Sobota 21 prosinec 2019
Další skandál kolem Hlídacích hyen alias psů   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 16:48:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Presstitut a provozovatel kontroverzního a lži šířícího portálu Hlídacího psa Ondřej Neumann má další skandál. Tato figurka údajně ochraňující demokracii požaduje, aby veřejnoprávní sdělovací prostředky nezvaly do svého vysílání zástupce Babišových médií. Na portálu se poukazuje na to, že je Neumann „známý ředitel známé organizace sídlící v zahrádkářské kolonii, jehož manželka dostávala velmi nestandardní zakázky na Praze 5 za starostování Radka Klímy z TOP 09“.

Důrazně se proti tomuto ohradil mediální expert Petr Žantovský.

„Tak Ondřej Neumann, svatý muž české žurnalistiky, nás poinformoval o svém názoru, že Česká televize a Český rozhlas by měly přestat zvát novináře z médií, která patří svěřenským fondům spravujícím původní majetek Andreje Babiše. Popisuje a zdůvodňuje to na příkladu jedné diskuse v Událostech, komentářích České televize, kde na jedné straně seděl člověk z Deníku N a na druhé novinář z MF Dnes. Podle něj tam ten člověk z MF Dnes neměl co dělat, protože se mimo jiné zabývali i auditem záležitostí Andreje Babiše. Tahle záležitost je docela k uvážení,“ řekl k tématu mediální analytik.

Žantovský v této souvislosti pak použil příklad pocházející z dějin české žurnalistiky, a sice z první republiky, kdy kromě státního rozhlasu měla všechna ostatní média tištěnou podobu.

„Všechna – kromě Lidových novin, které měly blízko k Masarykovi a k Hradu – patřila politickým stranám nebo od nich odvozeným akciovkám. Právo lidu – sociální demokracie, Rudé právo – komunisté, Národní demokracie měla Národní politiku, národní socialisté měli Svobodné slovo, agrárníci Venkov a tak dál. To byly všechno jednoznačně zájmové deníky, takže bylo zřejmé, že pokud máte levicový názor, tak ho budete hledat jinde než v Národní politice, která byla vyhraněně pravicová. Kdybychom měli aplikovat teze pana Neumanna na tehdejší realitu, tak by nebylo koho pozvat. Ti lidé by se nemohli setkávat a nemohli by se před veřejností konfrontovat se svými názory, tudíž by si veřejnost nemohla udělat vůbec žádný obrázek,“ zdůrazňuje Žantovský.

Oč vlastně Neumannovi jde?

Kromě příkladu z minulosti ale publicista neváhal sáhnout pro příklad i do současnosti. Zde poukazuje třeba na západní Evropu či USA, kdy „Frankfurter Allgemeine Zeitung čtou lidé blízcí CDU/CSU, Süddeutsche Zeitung čtou lidé blízcí německé sociální demokracii SPD, tedy levici, The Guardian čtou levičáci, The Times pravičáci. Na Fox TV koukají republikáni, na CBS nebo CNN koukají demokraté“.

Podotkl tak, že mu to přijde naprosto racionální, přehledné, demokratické a správné. Proto tedy nechápe, co na tom panu Neumannovi vadí.

„Možná to, že se vůbec připustí, že tady existuje někdo s jiným názorem, než má pan Neumann a jeho chlebodárci. Dopouští se tam teze, že Petr Kolář – zástupce šéfredaktora MF Dnes, který byl tím hostem – je fakticky zaměstnancem Andreje Babiše. Neumann prý ‚odmítá hrát hru na svěřenské fondy, kterými se Andrej Babiš snažil ukolébat veřejnost stran svých střetů zájmů‘. No, pokud vím, tak svěřenské fondy byly výsledkem zákona, kterému se říká ‚lex Babiš‘, a ten zákon předložil sociální demokrat, tehdy šéf Legislativní rady vlády, Jan Chvojka,“ dodal k věci mediální expert.

Poukazuje tak především na to, že se na podobě daného zákona shodla většina v Parlamentu a také jej odsouhlasila, A to mělo za důsledek to, že se Babišovy majetky následně přesunuly do svěřenských fondů. Opět zdůrazňuje, že tohle zákonodárci chtěli a dle Chvojky byl tento krok v daném okamžiku jedinou možností, jak celou věc řešit. Proto tedy nerozumí, oč Neumannovi jde.

„Tak o co panu Neumannovi jde? Jedině o to, aby žádný zákon dodržován nebyl. A to je to, čeho se vlastně bojím. Závěrem pan Neumann cituje z Etického kodexu Agrofertu a Mafry a velmi ho pobuřuje ustanovení, že ‚autorská činnost zaměstnanců v jiných médiích, pokud je to soukromá aktivita nevyžádaná vedením redakce či vydavatelstvím, musí být předem schválena šéfredaktorem či jím pověřeným vedoucím pracovníkem‘. To je absolutně standardní ustanovení, které platí ve většině redakcí,“ vysvětluje publicista.

Připomněl také, že se před nějakým časem ve Vědeckotechnické společnosti konala debata o Rusku a Ukrajině, na kterou byly pozváni Ondřej Soukup z Economie a Jefim Fištejn ze Svobodné Evropy. Ti sice zpočátku svou účast přislíbili, ale pak se ani jeden z nich nedostavil. Proč?

„Nikdo to nepřiznal, ale dalo se zjistit, že pan Soukup to měl zakázané vedením své redakce. (…) Do té debaty nepřišel prostě proto, že mu to bylo znemožněno. Zřejmě někdo uznal, že to je nežádoucí pro zájmy Economie. Dobrá, tak to bereme na vědomí. Ale co se týče MF Dnes a Mafry, tam se to vzít na vědomí podle pana Neumanna asi nesmí. Poslední odstavec uvedl mezititulkem ‚Čas na odvahu‘ a vyzývá tedy veřejnoprávní média, aby byla odvážná a přestala konečně zvát zástupce Babišových médií,“ řekl.

A co Bakala a jeho média – ta nevadí?

V souvislosti s touto otázkou se tak Žantovský zamýšlí, zda by neměla veřejnoprávní média vykázat stejnou odvahu a přestat zvát zástupce Bakalových médií. Jmenovitě pak zmínil Aktuálně.cz, Hospodářské noviny a Respekt. Poukazuje také na to, že je Zdeněk Bakala sponzorem několika politických stran.

„Copak není Bakala sponzorem politických stran, třeba TOP 09 či ODS? Není to člověk, který také, i když ne bezprostředně, protože není ve vládě, ovlivňuje českou politiku, sociální situaci a mnoho dalších věcí? Čili je to významná vlivová figura. Tak neměla by Česká televize tu svoji odvahu vyvažovat na obě strany?“ ptá se.

Náásledně však žantovský zdůraznil, že je to hloupost. Zdůvodňuje to tím, že povinností České televize i Českého rozhlasu je zvát zástupce všech relevantních názorů. Je to ale opravdu tak?

„Moc to nedělají nebo to dělají výběrově. Z Českého rozhlasu vymýtili už úplně všechny názorové protivníky. Zůstali jen držitelé jediné pravdy a lásky. A celému tomu na Čro Plus velí soudruh Šabata, bývalý komunista, svazák, který v osmdesátých letech psal o úspěších socialismu v Sovětském svazu. Ten teď poučuje ostatní o liberální demokracii a o tom, že je třeba bojovat proti komunismu. Ano, je čas na odvahu. Ale úplně jiného typu, než k jaké vyzývá pan Neumann,“ dodal k věci Žantovský.

Zdroj: Výňatky z Parlamentních listů
Foto: Kontroverzní presstitut Ondřej Neumann
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdhalení skryté promoskevské propagandy! Hlídací hyeny alias Hlídací pes   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 10:05:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podivný a kontroverzní portál Hlídací pes, který se tváří jako nezávislý subjekt na obranu demokracie je prakticky skrytá promoskevská propaganda! Tento portál provozuje jakýsi samozvaný Ústav nezávislé žurnalistiky, který se údajně stará o nezávislost a profesionalitu médií.

Jejich podvodnou činnost odhalil již renovovaný novinář a publicista Lubomír Xaver Veselý, který poukázal na jejich podivné aktivity a sídlo v rozbité chatce v chatové kolonii v Líšnici.

Spolek založil a řídí kontroverzní Ondřej Neumann a neberou si jakékoliv etické servítky k ničemu a dokonce i napadl Veselého, že než aby navštěvoval jeho chatové sídlo, tak ho měl nejprve kontaktovat na telefon nebo mail.

Opravdu pikantní zvláště, když tento portál zneužívá a porušuje autorské práva ke své výdělečné činnosti, a když jsou na tuto skutečnost upozorněni a vyzváni k respektování autorských práv, tak nekomunikují a neodpovídají. Takže kam se měl novinář Veselý ozvat? Jednoduše lež na lež ze strany těchto presstitutů a Hlídacích hyen.

Samozřejmě tyto hyeny se tváří jako obránci proti ruské propagandě, ale ve skrytu, jak odhalila naše redakce, útočí na protiruské cíle v České republice. Jejich proklamování boje proti propagandě z Moskvy je pouhá kamufláž pro veřejnost a pro čerpání milionových dotací.

Odhalení nastalo, když začali útočit proti Pravoslavné církvi Ukrajiny, která má zde v Česku v Teplicích svoji misii. Na pomoc si podivný a vykutálený novinář Robert Malecký píšící pro tento spolek vzal i samozvaného odborníka na religionistiku jakéhosi Miloše Mrázka. Přibrání údajného a samozvaného religionisty chtěl asi dát svým blábolům a lžím věrohodnost. Každopádně tento religionista Mrázek předvedl ukázku totální neznalosti poměrů v pravoslavném světě a mezi pravoslavnými věřícími. Pikantní je i to, že dehonestuje představitele Pravoslavné církve Ukrajiny za jeho vzdělání, to asi proto, že tento samozvaný religionista Miloš Mrázek trpí komplexem méněcennosti z nedostudovanosti.

Otázkou zůstává, co je ale záměrem? Jednoznačná odpověď vede k tomu, že celý projekt je cíleně prezentován pro čerpání peněz na podporu demokracie a proti propagandě z Moskvy. Jenže opak je pravdou. Tento portál cíleně a rafinovaně vede právě skrytý boj a dohonestační kampaně proti těm, kteří jasně a prokazatelně stojí na straně těch, kteří stojí v první linii odporu proti Moskvě. Dokonce pisálek Malecký se nesnaží ani dopátrat opravdových skutečností a tím ukazuje na svoji totální neprofesionalitu, přičemž stačilo navštívit webové stránky této mise a pozorně si přečíst jejich úvodní stránku zde: http://pcoteplice.eu/

Závěrem odcitujeme pasáž o tomto portálu z Kulturních novin, která dokresluje špínu z tohoto mediálního humusu, jenž je často uváděn jako zdroj i Českou televizí a nezadá si s praktikami bývalé StB. Prostě svůj k svému:

"Skutečný malér spočívá v tom, že se ta investigativní zvířata pečující o demokracii, respektive parazitující na demokracii, lehce spletou. Ze psa se stane hyena, hyena se polepší na psa, anebo je někdo současně privátní hyenou i veřejnoprávním psem: prase aby se v tom vyznalo. Pendlování investigativců mezi novinařinou a novinářským byznysem vede na jedné straně k legitimizaci bulvárního hyenizmu a na straně druhé k devalvaci slušné novinařiny. Vše pak splyne v amorfním mainstreamu.

Měl bych teď asi obligátně připojit pár osobních vzpomínek na aktéry aktuální kauzy, oscilující mezi hledáním pravdy a hyenismem. Strašně se mi ale do toho nechce. Řeknu jen, že se mi ze všech těch hlídačů demokracie zvedá žaludek." Ivan Hoffman


Redakce IK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSystém parlamentní demokracie selhal   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 06:01:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V zemi, která je nám domovem, už více jak dvě desetiletí vládne protiústavní, nezákonný režim.

Ten dokázal nejen promrhat státní majetek, zdevastovat ekonomiku, zatížit nás nesplatitelnými dluhy, ale i rozvrátit téměř všechny sféry našeho života.

Nezákonným se stal porušením nejvyššího, pro všechny občany naší země závazného zákona - Ústavy.

Naši politici vedeni egoistickými zájmy rozdělili společný stát Čechů a Slováků navzdory vůli převážné části obyvatel a v rozporu s Ústavou. Cituji ústavní zákon 327/1991 sb. ze dne 18.7. 1991:

"O návrhu na rozdělení ČSFR lze rozhodnout pouze referendem."

Z porušení tohoto i několika dalších zákonů dodnes vyplývají velmi závažné důsledky. Počínaje dnem rozdělení společného státu Čechů, Moravanů , Slezanů a Slováků jsou vlády i všechny další státní instituce a úřady v ČR i na Slovensku nelegitimní. Nezákonné a neplatné jsou tedy i veškerá jejich rozhodnutí, uzavřené smlouvy, opatření, přijaté zákony....atd.

Obnovit v této zemi legitimitu státní moci lze jediným způsobem - nechat proběhnout referendum, které nám bylo upřeno.

Den obnovy zákonnosti byl stanoven na 21. června 2020. V tento den v 17.00 se sejdeme na centrálních náměstích krajských a větších měst..

Veřejně prohlásíme nynější státní moc za nezákonnou. t ( v Praze na Václavském náměstí u koně, v Brně na náměstí Svobody, v Ostravě na Masarykově náměstí, v Plzni na náměstí Republiky, v Českých Budějovicich na náměstí Přemysla Otakara II, v Olomouci na Horním náměstí.... atd)

Systém parlamentní demokracie v naší zemi selhal. Politické strany jsou ovládány gaunery chtivými peněz a moci. Ti dokázali promrhat a rozkrást státní majetek ve výši několika bilionů a ještě udělat obrovské dluhy. Nastal čas volat je k zodpovědnosti, a také nahradit tento destruktivní systém přímou demokracií, kde o všem důležitém budou rozhodovat občané pomocí referend. V první fázi, dokud se poměry nestabilizují, bude nutno propojit systém přímé demokracie s prezidentským.

To znamená, že veškeré rozhodující pravomoci, včetně jmenování ministrů a řízení vlády, převezme přímo volený a referendem odvolatelný prezident. Pokud se lidé tak rozhodnou, nový prezident dostane mandát uvést tuto zemi do pořádku, volat k zodpovědnosti tuneláře, zloděje, lichváře, exekutory, obchodníky s lidskou bídou, kmotry i další parazity. Také přijmout opatření zabraňující nelegální migraci a islamizaci země, obnovit normální poměry, kdy slova jako čest, morálka, služba vlasti nebudou jen prázdnými slovy, ale běžným vybavením nových představitelů státu....

V Ústavě stojí - lid je zdrojem veškeré moci. Nevzdávejme se tohoto práva .
Slávek Popelka

www.opona2009.zacit.cz
www.holešovskávýzvasp.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin obvinil Evropu ze zamlčování skutečností o druhé světové válce   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 05:48:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pravda o druhé světové válce se v dnešní Evropě úmyslně zamlčuje a existují pokusy přehodit vinu za její rozpoutání z nacistů na komunisty. Západní činitelé to dělají proto, aby skryli nepříjemné okamžiky svých vlastních dějin, domnívá se ruský prezident Vladimir Putin.

Během pátečního setkání s prezidenty zemí SNS v Petrohradě předložil Putin svým kolegům řadu archivních dokumentů spojených s dějinami druhé světové války a předválečnými vztahy evropských zemí.

„Mám dojem, že v dnešní Evropě to nejen nechtějí vědět, ale úmyslně zamlčují, snaží se přehodit vinu, a to i za rozpoutání druhé světové války, z nacistů na komunisty. Ano, my víme, kdo je to Stalin. Ano, provedli jsme jeho hodnocení. Myslím si však, že faktem zůstává ta okolnost, že fašistické Německo napadlo 1. září 1939 Polsko a 22. června Sovětský svaz,“ zdůraznil Putin po přečtení řady dokumentů prezidentům SNS.

Pokud jde o současné případy znesvěcení hrobů sovětských vojáků, ruský prezident uvedl, že vojáci Rudé armády, kterým byly tyto pomníky v Evropě postaveny, byli ti nejobyčejnější lidé.

„Tito rudoarmějci, kdo to je? Většinou rolníci, dělníci. A mnoho z nich trpělo následkem právě toho stalinského režimu. Někdo byl rozkulačen, příbuzní někoho jiného byli uvězněni. A tito lidé zahynuli, když osvobozovali evropské země od nacismu. Nyní jsou jejich pomníky bořeny. A to i proto, aby nevyplula právě ta fakta tehdejší skutečné tajné dohody některých vůdců evropských zemí s Hitlerem. To se nemstí bolševikům, ale dělají vše pro to, aby skryli svou vlastní pozici,“ je přesvědčen prezident.

Putin o přepisování historie ve 2. světové válce

Již minulý týden Putin varoval, že mezinárodní instituce začaly umožňovat pokusy o přepisování historie ve druhé světové válce.

„Téměř obviňuje Sovětský svaz spolu s nacistickým Německem z rozpoutání druhé světové války. Jako by už zapomněli, kdo 1. září 1939 zaútočil na Polsko a 22. června 1941 na Sovětský svaz,“ prohlásil ruský prezident na zasedání organizačního výboru Poběda (Vítězství) v souvislosti s nedávným usnesením Evropského parlamentu, které fakticky srovnává nacistické Německo a Sovětský svaz.

Podle ruského lídra jsou navíc ti, kteří se pokoušejí polemizovat s touto „nestydatou“ lží, předem obviněni z vedení informační války proti „demokratické Evropě“.

Putin také zdůraznil, že Rusko na tuto lež odpoví pravdou a že i nadále bude vyprávět o událostech Velké vlastenecké války a zveřejňovat archivy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AKXm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a Ukrajina podepsaly protokol o pokračování tranzitu plynu   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 05:44:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva a Kyjev podepsaly protokol o dohodách o pokračování tranzitu plynu přes Ukrajinu a vyřešení vzájemných požadavků, sdělil novinářům mluvčí Gazpromu.

20. prosince se v Minsku uskutečnilo další kolo rusko-ukrajinských jednání o plynu. Ruskou delegaci tvořili šéf Gazpromu Alexej Miller, ministr energetiky Alexandr Novak a místopředseda vlády Dmitrij Kozak.

„Ruská a ukrajinská strana podepsaly protokol o dohodách o pokračování tranzitu plynu přes území Ukrajiny a o vyřešení vzájemných požadavků," sdělil Gazprom.

Společnost však nezveřejnila podrobnosti nových dohod o plynu.

Jednání o plynu

Koncem letošního roku přestává platit současná smlouva o přepravě modrého paliva přes Ukrajinu. Moskva a Kyjev projednávaly možnost prodloužení dohody na dvoustranných setkáních a během jednání v trojstranném formátu za účasti Evropské komise.

Rusko a Ukrajina jednaly ve čtvrtek v Berlíně o tranzitu plynu. Setkání se zúčastnili také zástupci Evropské komise a Německa. Ruskou delegaci zastupoval šéf Gazpromu Alexej Miller a ministr energetiky Alexandr Novak. Členy ukrajinské delegace byli ministr energetiky a ochrany životního prostředí Oleksij Oržel, výkonný ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko a generální ředitel nové společnosti Provozovatel plynového přepravního systému Sergej Makogon.

Moskva v rámci svých posledních třístranných konzultací za účasti EK v říjnu vyzvala Kyjev, aby uzavřel balíčkovou dohodu s cílem vyřešení otázky tranzitu. Dohoda zahrnovala vzdání se nároků v mezinárodním rozhodčím řízení a ukončení všech soudních řízení.

Na základě výsledků schůzky místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič oznámil, že strany dosáhly „zásadních dohod“. Poděkoval také německému ministru hospodářství a energetiky za pomoc při přípravě dohody. Jednání pokračovalo již dnes v Minsku.

Ruská strana opakovaně navrhovala balíkové řešení problému tranzitu - spolu se soudním řízením a dodávkami plynu na Ukrajinu.

Spor o plyn

V současnosti je název společnosti Gazprom spojován často s ukrajinskou společností Naftogaz a se sporem o plyn.

V prosinci 2017 a únoru 2018 Stockholmský arbitrážní soud vynesl rozhodnutí ohledně sporů Gazpromu a Naftogazu o kontraktech na dodávku a tranzit paliva. V soudním řízení o dodavatelských smlouvách soud nařídil ukrajinské společnosti zaplatit ruskému koncernu více než dvě miliardy dolarů. Druhé rozhodnutí v soudním řízení o tranzitních smlouvách však soud rozhodl ve prospěch společnosti Naftogaz a přisoudil jí přibližně 4,7 miliardy dolarů.

Rozhodci provedli vzájemné vyúčtování protinávrhů, a proto měl ruský koncern zaplatit ukrajinské společnosti 2,56 miliardy dolarů. Gazprom se však proti tomuto rozhodnutí odvolal.

Kromě toho loni v létě Naftogaz začal další arbitráž a požadoval od ruského koncernu přehodnocení tranzitních tarifů v letech 2018 – 2019. Ukrajinská společnost odhadla tyto požadavky na 11,6 miliardy dolarů. Předseda představenstva Naftogazu Andrej Kobolev připouštěl jejich revizi, pokud strany uzavřou novou dlouhodobou dohodu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AMdM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPůjde Čaputová proti parlamentu? Slovenská prezidentka dala najevo, že podpoří Istanbulskou úmluvu   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 05:38:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve středu slovenská vláda nařídila premiérovi Peteru Pellegrinimu (Smer-SD), aby požádal prezidentku Zuzanu Čaputovou, aby informovala Radu Evropy, že Slovensko nepřijme Istanbulskou úmluvu. Ta však naznačila, že výzvu neuposlechne s nadějí, že únorové volby vyhraje liberální opozice.

Z prohlášení Čaputové učiněného pro slovenská média vyplývá, že zřejmě nebude respektovat rozhodnutí parlamentu a vlády o vypovězení Istanbulské úmluvy. Pro odmítnutí tohoto dokumentu je Čaputová důležitá kvůli tomu, že se jedná o prezidentskou smlouvu. Ta ale dala najevo, že bude chtít vyčkat na nové složení parlamentu, kde mohou mít většinu slovenské liberální strany.

„Budu velmi pečlivě zvažovat, do jaké míry je to skutečně v kompetenci prezidenta, neboť již v této otázce byly učiněny některé kroky ze strany vlády,“ nechala se slyšet Čaputová. „Druhou rovinou ale je, že toto téma by mělo být řešeno skutečně s odstupem, věcně a s chladnou hlavou a možná ne dva měsíce před volbami,“ prohlásila prezidentka ve vysílání RTVS.

Národní rada chce pohřbít Istanbulskou úmluvu

Na základě usnesení vlády má premiér Peter Pellegrini požádat prezidentku, aby informovala Radu Evropy, že Slovensko nechce být smluvní stranou Istanbulské úmluvy. Výzva na zasedání vlády byla předložena na poslední chvíli. Podle slovenských médií se jednalo o reakci dřívějšího stanoviska koaliční SNS, ve kterém místopředseda strany Jaroslav Paška kritizoval Pellegriniho, že ve věci Istanbulské úmluvy nekoná.

Paška premiérovi vyčítal, že doposud neinformoval parlament, zda podnikne kroky pro odstoupení z dohody. Slovenští poslanci totiž odmítli Istanbulskou úmluvu již před osmi měsíci.

Rozložení sil v parlamentu by se ale mohlo změnit po volbách, které se budou konat 29. února. Ačkoli nejsilnější stranou podle průzkumu z konce listopadu nadále zůstává Směr-SD s 20,1 %, její preference klesají. Na druhém místě se umístila strana Za lidi exprezidenta Andreje Kisky s 12,5 %, kterou následuje koalice neparlamentních stran Progresivní Slovensko/Spolu s 12,4 %.

Istanbulská úmluva

Evropský parlament ve čtvrtek 28. listopadu opět vyzval sedm členských zemí EU k ratifikaci dané úmluvy. Mezi nimi jsou kromě Slovenska i Česká republika, Bulharsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko a Spojené království.

Istanbulská úmluva představuje nejkomplexnější mezinárodní smlouvu o boji proti násilí páchaném na ženách. Dokument byl přijat v Istanbulu v roce 2011 všemi 47 členskými zeměmi Rady Evropy a měl by bránit, jak již bylo uvedeno, násilí na ženách. Má v sobě shrnuty standardy zabránění násilí, zabezpečení ochrany a trestního stíhání zločinců.

Kritici Istanbulské úmluvy varují, že degraduje vztah mezi mužem a ženou na antagonistické měření sil. Vadí jim například preambule úmluvy, která mimo jiné obsahuje následující sdělení:

„S vědomím, že násilí vůči ženám je projevem historicky nerovného poměru síly mezi muži a ženami, jež vedl k nadřazenosti mužů a diskriminaci žen a bránil ženám v plném rozvoji (…) S vědomím, že násilí vůči ženám jakožto násilí genderově podmíněné má strukturální povahu a toto násilí je jedním z klíčových společenských mechanismů, jež ženám vnucují podřízené postavení vůči mužům.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/AMbZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína je schopna podporovat praxi „jedna země, dva systémy" k dosažení větších úspěchů   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 05:30:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník ÚV KS Číny, čínský prezident, předseda Ústředního vojenského výboru Xi Jinping (Si Ťin-pching) se 20. prosince zúčastnil zasedání na oslavu 20. výročí návratu Macaa do vlasti a slavnostního nástupu 5. vlády Zvláštní administrativní oblasti Macao do úřadu. Xi Jinping připomenul plodné výsledky provádění politiky „jedna země, dva systémy" v Macau, shrnul čtyři důležité zkušenosti z úspěšného provádění politiky „jedna země, dva systémy" v Macau a vyjádřil čtyři naděje pro budoucí rozvoj Macaa. Zároveň uvedl, že se rozhodně staví proti všem vnějším silám zasahujícím do záležitostí Hongkongu a Macaa. Řekl, že Čína má moudrost a také schopnost lépe rozvíjet praxi „jedna země, dva systémy".

Projev Xi Jinpinga má velmi silný praktický význam. Fakta plně prokázala, že politika „jedna země, dva systémy" nejen řeší historické problémy Hongkongu a Macaa, ale také zajišťuje dlouhodobou prosperitu a stabilitu Hongkongu a Macaa po návratu do Číny a je plně proveditelná. Xi Jinping v projevu poukázal na to, že v uplynulých 20 letech po návratu Macaa do vlasti byl v Macau zajištěn ústavní pořádek na základě Ústavy ČLR a základního zákona. Macajská ekonomika dosáhla skokového vývoje a společnost si udržovala stabilitu a harmonii, „což vytvořilo nejlepší rozvojovou situaci v historii Macaa".

Zvláštní administrativní oblast Macao má malou rozlohu, vysokou hustotu obyvatelstva a omezené průmyslové zdroje, proto bylo komplexní a přesné porozumění a provádění politiky „jedna země, dva systémy" klíčovým faktorem pro rychlý rozvoj Macaa za pouhých 20 let.

Vzhledem ke změnám vnitřního a vnějšího prostředí stojí Macao na novém výchozím bodě pro rozvoj. V tomto ohledu vyjádřil prezident Xi Jinping čtyři naděje, aby Macao dál zlepšovalo úroveň správy ve zvláštní administrativní oblasti, nadále podporovalo udržitelný a zdravý rozvoj ekonomiky, nadále chránilo a zlepšovalo život lidí a dál podporovalo sociální harmonii a stabilitu.

Stojí za zmínku, že praxe „jedna země, dva systémy" dosáhla v Hongkongu a Macau obrovských úspěchů, ale některé vnější síly začaly být znepokojené. Radikální násilné trestné činy, k nimž v poslední době došlo v Hongkongu, jsou v zásadě tajnou dohodou vnějších sil s cílem podkopat praxi „jedna země, dva systémy" a bránit celkovému rozvoji Číny. Xi Jinping se proto v projevu vyjádřil v tom smyslu, že čínská vláda a Číňané pevně chrání zájmy národní suverenity, bezpečnost a rozvoj, a žádné vnější síly nesmí zasahovat do záležitostí Hongkongu a Macaa! Čínský nejvyšší vůdce tak po summitu BRICS v listopadu v Brazílii znovu veřejně vyjádřil svůj slavnostní postoj k zasahování vnějších sil do vnitřních záležitostí Číny. To ukazuje pevnou vůli čínské vlády k provádění politiky „jedna země, dva systémy" k ochraně zájmů národní suverenity, bezpečnosti a rozvoje.

Doufáme, že Hongkong a Macao v budoucnu dosáhnou většího a lepšího rozvoje při integraci do celkové národní rozvojové situace a přinesou svým obyvatelům větší pocit zisku a štěstí.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon3. Pařížské fórum o iniciativě Pásma a Stezky proběhlo v UNESCO   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 05:29:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 19. prosince 3. Pařížské fórum o iniciativě Pásma a Stezky proběhlo v hlavním sídle UNESCO, více než 500 představitelů čínské a francouzské vlády, podniků, think-tanků, medií a vysokých škol diskutovalo o prohlubování čínsko-francouzské spolupráce v rámci iniciativy Pásma a Stezky.

Toto fórum společně pořádají Čínské velvyslanectví ve Francii a Francouzské výzkumné centrum pro mezinárodní vztahy a strategie. Akce přitáhla pozornost nejrůznějších kruhů z Francie a Evropy. Téhož dne v místě fóra účastníci diskutovali o čtyřech tématech včetně účasti EU v iniciativě Pásma a Stezky, o technologické výzvě pro Pásmo a Stezku, také o čínsko-francouzské spolupráci v budoucnosti, hovořili o multilateralismu a iniciativě Pásma a Stezky, poskytovali své návrhy pro její budování.

Čínský velvyslanec ve Francii Lu Shaye (Lu Ša-je) ve svém projevu na zahajovacím aktu prohlásil, že Čína a EU jsou na obou koncích Evropsko-asijského kontinentu, který je také důležitou oblastí v budování Pásma a Stezky. Spolu s upevněním vlivů iniciativy Pásma a Stezky ve Francii a Evropě podmínky na praktickou spolupráci již nazrály.

„Největší výhoda z účasti v iniciativě Pásma a Stezky je to, že poskytuje evropskému rozvoji více příležitostí k investici, marketingu a spolupráci. Můžeme spojit iniciativu Pásma a Stezky s Evropským investičním plánem a spojit Evropu s Asií, abychom realizovali vzájemné doplnění, zrychlovali spojení asijského ekonomického kruhu s evropským ekonomickým kruhem.

Doposud v 55 městech z 18 zemí už otevřeli linku Čínsko-evropského expresního vlaku. Podle údajů z Výzkumného centra pro evropské ekonomické politiky, iniciativa Pásma a Stezky vyvolává zlepšení infrastruktury, výdaj a čas na dopravu světového obchodu se rovnoměrně sníží o 2,2 a 2,5 procent.

Zástupce ředitele Výboru pro zahraniční věci ČLPPS (Čínského lidového politického poradního shromáždění) Kong Quan (Kchung Čchuan) poukázal na to, že čínská iniciativa Pásma a Stezky může koordinovat se strategií EU o spojení Evropy s Asií, poskytuje čínsko-francouzské spolupráci rozsáhlejší prostor.

Spolupráce na třetím trhu je také důležitým obsahem v budování Pásma a Stezky, Francie se také řadí mezi země, které diskutovaly s Čínou o spolupráci na třetím trhu. V červnu roku 2015 Čína a Francie v Paříži vydaly společné prohlášení o spolupráci na třetím trhu. Objasnily, že těžiště spolupráce budou v Asii a Africe.

„Čínské investice v Africe jsou hlavně v oblasti technologie a infrastruktury, Francie se ale věnuje špičkovým technologiím a moderním ideálům, Afrika může získat výhody z obou stran. Proto se domnívám, že Čína a Francie nemají konkurenci v Africe, ale můžou dobře spolupracovat."

Účastníci se také domnívají, že Čína a Francie v rámci Pásma a Stezky mají rozsáhlý prostor rozvoje a spolupráce, toto pomůže rozvíjet čínsko-evropskou spolupráci, také to pomůže ochránit multiraterální obchodní systém pod vedením WTO a multilateralismus.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUrsula von der Leyenová: pokud by EU a Velká Británie nedosáhly obchodní dohody, bude to mít na Británii větší dopad   
Pridal tk Sobota 21 prosinec 2019 - 05:27:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 18. prosince místního času lídři EU znovu varovali britskou stranu před možným odmítnutím prodloužení přechodného období pro odchod Velké Británie z EU. Téhož dne předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku uvedla, že pokud EU a Spojené království nedosáhnou do roku 2020 dvoustranné obchodní dohody, budou obě strany čelit velmi nebezpečné situaci, která bude mít na Británii větší dopad.

Podle současné dohody o odchodu Velké Británie z EU bude mít Spojené království po ukončení odchodu z EU na konci ledna 2020 přechodné období, které bude trvat do 31. prosince 2020. Během přechodného období Spojené království opustí celní unii EU a jednotný trh, Spojené království a EU však znovu projednají obchodní vztahy i v kontroverzních oblastech, jako je rybaření, spotřebitelské a environmentální normy a finanční služby.

Ursula von der Leyenová zdůraznila, že EU bude co nejlépe využívat omezenou dobu a brzy zahájí obchodní jednání s Velkou Británií. Dodala, že do 1. února EU připraví předložení konkrétního obsahu jednání. Británie se nakonec stane třetí stranou. Věří, že ve prospěch evropských a britských národů vytvoří obě strany bezprecedentní partnerství. Odchod Velké Británie z EU není konec bilaterálních vztahů, je to začátek nového sousedství.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2454 sec,0.0723 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,864kB