Čtvrtek 12 prosinec 2019
Putin prozradil, jak Rusko odpoví na pokusy o přepisování historie ve 2. světové válce   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 13:30:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní instituce začaly umožňovat pokusy o přepisování historie ve druhé světové válce. Na zasedání organizačního výboru Poběda (Vítězství) to uvedl ruský prezident Vladimir Putin.

Prezident Ruské federace rovněž připomněl, že Evropský parlament v nedávném usnesení fakticky srovnal „nacistické agresory a Sovětský svaz“.

„Téměř obviňuje Sovětský svaz spolu s nacistickým Německem z rozpoutání druhé světové války. Jako by už zapomněli, kdo 1. září 1939 zaútočil na Polsko a 22. června 1941 na Sovětský svaz,“ řekl Putin.

Podle ruského lídra jsou navíc ti, kteří se pokoušejí polemizovat s touto „nestydatou“ lží, předem obviněni z vedení informační války proti „demokratické Evropě“.

Putin také zdůraznil, že Rusko na tuto lež odpoví pravdou a že i nadále bude vyprávět o událostech Velké vlastenecké války a zveřejňovat archivy.

„Zdá se, že někteří z našich odpůrců neumí číst, neumí psát, nemají oči a jako by nic nevěděli. A my si o tom budeme vyprávět,“ prohlásila hlava státu.

Prezident RF dále poznamenal, že je nutné vytvořit veškeré podmínky pro to, aby se taková tragédie, jako je Velká vlastenecká válka, již neopakovala.

„Musíme udělat vše pro to, abychom vytvořili podmínky, které by v budoucnu neumožňovaly, aby se opakovalo něco podobného. A za tímto účelem musíme především propagovat pravdu o tragických událostech, o kterých dnes mluvíme,“ uzavřel věc ruský prezident.

Pomník vlasovcům

Zastupitelé pražských Řeporyjí v úterý i přes varování ruského velvyslanectví odsouhlasili, že bude postaven pomník vlasovcům.

S iniciativou postavit památník vlasovcům v pražských Řeporyjích přišel kontroverzní starosta této městské části Pavel Novotný. Svůj plán odůvodnil tím, že vlasovci přespali jednu noc 6. května právě v Řeporyjích. Na svém facebookovém účtu již dříve uvedl, že naprosto zásadně ovlivnili průběh Pražského povstání a o osudu Prahy se fakticky rozhodlo v Řeporyjích.

Vlasovci byli totiž sovětští občané, kteří se v německém zajetí nechali naverbovat do kolaborantské ozbrojené formace Ruská osvobozenecká armáda (ROA), která byla vytvořena nacistickým Německem. ROA od začátku roku 1945 bojovala na straně Třetí říše, ale na konci války se zúčastnila Pražského povstání, Prahu však do kapitulace německé armády ve městě a vstupu Rudé armády opustila.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AEmT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDav dostal pocit, že tvoří budoucnost   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 04:36:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý se konalo shromáždění lidí na Václavském náměstí. Proč? Nemají rádi Babiše. Ptám se znovu, proč? První důvod je vždy zástupný. Teprve ten druhý je ten pravý.

Co je pravým důvodem? Mnozí, co tam skandovali hesla proti Babišovi, proti Agrofertu, proti dotacím, proti Zemanovi, ani nevědí proč tam byli. Prostě jim někdo nabídl možnost vyřvat se na návsi největší vesničky v Česku. Už nemusí klábosit v hospodě. Dostali pocit, že tvoří budoucnost. To není nic proti těm lidem, kteří tam byli. Z větší části to byli lidé slušní, pracovití. Jenom nemají rádi Babiše.

Ale o Babiše vůbec nejde. Nejde o Zemana, ani o dotace. Nejde o Agrofert a svěřenecké fondy, nejde o střet zájmů, pokud bude prokázán.

O co jde?

Jde o poslední, ne zrovna chabý, pokus návratu totality do kotliny republiky České i do celé Evropy. Vždyť hovořit třeba o komunistech ve Francii pravdivě, tak jak se chovali ve Východní Evropě, vzbuzuje silnou nevoli francouzských politiků.

Jde také o prolomení Benešových dekretů, významné okleštění naší ČR na obdobu hranic protektorátu. Jde o převzetí moci na území České státnosti.

Jde o vytvoření jednotné EU pod nadvládou Německa a Francie. Gentlemani z Anglie to vidí jako velký podraz na Evropu. Další podraz na Českou, Slovenskou, Polskou, Maďarskou zemi, a nechtějí se opět účastnit na takovém svinstvu. Právě proto usilují o konečné zpřetrhání pout s touto IV. Říší, zvanou Bruselská.

Na Václaváku se sešlo hodně slušných lidí. Naslouchali však slušným mluvčím? V jedné diskuzi na Fb jsem obdržel „vytýkačku“ od kamaráda, co se účastnil pískotu a bubnování. Napsal mi, cituji: Moc čteš“.

Skutečně byli na Václaváku slušní lidé, ale ti, co moc nečtou? Nezajímá je, kdo jsou mluvčí těch chvilek na Václaváku, na Letné?

Čtu a snažím se vždy zdroje informací prověřit ze dvou, tří, čtyř, pěti dalších zdrojů. Pak si dělám úsudek. A poté mohu konstatovat jediné, lidé prosím čtěte, srovnávejte a posuzujte dle vlastního rozumu.

Můžete mít výhrady k prezidentovi, k premiérovi, k ministrům, poslancům, senátorům. Můžete mít výhrady ke krajským hejtmanům. K primátorům, starostům. To je legitimní, to je demokracie, tu jsme chtěli a zaplať Bůh ještě máme. Nenechme si ji vzít populistickými výkřiky na návsích, třeba těch největších měst. Pokud ji chceme uchovat, BĚŽTE K VOLBÁM.

Na náměstí řval už Lenin, Hitler, Stalin, Gottwald. Pěkná pakáž.

Autor: Tomáš Kysela

Zdroj: https://tomaskysela1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=738841

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZa svobodna Vilma Suchá, provdaná Vilma Houska, nebo Vilma Suchá-Houska. Hloupé, směšné, že? I to je u nás možné!   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 04:33:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tato poznámka se týká tzv. přechylování jmen u žen, tedy ženské jméno s koncovkou -ová.

Tuto problematiku mi připomněl start nového ročníku SP v biatlonu, nebo také SP ve sjezdovém lyžování, SP v rychlobruslení, kde se to různými jmény jen hemží. Nicméně, jak už bývá u našich sportovních reportérů zvykem, či spíše povinností, vyplývající údajně z pravidel českého jazyka, u (příjmeních) jmen cizích závodnic se ještě stále používá ono nelibozvučné přechylování s koncovkou -ová (např. Wiererová místo Wiere, Olsbeová místo Olsbe, Mironovová místo Mironova, Todorovová místo Todorova, Ojaová místo Oja a pod).

Vzhledem k tomu, že se v našich podmínkách v poslední době rozmáhá používání mužského příjmení u žen bez koncovky -ová, např. Julie Smutný, Magdalena Bříza, Karla Pátý, Petra Pytlík apod., je přechylování cizích ženských (příjmení) jmen naprosto nepatřičné, či spíše výsměchem skutečnosti, že jsou przněna cizí ženská jména, zatímco některé naše dámy dnes již mají (legitimně?) umožněno svá jména nežensky, často až komicky komolit (když už nepoužiji výraz „prznit“) bez předepsané koncovky -ová (viz výše).

Výjimku snad mohou být případy, kdy se česká žena provdá za cizince a převezme jeho jméno, které si ponechá v původní podobě. Je také pravda, že u některých ženských jmen existují jména nepřechýlená tedy bez koncovky -ová, jako např. Mahulena Suchá, Evženie Tlustá, Vlasta Malá, Jarmila Bílá, nebo Zdena Kočí, případně Eva Jirků, ale to už s tvarem klasického mužského jména, jak výše zmíněno, nemá nic společného.

Jestliže už byly, v rámci bezmezné demokracie, svobody a lidských práv v ČR překročeny pravidla českého jazyka a ženám je umožněno používat jiný tvar svého příjmení, než jak stanovují pravidla českého jazyka, pak by neměla být u sportovních reportérů (novinářů a pod.) vyžadována zásada přechylování u cizích ženských (příjmeních) jmen.

Jednak to foneticky působí velmi divně a nelibozvučně a komolí to jména natolik, že se až divím, že si dosud žádná z žen na tuto skutečnost ještě nestěžovala. Podle mého soudu by měl být dán našim sportovním, ale také jiným redaktorům a novinářům pokyn, aby to nešťastné, nelibozvučné přechylování skončilo a ženy byly nazývaly „původními“ tj. originálními jmény. A konečně také upravit Pravidla jazyka českého, aby bylo celé věci učiněno zadost.

Nicméně je smutnou skutečností, že na jedné straně dochází k porušování, resp. k ataku na dlouhodobě praktikovanou vžitou praxi užívat u české vdané ženy jméno po manželovi s přechýlenou koncovkou -ová (kromě výjimek výše zmíněných), přičemž na druhé straně se ukládá či vyžaduje u cizích (příjmeních) jmen tuto praxi také povinně uplatňovat a cizí ženská jména tak trestuhodně komolit.

Nabízí se otázka, zda v případě našich žen, které používají mužské jméno bez koncovky -ová (klasické výjimky v to nepočítaje) lze považovat za módní výdobytek (výstřelek) demokracie a (neomezené) svobody (podobně jako je to v případě genderismu, LGBT, multikulturismu apod.), nebo za jakési individualistické jednání v touze se něčím odlišovat, i když to mnohdy vzbuzuje nejen úsměv, ale i soucit o soudnosti (spíše úchylnosti) té které ženy s pozoruhodným mužským jménem bez koncovky -ová, jako Eva Smetana, Viktorie Hubený, Klára Ocásek, Denisa Hrejsemnou, Božka Skočdopole, Marie Váhala, apod. (asi blahoslavení chudí duchem…sorry!).

Jiří B a ť a
11. 12. 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrant zabil důchodkyni. Nechtěla mu dát peníze na letenku   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 04:29:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Německu se začal soud s 24-letým afghánským imigrantem Mohamedem A. Ten v Jeně na přelomu roku ubil a probodl 87-letou sousedku, protože mu nechtěla dát 7000€ na letenku. Ostatky narval do kelečkového kufru a zabarikádoval ve sklepě ve staré skříni.

Stará paní Ursula si naběhla svou dobrotou (a zřejmě i díky matení a nabulíkování politiky a médii), když « uprchlickému » mladíkovi několikrát laskavě pomohla. Nakonec přišel, že chce 7000€ na letenku na návštěvu domů. To už paní Ursula odmítla, a stálo jí to krutou smrt. A žel, není první ani poslední...

Zdroj: https://www.bild.de/regional/thueringen/thueringen-aktuell/gericht-afghane-24-wird-als-oma-moerder-der-prozess-gemacht-65492200.bild.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMediální expert Štěpánek obvinil Milion chvilek ze lži: 80 tisíc lidí na Václaváku? Opravdu? Tak počítejte se mnou   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 04:20:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mediální expert Petr Štěpánek se na svém Facebooku pustil do spolku Milion chvilek pro demokracii, který je známý tím, že v České republice pořádá demonstrace cílené na českého premiéra Andreje Babiše. Štěpánek však tento spolek obvinil ze lží a manipulací. Proč?

Podle Štěpánka, bývalého místopředsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalého člena Rady Českého telekomunikačního úřadu, daný spolek uvádí nepravdivé informace o počtu lidí, kteří se měli 10. prosince zúčastnit demonstrací v Praze.

„Pokud chcete vědět, jak chvilkaři lžou a manipulují, stačí si vzít k ruce kalkulačku. Tvrdili, že na včerejší demonstraci bylo 80 tisíc lidí. Opravdu? Tak počítejte se mnou,“ napsal v úvodu svého příspěvku.

Následně začal opravdu počítat: „Václavské náměstí má na šířku (bez chodníků) cca 50 metrů. Od koně ke křížení s Jindřišskou a Vodičkovou je to cca 300 metrů. 300 krát 50 rovná se 15 000. Tedy 15 tisíc metrů čtverečních. Ale správně bychom ještě měli odečíst všechny záhony, stánky, velkoplošné obrazovky a zaparkovaná auta. Ale nešť. 80 tisíc děleno 15 tisíci je 5,33. Na jednom metru čtverečním a ještě k tomu na celém prostoru by se tak muselo tísnit pět a místy i více osob. Prostě hlava na hlavě. Všude. Jenže včera se na Václaváku nikdo netísnil. Naopak. Můj odhad: pětadvacet maximální třicet tisíc, včetně procházejících a pendlujících. A kdoví jestli!“

V další části svého postu ale Štěpánek uvedl, že i on se ve své snaze o poctivost, aby chvilkařským svazákům náhodou něco neubral, zřejmě seknul.

„Datoví novináři použili fotografii od Tomáš Svoboda z DVTV, který Václavské náměstí vyfotil v 18.19 z lešení u Národního muzea. Na fotce novináři ručně napočítali 5700 osob, v místech překrytých korunami pak počet demonstrantů odhadli podle hustoty davu v okolí. Celkem se dobrali k číslu 8300, přičemž počítali osoby na místě bez ohledu na to, jestli šlo o demonstranty nebo náhodné kolemjdoucí,“ citoval v příspěvku.

Podotkl však, že se sice jednalo o fotografii z jiné demonstrace, ale dodal, že Václavské náměstí bylo včera podle něj zaplněno dost podobně. Následně připojil odkaz na článek, v němž se o účasti na demonstraci píše a závěrem podotkl, že i „policajti ať se jdou se svými odhady vycpat“.

Demonstrace Milionu chvilek v Praze

V úterý 10. prosince, probíhala od 18.00 hod na Václavském náměstí další demonstrace zmiňovaného spolku. Akci spolek vyhlásil poté, co ministerstvo pro místní rozvoj potvrdilo, že přijalo auditní zprávu Evropské komise, která údajně hovoří o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, a také poté, co nejvyšší státní zástupce zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra v kauze Čapí hnízdo.

Během demonstrace mimo jiné protestující uctili památku šesti zavražděných lidí, kteří včera tragicky zahynuli při útoku v ostravské nemocnici. V této souvislosti ale někteří lidé poukazovali na to, že je nevhodné, aby se demonstrace konala právě v den, kdy došlo k tak otřesnému činu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AEnR

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDamašek hodlá obnovit kontrolu nad syrským územím obsazeným USA   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 04:13:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Damašek hodlá obnovit svou svrchovanost nade všemi územími na severu a na východě země, včetně oblastí, které nyní kontrolují USA, prohlásil to ve středu stálý zástupce Sýrie v OSN Bašár Džáfarí.

„Idlib je syrské území a syrská vláda hodlá osvobodit celý tento region od teroristů, stejně jako i jiné oblasti země, které jsou nyní v cizí okupaci, tedy území okupovaná Tureckem a USA. A nezapomeňte samozřejmě na Izraelem okupované Golanské výšiny,“ řekl Džáfarí po schůzce v astanském formátu v hlavním městě Kazachstánu.

Zdůraznil, že „budoucnost Idlibu je pro nás zřejmá: nesmí tam být cizí teroristická přítomnost podporovaná ze strany USA, Velké Británie, Turecka a Saúdské Arábie“.

„Nemáme jinou volbu, než osvobodit tato území,“ dodal Džáfarí.

Vyjednávání v rámci astanského formátu (podle dřívějšího názvu kazašského hlavního města Nur-Sultan) mezi syrskou vládou a opozicí pokračují od roku 2017. Na tomto základě došlo v lednu 2018 ke svolání kongresu syrského národního dialogu v Soči. Jeho hlavním výsledkem bylo rozhodnutí vytvořit ústavního výboru, který by zasedal v Ženevě a jehož cílem by byly přípravy pro provedení ústavní reformy.

Ukončete sankce, zní z Damašku

Jednostranné ekonomické sankce proti Sýrii musí skončit, prohlásil náměstek syrského ministra zahraničí Fajsal Mekdad během svého jednání s indonéským kolegou. Podle Mekdada sankce mají negativní vliv na život obyčejných lidí.

Náměstek šéfa syrské diplomacie rovněž zdůraznil, že Sýrie bude nadále pokračovat v boji proti terorismu, dokud nezíská zpět kontrolu nad celým územím země. Dále vyzval k odchodu cizích ozbrojených sil, jež se nelegální nacházejí v zemi.

Putin může jednat s Eroganem o Sýrii

Prezidenti Ruska a Turecka Vladimir Putin a Recep Tattip Erdogan mohou spolu probrat summit o Sýrii v Istanbulu, který se bude konat v únoru. Oba lídři tak mohou učinit během své lednové nadcházející schůzce v Turecku. Ve středu to oznámil zvláštní zmocněnec ruského prezidenta pro řešení syrského konfliktu Alexandr Lavrentijev.

Dříve Erdogan oznámil, že se v únoru bude v Istanbulu konat čtyřstranný summit, kterého se kromě Turecka účastní Německo, Francie a Británie.

„Myslím si, že o této otázce mohou jednat během návštěvy našeho prezidenta Turecka, ke které dojde 8. ledna. Myslím si, že pan Erdogan se o této otázce nejspíše zmíní,“ řekl Lavrentijev a potvrdil, že Rusko na summit v Istanbulu pozváno nebylo.

Operace Pramen míru

Ankara oznámila 9. října zahájení operace Pramen míru na severu Sýrie s cílem vytvoření hraničního pásma. USA zavedly sankce proti Ankaře, ale odvolaly je poté, co se viceprezident Mike Pence dohodl s Erdoganem o vytvoření bezpečnostní zóny jižně od syrsko-turecké hranice, kterou bude kontrolovat Ankara.

Prezidenti Ruska a Turecka přijali 22. října během setkání v Soči memorandum o společných akcích k urovnání situace na severovýchodě Sýrie. V souladu s dokumentem vstoupila následující den do oblastí hraničících s 30kilometrovou bezpečnostní zónou ruská vojenská policie a syrští pohraničníci.

Dne 6. prosince prohlásil oficiální zástupce tureckého ministerstva zahraničí Hami Aksoy, že Turecko může obnovit vojenskou operaci v Sýrii. Došlo by k tomu v případě, že nebudou plněny dohody s Ruskem a Spojenými státy. Konkrétně se jedná o stažení kurdských jednotek 30 kilometrů od hranice s Tureckem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AEsh

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí označilo USA za největší hrozbu pro celosvětovou bezpečnost   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 04:05:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy stále uměle vytvářejí obvinění proti jiným státům s cílem zahajovat války po celém světě, a proto se staly největším nebezpečím pro celosvětový mír a bezpečnost, uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing na středečním briefingu v rámci svého komentáře k článku o vojenském konfliktu v Afghánistánu.

Tento týden noviny Washington Post zveřejnily dříve utajované dokumenty a rozhovory s oficiálními zástupci USA, které svědčí o tom, že americká vláda skrývala pravdu o vojenském konfliktu v Afghánistánu. Noviny tvrdí, že dokumenty jsou také v rozporu s veřejnými prohlášeními prezidentů, vojenských velitelů a diplomatů Spojených států, kteří rok co rok ujišťovali Američany, že dosáhli pokroku v Afghánistánu a že se vyplatilo se do této války pouštět.

„Tento článek byl úderem do tváře mnoha lidem ve Spojených státech, takzvaným obráncům lidských práv, a to je jen špička ledovce," řekla mluvčí MZV.

Připomněla, že Spojené státy zahájily vojenské útoky proti Iráku na základě údajné přítomnosti zbraní hromadného ničení v zemi, což vedlo k desítkám tisíc obětí a hromadnému vysídlení místních obyvatel, ale později přiznaly, že informace byly nepravdivé, a důkazy o přítomnosti zbraní se ukázaly být obyčejným pracím práškem. Dodala, že americké letecké útoky v Sýrii také vedly k mnoha obětem a hromadné migraci, ale nakonec se ukázalo, že „důkazem“ o údajných chemických útocích v Sýrii bylo ve skutečnosti inscenované video vyrobené Bílými přilbami.

„Skutečnost, že Spojené státy si z toho dosud nevzaly ponaučení, je žalostnou podívanou, USA nadále uměle vytvářejí obvinění s cílem zahajovat války po celém světě, útočí, zabíjejí a prodlužují tragédie. Takové USA se staly největší hrozbou pro celosvětový mír a bezpečnost a také největším porušovatelem lidských práv,“ uvedla.

Výbušný článek ve Washington Post

V pondělí list The Washington Post zveřejnil článek, který s odkazem na odtajněné dokumenty tvrdí, že vlády amerických prezidentů George Bushe mladšího, Baracka Obamy i Donalda Trumpa opakovaně mátly veřejnost, když tvrdily, že ve válce v Afghánistánu dochází k pokroku.

Z dokumentů vyplývá, že američtí vrcholoví politici a armádní velení si připouštěli, že strategie v Afghánistánu není úspěšná a že velká část americké pomoci je na místě rozkrádána. Mezitím se operace v Afghánistánu, která začala v roce 2001 po útocích 11. září, stala nejdéle trvající válkou v americké historii.

Zhruba dva tisíce dokumentů, ke kterým se deník dostal, nepatřily mezi utajované, nicméně hned, jak je chtěl list uveřejnit, vláda část z nich mezi utajované zařadila. Redakce se tři roky soudní cestou domáhala, aby k ním získala přístup na základě zákona o svobodném šíření informací.

Dokumenty, které získaly označení Afghanistan Papers, zahrnují rozhovory s více než 400 přímými účastníky afghánské mise, včetně generálů, bezpečnostních poradců, diplomatů a dalšími lidmi, a to i ze spojeneckých zemí NATO nebo s afghánskými činiteli. Rozhovory pořídla v letech 2014 až 2018 speciální vládní agentura pro kontrolu mise v Afghánistánu v rámci takzvaného projektu Ponaučení (Lessons Learned).

Zdroj: https://sptnkne.ws/AEsc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpolupráce mezi Čínou a Izraelem nepotřebuje žvásty Spojených států   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 04:00:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V posledních dnech zvláštní vyslanec pro Blízký východ Zhai Jun (Čaj Ťün) uskutečnil svou první návštěvu od vstupu do funkce do Palestiny a Izraele. V noci dne 9. prosince pan Zhai Jun (Čaj Ťün) ve středisku čínské kultury v Tel Avivu jednoduše informoval čínská a izraelská média o své cestě do Palestiny a Izraele. Uvedl, že Čína má jasný postoj v palestinsko-izraelské otázce, bude nadále pokračovat ve 4 bodech pro vyřešení palestinsko-izraelské otázky, které byly předloženy čínským prezidentem Xi Jinpingem (Si Ťin-pching) v roce 2017. Dodal, že se čínsko-izraelské vztahy dobře rozvíjí, mají velký potenciál.

Čínský zvláštní vyslanec pro Blízký východ Zhai Jun (Čaj Ťün) uvedl, že se během své návštěvy odděleně setkal s palestinským prezidentem Mahmoudem Abbasem a izraelským ministrem zahraničí Katzem, sice mezi Izraelem a Palestinou existují rozdíly a mají jiné názory na situaci, ale obě strany vyjadřují přání ohledně vyřešení palestinsko-izraelských konfliktů pomocí mírových prostředků. Pan Čaj Ťün dodal, že Izrael i Palestina jsou našimi přáteli, upřímně doufáme, že izraelsko-palestinská otázka může být vyřešena spravedlivým, přiměřeným a trvalým způsobem, aby obyvatelé Izraele a Palestiny mohli vést stabilní život. Postoj Číny k izraelsko-palestinské otázce je velmi jasný, prezident Xi Jinping v roce 2017 předložil čtyři body k vyřešení palestinské otázky, totiž, zaprvé je třeba dodržovat politické řešení založené na plánech obou zemí, za druhé, je třeba dodržovat společný, komplexní, kooperativní a udržitelný koncept bezpečnosti, za třetí, je třeba koordinovat úsilí mezinárodního společenství, mezinárodní společenství by mělo přesvědčovat o míru a podporovat rozhovory a hrát spíše pozitivní roli než negativní roli, za čtvrté, je třeba pomocí komplexních prostředků a na základě rozvoje podporovat mír, pro mír je důležitým aspektem podpora rozvoje, bez nezbytného rozvoje neexistuje žádný úplný mír.

Pan Čaj Ťün ještě konstatoval, že po navázání inovativního a komplexního partnerství mezi Čínou a Izraelem v roce 2017 zaznamenaly vztahy mezi oběma zeměmi nový vývoj. Blízký východ má stále ještě hodně věcí na práci, a to v mnoha aspektech, jako je například výstavba infrastruktury, vzájemné propojení a komunikace, Čína je v tomto ohledu ochotna posílit spolupráci s Izraelem. Čínská strana věří, že uvidíme některé konkrétní výsledky spolupráce v rámci iniciativy Pásma a Stezky.

Izraelský ministr zahraničí jasně uvedl, že Izrael vítá investici z Číny, vítá další čínské podniky, aby investovaly do Izraele anebo začaly s podnikáním v Izraeli. Čínsko-izraelská spolupráce je založena na vzájemném respektu, vzájemném prospěchu a vzájemných výhodných výsledcích a je prováděna v souladu s tržními principy, získala podporu a přivítání ze strany lidí a vlád obou zemí. Pan Čaj Ťün věří, že příslušné projekty a výše uvedená spolupráce bude pokračovat. Spojené státy možná nějakou dobu nemůžou pochopit a akceptovat rychlý rozvoj Číny, a proto přijaly různá opatření, aby omezily čínský rozvoj, vytvořily problémy pro Čínu, zapojily se do jednostrannosti a šikany, aby potlačovaly a omezovaly. V této souvislosti také začaly věnovat pozornost spolupráci mezi Čínou a Izraelem. Čína nikdy neměla komentář ohledně spolupráce mezi USA a Izraelem, stejně tak spolupráce mezi Čínou a Izraelem nepotřebuje žvásty Spojených států.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejpodlejší rána, jakou kdy světové zlo zasadilo Rusku   
Pridal tk Čtvrtek 12 prosinec 2019 - 03:54:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když bylo v červenci 2016 oznámeno, že se ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu de Janeiro neobjeví – a to pro údajné nedodržování antidopingových pravidel - byl to pro svět šok. Nu a protože tento svět už měl se svými pappenheimskými své zkušenosti, obrátil se na odborníky s otázkou: jde skutečně o doping anebo o politiku? Čili o další kapitolu v tažení světového zla za izolaci Ruska od světa. A za jeho prezentaci coby ďábla, nedodržujícího zákony a pravidla civilizovaného světa?

Vzpomínám si velmi dobře, že tato otázka byla tehdy položena i vedoucímu úseku dopingových kontrol a monitoringu Antidopingového výboru (ADV) RNDr. Janu Chlumskému, který ji zodpověděl takto: „V prvé řadě jde o rozhodnutí politické“.

Vlastně to ani nemusel říkat. Každý, kdo sledoval, jak se světové zlo od nástupu Putina do funkce prezidenta proti Rusku punktuje, si nový políček do jeho tváře prostě jen přiřadil k dlouhé řadě políčků předcházejících – a nikdo už mu nemusel napovídat, odkud i tentokrát vítr vane.

Ruští atleti ovšem byli v šoku. 86 z nich podali protest, předložili důkazy o své čistotě, ale nic jim to nebylo platné. „Jedině kdybyste se prohlásili na sportovce neutrální a smířili se s tím, že nebudete závodit se znakem Ruska na tílcích a teplácích a že ruský prapor nespatříte a ruskou hymnu neuslyšíte ani na stupních vítězů, kdyby se vám náhodou podařilo své disciplíny vyhrát, možná bychom vám v jednotlivých případech účast na hrách povolili“, zněla odpověď Mezinárodního olympijského výboru ruským atletům. Kteří se poté sešli a rozhodli, že za tak ponižujících podmínek v Rio de Janeiro startovat nebudou.

A zorganizovali si svoji malou národní olympiádu, kterou nazvali – tuším – Setkání hvězd.

Ale šly měsíce a roky a touha ruských atletů setkávat se se sportovci jiných zemí a měřit s nimi svou zdatnost, rostla a sílila – a to až tak – že v sídlech mezinárodních atletických orgánů se začala množit prohlášení těch atletů a atletek Ruska, kteří v nich oznamovali, že jsou – nyní, po letech půstu - ochotni startovat i za podmínek, které před olympiádou v Riu prohlašovali za nepřijatelné.

A tak se na atletických stadionech rozjela představení ruských atletů, kteří nyní byli neutrální, a nepatřili tudíž k žádné zemi, v prvé řadě pak ne k Rusku, ale pokud byste přece jen chtěli je k čemusi přiřadit, pak to byla nejspíš zeměkoule. Anebo vesmír.

Z počátku to klapalo na jedničku, diváci na tribunách v mnoha případech ani nevěděli, že tamten neurčitý závodník v neurčitém dresu je Rus, což se ale začalo měnit, když oni příslušníci zeměkoule a vesmíru začali své soutěže vyhrávat. Ve výšce mužů i žen, ve skoku o tyči žen, v běhu mužů na 110 metrů překážek, ve skoku dalekém žen a v dalších disciplinách.

Kdo to je? Cože Rus? To je sympaťák, co? Cože Šubenkov? Podívej, jak se směje. Pár vteřin před finálem – neuvěřitelné!

Což byl moment, kdy se světovému zlu začala tahle hra na neutrální atlety hrubě nelíbit. A jeho nevole vyvřela na loňském atletickém mistrovství světa v katarském Dauhá a konkrétně při závodě ve skoku o tyči žen.
A cože se tam přihodilo?

Tohle: Výšku 485 cm zdolaly jen Američanka Morrisová, Ruska ( neutrální) Sidorovová a Řekyně Stefanidiová. Laťka se zvýšila na 490 cm, na které ztroskotala Řekyně Stefanidiová a v závodě na výšce 495 pokračovaly tedy už jen zástupkyně dvou soupeřících mocností - Američanka Morrisová a Ruska Sidorovová.

První pokusy byly u obou neúspěšné. Stejně tak i druhé, ale pokus Američanky vypadal mnohem líp.

Třetí pokusy. Američanka se lehce dostala nad laťku, ale horní polovinou těla ji shodila.

Poslední pokus závodu patřil tedy Sidorovové. Zavěšená na tyči stoupala do výše odchýlená však od středu doskočiště příliš napravo a prakticky tedy bez šance. Ale ještě dřív než si divák stačil hendikep jejího pokusu uvědomit, ovinula se Ruska kolem laťky a padala k zemi. A laťka neporušená visela nad ní.

A tehdy se to stalo.

Pár metrů od doskočiště přešlapovala Američanka Morrisová, připravená Rusce buď pogratulovat nebo ji utěšit. A když se Ruska po dopadu zvedala z doskočiště, vskočila tam Američanka za ní a jala se Rusku spontánně a s čirou radostí objímat a líbat. Což ovšem trvalo jen pár vteřin, protože zbývajících 10 tyčkařek nebylo ochotno ceremoniálnu mezinárodního sbratření jen přihlížet, takže se vrhly na objímající se dvojici a vytvořily monumentální chumel přátelství a lásky, jaký už dlouho nebyl na atletických závodech k vidění.

Ale světové zlo se zle zamračilo. Vidíte, kam to vede, když Rusům dáte i tu nejmenší šanci? Ne, tím končíme, musíme je do jednoho vyhnat nejen z atletiky, ale ze všech sportů, žádné pardony a žádné výjimky, pryč s nimi, ať už je svět nevidí! No a pak se tam u nich snad lidi konečně zvednou.
A tak se před pár dny - a to zrovna před Vánocemi, svátky lásky a radosti, objevila v médiích tato zpráva:

„Světová antidopingová agentura zakázala Rusku účast na všech velkých sportovních událostech pro následující čtyři roky. Rusko se tak nebude moci účastnit například Letních olympijských her v Tokiu příští rok, jejich zimní obdobě v roce 2022 v čínském Pekingu či mistrovství světa ve fotbale ve stejném roce v Kataru. Světová antidopingová agentura (WADA) Rusko vyřadila na základě důkazů, že ruské úřady manipulovaly s výsledky testů na doping v moskevské laboratoři. Rusko tak potenciálně mohlo skrýt stovky případů dopingu svých sportovců.

WADA tak respektovala doporučení své kontrolní komise, podle mluvčího WADA bylo rozhodnutí jednomyslné. Agentura také znovu suspendovala ruskou antidopingovou agenturu (RUSADA). Ruská strana má nyní 21 dnů na odvolání a už před jednáním v Lausanne se nechala slyšet, že tak učiní. Pak by případ posuzovala sportovní arbitráž CAS“.

Dovede si někdo představit současnou agonii ruských sportovců, trpícíchza to, že jedna velká země má tak neukojitelně palčivý zálusk na nerostné bohatství ruské Sibiře? A dalším a stále ostřejším ponižováním Ruska se snaží vykřesat též v Moskvě Majdan, který by jim k němu otevřel dveře?

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2490 sec,0.0834 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,860kB