Neděle 08 prosinec 2019
Velká vlasovská komedie 1: Výměna modrého ptáka za svastiku a odměny za zradu   
Pridal tk Neděle 08 prosinec 2019 - 06:52:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Současnou komedii kolem pomníku takzvaných vlasovců je třeba vnímat v souvislostech, jako ostatně veškeré české politické komedie od roku 1989, kdy jsme vyrazili na cestu německé kolonie, aniž si to většina z nás uvědomila. Ostatně i před tím jsme si za různých režimů užili politických komedií dost a dost. Je třeba si položit otázku, proč najednou taková hlasitá komedie kolem vlasovců. Vždyť oslavovat je začal už před lety Žáček, ředitel ÚSTRu, tedy organizace, která se zabývá obchodováním se svěřenými dokumenty a poskytuje podklady k výběrovému uplatňování zákonů.

Tedy přesný opak demokratické instituce placené státem, jaké nám měl přinést 17. listopad 1989. Jaký úřad, takový šéf a naopak. Co můžeme čekat od člověka, který dělal poradce zfašizovaným, Banderovcům na Ukrajině, vraždícím spoluobčany. Zajímavé je, že režie a obsah komedií se mění podle zadání, obvykle ze zahraničí, ale někteří komedianti na scéně zůstávají, případně jejich potomci. Vlasovská komedie je jen další z primitivních a agresivních projevů místních euromarxistů, kteří již třicet let, někteří i déle posluhují cizáckým zájmům, především německým, speciálně sudeťáckým. U některých se slouhovství táhne až do doby německé okupace v době druhé světové války, zatímco u jiných až do rakouské okupace před říjnem 1918. Při tom všem nesmíme zapomínat, že Německo se rovná německá koloniální EU.

Korunu všemu nedávno nasadila Eugenie Číhalová zmocněnkyně euromarxistické české (!) vlády (Allbrightovou pověřeného guvernéra německé východní Afriky-Česko Andreje Babiše, šéfa ČSSD Petříčka se slouhou Hamáčkem s podporou plantážníka Filipa a jeho údajně komunistické party). Tato zmocněnkyně, která údajně zastupuje ruskou menšinu u nás, placená z našich daní, která položila věnec na hrob nacistického vraha Helmutha Pannwitze, velitele XV. kozáckého jízdního sboru SS, který vraždil civilisty, znásilňoval a prováděl masové popravy v Bělorusku, na Ukrajině a v Jugoslávii. Nakonec jeho podřízení z kozáckého praporu Feuermittel zvěrsky mučili a upálili 19 mužů v moravské obci Zákřov.

Velitel za svoje podřízené nese plnou zodpovědnost. XV. kozácký sbor byl součástí ROA vedené generálem Vlasovem, označované jako vlasovci. Číhalová blábolí v médiích cosi o boji proti komunistům. Kolik jich bylo v Zákřově, kolik jich bylo mezi civilisty v Polsku a Jugoslávii, ale i na Ukrajině, kde se příslušníci XV. kozáckého jízdního sboru SS chovali hůře, než divá zvěř. V prostoru moravského Zákřova se proti nim chystali zasáhnout místní velitelé wehrmachtu, ale válka skončila. Nejedná se u paní Číhalové o nejhrubší schvalování terorismu a válečných zločinů a propagaci nacismu, což je trestný čin? K čemu máme zákony, když nikdo nevyžaduje jejich plnění? K čemu si platíme ministerstva vnitra a spravedlnosti. Proč bychom je měli dodržovat i my ostatní? Kde je povyk takzvaných historiků z Ústavu pro studium totalitních režimů? Německý nacismus a jeho válečné zločiny, to pro ně není totalita? Kozlů u koryt plných z našich daní jsou nespočetná stáda, ale práce na zahradě žádná, nanejvýš smrduté bobky německé euromarxistické protiruské propagandy. Je to evidentní důkaz, že celý lítý boj mezi vládní koalicí a opozicí, včetně nástupů nemyslících hlupáčků pod vedením placených aktivistů je pouhá komedie. Převážná většina českých poslanců a senátorů podlézá euromarxistické německé EU řízení z Berlína bývalými komunisty a sudeťáky bez ohledu na stranickou příslušnost a voliče, vlast a národ.

Co na pomník k oslavě příslušníků formace podřízené říšskému vůdci SS Himmlerovi a kladení věnců k hrobu zločince a velitele kozácké SS Pannwitze říkají naši politici, údajně demokratičtí, co na to oběti holocaustu? Co na to premiér a pro některé spasitel? Číhalovou zaměstnává jeho vláda, stejně jako přítele sudeťáků Hermana. Jeho ministr obrany evidentně preferuje německé zbrojovky a především začlenění naší armády do německého bundeswehru, dědice nacistického wehrmachtu. Stačí se podívat, kdo bundeswehru velel v první dekádě i déle. Co dělají orgány činné v trestním řízení (socialisty Hamáčka)? Co na to předseda ODS Fiala, kam sprosťák z Řeporyjí patří i se svým vlasovským pomníkem? Vymění modrého ptáka za svastiku, když neustále řeční o svobodě a demokracii? Vítězná strana v propagaci nacismu? Pana Kalouska, který se veřejně tulí k Číhalové, aniž by se pozvracel, se raději neptám. Vážil jsem si ho jako jedné z nemnoha osobností, ale osobnost neoslavuje německý nacismus. Měl by se stydět. Pověz mi, kdo je tvůj kamarád a já ti povím, kdo jsi.

Co na to úlisný a pokrytecký německý velvyslanec Israng toužící pořádat u nás sjezd sudeťáků? Samozřejmě mlčí, protože Německo sice staví muzea holocaustu, ale je to jen pokrytecká komedie. Nevydalo k potrestání 1500 prokazatelných válečných zločinců, které požadoval československý plukovník Ečer a samo je rovněž nepotrestalo. Neprovedlo denacifikaci odsunutých sudeťáků z ČSR a dalších milionů nacismem nasáklých Němců odsunutých z řady evropských zemí, především z Polska. Nepotrestalo žádného ze soudců, kteří v době takzvané třetí říše národa německého a okupace Československa posílali demokratické Němce i občany okupovaných zemí na smrt a do koncentráků. Nepotrestalo žádného z kněží, kteří nosili na ornátu hákový kříž, místo kristova. Všechny válečné zločiny se v Německu hází na SS (přestože naprostá většina z nich nebyla potrestána, zato dostávali donedávna finanční podporu), přičemž ostatní ozbrojené složky se jich dopouštěly rovněž a snažili se také mnozí němečtí civilisté, zvláště sudeťáci. Armádě takového státu jsou podřízeni naši vojáci. Naše vláda se může stydět a opozice, která neprotestuje, rovněž, až na čestné výjimky.

Většina českých Židů a desetitisíce dalších občanů bylo vězněno, zotročováno a zlikvidováno v německých koncentrácích. Jiných se kupodivu teror a holocaust netýkaly, přestože to bylo v rozporu s ostudnými norimberskými zákony a přežili okupaci doslova v luxusu. Při německé ráznosti a nadšeného antisemitismu (čest nemnohým výjimkám) určitě nešlo o náhodu. Gestapo si seznamy spolupracovníků odvezlo a zbylých se zmocnili Američané ve Štěchovicích. Dnes jimi disponují jak euromarxistické koloniální Německo, tak USA. Souvislosti s poitickou situací v naší kolonii německá východní Afrika-Česko jsou nepřehlédnutelné.

Od roku 1989 nám začala vládnout garnitura politiků, umělců a mediálních pracovníků, která je v mnoha případech vydíratelná buď za kolaboraci s Němci za války, případně zločiny z padesátých let. V lepším případě pouze zkorumpovaná. V posledních letech se k aktivním slouhům cizáků připojily politické neziskovky jako aktivistická úderka cizáckých euromarxistů. Proto již třicet let vidíme bezuzdné podlézání mnoha politiků a mediálních pracovníků Německu, především sudeťákům, kteří nebyli ani denacifikováni. Německé a zněmčelé šlechtické rodiny dostávají miliardové majetky bez ohledu na zákony a zájem státu a národa. Třicet let se mediální propaganda snaží pokrytecky relativizovat a potlačovat informace o vině Němců za nacismus a vyvolání druhé světové války.

Stejně jako v době rakouské a později německé okupace se třicet let plánovitě vytváří duch podřízenosti a ponižování ve vztahu Čechů k Němcům. Na Seznamu to vidíme každý den. Vše české je špatné a hodné zesměšňování. Samozřejmě, kromě levné práce na německé koloniální panstvo tvořené geniálními nadlidmi určenými k vládě nad slovanskou pakáží. Zlehčují a zamlčují se zločiny Němců z období války proti národům Evropy s cílem posilovat kolonizaci slovanských zemí střední, jihovýchodní a východní Evropy. Jednou z forem této ideologické války je soustavná agresivní protiruská, případně protisrbská propaganda. Ta se snaží líčit Rusko, případně Sovětský svaz jako stát stejně zločinný a nepřátelský k naší zemi, jako bylo nacistické Německo. Při tom je záměrně přehlížen fakt, že Německo je naším a nejen naším tradičním nepřítelem už od dob slovanských knížat, zatímco Rusko se k nám zachovalo nepřátelsky pouze jednou, a to v roce 1968. Ve srovnání s německou okupací a protektorátem to byl piknik školky křesťanských dívek.

V SSSR nebyli nikdy lidé plánovitě a záměrně masově vyhlazováni z rasových důvodů, SSSR nikdy nebojoval ve jménu nějaké rádoby nadřazené rasy proti ostatním a Rudá armáda jako jeden z hlavních členů protifašistické koalice (USA, SSSR, V. Británie) nesla sama po tři roky tíhu boje s Německem a jeho satelity v Evropě. Rudá armáda měla zásadní podíl na vítězství spojenců v Evropě, pomohla spojencům ve finální fázi bojů v tichomoří, pomohla Čínské lidové osvobozenecké armádě, osvobodila s pomocí rumunské a polské armády převážnou většinu území Československa, přičemž na našem území padlo zhruba 140 000 rudoarmějců a 60 000 Rumunů. Celkově padlo v boji proti Německu a jeho satelitům 8,2 milionu vojáků Rudé armády a zhruba 8,5 milionu jich bylo zraněno, část s trvalými následky. V neposlední řadě zabránila Rudá armáda dokončení holocaustu, a rovněž následné likvidaci Slovanů. Ostudné činy Číhalové a Novotného jsou urážkou obětí německého nacismu. A česká vláda i takzvaná opozice mlčí.

V pokrytecké, prolhané a nenávistné protiruské štvanici se angažují beze studu euromarxističtí propagandisté, kteří jsou ochotni omlouvat a heroizovat na internetu, v televizi i v tisku německé nacistické ozbrojené složky, včetně SS, které byly uznány mezinárodním tribunálem za zločineckou organizaci. Lze pochybovat, že takové svinstvo dělají zdarma, aspoň ti inteligentnější. Pravda, nemyslících omezenců, kteří se nechají placenými agitátory, takzvanými aktivisty zlákat k čemukoli je vždy dostatek. Opakovaně to vidíme v Praze.

V současné obě se nenávistná a válkychtivá štvanice rozšiřuje proti Číně, která byla za války naším spojencem a vojensky nás tehdy, ani později neohrožovala. Euromarxisté vymýšlejí zákony o postihování předsudečné nenávisti, ale v případě nenávisti k Rusku se výběrově neuplatňují. Opět ukázka právního státu v euromarxistické německé EU.

Občané evropských zemí by si měli uvědomit, že celá EU není nic jiného, než pokrytecký výsměch svobodě, spravedlnosti a lidským právům, reinkarnace pangermánské a nacistické Mitteleuropy zaměřené především na zotročení a vyvraždění slovanských obyvatel střední, jihovýchodní a východní Evropy. Pokusili se o to v létech 1914-1918 a 1939-1945, naštěstí neúspěšně. Lze se oprávněně obávat, že cílem současné štvavé propagandy je nejen utužení německé kolonizace doprovázené ničením státu, národa, rodiny, odzbrojováním a násilnou islamizací a afrikanizací středoevropského prostoru. Nejdůležitější je vyvolání souhlasu obyvatel s agresivní válkou proti Rusku, která se změní v jadernou katastrofu, jež postihne především střední a východní Evropu. Naši vojáci v ní mají plnit roli kanónenfutru německého bundeswehru.

Euromarxistická německá a válečná propaganda je ve většině velkých médií totalitně jednostranná a plná pokrytectví a falše pod vlajkou evropské svobody, demokracie a lidských práv. Opačný názor a svobodnou diskuzi v ČT placené z našich daní, ani v některých dalších médiích určitě neuvidíte a neuslyšíte. To je ta svoboda a demokracie, pravda a láska, pro niž kdysi mnozí cinkali klíči. Ale naší slavné vládě, poslancům a senátorům absence demokracie v ČT placené z našich daní evidentně nevadí.

Sprosťák hledá koryto do budoucna

Každý hledá koryto jinak. Někdo po islámsku pěstmi jako euromarxistka a bojovnice za islamizaci a afrikanizaci naší země Petra Procházková, jiný primitivní vulgaritou, která by před listopadem 1989 nebyla u veřejného činitele možná. Vzhledem k tomu, že starosta Řeporyjí postrádá exteriér vhodný pro výrazné zviditelnění se například striptýzem na „václaváku“, možná v rámci Prague Pride, musí se v médiích jinak. Přítel Pirátů a král mediální sprostoty Pavel Novotný je každopádně krásnou a inspirativní reprezentací úrovně obyvatel vesnice Řeporyje, kteří si ho zvolili za svého vůdce. Patrně se chtějí rychle dostat na úroveň afroislámských multikulturních a obohacujících vzorů ze Súdánu, Somálska, Afghánistánu a podobných zemí, které jejich uřvaný řepný fýrer na radnici již několik let nadšeně vítá. Samozřejmě, aniž by si vzal nějakého migranta domů a živil za svoje, jak to je u pokryteckých multikulturalistů běžné. Kdyby byli občané Řeporyjí co k čemu, popadli by svého starostu za límec a nakopli směrem k Terezínu a Osvětimi, aby se tam mohl pochlubit, jak chce stavět pomník nacistickým SSmanům a zrádcům.

Agresivní sprostota starosty Novotného z Řeporyjí, předního reprezentanta Fialovy rádoby-vítězné ODS na cestě k euromarxismu přes německé, zelené, případně islámské zadky, není samozřejmě nic jiného, než bezcharakterní, vypočítavá a podlézavá komedie. Tou si chce sprosťák do budoucna zajistit koryto u evropských euromarxistů typu Merkelové, Leyenové a Posselta, případně jejich amerických šéfů Sorose a Allbrightové. Následuje v těsném závěsu atomového Hřiba a garážového Koláře. Vzhledem k tomu, že má přece jen trochu zpoždění, snaží se je dohnat hlasitějším projevem kořeněným svojí standardní sprostotou za vydatné podpory médií. Na protinárodním euromarxistickém Seznamu dostává prostor každý den. Před rokem možná ani nevěděl, že nějací vlasovci existovali. Nicméně využil talentu synka z komediantské rodiny, která se měla dobře za všech režimů v boji o koryto a předvádí se s vydatnou podporou médií a Fialova vedení ODS v multikáře jako reprezentant pracujícího lidu. Takový malý český Mussolini. Jeho vypracovanou dělnickou postavu rozhodně nelze přehlédnout. Už jen chybí, aby jako Babiš s Krnáčovou vyrazil předvádět komedii s pětiminutovým kydáním sloního hnoje. Sprosťákovi by určitě stačil jeho vlastní. Il Duce takové komedie miloval.

Zároveň o sobě vykládá i píše, jak je úžasně inteligentní. Vzhledem k tomu, že samochvála obvykle smrdí, musí se nad Řeporyjemi vznášet hustý oblak smradu. Je otázka, zda by to neměli řešit ekologové jako ničení životního prostředí. Mezi půlkami Sorose, Allbrightové a Merkelové je velká tlačenice a sprosťák z Řeporyjí se snaží dostat do první ligy. Nicméně na české politické komediální scéně pražské havlérky není žádným novátorem. Řadí k dalším nadějným euromarxistům a slouhům cizáckých, především německých zájmů typu Jandy, Putny, Peszinského, Mináře, Petříčka, Pocheho, Hamáčka, Prouzy, Dienstbiera, samozvaného profesora Kohouta, který někam vysmrádl, či samozvaného kněze, bývalého kádrováka Halíka, kdysi oceněného bojovníka proti křesťanským bludům. V neposlední řadě rovněž předlistopadového nomenklaturního komunisty Štětiny, lektora marxismu-leninismu Votápka, nomenklaturního komunistického lampasáka Pavla, či bývalého kněze Hermana, přítele sudeťáků, stavbařského miliardáře Sekyry a především mladých chlapců. V době, kdy se mají snižovat stavy přebujelých byrokratů. Místy mám dojem, že na Babišobě úřadu vlády pracuje za naše peníze víc členů TOP 09, než ANO. Ilustrativní doklad opravdovosti lítého boje mezi vládou a opozicí, který nám předvádějí v médiích. Samé morální, nezištné a vlastenecké charaktery. Docela by mne zajímalo, kolik taková Číhalová, nebo Herman dostávají z našich daní. Podle mne by měly být platy a celkové příjmy státních zaměstnanců zveřejňovány, když jdou z našich daní. To bychom koukali, jak jsme bohatá země a co si můžeme dovolit. Možná se dočkáme i příplatku za kladný přístup k němectví.

Zrádci a dezertéři

Druhá světová válka byla obdobím extrémů, dobou hrdinů i dobou zrádců. S těmi druhými, někdy i prvními se státy a národy obvykle vypořádávaly dost tvrdě. Zrádce a dezertéry likvidovaly britská vojenská policie, německé polní četnictvo, či sovětská NKVD mnohdy na místě zastřelením, případně oběšením. Z českého rybníčku bych připomněl, že hrdina Francie, poručík Španiel byl odsouzen v nepřítomnosti k trestu smrti československou vojenskou prokuraturou v Londýně za války. Důvodem byl jeho odchod k de Gaullovým vojákům Svobodné Francie, protože se nechtěl bezúčelně povalovat v Anglii a léta čekat na vylodění. Nebyl sám. V USA strčili preventivně do koncentráků většinu tamních obyvatel japonského původu. V Británii zavřeli preventivně většinu členů fašistické strany. Jednoho pilota odvedli poté, co se vrátil z bombardovacího náletu na Německo. Britský hlasatel německé propagandy, známý jako lord Haw Haw, dostal po válce bez milosti provaz, přestože na spojence nikdy nestřílel.

Na východní frontě bojovaly spojenecké síly Rudé armády, francouzští a britští letci, 1.ČS armádní sbor v SSSR, Berlingova polská armáda a partyzáni všech národností SSSR, včetně židovských skupin a cizinců nejen proti armádám Německa, Finska, Itálie, Rumunska, Bulharska, Maďarska, Lucemburska a dočasně Slovenska, dále formacím SS tvořeným Španěly, Francouzi, Belgičany a Nizozemci. Bojovali také proti mnoha zrádcům pocházejícím z území SSSR. Ve středovýchodní a jihovýchodní Evropě byli ozbrojenými spojenci nacistického Německa ve válce proti SSSR a jugoslávskému hnutí odporu Chorvatští Ustašovci, Bosňáci, Kosovští Albánci, Ukrajinci, Kozáci, Krymští Tataři a mnozí další. Nicméně, s výjimkou Krymských Tatarů se nejednalo o celonárodní kolaboraci a zločin. Z Ukrajinců se zrady dopustilo zhruba kolem 200 000, kteří jsou v současnosti souhrnně označování nesprávně jako Banderovci. Většina z uvedených tvořila cizinecké jednotky, nebo útvary SS. Další sloužili a napomáhali německému pozemnímu vojsku a letectvu a dokonce italské armádě. Nelze přehlédnout, že právě tyto formace ozbrojených zrádců se podílely výraznou měrou na teroru vůči civilnímu obyvatelstvu a ukrajinští dozorci sloužili v německých vyhlazovacích koncentračních táborech na území Polska a SSSR. Můžeme si v této souvislosti připomenout, že v Německu připadal jeden příslušník SS na 1000 občanů, zatímco mezi takzvanými sudeťáky, bývalými občany ČSR to byli čtyři na 1000.

Válka na východní frontě byla brutální a vyznačovala se nedodržováním běžných civilizačních norem. V Německých zajateckých táborech zahynulo 3,5 milionu sovětských zajatců. V roce 1941 a následně po část roku 1942 panoval v Rudé armádě rozvrat. Politruci zasahovali neodborně do velení a spolu s příslušníky NKVD vraždili nejen zrádce a dezertéry, ale rovněž vojáky, kteří nesplnili mnohdy stupidní rozkazy. Vojáci Rudé armády, kteří se vzdali, nebo ztratili v rámci bojů a dostali se později zpět, byli mnohdy zbytečně označováni za zrádce, dezertéry a špióny, popravováni, případně zařazováni k trestným jednotkám s minimální možností přežití. Na druhé straně byli ti, kteří kladli odpor i po ukončení bojů a bojovali jako partyzáni v řadě případů omilostněni. Koncem války byla popravena zhruba polovina důstojníků Vlasovovy ROA, nikoli všichni, jak bájí euromarxistická média. Při závěrečných bojích bylo vojáky Rudé armády postříleno bez soudu několik set příslušníků ROA. Část vojáků a poddůstojníků odeslána do pracovních táborů, kde byli do roku 1955, a poté byli propuštěni na základě Chruščovovy amnestie. Ostatní dostali šest let vězení. Za zradu to nebylo zase tak mnoho. V USA dostávali zrádci doživotí za menší provinění, než ozbrojený boj proti US Army. Možná o něco hůře dopadly kozácké útvary SS vedené obergruppenführerem Pannwitzem, které zločinně terorizovaly obyvatelstvo v Jugoslávii a podílely se na holocaustu. O tom byli dobře informováni Britové, kteří je bez milosti a po zásluze předali Rudé armádě. Nic není černobílé, jako euromarxistická propaganda, která uráží osvoboditele a dělá ze zrádců, vrahů, násilníků a lupičů ubohé oběti bolševismu, samozřejmě pouze ruského, protože podlézá německým euromarxistickým kryptonacistům a kolonizátorům.

Martin Koller
7. 12. 2019
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPomník Heinricha Himmlera v Praze Řeporyjích   
Pridal tk Neděle 08 prosinec 2019 - 06:47:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Heinrich Himmler by si rozhodně zasloužil pomník k uctění památky. Nezůstávejme jen u Vlasovců, kteří společně s Wehrmachtem a SS bojovali hrdinně a statečně proti strašlivému Sovětskému Svazu. A kdyby bývali Vlasovci společně s německými vojáky z SS a wehrmachtu zvítězili, mohli být Češi ušetřeni hrůz komunistické totality. Neboť by Češi všichni do jednoho (kromě několika málo „poněmčení hodných“ kolaborantů) proletěli komíny krematorií nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů společně s příslušníky ostatních slovanských národů a židů. A tím by Češi byli zcela a nezvratně uchráněni strašlivého komunismu nebo marasmu husákovské normalizace, kdy se primitivní Češi zmanipulovaní komunistickou propagandou starali o svoje děti, stavěli si chaty, stáli fronty na banány, no prostě horor, před kterým je mohl Auschwitz zcela uchránit!

Navíc Vlasovci statečně přišli na pomoc Pražskému povstání. Když jim tedy došlo, že se přidali ke straně, která nejen že spáchala do té doby naprosto bezkonkurenční válečné zločiny a zločiny proti lidskosti (ostatně, to přeci Vlasovcům nevadilo, protože se na nich sami aktivně podíleli), ale především ke straně, která prohrála válku a bude tedy již sakramentsky brzy za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti po právu souzena. (A Vlasovci jako spolupachatelé a pachatelé zločinů stejných se báli, že budou soudu čelit rovněž.) A tak tedy Vlasovci statečně hledali - asi tak 3 dny před koncem války v Evropě - cestu, jak se zachránit před oprávněným trestem. Přímo hrdinsky jen pár dní po smrti svého fuhrera Adolfa Hitlera, kterému přísahali věrnost. A také svou přísahu věrnosti Adolfovi dodrželi, protože z řad statečných nacistických bojovníků proti žido-bolševikům a plutokratům odešli až po Adolfově smrti. Takže byli navíc čestní a pomník si tedy jednoznačně zaslouží. Děti by se o nich měly učit, aby měly nějaký pozitivní vzor! V pobaltských zemích se staví pomníky příslušníkům jednotek SS, veteráni jednotek SS tam pořádají veřejné pamětnické pochody a Evropská unie, humanitární organizace, neziskovky a všichni ostatní to mlčky schvalují. A Vlasovci byli tak čestní, že přísahu věrnosti Adolfu Hitlerovi dodrželi stoprocentně. Tak proč by Vlasovci nemohli být ve školních osnovách vzorem pro české děti, no ne? ;-)

Heinrich Himmler si také pomník rozhodně zaslouží. A to hned z několika důvodů. Sice se dopustil nějakých těch válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Sice realizoval politiku holokaustu, politiku vyhlazení Židů a Slovanů, ale to je jen taková drobnost, že? Hlavní je, že bojoval proti Sovětskému Svazu. A že tedy jednotky SS, včetně jednotek Einsatzgruppen, spadající pod velení Heinricha Himmlera těm zlým Rusům ale pořádně zatopily! To to Putinovi nandáme svojí oslavou SS a Vlasovců! To si Putin za rámeček nedá! Těch vypálených vesnic! Těch oběšených nebo zaživa upálených ruských, běloruských, ukrajinských, slovanských i židovských mužů, žen, dětí, starců, kteří stejně všichni byli jen oporovou zlého ruského komunismu. Tedy vlastně Sovětského komunismu pod vedením Gruzínce Stalina, který je důkazem, jací jsou Rusové zločinní diktátoři!

Jednotky SS se navíc, kromě Židů, vzpurných Slovanů a slovanské inteligence, zaměřovali na vraždění politických komisařů a komunistů. Takže SS vlastně byly účastníky třetího odboje. Mirek Topolánek měl
nějaké esesmany vyznamenat. Škoda, že dal přednost sexuálním aktům s nezletilými prostitutkami v Berlusconiho vile a na tento státnický akt si čas nenašel, když už vyznamenal Mašíny.

Heinrich Himmler velel jednotkám bojujícím proti strašlivému Sovětskému Svazu, který, jak se později ukázalo, nařídil znárodnění malých továren (velké továrny zabavil Beneš zcela dobrovolně v rámci tehdejší celoevropské vlny znárodňování a socialistických tendencí ve všech zemích Evropy, včetně např. Británie, Francie) a drobných živností, ve srovnání s čím je nacisty naplánované vyhlazení Čechů pouhá drobnost! Každý správný Čech by v plynové komoře nebo v pracovním lágru pro německý herrenvolk umíral radostně, když by věděl, že jeho ševcovská dílna nebyla znárodněna zlými komunisty na příkaz Sovětského Svazu, ale bude po jeho smrti arizována ve prospěch nějakého statečného německého, francouzského, lotyšského, estonského nebo ukrajinského veterána SS! Takže tedy z toho vyhlazování nás Čechů nedělejme zase takovou tragédii, ne?!? Jsou důležitější věci, než to, zda jsme vůbec naživu!

Koneckonců, Pavel Novotný je prý částečně židovského původu – a taky mu mnohem více vadí, že v roce 1968 přijela vojska 5 komunistických zemí pomoci jedné partě komunistů proti druhé partě komunistů, než skutečnost, že Vlasovci bojovali na straně, která, kdyby vyhrála, tak by jeho předci prolétli komínem spalovacích pecí dřív než by se on sám vůbec mohl narodit! Příště možná Pavel Novotný, aby to nandal ruské propagandě, pojede do Terezína přibít někam na zeď bývalého ghetta slavnostní pamětní desku na oslavu neznámého dozorce SS. (A pak nám všem – se svojí pověstnou vysokou inteligencí - vynadá, jací jsme primitivové, hovada, debilové, burani, pro-ruští kreténi a vůbec...)

Heinrich Himmler nejen velel statečným jednotkám SS bránícím celou Evropu před strašlivým komunismem, ale dokonce se aktivně účastnil odboje proti nacismu! Ha! To jste nevěděli, co?!? Komunisti a ruská propaganda vám to zamlčeli! Heinrich Himmler se asi dva dny před smrtí Adolfa Hitlera obrátil na západní mocnosti s nabídkou separátního míru a s nabídkou na společný boj proti Sovětskému Svazu. Takže Himmler byl protinacistický odbojář, který se snažil pomoci všem evropským národům, tedy i Čechům. Kdyby jen bývaly západní mocnosti neosvobodily už před touto nabídkou Dachau a nebo kdyby alespoň nepublikovaly, co tam našly! To by pak nečelily tlaku svého domácího veřejného mínění a mohly by přijmout Himmlerovu nabídku! A Himmlerovo statečné protihitlerovské úsilí by nevyšlo zcela zbytečně nazmar! A vojáci americké armády by ho nemuseli zatknout z důvodu hrubého a odporného nátlaku zlého Stalina a těch zlých Rusů! Vidíte, co jsou ti Rusové zač? Chudáky Američany brutálně donutili, aby nekryli Vlasovce! A dokonce nebohé Američany donutili ti zlí Rusové, že zatkli statečného a odvážného odbojáře Himmlera! To je ta ruská svoloč! Zatýkat a trestat nacistické válečné zločince – to je ta jejich primitivní povaha!

Shrnuto – když si zaslouží pomník Vlasovci, když mohou v členských státech EU být pomníky k uctění památky jednotek SS, proč by nemohl Pavel Novotný v Řeporyjích postavit pomník nejen Vlasovcům, ale i Heinrichu Himmlerovi? Heinrich Himmler byl statečný bojovník proti komunismu a navíc aktivní protihitlerovský odbojář. Taky jen posledních pár dní, ale to neva.

Samozřejmě si dělám legraci. Černý humor. Ale Pavel Novotný si legraci nedělá a ve svém tupém protiruském fanatismu otevřeně obhajuje a propaguje nacismus.

Dovětek: Jeho výstup v ruské televizi je vynikající ukázkou hlouposti Pavla Novotného. Choval se a vystupoval tak, že působil jako dementní kretén nebo zfetované hovado. Nespisovné výrazy používám proto, aby jim rozuměl i super-inteligentní Pavel Novotný. Podívejte se na to video sami – Pavel Novotný se na něm vážně chová, jako když ho vytáhli z blázince. Nehodnotím jeho prohlášení a politické názory, ale to, že vypadá jako duševně nemocný, jako velice vážně duševně nemocný.

Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČesko musí respektovat hidžáb...Kdy bude respektovat mnohoženství a bití žen?   
Pridal tk Neděle 08 prosinec 2019 - 06:40:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká republika musí dle rozhodnutí nejvyššího soudu respektovat náboženský pluralismus. Ok...nic proti, ale když už náboženský pluralismus tak se vším všudy, nebo to už není spravedlivé?Povolíme tedy muslimům bití žen a polygamii?

Po rozhodnutí nejvyššího soudu se spustila na internetu vlna nevole proti danému rozhodnutí. Já ovšem věci nevidím tak černě, protože pokud nejvyšší soud poukazuje na respektování náboženství tak bych udělal jednu jednoduchou věc.

Do každé školy, instituce a úřadu by to chtělo umístit obrovský kříz, několik menších křížků a také panu Marii. Ano, jsme sice ateisté, ale máme zde křesťanské základy. Tak nás snad budou ostatní tolerovat, no ne? Například do každé třídy by mohl být pověšen na stěnu kříž, obraz Boha, pany Marie a obraz prezidenta ČR.

Na základě rozhodnutí nejvyššího soudu se musí přece vše týkající se náboženství tolerovat, no ne?

Jak by to bylo v případě satanistů, kteří by chtěli pravidelně obětovat kozy a různá zvířata? Bylo by to stejně jako u halal masa a nejvyšší soud by to povolil?

Zajímavé je, že už i EU chápe, že náboženský pluralismus není dobrý nápad, neboť hidžábem to začíná a halalem končí (šílený způsob jak usmrtit zvíře a nechat ho vykrvácet)

viz:

Halal a košer maso není bio, rozhodl soud EU. Zvíře prý při rituální porážce zbytečně trpí

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/halal-a-koser-maso-neni-bio-rozhodl-soud-eu-zvire-pry-pri-porazce-zbytecne-trpi.A190226_122628_firmy-trhy_form

Z toho plyne ponaučení - podáš li ruku, utrhnout Ti jí i s paží. Nebo snad může žena v kraťasech v Saudské Arábii či jine muslimské zemi vejít do mešity? Ne, nemůže. Protože oni jsou narozdíl od multikulti společnosti na své tradice hrdi.

Doporučuji přečíst můj předchozí článek poukazující na islám.

Hezký den

Autor: Václav Poddaný |

Zdroj: https://poddany.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=738254
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistři zahraničních věcí z 11 zemí vystoupili proti pokusům falzifikace výsledků druhé světové války   
Pridal tk Neděle 08 prosinec 2019 - 06:30:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Bratislavě se 5.-6. prosince konalo setkání ministrů zahraničních věcí OBSE. V tomto roce Slovensko zastupované ministrem zahraničních věcí Miroslavem Lajčákem předsedá této organizaci.

Ministři zahraničí Ázerbájdžánu, Arménie, Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Moldavska, Ruska, Srbska, Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu v rámci Rady ministrů zahraničních věcí OBSE v Bratislavě přijali společné prohlášení u příležitosti 75. výročí vítězství ve druhé světové válce. V dokumentu, jehož text byl uveřejněn v sobotu na webu ruského ministerstva zahraničí, jsou odsuzovány pokusy o falzifikaci výsledků války.

Jak je uvedeno v prohlášení, druhá světová válka byla jedním z nejkrutějších a nejkrvavějších konfliktů v dějinách, který přinesl lidstvu strašlivé utrpení.

„Pamatujeme si všechny ty, kteří projevili neuvěřitelnou odvahu na frontě i v týlu a zachránili naši civilizaci před záhubou," uvedli ministři. „Naší posvátnou povinností je chránit historickou pravdu. Rozhodně odsuzujeme pokusy falšovat výsledky druhé světové války."

Ministři zahraničí nazvali rouháním všechny projevy neúcty k památkám vojáků a velitelů Rudé armády, zneuctění hrobů těch, kteří položili svůj život za osvobození Evropy od nacistů. „Vandalismus vůči takovým pamětním místům nelze nijak omluvit,“ zdůraznili v prohlášení. „Vyzýváme všechny země, aby ctily památku hrdinů-osvoboditelů a udržovaly vojenské hroby v náležitém stavu.“

V prohlášení je také vyjádřeno rozhořčení nad snahou některých zemí rehabilitovat a dělat hrdiny z nacistických zločinců a jejich spolupachatelů. „Zamlčování zločinů motivovaných etnickou a náboženskou nenávistí nevyhnutelně přivede svět k nové katastrofě," vysvětlili ministři. „Historie ukázala nebezpečí shovívavosti k nacionalismu, netoleranci, diskriminaci, extremismu a nenávisti na etnickém, rasovém a náboženském základě.“

„Potvrzujeme oddanost myšlence svobodného, demokratického, společného a nedělitelného euroatlantického a euroasijského bezpečnostního společenství," zdůrazňuje se v dokumentu.

„Hrdinství vítězných vojáků druhé světové války a jejich sebeobětování musí být věčným poselstvím pro budoucí generace - posilovat svět na zásadách spravedlnosti, rovnosti a nedělitelné bezpečnosti.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/ABRG
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump požádal, aby Světová banka přestala s úvěrováním Číny   
Pridal tk Neděle 08 prosinec 2019 - 06:24:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident USA Donald Trump prohlásil, že Světová banka musí přestat s úvěrováním Číny. Obě země jsou už přes rok ve stavu obchodní války. Obě země nejednou zaváděly a zvyšovaly vzájemná cla.

„Proč Světová banka půjčuje Číně peníze? Copak je to možné? Čína má hodně peněz, a když nemá, tak si je udělá. Přestaňte s tím!“ napsal Trump na svém Twitteru.

​Nebezpečné následky konfrontace

Na začátku záři mluvčí Mezinárodního měnového fondu Gerry Rice informoval o tom, že obchodní válka mezi Čínou a Spojenými státy může vážně poškodit růst světové ekonomiky, tedy snížit úroveň její HDP o 0,8 % v příštím roce.

„Obchodní napětí… není jen hrozbou, ale ve skutečnosti začíná snižovat dynamiku globální ekonomiky…(tarify zavedené Čínou a USA) by mohly v roce 2020 potenciálně snížit úroveň globálního HDP o 0,8 % s dalšími ztrátami v budoucích letech,“ sdělil Rice během tiskové konference.

Podle Riceho obchodní válka mezi Washingtonem a Pekingem již způsobila oslabení světové výroby, což nebylo pozorováno od doby mezinárodní ekonomické krize v letech 2007-2008.

Mluvčí MMF dodal, že současné obchodní a geopolitické napětí tlumí aktivitu světové ekonomiky, čímž podkopává důvěru podnikatelů, špatně ovlivňuje investiční a obchodní klima.

Americký prezident Donald Trump sdělil, že Spojené státy by mohly zvážit uzavření prozatímní obchodní dohody s Čínou, přestože dávají přednost podpisu konečné dohody.

„Mnozí analytici, jak vidím, se dohadují o prozatímní dohodě, což naznačuje, že se urovnáním neshod budeme zabývat po částech, počínaje nejjednoduššími otázkami. Myslím si, že bychom to mohly zvážit. Ale (v jednáních s Čínou) se nám daří velmi dobře,“ řekl Trump.

Obchodní napětí mezi Čínou a Spojenými státy vypuklo v červnu 2018, Washington tehdy zavedl cla na čínské zboží o hodnotě 50 miliard dolarů. Čína zavedla reciproční opatření. Již několik měsíců země vedou obtížná jednání o urovnání sporu.

Obchodní válka eskaluje?

Na konci listopadu bylo informováno o tom, že vysoce postavený americký diplomat v jižní a střední Asii vyvolal tvrdou kritiku spojenou s projektem Čínsko-pákistánský ekonomický koridor (China–Pakistan Economic Corridor, CPEC), což je ambiciózní plán přeměnit Pákistán v hlavní obchodní cestu spojující Čínu přímo s Arabským mořem.

Asistentka ministra zahraničí Alice Wellsová uvedla, že miliardový projekt je protkán korupcí a pouze poškozuje pákistánské obyvatelstvo.

Čína s takovým postojem nesouhlasila.

„Vztahy Pákistánu a Číny byly založeny na ‚oboustranně výhodné spolupráci a byly oboustranně výhodné pro obě země‘,“ uvedl v pátek čínský velvyslanec v Pákistánu Yao Jing.
Dodal, že jeho vláda bude v případě potřeby ochotna restrukturalizovat pákistánský dluh, zatímco Mezinárodní měnový fond (MMF), který se řídí hlavně Západem, byl ve svém systému splácení přísný.

MMF je proslulý tím, že spojil své půjčky s politickými a ekonomickými reformami půjčujících zemí, které náhodou profitují z mezinárodního kapitálu, zatímco obyvatelé těchto zemí nechávají bez domova a jsou připraveni nabídnout levnější cenu za jejich práci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ABCr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí reagovalo na to, že USA limituje čínské diplomaty   
Pridal tk Neděle 08 prosinec 2019 - 06:21:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí Čínského ministerstvo zahraničí Hua Chunying (Chua Čchun-jing) dne 6. prosince na tiskové konferenci prohlásila, že v letošním říjnu Americké ministerstvo zahraničí podniklo opatření, které limituje čínské diplomaty v USA, v této souvislosti čínská strana dne 4. prosince už informovala americké velvyslanectví v Číně, zahájí odvetné opatření vůči americké straně.
Na tiskové konferenci se jeden z novinářů zeptal: Podle informace v souvislosti s americkým omezením čínských diplomatů, Čína podnikla odvetné opatření, můžete informovat o konkrétních detailech?

Hua Chunying prohlásila, že čínská strana vždy podporuje normální práci diplomatů různých zemí včetně USA, také poskytuje nutnou pomoc. V letošním říjnu Americké ministerstvo zahraničí zahájilo omezení čínských diplomatů v USA, dne 4. prosince čínská strana už informovala americké velvyslanectví, Čína také zahajuje stejné opatření vůči USA, reaguje tak na americké akce.

„Vyzýváme americkou stranu, aby opravila své chyby, zrušila zainteresované rozhodnutí, poskytovala podporu a podmínky pro čínské diplomaty při jejich práci v USA."Uvedla čínská mluvčí.

Novinář se také zeptal: Podle některých zpráv čínská strana vyzvala americké diplomaty v Číně, aby o 5 dnů dřív před setkání se se zástupci čínských místních vlád předložili Čínskému ministerstvu zahraničí papírovou zprávu. Je to fakt?

Toto potvrdila Hua Chunying. Uvedla: Naše opatření je reakcí na stejné opatření americké strany pro čínské diplomaty v USA.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponElektronické tábory   
Pridal tk Neděle 08 prosinec 2019 - 06:18:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V konci úvodu posledního příspěvku – Důkaz rozpadu státu (zveřejněn 2.12.2019) jsem uvedl otázku: Jak pokračují stavby elektronických koncentračních táborů ve světě (USA, EU, RF, ČLR) a kde hledat jejich kořeny? Není pochyb, že výstavba elektronických táborů odpovídá myšlence neslavně proslulých koncentračních táborů (KT), německy Konzentrations-lager (KZ nebo KL), anglicky concentration camp (CC). Myšlenka táborů se těší konjuktuře ve světě a v době omezování práva a svobody na názor, v době transformace přirozeného lidského práva do instrumentu v podobě nepřítele uměle stvořené politické a zájmové korektnosti. Předpokládám, že v představitelné budoucnosti se bude mnohem více psát na toto téma i v ČR. Proč?

Právo, povinnost a štěstí

Jako nedokonalé lidské bytosti podléháme zákonům přírody, Planety a Kosmu. Stačí se podívat na fotografie pořízené dalekohledem Hubble, zamyslet se nad cestou satelitu Voyager 1 nebo srovnat velikosti Planet, a bude snad každému se zdravým rozumem jasné, jak jsme malí, nevýznamní ve srovnání s vesmírem, a že naše Planeta je naším jediným létajícím domovem. Z uvedeného pro nás vyplývá, že jsme byli obdařeni právem na štěstí (dané Kosmem, pro věřící Bohem, Alláhem apod.) a povinností chránit Planetu. Ne však protesty ala Gréta nebo konferencemi. Vladimir Galaktionovič Korolenko (1853 - 1921) ruský spisovatel, který strávil většinu života na Ukrajině, psal proti rudému i proti bílému teroru, apeloval proti antisemitismu, napsal úvahu Pád carské vlády. Výklad prostým lidem o událostech na Rusi (1917) a zanechal nám: Člověk se rodí pro štěstí, jako pták pro létání.

Proč elektronické tábory

V době deficitu důvěry k sobě samým, ke spoluobčanům a mezi státy se urychluje technicko – technologický lineární vývoj bez regulace (založené na etice a morálce) v prostředí konkurence (na život a na smrt) mezi jedinci, státy, společenstvími a civilizacemi. Tato charakteristika současného života nutí k přežití pokrytecké moci za každou cenu. Každé přežití má však své kulturně hodnotové kořeny. Z nich vyrůstají moderní elektronické tábory. V těchto táborech se má realizovat marná snaha moci udržet se u moci s pomocí identifikace osob různými způsoby a druhy IT ve spojení s UI a trvalým existenčním strachem občanů. Zástupně se mluví o boji s teroristy, propagandisty, sabotéry, nebo o ochraně (virtuálních) lidských práv. Výsledkem jsou západní kritika metod, kontroly a řízení občanů a společností na Východě, ztráta soudnosti, přesun bojů z pole propagandy do kybernetického prostoru a ohrožení. To je jedno z největších bezpečnostních rizik moderního světa. Je anonymní, operuje bez morálky s pomocí klamu a může zasáhnout všechny citlivé oblasti každého státu.

Hlavní formy elektronických táborů

Na Západě reprezentovaném USA a EU jsme v objetí známých technologických gigantů Facebook, Google, Whatsup a dalších, veřejnosti částečně, nebo zcela neznámých společností. Ty zatím úspěšně odvlékají pozornost občanů od mnohem subtilnějších metod kontroly a řízení jich samých a celých společenství. Děje se tak mimo jiné s pomocí znalostí o korupci, systému voleb a rotace prověřených kádrů – slouhů. V neposlední řadě i svým neetickým konáním technologických gigantů, například formou odmítání platit daně.

Daleko od nás na Východě, v tomto případě ČLR, se realizuje systém kontroly občanů a právních osob ve formě sociálního úvěru (důvěry). Mezi Západem a ČLR se nachází Ruská federace. V ní nelze najít dokumentární důkazy o quasi totální kontrole, jak ji známe na Západě a kontrole v ČLR. S tou se mnozí začínají seznamovat. Proč až teď? Je tomu z neznalosti a strachu mnohých z toho, co se již tvoří na na základě jednoho z principů kybernetiky na konci jedné z epizod lidského života na Planetě. Zjednodušeně formulováno: Všechno co se může stát se někde již děje, a je zcela jedno, jestli si to uvědomujeme, nebo ne. Proto jsme v objetí pokrytectví, lží, konkurence a v boji o přežití. Nejsme schopni a ochotni se postavit proti výzvám a duchu doby, německy Zeitgeist. Proto obviňujeme bez důkazů, mluvíme o narušování lidských práv na Východě a o ochraně lidských práv na Západě. Ve skutečnosti se jedná o zcela jinou věc. Jako každá mince, má i tato věc dvě strany. Jaké jsou?

Pohled do evropské historie

Jednu stranu mince tvoří kořen výzvev a ducha doby. Vyrůstá z matematiky George Boole (1815–1864). Tento britský matematik, filosof a logik je známý jako objevitel základů moderní aritmetiky, zvané Booleova algebra. Díky tomu je často považován za zakladatele informatiky, ačkoli v jeho době nikdo o ní, a ani o počítačích, nesnil. V roce 1841, Bolle zveřejnil klíčový příspěvek na téma Teorie invariantů, v roce 1847 epochální práci The Mathematical Analysis of Logic a v roce 1854 svoji nejdůležitější práci An Investigation of the Laws of Thought. Na základě uvedených prací a bez veřejné zmínky o George Boole byla cca 80 let později založena výroba procesorů, výzkum v oblasti umělé inteligence (UI), současná digitalizace a založen archiv otázek čekajících na odpovědi. Zainteresovaným doporučuji seznámit se s universálním mysticismem pramenícím z židovských myšlenek a indické logiky. Nebo s dílem Corcoran, John (2003), Aristotle's Prior Analytics and Boole's Laws of Thought. History and Philosophy of Logic, nebo s prací Marcel Guillaume, Mathematical Reviews 2033867 (2004). Proč se zmiňuji o matematice a George Boole?

Žijeme v době rychlých a do našeho života vstupujících kvantových a jiných druhů počítačů. Mezi počítači schopnými operovat s obrovským množstvím dat a umělou inteligencí (UI) existuje přímé spojení, tj. vazba. Libovolná neuronová síť hledá zákonitosti, které ji dovolují například uvidět, co je na obrázku. Nedávno zveřejnil Google informaci o kvantovém zařízení zvaném Sycamore. Je zcela jedno, jestli je to pravdivá, polopravdivá nebo jenom testovací informace sdělující veřejnosti, že Sycamore je 100 milionkrát rychlejší než normální komputer. Znalosti, současná praxe a rychlost vývoje dovolují předpokládat, že není daleko doba, kdy současný superkomputer potřebující na zpracování desítky a možná i stovky let, bude nahrazen Sycamore nebo jemu podobným zařízením s tzv. quantum supremacy a vyrovná se s úkolem během stovek vteřin. Tj. několika minut. Quantum supremacy totiž ukazuje cestu od umělé inteligence (UI) k superinteligenci (SI).

Ta je podobná mozku a ruské matrošce. Tím jsem u tématu Dysonovy sféry. Tuto hypotetickou superkonstrukci, která by umožnila využití absolutně veškeré energie, kterou uvolňuje hvězda, navrhl Angličan Freeman Dyson (1923). Tento praktikující křesťan, celoživotní bojovník proti nacionalismu, zastánce jaderného odzbrojování a mezinárodní spolupráce předpovídal, že podobné struktury by byly logickým důsledkem vzrůstajících energetických požadavků technologicky vyspělé civilizace. Navrhoval proto, aby se po takových strukturách pátralo za účelem nalezení důkazu o existenci vysoce inteligentního mimozemského života. Dysonova sféra je z mnoha důvodů, o kterých se nebudu rozepisovat, jedním z méně častých témat science-fiction. Přesto se objevila v seriálu Star Trek a v superhrdinském filmu Avengers: Infinity War, odehrávájícím se částečně ve vesmíru.

Kvantové technologie mohou velice brzo dovolit konstrukci mnohem kompaktnějších zařízení s úrovní umělé intelegence rozumnější než je přirozená inteligence člověka. Proto se nazývá superinteligencí (SI). V kontextu úvahy o superinteligenci je nezbytné si uvědomit její schopnost spojovat se a naší možnost ji izolovat. Úvaha na téma - schopnost spojovat se a možnost izolace - nutí analytika vycházet ze skutečnosti, že neexistuje žádná garance absolutního izolování SI. Nemožnost řešení úkolu pomocí algoritmů dokázal již v roce 1936 anglický matematik, logik, kryptoanalytik (se zásluhou o dešifrování nacistických tajných kódů během 2. světové války – Enigmy) a zakladatel moderní informatiky Alan Mathison Turing (1912 – 1954). V roce 2016 potvrdila Turingův důkaz nemožnosti řešení s pomocí algoritmů také skupina vědců z USA, Austrálie a Španělska. Nabízí se otázka: Proč pokračujeme ve vývoji něčeho nebezpečného, když je izolace superinteligence neřešitelná?

V analytické praxi platí pravidlo: řešitelnost nebo neřešitelnost úkolu se obyčejně redukuje na problém (po)zastavení. Jestliže se podaří najít pro nový úkol algoritmus řešení (po)zastavení – což je samo o sobě protiřečí, tj. protiklad, znamená to, že úkol jako takový není řešitelný. I to se často stává. Proč? Protože problém (po)zastavení, zdržování nebo izolace obsahuje dva pod-úkoly: první se nazývá problém újmy (poškození), především člověku. Druhý se nazývá problém kontroly. Funkce kontroly se spouští vždy, když existuje vysoká pravděpodobnost neexistence újmy. Není čas a ani prostor pro podrobný popis uvedené problematiky, je ale pro opětovanou zmíňku o George Boole. Ten se zabýval kromě matematiky otázkami sociální nespravedlivosti, bídy a také problematikou absolutního zla. S pomocí matematiky a logiky dokázal, že absolutní zlo neexistuje. Proto je možné, že mnozí z nás jsou nepoučitelní ignoranti nebo idealisté s falešnými ambicemi, kteří si současně neuvědomují důležitost schopnosti (po)zastavení a neví, že již pouhý pocit moci mění funkci mozku směrem ke snížení schopnosti člověka soucítit. Jinými slovy: člověk se transformuje do bytosti bez duše. Počet bytostí bez duše se zyvšuje denně na celém světě s pomocí aplikací, globalizace (ne)vzdělávaní a technologické hegemonie několika nadnárodních společností.

Pohled do čínské historie

Druhou stranu mince a současné výzvy, ducha doby a kritiky metod kontroly a řízení v ČLR tvoří kořen, který vyrůstá z historie a filozofie. Uvádím čínský příklad z historie, protože výstavba elektronických táborů ve světě se dnes redukuje na kritku ČLR a využívání IT a UI pro totální kontrolu jedince a podnikatelských společností v ČLR. Vědomně se ignoruje praxe v USA, EU, RF a jinde ve světě, širší kontext a nebezpečí vyplývající z ignorování.
Šang Jang (商鞅, 390 př. n. l. - 338 př. n. l.) byl významným státníkem státu Čchin v období válčících států ve starověké Číně. Podle dostupné literatury Šang Jang uzákonil s podporou vévody Siao ve státě Čchin mnoho reforem v souladu se svojí legistickou filozofií zapsanou v Knize Lorda Šanga. Ve státní správě zavedl například meritokracii, šlechtu zbavoval moci a pomohl změnit Čchin ze zaostalého na vojensky mocný a silně centralizovaný stát. Ačkoli naprostá většina jeho reforem byla převzata z politik zavedených jinde, Šang Jangovy reformy byly důkladnější a extrémnější než reformy zavedené v jiných státech.

Poté, co se Šang Jang stal hlavním poradcem vévody Siao byly realizovány změny právního systému (založené na Li Kchuejově Zákoníku čili Fa-ťing, 法經). Ty umožnily Čchin prosperitu, položit základ umožňující státu Čchin dobýt celou Čínu a tak poprvé sjednotit zemi. Chan Fej (韓非; přibl. 280 př. n. l. – 233 př. n. l.), čínský filozof, který spolu s Li S'em, rozvinul Sün-c'ovu filozofii v doktrínu legismu, mu připisuje vytvoření dvou teorií: 1) Ting Fa (定法) - napravování standardů. 2) I Min (一民) - nakládání s lidem jako celkem.

Šang Jang považoval loajalitu ke státu za nadřazenou loajalitě k rodině a zavedl dva soubory změn. První v roce 356 př. n. l. zahrnoval: 1) Zavedení Li Kchuejova Zákoníku s důležitým doplněním pravidla: Ty, kdo věděli o trestném činu, a neoznámili jej, čekal stejný trest, který postihoval pachatele. 2) Zbavení šlechty pozemkových práv a přidělení půdy vojákům na základě vojenských úspěchů. Současně obdržela armáda dvacet vojenských hodností na základě úspěchů na bojišti. 3) Podpora kultivace pusté půdy z důvodu zvýšení množství lidské síly, a upřednostňování zemědělství před obchodem. Za zmínku stojí, že Šang Jang nechal pálit konfuciánské spisy a tak se snažil potlačit vliv této filozofie.

V roce 350 př. n. l. Šang Jang zavedl druhý soubor změn. Ten zahrnoval standardizovaný systém přidělování půdy a daňovou reformu. Byla provedena pozemková reforma, privatizace půdy, zavedení odměňování rolníků, kteří při sklizni překročili kvóty, zotročování rolníků, kteří při sklizni kvóty nesplnili, a využívání zotročených obyvatel jako odměny pro ty, kteří plnili vládní politiku. Jelikož čchinští rolníci byli odváděni do armády, Šang Jang podporoval aktivní přistěhovalectví z jiných států jako náhradu pracovní síly. Tato politika současně zvyšovala lidskou sílu a potenciál státu Čchin a oslabovala jeho protivníky. Šang Jang rovněž zavedl zákony, které nutily obyvatele uzavírat sňatky již v mladém věku. Proto daňové zákony podporovaly rodiny s více dětmi. Uzákonil politiku, podle které byli propouštěni vězni, kteří pracovali na kultivaci pustin pro zemědělství. Pro lepší porozumění historické reference v kontextu elektronických táborů se mi jeví důležité také následující:

1) Zrušení primogenitury a zavedení dvojitého zdanění domácností, které měly více než jednoho syna žijícího v domácnosti s cílem rozdělit velké klany do nukleárních rodin. Skupiny 5-10 rodin (tzv. baozja) měly za úkol sledovat za sebou a nést kolektivně vinu za nedodržování zákonů. 2) V průběhu jedné bitvy za invaze do státu Wej v roce 340 př. n. l. Šang Jang předstíral zájem o uzavření mírové smlouvy, setkal se s velitelem wejské armády a zajal ho. Bez vůdce armáda Wej prohála s armádou Čchin a ztratila území. 3) Šang Jangova smrt kvůli ponížení a jeho skrývání se před popravou pokusem se ubytovat v hostinci dokumentují ironii jeho osudu: hostinský odmítl Šang Janga ubytovat, protože by tím porušil Šang Jangovy zákony. Ty zakazovaly ubytovat hosta bez řádné identifikace. Šang Jang byl popraven, nicméně král Chuej-wen zachoval jeho reformy.

Co napovídají pohledy do historie Evropy a Číny

Pohled na uvedené dva kořeny problematiky elektronického tábora dovolují člověku se zdravým rozumem si představit rozdíly konceptů kontroly a řízení občanů v jednotlivých kulturách. Současně vyzívají k reflexi a tvorbě vlastních kontrolních a řídících mechanismů s ohledem na transformaci společnosti, na nezbytnost etiky a morálky v konání, myšlení a mluvě kritiků. V konečném výsledku pohledy do historie umožňují si představit, jak může vypadat soutěž východního a žápadního systému, jejich srovnání a zdravá konkurence.

Současný vývoj v ČLR

Jestliže v představitelné budoucnosti bude život občana ČLR určovat IT, UI a informace z tzv. chytrých věcí (péče o své zdraví, děti, rodiče a manželky, ale i milenky) pouze s pomocí unikátního elektronického identifikátora (s cca 18 parametrovým kódem), bude centrální moci možné mít přehled a možnost kontroly celého státu prakticky v reálném čase.

Z důvodů objektivity a skutečnosti, že si vedení KS ČLR a vláda uvědomují důležitost etiky a morálky připomínám, že hodnocení a tresty pro členy KS ČLR, úředníky a ostatní členy státního aparátu jsou již dnes přísnější, než pro obyčejného občana. Při sníženém hodnocení, tj. snižující se sociálnímu úvěru (důvěry) chování rodičů ovlivní i osud jejich dětí. Zvýšený sociální úvěr se odráží ve slevách na letenky, jízdenky, bankovní úvěry, na kariéru dětí apod.

Statistika za rok 2018 indikuje, že v ČLR bylo zaregistrováno 14 milionů přestupků. Celkově, podle mě dostupných informací dnes si nemůže koupit letenku 5 milionů občanů ČLR, 5,5 milionů jízdenku do vlaku, 2 milióny občanů jsou omezeny v možnosti poslat své děti do kvalitních škol a 0,8 milionu se nemůže vzdělávat na univerzitě. Co se týče právních osob, 4 miliony jsou zaregistrovány na černé listině.

Pro občany ze Západu, ochotných respektovat zákony ČLR nehrozí nebezpečí. Pocit sledování lze akceptovat na základě základní znalosti historie Číny, uvědomění si, že doma je tomu podobně, a s pomocí kontroly emocí. Problém vzniká u všech, kteří navštěvují ČLR a narušují zákony, nebo jsou neschopní a neochotní akceptovat zákony ČLR. Je jedno z jakých důvodů. K nim patří i špionáž, politpropaganda a vydírání všeho druhu. Proč?

Každý návštěvník, který pobýval v ČLR více než jeden rok může být identifikován za 34 vteřin. Kdo pobýval v ČLR ne déle než týden, může být identifikován za něco více než 60 vteřin. Uvedené jsou výsledky západních novinářů - provokatérů testujících čínskou policii v Šanghaji, Šenzenu a Harbinu. V roce 2022, kdy bude instalováno v ČLR cca 600 milionů kamer, bude možné identifikovat člověka (včetně návštěvníků ČLR) během 3 vteřin. Tady končí legrace pro západní hospodářskou a technologickou rozvědku a konkurenci.

Situace v RF a na Západě

Pro srovnání uvádím, že v Moskvě s 12,6 milióny obyvatel se používá v rámci programu zvaném Bezpečné město 117 tisíc kamer. Současně nepodceňuji sovětské a ruské státní archivy a jejich profesionální pracovníky. V kolébce demokracie, Velké Británii, a jejím hlavním městě Londýn, ve kterém žije přibližně 9 milionů obyvatel, sleduje občany 560 tisíc kamer. Z nich absolutní většina funguje s pomocí umělé inteligence. Proto nelze mluvit dnes ani zítra o totální kontrole v Moskvě, tím méně v Ruské federaci.
Co se týče USA, kde útok 11. září 2001 změnil život občanů USA a velké části světa je situace podobná kolébce demokracie: z 300 milionů obyvatel USA je registrováno a pod biometrickou kontrolou 250 milionů obyvatel. Počet kamer není potřeba nazývat. Stačí si uvědomit rozsah a systém zveřejněných odposlechů a sebevědomí technologických gigantů.

Sitauce v Evropě se neodlišuje od situace v USA. V Paříži, Berlíně a jinde, kde dochází k protestům, je zcela vyloučeno, že by se někdo mohl vyhnout kameře nebo odposlechu. Problém není v technologiích, ale ve schopnosti člověka je eticky využít ve svůj prospěch. To platí i pro ČR. V ní určuje kvalitu elektronického tábora míra síly demokracie, emocí, fakty nepodložená kritika, síla politické propagandy a virtuální ochrana lidských práv.

Co indikují uvedená fakta

ČLR neudělala nic jiného, že zkopírovala systém zavedený na Západě po roce 2001, využila specifiku archetypu a zkušenosti ze své historie a správně odhadla strategické trendy. Proto není pro cizince snadné identifikovat v ČLR široký veřejný odpor občanů k systému kontroly obyvatel. Naopak: obrovské množství občanů využívá nové technologie a aplikace, aniž by si plně uvědomovalo rozsah a hloubku rizik. Nehledě na rizika vzala centrální vláda ČLR na sebe odpovědnost před svými občany a sousedy, a tím i před s ČLR spolupracujícím světem. Odpověďnost však vyžaduje důvěru. Ta představuje v současném světě velký deficit.

Na heterogenním Západě se kvalita kontroly a řízení občanů a elektronického tábora měří podobně jako v ČR. Ochrana lidských práv se propaguje při současném ignorování skutečnosti deficitu morálky a etiky u moci a jejich slouhů. Ti nenesou osobní odpovědnost a požívají proto beztrestnost. Realizace myšlenky totální kontroly občana a společnosti na báze etiky bude v Evropě objektivně pokulhávat za ČLR. Výsledkem bude představitelný růst kritiky ČLR co se týče politiky a lidských práv, strachu z technologického zaostávání Evropy a USA (již z demografických a datových důvodů) a zmenšující se konkurenceschopnost Západu, nejenom ve srovnání s ČLR. Tu způsobují heterogenita, neochota k dialogu a rostoucí nevzdělanost a nevychovanost, tj. debilizace společnosti.

Co můžeme dělat

Jedním z prvních úkolů západních vůdců je zkrotit Google, Twitter, Facebook a podobné technologické giganty administrativními a finančními metodami s cílem rozbití monopolu a placení daní. Jejich virtuální podnikatelsko – výzkumná odpovědnost a produkty představují ve spojení s daňovou strageií zvanou - double Irish, Dutch sandwich, životanebezpečné riziko pro Evropu. O USA nebudu spekulovat. Skutečnost placení korporativní daně ve výši 12,5% (v Irsku) ve spojení s netransparentností sběru, využití a zneužití dat a hegemonistickým diktováním stylu života heterogenním evropským kulturám nedovoluje mi si představit udržitelnost stávajícího politicko-hospodářského a hodnotového systému a jeho vývoje.

Protože existují rizika spojení IT, UI a SI, o kterých s pravděpodobností hraničící s jistotou nevíme, nebo víme s pomocí lidské představivosti velice málo, jeví se mi jako smysluplné založení veřejně dostupných a transparentně operujících center, jejichž cílem by měly být monitoring technologií a včasné rozpoznání technologických a rizikových trendů. Bez důvěry zkorumpované moci k občanům je totiž jenom otázkou času než dojde k výbuchu. Největší výzvou pro moc je množství aktérů, používajících stejná nebo podobná slova, ale vykládajících jejich obsah po svojemu, nemožnost řešit výzvu izolovaně z objektivních důvodů a do třetice, současná nejasnost hranice mezi normální situací, konfliktem a válkou.

Jestliže již musíme mít nepřítele, bez kterého, jak si namlouváme, nemůžeme žít a přežít, je nutné si uvědomit, že opravdu suverénních států na naší Planetě je méně než prstů na jedné ruce, a že Evropa k nim nepatří. V představitelné budoucnosti se bude jakýkoli vážnější útok na stát automaticky identifikovat s následnou automatickou reakcí, bez hledání indiviuálního viníka. Politikové a občané nebudou v představitelné budoucnosti rozhodovat o národních a státních zájmech. Budou to kybernetická a podobná vojska, pracující v zónovaném systému.

Životanebezpečné konkureční prostředí přinutí cestující a citacemi vyčerpané vědce a pseudovědce akceptovat skutečnost, že opravdové znalosti nebudou k dispozici na cestě zveřejňování a citací ve Scope a podobných komerčních instrumentech monitoringu a kontroly úrovně myšlení. Výsledkem bude snížení rozpočtů na tradiční vědu, růst vyšetřování a zatýkaní expertů po konferencích (podobné zatknutí 36 letého Virgil Griffitha, specialisty na kryptoměnu, hackera a spoluautora browseru Tor2web), růst potřeby specialistů a expertů schopných identifikovat symptomy patologické vědy ve smyslu definice laureáta Nobelovy ceny za chemii z roku 1932, Irwing Langmuira (1881 – 1957) a do třetice, traumatický zážitek, nutící uvědomit si a chápat různé kultury, stát, rodinu a jednotlivce jako součástky Planety představující kosmickou loď, letící v nekonečném vesmíru. Kosmickou loď a proto ani stát nemůže řídit a opravovat amatér, chvilkař nebo nevzdělaný a zkorumpovaný člověk.

Evropa si také bude muset uvědomit potenciál světového trhu elektronických táborů a vypracovat svoji vlastní strategii a taktiku obsazení alespoň jeho části. Minimálně 75 států ze 176 mají již dnes podle studie Carnegie Endowment of Peace v provozu bezpečnostní a identifikační systémy s integrovanou UI. Tj. máme již 75 elektronických táborů. Lze očekávat, že i na tomto poli to USA v budoucnu nebudou mít lehké. Huawei provozuje své systémy v 50 státech, americké společnosti (IBM, Palantir, Cisco a další) mají prezenci ve 32 státech světa. Velkou výzvou pro všechny technologické giganty zůstává i nadále bezpečná identifikace obyvatelstva s temnou kůží. I v tomto segmentu také zaostávají USA a EU za ČLR. Čínská společnost CloudWalk totiž uzavřela podle Global Times v minulém roce smlouvu se Zambií na projekt masové identifikace obličeje člověka s tmavou kůží.

Závěr

Z uvedeného vyplývá potřeba mezinárodní standardizace kontroly a řízení občanů a společnosti na všech úrovních spolupráce mezi státy. Tj. dialog. Zodpovědnou je organizace OSN, zvaná ITU (International Telecommunication Union) se sídlem v Ženevě. Nutností se mi jeví také podpora snah malých států, jakým je například Bělorusko. Tam byla vypracována zajímavá koncepce informační neutrality a informační suverenity, o které nejenom česká média mlčí z mnoha pochopitelných důvodů.

Další nutností se mi jeví uvědomění si, že jsme otroci zákonů, abychom mohli být svobodní. Přestože platí, že kdo chce mír, se musí připravovat na válku, neměli bychom zapomínat na otázku a odpověď Alberta Einsteina: Proč nám skvělá technika, která šetří práci a usnadňuje život, dosud přinesla tak málo štěstí? Odpověď je prostá: protože jsme se jí nenaučili rozumně užívat. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
07.12.2019


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2540 sec,0.0545 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,983kB