Úterý 04 únor 2020
Nizozemsko vzneslo obvinění vůči osobám v případě havárie MH17 v Donbasu   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 04:30:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nizozemská státní prokuratura obvinila a předvolala čtyři podezřelé v případě havárie malajského letu MH17 na Ukrajině. Novinářům to řekla právnička jednoho z obviněných Elena Kutina.

Dodala, že obžalovaného v případu Olega Juldaševiče Pulatova bude hájit mezinárodní skupina obhajoby složená ze dvou nizozemských právníků a jednoho ruského právníka.

Samotný proces v Nizozemsku začne 9. března, uvedla Kutina.

„Velmi dobře rozumíme bolesti příbuzných a přátel obětí způsobené touto strašnou tragédií. Při obhajobě budeme tuto záležitost brát v úvahu s nejhlubším respektem k pocitu rodin obětí a také s ohledem na základní princip trestního řízení, kterým je presumpce neviny. Doufáme, že posouzení případu u nizozemského soudu bude nezávislé a objektivní, “uzavřela právnička.

MH17

Malajsijský Boeing letící z Amsterodamu do Kuala Lumpuru na lince MH17 havaroval 17. července 2014 u Doněcka. Na palubě se nacházelo 298 lidí, všichni zahynuli. Kyjev obvinil z katastrofy domobranu, ale ti prohlásili, že nemají k dispozici prostředky, které by umožňovaly sestřelit letadlo v takové výšce.

V červnu mezinárodní vyšetřovací tým zveřejnil jména tří Rusů a jednoho Ukrajince, kteří jsou podle vyšetřovatelů odpovědní za katastrofu v nebi nad Donbasem. Jedná se o jednoho z bývalých vůdců povstalců Igora Girkina (rovněž známý jako Strelkov), Sergeje Dubinského a Olega Pulatova a ukrajinského občana Leonida Charčenka.

Moskva veškerá obvinění odmítá. Dne 20. června ruský prezident Vladimir Putin označil důkazy zveřejněné mezinárodním vyšetřovacím týmem za nedostatečné. Své pochyby o provedeném vyšetřování vyjádřil i premiér Malajsie Mahathir Mohamad.

Jak řekl náměstek generálního prokurátora RF Nikolaj Vinničenko, ruská strana předala Nizozemsku dokumentaci, která potvrzuje, že protivzdušná raketa Buk, která sestřelila Boeing, patřila Ukrajině. Kromě toho experimenty koncernu Almaz-Antey, přední společnosti vyrábějící systémy PVO včetně komplexů Buk, také potvrzují, že Boeing byl sestřelen z území kontrolovaného ukrajinskou armádou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BpBS
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponModerní systém protivzdušné obrany S-500 bude letos připravený k zařazení do výzbroje   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 04:25:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Testování nejnovějších raket protileteckého raketového systémy S-500 Prometheus proběhlo v Rusku již loni, letos bude systém hotový k zařazení do výzbroje Ozbrojených sil RF, oznámil náměstek ruského ministra obrany Alexej Krivoručko.

„Ve vojskách protivzdušné a protiraketové obrany v roce 2019 proběhly zkoušky nejnovějšího protileteckého raketového systému S-500 Prometheus s vypuštěním nových raket, které na světě nemají obdoby. Jsme si jisti, že v roce 2020 bude nový systém připraven k zařazení do armády,“ cituje náměstka ministra časopis koncernu Radioelektronické technologie v článku zveřejněném v pondělí.

Krivoručko vysvětlil, že hlavním úkolem S-500 je boj proti balistickým raketám středního doletu (samostatné zachycení se vzdáleností odpálení až do 3,5 tisíce kilometrů) a mezikontinentálním balistickým raketám v konečné části trajektorie a v určitých případech také ve střední části.

Co dokáže Prometheus úkol

Jak bylo uvedeno, slibný ruský systém protivzdušné a protiraketové obrany S-500 Prometheus nenahradí S-400 a systémy předchozích generací, ale doplní je. Jeho hlavním úkolem bude boj proti raketám: hypersonickým a balistickým. Kromě toho Prometheus dokáže zasáhnout i družice z oběžné dráhy.

Systém S-500 bude využívat jak rakety z arzenálu S-400, například 40N6М s bojovým dosahem až 380 kilometrů, tak i ty nové, které nebyly v jiných systémech používány. Například raketa 77N6-N je určena k transatmosférickému zachycení balistických raket ve výšce až 165 kilometrů.

K ničení satelitů na nízkých oběžných drahách má S-500 k dispozici raketu 77N6-N1s malou jadernou hlavicí. Takové informace uvedl vojenský expert z čínské rozhlasové stanice China National Radio, Shao Yonglin.

V blízké budoucnosti získá ruský systém protivzdušné obrany mnohem lakoničtější a jasnější strukturu, řekl expert. V současné době existuje několik typů zbraní pro každý bojový úkol a zónu odpovědnosti, což vytváří zmatek.

Z dlouhodobého hlediska budou úkoly protivzdušné a protiraketové obrany země směřovány především na tři protiletadlové systémy: S-350, S-400 a S-500.

„Předpokládám, že Prometheus bude umístěn daleko od hranic. Jedná se o systém protivzdušné obrany na dlouhé vzdálenosti (až 3 500 kilometrů) a nemá smysl jej nasazovat na první linii. Myslím, že prvním místem pro základnu S-500, bude Moskva,“ uvedl Shao Yonglin.

Podle daného experta systém S-500 změní rovnováhu protiraketové obrany Ruska a Spojených států. Tento proces však bude poměrně nenápadný, jelikož S-500 bude do bojové pohotovosti uveden postupně.

Systém PVO S-500

Výroba S-500 začala v červnu minulého roku. Jak řekl generální ředitel korporace Rostech, Sergej Čemezov, Rusko zatím nebude prodávat tyto komplexy „za žádné peníze“. Vyrábí se totiž v první řadě pro ruskou armádu.

Putin: Rusko vytvoří komplexy, schopné překonat jakýkoliv systém protiraketové obrany
Uvádí se, že daný systém má akční rádius 600 kilometrů. Bude schopen detekovat a zlikvidovat současně až deset balistických cílů letících rychlostí až sedm kilometrů za sekundu. Stejně tak bude moci zasáhnout bojové hlavice hypersonických raket.

Svými charakteristikami bude S-500 značně vynikat nad protiletadlovým raketovým komplexem S-400, který je nyní ve výzbroji, a také nad jeho americkým konkurentem Patriot Advanced Capability-3.

S-500 se vztahuje k velké třídě objektových systémů protivzdušné a protiraketové obrany – systémů, které mají chránit před vzdušným a kosmickým útokem území, objekty, skupiny objektů. Je také možné, že S-500 se poprvé stane univerzálním raketovým protivzdušným systémem, který bude moci provádět i vzdušnou kosmickou obranu a bude moci pracovat „v terénu“ – na dříve nepřipravených pozicích. Také je dobře možné, že S-500 bude mít schopnost integrovat se spolu se specializovanými protiraketovými a protivzdušnými prostředky A-235 Samolet-M či 14C033 Nudol.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BpBQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDigitální daň socanů   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 04:19:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo na to doplatí nejvíc, pokud Česká republika zavede 7% digitální daň pro Amazon, Facebook, Google Microsoft a další americké technologické giganty? Tyto společnosti? To stěží. Ty najdou způsob, jak přenést náklady na své zákazníky.

Pokud je případ Francie jakýmkoli náznakem toho, co bude následovat, a to pravděpodobně je, Donald Trump zareaguje odvetou namířenou na české rodinné stříbro - úspěšné české firmy, které jsou ve Spojených státech aktivní nebo tam vyvážejí zboží. Snížení daně ze 7 % na 5 %, nebo na francouzskou sazbu 3 %, by změnilo matematický výpočet, nikoliv však druh trestu.

Čeští vývozci by byli stále těžce zasaženi. Když Emmanuel Macron čelil stejné realitě, daň schválil, ale odložil její platnost s podmínkou, že bude dosažena širší dohoda. To přeneslo zodpovědnost na Trumpa. Proč nemůže Andrej Babiš udělat totéž? Protože ČSSD mu to nedovolí. Pokud si chce ČSSD připisovat zásluhy na zavedení digitální daně, musí také převzít zodpovědnost za dopady, které bude mít na české firmy.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0802 sec,0.0286 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,086kB