Pondělí 23 prosinec 2019
Na české pohádky nedám dopustit ani přes kritiku stoupenců tzv. korektností   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 19:27:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Češi jsou prý jedinou zemí, kde dospělí o svátcích sledují pohádky. A zvlášť se jim líbí ty s tzv. genderově a politicky nekorektními stereotypy. To se ale zas nelíbí těm, co chtějí náš národ předělávat k obrazu své korektnosti.

Takový pocit jsem měl, když jsem si na seznamzpravy.cz přečetl článek mého jmenovce Miloše Čermáka s názvem "Češi by se měli léčit ze závislosti na pohádkách", viz odkaz https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-by-se-meli-lecit-ze-zavislosti-na-pohadkach-85408

Článek se nejprve zabývá rozborem českého národa a jeho vztahem k pohádkám, který je dle autora asi nevhodný k tendencím, které jdou kolem nás. Článek obsahuje i kritiku klasických pohádek (Ošklivé káčátko, Šípková Růženka, Červená Karkulka, Sněhurka, Hloupý Honza a další. K tomu je přidána informace, že jedna hollywoodská celebrita se nechala slyšet, že její děti mají kvůli ošklivým stereotypům klasické pohádky zakázané. A na závěr je výzva, aby se tyto klasické pohádky přepsaly a přetočily. Když to shrnu, tak dle autora by se asi měl jak český národ, tak klasické pohádky změnit, neboť v současné době asi nejsme v souladu s tím "moderním", "progresivním" proudem. Bohužel jak je vidět, někteří lidé takto podivně uvažují.

A co na to říkám já, Libor Čermák? Vždy, když někdo chce měnit zavedená úspěšná literární díla ve smyslu nějaké korektnosti, tak mu chci dát tvrdě najevo, že s jeho názory zásadně nesouhlasím. I já jsem napsal několik pohádek a příběhů. Tady na blogu je většinou mám (viz Pohádka o zázračném betlému, Jak se planety učily bruslit, Jak inlajny chtěly být čisté, Pohádka o (ne)šťastné Třináctce, O Honzovi a říční víle Stříbravě, Pohádka o dračím stromu, Pohádka „O bílé paní Bradlecké“ a další mé dárky čtenářům, O zakleté králově a kouzelném amuletu, plus ještě několik seriálů. A už teď mám na zítřek, na Štědrý den v mém administrativním rozhraní připravenou další pohádku).

A myslíte si, že, kdyby v nich nějaký stoupenec té novodobé progresivní politické, genderové a další korektnosti našel něco, co je podle něj nekorektní stereotyp a vyzval mne k přepsání těchto mých příběhů, myslíte, že bych ho poslechl? To víte, že bych ho neposlechl! Moje příběhy jsou moje nápady a moje duševní vlastnictví. A jestli se to jemu nelíbí, tak ať si on napíše nějaký svůj dle jeho názoru korektní příběh. Ale mne ať nenutí do něčeho, s čím třeba ani politicky nesouhlasím.

Takže milí "progresivisti". Vezměte náš český národ takový, jaký je a nenuťte ho do věcí, které se mu nelíbí. Protože, když náš národ budete nutit do věcí, se kterými nesouhlasíme a které se nám nelíbí či dokonce příčí, tak nás určitě nepředěláte. Ale naopak se může stát, že naši lidi se otočí právě proti vám. Dělo se tak vždy, když nám něco někdo takto uměle podsouval. Tak to bylo za protektorátu, za komunistů, za "moderních progresivistů" z pražské kavárny a bude tomu tak i kdykoliv v budoucnosti.

Autor: Libor Čermák

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=740164
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBoris Johnson zahájí vyšetřovaní proti Georgovi Sorosovi. Soros ovlivňoval britské volby a „vzdělával“ britskou veřejnost jak volit proti Brexitu   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 12:48:36 Komentare nejsou povoleny. | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská konzervativní strana, na čele s premiérem Borisom Johnsonom, vyzvala, podle deníku Daily Mail, na naléhavé vyšetřovaní globalizačního miliardáře, a „manipulátora měny“, Georga Sorosa.

Strana vyzvala na naléhavou sondu volební komise na přezkoumání Open Society Foundation Georga Sorosa v USA.

Prokázalo se, že Sorosova neziskovka vložila přibližně 4 milióny dolarů do kampaní proti Brexitu, které vedli k historickému hlasovaní v roku 2016.

Sorosova Nadace Otevřená Společnost se sídlem v New Yorku převedla finančně prostředky do proevropské skupiny „Best for Britain“ pomocí londýnské přidružené společnosti. To Sorosovi umožnilo obejít zákon proti zahraničním darům politickým organizacím v Británii.

Best for Britain (BfB) navrhla webovou stránku, která instruovala britské občany, jak takticky volit kandidáty proti Brexitu.

Takže další špína tohoto Sionisty!

tk


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo má společného neúspěch "chvilkařů" a průzkum, že za bolševika bylo lépe?   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 06:17:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není to tak dávno, co se ty správně uvědomělé politické špičky pohoršovaly nad výsledkem průzkumu, který konstatoval, že nemalé procento dotazovaných si myslí, že za bolševika přece jenom bylo lépe.

A o čert nechce, následuje další morová rána té jediné správné demokracii a to v podobě neúspěchu demonstrací organizovaných placenými, tedy profesionálními, "chvilkaři". Přesněji - kraválu bez hmatatelného výsledku. To je pech, že by jeden utřel slzu pod okem. Samozřejmě, opět za vše nejspíše mohou ti tupí nevzdělaní voliči bez patřičného přehledu, žijící převážně na zaostalém venkově a v drtivé většině pobírající důchod nebo se k tomu připravujíc.

Jenže, co když to je trošku jinak, co když ty dvě věci mají společné racio. Pro začátek bych se odvážil zavrhnout možnost, že v tom bude pařát toho současného arcilotra Putina. Přeci jenom, objíždět všechny naše občany bez toho správného politického přehledu, tedy převážně nevzdělance, venkovany a důchodce, a nalévat jim do hlavy kremelská moudra by byla celkem fuška ... a po jejich historických zkušenostech s kremelskou propagandou s velmi nejistým výsledkem.

Osobně bych to viděl jinak. Dle mého, ty dvě věci mají společného až příliš, kdy uhelným kamenem je otázka, zda elity mají hájit zájmy většiny občanů nebo zájmy své a velkých korporací, přičemž onu pomyslnou většinu voličů pak mají maximálně vychovávat k té správné politické uvědomělosti. A právě absence hmatatelného výsledku "chvilkařů" vč. onoho neradostného zjištění z průzkumu předkládá na stůl jasný fakt - je zde nemálo občanů, kteří svým postojem dávají najevo, že elity nehájí jejich zájmy, tedy zájmy většiny. V případě průzkumu pak svou odpovědí, v případě "chvilkařů" pak odmítáním ztotožnit se s jejich frázemi a pustými řečmi. Tak to je a nic na tom (dle mého) nezmění ani Mirdy Kalouskovic nápad objíždět malá města a vesnice, kde hodlají uvědomělou diskuzí přivádět na správnou cestu ty politicky neuvědomělé burany. Jednou větou řečeno - elity vč. "chvilkařů" očividně žijí úplně mimo skutečnou realitu početné skupiny občanů a nechtějí si přiznat, že nejvíce není profesorů a úředníků, ale "rukama" pracujících lidí, kteří nemají porozumění pro vzletné a ušlechtilé fráze, ale každodenní reálná fakta. Toto je většina, podle které by se mělo posuzovat, jak na tom jsme. Klidně se vsadím, že "chvilkaři" končí v okamžiku, kdy vyjde najevo, kdo za nimi finančně stojí, kdo to celé platí. Tipuji na TOP09 a spřízněné sluníčka, případně neziskovku v Sorošovic žoldu. Ale tohle je celkem jedno, protože to bude jen tečka za celkovým neúspěchem.

Můžeme to vzít i podrobněji:

Bolševik nepřipustil svobodné volby, protože nebyl ochoten akceptovat jiný výsledek, než vítězství své ideologie. "Chvilkaři" s faktem, že svobodné volby máme, zatím nic nenadělají, ovšem návrhy jak je omezit jen pro občany se správným politickým názorem jsem již zaregistroval. S bolševikem mají tedy očividně společné to, že odmítají akceptovat jiný výsledek než "ten svůj ideologicky správný". Bolševik chtěl lidi převychovat k svému socialistickému obrazu, dnes je opět zjevná snaha vychovávat voliče k aktuálně správnému vidění světa. Vychází mi z toho, že pokud byl někdo proti bolševikovi z těchto důvodů, nebude podporovat z téhož důvodu ani "chvilkaře". V očích mnohého voliče jsou obě party v tomto bodě "(j)elita" nezastupující zájmy většiny.

Když začal proces listopadu 89, tak si bolševik myslel, že stačí něco trošku poštelovat a pojede se dále. Celkem dobře si pamatuji, kdy po rezignaci Milouše nám představili, jak si představují změny - gardu provařených senilních komoušů nahradili o pár dnů dříve narozenými, méně senilními, kteří trpělivě léta čekali až se dostanou k lizu. Výsměch. Ovšem "chvilkaři" si očividně taky myslí, že stačí jenom něco poštelovat a pojede se dál. O tomto svědčí fakt, že se v čele "chvilkařského peletonu" objevují staré známé provařené tváře. Jsem si celkem jistý, že sázka na takovou M. Němcovou nebo M. Kalouska je jistota cesty politicky do nikam. Tedy, sází na - ve volbách odmítnuté elity - což není nic jiného než výsměch nebo snaha převychovat voliče. Dle volebních výsledků tak opět očividně proti zájmům většiny.

Dále, nesporným faktem je, že Babiš vyhrál regulérní svobodné volby, kdy voliči předem věděli co je to za čerpače. A přesto mu hlas dali. Všichni asi zaregistrovali, že po útocích a všech odhaleních mu nějaký procentní bodík dokonce přibyl. Zdánlivě nelogické, ale logiku to má. Zcela jistě má své skalní fanoušky, se kterými nikdo a nic nehne. Tak samo mají bývalí bolševici své nostalgické skalní fanoušky, se kterými nic nehne. Oba však ale mají očividně i hlasy lidí, kteří Babiše nebo dobu bolševika v lásce nemají, resp. neměli, ale hodnotí to jako menší zlo než co nabízejí jiní, resp. dnešní doba. Opět se rozborem můžeme dostat až ke kořenům - elity zkrátka nejednají ve prospěch většiny, která pak ze dvou zel vybírá instinktivně to menší. Přiznejme si, že bude spousta voličů, kteří, postaveni před volbu zda Kalousek nebo čerpač, se se sebezapřením zvednou ze židle a půjdou to hodit Babišovi jen proto, aby se provařená stará garda nedostala zpět k veslu.

Už slyším argument, co ti burani vlastně chtějí, vždyť tak dobře se ještě nikdy neměli, že se naší zemi daří jako nikdy předtím ... Jenže ti starší voliči (a zejména z malých měst a vesnic) jsou voliči se životními zkušenostmi na úrovni přežití. Obrazně řečeno - ve městě je pro teplo v bytě na začátku zimy zapotřebí otočit kohoutkem termostatu na topení. Na venkově - narubat dřevo, pořezat, uložit do zásoby na proschnutí a v zimě použít to z loňska nebo předloňska. Neuděláš = netopíš = mrzneš. Takže první, co se jim po takovém vychvalování dnešního režimu vybaví bude asi vychloubání bolševika, jak jsme trhali rekordy v tunách oceli na hlavu a jak úspěšně jsme budovali socialismus. Je to jen jiná varianta toho, co už slyšeli. To s nimi nehne, protože denně měli a i nyní mají před očima jiný obraz. Když jim někdo začne tlačit do hlavy, že nemusí stát frontu na banány a pomeranče, že si ihned bez úplatku mohou koupit tu úplně nejvíc super-uper barevnou LCD televizi atd., tak možná uslyšíte odpověď ... no jo, to jsou všechno věci zbytné, život zajisté zpříjemňující ovšem pro život jsou rozhodující jiné věci. Co takhle srovnat dostupnost vlastního bydlení (vč. půjček FKSP a úlev za kolaudaci v termínu), cenu parcel, nájmů, ceny energií, průměrnou mzdu a medián mzdy, výši průměrného důchodu vztaženého k průměrné mzdě ... To jsou věci, které holt lépe dnes nevycházejí, ale jsou podstatnější. Navíc, pokud za ty burany mají být starší lidé, tak je zajímá otázka důchodu - že je financování důchodů před zhroucením slyšeli v 89. a slyší to i dnes, takže v tomto žádná změna. Ovšem dnes neodchází do důchodu žena se 3 dětmi v 54 a muž v 60 letech. Dali na oltář nápravy pozdější odchod, ale situace je stejná a navíc odchází s menším průměrným důchodem (vztaženo k prům. platu) než za toho proklínaného bolševika. Takže něco tady očividně nehraje. A to se nebavíme o nějaké národní hrdosti - byli jsme např. potravinově soběstačná země, která naopak vyvážela do zahraničí. No vyvážela, spíše za neproplacené faktury darovala do "spřátelených" zemí. A dnes? Potravinově nesoběstační, dovážíme vše - od brambor po cukr s takovou dopravní uhlíkovou stopou, že by Gréta dostala psotník, kdyby si to byla schopna uvědomit nebo ji to napsali do scénáře. V každé vesnici byla min. základními potravinami zásobena prodejna ... hospoda ... kde je jim konec? Měli jsme zbrojní výrobu, což představuje přesné strojírenství se všemi podpůrnými provozy. A dnes? Rozprodáno, rozkradeno, vytunelováno, peníze na Kajmanech. Vždyť dnes platíme do ciziny i za vodu, co nám tady naprší.

A do toho pořád slyšíme, že svoboda je ta největší deviza. Ano, to je sice pravda a drtivou většinu dnešních "nevýhod" by jistě převážila, ovšem tady je ten největší zakopaný pes. Pamětníci očividně zjišťují, že o tu svobodu přicházíme. Máme přes 2 milióny právních norem = omezení, zákazů a příkazů. Mohu si ve své nemovitosti otevřít svou kuřáckou hospodu? NE! Mohu si postavit dům, když nechci nebo nemám na pasivní? NE! Svoboda projevu? ... tady jdeme taky zpět do starých známých kolejí, kdy je třeba dětem říkat, aby to, co slyší doma, neříkali na veřejnosti a ve škole. Vracíme se do totality, ovšem za mnohem nevýhodnějších nezbytných životních podmínek a jen s tím rozdílem, že Moskvu jsme vyměnili za Brusel a místo jedovatého plivání na imperialisty máme stejně (nebo lépe více) jedovatými slinami častovat Rusy.

Mirda Kalousků může lidi objíždět klidně s pornohercem Jandou z novodobého úřadu pro dohled nad tiskem a myšlením a vymluvit všem buranům díru do hlavy. Nepomůže to. Ti burani totiž mají životní zkušenosti neodpovídající proklamovaným frázím. Uspějí jen u mladých, kterým chybí životní zkušenosti nezbytné pro porovnání.

Chcete ve volbách vyhrát vy jelita? Nabídněte skutečnou svobodu, resp. cestu k ní - do dovolání za každou 1 právní normu 2 zrušit, za každého 1 nově přijatého úředníka 2 propustit, odchody úředníků do důchodu nenahrazovat. Přestat financovat politické neziskovky, vypsat referendum co s migrací, islámem a EU. Jako nejtěžší trestný čin označit snahu potlačit nebo omezit slušnou formou vyjádřený jakýkoliv názor. Omezíte tak vymýšlení neskutečných cypovin*, ušetříte peníze na financování důchodů a můžete snížit daně.

Jenže to je pravý opak toho co máte za lubem, vy holomci! Vy jste naopak zcela neomylně na trajektorii, která končí u plakátu "Bolševiku, raději se jako menší zlo vrať, vše odpuštěno".

* každý Ostravak Vám potvrdí, že výraz "cyp", "cypovina" je univerzální (= je to fajne jak cyp i jseš neskutečny cyp) a spisovný, samozřejmě z kategorie těch slušných :-) ... a mluvime kratce, bo na cypoviny fakt nemame čas.

Autor: David Dvořák

Zdroj: https://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=740038
Licence článku: k volnému převzetí za účelem zveřejnění.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVánoční projev 2019   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 06:13:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážení občané, vstupujeme do období, kdy už čtyři svíce adventní úspěšně složily maturitu sváteční, i přes problémy tohoto roku, kterým je třeba se intenzivně věnovat v naší zemi i na Zemi. Právě naše země i Země vyžadují, abychom si vážili přírodních krás.

Naše země i Země rovněž vyžadují, abychom nebyli oběťmi hloupých a nesmyslných režimů, což se děje zejména na západě, který si neváží pěkných umění – jen podporuje banány uvázané izolepou. Kdyby raději plod banánovníku skončil v potravinové bance, to by bylo o něco lépe.

Prohnilý západ nám přinesl ještě větší totalitu, mnoho exekucí; zvyšování nájmů, zboží, služeb; nedostupnost bydlení, mnoho lidí bez domova, obrovskou kriminalitu – drobnou i napříč makroekonomikou. S tímto vývojem společnosti se nelze vůbec smířit.

Navíc česká společnost vymírá, velmi mě mrzí, že lidé nechtějí mít úplné tradiční rodiny, kde by děti vyrůstaly v harmonickém prostředí. Někde se opět stala chyba, často v ní figurují peníze, které bohužel vládnou světem na úkor lidské slušnosti, lásky a ohleduplnosti.

Abych nebyl pokládán za věčného pesimistu, vyžaduji správná a konstruktivní řešení v politickém i ekonomickém prostředí.

Nesmějí být promlčeny kauzy zločinné privatizace, privatizované podniky se musejí vrátit do rukou státu, musejí se zastavit odvody stovek miliard do zahraničí. Česká republika, aneb okleštěné Československo, nesmí být montovnou a skládkou Evropy. Rovněž bych zakázal dovoz ojetin ze západu, též dvojí kvalitu potravin a dvojí kvalitu ostatního zboží.

Vážení občané, přeji Vám svobodu, kvalitní a fungující stát, obnovené Československo, nádhernou přírodu, příznivé životní prostředí, opětovné uznání pojmu i skutečnosti tradiční rodiny v naší zemi.

Přeji Vám radostné prožití Vánočních svátků v duchu lásky a pohody a šťastný nový rok 2020 i následující léta zdravého, svobodného i harmonického společného státu i občanské společnosti.

Václav Kovalčík, Zlín
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko: "Očekáváme, že imámové ze zahraničí budou umět mluvit německy"   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 06:09:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Loňská zpráva německého Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (Bundesamt für Verfassungsschutz, BfV), což je německá civilní vnitřní zpravodajská služba varovala, že hnutí Millî Görüş je významným odpůrcem integrace muslimů do evropské společnosti...

Nadace Konráda Adenauera také informovala o tom, že ztroskotala iniciativa německé vlády nabízející islámskou náboženskou výuku na pěti německých univerzitách s cílem vychovat německy mluvící imámy. Jednou z příčin tohoto neúspěchu je to, že turecká vláda odmítla s touto iniciativou spolupracovat.

Je nepravděpodobné, že by německá vláda financování mešit ze zahraničí v blízké budoucnosti zakázala. Takový krok by asi rozzuřil Erdoğana, který kontroluje stavidla masové migrace do Evropy. Turecko je i nadále schopné politiku Německa vůči islámu účinně vetovat.

Po letech vykrucování německá vláda odsouhlasila opatření, které po zahraničních duchovních vyžaduje, aby prokázali dostatečnou znalost němčiny před tím, než jim bude povoleno pracovat v Německu.

Tento krok k omezení vlivu cizích vlád na muslimy v Německu přichází poté, co akademická studie zjistila, že asi 90 % imámů řídících přibližně 2 000 německých mešit pochází ze zahraničí.

Toto nové opatření schválené vládním kabinetem 6. listopadu 2019 doplňuje dva německé zákony – Zákon o zaměstnávání cizinců (Beschäftigungsverordnung) a Zákon o pobytu (Aufenthaltsverordnung) – a jeho úkolem je zajistit to, aby každý, kdo bude chtít v budoucnu v Německu získat povolení k pobytu a působit tam jako duchovní, musel prokázat dostatečnou znalost němčiny.

Důležité detaily tohoto opatření, které musí být ještě schváleno německým parlamentem, zůstávají nejasné. Vláda prohlašuje, že v přechodném období by bylo dostačující prokázání "základní znalosti" němčiny. Avšak nijak nespecifikuje, jak dlouhé bude ono přechodné období, a nijak nedefinuje, co jsou "základní znalosti" němčiny, ani neříká, co se stane s imámy vedoucími německé mešity dnes. Bude se toto nařízení vztahovat i na tyto imámy? Bude po nich vláda požadovat, aby se naučili německy, nebo budou nahrazeni imámy, kteří prokáží požadované jazykové znalosti?

Vláda nesdělila, zda se tato legislativní změna bude týkat jenom muslimských duchovních nebo i duchovních ostatních náboženských komunit. Cílem tohoto opatření je usnadnění integrace nově příchozích do německé společnosti:

"Náboženské komunity jsou pro mnoho imigrantů referenčním bodem a zdrojem jejich osobní identity. Navíc náboženské a pastorální aktivity pomáhají těm, co oficiálně pracují v duchovní sféře, aby se stali vzory a poradci pro mírové soužití odlišných kultur a náboženství. Jako takoví jsou důležití pro úspěšnou integraci nových imigrantů v Německu. Duchovní mohou mít na integraci imigrantů pozitivní vliv jen tehdy, když i oni sami budou dobře integrovaní."

Německý ministr vnitra Horst Seehofer dodal:

"Znalost němčiny je nepostradatelná pro úspěšnou integraci. To je moje pevné přesvědčení. Tím spíše, že duchovní osoby jsou referenčním bodem pro mnoho ostatních imigrantů. Toto nařízení je důležitým příspěvkem k úspěšné integraci v Německu."

Toto nové opatření přichází jako důsledek studie Nadace Konráda Adenauera, která zjistila, že drtivá většina imámů v německých mešitách je ze zahraničí. Studie – "Imámové: Made in Europe?" – zjistila, že většina z 2 000 – 2 500 imámů pracujících v Německu pochází ze zahraničí, většinou z Turecka, severní Afriky, Albánie, států bývalé Jugoslávie, Egypta a Íránu.

Turecká vláda kontroluje 986 z asi 2 000 mešit v Německu. Řízeny jsou skrz Turecko-islámskou unii pro náboženské záležitosti (DITIB), což je největší muslimská zastřešující organizace v Německu a pobočka tureckého vládního Direktoriátu pro náboženské záležitosti, známého v Turecku jako Diyanet.

V předešlých letech, turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan značně zvýšil velikost, možnosti a sílu Diyanetu, který má nyní roční rozpočet 2,1 miliardy dolarů. Podle nezávislého tureckého serveru T24 to je pětkrát více než rozpočet Turecké národní zpravodajské organizace (MİT). Nyní má Diyanet 117 000 zaměstnanců, pro porovnání - MİT má méně než 10 000 zaměstnanců.

Turečtí duchovní působící v Německu, kteří jsou placeni přímo Diyanetem, jsou ve skutečnosti turečtí státní zaměstnanci, kteří poslouchají rozkazy turecké vlády. Německá vláda obvinila Erdogana, že používá mešity DITIBu ke špehování příznivců duchovního vůdce Fethullaha Gülena, žijícího v USA a obviňovaného Ankarou ze zorganizování neúspěšného vojenského puče v červenci 2016.

V říjnu 2019 starosta berlínské čtvrti Neukölln Martin Hikel v rozhovoru pro deník Bild řekl, že Erdoğanovi příznivci se v německých mešitách modlí za tureckou vojenskou invazi do kurdských oblastí severní Sýrie. Řekl, že to zvyšuje napětí mezi Kurdy a Turky v Německu.

Erdoğan mešity ovládané organizaci DITIB také opakovaně využil k odrazování tureckých migrantů od integrace do německé společnosti. Německý politik Cem Özdemir, místopředseda Strany zelených, řekl, že DITIB "není nic jiného než prodloužená ruka tureckého státu." A vysvětlil:

"DITIB se nechová jako skutečná náboženská organizace, turecká vláda změnila DITIB na předvoj Erdoğanovy strany AKP. Turecko musí dát od muslimů v Německu ruce pryč."

Podle studie Nadace Konráda Adenauera islamistické hnutí Millî Görüş (turecky "národní vize") napojené na Erdoğana kontroluje v Německu 323 mešit. Toto hnutí, které má v Německu asi 10 000 členů, je po salafistickém hnutí druhou největší islamistickou skupinou v zemi.

Loňská zpráva německého Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (Bundesamt für Verfassungsschutz, BfV), což je německá civilní vnitřní zpravodajská služba, varovala, že hnutí Millî Görüş je významným odpůrcem integrace muslimů do evropské společnosti:

"Podle hnutí Millî Görüş, je dnes západní civilizace dominována 'pošetilým' řádem založeným na násilí, nespravedlnosti a vykořisťování slabých. Tento 'nemorální' řád musí být nahrazen 'spravedlivým řádem' založeným výhradně na islámských principech, nikoliv na principech vymyšlených člověkem, a proto "svévolných". Všichni muslimové by se měli podílet na ustavení tohoto 'spravedlivého řádu'. Aby se to podařilo, musí muslimové zaujmout správný postoj a na zemi sdílet správnou vizi ('Görüş'), zejména národní a náboženskou ('Millî'), to je dohromady 'Millî Görüş'."

Dalších 300 mešit v Německu je kontrolováno Tureckou asociací islámských kulturních center (Verband Islamischer Kulturzentren, VIKZ), která své imámy vzdělává v Kolíně nad Rýnem. Více než 70 mešit řídí Islámské společenství Bosňáků v Německu (Islamische Gemeinde der Bosniaken in Deutschland, IGBD), jejíž imámové jsou vzděláváni v Bosně a Hercegovině. Zbývající mešity v Německu jsou provozovány malými islámskými komunitami ze severní Afriky a Íránu.

Studie Nadace Konráda Adenauera si také všimla toho, že zahraniční imámové bez znalosti němčiny do Německa často přijíždějí na turistická víza:

"Za problém jsou v Německu považováni individuální kazatelé, kteří přicestují do Německa na omezenou dobu na turistická víza (zejména během Ramadánu) a o Německu nic nevědí. Někteří jsou do Německa posíláni cizími mocnostmi a náboženskými autoritami, například Univerzitou a mešitou al-Azhar v Káhiře, a jsou často závislí na darech a členských poplatcích německých muslimských komunit."

Nadace Konráda Adenauera také informovala o tom, že ztroskotala iniciativa německé vlády nabízející islámskou náboženskou výuku na pěti německých univerzitách s cílem vychovat německy mluvící imámy. Jednou z příčin tohoto neúspěchu je to, že turecká vláda odmítla s touto iniciativou spolupracovat. Ve zprávě se píše:

"Islámská sdružení nedůvěřují státem iniciovaným náboženským kurzům a obávají se zasahování státu do obsahu těchto kurzů. Navíc jim často chybí organizační kompetence, relevantní profesionální a lidské zdroje pro aktivní podporu rozvoje islámské teologie v Německu. Nicméně pozorovatelé pochybují o tom, že by se DITIB zavázal k elementární spolupráci s německými univerzitami pro kvalifikaci imámů. Taková spolupráce by zmenšila rozsah kontroly Diyanetu v Německu a podkopávala by jeho zájem o uchování turecké národní identity."

Pozorovatelé upozorňují na to, že jazykové požadavky vůči zahraničním imámům nejsou k podpoře integrace a zabránění radikalizace samotné dostatečným kritériem.

V čem spočívá problém, vysvětlila ve své úvaze publikované v deníku Die Welt politická redaktorka Ricarda Breyton:

"Nový zákon vychází z německé koaliční smlouvy, ve které se píše: 'Očekáváme, že imámové ze zahraničí budou umět mluvit německy.' Ministerstvo vnitra očekává, že nové opatření bude 'důležitým přínosem k úspěšné integraci imigrantů v Německu". Ale jak efektivní bude tento projekt ohledně potlačení radikálních myšlenek a zahraničního vlivu?"

"Problém tkví především v turecké náboženské společnosti Diyanet. Je přímo podřízena tureckému Ministerstvu náboženství a posílá imámy z Turecka, aby spravovali mešity DITIBu. Tito imámové jsou placeni tureckým státem. To stěžuje integraci a umožňuje turecký vliv. S tureckými mešitami spravovanými DITIBem jsou neustále problémy. Problémy nespočívají jen v problematických kázáních, ale také ve špehování muslimských věřících..."

"Mnoho chudších mešit v Německu si nemůže dovolit financovat své vlastní imámy. I v budoucnosti tedy budou závislé na zahraniční finanční podpoře – a tak zůstanou pod zahraniční kontrolou."

Volker Münz, parlamentní mluvčí Alternativy pro Německo (AfD), řekl, že imigrační úřady musí provádět zevrubnou prověrku každého jednotlivce, "odkud pochází, čím se v minulosti zabýval a jaké má úmysly." A dodal:

"Opatření přijatá spolkovou vládou nejsou dostatečná. To, že zahraniční imámové budou muset v budoucnu prokazovat dostatečné jazykové schopnosti, integraci samo o sobě nepomůže, ale přinejmenším to usnadní základní komunikaci."

"Skutečným neřešeným problémem je to, že duchovní zejména z Turecka či Kataru přicházejí a ovlivňují lidi s tureckými a arabskými kořeny."

"Financování duchovních ze zahraničí musí být zcela zakázáno."

Je nepravděpodobné, že by německá vláda financování mešit ze zahraničí v blízké budoucnosti zakázala. Takový krok by asi rozzuřil Erdoğana, který kontroluje stavidla masové migrace do Evropy. Turecko je i nadále schopné politiku Německa vůči islámu účinně vetovat.

Autor: Soeren Kern

Soeren Kern je významný spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/15325/nemecko-cizi-imamove
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponANI MILIARDA CHVILEK   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 06:03:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Akce spolku Milion chvilek pro demokracii byly od prvního okamžiku nepochybně prováděny profesionálně. S podporou protivládní ČT se dokonce dařilo aktivity rozšiřovat i mimo území Prahy, která je svým fandovstvím lecčemu a leckomu už dostatečně profláklá. První velká akce na Letné byla z pohledu pořadatelů a především jejích zadavatelů, až překvapivě úspěšná. Zásluhu největší na něm ovšem měla právě Česká Televize. Jenže ta nemůže být všude, takže akce mimo Prahu vesměs nenaplnily očekávání sponzorů, kteří doufali v mnohem širší společenský pohyb. Přesto ale pro veřejnost šlo o zajímavou podívanou, takže celostátní zájem o aktivitu spolku byl získán.

Je ale dobré přiznat, že sice akce na Letné proběhla až ukázkově, leč nezvedla lid k velkému protestu proti vítězům voleb. Vlivové síly stojící za viditelnými organizátory, se proto rozhodly třicáté výročí změny režimu využít k nové monstr akci. Pro zajištění úspěšnosti počinu jeho organizátoři už nespoléhali na „venkov“, ale aktivitu soustředili jenom na osvědčenou Prahu. Akci připravovalo patnáct, jak to nedávno přiznal jejich boss, profesionálních manažerů. Ano, spolek má tolik finančních prostředků, že si může dovolit platit až tak početnou ekipu aktivistů na plný úvazek. Silně pochybuji, že k tomu sloužící fond je tvořen z příspěvků řadových občanů. Ti, co manažery sponzorují, by proto měli mít odvahu a veřejnosti sdělit, o co jim skutečně jde. Především proto, že již přestává jít o pouhé demonstrace, jak uvádím dále.

Den před třicátým výročím mocenského zvratu se tedy uskutečnila veřejná akce, kterou žurnalisté označují za „Letnou dvě“. Opět šlo o holý negativismus, což je nejen zakladatelskou bolestí aktivity Mináře & spol., ale projevem trvalé programové impotence všech, od inspirátorů přes sympatizanty až po realizátory, zainteresovaných na celém aktivismu. Přesto jsem ale vycítil poněkud měnící se atmosféru, vyvěrající především z některých projevů účinkujících příslušníků „kulturní fronty“. Jinak se totiž tito profesionální předváděči cizích myšlenek, čistých to parazitů na produktivní společnosti, ani v tomto systému nazvat nedají.

Právě oni by si ale mohli nejlíp uvědomovat ověřenou zkušenost, že u veřejného konání prakticky vůbec nezáleží na tom, jak je míněno a motivováno, ale jen a jenom na tom, jak je okolím a širší veřejností vnímáno.

Letnou 2 jsem už nevnímal jako obyčejnou demonstraci, ale jako manifestaci. Manifestaci vlivu sil, které se projevují v široké škále činností namířených nejen proti premiérovi a prezidentovi, proti současnému vítězi voleb, ale skrytě proti celému volebnímu systému a možná i zastupitelské demokracii vůbec. Letnou dvě totiž, mimo jiné, předcházely publikované názory o potřebě změnit volební systém, omezit volební právo, ba dokonce nedovolit přímé volby prezidenta či primátorů.

Přestože celá akce opět vyzněla jako aktivismus proti něčemu, místo pro něco, tak přece již v ní bylo cítit i cosi navíc. To navíc vyznívalo jednoznačně; „Vládnout musíme my!“. Proto i ta okázalá výzva celé současné parlamentní opozici, aby se zapojila do dění. V akci Letná 2 pociťuji zárodek monstrózních spektáklů síly, které předváděli hitlerovci. Mocenské složky státu by proto měly zpozornět. Podle mého názoru je to dokonce jejich povinností. BIS by měla přestat hledat mysterióznosti a zaměřit se především na realitu. Na začínající fašizaci u nás. Náznaků je víc jak dost. Od přepisovačů dějin přes uctívače vybraných nacistů až po okázale organizované manifestace síly.

Přes určitou úspěšnost bylo veřejnosti, i samotným organizátorům zřejmé, že další akce tohoto typu už nezískají tak patřičnou popularitu u „diváků“, aby podnítily zapojení široké veřejnosti v dostatečně rozhodujícím počtu. Všichni pochopili, že tedy další gradování tímto směrem nenaplní jejich záměry. Spolek Milion chvilek pro demokracii, sponzorovaný miliony korunek reálných antidemokratů, se proto uchýlil k novému typu aktivit, zahájených 10. prosince.

Byla-li Letná 2 manifestací poněkud obehraného stylu, poslední akce spolku v Praze je novinkou, stala se jakousi street show, která měla přímým kontaktem účinkujících s veřejností zatáhnout do protestů i dosud „nezúčastněné“ publikum. Jako první pokus to nebylo nejhorší, leč magistrát by se měl rovněž vzpamatovat a žádat po tak movitém spolku, aby zaplatil náklady na čistění veřejných prostranství, zaneřáděných panoptikální akcí.

Dvě akce na Letné vzbudily zájem veřejnosti, i když ne vždy souhlasný. Akce typu pouličních šarád zatím jaksi nezabírají. Ale hlavně, jsou dost rizikové. V naší společnosti je nepochybně dost sympatizantů s akcemi spolku, i když neprojevují chuť se jich zúčastňovat. Ovšem odpůrců Minářových aktivistů je nepoměrně více a zatahovat je do hry, mnohdy proti jejich vůli, by mohlo přinést poněkud jiné důsledky. Dokonce si myslím, že i k věci lhostejní občané, by aktérům pouliční show nedovolili zneužívat jejich klid a pasivitu až pasivní rezistenci, pro naplnění cílů a zájmů Minářových loutkovodičů.

Nenechme se mýlit tím, co říká „guru“ o záměrech spolku. Už vůbec se nedejme ovlivňovat deklamacemi celebrit, které živelně prezentují své naivní představy. Ti všichni ani možná nevědí, že slouží jako marionety silám, pro něž se už vžil pojem deep state. Temným a především anonymním silám jež zpoza scény vždycky řídili stát a v poslední době cítí, že nad procesem ztrácí kontrolu.

Obecné zkušenosti říkají, že veřejné akce, které jsou namířeny jen proti něčemu a negradují, po čase zákonitě odezní. Viz Žluté vesty v Paříži. Chvilkaři zatím provedli celkem úspěšnou demonstraci, méně účinnou manifestaci a nyní se pokouší o něco nového v našich končinách, o pouliční „dívadla“. Hned na počátku měli sice smůlu, ale mají natolik dost financí, aby pokračovali a asi i nějak gradovali své počínání. Na 10. prosince byla street show, za spolupracující ČT, velmi dobře připravena. Měla tím být zahájena mnohahodinová přehlídka o zvyšující se spoluúčasti na protivládním odporu, dosud pouze divácké veřejnosti. Leč tragedie v Ostravě zvrátila „lidumilné“ záměry ČT.

Řadoví občané se již dlouhé roky nedovídají nic nového ani o Babišovi, ani o Zemanovi, proti nimž jsou akce chvilkařů viditelně vedeny. A přesto je zvolili. Za celou dlouhou dobu neslyšeli od aktivistických Milionářů, co by vlastně oni dělali líp a hlavně ve prospěch široké veřejnosti. Jestli mladí nepřijdou s pozitivním programem, nezbude jim nic jiného než zvyšovat násilnosti. Vždyť street show byla, je a vždycky bude formou měkkého typu násilí, neříkejme, že ne. Přinejmenším obtěžuje nezúčastněné. Opět jakási to zárodečná buňka bojůvek v ulicích předválečného Německa.

I ta zbožšťovaná Greta zpočátku prosila, pak se hádala, až začala vyhrožovat. Krásně předvedla, že pokud se nebudou naplňovat představy mladé generace, jak si ona ve svém radikalismu představuje, tak snadno situace může přejít do násilí. Mejdan nám budiž výstrahou. Ani miliarda chvilek pro demokracii totiž nezaváží tolik, co pár kapek krve, nadtož několik životů.

Proto si dávejme dobrý pozor. Temné síly fakticky jsou proti demokracii, protože jim znemožňuje účinnou nadvládu. Jimi vytvořená a nadmíru dobře sponzorovaná činnost zdánlivé občanské iniciativy stupňuje a zintenzivňuje odpor proti zvolené vládě, aniž zatím ví, jak dosáhnout jejího svržení. Obě skupiny najdou vždycky poměrně dostatek kolaborujících slouhů a hlavně pak množství naivních důvěřivců, kteří se nechávají manipulovat, až v příhodné době oklamat nějakým srdcervoucím projevem moci.

Pozor. Na to se nyní čeká!

Stanislav A. Hošek
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGreta a americký zkapalněný plyn. Diplomat Bašta rozluštil, co stojí za radikálními ekologickými hnutími   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 06:00:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA nedokáží vytlačit ruský plyn z evropského trhu v poctivé soutěži, a proto do ryze ekonomické sféry zasahuje ideologie a hrozby sankcemi pro „neposlušné“ partnery. Myslí si to český expert na zahraniční politiku a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta, který to uvedl v komentáři pro Prvnízprávy.cz

Americký prezident Donald Trump v pátek 20. prosince schválil obranný rozpočet na rok 2020, do něhož byly zařazeny i prostředky na sankce vůči lodím, které se účastní pokládky plynovodů Nord stream 2 a Turecký proud v hloubce přes 30 metrů.

V tomto ohledu Jaroslav Bašta připomíná, že se Spojené státy po roce 2015, kdy Kongres USA zrušil zákon, který zakazoval vývoz energetických surovin, staly novým silným hráčem na světovém plynovém trhu. A americký projekt prodeje zkapalnělého zemního plynu se zaměřil na druhý největší plynárenský trh na světě, kterým je Evropská unie.

Nicméně, protože celý proces zkapalňování zemního plynu, jeho přepravy a skladování je spojen s velmi vysokými riziky a náklady, USA se podle Bašty snaží svůj zkapalněný plyn „prosadit v EU politickými prostředky“.

„Například tím, že odložení účinnosti zvýšení cel na dovoz evropských automobilů do USA podmínily výstavbou terminálů na import břidlicového plynu do západní Evropy a zvýšením objemu dodávek. Stranou nezůstala ani sankční politika, jak ukazuje postih firem dokončujících Nord stream 2,“ uvádí expert. Jde přitom především o švýcarsko-nizozemskou společnost Allseas, která pokládá plynovod Nord stream 2, a který po schváleni vojenského rozpočtu pozastavila práce na tomto projektu.

V komentáři Bašta uvedl také své obavy z toho, že kvůli unijnímu energetickému trendu a přijaté koncepci uhlíkové neutrality, bude dosavadní energetický mix (uhlí a fosilní paliva, jádro, obnovitelné zdroje) nahrazen zemním plynem. „Silně pochybuji, že tím ruským,“ dodal.

Dotknul se také ideologického pozadí.

„Spojené státy do služeb svého exportu již zapojily ideologii – svůj zkapalnělý plyn nazývají Molekuly svobody. Má to symbolizovat vymanění se z energetické závislosti na Ruské federaci,“ oznámil.

Podle Bašty tomu bude rovněž přispívat radikální ekologický aktivismus symbolizovaný Gretou Thunbergovou. Připomněl, že již Barack Obama razil heslo, že břidlicový plyn sníží emise skleníkových plynů ve srovnání s ostatními fosilními palivy.

„Dá se proto předpokládat, že Gretini stoupenci, kteří v pátek nechodili do školy, snadno uvěří, že spalování Molekul svobody je podstatně ekologičtější než využívání autoritářského plynu z Ruska. Pak by projekt Greta byl konečně pochopitelný i z ekonomického hlediska,“ uzavřel věc Jaroslav Bašta.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AMWS
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Pomník vlasovcům je bezprecedentní popírání výsledků druhé světové války.“ Historik dostal lekci od komunisty   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 05:54:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Bez vlasovců by se Praha utopila v krvi,“ konstatoval v pořadu Interview ČT24 historik Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a ukrajinista David Svoboda. Jeho tvrzení popřel politik Jan Klán z komunistické strany. KSČM sdělila komentář na své facebookové stránce.

Jedním z témat včerejšího pořadu Interview ČT24 se stalo plánované stavění pomníku vlasovcům v pražských Řeporyjích. Ukrajinista David Svoboda, který byl do studia pozván, tuto iniciativu podpořil.

„Byla to jediná a jakoby shůry seslaná organizovaná a dobře vyzbrojená síla, která pražským povstalcům přišla na pomoc,“ řekl o roli vlasovců v Pražském povstání historik. Připomněl také, že ani Západ, ani Sověti nechtěli českým odbojářům shazovat zbraně, a porovnal toto odmítnuti s mnichovskou zradou.

„Sověti se báli opakování zkušenosti, jakou měli s Varšavou. Jestliže se tak rádi opájíme heslem mnichovské zrady, tak je třeba říci, že Sověti zrazovali český odboj neméně intenzivně, akorát trochu rafinovaněji. Nebylo to tolik znát a tolik vidět. Ale bez generála Vlasova by skutečně město bylo utopeno v krvi,“ konstatoval Svoboda.

Na slova historika zareagoval na svém facebookovém účtu český politik Jan Klán. Výroky historika označil za hloupost.

„Renomovaný historik z ještě více renomovaného ústavu pro utváření dějin by si měl uvědomit, že Vlasovci byli zrádci, kteří chtěli prchnout na západ a ve snaze zalíbit se západním spojencům se podíleli na květnovém povstání 1945,“ uvedl.

Klán je přesvědčen: „Jenže to, že vlasovci pomáhali Praze, z nich nedělá hrdiny, protože zradili svou vlast a bojovali po boku Hitlera. Jejich pomoc Praze tuto zradu může maximálně mírně zlehčit, ale ne ospravedlnit.“

Podle politika je pomník vlasovcům bezprecedentním popíráním výsledků druhé světové války.

„A ještě horší je, že se na popírání dějin podílí někteří historici, tedy ti, kdo je mají vykládat tak, jak skutečně proběhly,“ napsal na závěr.

Pomník vlasovcům

Pavel Novotný, starosta městské části Praha-Řeporyje, oznámil svůj záměr o postavení pomníku vlasovcům. Jako odůvodnění dodal, že vlasovci přespali jednu noc právě v pražských Řeporyjích.

Ruské velvyslanectví zareagovalo a upozornilo Vládu ČR, že odhalením takové sochy by došlo k porušení závazků Prahy podle úmluvy o zločinech proti lidskosti. V souladu s chartou Norimberského procesu jsou totiž zločiny vlasovců kvalifikovány jako účast na válečných zločinech spáchaných nacisty.

Vlasovci byli sovětští občané, kteří se nechali v německém zajetí naverbovat do kolaborantské ozbrojené formace Ruská osvobozenecká armáda (ROA), která byla vytvořena nacistickým Německem.

Od začátku roku 1945 bojovala ROA na straně Třetí říše, na konci války se zúčastnila Pražského povstání, ovšem do kapitulace německé armády ve městě a do vstupu Rudé armády město opustila.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AMUt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína postupně vydává na trh 40 tisíc tun centrálně rezervního zmrazeného vepřového masa   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 05:39:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva obchodu Gao Feng (Kao Feng) 19, prosince v Pekingu prozradil, že v zájmu zajištění tržních nabídek během Nového roku 2020 a jarních svátků, čínské ministerstvo obchodu řídí místní trh a podniky s tím, aby zvětšily své zásoby a zajistily tržní nabídky potravin, olejů, masa, zeleniny, vejce, mléka a další životních potřeb. Dodal, že čínské ministerstvo obchodu od poloviny prosince postupně vydává na trh centrálně rezervní zmrazené vepřové maso.

Uvedl, že v zájmu zajištění tržních nabídek vepřového masa během svátků, čínské ministerstvo obchodu od poloviny prosince postupně vydává na trh 40 tisíc tun centrálně rezervního zmrazeného vepřového masa. Poté zvětší nabídky centrálně rezervního zmrazeného vepřového masa podle tržní situace.

Čínské ministerstvo obchodu už zahájilo systém denní kontroly a správy trhu s vepřovým masem, zejména o jarních svátcích, bude kontrolovat trh s životními potřebami ve 36 městech, včas vydá tržní informace a stabilizuje předpoklad trhu.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlovenský vlastenec odsouzen za citáty národních buditelů o Židech. Kdy to dorazí k nám?   
Pridal tk Pondělí 23 prosinec 2019 - 05:34:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento týden odsoudil soud v Pezinku vydavatele nezávislého časopisu Zem a vek T. Rostase. Rostas se údajně provinil tím, že zveřejnil článek Klín Židov medzi Slovanami. V článku Rostas citoval názory na židovskou menšinu z per předních slovenských národních buditelů jako Kolár, Hurban, Vojanský, Štúr a další. Tedy v období jejich života, kdy překvapivě byla mnohem větší svoboda slova, než v současné liberální demokracii. Nutno podotknout, že všichni zemřeli dávno před rokem 1945.

Soudce uznal, že Rostas sice tímto článkem nešíří nenávist k Židům, ale odsoudil ho za “hanobení národa” k pokutě 4000 EUR (asi 104 000 kč). Ve zdůvodnění soudce přidal několik perliček. Rostas se prý ztotožňuje s názory slovenských národních buditelů (!), a je prý nutný proaktivní přístup justice, aby se neroztáčela “spirála nenávisti”! Rostas stejně jako prokurátor se na místě odvolali.

Zdá se, že blížící se volby na Slovensku ponoukly tamější cizině sloužící “havlistickou kavárnu” k ofenzívě proti slovenským vlastencům. Kavárna je vyděšena především posilujícími preferencemi M. Kotleby a jeho strany a rostoucí aktivitou slovenských vlastenců na politickém a kulturním poli. To nezapadá do plánu globální finanční oligarchie na likvidaci evropských národů a bílé rasy jako takové.

Bude zajímavé sledovat jakou odezvu toto politické soudní rozhodnutí vyvolá na Slovensku, ale i v sousedních Čechách. Ozvou se na obranu svobody slova slovenského vlastence ti, kteří horovali za práva britského protiislámského aktivisty T. Robinsona? Budu pro čtenáře sledovat co udělají pánové B. Kuras, P. Hampl, A. Fišer, nebo E. Hrindová. Nebo se dámy a pánové muslimové kritizovat smí a Židé nikoliv?

Čeští čtenáři proto pozor! Pokud vaše děti právě probírají ve škole J. Nerudu, nebo K. Světlou, tak ať se k žádném případě nenechají vyzkoušet z této látky. Mnoho českých autorů se před rokem 1945 také vyjadřovalo kriticky k Židům a vašim potomkům by to mohlo přinést pěknou polízanici. Však víte, v liberální demokracii máte svobodu projevu, nikoliv ale po projevu! Ministr Hamáček z ČSSD již připravuje zákony, které umožní odsoudit nepohodlné vlastence za zločiny myšlení pod pláštíkem “předsudečné nenávisti”.

Jak to říkal Volter? “Když chceš vědět, kdo ti skutečně vládce, podívej se, koho nesmíš kritizovat”!

N. Lazar, Bratislava

Zdroj: https://ceskavec.com/2019/12/slovensky-vlastenec-odsouzen-za-citaty-narodnich-buditelu-na-slovensku-jde-do-tuheho-kdy-to-dorazi-k-nam

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2661 sec,0.0553 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,934kB