Čtvrtek 05 prosinec 2019
To už je moc: “Měl by viset!” Útoky na Stanislava Novotného po jeho vystoupení v ruské televizi   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 18:31:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
“Já strach nemám, ani z nacistů, natož z mizející Pražské kavárny,” říká.

Lavina útoků se snesla na předsedu Asociace nezávislých médií Stanislava Novotného po jeho vystoupení v ruské televizi Rossia 1. Před několika dny vysvětlil 100 milionům diváků, že ne všichni Češi adorují nacismus, uniformy SS a chtějí stavět pomník Hitlerovým Vlasovcům jako jeho jmenovec z Řeporyjí.

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií

Kultivované vystoupení Stanislava Novotného (bývalý policejní prezident) aspoň částečně napravilo obludný dojem, který zanechal u diváků jedné z nejsledovanějších televizí světa starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

“Magor z Řeporyjí” se den předním v přímém vstupu v televizi Rossia 1 na téma pomník Hitlerovým Vlasovcům pitvořil, urážel moderátory, že jsou opilci a narkomani a že byl nacistický generál Vlasov bezva chlapík. TV Rossia 1 do toho pouštěla videa, na kterých se starosta Řeporyjí (ODS) svléká do naha a producíruje se v uniformě s nožem v ruce. Také tuto hanbu vidělo odhadem 100 milionů diváků.

Šibenice jako argument

Na sociálních sítí se po odvysílání vyrojila řada nenávistných útoků na Stanislava Novotného. Většinou od rusofobních médií jako Forum 24, Deník N, nebo Bakalova Aktuálně, které jsou součástí agresivní, extremistické a společnost rozdělující fronty zvané “Pražská kavárna”. Nejdrsnější útoky probíhaly na Twitteru Magora z Řeporyjí Pavla Novotného.

Twitter starosty Řeporyjí

“Stanislav Novotný? Neznám. Je to nějaký debílek. Nemohu než zopakovat svůj obecný a s tímto nesouvisející názor, že vlastizrádci by se měli věšet,” napsal starosta Řeporyjí na twitter.

Stanislav Novotný (1960) je od roku 2015 předsedou Asociace nezávislých médií. Spoluzaložil Křesťansko-demokratickou stranu, založil Úřad pro dokumentaci a vyšetřování činnosti StB. Je bývalý ředitel Úřadu vyšetřování ČR, prezident Policie ČR a ředitel České křesťanské akademie.

“Dostal jsem také stovky pozitivních zpráv, za které všem děkuji,” řekl Stanislav Novotný portálu Argumenty a Fakta.

Kolaborant je když…

V diskusi se na téma “věšení vlastizrádců” se na twitteru řeporyjského starosty objevily příspěvky od redaktora Deníku N Jána Šimkaniče, kontroverzního rusofobního komentátora Alexandra Mitrofanova, rusofoba z Forum 24 Pavla Šafra a dalších.

Nejčastější výraz, objevující se z okruhu extremistiských rusofobních skupin v souvislosti s vystoupením Stanislava Novotného v TV Rossia 1 bylo “kolaborant”. Podle nejmenovaného zdroje se chystá nejmenovaný advokát podat na starostu Pavla Novotného trestní oznámení kvůli šíření nacistické ideologie.

Nejde o ojedinělý útok. Redaktorka kontroverzního Deníku N Petra Procházková před dvěma týdny napadla na mediální konferenci zpravodaje konzervativní agentury Sputnik. Na redaktorku již podal trestní oznámení advokát Vyvadil. K podobně motivovaných útoků docházelo i 17. listopadu na Národní třídě.

Kdo si platí nenávist

V České republice dochází ke stále agresivnějších výpadům proti prezidentovi, premiérovi, Rusku a Číně – obzvláště ze strany médií a neziskových skupin napojených na americký, či německý kapitál. Dochází tak ze k synergii tlaku dvou zájmových skupin.


Americká strana má zájem na vytváření nepřítele (Rusko, Čína) kvůli prodeji zbraní. Dalším motivem americké strany je zájem o dostavbu českých jaderných elektráren a o zabránění vstupu čínského giganta Huawei do projektu datových sítí 5G.

Německá strana má zájem na co nejrychlejší integraci ČR do Evropské unie, mimo jiné kvůli přerozdělování imigrantů a projektu společné evropské obrany, která má za cíl vyšoupnout USA z pozice největšího dodavatelů zbraní.
Výše uvedená česká média a neziskovky tak sehrávají roli užitečných idiotů.

ZDROJ: https://www.hoppner.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDobrý úmysl může být cestou do pekla   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 18:21:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šabatová podpořila zákaz fyzických trestů dětí. Dospělé fackovat taky nemůžeme, říká. Tak alespoň zní titulek článku v Aktuálně.cz.

Já bych to viděl poněkud odlišněji. Paní Šabatová je proslulá svým ortodoxním přístupem k prosazováním některých pro nás abstraktních zásad, nebo pravidel, pokud nejde zrovna o zákon. Jeden z posledních je její souhlas se zákazem fyzických trestů u dětí. Myslím, že tento názor je svým způsobem abstraktní. Tím nijak nechci říct, že jsem pro trestání dětí, ovšem otázka je, o jaký způsob či formu tělesného trestu jde. Také se domnívám, že zakázat i tu „výchovnou“ facku je opravdu přehnané.

Jak z titulku vyplývá, paní Šabatová říká, že dospělé (lidi) fackovat taky nemůžeme. Ptám se, to myslíte vážně, paní Šabatová? A co ta facka paní P. Procházkové redaktorovi Sputniku Vladimíru Frantovi, to jí asi nechtěně uletěla ruka, když ji chtěla „ze sympatií“ podat redaktorovi? Co facka, resp. pohlavek pana Macka panu Rathovi? Nebo pan „Mirda“ Kalousek a fackování na ulici? Ještě si myslíte, že dospělé nemůžeme fackovat?

Naprostý zákaz fyzických trestů u dětí má své nebezpečné úskalí. Je nad vší pochybnost, že pokud dojde k naprostému zákazu fyzických trestů u dětí, tedy včetně té „výchovné facky“, může dojít k narušení vztahů mezi rodiči a dětmi. Bude-li takový zákaz existovat, nepochybně tuto skutečnost zaregistrují i děti, protože je o tom bude informovat škola. V případě, že by ze strany rodičů došlo třeba k té výchovné facce, dítě by se mohlo rodičům pomstít tím, že by je „prásklo“ ve škole, resp. na sociálce apod. A jak známe služební horlivost některých „ouředníků“ ,resp. „ouřednic“, mohlo by to mít pro rodiče nedozírné následky.

Averze dětí vůči rodičům, kteří výchovnou fackou (ale nikoli bitím) chtěli usměrnit jednání nebo chování svého dítěte, může přerůst až k nenávisti, zvláště budou-li rodiče za své jednání potrestáni. Ze strany rodičů lze totiž očekávat jen minimální pochopení pro jednání svého dítěte, které „žalovalo“ jen proto, že bylo potrestáno za své jednání, kterým si vysloužilo trest, tedy jen tu obyčejnou „facku“!

Zmocněnkyně pro lidská práva JUDr. Válková zase říká, že trestem by nenazývala "lehký políček" (myšleno tzv. výchovný) dítěti za násilné chování, se kterým by souhlasila, naopak facka jen za odmlouvání je už podle ní za hranou, tedy ponižující, a tu zásadně odmítá! Říká, že člověk má mít argumenty na to své dítě usměrnit. Doporučuje účinný trest, mj. jeden z nejúčinnějších: Ten tablet bude teď tři dny schovaný, k počítači se vůbec nedostaneš, televizi nepustíš. To je prý lepší než deset facek! Ale ouha, paní zmocněnkyně Válková si vzala příměr, že by tento trest mohl být lepší, než „deset“ facek (to by už byla pořádná nakládačka)! Ptám se, tři facky by nestačily? Možná by děcko spíš sneslo nějakou tu facku, než by mělo mít tři dny „zaracha“ na tablet, PC a TV! Nebo se mýlím?

Svým způsobem by takový trest byl možná dobrým řešením, ovšem i tady je možnost narazit na problém. Bude-li totiž dítě potrestáno tím, že mu bude na tři dny zakázáno používání tabletu, zakázán počítač nebo dívání se na „telku“, může to být posuzováno jako omezování osobní svobody, navíc by to mohlo i narušit duševní vývoj dítěte. Nepochybně by na to paní ombudsmanka dřív nebo později poukázala, protože by se jí jistě doneslo, že děti jsou tímto nedemokratickým způsobem trestány. Osobní svoboda, nemýlím-li se, se vztahuje i na děti.

Domnívám se a z vlastní zkušenosti mohu říct, že přiměřené fyzické tresty dětí nemohou dítěti ublížit. Záleží však jak na intenzitě tak také na způsobu provedení fyzického trestu. Stejně jako já, tak snad všichni moji vrstevníci jsme nějakou tu facku, někdy i pořádnou nakládačku, dostali. Přežili jsme ty tresty ve zdraví (píši v množném čísle, protože přes vědomí, že můžeme být a také jsme byli znovu trestáni, tedy biti, jsme si své dětství užívali jako správní kluci a holky) a pokud někoho z nás časem neschvátila nějaká vážná nemoc a neumřel, jsme tu dodnes!

Dnes je jiná doba. To co bylo z dnešního pohledu dříve normální, dnes je považováno za nenormální, co dříve všem vyhovovalo, co bylo dobré, účelné, osvědčené, prospěšné a praktické, se muselo změnit. Ne snad proto, že by to bylo špatné, ale prostě proto, že to bylo všechno v době vlády komunistů, což se jaksi nelogicky, v demokratickém režimu nemohlo strpět. A mezi ty současné „klady“ kapitalistické demokracie patří i (katastrofální inkluzivní) vzdělávání a výchova dětí , proto bylo nutné upravit i jejich systém a způsob vzdělávání a výchovy a současně „umravnit“ rodiče pro jejich demokratickou výchovu svých dětí.

Dnes se žádá, aby děti nebyly fyzicky trestány, resp. fyzické tresty dětí byly zakázány. Budiž, budeme si hrát na lidumily a bolestínky, ale je tu problém. V rámci v současné době prosazování mulikulturního světa někteří „šlechetní a dobrosrdeční“ lidé požadují do ČR přivézt cizí děti (spíše výrostky), kteří jsou vychováni v duchu islámu, které ctí Korán a zákon Šaríja. Pokud to těmto „dobroserům“ ještě nedochází je na místě otázka: víte, jaká bude jejich budoucnost, jste si jisti, že se z nich také nestanou mladí islamističtí bojovníci, alias násilníci a teroristí, kteří v duchu Aláha budou přetvářet naši (resp. evropskou) kulturu, víru, styl a způsob života atd?

Paní ombudsmanky Šabatové bych se také zeptal, jak bude například řešit případné rodiny imigrantů, které asi budeme muset mimo limity povinni přijmout, až budou uplatňovat ty své rituály, když u malých děvčátek budou vykonávat např. „obřízku“ a jiné muslimské zvyklosti?

Bude „obřízka“ považována za týrání dítěte, nebo to bude považováno za jejich „vnitřní“, tedy etnicko-kulturně-tradiční záležitost? Odpověď by byla nasnadě.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu šijí nový „případ Skripal“. Fakta nehrají roli   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 18:13:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Německu probíhá aktivní výroba nového „případu Skripal“. Přičemž vše je v tomtéž stylu highly likely. Jde o vraždu, k níž došlo v srpnu v Berlíně, ale nafouknuta do mezinárodního skandálu byla až teď, právě v předvečer důležitého setkání v „normandském formátu“, které se má konat 9. prosince v Paříži. Něco nám říká, že to není náhoda.

Připomeňme si okolnosti tohoto případu. 23. srpna v parku berlínské čtvrti Moabit, která se nachází v centru města, několik bloků od budovy Německého spolkového sněmu, byl několika výstřely (včetně kontrolního do hlavy) zavražděn 40letý občan Gruzie Zelimchan Changošvili, rodák z Pankisského údolí (část Gruzie, tradičně obydlená etnickými Čečenci). Policie brzy objevila v řece nedaleko místa činu pistoli Glock s tlumičem. Na základě čerstvých stop zadržela údajně podezřelého 48letého občana RF.

V Německu existuje mnoho zákonných omezení ohledně zveřejňování jmen osob podezřelých z protiprávního jednání. V tomto případě se však tisk nezdráhal a okamžitě uvedl jméno podezřelého: Vadim Andrejevič Sokolov. Okamžitě se objevily také analogie s „případem Skripal“. Na rozdíl od britské policie však němečtí policisté nijak nepospíchali se zveřejňováním svých předpokladů.

A tady, stejně jako v případě Skripalových a v případě sestřeleného Boeingu, se předvedly struktury, jejichž závěry je možné vždy vypočítat předem, neboť zcela stejným způsobem a standardně obviňují Rusko. Tradičně vystoupila synchronní dvojice - skupina Bellingcat a web The Insider. Blíže k pařížskému setkání Vladimira Putina s Angelou Merkelovou vydala řadu materiálů, které uvádějí, že vrahem je jakýsi Vadim Krasikov, po němž bylo dříve v Rusku vyhlášeno pátrání kvůli podezření z vraždy byznysmena. Bellingcat a jeho spolupracovníci již byli několikrát přistiženi při, mírně řečeno, manipulacích a vytváření falešných zpráv. To však nebránilo západnímu tisku v tom, aby se okamžitě chytil tohoto „vyšetřování“ a spojil určité „ruské speciální služby“ s vraždou.

Bohužel se na to chytila i Generální prokuratura SRN, která ve svém prohlášení prakticky reprodukovala materiály podvržené těmito soukromými „vyšetřovateli“. Se stejnými výrazy. Dokument generální prokuratury opakuje závěry Bellingcatu, že Krasikov „nemohl získat falešné doklady na jméno Sokolov bez pomoci ruských úřadů“. To může udělat pouze „byrokratický a mocenský aparát“.

Soudě podle těchto závěrů znamená existence falešných dokumentů a priori, že jejich majitel je napojen na zvláštní služby. Přesto si však i Bellingcat klade podstatnou otázku: jak získal Sokolov schengenské vízum na francouzském konzulátu, pokud nemohl potvrdit svou existenci?

Bylo by logické pochybovat o tom, která konkrétní služba s tím má něco společného. Každý však chápe, že bojovníci protiruské fronty nemohou mít pochybnosti o určení viníka - může to být pouze Kreml. Za všech okolností.

Mimochodem, vypadá to, že se nikdo nepozastavuje nad skutečností, že zavražděný Changošvili se nacházel v Německu rovněž pod cizím jménem, a to jako Tornik Kavtarašvili. Pas na toto jméno získal už v Tbilisi. Proč by tato skutečnost neměla být vyšetřována v souvislosti s jeho napojením na určité zvláštní služby?

Tady však narážíme na spoustu „proč?“ spojených s osobností oběti. Tisk se však snaží o nich nehovořit.

Pokud si přečteme německé a další západní noviny, dozvíme se o zavražděném muži pouze několik stručných informací: prý bojoval v Čečensku na straně „protiruských povstalců“, to znamená, že byl „oponentem Vladimira Putina“. Podle názoru autorů mnoha článků je uvedení jména ruského prezidenta v názvu dostačující k tomu, aby přirozeně odpadly otázky čtenářů, týkající se objednavatele vraždy. Potom se snaží nevrtat se v životopise Changošviliho. Jinak budou odhalena fakta, o kterých by bylo lepší, aby západní obyvatel nevěděl.

Německá média ukazují fotografie zavražděného muže ve společnosti teroristů Aslana Maschadova a Šamila Basajeva a považují to za důkaz viny Ruska: prý je to pomsta za jeho spojení s gangy. Jak se člověk s tak temnou minulostí, kterého dokonce samotní Němci nazývají islamistou, ocitl v Německu v postavení žadatele o azyl a dokonce pod falešným jménem?

Tato otázka nezazněla. A odpověď na ni není.

Mimochodem, gruzínské zvláštní služby se netají tím, že Changošvili pro ně pracoval a dokonce i pro jejich americké kolegy, když shromažďoval kompromitující materiál o čečenské diaspoře v zahraničí. Z nějakého důvodu tyto cenné informace chybí různým „bellingcatům“, protože jinak se okruh podezřelých okamžitě rozšiřuje, vzhledem k počtu lidí, které Changošvili „prásknul“ různým speciálním službám.

Německá média se příliš nezmiňují ani o tom, čím se Changošvili proslavil v Gruzii a v Čečensku. A přitom stačí podívat se na Google a ukáže se, že jeho jméno je dosud veřejně spojováno především se speciální operací gruzínských ozbrojených sil s cílem likvidace čečenských bojovníků v Lopotském údolí v srpnu 2012. Tam bylo zabito asi deset islamistů včetně místních obyvatel, občanů Gruzie. Changošvili tehdy působil jako vyjednavač za gruzínskou stranu. A jak přiznali někteří wahhábisté, mají k němu poté „ještě nějaké otázky“. Jednoduše řečeno, lidé spojení s oběťmi operace v Lopotu mají podezření (možná zcela opodstatněné), že Changošvili přivedl čečenské bojovníky do gruzínské pasti. Poté na něho začal lov: v Tbilisi přežil několik (podle některých údajů čtyři) atentátů. A z nějakého zvláštního důvodu nikdo nepospíchal s vyšetřováním. Západní média by si tady měla (opět) položit otázku, proč.

Mimochodem, krajané a příbuzní Changošviliho přímo říkají, že ihned po berlínské vraždě podezřívali právě ty, kteří jsou spojeni s operací v Lopotském údolí. Ale díky německému tisku „toto podezření zmizelo“.

Mimochodem, na jakoukoliv zmínku o účasti Changošviliho v krvavé historii roku 2012 reagují západní kritici Kremlu velmi nervózně a tvrdí, že verze o pomstě čečenských bojovníků „je v rozporu s fakty a logikou“.

To znamená, že verze, která se sama nabízí, je chápána západním publikem jako „konspirační a logická“. Někomu se zdá logičtější neuvěřitelná myšlenka, že Putin posílá takovým způsobem německému vedení černou tečku, aby ho nechalo na pokoji a „dalo mu bílou kartu k pokračování imperiální expanze“. Řekněte sami, cožpak je možné pokračovat v „expanzi“, aniž byste zavraždili někoho v centru Berlína?

Samozřejmě nemá cenu napodobovat německý bulvár, a už vůbec ne různé amatéry v oblasti „vyšetřování“ s předem známými závěry, a proto nelze odmítat ani jednu verzi toho, co se stalo v Moabitu. Samozřejmě, verze pomsty ze strany těch militantů, které zavražděný muž vydal a zradil (soudě podle jeho životopisu se tím zabýval opakovaně), vypadá jako prioritní. Proto se tak nelíbí západnímu tisku, který se snaží před laiky skrýt některé podrobnosti ze životopisu Changošviliho.

Zbývá jen litovat, že humbuk ovlivnil i německé úřady, které vyhostily dva ruské diplomaty „z důvodu nedostatečné úrovně pomoci ruské strany při vyšetřování vraždy gruzínského občana“. A vyjádřit naději, že Berlín nepodlehne dalším protiruským provokacím, kterých bude v souvislosti s tímto případem ještě hodně.

Vladimir Kornilov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTransgenderové Vánoce, jak je neznáte: Švédská církev v kostele Sv. Pavla v Malmö vyměnila na 1. Adventní neděli na oltáři obraz Adama a Evy za transgenderovou malbu lesbické umělkyně a aktivistky LGB   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 08:25:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Transgenderové Vánoce, jak je neznáte: Švédská církev v kostele Sv. Pavla v Malmö vyměnila na 1. Adventní neděli na oltáři obraz Adama a Evy za transgenderovou malbu lesbické umělkyně a aktivistky LGBT! Obraz zachycuje gaye a lesby, černocha, Arabku a bělošky v Rajské zahradě a na Stromě poznání je místo hada přešitý muž na ženu! Do kostela nikdo nechodí, švédská církev za poslední dobu ztratila většinu věřících, genocida křesťanství a tradiční rodiny ve Švédsku však nadále pokračuje a církev dostává dotace od švédské vlády a z Vatikánu, když věřící už na provoz nepřispívají! Zánik křesťanské kultury v přímém přenosu!

Švédská církev bývala jednou z nejvíce respektovaných církví vůbec, protože její tradiční rámec nijak zásadně nevybočoval ze starobylých vikingských tradic, které kladly důraz na rodinu, která byla hlavním základem švédské kultury. Jenže, po nástupu socialistických vlád k moci ve Švédsku koncem 70. let minulého století, se Švédsko postupně začalo měnit na laboratoř globalismu a světového sionismu. Švédsko otevřelo migrační stavidla původně s úmyslem obohacení švédského genofondu a posílení pracovního trhu, který potřeboval více pracovníků, protože švédské rodiny si nemohly dovolit více dětí, a to kvůli absurdně vysokým daním ve Švédsku. Ty byly v podstatě hlavním spouštěčem procesu, kdy chybějící porodnost Švédů měla nahradit migrace levné pracovní síly ze zemí 3. světa, tradičně z Afriky a z arabských zemí.

Nemá smysl popisovat, v jakém stavu je dnes Švédsko, které nikdo nikdy vojensky neobsadil a nedobyl, ale nakonec Švédsko padlo a bylo dobyto migranty z Afriky a muslimskými přistěhovalci, kteří změnili tvář Švédska, jeho kultury a tradic, přičemž spolu s islamizací Švédska začaly probíhat i paralelní procesy likvidace tradiční křesťanské rodiny a podpory transgenderismu, LGBT a feminismu. Pokud si myslíte, že Švédsko se do tohoto stavu dostalo nějakým násilným procesem a způsobem zvenčí, tak jste na omylu. Švédsko je totiž učebnicovým a ukázkovým příkladem konce státu, který se stane obětí své vlastní indukované behaviorální genocidy vlastního druhu. Byly to totiž samotní bílí Švédové, kteří svému národu tento osud navodili a způsobili. Socialisté, sociální inženýři, etnografičtí výzkumníci a především politici, kteří ze Švédska udělali duhový, multigenderový, inkluzivní, feminizovaný a veskrze zdegenerovaný stát.

V kostele visí místo adventního obrazu Adama a Evy transgenderová LGBT malba se sodomity! Vatikán mlčí a místní zástupci kongregace si to pochvalují, že jde o mistrovské dílo

Minulou neděli křesťané oslavili 1. Adventní svátek, který je oznámením příchodu Vánoc, nejdůležitějšího křesťanského svátku v roce, který oslavuje narození Ježíše Krista. Jenže ve Švédsku, tedy v zemi, kde globalisté zničili tradiční rodinu, probíhají úplně jiné procesy. Média přinesla totiž informaci, že Švédská církev ve svém kostele Sv. Pavla ve městě Malmö minulou neděli během zahájení Adventu odstranila z oltáře v kostele tradiční obraz Adama a Evy v Rajské zahradě a nahradilo ho obrazem švédské LGBT aktivistky Elisabeth Ohlson Wallin, která je lesbička. Obraz totiž zachycuje transgenderovou Rajskou zahradu. Na obrázku je běloch a černoch pod stromem, jak se dotýkají. Vedle stojí běloška a arabská žena, také se vzájemně dotýkají, vpravo stojí mladý egyptský žrec s egyptskou ženskou plochou korunou, což symbolizuje transvestitu a na stromě je místo hada žena, resp. muž přešitý na ženu v šatech připomínajících kůži hada.

FOTO: Tento obraz visí v kostele od minulé neděle na oslavu Adventu.
Církev ve Švédsku tak ve svých kostelech propaguje zvrácenosti, což je důkazem toho, že Vatikán byl ovládnut Antikristem. Namísto křiku a hrozeb exkomunikace přichází z Vatikánu jen mlčení, anebo dokonce souhlasné přikyvování. Nikde nejsou slyšet církevní protesty ve Vatikánu, nikde se neozývají kategorická odsouzení směrovaná švédskému arcibiskupství a kardinálovi, prostě všichni jsou zticha a tolerují tento proces.

Jak uvádějí švédská média, švédská církev začala už před 10 lety v roce 2009 ztrácet obrovské počty věřících a dnes zejí švédské kostely naprostou prázdnotou. Švédští věřící se modlí už jenom doma, případně jezdí na bohoslužby do zahraničí, nejčastěji do Polska. Z čeho tedy potom žije švédská církev? Odpověď je jednoduchá, švédská církev je plně dotována ze štědrého švédského státního rozpočtu a rovněž z Vatikánu. Kostely jsou tedy ve Švédsku, až na výjimky v malých městech na severu, prakticky prázdné, některé již byly zavřeny a nově se plánuje jejich přestavění na mešity.

Likvidace křesťanských symbolů, kostelů a Vánoc je součástí útoku sionistické globalizace na vnitřní kruh rodiny

Jak je tedy možné, že Vatikán na tyto procesy znesvěcení kostelů ve Švédsku nereaguje? Odpověď se skrývá v tom, že Vatikán byl ovládnut Antikristem a likvidace tradiční křesťanské rodiny je součástí Kalergiho panevropské doktríny v Evropě. Starý kontinent nelze nijak islamizovat, dokud obyvatelstvo Evropy bude vychováno v tradičním křesťanském duchu na modelu tradiční rodiny. Ano, pokud čtete mé knihy, už víte a chápete tu souvislost. Jedná se o válku o vnitřní kruh, tedy Kruh rodiny. Pokud rodina je tvořena mužem a ženou, potom dítě je plodem takové rodiny jako strom v sadu rodí jablka. Pokud ale rodina začne být likvidována a začne být propagován model rodiny muže a muže, nebo ženy a ženy, případně model bezpohlavních svazků genderově nevyjasněných osob, potom základní funkce národa, tedy funkce rodiny, funkce stromu, se postupně zhroutí a spolu s tradiční rodinou se zhroutí i celý národ.

Likvidace tradiční rodiny a likvidace křesťanství, jeho pokřivování, jeho znesvěcování transgenderismem a LGBT tezemi, jsou všechno procesy řízení na 1. prioritě. Rodina má za úkol vychovávat dítě, kostel má za úkol vychovávat rodiče k řádnému životu, tedy všechno jsou to procesy na 1. prioritě. Ale co se stane, když kostel začne rodiče vychovávat k homosexualismu, ke zvrhlostem, k deviacím, když na počátek Adventu jsou v kostele propagovány homosexuální teze a LGBT agenda? No, stane se jenom jedna jediná věc, lidé přestanou chodit do kostelů a postupně křesťanství zanikne, protože jenom malá hrstka věřících zachová víru v domácím rodinném kruhu. A toto je proces světových sionistů, v jejichž projektu globalizace musí být křesťanské národy zlikvidovány zevnitř, zdegenerovány, rozloženy, smíseny s jinými etniky, rozmixovány a smíchány s jinými kulturami a hodnotami. A ten proces už jednou na planetě Zemi proběhl.

Křesťanské národy nejde porazit, dokud jim budou vládnout tradiční rodiny a výchova potomků bude určována rodinou, ne sociálními inženýry, YouTube influencery a neziskovkami ve školství

Když Bůh viděl to smilstvo, ty zvrhlosti, ty špatnosti proti Bohu, ty sodomické orgie pomalovaných mužů na ulicích Sodomy a Gomory, zavrhl lidské plémě a seslal na něj potopu. Alespoň takto barvitě to popisuje Bible, nicméně Bible už nepopisuje, co k tomuto procesu v biblických dobách vedlo, že národy a lidé začali odvrhovat svazky mezi mužem a ženou a začali je nahrazovat homosexuálními vztahy. Ten proces byl totiž i tehdy vyvolaný a indukovaný těmi, kteří chtěli své nepřátele zdegenerovat, protože je nedokázali vojensky a v boji porazit. Když nelze nepřítele vojensky dobýt, je možné mu zdegenerovat jeho děti, skrze kulturu, média, léky, potraviny, vakcíny a školství, které postupně přeprogramuje děti a mládež. A tyto procesy vidíte okolo sebe.

Co udělal nepřítel v ČSSR po roce 1989? Okamžitě provedl destrukci a rozvrat ČSLA, okamžitě zlikvidoval národní obranyschopnost. Okamžitě začal ovlivňovat učební osnovy a vzdělávací programy na všech úrovních českého školství. Okamžitě začaly programy na nasunování cizích, méně inteligenčně rozvinutých etnik do základních škol, posléze došlo k procesu nasunování postižených a mentálně zaostalých dětí do základních škol, v rámci inkluze. Výsledkem jsou selhávající maturity, hloupnutí národa, tlaky na zjednodušování maturit, snižování latěk. Ve školách běží programy propagace jiných kultur, jiných ras, propagace Arabů a černochů s cílem, aby dívky a budoucí ženy si braly za muže cizince a nikoliv české a zženštilé mladíky.

Národy, ve kterých je skoro už hotovo, mají společné a chorobné znaky, které mohou připomínat genetickou degeneraci. Podívejte se okolo sebe, na komunální i státní volební úrovni

Degenerace postupuje a po 30 letech lidem nevadí, že pracují v rolích otroků a za čtvrtinové mzdy ve srovnání s Německem, které se v roce 2009 nedostalo do recese po vypuknutí hypoteční krize jen kvůli tomu, že Německo nemuselo dovážet lacinou produkci z Číny, ale má stejně nebo dokonce ještě levnější montovnu přímo za humny, český protektorát. A lidem to nevadí v ČR, že jsou v roli otroků. A přijdou volby a lidé volí blázny a magory, a nejen v Řeporyjích. Na Slovensku zastřelí novináře a co udělají Slováci? Oni jdou a zvolí za prezidentku paní, která brala peníze od George Sorose do své neziskovky, aby vyřešila problém se zápachem z komunální skládky v Pezinku. A to stačilo na to, aby ji zvolili na Slovensku za prezidentku. A to je celé. Chápete tu tragédii národa? A co Řeporyje? Kandidát ukáže v reklamě Mall TV holý zadek a je zvolen za starostu.

Národy postupně degenerují a ztrácí nejen schopnost obrany národa a vlastních tradic, ale co je horší, že tyto procesy v dlouhodobém horizontu proběhly tak neznatelně a nenápadně, že si jich nikdo nevšiml až do chvíle, než je prakticky hotovo. A protože je hotovo i ve Vatikánu, tak se nemůžete divit, že švédská církev znesvěcuje vlastní kostel vyvěšováním úchylných a zvrácených obrazů. Nemůžete se divit procesům ve Švédsku, když samotný papež myje a potom dokonce líbá nohy arabským migrantům.Církev byla unesena a zkorumpována Antikristem, ten se jenom teď šklebí a směje, jak švédská církev na Adventní neděli ukazuje lidem obrázek se sodomickými výjevy.

Už to nejsou Vánoce, ale jenom “svátky” a transgenderově neutrální událost na konci roku. A to všechno kvůli tomu, že novou generaci už dnes nevychovává máma a táta, ale globální sionistický nepřítel za pomoci svých poskoků z neziskovek, fondů, bank, farmaceutických a potravinářských firem a nadnárodních organizací, jejichž jediným zájmem je převýchova vašeho dítěte. Na vás jako rodiče už každý z globalistů kašle, vy je nezajímáte. Světové sionisty zajímá pouze váš potomek, vaše dítě, vaše Greta, váš Kovy, jeho a její chytrý mobil, jejich kreditní účet, jejich zájmy, jejich kamarádi. Jakmile pochopíte tuto invazi nepřítele do vnitřního kruhu vaší rodiny a pravidla této genocidy, začnete se na svět okolo sebe dívat úplně jinak. Je čas se probudit a otevřít konečně oči! Dům Sion otevřel stavidla islamizace Evropy a spustil naplno a s veškerou silou procesy likvidace křesťanské rodiny.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak jak je to tedy?   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 08:13:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na to, aby s někým proběhl soud, musí být kauza nejprve předána soudu. Sami jsme dnes slyšeli, že je třeba ještě cosi došetřit a potom teprve rozhodnout, zda šlo o trestný čin (a půjde to k soudu) či nešlo a pak bude stíhání A.Babiše definitivně zastaveno.

Pokud není vše prošetřeno a není dostatek důkazů, nemá soud o čem jednat a vrátil by to k došetření. V tom problém není.

Problém je v tom, že se plete v tomto případě páté přes deváté.

Jednou je to otázka Čapího hnízda a dotace 50 mil. Kč (kdy podle všeho byl projekt i s firmou vrácen do Agrofertu až po uplynutí zákonné lhůty 5 let, což je možná lumpárna, ale takto běžně postupují i firmy na Západě a pak je tedy třeba honit buď všechny nebo nikoho. Dotační podmínky EU to ale umožňují). Čapí hnízdo neprojde, tak se zase zkouší něco nového, tj. údajný střet zájmů A.Babiše.

Trump je bohatý, je prezidentem, tam to nevadí. Někdo může vznést námitku, že v USA ale nečerpají jeho firmy dotace. To je pravda, jenže tam žádná EU nezavedla nerovnovážné podmínky, které by bylo třeba tímto způsobem alespoň zčásti vyrovnávat. Dám tedy jiný příklad. Nová předsedkyně Evropské komise U. der Leyen má za manžela majitele velké kliniky, který dotace z EU vesele čerpá. A v jejím případě je vše v pořádku, v případě Babiše ne.

A to její manžel nemusel převádět svoji kliniku do svěřeneckého fondu jako Babiš, Babiš tak přitom učinil přesně dle požadavku věcně příslušného komisaře EK Ötlingera. Tak jak je to tedy? Je to tak, že Babiš vadí dem(ag)obloku v tom, aby se znovu zmocnil vlády a sudeťákům, aby se dostali zpět do českého pohraničí.

Ne proto, že by Babiš takový vlastenec, nýbrž proto, že na těchto pozemcích Agrofert vesměs hospodaří. Spolu s přípravou dalších opatření EU za nadcházejícího předsednictví Německa nás tlačí k rozbití republiky, ztrátě nejprve pohraničí, pak i zbytku jejím rozpuštěním v EU a k naší masové islamizaci. Jsme znovu v situaci r. 1938 s islámem navíc. A to je celá "hra o Babiše". Babiš v této hře prostě překáží. Proto se dem(ag)oblok spolu s Piráty (Soros) spojili s EK s cílem tuto překážku překonat a realizovat své plány u nás (viz snahy na Letné atd.).

Ačkoliv ANO není již svojí skladbou žádným bojovníkem za národní zájmy, teď má 2 možnosti. Buď se jím stát nebo skončit. Pokud se jím stane, znamená to nutně orbanizaci české politiky, spolupráce s SPD a zřejmě i s Trikolórou. A pak se vybodnout na telefonáty Merkelové s kým spoluvládnout a s kým nikoliv (jak to udělala kvůli SPD). Jde totiž v prvé řadě o boj za české národní zájmy. A ty např. s ČSSD hájit nelze. Pak teprve jde o Babiše. Je skutečností, že Babiš je v současnosti finančně schopen jít do voleb, je ale kvůli svému podnikání vydíratelný. (viz chemička v Německu atd.).

V případě skutečné orbanizace své politiky a jeho přechodu na skutečně principiální a konzistentní politiku (namísto dosavadního lavírování) je schopen oslovit a zvednout z gaučů minimálně polovinu a více ze zbývajících cca 40 % voličů, kteří nechodí zatím k volbám. Nejsem dosud voličem Babiše, ale mnoho jiných variant v krátké době nezbývá. A je zřejmé, že nejbližší 2-3 měsíce rozhodnou i o důležitějších věcech, než je kauza Babiš jako taková. Je to jen záminka k tlaku na likvidaci ČR,

A to je třeba chápat.

Jaroslav Tichý

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrahu osvobodil generál Novotný   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 08:10:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedni mu tleskají, protože nemají rádi Rusáky. Jiní mu spílají, protože je rádi mají, nebo jim nevadí.

Jeho záměr je zvažován z faktického i emocionálního hlediska. Ano, ještě jednou nekompromisní generalissimus Novotný.

Snažím se na to podívat střízlivě. Byli Vlasovci účastni osvobození Prahy? Byli. Zemřeli při tom někteří? Zemřeli. Z tohoto hlediska by tedy pomník dával smysl. Současně ale: Platí že po většinu svého působení kolaborovali s nacisty a to i na těch největších zvěrstvech? Platí. Musím se tedy zeptat:

Když se u Koněvova odstranění argumentovalo tím, že sice na osvobození Čech a Moravy měl zásluhu, ale byl problematický pro svoje další působení v jiných letech a na jiných místech, proč to samé neplatí pro Vlasovce? Také přece byli jindy a jinde, mírně řečeno, problematičtí. Ona problematičnost je nepodstatná u Vlasovců, ale je podstatná u Koněva? Já nevím, ale bez dvojího metru by ostatní problematické činy dotčených měly být důvodem k tomu, aby pomník nestál ani jednomu z nich, nebo aby stál oběma. Když už tedy.

Druhá věc je proč se tyto „kauzy“ nyní vůbec rozehrávají. Nevěřícně poslouchám různé ty historiky Žáčky, jak v televizi naříkají, že to Rusové si začali. Opravdu? Rusové odstartovali kauzu Koněv? Rusové odstartovali kauzu Vlasovci? A když jsme u toho, Číňané odstartovali akci „ukončení respektování politiky jedné Číny“?

Bohužel, je to vždy naše strana, která něco velkohubě rozjede a pak, když přijde protest, odmítavá reakce, nebo dokonce odveta, tak kvičí, že je to agrese. Otázka je proč?

Statečnost za tím nehledejme; poslat dnes v ČR urážlivý dopis Putinovi je statečné asi tak, jako poslat v roce 1981 podobný dopis Reaganovi. V něm mu vyčinit, že rakety Pershing v Německé spolkové republice opravdu nechceme, neb jen toužíme mírově vychovávat své děti. A přidat takovou tu kresbu z Dikobrazu, kde má kapitalista místo cylindru raketový nosič s neutronovou bombou (pamětníci vědí).

Tyto akce jsou spíše akcemi věčných oportunistů a kariéristů, kteří vždy močí po větru a ví jak šplhat vzhůru. Vsadím se, že Novotný, jako nový hrdina liberálů, bude brzy kandidovat do užšího vedení ODS a kdo ví, možná že by si měl dávat pozor i sám Fiala.

Takže tady máme lidi, kteří třicet let po pádu železné opony, konečně našli odvahu pozvednout svůj hlas. Nepřekvapivě nikoliv vůči těm kdo třímají moc v Evropě a tedy i u nás dnes. Tihle lidé otevírají revize témat na nichž stálo celé poválečné uspořádání. Zahrávají si s ohněm, otázka je, jestli to dělají vědomě, nebo jen z hlouposti. Napřed zpochybníte osvoboditele, potom zrelativizujete kolaboranty s nacistickým Německem a kdo ví kdy přijde na Benešovy dekrety.

Ale možná opravdu o nic nejde. Možná že někdo jen cítí silnou potřebu dát nějak najevo, že vůči Rusku není submisivní a neumí to udělat jinak, než že je vůči němu agresivní a útočí na jeho nejcitlivější místo. Jak se ti zmínění Žáčkové v televizi vyjádřili, je prý vidět že se Rusové dosud se svou historií nevyrovnali. No jistě že ne. Ani Židé se nevyrovnali se svými šesti miliony mrtvých. Dokonce ani my, Češi, když každý srpen hlasitě naříkáme nad našimi obětmi z roku 68, kterých bylo kolik? Třicet? Padesát? Sto? A naříkáme právem! Takže se nedivme, že se Rusové nevyrovnali s dvaceti osmi milióny mrtvých, kteří tedy patří všem národům tehdejšího Sovětského svazu. Jasně, zase někdo namítne, že jim to patří, že to byli komunisti. Ale marná sláva, každá ruská rodina v té válce ztratila nejméně jednoho člověka. Kdyby lidé jako Novotný nebyli sociopati, nikdy by do téhle rány, jejíž hloubku si evidentně neumí vůbec představit, nerýpali.

Ano, v detailech může mít Novotný pravdu. Ano, formálně v Praze zahynuli i Vlasovci. Převážně při snaze zajistit si ústup k Američanům. Zahynuli tady ale také nacisti, co postavit pomník i jim? Rusové dobře cítí že tyto kroky jsou snahou, salámovou metodou změnit vnímání Druhé světové války a to kdo v ní byl kdo. Pochopitelně se brání. Pochopitelně hystericky.

Až zase bude někdo hulákat, že protestem páchá Rusko agresi, ať si zkusí představit, že by někde postavili třeba sochu Heydricha. Jistě že bychom protestovali. A nebyl by to od nás akt agrese ani projev mocenských choutek směrem k zemi, vůči které bychom protestovali. Byla by to naprosto pochopitelná reakce.

Dříve než mě někdo obviní že srovnání kulhá, ano jistě. Ale přesně ukazuje na princip. Jsou různé věci, různě citlivé, pro různé národy. A jen buran bez empatie, nebo někdo kdo se snaží vytvořit konflikt, útočí právě na tyto slabiny, potažmo v momentě, kdy se na tom ani nic pozitivního získat nedá. Jen se vytvoří trocha té zlé krve. Kdyby nám například dnes zčistajasna Rusové zavřeli kohouty s plynem a vynucovali si vyšší cenu, nebo cokoli podobného, byl bych všemi deseti pro silný a nekompromisní postoj, kdy by jistě bylo možné ukázat jak jsme nezávislí jako národ i jako jednotlivci. V takovém případě by se totiž o něco reálného hrálo a bylo by co ztratit. Bohužel v podobných situacích jako národ moc té svébytnosti obvykle nepředvedeme.

Jenže tyto pomníkové aférky, které po dekády nechávaly každého netečným, nyní oživované, nemají v sobě nic. Vůbec žádný pozitivní potenciál. Nemají v sobě jedinou hodnotnou věc o kterou by stálo za to bojovat. Není v nich žádný český zájem, nic co by šlo získat. Je to jen způsob, jak se vymočit na hroby padlých Rusů, k čemu se rádi někteří deprivanti propůjčí. Pro svých pět minut slávy, jednu příčku v kariéře a nevědomky možná pro rozfoukávání zcela zbytečného konfliktu v zájmu Bůh ví koho.

Autor: Oto Jurnečka

Zdroj: https://jurnecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=738011
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGreta Thunbergová vyhlásila válku bílým mužům   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 07:56:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Zelené šílenství“, které zachvátilo západní svět, již má vážné ekonomické následky. Ale dá se zcela jistě předpokládat, že dále to bude ještě zajímavější. Dvě hlavní symbolické postavy světového „zeleného hnutí“, Alexandria Ocasio-Cortezová a Greta Thunbergová, sundaly masky ekologických aktivistek a jasně vyznačily své politické cíle.

Pokud dosáhnou svého, svět už nikdy nebude jako dřív a Rusko a Čína nejspíše zůstanou posledními ostrůvky zdravého rozumu na světě, který chce na zdravý rozum zapomenout.

Patriarchální útlak

Greta Thunbergová ve spolupráci se dvěma radikálními aktivistkami zveřejnila programový článek nazvaný Proč znovu protestujeme, v němž autorky upřímně přiznávají, že jejich boj o „záchranu planety“ vyžaduje zničení stávajícího politického a ekonomického systému:

„Tato akce musí být silná a rozsáhlá. Klimatická krize se přece netýká jen životního prostředí. Je to krize lidských práv, spravedlnosti a politické vůle. Koloniální, rasistické a patriarchální systémy útlaku ji vytvořily a poskytovaly jí živnou půdu. Musíme je všechny demontovat.“

Pro ty, kteří neznají specifický jazyk radikálních „zelených“ aktivistů, je nutný určitý překlad klíčových pojmů použitých v tomto manifestu. V jejich pojetí je „patriarchálním systémem utlačování“ jakákoliv společnost s tradičními hodnotami, v nichž jsou muži – muži, ženy jsou ženami a rodina je svazek mezi mužem a ženou, zajišťující kromě jiného i výchovu další generace pozemšťanů. Mimochodem, ekologičtí aktivisté tohoto druhu často požadují, aby nebyly rozeny děti - rovněž ve jménu záchrany klimatu. Přičemž mezi mladými lidmi v anglosaských zemích, kde propaganda tohoto druhu funguje na plný plyn, se tyto názory stávají stále populárnější.

„Rasistické a koloniální systémy“ jsou společnosti, v nichž určité etnické či rasové menšiny vydělávají v průměru méně než většina. Skvělým příkladem této pseudologiky je Evropa, kde je dost rozšířené následující stanovisko: jediným důvodem, proč migranti častěji páchají trestné činy a vydělávají méně než místní obyvatelé, je rasismus a xenofobie samotných místních obyvatel. Podle logiky Grety a jejích kolegyň je třeba právě proti nim bojovat s cílem záchrany klimatu planety. Je třeba zdůraznit neuvěřitelný cynismus takových aktivistů jako celku: je velmi obtížné (i když někdy možné) najít jejich protesty týkající se toho, že značnou část kobaltu - kovu potřebného do baterií jejich tak oblíbených elektromobilů, jako je například Tesla - těží africké děti v otrockých podmínkách. Tato všeobecně známá skutečnost nemá žádný vliv na to, jak příznivci „zeleného šílenství“ usilovně prosazují náhradu automobilů elektromobily.

Nový zelený úděl

Manifest Grety Thunbergové je v souladu s dalším důležitým dokumentem, který již byl tak či onak zahrnut do programu Demokratické strany - Novým zeleným údělem mladé kongresmanky, socialistky Alexandrie Ocasio-Cortezové.

Uveřejnění tohoto dokumentu v USA vyvolalo hrozný skandál, protože v doprovodných materiálech štáb mladé a perspektivní političky upřímně přiznal, že se nejedná o ekologický program na ochranu klimatu, ale o politický program pod rouškou ekologie. Mezi nejpamátnějšími myšlenkami v dokumentu jsou navíc takové perly, jako je „zákaz hovězího masa“ (autoři velmi litovali, že za deset let nebudou schopni zcela zlikvidovat populaci krav ve Spojených státech), faktický zákaz využívání letecké dopravy (autory také velmi znepokojovala nemožnost zbavit se letadel společně s kravami během deseti let), zaručený příspěvek (dostatečný pro život a „ekonomickou bezpečnost“) pro ty, kteří „nemohou nebo nechtějí pracovat“, jakož i přechod na stoprocentní „zelenou energii“ - to znamená odmítnutí uhlí, ropy, zemního plynu a jaderných elektráren.

Spojené státy ještě nepřistoupily k realizaci těchto plánů kvůli Donaldu Trumpovi, který naznačuje: čím více demokraté prosazují myšlenku zákazu masa, letadel a ropy, tím větší je šance, že pro něj voliči budou znovu hlasovat.

V Evropské unii zatím svého Trumpa nemají, ale existují politici, kteří chtějí jít vstříc „zelenému šílenství“, a výsledky takových kroků jsou již teď vidět a dále se tyto následky budou ještě prohlubovat, neboť nová předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová, již propaguje svou vlastní verzi „zeleného údělu“.

Závažné důsledky

Chcete-li posoudit důsledky již přijatých rozhodnutí, stačí se podívat na to, co píší evropská média a seriózní poradenské společnosti. Důsledky naprosto šílené strategie zavedení „zelené energie“ do německého energetického systému popisuje známá americká poradenská společnost, kterou cituje Forbes:

„McKinsey vyjadřuje nejzávažnější varování, pokud jde o stále nespolehlivější zásobování Německa energií kvůli jeho silné závislosti na nestabilní sluneční a větrné energii. V červnu 2019 se během tří dnů německý energetický systém přiblížil k výpadku elektrického proudu."

Minulý měsíc France 24 informoval o masových protestech německých farmářů blokujících silnice kvůli tomu, že nová „klimatická omezení“ je připravují o živobytí, peníze a naději na budoucnost:

„Tisíce farmářů přivezly do německých měst své traktory v rámci protestů proti nové vládní zemědělské politice, která podle nich ohrozí jejich živobytí a udělá z nich obětní beránky za změnu klimatu. Dlouhé kolony traktorů brzdily dopravu na hlavních protestních akcích v Berlíně a Bonnu, kde se nacházejí federální vládní úřady, a tisíce dalších traktorů troubily a blokovaly silnice v takových městech, jako je Mnichov, Hannover a Stuttgart. “

Automobilky hlásí problém

Důsledky „zeleného šílenství“ zasáhly i hlavní drahokam průmyslové koruny Německa - jeho automobilové koncerny.

„Majitel společnosti Mercedes-Benz, společnost Daimler, a Audi (značka společnosti Volkswagen) oznámili ztrátu více než 20 tisíc pracovních míst, což bylo prvním skutečným znakem obrovských lidských výdajů na přechod průmyslu ze spalovacích motorů na elektromobily,“ uvádí Financial Times.

Daimler prohlásil, že v příštích dvou letech zruší více než deset tisíc pracovních míst, a tak se vlastník Mercedes-Benz přidal k ničivé řadě ztrát pracovních míst v německém automobilovém průmyslu. Náklady na investice do elektrických automobilů a nátlak ze strany klesajícího prodeje a zisku stimulují zásadní restrukturalizaci celého odvětví. Letos byla oznámena ztráta 50 000 pracovních míst.“

V nové „zelené ekonomice“, která je nyní budována v Evropě (a možná se ji pokusí vybudovat v USA), je obtížné najít místo pro pracovníky v jaderném a ropném průmyslu, špatně se v ní žije automechanikům a zemědělcům. V takové ekonomice nebude prakticky místo pro tradiční hodnoty a milovníky masa. V takové pseudoekologické ekonomice však budou existovat privilegovaná místa pro nelegální migranty, pro bojovníky za výsady nejrůznějších menšin a příjemců nejrůznějších dotací: od nerentabilních elektrických vozidel po ekonomicky konkurenceneschopné větrné mlýny, které nemohou zajistit energetickému systému nepřetržité zásobování energií.

Pokud to tak půjde dále, do Ruska může vést nejparadoxnější proud turistů z Evropské unie, protože pouze v Rusku (a v Číně, ale Rusko je blíže) bude možné klidně jíst skutečné (a ne sójové) maso a jezdit vrčícím benzínovým sportovním automobilem bez toho, aby turistu trápilo svědomí a „ekologická morální policie“ zastoupená aktivisty sociálních sítí. To je samozřejmě vtip, ale právě takový vtip, v němž může být podstatná a dost hořká část pravdy pro oběti „zeleného šílenství“.

Ivan Danilov

Vyšlo: https://sptnkne.ws/AAkf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSrbsko na Putinovu radu koupilo nové ruské zbraně   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 07:50:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Srbský prezident Aleksandar Vučić na tiskové konferenci po jednání s ruským lídrem Vladimirem Putinem prohlásil, že Bělehrad koupil nové ruské zbraně, jak zemi doporučil ruský prezident.

„Pokud jde o armádu, máme vynikající spolupráci a máme obrovské množství společných aktivit. Máme výbornou vojensko-technickou spolupráci. Děkuji ministrovi Šojgu za podporu naší armády. Mluvili jsme o tom. Už jsme koupili spoustu důležitých a nezbytných věcí. Když jsme byli na přehlídce u příležitosti Dne Vítězství v Moskvě, prezident Putin mi poradil, co máme koupit. A já jsem poslouchal. Teď by tyto věci měly být dovezeny k nám do Srbska,“ řekl Vučić.

Srbsko je největším dovozcem ruských zbraní a vojenského vybavení v Evropě. Dříve republika od Ruska koupila celkem sedm vrtulníků Mi-17 a Mi-35 a získala také šest stíhaček MiG-29 a deset obrněných transportérů BRDM-2MS. Bělehrad rovněž od Ruské federace objednal hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního dosahu Pancíř-S1.

V říjnu Vučić oznámil, že Srbsko chce mít ruský systém protivzdušné obrany S-400 jako součást svých ozbrojených sil. Podle tamního prezidenta si ho ale země zatím nemůže dovolit.

Možnost prodeje S-400 Srbsku na úvěr

Ruský místopředseda vlády Jurij Borisov nevyloučil, že by komplexy S-400 mohly být Srbsku prodány na úvěr. Nicméně, představitelé obou zemí, Vladimir Putin a Alexander Vučić, o této otázce nediskutovali.

Novinářům také řekl, že Ruská federace na žádost srbské strany dodala určité typy obrněných vozidel v předstihu, přičemž se jednalo o „průzkumná vozidla a bojová vozidla výsadky“.

„Dozvěděli jsme se, že je Američané chtějí vystavit sankcím za dodávky Pancíře. Oni ale potvrdili, že je události z roku 1999 naučily, že je třeba se bránit,“ řekl Borisov. Podle něj srbská strana po společném cvičení, na které Rusko přivezlo komplexy Pancíř a S-400, tuto techniku ocenila.

I Borisov byl dotázán na to, zda by Rusko mohlo systémy S-400 prodat Srbsku na splátky.

„Možné je všechno. Ale objednávka S-400, pokud vím, není,“ řekl.

Místopředseda vlády rovněž dodal, že toto téma nebylo projednáno na jednání mezi Putinem a Vučićem.

„Možná něco nevím, ale když jsem byl u toho, nediskutovali o tom,“ uzavřel věc.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AAjR

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump a Merkelová projednali „problém“ ruského plynu v Evropě   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 07:41:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident USA Donald Trump prohlásil, že považuje plynovod Nord Stream 2 za problém, ale o sankcích nerozhodl. USA vystupují proti projektu, který podle jejich tvrzení může snížit energetickou bezpečnost Evropy, a vyhrožují jeho účastníkům sankcemi.

Prezident USA Donald Trump a německá kancléřka Angela Merkelová se setkali na summitu NATO v Londýně a diskutovali o energetické bezpečnosti Evropy, o Číně, nestabilitě na Blízkém východě a růstu výdajů na obranu, sdělil Bílý dům.

Pod pojmem energetická bezpečnost evropských zemí Spojené státy tradičně chápou odmítnutí ruských energetických zdrojů. Washington dříve vyhrožoval sankcemi účastníkům projektu Nord Stream 2, jehož cílem je dodávat ruský plyn do Evropy. Trump před setkáním s Merkelovou prohlásil, že doufá, že Německo samo vyřeší „tento problém“, a dodal, že nerozhodl o případných sankcích.

Novináři se zeptali Trumpa během setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou na summitu NATO v Londýně, jestli se chystá vyhlásit sankce proti Nord Stream 2, a to i proti SRN.

„Ve skutečnosti jsme to ještě nerozhodli. Opravdu si myslím, že se jedná o problém, který bude muset Německo vyřešit samo. Možná to pro Německo nebude problém. V podstatě doufám, že to nebude problém, ale promluvíme si o tom,“ řekl Trump.

„Prezident Trump vyzval Německo, aby zvýšilo výdaje na obranu a rychleji splnilo 2% závazek,“ uvádí se ve zprávě Bílého domu. USA vyzývají země NATO, aby co nejrychleji dosáhly cíle 2 % HDP ročně na obranné výdaje.

Německo slibuje odpověď na sankce USA

Německo bude uvažovat o protiopatřeních, zavedou-li USA sankce proti plynovodu Nord Stream 2, prohlásil v rozhovoru pro Sputnik předseda výboru Spolkového sněmu pro ekonomiku a energetiku Klaus Ernst.

„Američanů se netýká to, jak formujeme naši energetickou politiku. V této souvislosti jsou sankce, jimiž vyhrožují, naprosto nepřípustné. Spolková vláda se tomu musí bránit. Mají-li sankce zabránit provozu plynovodu, musíme se zamyslet o protiopatřeních,“ prohlásil Ernst.

Dodal, že jako protiopatření „by bylo možné zvýšit cla na dovážený americký plyn těžený frakováním“.

Nord Stream 2

Kongres USA plánuje zastavit realizaci projektu plynovodu Nord Stream 2 prostřednictvím zákona o národní obraně na rok 2020, prohlásil dříve předseda senátního výboru pro zahraniční věci Jim Risch v rozhovoru pro Defense News. Podle jeho slov byl návrh zákona doplněn sankcemi vůči společnostem, které se projektu účastní. Risch zároveň podotkl, že Sněmovna reprezentantů a Senát nedosáhly zatím definitivní shody v tomto návrhu zákona.

Projekt Nord Stream 2 předpokládá výstavbu dvou linek plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard krychlových metrů plynu ročně od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. Měl být dokončen v roce 2019. Plynovod povede přes územní vody nebo výlučné ekonomické zóny Ruska, Finska, Švédska, Dánska a Německa. Proti Nord Stream 2 aktivně vystupuje Ukrajina, která se obává ztráty zisků z tranzitu ruského plynu, a řada evropských zemí včetně Polska, Lotyšska a Litvy a také USA, které prosazují v EU svůj zkapalněný zemní plyn. Označují projekt za politický a ohrožující energetickou bezpečnost Evropy. Ruská strana nejednou prohlásila, že projekt plynovodu Nord Stream 2 je čistě komerční a konkurenční, a poukázala na to, že nepředpokládá zastavení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu do EU.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AAjA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína se rozhodně staví proti schválení Návrhu rezoluce o lidských právech Ujgurů 2019   
Pridal tk Čtvrtek 05 prosinec 2019 - 07:35:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká Sněmovna reprezentantů nedávno schválila Návrh rezoluce o lidských právech Ujgurů 2019. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying na pravidelné tiskové konferenci v Pekingu řekla, že Čína je rozhodně proti tomu a zareaguje na to.

Hua Chunying řekla, že otázky související s Xinjiangem (Sin-ťiang) se netýkají lidských práv, ani etnických a náboženských otázek, ale otázky boje proti terorismu. Musíme americké straně říci, že záležitosti Xinjiangu jsou čistě vnitřní záležitosti Číny a že žádné zahraniční síly do nich nesmí zasahovat. Tento návrh zákona Spojených států úmyslně pomlouvá čínská protiteroristická opatření a politiky čínské vlády a hrubě zasahuje do vnitřních záležitostí Číny, což odhaluje dvojí standardy americké strany v boji proti terorismu. Vyzýváme USA, aby okamžitě napravily své chyby, zabránily tomu, aby se výše uvedený návrh o Xinjiangu stal zákonem, a aby přestaly využívat otázky související s Xinjiangem k zasahování do vnitřních záležitostí Číny. Čína provede podle vývoje situace další protiopatření.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2591 sec,0.0768 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,901kB