Sobota 14 prosinec 2019
Jste volič SPD? Tak to se máte na co těšit, dostanete se do nové policejní databáze pro předcházení teroristických a hybridních hrozeb!   
Pridal tk Sobota 14 prosinec 2019 - 05:19:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jste volič SPD? Tak to se máte na co těšit, dostanete se do nové policejní databáze pro předcházení teroristických a hybridních hrozeb! Hamáčkovo vnitro předložilo do sněmovny novelu zákona o policii, ve které rozšiřuje právo policistů shromažďovat citlivé osobní údaje o občanech, jedná-li se o prevenci předcházení hrozeb terorismu, třeba právě jako v nemocnici v Ostravě! Zase jenom shoda náhod? V databázi bude i vaše sexuální orientace nebo zdravotní stav! Orwell v hrobě bledne závistí před Koudelkou a Hamáčkem, protože do databáze se dostane kdokoliv, kdo kritizuje evropský liberalismus!

Pouhý den po masakru ve fakultní nemocnici v Ostravě předložilo Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka do poslanecké sněmovny novelu zákona o policii, která uděluje policistům nové drakonické pravomoci proti občanům České republiky. Policie podle této novely bude moci třeba zabavovat majetky občanům České republiky při přestupkových řízeních, policie dostane pravomoc rušit signál a spojení mobilní a telefonní sítě, blokovat a rušit internetová připojení, pokud to bude nezbytné k ochraně bezpečnosti ČR, ale rovněž i při policejních cvičeních. Jenže, ta nejhorší změna spočívá v novelizaci paragrafu 79, v odstavci 3, kde novela rozšiřuje seznam vyjmenovaných okolností, na základě nichž má policie oprávnění shromažďovat o občanech České republiky citlivé a neveřejné osobní údaje, a to při poskytování ochrany osob nebo při předcházení a odhalování konkrétních hrozeb terorismu. Na tuto novelu již upozornil i Sputnik. A právě v tomto paragrafu č. 79 je zakopaný Orwell.

Předcházení terorismu je totiž natolik neurčité a gumové označení, které lze aplikovat na jakéhokoliv nepohodlného občana, standardně na voliče SPD. Hamáčkovo vnitro již dlouho usiluje o vytvoření seznamu všech voličů a sympatizantů SPD, ale chybí jim právní nástroj a opora v zákoně. A právě to má změnit tato novela o policii. Členové a voliči SPD jsou mezi zpravodajci a policisty na vnitru zařazeni do sekce extrémistů a sympatizantů s extrémistickými stranami a hnutími, neustále při školeních policistů je předkládán model sympatizanta SPD Jaromíra Baldy, který byl odsouzen za terorismus, když na koleje železniční tratě údajně pokácel stromy. Od té chvíle je Jaromír Balda pravidelně při školeních policistů předkládán jako příklad politického extrémisty, který byl “infikován” a radikalizován ideologií extrémistické politické strany. Tomio Okamura vůbec netuší, že SPD hraje pro ministerstvo vnitra klíčovou roli exemplárního příkladu, na kterém policie a vnitro chce teď stavět svoji agendu.

Policejní databáze s politickými oponenty evropského liberalismu, tedy prakticky se všemi příznivci alternativy

Když teroristický útok mohl provést důchodce Jaromír Balda, který chodí o berlích, potom si snadno domyslíte, že vnitro chce do své databáze dostat naprosto všechny voliče SPD, ale i voliče dalších alternativních stran. Dosud to není možné, protože seznam okolností pro sběr osobních údajů o občanech to zatím neumožňuje aplikovat na všechny voliče a členy SPD, ale po schválení novely to již bude velmi snadné. Předcházení terorismu znamená, že policie řekne, že vytváří seznam osob, které sympatizují s extrémistickou stranou, která brojí proti uprchlíkům a migrantům, a protože zde máme mediálně známý případ z minulosti, pana Baldu, policie si obhájí své právo shromažďovat osobní informace o sympatizantech a členech SPD.

Novela zákona o policii to totiž umožní a ošetří, protože předcházení terorismu je věc, kterou lze aplikovat prakticky na všechny občany, kteří jenom náznakem se profilují na veřejnosti, na internetu, na Facebooku nebo v diskusích na serverech v tom smyslu a náznaku, že odporují migraci, nelíbí se jim v Evropské unii, podporují Donalda Trumpa, podporují Miloše Zemana, nekritizují a neplivou na Rusko atd.

A co všechno bude moci police sbírat o občanech? Informace se budou shromažďovat o rasovém nebo etnickém původu, náboženském, filosofickém nebo politickém přesvědčení, členství v odborové organizaci, zdravotním stavu, sexuálním chování a o sexuální orientaci. Police si tak vytvoří databázi lidí a postupně si vytvoří seznam voličů SPD a dalších alternativních stran.

K vytvoření databáze budou požity i video záběry a fotografie obličejů účastníků demonstrací v ČR. Policie již několik let shromažďuje interní foto dokumentaci účastníků demonstrací tzv. extrémistických stran, ale dosud pořizování údajů a dat balancovalo na hraně zákonnosti. Právě proto pouhý den po teroristickém útoku v Ostravě, asi čirou náhodou, přistála v poslanecké sněmovně novela o policii, která policistům mohutně rozšiřuje pravomoci s odkazem na “předcházení terorismu”. No řekněte sami, není to dokonale načasované?

Napíšete něco na Facebook proti migraci a policie si vás zařadí do databáze osob podezřelých z radikalizace a předsudečné nenávisti, kteří by mohli v budoucnu jít střílet do nemocnice pacienty

Policie argumentuje prevencí, že potřebuje mít přehled o potenciálních hrozbách, protože česká společnost se polarizuje proruskými elementy, které prý polarizují českou společnost a podkopávají demokratické principy a transatlantické vazby. Rovněž prý vzrůstá riziko radikalizace skupin ve společnosti, které používají téma migrační krize k posilování protievropských nálad ve společnost. Novela policejního zákona tak má umetenou cestu do sněmovny, protože po teroristickém činu v Ostravě si málokdo z poslanců dovolí zvednout ruku proti této novele policejního zákona.

Bude se totiž ukazovat prstem do Ostravy a říkat, že se tomu dalo zabránit, kdyby taková databáze radikálů již existovala a fungovala. Dostáváme se tak do situace zobrazené v hollywoodském filmu Minority Report, kde jsou lidé zatýkáni na základě výpočtu rizik z databáze obyvatelstva. Pokud osoba v databázi je spočítána algoritmem, že má znaky radikalizace, policie přistoupí k pro-aktivnímu opatření, např. osoba dostane sledovací náramek, případně nedostane povolení k držení střelné zbraně, anebo je preventivně zatčena apod.

Nová policejní databáze tak zavede nový sledovaný údaj, kterým bude tzv. “ideozločin”, např. nenávistný příspěvek v diskusích na internetu nebo komentář na sociální síti. Jakmile napíšete komentář, který bude mít znaky radikalizace, policie si vyžádá údaje od firmy Facebook a zanese si vás do své databáze pro předcházení teroristickým činům. Tragédie masakru v Ostravě spočívá v tem, že tento útok se stane opěrným bodem pro přijímání drakonických zákonů v ČR, které posílí pravomoci policie a tajných služeb na úkor občanských práv a svobod, jako jsme to viděli v USA po 11. září 2001, kde bez problému prošel Patriot Act v americkém Kongresu, přestože ten samý zákon o rok dříve americký kongres jednoznačně zamítl. Jakmile proběhne teror, všichni politici a poslanci mají strach kritizovat posilování pravomocí policie. Nikdo z politiků si to v takové situaci nedovolí.

Pouhý den po střelbě v Ostravě posunulo vnitro novelu zákona o policii do poslanecké sněmovny. To samé se stalo po 11. září 2001 v USA se zákonem Patriot Act, který rovněž americkým orgánům umožnil vytvářet databáze stovek tisíc Američanů s podezřením, že mohou představovat hrozbu

Nic se neděje náhodně, časová shoda teroristického útoku v Ostravě a předložení drakonické novely zákona o policii do poslanecké sněmovny je příliš podezřelá na to, abychom mohli uvěřit, že jedná jen o náhodu a časovou souhru. Je nepodstatné, jestli je to součástí onoho postoje, že je potřeba kout železo, dokud je žhavé, takže předložení novely přišlo v reakci na událost v Ostravě jako výhodný okamžik pro předložení novely do sněmovny, nebo jestli je zatím chováno něco mnohem hrozivějšího, co by se dalo označit za manipulaci, nebo dokonce za spiknutí proti lidu. Když se přijímají novely a zákony proti svobodám občanů, nemůžete se divit, že okolo toho najednou vidíme teroristické útoky, protože ČR se zjevně inspiruje v USA u amerických bratří, kde většina zákonů na omezení občanských svobod byla přijata těsně po teroristických útocích, nejen z 11. září 2001, ale i po bombovém útoku v Bostonu, po střelbě v Sandy Hook atd.

Sami se zeptejte, co je to za vládu, která chce shromažďovat o občanech skrze policii soukromé citlivé údaje, a to jenom kvůli tomu, že mají jiný ideový nebo politický světonázor? Je právem občana ČR nechtít členství své země v EU a ve zločinecké organizaci NATO, je právem občana nechtít v zemi americké rozvědčíky CIA, kteří úkolují českou vládu a ministerstvo zahraničí skrze operativní assety v Aspen Institute Prague, který slouží jako safe house v Praze pro činnost Ústřední zpravodajské služby CIA.

Nelze se potom divit, že policie chce stíhat české občany za to, že komentují uniklou fotografii z ostravské nemocnice, jako kdyby snad vyjádření názoru k fotografii bylo v ČR najednou už trestné, a to jenom to, že se díváte na fotografii, která unikla z CCTV kamery. Ještě neproběhly ani pohřby obětí z nemocnice, ale Hamáčkovo vnitro má tu odvahu, až bych řekl drzost, hned druhý den po střelbě předložit do poslanecké sněmovny návrh na obrovské posílení pravomocí policie nad občany, od zabavování majetku podle libovůle policisty podle nového paragrafu 34 v novele, až po shromažďování osobních údajů o komkoliv, koho si policisté zařadí do skupiny alternativců, vlastenců, odpůrců migrace a členství v NATO.

Hamáčkovo vnitro dává novelou policii právo k vytvoření nechvalně proslulé databáze VN o Vnitřním nepříteli, který vedla předlistopadová StB

Tato šmírovací novela se stane nástrojem proti nepohodlným občanům, která bude shromažďovat seznamy občanů, kteří vykazují závadové chování, vyjadřují se proti EU, NATO, proti migraci, nelíbí se jim politika vlády, nelíbí se jim protiruský narativ mainstreamových médií, nelíbí se jim vliv neziskového sektoru na politiku a na školství, nelíbí se jim, že čeští vojáci namísto ochrany hranic ČR anebo Schengenu chrání v Afghánistánu maková pole pro své nadřízené ze CIA. Jaký význam má objíždění českých hlídek v autech okolo makových polí? Proč s česká armáda podílí na okupaci islámské země? Proč americká CIA pere špinavé peníze z opia vypěstovaného v Afghánistánu přes banky ve Střední Evropě?

Proč mají čeští vojáci poskytovat informační krytí těmto operacím? Toto všechno jsou důvody, proč nemá smysl členství v NATO a lidé mají právo nechtít setrvání v této alianci. Stejně tak mají právo na Czexit. A jak na to reaguje vnitro? No přece jako reaguje každá despocie a diktatura na světě: posílením pravomocí policie na šmírování vlastních obyvatel a vytváření seznamů a databází stovek tisíc lidí, jako dělala StB nebo východoněmecká Stasi.

Takže, zatímco Míša Koudelka chce přepisovat školní učebnice kvůli ruskému vlivu v narativu letitých učebnic, Honza Hamáček chce vytvářet nové seznamy VN, tedy vnitřního nepřítele. A co tomu poslouží? Masakr v nemocnici v Ostravě, jen měsíc po schůzce ministra vnitra s bezpečnostními experty Světového židovského kongresu, a důchodce o berlích s motorovou pilou, který pokácel na koleje stromy. A víte, co je nejhorší? Lidi si to budou pochvalovat, že kdyby taková databáze byla už dřív, k události v Ostravě a ani s panem Baldou by nikdy nedošlo. Vox populi, vox dei. Éra ideozločinů se stává realitou, po 30 letech, už zase. Opět někdo bude naslouchat a hlásit, co kdo píše, říká a zpívá.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Evropskou komisi vedou samí zoufalci?   
Pridal tk Sobota 14 prosinec 2019 - 05:03:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po zřejmém opilci J.C. Junckerovi stojí v čele Evropské komise další bezradná a manipulovatelná osoba, která již dávno přesáhla mez svých pozitivních politických možností.

Z vystoupení předsedkyně EK Ursuly von der Leyen s jejím „klimatickým plánem“ (zde: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sefka-ek-predstavila-klimaticky-plan-pocita-se-zakonem-i-fondem/1831408 ) je to víc, než zřejmé.

Nová šéfová EK chce zřejmě pokračovat ve své praxi na spolkovém ministerstvu obrany. Tam se soustředila na to, aby její resort pokud možno nebyl schopen fungovat, čehož byly v roce 2018 plné noviny. Dokonce i v Česku se psalo o tom, že máme momentálně silnější letectvo než SRN. Druhou prioritu pak představovaly „náročné“ cíle, jako třeba zavedení těhotenských uniforem v armádě, které bylo pro neoliberální média důvodem k obsáhlé publicitě. Byť tato skutečnost je pro fungování Bundeswehru absolutně nepodstatná. Tyto zkušenosti se paní Leyen zřejmě pokusí převést do evropských, potažmo českých podmínek.

Na začátku roku chce předložit zákon o klimatické neutralitě do roku 2050. Známé pravdy o tom, že uhlíkově neutrální EU nic nezmění na globální produkci CO2, ani o tom, že je podle klimatického panelu OSN (IPCC) na zastavení oteplování pouhých 10 let a nikoli 30, se kterými počítá plán paní Leyen, můžeme nyní nechat stranou. Důležitější je nyní samotný fakt, že chce uzákonit povinnost uhlíkové neutrality pro celou EU. To znamená, že Unie nebude moci brát zřetel na vědecké poznatky vyvracející závěry panelu IPCC. A že jich již nyní není málo! Nebude ani prostor na to, aby si členské země určovaly vlastní energetický mix, což je nyní jejich výsostné právo. Zákon zkrátka pohřbí možnost brát zřetel na jiná řešení, než ta vyplývající ze zákona. Což je v případě nutnosti od základu změnit v členských zemích hospodářství, projev vrcholného ignorantství. Těžko to nazvat jinak.

Pro Česko bude přijetí takového zákona například znamenat obrovskou energetickou závislost. Protože obnovitelné zdroje nejsou sto pokrýt tuzemskou spotřebu energie a jádru bude část EU házet klacky pod nohy. V podobné situaci navíc budou i další státy. A pohříchu jich je a bude víc, než zemí, jež budou moci elektřinu exportovat. O tom veřejně dostupné údaje hovoří jasně.

Zákony je třeba dodržovat. Tím pádem, jakmile to bude vypadat, že by se termín 2050 nemusel stihnout – nebo zelená lobby prosadí další zkrácení termínu – budou mít aktivisté legislativou otevřené dveře k tomu, aby prosazovali likvidaci chovů skotu, diktovali obyvatelům členských zemí změny jídelníčku, teploty v bytech a podobně. Rád bych jen maloval čerta na zeď, ale tyhle nápady se už letos stihly objevit.

Každopádně cílem zákona je učinit z uhlíkové mantry nevratný proces. Něco jako bylo uzákonění vedoucí úlohy strany...

Další riziko, které z plánu nové předsedkyně vyplývá, se skrývá v obchodě. Nemyslím teď fakt, že evropská výroba bude s vysokou pravděpodobností tak drahá, že nebude konkurenceschopná (na což už firmy upozorňují nyní, včetně těch německých). Jde o to, že EU by podle Evropské zelené dohody, jak plán vznosně jmenuje, zatížila uhlíkovými cly zboží ze zemí, které se nesnaží o uhlíkovou neutralitu. Mimochodem to nasvědčuje tomu, že přesvědčení unijních vůdců o tom, že se k evropskému tažení proti CO2 přidají i další země, není příliš silné. (Oprávněně.)

Jenže a to je nejdůležitější, kdo se nezatěžuje opatřeními proti emisím? Jednoduše všichni. Všechny státy, kromě zemí sdružených v EU. Jak známo, největším emitentem je Čína. Druhé jsou spojené státy, Rusko je třetí, nebo čtvrté. A kdo jsou největší obchodní partneři Unie? A co asi tak tyhle a všechny další země udělají, když na jejich export uvalí Brusel cla? Udělají to samé. Obchodní válka, jak vyšitá. Čili přesně to, zač nynější unijní garnitura tepe do prezidenta Donaldu Trumpa. Ale tentokrát to bude v pořádku, protože půjde o vyšší cíl?

A ještě jedna skutečnost je na první pohled z informací o vystoupení Ursuly von der Leyen jasná. Když jde o CO2 a klima, bude se suverénně lhát. Nebo alespoň manipulovat. Podle předsedkyně totiž po schválení zákona „volají představitelé mnoha velkých firem, aby měli jistotu, že se jim vyplatí investovat do ekologických projektů,“ jak napsaly České noviny. Pro firmy je samozřejmě zákonný rámec důležitý, protože potřebují mít „předvídatelné tržní prostředí“. Potud tedy správně. Ale paní předsedkyně již neříká, že důvodem není chuť firem podílet se na sociálních a průmyslových experimentech její Komise. Tím důvodem je současné nekompromisní vynucování „uhlíkového myšlení“, které přitom nemá mezi obyvateli členských zemí většinovou podporu. Takže firmám nezbývá nic jiného, než žádat zákon, který do nynějšího chaosu vnese řád. V žádném případě to neznamená, že se z nich staly příznivci Evropské zelené dohody.

Autor: Richard Peterka |

Zdroj: https://richardpeterka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=739023
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDůchodce na žalobu imigranta odsouzen   
Pridal tk Sobota 14 prosinec 2019 - 04:56:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V německém Aušpurku byl na žalobu imigranta odsouzen 81-letý důchodce, že nechtěl pronajímat byt imigrantům.

V minulosti měl totiž hořkou zkušenost s tureckým drogovým dealerem. Nyní ho zažaloval imigrant z Burkiny Faso, a soud starého pána odsoudil za diskriminaci k pokutě 1000€.

Imigrantům mají Němci raději uhnout z cesty...

Zdroj: https://www.idowa.de/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Vzdušně-kosmických silách RF posoudili termíny odvetného jaderného úderu v případě útoku na Rusko   
Pridal tk Sobota 14 prosinec 2019 - 04:50:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V případě spuštění varovného systému o raketovém útoku bude mít nejvyšší vedení Ruska několik minut na to, aby přijalo rozhodnutí o odvetném jaderném úderu, řekl ve vysílání rozhlasové stanice Echo Moskvy náčelník štábu 15. armády Vzdušně-kosmických sil (zvláštního určení) Anatolij Něstěčuk.

„Příletová doba bývá různá v závislosti na směru, odkud letí a jak letí. (…) Toto číslo si vyžaduje velmi důležitou sílu vůle pro rychlé přijetí rozhodnutí. Času je ale celkem dost. Ne minuty ani desítky minut – více než desítky minut,“ řekl.

Ruské úřady nejednou zdůraznily, že považují jaderné zbraně za výhradně obranný prostředek: Moskva může teoreticky zasadit jaderný úder pouze jako odvetu. Podle slov prezidenta Vladimira Putina může být podobné rozhodnutí přijato, když varovné systémy o raketovém útoku zaznamenají nejen start raket, ale dají i přesnou prognózu trajektorie jejich letu a určí dobu pádu bojových hlavic na území Ruska.

V tomto týdnu ruský prezident podotkl, že bezpečnostní situace ve světě se zhoršila poté, co odstoupily USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Vyjádřil přitom jistotu v tom, že dokud nepřijmou USA definitivní rozhodnutí o rozmístění raket v Asii, existuje možnost situaci napravit.

K otázce následků jaderných úderů

Loni jsme informovali o tom, že profesor Georgetownské univerzity Matthew Kroenig ve své monografii „Logika americké strategie: Proč potřebujeme strategickou dominanci“ popsal možné následky dvou jaderných úderů Ruska proti USA.

Podle profesora během prvního úderu Moskva zničí 131 amerických měst a zabije 70 milionů lidí. Kroenig podotýká, že scénář těchto ztrát bere v úvahu i to, že Rusko útočilo na americká odpalovací zařízení, aby snížilo možnosti jaderné odvety.

Pokud ruský jaderný potenciál bude částečně zničen v důsledku amerického protiútoku, Rusko stále dokáže druhým úderem zničit 12 měst, což přivede ke ztrátám 28 milionů obyvatel.

Profesor proto varoval že Spojené státy mají zachovat svůj jaderný potenciál.

Pokud Washington likviduje své mezikontinentální balistické rakety, americké ztráty stoupnou na 82 milionů během prvního jaderného úderu, neboť Moskva nebude muset šetřit svými raketami pro odvetný útok.

Zdroj: Echo Moskvy, Sputniknews

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Zná ten čučkař i něco jiného než dezinformace?“ Vyoral se vysmál tomu, jak Koudelka strašil Ruskem ve Sněmovně   
Pridal tk Sobota 14 prosinec 2019 - 04:35:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel BIS Michal Koudelka a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v pátek varovali poslance před hrozbou dezinformačních kampaní ze strany Ruska. Na sněmovním semináři uvedli, že je nutné chránit svobodu médií, jež šíří ověřené informace. Podle Petříčka to zahrnuje i regulování chování na internetu. Komentátor Tomáš Vyoral se jim však vysmál.

V pátek 13. prosince Koudelka a Petříček vystoupili na semináři v Poslanecké sněmovně k ochraně voleb před hybridními hrozbami. Shodli se, že klíčovými prioritami má být posílení občanské společnosti a věcné debaty.

Zdůraznili, že je nutné informovat veřejnost o rizicích šíření zpráv prostřednictvím dezinformačních webů, řetězových e-mailů nebo sociálních sítí.

„Účinnou obranou proti dezinformacím je fungující občanská společnost a objektivní nezávislá média,“ cituje Koudelku ČTK.

Jako příklad rychlého a včasného zásahu Koudelka uvedl prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO), že by se v České republice vyráběla otravná látka Novičok, kterou byl otráven bývalý ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera Julie v britském Salisbury.

Snaha rozštěpit společnost

Podle Petříčka má být klíčovými prioritami posilování slušnosti a věcnosti politické debaty, nabízení pozitivní vize budoucnosti, konstruktivní dialog v řešení problémů a tlumení šíření nenávisti nebo vytváření vnějšího nepřítele. Zároveň se vyslovil i pro regulování chování na internetu, což znamená nutnost vybalancovat právo na svobodu slova a odpovědnost za obsah šířených sdělení a mazání nepravdivých údajů.

Koudelka i Petříček dále obvinili Rusko z toho, že stojí za většinou dezinformačních kampaní a kybernetických útoků. Podle šéfa BIS se Rusko po vzoru Sovětského svazu snaží kompenzovat svou ekonomickou slabost útokem na slabiny západních demokracií s cílem „narušit a rozštěpit společnost a zanechat ji v hluboké propasti“. Nejvhodnějším obdobím jsou podle něj volby, kdy lze snadno ovlivnit voliče ve prospěch konkrétního uskupení či kandidáta.

“Ruská federace,stejně jako Sovětský svaz, má zájem ovlivňovat volby v demokratických zemích, “řekl dnes na konferenci v Poslanecké sněmovně ředitel BIS Michal Koudelka. “Proti lži musíme stavět pravdu, pak nebudou mit vlivové operace šanci.

Komentátor Tomáš Vyoral obvinil oba představitele, že se svými návrhy snaží omezit demokracii v zemi

„Zná čučkař Koudelka i něco jiného než dezinformace, Rusko, Čínu a panslovanský dějepis a literaturu? Na šíření lživých informací je třeba podle něj reagovat rychlým autoritativním zveřejněním pravdivých údajů. A Ralph Wiggum Petříček přidal ‚potřebu regulovat chování na internetu‘. Soudruzi by rádi vlastní totalitu, což?“ napsal na Facebooku.

Chystané reformy

Náměstek ministra vnitra Petr Mlsna upozornil na chystanou reformu volebního systému, která by měla ztížit neoprávněný zásah do hlasovacího procesu. Konkrétně zmínil zavedení jednodenní hlasování místo dvou dnů kvůli riziku manipulace s hlasovacími lístky o noční pauze. Dále vnitro odmítá zavést elektronické hlasování kvůli obavám z kybernetického útoku.

Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová zase chce přijmout novelu, která by uložila veřejnoprávním médiím, aby se více zapojila do posilování mediální gramotnosti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AFB2
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vydala prohlášení o první fázi hospodářské a obchodní dohody mezi Čínou a USA   
Pridal tk Sobota 14 prosinec 2019 - 04:28:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Díky společnému úsilí čínských a amerických hospodářských a obchodních týmů dosáhly obě země dohody o znění první fáze hospodářské a obchodní dohody mezi Čínou a Spojenými státy, která je založena na základě rovnosti a vzájemného respektu. Znění dohody zahrnuje devět kapitol, kromě předmluvy jde o kapitoly týkající se duševního vlastnictví, přenosu technologií, potravin a zemědělských produktů, finančních služeb, směnného kurzu a transparentnosti, rozšířeném obchodu, dvoustranných hodnocení a řešení sporů a závěrečných ustanovení. Současně dosáhly obě země dohody, podle které Spojené státy splní své závazky a postupně zastaví zvyšování cel na čínské výrobky.

Čína se domnívá, že Čína a Spojené státy musí jako největší světové ekonomiky řešit hospodářské a obchodní vztahy mezi oběma zeměmi. Uzavření hospodářské a obchodní dohody je prospěšné pro základní zájmy čínských a amerických národů a lidí celého světa, což má pozitivní účinek. Tato dohoda je v souladu s obecným směřováním Číny k prohlubování reforem a otevírání se světu. Je také neodmyslitelnou součástí potřeby podporovat vysoce kvalitní ekonomický rozvoj. Provádění příslušného obsahu dohody pomůže posílit ochranu duševního vlastnictví, zlepšit podnikatelské prostředí, rozšířit přístup na trh a lépe chránit zákonná práva a zájmy různých podniků, včetně zahraničních společností v Číně. S rozvojem čínského domácího trhu a s cílem uspokojit rostoucí poptávku lidí po lepším životě zvýšila Čína dovoz vysoce kvalitních, konkurenceschopných produktů a služeb z různých zemí včetně Spojených států. Tato dohoda přispívá k posílení spolupráce mezi Čínou a Spojenými státy v hospodářské a obchodní oblasti, k účinnému řízení a řešení sporů v hospodářské a obchodní oblasti a k podpoře stabilního rozvoje čínsko-amerických hospodářských a obchodních vztahů. V situaci současného tlaku na snižování světové ekonomiky vede tato dohoda k posílení důvěry na globálním trhu, ke stabilizaci očekávání trhu a k vytvoření dobrého prostředí pro běžné hospodářské, obchodní a investiční činnosti.

Obě země se dohodly, že v dalším kroku co nejdříve dokončí nezbytné postupy, jako je právní přezkum a překlad, a vyjednají zvláštní ujednání pro formální podepsání dohody.

Po podepsání dohody Čína doufá, že se obě země budou řídit touto dohodou, že budou usilovat o provádění příslušného obsahu první fáze dohody, že víc prakticky přispějí k rozvoji dvoustranných hospodářských a obchodních vztahů a globální hospodářské a finanční stability a k zachování světového míru a prosperity.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Belgii probíhá Fórum o evropském nadnárodním elektronickém obchodu   
Pridal tk Sobota 14 prosinec 2019 - 04:26:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
12. prosince bylo ve východobelgickém městě Liegi zahájeno dvoudenní Fórum o evropském nadnárodním elektronickém obchodu. Zástupci evropských a čínských podniků na fóru společně diskutují o čínsko-evropské spolupráci v oblasti elektronického obchodu a aktivně zkoumají nové příležitosti k rozvoji vzájemných výhod.

Fóra se účastní téměř 150 zástupců z orgánů EU, průmyslových komor a čínských a evropských podniků, kteří jednají na témata ohledně nové situace čínského a evropského elektronického obchodu a o výzvách, které představuje zákon pro nadnárodní spolupráci v elektronickém obchodu. Sdílí také své zkušenosti z čínsko-evropského obchodu.

Zástupce generálního ředitele webové stránky Yuguo pan Zhao Ke (Čao Kche) řekl, že v situaci velkého a rychlého rozvoje nadnárodního elektronického obchodu přispěje uspořádání tohoto fóra k propojení čínských a evropských podniků nadnárodního elektronického obchodu, pomůže to nadále rozvíjet potenciál obou stran a umožní to lépe realizovat vzájemně výhodný rozvoj.

„V Číně se v uplynulých letech rozvíjel nadnárodní elektronický obchod velmi rychle a Evropa je region, o kterém lidé v uplynulých letech diskutovali. Doufáme, že čínské a evropské podniky nadnárodního elektronického obchodu se dobře spojí, aby čínské podniky mohly skutečně vstoupit do zahraničí a současně, aby evropské podniky mohly lépe poznat Čínu," řekl Zhao Ke.

Zástupkyně Ruského svazu elektronického obchodu v Šanghaji v rozhovoru pro novináře řekla, že v oblasti nadnárodního elektronického obchodu je Čína důležitý partner Evropy a Ruska. V loňském roce bylo každý den zasláno z Číny do Ruska skoro milion balíčků. Spolu s budováním iniciativy Pásmo a stezka, která představuje platformu pro nadnárodní elektronický obchod, došlo k rychlému rozvoji čínských podniků v této oblasti a nadnárodní elektronický obchod mezi Čínou a Evropou má velký potenciál pro rozvoj.

„Budoucnost spolupráce mezi Čínou a Evropou je skvělá. Před dvěma lety trvala přeprava zásilek mezi Čínou a Evropou dva měsíce, v současnosti je to jenom týden nebo dva týdny. Domnívám se, že v budoucnu bude možné zkrátit čas dopravy na několik dnů. Například mezi Čínou a Ruskem je stále víc přímých nákladních leteckých linek, což snižuje čas dopravy pro větší spokojenost spotřebitelů," řekla zástupkyně Ruského svazu elektronického obchodu v Šanghaji.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3440 sec,0.1246 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,836kB