Pátek 27 prosinec 2019
Když se vám nelíbila Zemanova řeč, počkejte si na cizí státníky   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 15:48:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dovedete si představit, že po vánočním poselství kancléřky Merkelové by nespokojený lídr jedné z opozičních stran napsal, že pokud Němci chtějí slyšet opravdu věcný a státnický projev, tak ať si pustí 1. ledna prezidenta Macrona?

Anebo, že by polský nevládní politik vyzval ke sledování projevu prezidenta Putina, či slovenský opoziční předák upozorňoval na vystoupení premiéra Orbána? Zřejmě ne. Brzdilo by je elementární krajanství.

Ne však u nás.

Nic proti tomu, že opozice poselství našeho prezidenta vesměs „ztrhala“ obvyklými frázemi, že mu chyběla vize, která právě jim zřejmě nechybí, a proto tolik bodují u veřejnosti. Chvála se čekat nedala.

Z odsudků antizemanovsko-babišovské fronty poněkud vybočila twitterová výzva šéfky TOP 09 Pekarové, aby si zklamaní lidé počkali na projev sousední prezidentky Čaputové. To prý bude něco – tedy věcné a státnické, na rozdíl od nevěcného a nestátnického Zemana.

Mimochodem, zatím paní prezidentka verbálně nijak neohromuje, její vystoupení bývají souborem klišé a frází, která by Zeman právě kvůli tomu nikdy nevyslovil.

Ale což, lidé mohou poslouchat, koho chtějí, dokonce Trumpa či Corbyna, nebo starostu Novotného, když v nich vidí majáky pro svoji cestu.

Upoutávka předsedkyně TOP 09 na projev prezidentky Čaputové by však mohla mít nepříjemnou mezinárodní dohru. Pokud slovenská kontrarozvědka o svátcích bděla a nespala, jistě se teď už zajímá, kde Pekarová vzala onu jistotu, že projev paní prezidentky bude právě takový, jak se o něm vyjádřila. Je to jen soukromá věcně nepodložená domněnka? Anebo jistota díky agentům T0P09, kteří na místě zkopírovali poklady prezidentčina projevu? Nebo se do počítače paní Čaputové nabourali topkařští hackeři? To by ale byla ostuda jako hrom.

Prezident Zeman dobře ví, proč své nevizionářské, nestátnické a nevěcné řeči pronáší z hlavy, z vlastní.

Autor: Jan Dvořák |Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=740419

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTáňa Fischerová: nekrolog o Andělovi, nebo ďáblovi s andělskou tváří?   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 06:19:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý, kdo se stal hercem, je úžasný, dobrotivý, nadlidsky božský až na pár, co nepějí ódy na veřejnoprávní televizi a Evropskou unii. Ty nazýváme satany, nebo je ukřižujeme na Newsroom 24. Kdo vlastně byl ve skutečnosti Táňa Fischerová?

Prosím, jaký byla člověk uvnitř duše, co překrývala něžná tvář si udělejte sami

Se skladatelem Petrem Skoumalem (†76) má syna, který se narodil se postižený...

Byla jeho milenkou, narodil se jim postižený syn. Pak od syna utekla, ale Petr Skoumal ji vrátil zpět. Televize a Havlisti tvrdí, že se o něj láskyplně starala. Ale kdy?

1.Společně s Martou Kubišovou a Janem Kačerem řadu let moderovala televizní adventní koncerty, získávající nemalé prostředky na charitativní činnost.
2. Ve volbách v roce 2002 byla zvolena do Poslanecké sněmovny (volební obvod Praha) jako nezávislá za stranu Unie svobody-DEU.
3. Byla členkou Petičního výboru a Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.
4. Spolu s dalšími předkládala i zákon o registrovaném partnerství.
5. Následně v senátních volbách roku 2006 kandidovala neúspěšně za Hnutí Zelení do Senátu Parlamentu ČR na Praze 2.
6.Ve volbách do Sněmovny 2010 stála v čele kandidátky Klíčového hnutí.
7. Byla členkou správní rady nadace Vize 97,
8.členkou rady patronů přátel Hnutí DUHA, čestnou předsedkyní občanského sdružení Remedium (pro duševní zdraví),
9. prezidentkou ITI (české středisko mezinárodního divadelního institutu),
10.členkou Amnesty International
11. předsedkyní Českého helsinského výboru a nahradila Annu Šabatovou, která v čele výboru působila pět let.
12.Angažovala se za Kliniku a žádala tresty za útoky na Hate Free
13.podporovala okupaci České televize v roce 2000 Rumlem
14.žádala tresty pro každého, kdo bude kritizovat Romy, dále podporovala Člověka v tísni
15.byla pro migranty, aby nás poškodila, proto adorovala Halíka, který hlásal, že tady bují rakovina
16. tvrdila, že Romové mají právo na inkluzi a dávky

Vyjádření předsedkyně ČHV Táni Fischerové k jednání Senátu o integraci Romů

“Český helsinský výbor dlouhodobě hájí lidská práva, tedy i práva Romů. A jsme ve věci integrace jednoznačně pro inkluzívní přístup. Při tomto jednání někteří senátoři předvedli směsku nevědomosti, populismu a předsudků. Ukázali, že stále přetrvává nahlížení na Romy podle principu kolektivní viny”.

Podrobnější informace o jednání, stejně jako reakce Roberte Basche (ředitel Nadace OSF Praha - náš známý Soros a jeho fond) nebo Ondřeje Lišky (předseda SZ a bývalý ministr školství) naleznete v uvedeném článku informačního serveru Romea.cz.

Byla odnaučená kuřačka, jedla velmi málo maso a celý život žila v Praze, je napsáno na Wikipedii

Mnozí o ní tvrdili, že je "mimoň". Proč podporovala iniciativu "Ne základnám" a ProAlt, proč v jednom časovém úseku se stavěla na druhou stranu nikdy z věrohodných zdrojů bez různých frází a klišé nejde zdokumentovat.

Říká se o mrtvých jen dobře, ale gloriolu lásky?

A při tom všem a schůzích se úžasně starala (prý) o postiženého syna. Pracovala asi 60 hodin denně. Je na vás, abyste posoudili...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2941-tana-fischerova-nekrolok-o-anelovi-nebo-stvure-za-andlskou-tvarickou
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo se Čaputové nepovedlo   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 06:07:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštívila v pondělí v rámci předvánoční doby bratislavské azylové středisko pro lidi bez domova. Ve slovenském hlavním městě se 420 tisíci obyvatel nemá vlastní domov asi 4 500 lidí.

V průběhu návštěvy Čaputová uvedla, že je potřebné řešit otázku trvalého bydlení pro bezdomovce, protože to také umožní řešit jejich sociální a zdravotní situaci. Na slovensku je podle jejích slov nedostatek bytů a stát by se měl postarat o dostupnost nájemních bytů zejména pro mladou generaci. Čaputová ve středisku potom také roznášela polévku a hlavní jídlo. Záběry ze setkání prezidentky s bratislavskými údajnými bezdomovci ovšem ihned a zřejmě oprávněně vyvolaly kritickou odezvu. Podle kritiků zřejmě štáb prezidentky nevybral dobrý kompars, když na nejbližších místech seděli velmi obézní údajní bezdomovci a na památku si Zuzanu Čaputovou fotografovali chytrým telefonem. Nejhorší ovšem je, že akce paní prezidentky může mít negativní odezvu na ochotu lidí pomáhat skutečně potřebným.

Foto: Screenshot z návštěvy Čaputové ve středisku pro bezdomovce. Lidé zakroužkováním upozorňují na zlatý řetěz a telefon.

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTři oříšky pro Popelku – Multikulturní, neomarxistická analýza   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 06:03:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tři oříšky pro popelku jsou zcela genderově nevyrovnané a plné nezdravých stereotypů ;-)

Správná verze je, že popelka je transgenderová invalidní černoška, která se nechala přeoperovat na muže a přestoupila na islám.

V kamnech přestala topit, protože kamna mají uhlíkovou stopu. A tak nemá popel, který by třídila s hráchem a čočkou.

Navíc hrách a čočka jsou naprosto nepřijatelné, protože způsobují nadýmání a tedy přispívají ke globálnímu oteplení.

Holubi jsou sice v pořádku, ale je zcela nepřijatelné, že jsou bílí. To je zcela zjevná propagace rasistické ideologie. Obraz bílých holoubků je ve skutečnosti skrytým pozdravem bílých neonacistických skupin a znamená „White Power“. Pracovitost holubů je pak rasistickou urážkou, která má vzbuzovat dojem, ýe například Afričané nebo muslimové pracovití nejsou. Jde o zcela zřejmé propagování White Supremacy, bělošské nadřazenosti. A ta tedy rozhodně do neomarxistické multikulturní české televize nepatří!

Genderové stereotypy jsou v celé pohádce naprosto zřejmé. Popelka zametá popel a uklízí, což je zjevný genderový stereotyp a vnucování podřízené ženské role nebohým dívkám, které se na tuto pohádku snad dívají. Správně by měla Popelka symbolizovat otevřené role pro všechny ženy a dívky a proto by místo uklízení mohla například kydat hnůj nebo pracovat v kamenolomu. Kdyby v této pohádce všechny dívky a ženy viděly, že mohou zcela svobodně a nestereotypně pracovat v kamenolomu, tvůrci by tak přispěli k osvobození žen od jejich ponížené role „ženských prací“, když přitom ženy mohou klidně nosit kámen v kamenolomu, že? Pohádka tak namísto osvobození a práce v kamenolomu i nadále ženám vnucuje role uklízeček a kuchařek, do které je postavila patriarchální společnost mužských utlačovatelů, kteří si šovinisticky usurpují práci v kamenolomu a další podobné činnosti výhradně pro sebe.

Popelčina vášeň pro střelbu z kuše je také naprosto nepřijatelná, protože jde o výraz neonacismu, mužského šovinismu a bílé nadřazenosti. Zbraně musí být zabaveny, zejména všem slušným řádným občanům. Naproti tomu muslimům v no-go zónách nesmí být zabaveny ani granáty nebo kulomety, protože by šlo o urážku jejich náboženství.

Tanec na plese je jasný obraz zotročení žen v nenávistné společnosti ovládané mužskými primitivy a násilníky, kteří vidí v ženě jen sexuální objekt. Jasně je mužský primitivismus vidět ve scéně, kdy princ žadoní, aby směl vidět Popelčinu tvář, místo aby se jí třeba ptal na řešení kvadratických rovnic nebo alespoň na tempo tání ledovce v Grónsku.

Princ se pak naprosto nepřijatelně rozhodne na plese pro krásnou Popelku, přestože by si měl vybrat tlustou Droběnu (Helena Růžičková), protože takto jde o nepřijatelnou diskriminaci kvůli tloušťce. Droběna má tedy nárok na tučné finanční odškodnění. Je naprosto nepřijatelné, aby si muži vybírali ženy, které jsou hezké a líbí se jim. Musí si vybírat tlusté, hloupé, hádavé a ošklivé, jinak je to diskriminace a basta fidli. Droběna také ze zcela nepochopitelných důvodů prince neohlásí na #MeToo, přestože s ní tančil a dotýkal se jejího těla (!!!), aniž by od ní měl notářsky ověřený písemný souhlas.

Nebo si měl princ vybrat alespoň matku jedné z těch dvou přestárlých princezen, protože jinak se dopouští nepřípustné diskriminace kvůli věku. Kdyby si vybral tu jejich starou matku, mohl by se navíc stát prezidentem krásné multikulturní Francie, plné hodných, milých a tolerantních přistěhovalců.

Případně by si princ měl vybrat preceptora. Skutečnost, že tak neučinil je důkazem teroru, jakému jsou nebozí homosexuálové denodenně vystaveni ve zdánlivě tolerantní leč skrytě fašistické společnosti, kterou ve filmu reprezentuje celá ta xenofobní a nenávistná tlupa venkovských, zcela nevzdělaných primitivů na zámku i na statku, kteří neabsolvovali žádnou multikulturní inkluzivní školu ani ba ani nějaký genderově vyladěný kurs.

Na zámku i na statku zcela chybí knihovna Václava Havla o lavičce Václava Havla ani nehovořím.

Král a královna jsou naprosto nepřijatelní. Musí být nahrazeni postavami „Rodič na trůnu 1“ a „Rodič na trůnu 2“. Také není jasné, zda krále a královnu schválila Evropská komise, čímž se autoři filmu dopustili skrytého útoku na Evropskou Unii, protože nás chtějí táhnout na Východ, do náruče ruského cara Putina.

Ve filmu zcela chybí černoch nebo arab nebo romové. Využití Vladimíra Menšíka v roli Vincka rozhodně nemůže nahradit tento zásadní nedostatek, i když Vladimír Menšík sám o sobě kdysi v televizi prohlásil, že když byl dítě, tak se mu ostatní děti smály a říkaly mu negr. Což je také nepřijatelné, protože správně se mu ty děti měly smát a říkat mu „Afromoravák“. Vlastně se mu neměly smát, měly ho obdivovat, dělat za něj úkoly, dávat mu svoji svačinu, holky mu měly genderově nestereotypně nosit aktovku a podobně, aby mu vykompenzovaly útlak, kterému byli Afroafričané vystaveni před dvěma sty lety v době otroctví.

Skrytá narážka na Romy, uprchlíky a jiné nebělošské, utlačované a rasisticky ponižované menšiny v podobě princova koně (princův „grošák“) je zcela nepřípustná. Jeden z příslušníků extrémní pravice ve filmu maskovaný jako Vítek, princův kumpán, pak dokonce ve filmu ve scéně, kdy Popelka vezme princova koně a na něm ujíždí před svými pronásledovateli, vyřkne následující otevřeně rasistické a xenofobní věty „Váš grošák, princi. Toho se bojí i váš štolba, je s ní konec.“ Je zcela zřejmé, že „grošák“, který je zde ukázán v kontrastu s Popelčiným BĚLOUŠEM (!!!) je zjevná rasistická urážka některých menšin, například z oblasti Chánova nebo jiné již dnes multikulturní oblasti. Také jde zároveň o jen málo skrytou narážku na nebohé, pokorné, tiché a vděčné univerzitně vzdělané syrské uprchlíky, kteří k nám přichází ze všech koutů Afriky, aby nám vydělali svoji prací a svým fištrónem na důchody. Věta „Toho se bojí i váš štolba“ je jasnou snahou o podprahové vyvolávání ničím neopodstatněného strachu. Jediným plusem celé scény je, že Popelka si s hnědákem výtečně rozumí. Škoda, že spolu nemají multikulturní sex, jako například má jedna postava sex s kozlem ve filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Kdyby tak alespoň Popelka na čecháčkovské fňukání rasistického Vítka odpověděla hrdým zvoláním – Wir Schafen das!, dala by se tato scéna s výhradami přijmout. Tvůrci filmu mohli v této scéně udělat hezký, angažovaný film s pozitivním vlivem na odbourání rasismu a jiných předsudků. Že této možnosti nevyužili je o to smutnější, že šlo o koprodukci s německými filmaři a zařazení nějaké významné moudrousti v němčině se tak přímo nabízelo.

PS Samozřejmě si dělám legraci, jak jste asi pochopili. (Pokud nejste politik či politička. nebo z neziskovky, nebo z genderových či sociálních studií třeba Univerzity Karlovy nebo nějaké jiné podobné party momentálně zaostalých, jak by řekla Otíkova teta z Vesničky střediskové). Dělám si legraci. Ale ono to tak mnohdy již je i ve skutečnosti. Takže – nikomu to neříkejte, že si dělám legraci. Možná si to přečte někdo ze sluníčkářů a udělí mi čestnou profesuru Univerzity Karlovy. Nebo alespoň nějakou cenu Human Rights Watch za boj proti genderovým stereotypům a předsudkům a proti mužské tyranii. ;-)

Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak spáchat válečné zločiny - a vyváznout bez trestu   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 05:59:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump uvedl na Twitteru, že propustil ministra námořních sil. Hlavním důvodem je to, že ministr nedodržel Trumpovo nařízení ohledně Edwarda Gallaghera, člena elitní jednotky amerického námořnictva. Trump chtěl, aby Gallagherovi ponechali jeho hodnost u speciálních jednotek SEAL. Gallagher byl v roce 2017 obviněn z toho, že ubodal k smrti zraněného bojovníka Islámského státu (ISIS); také byl obviněn z dalších případů vraždy (školačky a postaršího muže), a poté z maření spravedlnosti. V červenci 2019 vojenský soud zprostil Gallaghera většiny obvinění, ale shledal jej vinným kvůli pózování s mrtvým tělem bojovníka, ubodaného k smrti.

Gallagherův případ se objevil na předních stránkách novin jen kvůli tomu, že se do případu vložil Trump. Jinak se takováto obvinění z válečných zločinů nebo „pochybení“ sice objeví, někdy dojde i k vyšetřování, ale poté v tichosti zmizí. Za posledních 16 let se nakumulovaly haldy zpráv o válečných zločinech, spáchaných v Afghánistánu a Iráku. Válka v Afghánistánu, kterou vedou USA a NATO, začala v roce 2001, zatímco válka USA s Irákem začala v roce 2003. Není snad den, aniž by v těchto zemích vojáci nespáchali nějaký válečný zločin.

Již 21. prosince 2001 OSN prošetřovala zprávy o „urychlené popravě vězňů následně po jejich zajetí“; ve zprávách z první ruky se uvádělo, že minimálně 2 000 vězňů Tálibánu bylo ve vězeňské pevnosti Qala-e Džangi poblíž Mazár-e Šaríf v Afghánistánu „udušeno nebo zastřeleno v kontejnerových vozech“. O události informovala organizace Lékaři pro lidská práva. V roce 2009 vyšlo najevo, že administrativa George W. Bushe zabránila jakémukoli vyšetřování tohoto zvěrstva. Ani jedna osoba nebyla za tento válečný zločin postavena před soud.

Co je to „válečný zločin“? Římský statut Mezinárodního soudního dvora - který vstoupil v platnost v roce 2002, ale byl vypracován již v roce 1998 - definuje válečné zločiny jako „závažná porušení zákonů a zvyklostí, platná v mezinárodním ozbrojeném konfliktu“. Patří sem útoky proti civilistům, útoky proti těm, kteří se vzdali, útoky biologickými a chemickými zbraněmi a útoky proti lékařským a kulturním institucím.

Římský statut staví na 100 letech právního precedentu, ustanoveného Ženevskými a Haagskými úmluvami. Statut neobsahuje žádné dvojznačné výrazy, které by měli odříkávat školáci v zemích, jež mají tendence vést války.

Mezinárodní trestní soud

Spojené státy nejsou stranou Mezinárodního trestního soudu (ICC). Pomohly ustanovit tento soud, ale poté změnily směr a odmítly spadat pod jurisdikci ICC. V roce 2002 americký Kongres schválil zákon o ochraně členů amerických ozbrojených sil, který umožňuje vládě USA „použít všechny dostupné prostředky“ k ochraně vojáků před prokurátory ICC. Článek 98 Římského statutu nenařizuje státům, aby vydávaly hledané osoby z třetí strany, pokud tyto státy podepsaly „imunitní“ dohodu se třetí stranou; americká vláda proto vyzvala státy k podepsání těchto „dohod podle článku 98“, aby poskytla svým vojákům imunitu před stíháním.

Obrovské množství důkazů o válečných zločinech, které spáchaly americké jednotky a jednotky, spolupracující s USA, v Afghánistánu a Iráku, dopadá na důvěryhodnost ICC. V roce 2016, po deseti letech vyšetřování, vydal ICC zprávu, která poskytla naději Afgháncům. ICC uvedl, že existuje „opodstatněný důvod“ pro další vyšetřování válečných zločinů, spáchaných různými silami v Afghánistánu - jako je Tálibán, síť Hakkání a vojenské síly Spojených států, společně s Ústřední zpravodajskou službou. Následující rok přišel ICC s detailnějším potvrzením možnosti válečných zločinů. Od té doby se začal zvyšovat tlak na žalobce ICC.

Nátlak na Mezinárodní trestní soud

Zdálo se, že v tomto bodě vše skončí. Trumpova administrativa však dala jasně najevo trestnímu soudu prostřednictvím Johna Boltona a Mikea Pompeo, že pokud budou projednávat případ proti zájmům USA, potom Trumpova administrativa půjde osobně po prokurátorovi a soudcích.

Prokurátorce Mezinárodního trestního soudu Fatou Bensoudové byla zamítnuta žádost o vstupní vízum do USA, o něž žádala s úmyslem vycestovat do USA a vystoupit na půdě OSN. To bylo varování pro tribunál. USA daly najevo, že nebudou jednat v rukavičkách. Nedlouho poté, v dubnu 2019, soud ICC prohlásil, že nebude pokračovat ve vyšetřování případů válečných zločinů proti Spojeným státům, ani žádným válčícím stranám v Afghánistánu. Soudní dvůr uvedl, že „nebude sloužit zájmům spravedlnosti“, a nebude pokračovat ve vyšetřování.

Trump na toto rozhodnutí reagoval slovy, že ICC je „protiprávní“, a - zároveň - že rozsudek ICC je „vítězstvím nejen pro tyto vlastence, ale i pro právní stát“.

Zaměstnance ICC toto rozhodnutí ICC vyděsilo. Horlivě se snažili rozhodnutí zpochybnit, protože se obávali, že pokud umožní, aby mafiánská taktika USA zabránila jejich vlastnímu soudnímu řízení, ICC ztratí veškerou špetku legitimity. V současné době to vypadá, že ICC je zaměřen hlavně proti nepřátelům Spojených států; neproběhlo žádné velké vyšetřování jakýchkoli sil, které jsou úzce spojeny se Spojenými státy.

Prokurátorka Mezinárodního trestního soudu ICC Fatou Bensoudová podala v červnu žádost v rámci těžkopádného systému ICC, čímž v podstatě podala protest proti rozhodnutí nepokračovat ve vyšetřování válečných zločinů v Afghánistánu. K výzvě prokurátorky Bensoudyové se připojily různé skupiny z Afghánistánu, včetně Afghánské asociace obětí rodin a Afghánské organizace forenzní vědy. V září bylo v předsoudní fázi uvedeno, že bude umožněno se proti rozhodnutí odvolat. Kancelář prokurátorky Bensoudové bude nyní muset shromáždit obrovské množství důkazů, které jí umožní se odvolat, což samo o sobě může trvat až šest měsíců. Je pravděpodobné, že Trumpova administrativa již začala tlačit na trestní soud, takže obavy zaměstnanců soudu budou mít dopad na odvolání, stejně jako tomu bylo poprvé.

Británie a Mezinárodní trestní soud

Hlavním spojencem USA v těchto válkách v Afghánistánu a Iráku je Spojené království. Nedávno byl ve Velké Británii odvysílán televizní program, poskytující děsivé důkazy britských válečných zločinů v Iráku. V roce 2017 soud ICC uvedl, že má „věrohodné“ důkazy o tom, že britské ozbrojené síly se v letech 2003 - 2009 dopustily strašlivých válečných zločinů - včetně vražd, mučení a znásilnění. Nyní, vzhledem k novým zjištěním programu BBC „Panorama“, soud ICC uvedl, že bude pravděpodobně tento případ znovu projednávat.

Není pochyb, že pokud bude britský případ spravedlivě posouzen, vyvolá mnoho otázek o hlavním partnerovi v těchto válkách, jmenovitě USA. Boris Johnson, současný britský premiér, prohlásil, že chce schválit zákony, které - stejně jako v USA - zaručí vojákům imunitu. Labouristická strana Jeremyho Corbyna však prohlásila, že naopak uvítá podrobné přezkoumání.

Žádný voják by neměl být nad zákonem. Ani ti, kteří poslali vojáky do bitvy. Žádné takové vyšetřování nevyžaduje zásadnější otázky.

Bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan označil americkou válku proti Iráku za „nezákonnou“. Nikdo, dokonce ani prokurátorka Bensoudová, nepředložil návrh, aby byl na lavici obžalovaných přiveden George W. Bush a jeho kabinet, a Tony Blair.

Pokud usilujeme o spravedlnost, není to jen na úrovni někoho takového, jako je Edward Gallagher; měli by to být jeho nadřízení z oblasti politiky, kdo by měl odpovídat na otázky nejen o různých válečných zločinech, ale o celé válce a zločinu jako takovém.

Vijay Prashad

How to Commit War Crimes—and Get Away With It vyšel 8. prosince 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8138-jak-spachat-valecne-zlociny-a-vyvaznout-bez-trestu.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDamašek zažaluje USA... a smysl?   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 05:45:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrské úřady se připravují na podání žaloby proti USA za drancování ropných zdrojů země, uvedla ve středu poradkyně prezidenta Bašára Asada Buseyna Shaaban.

„Úřady Syrské arabské republiky zkoumají možnosti toho, jaká právní opatření mohou být přijata na mezinárodní úrovni, aby podaly žalobu proti USA, protože ty kradou syrskou ropu a porušují suverenitu SAR,“ řekla Shaaban v rozhovoru pro libanonský televizní kanál Al Mayadeen.

Zdůraznila, že syrské území a ropná pole budou osvobozeny od americké i jiné přítomnosti.

Dříve americký prezident Donald Trump na pozadí vojenské operace Turecka v severovýchodní Sýrii stáhl většinu vojáků z regionu. Američtí vojáci zůstávají v malých číslech na jihu země a na východě, kde podle Pentagonu pomáhají místní kurdské milici „chránit" ropná pole.

Syrský prezident Bašár Asad uvedl, že USA prodávají ropu do Turecka ze syrských nalezišť, která zabavila.

Spojené státy a jejich spojenci provádějí vojenskou operaci v Sýrii od roku 2014 bez souhlasu syrské vlády.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AQsW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Časem pod záštitou EU všichni přejdeme na islám, ten je mnohem ekologičtější.“ Zahradil vyvolal muslimské prognózy   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 05:42:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
U příležitostí zimních svátků se místopředseda ODS Jan Zahradil věnuje patřičné slavnostní atributice, a to i vzhledem k současným trendům, které ovládají svět.

Na svém Facebooku politik sdílí článek o tom, jak Vánoce zničí planetu a v této souvislosti uvádí, že ty zpropadené Vánoce ruinují planetu a jsou prý „environmental disaster”, protože se jí moc masa, používá se moc nerecyklovatelného balicího papíru, kupuje se moc hraček z Číny a také se moc cestuje.

„A jestli máte umělý vánoční stromek (neznám nikoho takového), musíte ho používat aspoň 10 let za sebou, protože jeho výroba zanechává velkou uhlíkovou stopu,“ poznamenal poslanec s tím, že použití opravdových vánočních stromků zase plundruje evropské lesy.

Pak Zahradil přišel s varováním českého obyvatelstva, spojeným s tuzemskými kulinářskými vánočnými tradicemi.

„Zatím evropští environmentalisté nezaznamenali český kapří masakr, ale to je jen otázka času,“ podotkl politik.

A pak ironicky poznamenává, že s tím se musí něco udělat.

„Což takhle zařadit měření vánočních emisí CO2 do European Green Deal? A jestli 3 roky za sebou emise neklesnou pod nějakou arbitrární hodnotu, přijmout na to třeba nějakou směrnici...“ napsal zástupce strany ODS.

Jeho myšlenky inspirovaly uživatele sociální sítě k tomu, aby se vyjádřili.

„Měli bychom se složit a koupit těm fanatikům ostrov. Ať si tam žijí bez všech těch zbytečností, jako jsou auta, elektřina, Vánoce, maso atd. A hlavně ať se živí tím, že budou vyžírat a buzerovat sami sebe,“ poznamenala Marcela Voskerusová.

Další přišli i se smutnou předpovědí.

„Časem pod záštitou EU všichni přejdeme na islám, ten je mnohem ekologičtější,“ uvedl Přemysl Víška.

„Vánocům dávám rok, maximálně dva…“ napsal Luke Vojtěch.

„Islamizace Evropy zdárně pokračuje a mnoho mamlasů to ještě podporuje,“ poznamenal Nikolaj Krečev.

Před islamizací ČR varují i jiní

V polovině měsíce sociolog Petr Hampl upozornil na zprávy, které se týkají islamizace západní Evropy. Tentokrát publicistu zaujal článek „Obrácená kolonizace“, který zveřejnil Gatestone institute.

V daném materiálu je hlavním tématem muslimská přítomnost ve Francii. Mimo jiné se praví, že od roku 2012 si teroristické útoky islamistů vyžádaly ve Francii 263 životů. Dále se ve článku poznamenává, že 29. října 2019 zahájil čtyřiaosmdesátiletý veterán Claude Sinke střelbu na mešitu ve městě Bayonne v jihozápadní Francii a dva lidi zranil. To je jediný násilný útok proti muslimům ve Francii.

V reakci na tuto publikaci Petr Hampl na svém Facebooku uvedl, že ty novinky, nad kterými jsme před pár lety kroutili hlavou, mají dnes pro nás úplně jiný význam.

„Je totiž stále jasnější, že jdeme se zpožděním stejnou cestou a že spor je veden pouze o rychlost islamizace českých zemí. Ti, kdo před lety tvrdili ‚nechtějí k nám‘, ti stejní lidé dnes říkají ‚zvykněte si‘,“ uvedl Hampl

Zdroj: https://sptnkne.ws/AQsU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKe švédským důchodcům se přistěhují migranti   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 05:35:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Švédsku spustili neobvyklý integrační projekt – místní staří lidé a mladí žadatelé o azyl budou bydlet ve stejném domě. Podmínkou pro sestěhování je ochota vzájemně komunikovat. Informuje o tom Deutsche Welle.

Projekt SällBo ve švédském městě Helsingborg byl navržen tak, aby zbavil osamělosti starší lidi, a zároveň urychlil proces integrace příchozích cizinců do země. Za tímto účelem přestěhovali migranty do jednoho domu s důchodci. Budova má 31 bytů pro švédské důchodce a 20 pro zahraniční mládež od 18 do 25 let. A polovina bytů je určena pro přistěhovalce, kteří přišli do Švédska, když byli malí a bez doprovodu příbuzných.

Noví sousedé se zavázali, že spolu budou minimálně dvě hodiny týdně komunikovat a pomůže jim v tom speciální „sociální koordinátor“.

„Podobný způsob stěhování dosud nebyl praktikován v žádné zemi na světě,“ zdůrazňují tvůrci projektu. Upozorňují, že migranti ve Švédsku často nejsou ani v kontaktu s dospělými a staršími místními obyvateli. Často se zabydlují v oblastech, kde až 80 % obyvatel již tvoří migranti první a druhé generace. Předpokládá se, že společné bydlení jim pomůže lépe porozumět švédské společnosti. Mladí uprchlíci čelí ve Švédsku velkému počtu předsudků, a projekt pomůže lidem pochopit, že ne všichni v zemi se k nim chovají podezřele.

Dragana Čurovič, odbornice na integraci, se domnívá, že staří lidé se často cítí osamělí, i když se pravidelně setkávají s jinými důchodci. „Často se cítí vyloučeni ze společnosti, protože většina informací k nim jde buď od lidí jejich věku, nebo z médií,“ říká.

S projektem se zatím počítá na dva roky, poté se rozhodne, zda bude pokračovat, nebo budovu přestaví zpět na domov důchodců. Odborníci jsou přesvědčeni, že projekt budou kopírovat i v dalších švédských městech. „Dnes je ve Švédsku spousta lidí, kteří nemají s kým komunikovat,“ říká Christine Omanová, účastnice projektu. „Sedíme doma sami. Myslím, že takových projektů bude stále více.“

„Role Play“ o islámu

Dříve byli švédští školáci nuceni modlit se v rámci „Role Play“ o islámu. Vyučování proběhlo 20. prosince ve škole švédské obce Emmaboda na jihovýchodě země. Žáci se museli účastnit lekce náboženství, kde klečeli na modlitebních podložkách a uctívali Alláha v arabštině. Incident vyvolal pobouření na sociálních sítích, kde mnozí incident považovali za neobhajitelný a označili to za znamení islamizace.

Zdroj: Deutsche Welle, Sputnik
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína: podpora inovační spolupráce s Ruskem   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 05:28:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 23. prosince ruský prezident Vladimir Putin podepsal prezidentský dekret s cílem dále rozvíjet vztahy mezi Ruskem a Čínou rozšířením spolupráce v oblasti vědeckých a technologických inovací. Rusko uspořádá od roku 2020 až do roku 2021 rusko-čínský rok vědeckých a technologických inovací.

K tomu mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) dne 25. prosince uvedl, že obě strany využijí příležitosti roku inovace v oblasti vědy a techniky jako příležitosti k podpoře větší spolupráce mezi oběma zeměmi v oblasti vědy a technologie inovací.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHospodářské a obchodní konfrontace mezi Japonskem a Jižní Koreou ovlivnily jihokorejský průmyslový pilíř   
Pridal tk Pátek 27 prosinec 2019 - 05:26:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V červenci tohoto roku japonská vláda oznámila, že posílí přezkum a kontrolu tří typů polovodičových surovin vyvážených do Jižní Koreje z důvodu nespokojenosti s rozhodnutím jihokorejského soudu s tím, že japonské podniky musejí kompenzovat korejským dělníkům druhou světovou válku.

Závislost korejských společností na dovozu zmíněných tří klíčových materiálů je extrémně vysoká, dokonce i 90%. Ve dnech 2. a 12. srpna se japonská a jihokorejská vláda postupně rozhodly přesunout druhou stranu z „bílého seznamu", tím eliminovaly druhé strany z využití pohodlí obchodu své země. Vzhledem k japonským obchodním omezením jihokorejský prezident Moon Jae-in uvedl, že Jižní Korea přijme pevná opatření, aby se vypořádala s nepřiměřenou ekonomickou odvetou Japonska.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2364 sec,0.0708 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,887kB