Pondělí 30 prosinec 2019
Moje babička je staré ekologické prase / čuně / svině…   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 06:29:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moje babička je staré ekologické prase! Německá televize WDR natočila s dívčím pěveckým sborem malých školaček aktivistickou píseň, která zesměšňuje a uráží německé seniory a indoktrinuje německé děti k nenávisti a k pohrdání prarodiči! Přinášíme video s českými titulky! Když ruská kadetní škola natočila patriotickou píseň o strýčku Vovovi, to bylo křiku! Když ale německá televize natáčí písně, kde děti nadávají babičkám do ekologických prasat, tak je ticho po pěšině! V písni dětem vadí spalovací motory, SUV auta, motocykly a dokonce i vepřové maso! A na konci zaznívá výhrůžka od Grety Thunberg!

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/381905615

Německá televize WDR v pátek 27. prosince odvysílala v pásmu dětských vánočních pořadů “satirickou” píseň s názvem “Meine Oma ist ne alte Umweltsau” (Moje babička je staré ekologické prase). Do redakce Aeronetu se nám sesypaly žádosti, abychom se ke kauze vyjádřili a informovali o ní. Abyste si udělali představu, o čem tato píseň je, připravil jsem pro vás český překlad písně a video s českými titulky máte v úvodu tohoto článku.

Píseň nazpívala německá pěvecká akademie z Dortmundu, resp. její dětský dívčí sbor, který spolupracuje s WDR. Německé dívenky nahrály píseň, která zesměšňuje německé seniory a jejich zvyk jezdit a dopravovat se všude automobily a motocykly se spalovacími motory. Děti s v písni utahují i z chudoby německých důchodců, resp. z jejich snahy uspořit peníze na jídle, aby ty peníze potom mohli třeba dát dětem nebo vnoučatům, která potom chodí do škol, do pěveckých sborů, kde si potom z prarodičů takto utahují, asi na znamení vděku.

Tato dětská indoktrinace není v Německu nic neobvyklého, ve 30. letech minulého století byly děti také vychovávány k tomu, aby pohrdaly svými rodiči a prarodiči, pokud se nechtěli přizpůsobit nové době. Bohužel se zdá, že Němcům tenhle zvyk zůstal a zarostl pod kůži, protože zde znovu vidíme, jak jsou malé děti písničkou indoktrinovány k tomu, aby pohrdaly prarodiči, kteří řídí motorky, velká auta na fosilní paliva a kteří kupují vepřové maso, které je prý špatné, protože jeho produkce způsobuje vysoké objemy CO2, které prý ničí planetu a všichni se tak udusíme, jak hystericky varuje Greta Thunberg za mohutné mediální podpory světových médií, která ji dávají mediální prostor a publicitu.

Děti si vesele zazpívaly, že babička je ekologické prase / čuně / svině… nehodící se škrtněte

Místopředsedkyně Trikolory v ČR Zuzana Majerová Zahradníková si kauzy všimla, že v Německu se děti učí k nenávisti proti prarodičům a televize vysílají písničky, ve kterých děti zpívají, jak babička v SUV na cestě k lékaři přejede dva dědečky, kteří ke svému pohybu používají chodítka, resp. tzv. rolátory s kolečky. Někomu to může připadat vtipné, dětem asi určitě, ale na konci videa sami uvidíte, že se nejedná jen tak o nějakou písničku, ale o ekologickou propagandu na podporu Grety Thunberg. Výhrůžka, kde děti s upřenými pohledy hledí do kamery a simulují anglickou větu Grety Thunberg, že nedovolí, aby nám to prošlo, nahání doslova děs a hrůzu. Ta písnička je sice zfašizovaná a namířená tak, aby postavila děti a vnoučata proti rodičům a prarodičům, ale na konci ta výhrůžka od Grety Tunberg dává celé nahrávce úplně jiný a především politicky ukotvený rozměr.

Děti v písní nezpívají přímo o “svini”, jak se objevilo na českých serverech. Němci by museli místo Sau použít spíše Schwein, aby to byla “svině” v tom drsném a českém pojetí síly toho slova, i když ten rozdíl je i tak velmi malý a je na hraně. Děti tak zpívají o “čuněti”, resp. “praseti”, je to taková drobná nuance v překladu, i když velmi zásadní, protože nevyznívá tak drsně a vulgárně, každopádně to není omluvou pro producenta této písně, tedy pro německou WDR, která něco takového opravdu neměla natočit a už vůbec ne odvysílat.

Na konci písně je znovu odkaz na aktivistku Gretu Thunberg, že babička se prý polepšila, protože už nejezdí na motorce, ani v autě, ale plaví se na lodi, takže už není ekologické prase, resp. čuně. Tyto odkazy na ekologickou dopravu pomocí větru a plachet jsou jasnou ukázkou toho, jak indoktrinace působí na děti a garantuji vám, že z těchto dětí vyrostou tací ekologičtí fanatici, že je rodiče ani nepoznají a začnou se jich v dospělosti bát. Přesně takto to dopadne, když nepřítel, tedy globalisté, vychovají vaše děti a když rodiče posílají do pěveckých sborů své potomky, aniž by tušili, co a jaké písně je tam vlastně učí.

Ruské děti také nazpívaly píseň, ale ta má úplně jinou kvalitu

Když před dvěma lety poslankyně ruské Dumy za Jednotné Rusko Anna Kuvyčkovová natočila s kadety 44. Vojenského učiliště ve Volgogradu vlasteneckou píseň “Strýčku Vovo, jsme s Tebou!” a video se dostalo na internet, strhla se v západních médiích hysterická přestřelka o to, kdo více natočené video odsoudí, že prý ruská poslankyně indoktrinuje děti na podporu Vladimira Putina. Dva roky uběhly a máte teď možnost posoudit ruskou píseň nazpívanou kadety vojenského učiliště a píseň německých dívek z Dortmundu. České titulky písně ve videu níže zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/243482878

Hodnocení úrovně obou písní nechám na vás. Každopádně se ukazuje, že Německo v rámci své preciznosti nenechává nic na náhodě a děti jsou tvrdě idnoktrinovány i na kulturní frontě a v pěveckých sborech, které místo děl německých mistrů zpívají písničky, které si utahují z prarodičů a nadávají babičkám do ekologických prasat. Tohle samozřejmě vysílá signál, který ukazuje na pokročilost procesů ohledně rozhodnutí německé vlády razit elektromobilitu a obnovitelné zdroje, a to i za cenu fašizace procesů řízení na všech úrovních státu. Pěvecká akademie z Dortmundu ke kauze již vydala tiskové prohlášení:

Prohlášení Zeljo Davutovice, ředitele Dětského sboru WDR Dortmund

Z pohledu sborové akademie bychom chtěli komentovat video / píseň „Meine Oma“, kterou WDR 2 produkovala a vysílala s dětmi z našeho sboru. Když přišel požadavek s textem a písní z redakčního týmu WDR 2, děti a rodiče se mohli dobrovolně rozhodnout zúčastnit se projektu. Nebyl žádný nátlak a nikdo nebyl vykořisťován. Hnutí Fridays for future je hnutí založené na dětech a mladých lidech. Myšlenka satiry WDR, která se ohlédne za rokem, byla koncipována pro dětské hlasy, proto jsem souhlasil s redakčním týmem WDR 2.

Zúčastněným dětem bylo řečeno, co má parodie za úkol: pomocí nadsázky a humoru se zaměřit na konflikt mezi generacemi. Termín babička je součástí parodovaného textu kvůli původnímu textu „Moje babička jezdí na motocyklu krmit slepice“. Nejde o babičku, ale o nás všechny. Jako angažovaný hudebník bych se chtěl omluvit všem, kteří se cítí osobně napadeni, přestože jsme to klasifikovali jako satiru. V posledních letech jsme vždy projevovali největší respekt vůči starším občanům. V budoucnu to nechceme měnit. Naše mezigenerační práce dokumentují četné akce v domovech pro seniory.

Doufáme, že jsme k objasnění přispěli.

Zeljo Davutovic


Děti jako zbraň hromadného ničení starého světa, který se ještě řídil zdravým rozumem

Když nikdo nechtěl řešit emise CO2, když všechno selhalo, vyslali globalisté do boje Gretu Thunberg, školačku s fašizačními postoji. Děti přestávají v pátek chodit do škol, stávkují za ochranu klimatu v demonstracích v rámci hnutí Fridays for future, ředitelé škol jsou bezmocní, musí dětem absence povinně omlouvat, jinak by jim hrozilo odvolání z funkce. Nikdo se nesmí stávkujících dětí dotknout, ani se nesmí slovem otřít, jinak člověku hrozí doslova společenská exkomunikace.

V České republice se kauzou německých dívenek z Dortmundu zabývají jenom alternativní média a politici z alternativních stran. Procesy běží tak, jak o nich neustále píšu a mluvím v mých pořadech na SVCS. Naše děti jsou vychovávány za našimi zády proti nám, proti potomkům starého světa, který má ustoupit dětem nového věku a Nového světového řádu. Právě proto je ochrana vnitřního kruhu rodiny tak klíčová ve válce národů a vlastenců s globalizací. Když nepřítel vychová naše děti tak, jak předvádí dívčí pěvecký sbor z Dortmundu, s národem je konec. To video jako důkaz procesů je tudíž k nezaplacení.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponiDnes: Autoritářské státy prý vězní novináře. Robinsna a Assangeho nezmínili   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 06:16:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pojem „falešná zpráva“ se stal běžnou součástí politického slovníku. Spolu s jeho užíváním začal také růst počet novinářů, kteří se kvůli šíření takzvaných „fake news“ ocitli ve vězení. V roce 2019 poslaly mocenské elity různých zemí za mříže třicet žurnalistů, píšou na iDnes.

A jak už je u fake news zvykem, sdělili jen polovinu pravdy. Píšou o Turecku a Somálsku, ale ani slovo o tom, že v britském vězení umírá Julius Assange, ani slovo o Tommy Robinsnovi, kterého policie odvlekla v přímém přenosu, když natáčel demonstraci.

Opět ukázka prolhanosti Babišovo médií!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMusíme skoncovat s bankovním socialismem   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 06:13:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svět se topí v dluzích. Na našem společném futru máme napsáno mínus 255 bilionů dolarů. My, obyčejní človíčkové, naše rodiny, vlády a podniky v nichž pracujeme máme, až na vzácné výjimky, konta v hluboko červeném. Žijeme si nad poměry, utrácíme téměř třikrát víc než stačíme vytvořit.

Proč?

Inu, hlavně zásluhou prospěchářské štědrosti bank, které se řídí nepsaným zákonem globálního super-kapitalismu, že úvěr musí růst, nebo systém zahyne. Tempo růstu může klesat nebo stoupat, ale přítok peněz musí pokračovat až na věky. A to navzdory zkušenosti, že každá pijatika musí jednou skončit a ráno se probudíme s těžkou kocovinou.

Když jde našinec do bankovní pobočky, aby požádal o půjčku, dejme tomu sto tisíc korun, na koupi auta obvykle předpokládá, že banka má potřebné peníze v trezoru. Velice se mýlí, nemá, ale přesto je půjčí po té, co si ověří, že nejste flákač ani gauner. Odpovědný úředník vyťuká sto tisíc na počítači a přesune je na vaše konto. Čáry máry fuk! Od té chvíle dlužíte sto táců v opravdových penězích, které musíte vydělat, jakož i na úroky.

Mervyn King, bývalý guvernér Bank of England, vysvětluje tento postup –a jeho nebezpečí- v knize Alchymie peněz (The Alchemy of Money, 2016).

„Během dvacátého století vlády dovolily tvorbu peněz jako vedlejší produkt vydávání úvěrů, napsal. „Většinu peněžních zdrojů dnes vytvářejí soukromé instituce- banky. To je Achillova pata v řízení financí v naší společnosti.“

Podle některých odhadů banky plodí až 97 procent „oběživa“ v podobě elektronických fondů uložených v počítačovém systému. Bankovky a mince jsou jen tištěný či ražený symbol virtuálních peněz, které banky již daly do oběhu.

„Neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout zhroucení hospodářského růstu způsobeného rozšiřováním úvěru,“ varoval známý rakouský ekonom Ludwig Von Mises. „Jedinou alternativou je volba mezi časnější krizí následkem dobrovolného přerušení přísunu úvěru, anebo pozdější krizí a naprostého zhroucení peněžního systému.“

Co myslíte že udělají naši finanční vládci, když se octnou tváří v tvář rozhodnutí nést nepříjemné následky jejich jednání nyní, nebo je odložit na svatého Dyndy posílením úvěru na kreditních kartách a množením virtuálních peněz na počítačích? Vsadím se, že zvolí útěk dopředu a začnou vyrábět úvěry a peníze. Předpovídám, že jich budou velehory a na stále menší úroky a jednou možná zdarma.

Národní a centrální banky jako jsou Anglická banka a americká Federální banka patří soukromým vlastníkům, banksterům, kteří si z nich udělali dojnou krávu. Naplnilo se přání Mayera Amschela Rotschilda, zakladatele bankéřské dynastie, který řekl:

„Dejte mi pravomoc razit peníze a je mi lhostejné, kdo vládne.“

Svět je postavený na hlavu: ekonomika klesá, protože vězí v dluhové pasti a táhnou ji ke dnu splátky úroků, avšak banksteři jí předepisují stále víc úvěru! Přetlak peněz vytvořených ze vzduchu sílí.

Nejhorší na tom je, že ústřední banky vydávají elektronicky nové peníze aniž se starají o to, nač jdou. V tom je zakopaný pes. Přesněji řečeno jde o pohřbený zákon, který víc jak šedesát let dělal požární stěnu, firewall, proti riskantním půjčkám a bankovní spekulaci. Jmenuje se po svých iniciátorech Glass-Steagall Act (GSA). Americký Kongres jej schválil v roce 1933 po burzovním krachu, který způsobil Velkou depresi. Vytvořili jej demokraté éry Rooseveltovi a zničili demokraté éry Clintonovi. Uvažme, jaký ideologický skluz udělala strana jejímž posláním bylo hájit práci proti kapitálu! Skluz na, který doplatila a ještě doplatí. Skluz, který evropští sociální demokraté okopírovali a proto prohrávají volby v jedné zemi za druhou.

Ale zpět ke GSA. O jeho účinnosti svědčí skutečnost, že až do roku 1999, kdy byl zrušen, nenastala žádná peněžní krize. Banky směly vykonávat své tradiční poslání, brát vklady a zapůjčovat peníze jenom proti ověřeným zárukám . Spekulace na burze a půjčky s vysokým rizikem byly zakázány.

Stačilo necelé jedno desetiletí bez GSA, aby se vytvořila bublina pochybných a vysloveně hazardních půjček v nákupu nemovitostí, z níž vnikla finanční krize v roce 2008. Zavinila ji chamtivá ziskuchtivost velkých bank, které dlužní bublinu, subprime lending, vyvolaly. Vlády je „potrestaly“ tím, že vykoupily jejich dluhy, aby se „nezhroutila národní a světová ekonomika“. K tomu je nutno přičíst citelný pokles světového hospodářského růstu a hrubého národního důchodu. Sečteno tesařskou tužkou svět zchudl při nejmenším o deset bilionů dolarů. Zatímco banksteři si vypláceli tučné dividendy, obyčejným lidem nastala léta utahování opasků a oklešťování sociálních programů, jejichž důsledky mnozí z nás pociťují dodnes.

Uplynulo další desetiletí a světový finanční systém opět připomíná náklaďák s nitroglycerinem na silnici plné lavorů. Nevyhnutelně o nějaký drncne. Auto veze třaskavinu v lahvích ke katastrofě postačí, když se při nárazu rozbije jen jedna. Podobně se může složit zas jen jedna banka jako Lehman Brothers neblahé paměti, nebo bouchne dluh na automobilovém trhu, či zbankrotuje velký nadnárodní koncern a jsme zas na hrnci. Každý den můžeme číst ve Financial Times a Walltreet Journal předpovědi neodvratných finančních karambolů

Až se dluhová bublina praskne —krach jedné velké banky může přivodit dominový pád systému--- odborný tisk napíše, že jsme vstoupili do období ničení bohatství. Tuto špinavou práci odjakživa vykonávají dvě služky kapitalismu, deflace a inflace. Představte si jako statné a silné číšnice na Oktoberfestu v Mnichově, co unesou na každé paži šest mázů piva. Máte to? Prima. Tak si navíc představte, jak gruntují finance od sklepa až na půdu jen to praští, nemilosrdně a bezohledně. Zadlužený nebo ne, udělej stojku, obrať kapsy, ať je můžeme vyprášit.

Deflace snižuje ceny a zvyšuje skutečnou hodnotu dluhu, poptávka padá, což vede k dalšímu snižování cen a růstu dluhové zátěže. Zkrátka, jak zpívali Voskovec a Werich v letech třicátých minulého století , „všude plno zboží a nikde žádní kupci.“ Kdyby uhodil propad peněz, čemuž ekonomové nedávají velkou šanci, řekněme patnáctiprocentní, penzijní fondy, investované na burze, se vypaří, dluhopisy ztratí hodnotu a bankovní jistiny nebudou mít cenu papíru, na němž byly napsány. Měna posledního útočiště --pochybuji, že to bude dolar, vsadil bych spíš na švýcarský frank-- vyletí do stratosférické výše, neboť kdekdo, včetně států, se bude zoufale snažit s pomocí té vzácné měny uvolnit škrtící smyčku zadluženosti.

O inflaci by V+W mohli zpívat „všude plno kupců a nikde žádný zboží.“ Tu služku dobře známe, už jsme ji párkrát zahlédli, a prý si teď nasazuje čepec a uvazuje zástěru. Až vstoupí na scénu, čemuž ekonomové přisuzují pětaosmdesáti procentní pravděpodobnost, páni grandi si budou zapalovat doutníky tisícovými bankovkami, protože si za ně nic nekoupí. A my jakbysmet.

Vítězové a poražení byli určeni předem, tak to na světě chodí a bude chodit. Ledaže by nám, otrokům dluhu, konečně došla trpělivost. A příště, až hospodský přinese účet, bouchneme do stolu. Vzkřikneme hromovým hlasem BASTA, tuhle rundu zatáhnou banksteři.

Trvat na tom, aby příští účet platili ti, kdo dluhovou past nastražili, je na výsost správné a jedině spravedlivé už proto, že my jsme hradili předchozí útratu za krach realitních půjček v roce 2008. My, poplatníci, jsme se všichni museli složit a vysolit dohromady bratru počítáno deset bilionů dolarů. To je astronomické číslo, které má devět nul a vymyká se našemu chápání.

Človíčku, co si počneš? Nebo spíše, co můžeš udělat? Voskovec s Werichem zpívali: Každý k moři dopluje, někdo dříve, jiný později…My bychom si měli na stejnou melodii zanotovat:

Až ta bublina praskne,
doufejme co nejpozději,
když nemáš prachy v bance,
přežiješ krach snadněji…

A kdo neví, jak zabezpečit úspory, dobře udělá, když za ně koupí cihlu zlata, či pár diamantů, bitcoinů, anebo pozemek.

V obecné rovině to bude mnohem složitější. Britská Labour Party vidí řešení v bezodkladném zestátnění Národní banky a přidružených peněžních ústavů. Mnozí ekonomové zase spoléhají na dvě méně drsná opatření: postavit novou protipožární zeď mezi úvěry na podporu hospodářského rozvoje a spekulativními investicemi, a uložit bankám zákonnou povinnost mít ekvivalentní finanční rezervy pokrývající také jejich riskantní půjčky, za něž musí převzít odpovědnost.

Tak či onak, je třeba skoncovat s bankovním socialismem, v němž veškeré zisky náleží banksterům a všechny ztráty poplatníkům.

Když dopustíme, abychom museli příští rundu zase platit my, jsme hejlové na kvadrát a není nám pomoci.

To není panská rada, ale včasné varování.

Jan Vítek

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8142-musime-skoncovat-s-bankovnim-socialismem.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽebříček největších agresorů   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 06:10:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
30 let jsem musel papouškovat, že největší zlo přichází ze západu a nejlépe je na u nás východě. Nyní mám papouškovat pravý opak? Jste se zbláznili? Naopak, mám toho jednostranného pohledu plné zuby.

Jsem přesvědčen, že na konci roku 1989 byla hnacím motivem touha sdělovat a možnost číst objektivní pravdu bez ohledu, zda je příjemná či nikoliv. Dále podle mě, druhým hlavním motivem byl požadavek, aby vedení státu reálně zastupovalo zájmy většiny občanů. Tady trošku odbočím, ale jen trošku, protože tomuto tématu hodlám věnovat podrobněji jeden z budoucích blogů. Takže jen ve zkratce - zajímalo by mě, kým a jak by byl listopad podporovaný, pokud by existoval stroj času, který by přenesl aktivní účastníky do dnešní doby a pak zpět. Jde o následující: za bolševika byla nepřípustná kritika myšlenky socialismu, svobodně jste mohli jen jakýmkoliv způsobem nadávat na imperialisty. Kdo to nedodržoval, byl označen za občana torpédujícího skvělou pokrokovou myšlenku socialismu, protistátní živel, imperialistického agenta atd. Dnes můžete jakýmkoliv způsobem nadávat na Rusko a Rusáky a samozřejmě i na komunisty. Lidé s jiným názorem, případně lidé kritizující očividnou islamizaci, jsou okamžitě označováni jako Putinova úderka, extrémisté a nepřátelé světlých zítřků. Už to opět začíná mít dopad na zaměstnání dotyčného svobodně myslícího občana - viz situace ve Francii a např. na Slovensku, popsaná a dozdrojovaná v minulém blogu. Takže v bodě týkající se svobody nastala velká změna, že jo? A dále, lidé by se po výletu strojem času vraceli s vědomím, že ani nové elity nezastupují zájmy většiny, resp. (dle mého) zastupují mlčící většinu ještě hůře. Sorosova a Putinova úderka nechť vyčká do dalšího blogu, kde budou uvedena fakta příjemná i nepříjemná ...

Ale zpět k dnešnímu tématu. Připadá mi, že zesiluje snaha hrubě zkreslovat pohled na historii a to minimálně tím, že se budou uvádět jen a pouze aktuální ideologii poplatná témata - jen sebe oslavující a na druhou stranu jen Rusko dehonestující. Jenže svět není a nebyl černobílý a nepříjemná pravda je, že velmoci nejsou útlocitné, pokud prosazují své zájmy.

Můžeme začít aktuálním alcilotrem Ruskem. Zcela nepochybně mají bolševici na svědomí milióny lidských životů (převážně svých spoluobčanů), pokud budeme započítávat i bolševickou politikou způsobené hladomory. Můžeme i diskutovat, kdo je vlastně autorem koncentračních táborů určených odpůrcům režimu ... zda Stalin nebo Hitler. Dále můžeme vypočítat státy, které bolševici vojensky napadli nebo v nich na zfixlované "pozvání" intervenovali. Nemělo by jich být tak moc - obsadili část Polska, zaútočili na Finsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko, před zánikem východního bloku pak intervenovali v Maďarsku a ČSSR a na samém konci exportovali neúspěšně socialismus do Afghanistánu. Nejsem si jist, ale z hlavních agresí by to snad bylo vše - tedy 8. Nepočítám státy, kterými prošla Rudá armáda při pronásledování Němců, ale které po skončení války opustili. Výsledkem bylo, že ani v době největší slávy neměli základny ve všech svých satelitech - prezident Tito je do Jugoslávie nepustil, Ceaușescu do Rumuska taky ne, v Polsku Jaruzelski nechal preventivně vyhlásit mobilizaci, když hrozil scénář ČSSR-1968 a Sověti couvli. V nové době mají Rusové tuším tři vojenské základny mimo své území. Bolševikům nelze přičítat podíl na rozpoutání 1. světového masakru, protože v době zahájení 1. světové války bolševici ještě jako státní síla neexistovali. Naopak je možné diskutovat proč a za jakým účelem Německo poslalo Lenina do Ruska, nad kterým pak zřejmě ztratili kontrolu. Nezodpovězenou otázkou navždy zůstane, zda by bolševici vůbec vznikli, pokud by k nim nebyl Němci exportovám Lenin. Dále si myslím, že nemohou být označeni za autory vraždění v průmyslovém měřítku. Toto prvenství nepochybně patří Němcům. Pokud vím, tak Rusové nepřišli s doktrínou "rozšíření životního prostoru" na západ a s požadavkem vyvraždit původní obyvatelstvo, příp. si jej zotročit.

Německo - tahle parta byla u začátku obou světových válek, co se týče napadnutých zemí můžeme konstatovat následující: vojenské obsazení Rakouska a České republiky, napadení Velké Británie, útok a obsazení Polska, Dánska, Belgie, Nizozemí, Lucemburska, útok na Francii a okupací její cca poloviny, útok na tehdejší Sovětský svaz, obsazení Litvy, Lotyšska, Estonska, útoky německé Rommelovy armády v Africe. Jak jsem již uvedl, jsem přesvědčen, že Němcům patří autorství k průmyslovému vraždění a hlavně následné likvidaci mrtvol. Dále historické prameny odhalují Německou snahu získat "nový životní prostor" na východě, kdy s původním obyvatelstvem se moc nepočítalo. Můžeme tedy konstatovat, že Německo bylo u zrodu 1. světové války s počtem mrtvol min. 37 mil. , u zrodu 2. světové války s počtem mrtvol 72 mil. Němci prokazatelně napadli min. 14 zemí, počet civilních obětí se nedopočítáme, jsou nepochybně autoři průmyslového vraždění a vlastní licenci na "holokaust".

USA - tady to je taky zajímavé. Nezpochybnitelným faktem je, že Američané nejsou původní obyvatelé území USA. Tím původním obyvatelstvem byli indiáni, kteří už dnes jaksi ve větším počtu nejsou. A pokud si někdo myslí, že svou zemi dobrovolně odevzdali a šli se zastřelit, pak se mýlí. Formálně vznikly USA r. 1776, ovšem lidé, kteří se prohlásili za Američany tam již pár let žili. Z toho důvodu je těžké určit, kolik původních obyvatel povraždili Američané. Wikipedie uvádí velký rozptyl v počtu indiánů na území celé Ameriky ... 2,5 až 100+ mil, přičemž tatáž wikipedie uvádí na konci 19. stol počet pouhých 250 000 indiánů. Každopádně tvrzení, že Američané se podíleli na holokaustu indiánů nebude lživé. Možná se v blízké době dočkáme nějaké zpřesňující rešerše od tureckého prezidenta. Ale co bylo, to bylo ... V moderní době jsou USA prvním státem, který použil dvě atomové bomby na civilní obyvatele s počtem de-facto okamžitých civilních obětí cca 250.000. Z těch dalších mediálně známých agresí můžeme jmenovat válku ve Vietnamu s použitím napalmu, válku se severní Koreou (tady nutno říct, že se jedná o zadržení SK po vpádu na jih), Nikaragua, Honduras, Irák, Libye, Afghanistán, Somálsko, Sýrie ... podrobnější výčet můžete nalézt zde: https://www.euserver.cz/articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx a zde: http://novysmer.cz/index.php/ze-sveta/1977-zahranini-agrese-usa Nesmíme zapomenout ani na akce, které by bez USA neproběhly jako např. bombardování Bělehradu a krvavý převrat na Ukrajině nebo blokády a izolace, které dopadají nejvíce vždy na civilní obyvatele, viz Kuba a naposledy Venezuela. Můžeme přidat i počet zahraničních základen s vojáky USA, kterých je dle Wikipedie cca 800.

Zajímavé by taktéž bylo srovnání, jak se žilo místnímu obyvatelstvu po exportu socialismu a na druhou stranu po exportu demokracie. Nevím jak Vy, ale já si po exportu socialismu nepamatuji hospodářsky rozvrácené země, ale země bez žebráků, kde se mohutně budovala infrastruktura, relativně soběstačné a s všem dostupnými nezbytnými životními potřebami ... pravda s nemožností kritizovat režim se všemi důsledky a nedostatkovým moderním zbytným zbožím. V případě exportu demokracie pak vidím postup dle šablony - rozvrátit zemi, dosadit někoho, kdo podepíše prodej všeho cenného a následné tvrzení, že drancování probíhá podle demokraticky uzavřených smluv. V případě Sýrie a ropy na jejím území se už ani neobtěžují předstírat uzavření nějaké smlouvy na těžbu.

Za této situace označit nejmenšího agresora ze tří uváděných za největší zlo je chucpe. A nic na tom nezmění ani výkřiky pornoherce a jiných, že byl chvíli nedostatkový toaletní papír. Fakta hovoří jasně - svatý není nikdo, krev na rukou mají všichni, otevřít vážnou diskuzi, kdo je větší gauner znamená riskovat zjištění, že na straně, kde bylo nepochybně více občanské svobody je ovšem na rukou vice krve a násilí.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8141-zebricek-nejvetsich-agresoru.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDekadence aktivistky Nory z ČT vrcholí, až to ani vtipné není. Nezbyla Kolařovi plachta?   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 06:04:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aktivistka Nora Fridrichová sdílela na Štědrý den na FB VEŘEJNOPRÁVNÍHO POŘADU 168 hodin multikulturně a promigračně agitační "vtip" o betlémě.

Udělala ze sebe kašpara, ale viní tím "dezinformační" weby a přeje nám víc humoru!


Nezbyla Kolářovic rodině z provokací proti Rusku nějaká plachta? Ať ji kdyžtak půjčí Robertu Zárubovi, protože něco tak smutně groteskního jako je Nora Fridrichová se ani v redakci zpravodajství a publicistiky ČT jen tak nevidí. Sama špatným ač uvědomělým vtipem šlápla do exkrementu, který dále sama rozmazává. Ale za všechno mohou pochopitelně "dezinformační" weby, nenávistné komentáře a nedostatek humoru běžných lidí.

Srandy kopec. Od StarDance, přes účast na demoškách až po aktivismus na FB 168 hodin

Tak se možná vysvětluje i krok Nory Fridrichové, kterým v rámci svého PR vkročila do StarDance nebo na na podium protivládní demonostrace. Srandy kopec, což diváci náležitě ocenili.

Na Štědrý den Nora Fridrichová sdílela na facebookovém účtu VEŘEJNOPRÁVNÍHO POŘADU 168 hodin multikulturně agitační "vtip" "Betlém bez Židů, Arabů, Afričanů, uprchlíků a svobodných matek," kde na obrázku byl betlém pouze s oslem, krávou a ovcí. "Přejeme krásné vánoce všem lidem dobré vůle," napsal pořad se srdíčkem (předpokládám havlovským) na konci.

Na to se proti této fake news (argumenty o minimálně zavádějícím vyznění "vtipu" lze dohledat na webu) a evidentní multikulti propagadně (jež pro ČT není žádnou novinkou) strhla proti Noře lavina... Někteří uživatelé jízlivě psali, že na obrázku zůstala akorát Nora, Marek Wollner a jejich věrný divák. Já jsem reagoval, že by mě zajímal obrázek redakce zpravodajství bez manipulátorů, dezinformátorů, indoktrinátorů, propagandistů, lhářů a popletů a la "3x bývalý prezident Andrej Babiš".

Co uděláte, když šlápnete do hovínka? Utřete ho, nebo rozmažete?

Načež Nora po šlápnutí do exkrementu, obrazně řečeno, tento ještě rozmazává - na místo, aby přiznala, že přestřelila. Inu, kde chybí intelekt, ani politická uvědomělost nepomůže.

Na vlnu negativních reakcí a poukazování na manipulaci, agitku a zavádějící "vtip" Nora reagovala následovně: "Vtip s prázdným betlémem koluje po světě už několik let. Když jsem ho na Štědrý den umístila sem, chvíli se nic nedělo. Poté se ho "ujaly" dezinformační servery a na této zdi se začaly vršit negativni, často nenávistné, vulgární a výhrůžné komentáře. Protože vtip se vysvětlovat nemá, jen stručně: Marie jako svobodná matka - Josef nebyl otcem jejího dítěte. Uprchlíky se s Marií stali po narození Ježíše, když prchali před Herodesem do Egypta. Arabové, Afričani - jeden ze tří králů Baltazar je přezdíván jako král Arábie, případně král Etiopie. Do roku 2020 přeji nám všem méně lží, méně nenávisti a více humoru. Nora."

Tedy, Nora si po letech všimla vskutku trapného vtipu, který využila na Štědrý den k tomu, aby si kopla do většinové české populace, která je známa svým střízlivým pohledem na migrační invazi, nikoliv na soukromém účtu - ale na účtu VEŘEJNOPRÁVNÍHO POŘADU. Ta, která aktivisticky pokřikuje z podia při protivládních demonstracích (oficiálně Koncert pro budoucnost), prvoplánově šíří nenávist a rozděluje společnost na Štědrý den. To by nevymyslel snad ani Kazatel a zosobněná pýcha a arogance jménem Halík.

A za všechno samozřejmě mohou "dezinformační" weby a zlé komentáře uživatelů. A co Putin a čínští agenti, Noro? Na ty si zřejmě nevzpomněla. No nevím, pokud zbyla Kolářovic nějaká plachta, myslím, že by bylo dobré ji půjčit Robertu Zárubovi... To zas budou mít tajní influenceři, kteří pro ČT vylepšují její "nezávislý", "vyvážený" a "nepostradatelný" obraz, práce vyše hlavy...

Pro připomínku ještě pár Nořiných "zářezů" z nedávné doby, o nichž jsem psal:

Koncert ČT 17/11: Šídlo volal po skandování Havla a zvonění klíči. Nora fail jak StarDance

Veřejnoprávní novinářka Fridrichová aktivistkou. Lobbuje za EU po boku neziskovky

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=740579
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA co tak "koncentrační" domovy důchodců pro staré?   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 05:59:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není rozdíl mezi výkřiky, že za všechno mohou Židé, a mezi nazýváním babiček ekosviněmi. Už schází jen výzva, aby ti starší nesměli volit, a byli deportováni do uzavřených domovů důchodců.

Bůh ví, že jsem nechtěla. Zejména v čase vánočním. Ale musím. Možná jsem totiž taky ekosvině. Neb už jsem babička. Pro levné maso nejezdím, ale k doktorovi ano....

Je to skandální důkaz cílené výchovy k mezigenerační nenávisti v Evropě. Hovořím o nahrávce dívčího sboru při německé veřejnoprávní (!!!!!) televizi WDR, regionální stanice v Dortmundu, v níž školačky ve věku kolem deseti let zpívají: „Moje babička řídí motocykl, každý měsíc projezdí 1000 litrů super, moje babička říká, že motocykl je super, opravdu cool, používá ho v domově důchodců, jako invalidní vozík. Moje babička je stará ekosvině. Moje babička jede k lékaři v SUV, k lékaři, pak si jede koupit maso, protože je ve slevě a nestojí skoro nic, moje babička je rafinovaná, moje babička je stará ekosvině“.

Tu píseň musel někdo složit, otextovat, nahrát, a rozhodně to nebyly ty holky, ale nějaký dospělý blázen. Ale to si kdysi mohl někdo myslet třeba i o Hitlerovi. Takže viníky jsou autoři textu, sbormistr a veřejnoprávní televize. Což je po textu oné písně druhý šok. Nic na tom nemění fakt, že už to televize stáhla po mnoha tisících protestech diváků.

Ptám se na něco jiného – jak to, že už nemíří do Německa protestní nóty všech velvyslanectví členů EU? Jak to, že nekřičí všechny neziskovky, které mají v programu boj proti diskriminaci? Jak to, že v Německu nepadají ve veřejnoprávní televizi hlavy? Jak to, že vůči starším ženám v pozici babiček už nepadají omluvy?

Protože se to nehodí do krámu? Nebo právě naopak - protože se to hodí do krámu? Komu? Těm, kteří tentokrát sice ne pod hnědou, ale zelenou vlajkou, chtějí uchvátit Evropu, zavést scestné zákony proti zdravému rozumu, přikázat všem svou jedinou pravdu, i kdyby to byla lež (to už tady opravdu dlouho nebylo), skutečnou pravdu opět zakazovat nebo dokonce trestat (!!!)? Vidíme už dlouho snahu popřít vše, o co Evropa už několik desítek let těžce bojuje – o společnost založenou na rovnosti, úctě k člověku, k právu a k základním evropským hodnotám. Ale nejde to evidentně tak snadno tyto pilíře porazit. Proto ti "(nejen) mladí a neklidní" potřebují odstranit všechny, kteří jim v tom překážejí. Zejména starší a zkušenou generaci, která v řadě zemí včetně naší zažila totalitní režim, a proto ví „o co go“. A v tom zbavit se překážejících jim není nic svaté. Doslova. Evidentně ani láska ke svým prarodičům. Nebo i tu už mají zakázanou? Nebylo by to poprvé – i sovětská propaganda vytvořila hrdinu z Pavlíka Morozova, kterého proto, že měl podle soudruhů udat svého otce úřadům, dávala mladým za vzor.

Budou dnes hrdinové ti mladí, kteří budou svou babičku, a možná i mámu, označovat za ekosvini? A pak možná i bez toho eko? Probůh…

Nazvat svou babičku ekosviní je prostě už tak silné kafe, že víc se odkopat to, o co v Evropě dnešních dnů vlastně ve skutečnosti běží, nemohlo. Proto možná to téměř ticho po pěšině, protože budoucí rádoby vůdci si uvědomili, že toto prostě někdo v tom Německu přehnal. A to tak, že se jim to těžko bude žehlit, a těžko se jim bude říkat do mikrofonů, jak jim jde o dobro a nic než dobro. O nějakém smíření, kterého měl kde kdo o vánocích plná ústa, se pak nedá mluvit vůbec. Od onoho zpěvu jsou slova o smíření karikaturou. A snahu označit tu píseň za satiru snad nemůže myslet vážně nikdo soudný. Proto také byla stažena – vlna odporu se vzedmula v podstatě hned. Není divu.

Ne, v Evropě dnes nejde o žádné smíření. Nejde o žádné obecné dobro. A nejde vůbec o Evropu. Jde o cílené a systematické budování nenávisti mezi generacemi, z nichž ta mladá si myslí, že snědla všechnu moudrost světa, a starší je odkazována na smetiště dějin. Vytváří se jen jedna pravda, a vše, co je s ní v rozporu, je ihned napadáno, označováno za lež, jsou dehonestováni všichni, kdo si dovolí říct něco jiného. Ano, tak to přesně dělali soudruzi. Jak osvěžující je proto zpráva z těchto dnů, že australský premiér poslal Gretu tam, kam patří – do školy. A odmítl ji brát vážně. To jen my jsme ještě nedostali rozum.

Je na místě otázka, jak má tato výchova k mezigenerační nenávisti a pohrdáním zkušenostmi dříve narozených skončit? Mezigenerační „válkou“? Odsunem starých do uzavřených domovů důchodců? Odebráním práva volit lidem nad šedesát? Volební právo naopak rozšířit na mladé šestnáct plus? A Evropu rozbroji a hráním si na spasitelku světa oslabit? Ani to nelze vyloučit – jde-li o byznys velmocí, jde všechno stranou.

Ale vraťme se k textu té písně - jak probůh mohly ty dívky zpívat o své babičce jako o ekosvini? Vždyť každá nějakou babičku má! To ji tak nenávidí? A to, o čem zpívá, si skutečně myslí? Že jí to dovolí tu otřesnou urážku vypustit z úst? Nebo ji někdo tuto nenávist vnucuje? Takto přesně ale začala druhá světová válka. Cíleným budováním nenávisti k určité skupině lidí a vymýváním mozků těm tzv. vyvoleným s přesvědčením, že oni jsou přece něco lepšího. Dnes to míří na mladé. Snadná to kořist pro kde koho. Ne proto, že jsou hloupí – ale proto, že nemají zkušenosti, a ten piedestal si velmi užívají. Lépe demonstrovat, než se učit a pracovat. A ještě být za hrdinu doby. A kdokoli zahraje na tu notu, má je „doma“. Svatá prostoto...

A co na to právo? Kdyby něco podobného, jako se ocitlo v oné písni, zaznělo u nás, můžeme uvažovat o naplnění trestného činu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod (§ 356 trestního zákona), který je definován takto: „Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta“. Protože ten celý text je o podněcování nenávisti. Určitě i v Německu mají nějaký takový paragraf, a neměli by se bát jej uplatnit – ne proti těm holkám, ale proti autorům té písně a těm, kteří ji pustili do veřejnoprávního éteru. O zásahu do osobnostních práv nemluvě – tady by stačilo několik žalujících babiček, kterých se označení dotklo.

Zákony jsou tu totiž od toho, aby chránily slušné lidi. Ti, co nazývají své blízké ekosviněmi, nejsou slušní lidé. Jak je necháme tyto urážky beztrestně křičet, za chvíli je budou křičet z těch pódií do mikrofonu. A za nimi skutečně nemají s tímto slovníkem a s cílem vytvářet nenávist namísto vzájemné úcty co dělat.

PS:

Babi, která jsi tam nahoře na nebesích, byla jsi báječná, obětavá, pracovitá a moudrá žena, která mi do života dala strašně moc. Tento blog proto věnuji Tobě - s úctou a láskou - Jana

Jana Hamplová

Zdroj: http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=35531
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDěsivé! Vánoční rvačka o betlém: Česká televize ho ukazuje bez Židů a Arabů. Extremismus, nebo jen zvrhlý vtip? Církev zvažuje žalobu   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 05:49:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Propojení Vánoc a imigrace je obludné, míní kritici a nabízejí řešení. Proč nás straší angažovaná Nora?

-------------------

Betlém bez Židů, uprchlíků, Arabů, Afričanů a svobodných matek? Tým kontroverzního pořadu 168 hodin České televize zveřejnil obrázek, ze kterého mrazí. Počin vyvolal bouřlivou diskusi na sociálních sítích a znovu rozvířil debaty o politické angažovanosti České televize. Církev zvažuje žalobu.

Betlém, který uveřejnila Česká televize na facebooku pořadu 168 hodin, je prázdný, tedy údajně bez “Židů, uprchlíků, Arabů, Afričanů a svobodných matek“.

Označení panny Marie za svobodnou matku je až děsivé a podle posledních informací zvažují církevní kruhy ostrý protest.

“Takové projevy extremismu považujeme za neslýchané a je to o to horší, že je pod nimi podepsána Česká televize,” řekl redakci Arfa.cz zdroj z okolí kardinála Dominika Duky. Kardinál se nyní soudí kvůli divadelnímu představení, kde byl znázorněn Kristus, znásilňující muslimku.

Také propojení svátku Vánoc s imigrantskou krizí by snad bylo možné si představit u nějaké extremistické organizace, ale pokud tak učiní Česká televize, běhá z toho mráz po zádech. V tradičním Betlému navíc ani nemá být žádný uprchlík (Marie s Josefem nebyli na útěku). To, čeho jsme svědky, je ideologická motanice s ambicí být angažovaným žertem.

Kodex říká NE

Každopádně pro tyto případy platí v České televizi kodex, nedávno vydala pro své zaměstnance – a především moderátory a redaktory. V případě jeho nedodržení hrozí okamžitá výpověď:

Bod 1. Cokoli, co publikujeme na sociálních sítích, nesmí ohrozit důvěru v nezávislost a vyváženost vysílání České televize.

Bod 7. Pozor na používání vtipu, ironie, sarkasmu nebo nadsázky. Vyjádření nemusí být správně pochopena.

V kodexu není nikde zmínka o tom, že by naivita nebo neznalost byly omluvou pro nežádoucí aktivitu redaktorů (a zvláště moderátorů) na sociálních sítích.

Otázka, jaké národnosti a vyznání jsou postavy, zobrazené na tradičním betlému, je určena spíše historikům. Obecně se má za to, že například slavní tři králové, kteří bývají součástí betlému, byli Peršané. Na tomto území kdysi velkém skoro jako Evropa se dnes rozkládají státy, které byly obětí amerického projektu s názvem Arabské jaro, který uvedl oblast v chaos, jejímž důsledkem je imigrantská krize.

Moderátorka pořadu České televize 168 hodin Nora Fridrichová je mnohými považována na politickou aktivistku, účastní se protivládních demonstrací Milion chvilek, je propagátorkou imigrace a Evropské unie.

Mnozí se domnívají, že nadstandardní osobní vazby moderátorky Nory s vedením České televize by neměly být omluvou pro její politickou angažovanost. Diváci by si mohli snadno splést Noru-moderátorku, jako znají z údajně “objektivní” televize, s Norou-aktivistkou, kterou vídají na protivládních demonstracích.

Jak praví vtipný klasik: “Nelze ležet v posteli s manželkou a přitom osahávat kolegyni na vedlejší posteli.” Manželkou je zde míněna “nezávislá” Česká televize a kolegyní je myšlena politická angažovanost redaktorů.

Betlém České televize trochu jinak

Na extremistický betlém České televize reagoval mimo jiné politik Martin Konvička: “Pokud si někdo myslí, že tuto zhovadilost nezle překonat, tak lze.

Dovolil jsem si betlém České televize doplnit. Jak by vypadal, kdyby tehdy znali vegany a aktivistku Gretu? Skončila by i kravička s oslíkem a ovečkou, vzhledem k dnešnímu tažení proti uhlíkové stopě zvěře.”

Velmi vtipně extremistický betlém České televize shrnula nezávislá komentátorka Karolína Stonjeková. Nechala u jesliček krávu, osla a ovci, a doplnilaho popiskem:„Betlém složený z redaktorů pořadu 168 hodin“.

Zdroj: https://www.arfa.cz/desive-vanocni-rvacka-o-betlem-ceska-televize-ho-ukazuje-bez-zidu-a-arabu-extremismus-nebo-jen-zvrhly-vtip-cirkev-zvazuje-zalobu-propojeni-vanoc-a-imigrace-je-obludne-mini-kritici-a-nabizeji-re/#.Xgi0ckxFw2w
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Čínský zázrak" přispívá k vymanění světa z chudoby   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 05:40:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak jíme v oblacích? V roce 2019 bylo v Číně na internetu populární video, na kterém celá rodina sedí spolu u oběda, je obklopena oblaky, a užívá si vzdálené scenerie hor a teras. Toto místo se nachází ve vesnici Ganjiagou (Kan-ťia-kou) v kraji Aba (A-pa) v čínské provincii Sichuan (S'-čchuan). Vzhledem k vysoké nadmořské výšce a horám na pozadí se zdá, že zdejší vesnice jsou v oblacích. Poté, co úředníci pro práci v oblasti likvidace chudoby zveřejnili toto video na internetu, zdejší zemědělské produkty přilákaly hodně zákazníků a návštěvníků, díky tomu se vymanilo 109 lidí z 26 rodin v celé vesnici z chudoby.

V roce 2019 se v Číně událo mnoho takových skvělých příběhů o vymanění z chudoby. Čína v letošním roce znovu dokončila úkol vymanění více než 10 milionů lidí z chudoby, podle předpokladu se chudoby zbavilo více než 95 % chudé populace a více než 90 % chudých okresů. Čína zahajuje závěrečný sprint k odstranění absolutní chudoby a k všestrannému vybudování mírně bohatého společenství.

Při likvidaci chudoby je těžké dosáhnout tak brilantních výsledků. Podařilo se to díky čínskému politickému režimu a obrovskému čínskému ekonomickému základu 40 let probíhajících reforem a otevírání se světu, tyto elementy společně vytvořily unikátní „čínský vzor likvidace chudoby". Zvláštní vyslanec generálního tajemníka OSN pro spolupráci Jih-Jih Jorge Chediek uvedl, že vymanění miliardy Číňanů z chudoby je úžasný výkon v historii lidského rozvoje a také to představuje vzor pro světový rozvoj.

V současnosti je celý svět negativně ovlivňován antiglobalizací, vývojovou nerovnováhou, terorismem a dalšími faktory. Víc než 700 milionů lidí bojuje proti chudobě a OSN v Programu trvale udržitelného rozvoje 2030 považuje odstranění extrémní chudoby za hlavní cíl. Čína jako země, která vymanila nejvíc lidí z chudoby a nejdřív dosáhla tisíciletého rozvojového cíle OSN, věnuje rozvojovým zemím své zkušenosti z boje proti chudobě pomocí ekonomických prostředků, což dosáhlo ocenění mezinárodního společenství.

Kromě zkušeností Čína také poskytovala ostatním rozvojovým zemím pomoc bez politických podmínek. V roce 2019 čínští zemědělští odborníci a technici naučili zemědělce z Guiney Bissau pěstovat rýži a dosáhli velké sklizně, produkce se ve srovnání s tradičními rýžovými druhy zvýšila o 386 %, místní lidé se díky tomu zbavili hladu. Čína také pomohla Ghaně, Rwandě, Keně a dalším zemím, aby tisíce vesnic mohly přijímat satelitní digitální televizní signál. Čína spolupracovala s Laosem, aby laoské vesnice rozvíjely venkovský cestovní ruch a ekologické parky. Čínské úsilí o likvidaci chudoby dosahuje výsledků po celém světě, což je skutečná praxe iniciativy nejvyššího čínského vedoucího představitele „Společně vybudovat společenství lidského osudu se společným rozvojem a bez chudoby", a také to ztělesňuje povinnost velké rozvojové země na pomoc celému světu zbavit se chudoby.

Čína kromě toho přikládá velkou důležitost vzájemně výhodné spolupráci při otevírání se světu, zvýšila dovoz a investice a pomohla ostatním rozvojovým zemím, aby zlepšily svou schopnost trvale udržitelného rozvoje. Světová banka ve zprávě uvedla, že iniciativa Pásmo a stezka přispěla k vymanění 7,6 milionu lidí ze zúčastněných zemí z extrémní chudoby, a 32 milionů lidí se zbavilo mírné chudoby. Náměstkyně generálního tajemníka OSN Bience Gawanasová v listopadu roku 2019 na Fóru čínsko-africké spolupráce – zasedání pro likvidaci chudoby a rozvoj uvedla, že v rámci Fóra čínsko-africké spolupráce a iniciativy Pásmo a stezka hraje Čína významnou roli při budování infrastruktury v zemích Africké unie, při podpoře regionální integrace, při vytváření obchodních příležitostí a pracovních míst, při posilování růstu afrického hospodářství a při likvidaci chudoby.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpolupracovník německé veřejnoprávní TV pokračuje v kanonádě: "Ne, vaše babička nebyla Ekosvině, ale Nacistická svině"   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 05:37:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Převzato od Lucie Groene Odkolek: KAUZA "BABIČKA EKOSVINĚ" POKRAČUJE: Danny Hollek, spolupracovník veřejnoprávní WDR: "Ne, vaše babička nebyla Ekosvině, ale Nacistická svině".

Vyjádření šéfa programu stanice, která tohle má na svědomí a absolutně nic nepochopil: "Nemůžeme za chyby v Klimapolitice obviňovat "babičku" osobně, kritika byla myšlena směrem k nám všem.

Udělali jsme chybu, že jsme to nesprávně "adresovali". Tolik šéf programu pan Rausch, který si dále stěžoval "jakou úroveň měla diskuze na sítích, která následovala."

Německý moderátor Jan Böhmermann dokonce kritikům tohoto skvostu "satiry" vzkázal, že pokud jedí levné maso z výprodeje, tak jsou také ekosvině a asi by si rádí zazpívali všechny sloky německé hymny (myšleno, že jsou navíc latentní náckové).

Zeljo Davutovic, který to umělecké dílo s dětmi vytvořil, se sice musel omluvit, ale i v té omluvě se odkazuje na Friday for Future, která podle něj také vychází od mladých lidí, s tím, že chtěl ukázat na generační rozdíly.

Ukazuje se, že Němci se nijak nezměnili. Jen teď pro dobro světa nebudou vyhlazovat zrovna Židy..

Autor: Eva Svobodová / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Co dělali tito západoevropští „hrdinové“ během druhé světové války?“ Blaha se ostře vypořádal s europarlamentem   
Pridal tk Pondělí 30 prosinec 2019 - 05:26:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čím Evropský parlament pobavil poslance Směru-SD Ľuboše Blahu a kdo se podle něj bude smát naposled? Promluvil o tom ve svém novém příspěvku na Facebooku.

Zpočátku slovenský politik ve svém postu píše, že v Rusku byla zahájena sériová výroba raketového systému s hypersonickým blokem Avangard. Avangard je schopen létat v hustých vrstvách atmosféry na mezikontinentální vzdálenost rychlostí převyšující Machovo číslo více než 20krát.

Podle Blahy tak Rusové tímto krokem dali Američanům šach mat.

„Rusko vynalezlo novou jadernou superzbraň. Systémy USA by novou raketu Avangard nedokázaly ani zaměřit, natož sestřelit. Šach mat,“ uvedl.

Blaha se rovněž domnívá, že v poslední době západním mocnostem jaksi „nejde karta“. Jako příklad uvedl to, jak ze sebe poslanci Evropského parlamentu „udělali kompletní idioty“. Zmínil nedávno přijaté usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy. Mimo jiné dané usnesení zdůrazňuje, že 2. světová válka byla zahájena v důsledku smlouvy mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem o neútočení.

Blahu ale rozhodnutí Evropského parlamentu rozesmálo.

„Už netrpělivě čekáme, kdy německé gestapo prohlásí za mirotvorce. A v Bruselu a Štrasburku před europarlamentem postaví sochu Adolfa Hitlera,“ napsal a dodal, že ještě několik dalších takových usnesení a Evropský parlament sezmění v psychiatrický ústav Coudenhove-Kalergi.

Dále připomněl události 2. světové války na území západní Evropy.

„Jde o to, že Belgie sundali němečtí fašisté za tři týdny a Francii za měsíc. Tolik k Bruselu a Štrasburku. Severské státy Hitler obsadil za pár dní, neutrální Švédsko se napakovalo na výrobě zbraní pro nacisty a Itálie sama patřila k fašistickému táboru. Ve Španělsku a Portugalsku vládly fašistické diktatury,“ uvedl.

A co se děje ve světě teď? Blaha vysvětluje: „Všichni tito „hrdinové“ z druhé světové války dnes z Bruselu a Štrasburku kopou do Ruska – do toho Ruska, které Němci nikdy nedobyli a které přišlo o desítky milionů lidí, aby Evropa mohla být svobodná.“ Dále podotýká: „Se vší úctou, nic nechutnějšího si ani nedokážu představit. Arogance místo vděčnosti. Kdyby tak Evropský parlament raději držel hubu.“

Svůj příspěvek ukončil slovy: „Psi štěkají a Rusko jde dál. Hrdě, sebevědomě a Avangardně.“

V komentářích pak slovenský politik získal velkou podporu.

„Ještě, že alespoň na Slovensku je zatím většina lidí, kteří vědí, kdo nás osvobodil ve 2. světové válce. Že to byla Rudá armáda za pomoci spojenců. Na rozdíl od Čechů, lépe řečeno Pražáků, kteří likvidují památníky válečných hrdinů a stavějí je fašistům,“ napsala jedna z komentujících.

„Pokud bude z Evropského parlamentu psychiatrických ústav, tak by ty VIP pacienty mohli léčit bývalí lékaři-specialisté z koncentračních táborů, pokud tedy nebyly všichni popraveni. Pokud ale jen jeden „unikl“, určitě si vyškolil následníky, a bezpochyby bude léčba na 100 % účinná!“ napsal další.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AR6X
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2556 sec,0.0637 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,948kB