si od nich kupovaly jejich zbraně. Uvedla to francouzská ministryně obrany Florence Parlyová v rozhovoru pro Journal du Dimanche.

„Nemůžeme dovolit, aby se pod tlakem Washingtonu změnil pátý článek Charty NATO, který zavazuje členy Aliance dodržovat solidaritu, na článek F-35, který by je nutil kupovat americké zbraně,“ sdělila Parlyová.

Ministryně přiznala, že Spojené státy jsou důležitým aktérem NATO a zdůraznila, že americký prezident Donald Trump sám vyzývá evropské země, aby převzaly odpovědnost za svou bezpečnost.

Kromě toho poznamenala, že Evropa „zatím nemá vojenské mechanismy, které by odpovídaly její hospodářské a politické moci“. Podle jejího názoru není budování nezávislé suvrénní pozice rychlým procesem. To by však nemělo stavět členy Evropské unie před výběrem mezi suverenitou Evropy a Severoatlantickou aliancí. Právě naopak by měli členové upevňovat jeden druhého.

Dále Parlyová uvedla, že zajištění bezpečnosti v Evropě není možné bez udržování dialogu s Ruskem.

Francouzský prezident o NATO

Francouzský prezident Macron se nechal na začátku listopadu slyšet, že NATO ztratilo v rámci Aliance koordinaci a označil to jako „mozkovou smrt.

„To, co nyní zažíváme, je mozková smrt NATO. Nemáme koordinaci strategických rozhodnutí mezi USA a jejími spojenci v Alianci. Vidíme nekoordinované agresivní činy ze strany ještě jednoho člena NATO, a to Turecka, v oblasti našich zájmů,“ citovala publikace The Economist jeho slova.

Ekonomický projekt

Dále se nechal slyšet, že poté, co je prezidentem Spojených států Donald Trump, nemohou se již státy Evropské unie spoléhat na Spojené státy. Podle Macrona je naopak nutné posílit vlastní obranu nezávisle na NATO a dodal, že je nutné začít opět strategický dialog s Ruskem.

Dle jeho slov je nutné k jednání s Ruskem přistupovat bez naivity, Evropská unie si rovněž musí uvědomit, že toto sbližování nemusí jít rychle a bude nějakou dobu trvat.

Kritikou francouzský prezident nešetřil na adresu svého amerického protějšku Donalda Trumpa. Podle jeho mínění vnímá americký lídr Severoatlantickou alianci jako „ekonomický projekt“. Vysvětlil, že podle něj Trump vnímá NATO jako projekt, kde Spojené státy zabezpečí jakousi formu geopolitického deštníku. Na oplátku pak požadují „hospodářskou výlučnost,“ sdělil svůj názor francouzský prezident a dodal, že „k tomuto se Francie nezavázala“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A8hD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTvrdohlavá imigrace. Vyhoštění žadatelé o azyl se vracejí do Německa, někteří se neobávají zatčení   
Pridal tk Pondělí 02 prosinec 2019 - 07:02:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každoročně německé úřady zpracovávají stovky tisíc žádostí o azyl. Některé žadatele země vyhošťuje, ale tisíce z nich se vrací, někteří dokonce poněkolikáté. Píšou o tom noviny Welt am Sonntag s odkazem na oficiální údaje a odpověď německé federální vlády na dotaz předsedy strany AfD Martina Sicherta.

Celkem 28 283 lidí, kteří od roku 2012 přijeli do Německa na žádost o azyl a později opustili zemi dobrovolně či v rámci deportace, podnikli ještě jeden či více pokusů vrátit se v rámci stejných podmínek (tedy udělování azylu). Většina z nich, asi 22 tisíc, žádala o azyl podruhé, 4 916 osob podniklo i třetí pokus. Dodává se, že kolem tisíce žadatelů o azyl, kteří současně bydlí v Německu, podává žádost počtvrté, 294 dokonce popáté či pošesté.

Noviny však podotýkají, že není zcela jasné, kolik osob z uvedeného počtu bylo vyhoštěno, a kolik odjelo dobrovolně kvůli obavám z deportace. Uvádí se ale, že se vracejí i ti, kteří dostali zákaz vstupu, a to nehledě na riziko uvěznění – dlouhodobé odnětí svobody je výjimečný případ, častěji jde o několikaměsíční zatčení.

Podle Spolkového statistického úřadu Německa v letošním roce novou žádost podalo 3 242 z těch, kdo se vrátil. Celkem od roku 2012 na území Německa vstoupilo 1,78 milionu žadatelů o azyl, uvádí se.

Na konci letošního června Bundestag schválil nový balíček migračních zákonů, které se také tykají udělování azylu a deportace. Jedním z cílů bylo zajistit větší počet deportací a zároveň ulehčit vstup na území Německa pro práceschopné lidé. Šlo také o přezkoumání podmínek pro žadatele o azyl, včetně požadavku o dobu pro výběr místa pobytu.

Nelegální migranti v EU

Dříve americké výzkumné středisko Pew Research Center uvedlo, že v roce 2017 se na území Evropy bez řádného povolení nacházelo od 3,9 do 4,8 milionu migrantů. Většina z tohoto počtu, tedy 70 %, byla v Německu, Francii, Itálii a Velké Británii. V Německu tento počet činil 1,2 milionu cizinců, ve Velké Británii od 800 tisíc až 1,2 milionu lidí, v Itálii se jejich počet pohyboval mezi 500 tisíci až 700 tisíci, ve Francii se jednalo o 300 tisíc až 400 tisíc lidí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A8cg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2487 sec,0.0760 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,908kB