Sobota 15 únor 2020
Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 06:32:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ačkoliv poslední roky jsou ve znamení hospodářské konjunktury, vládě se úspěšně daří dál zadlužovat zemi. Za poslední rok zasekli další sekeru v hodnotě 18,2 miliardy korun.

Není bez zajímavosti, že za stejné období odetklo zahraničním lapkům skoro 300 miliard korun na dividentách. A to vše, aniž by přeložili stéblo křížem.

Třetí zpráva informuje, že ceny v Česku raketově vzrostly.

ANO, už je líp. Jak pro koho.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNaryškin: Britská a francouzská „pronacistická neutralita“   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 06:29:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin obvinil ve středu Velkou Británii a Francii z „pronacistické neutrality“ a nečinnosti ve chvíli militarizace Německa Hitlerem. Připomenul také předválečné paktování Polska s nacistickým Německem, podle jeho slov „již v roce 1934 se Polsko v zásadě stalo mlčícím spojencem agresora“. Naryškin, bývalý předseda Státní dumy Ruské federace, v současnosti také předseda Ruské historické společnosti, to uvedl v rozhovoru pro televizi Zvezda.

V průběhu rozhovoru se mluvilo mimo jiné o paktu Ribbentrop-Molotov, který byl podle Naryškina „vynucenou dohodou“, mimo jiné z důvodu chování Velké Británie a Francie v předcházejícím období. Podle jeho soudu tyto země Německu dovolily vytvoření silné armády a rozvoj zbrojního průmyslu. Vznesl také obvinění ze zachovávání „pronacistické neutrality“ v souvislosti s válkou ve Španělsku a souhlas s anšlusem Rakouska. V těchto souvislostech připomenul „hanebný a zločinný“ Mnichovský pakt, který vedl k německému obsazení a likvidaci Československa. Z těchto důvodů bylo uzavření paktu Ribbentrop-Molotov vynuceným krokem Sovětského svazu, ale krokem promyšleným, uvedl Naryškin. Připomenul, že Hitler krátce po získání moci v roce 1933 oznámil, že cílem jeho politiky je „získání nového životního prostoru a jeho absolutní germanizace“. Připojil, že od té chvíle se Sovětský svaz usilovně snažil dohodnout s evropskými státy. První rozhovory byly vedeny s Polskem a státy Pobaltí, protože ležely na směru východního tažení německé agrese, ale spolupráce byla kategoricky odmítnuta a Polsko a Pobaltí „preferovaly spojenectví s Německem“. Vrcholné orgány v Moskvě o pozicích západních států byly informovány sovětskou zahraniční rozvědkou. „Viděly celý ten cynismus a podlost“, které hitlerovské Německo tlačily východním směrem. V těchto souvislostech Ruský politik v rozhovoru připomenul pozici Polska, které v roce 1934 jako jeden z prvních států uzavřelo s nacistickým Německem pakt o neútočení. K tomuto paktu existoval tajný dodatek, podle kterého v případě agrese Německa proti jinému státu zůstane Polsko neutrální. „Polsko se tak v zásadě stalo mlčícím spojencem Hitlera, » řekl šéf ruské zahraniční rozvědky Naryškin.

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGreténi a uhlíková stopa   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 06:24:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V dnešním blogu jsem se rozhodl použít malé množství uštěpačné satiry. Jak víme - satira je označení zejména literárního žánru využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů.

Tak nevím co si ti mladí dnes dovolují. Jen tak bez důkazů napadat starší generaci za nedostatečné ekologické cítění a jednání...

Osobně si myslím, že jsem se vždy choval ekologicky aniž by mne k tomu někdo nutil a přemlouval. V mládí jsem jezdil s kamarády na „vandry“ do přírody, a ta láska k přírodě ve mně zůstala. Možná právě proto jsem se přestěhoval z města na vesnici.

Je mi přes šedesát, nejezdím autem ani na motorce, nechovám koně, psy, ovce ani nic podobného, abych nezanechal ve světě uhlíkovou stopu.

Jediným mým dopravním prostředkem je kolo, ale častěji mé vlastní nohy. Občas jezdím vlakem s elektrickou lokomotivou do práce a z práce. To znamená, že opravdu nezanechávám téměř žádnou uhlíkovou stopu, jak je dnes moderní říkat. Podle mnohých - jako bych nežil. Prostě a jasně - Gréta a Greténi mi nemohou nic vyčítat.

Občas si některý ze sousedů zřejmě klepe na čelo, když mne vidí jít od vlakového nádraží v mínus deseti a brodit se sněhem k vesnici, která je 3 km vzdálená od vlakového nádraží. Zřejmě každý ví, že jdu z práce po dvanáctihodinové směně a chápe, že si potřebuji vyčistit mozkové závity, které jsem byl v práci nucen použít. Občas se stane, že někdo svůj vůz přibrzdí, aby se zeptal jestli nechci svést. Většinou odmítnu.

Jak jsem psal. Nechci jezdit autem. Jsem totiž podle mnohých podivín, protože chci vidět přírodu. Mnohokrát se mi stalo, že při cestě domů jsem narazil na stádo srnek. V tom případě se člověk i srny zastaví, vzájemně se zkoumají a následně pokračují v cestě, aniž by jeden druhému uškodil. Je to to nejkrásnější co v přírodě můžete zažít. Je to to, co nám chybí. Absolutní kontakt s přírodou a jejími obyvateli.

Přírodu miluji, neodhazuji zásadně žádné obaly či plasty do příkopu, doma poctivě třídím odpad. Bydlím v CHKO. Na Vysočině se nacházejí dvě Chráněné krajinné oblasti. Já žiji v CHKO Žďárské vrchy v dnes ještě nedotčené přírodě.

I když mi drazí přátelé vaše výfukové plyny z vašich aut příšerně smrdí, nezakazuji vám je, neboť vím, že kdyby se jezdilo na vodu či vodku, jezdili by tak už dávno všichni. A kdybych vám všelijak spílal a nadával, stal bych se ještě z „kreténa“ Greténem a já prostě o Nobelovku nestojím. Navíc ta Nobelovka za mír už je tolik zprofanovaná a zpolitizovaná, že je vlastně úplně jedno, kdo ji obdrží.

Zde se však jedná o důležitější věci.

Vůbec se nejedná o Grétu či ekologii. Jedná se o to, jak nás všechny pod ušlechtilými zájmy, vznešenými názvy a ideály vařit ve vodě... Všechno to globální klokotání - oteplování, ekologie a enviromentalismus jsou prostředky vedoucí k jedinému cíli. K našemu sešněrování, svázání a odlehčení nám od nějaké té stokoruny z naší peněženky. Slouží k zavedení globálního dohledu a nasazení vyšších daní kde se jen dá. Nevěříte? Tak proč platíte ekologickou daň za auto, za plyn, elektřinu, obnovitelné zdroje atd.

Někde jsem četl, že Greta Thunberg se z „turné“ po Americe vrátila do rodného Švédska. Táta byl na cestách s ní, na mladou aktivistku tak doma čekala maminka, mladší sestra a dva velcí psi. Od Grety, která burcuje k řešení klimatické krize, je přitom nezodpovědné taková zvířata chovat. Podle moderní studie znečišťují ovzduší více než terénní automobil! Ano je to všechno jaksi postavené na hlavu.

Podle názoru „skeptických ekologů“ (jejichž zástupci jsou například Bjørn Lomborg nebo Ivan Brezina) environmentalisté přehánějí svá tvrzení, vytvářejí „strašáky“ například (Jaderná energetika), prezentují jen fakta podporující jejich názor a prosazují nákladná a málo efektivní opatření. Upozorňují též na to, že pro mnoho lidí se ochrana životního prostředí stala jakousi náhražkou náboženství, ale náboženství velmi nákladného a nejistého.

Velmi by mne zajímalo, kolik ekologických křiklounů nepoužívá osobní automobily a jiné vymoženosti naší doby, protože každému soudnému člověku musí být jasné, že v dopravě vzniká téměř 30 procent všech emisí oxidu uhličitého v EU, přičemž ta silniční se na nich podílí ze 72 procent.

Tak teď vážně. Vy všichni co kážete vodu a pijete víno.

Ano vy vážení ekologové, enviromentalisté a ostatní. Teď mudrujte a přiznejte se. Kdo z vás nemá auto a chodí po svých? Jak často létáte letadlem na různé konference? Kolik vypouštíte skleníkových plynů? Jak velkou uhlíkovou stopu zanecháváte?

A co to globální oteplování? Každý den je lidstvo bombardováno fakty o tom, že tají ledovce a vysychají jezera, ale je globální oteplování skutečně opravdové? Názory na klimatické změny se různí. Podle nové studie Dánského meteorologického institutu vstoupí Země do období ochlazování do tří let.

Vědci očekávají „obrovské snížení“ sluneční aktivity po dobu 33 let mezi lety 2020 a 2053, což rovněž způsobí pokles teplot. Oba tyto cykly naznačují, že Země vstupuje do globálního cyklu ochlazování.

Tak vážení přátelé a zase nevím jak se zařídit. Koupit další plavky nebo pořídit kožichy? Vědcům se nedá věřit.

Jedno vím jistě. Doba je nejistá. Uvidíme, pocítíme...

emil kalabus

Zdroj: http://eurodenik.cz/kaleidoskop/globalni-podvod-zeme-se-podle-nove-studie-uz-19-let-vubec-neotepluje

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump: USA porazily Islámský stát, Američané navíc vynalezli písmo a z Adamova žebra stvořili Evu   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 06:21:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nebo tak nějak vlastně celá historie vypadala.

Aneb Make America Great Again. A když už to nejde, aby Amerika BYLA opravdu velká, tak stačí lhát a tvrdit, že velká je. Nějakou dobu to taky bude fungovat.

Donald Trump měl předvolební Poselství o stavu Unie. Jeho plné znění v originálu je například zde:

https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/remarks-president-trump-state-union-address-3/

nebo i v médiích:

https://www.vox.com/2020/2/4/21123394/state-of-the-union-full-transcript-trump

V jeho rámci zmínil Donald Trump celou řadu věcí.

Zaměřil se především na ekonomické úspěchy USA, které jsou samy o sobě také velice diskutabilní, protože dosáhnout ekonomického růstu a nízké nezaměstnanosti při zadlužování tempem 1 trilionu dolarů ročně není zase až tak obtížné. Je to jako vzít si před Vánoci bezúčelový úvěr u banky a vyrazit na nákupy. Smutné období nastane, až když přijde čas splácet. A to platí jak pro nezodpovědné spotřebitele, tak pro nezodpovědné a k bankrotu směřující USA. Dluh USA se již zcela vymkl kontrole. Dokonce i oficiálně přiznaný dluh federální vlády je nesplatitelný jinak než vyhlášením státního bankrotu. Jeho výše je taková, že při tržních úrokových sazbách (tedy sazbách určovaných trhem a nikoli nezodpovědnou a antitržní politikou centrální banky, která mimochodem sama o sobě je v rozporu s Ústavou USA), tedy při tržních úrokových sazbách by americká vláda byla schopna splácen jen úroky za předpokladu přibližně ztrojnásobení daní. A to by americké vládě ještě nezůstal ani cent na normální provoz. Kdyby měla americká vláda platit jen tržní úrok a jen běžné výdaje federálního rozpočtu, musely by daně být někde na úrovni okolo 70-80%. Ale zatím stále ještě funguje argument „buď se budete tvářit, že má dolar hodnotu, nebo vaši zemi celou rozbombardujeme“. Americký dolar je v zásadě kryt americkými bombami a bezohlednou ochotou Američanů tyto bomby naházet na hlavu komukoli na světě.

Pozn.: I v této oblasti došlo v uplynulém období k celé řadě událostí, které signalizují poměrně silně nadcházející zásadní změny. Základní pilíř stability resp. samotné existence amerického dolaru a americké ekonomiky založené na bezuzdném utrácení peněz, které USA nemají a nikdy mít nebudou, tedy tento základní pilíř existence dolaru dostává v poslední době závažné trhliny a jakoby stále rychleji se drolí americké globální postavení agresivního psychopatického násilníka s narcisistními, super-egoisitckými a super-egocentrickými sklony a mesiášským komplexem navrch, který může všem diktovat, nařizovat, vyhrožovat. Jak řekl už „nositel Nobelovy ceny Míru za správnou, tedy ne-bílou barvu pleti“ Barack Hussein Obama – USA prostě občas musí někomu zkroutit ruku, aby ho donutily udělat, co chtějí a co by ten ubožák postižený americkým dobrem jinak neudělal.

Stačí se podívat na poslední události. Irák, okupovaný Irák požaduje odchod americké okupační armády (která stejně stabilitu jen narušuje ostřelováním protiteroristických jednotek irácké armády a iráckých milicí a ke stabilitě země tak přispívá záporně). Až hitlerovské vyhrožování ze strany Trumpa a amerického režimu „sankcemi jaké svět ještě neviděl“ přiměje iráckou vládu „dobrovolně“ „souhlasit“ s prodloužením pobytu amerických okupantů. A vyhrožovat Iráku sankcemi, jaké ještě Irák nezažil je hodně daleko za hranicí té nejzákladnější lidskosti, té nejzákladnější lidksé slušnosti, protože ty předchozí sankce mají na svědomí několik milionů mrtvých Iráčanů, včetně minimálně půl milionu mrtvých iráckých děti. Takže vyhrožovat Iráku sankcemi, jaké Irák ještě nezažil, je stejně odporné, milý Donalde, jako kdyby někdo vyhrožoval Židům táborem, jaký ještě Židé nezažili.

Filipíny požadují odchod americké armády. Pokus o převrat ve Venezuele zřejmě skončí neúspěchem, i když k úspěchu převratu přispívala hloupost socialistické Madurovy vlády jak jen mohla. Plynovod Nord Stream 2 bude patrně zprovozněn i přes zcela bezprecedentní vyhrožování americké vlády dokonce i evropským „spojencům“ (vazalům). Turecko nakupuje zbraně od Ruska, i přes hysterické vyhrožování ze strany USA různými odvetami, sankcemi a kde čím. Indie také nakupuje zbraně od Ruska – a opět i přes vzteklé řvaní amerického režimu a vyhrožování sankcemi a kdo ví čím ještě. Plán rozvrátit Sýrii za pomoci islámských teroristů zcela zřejmě nevyšel – a během této snahy USA a jejich spojenců z ISIL ztratily USA nejen značně prestiže, ale především USA ztratily úctu a respekt, protože se jasně ukázalo, že politika USA je destruktivní, sobecká, bezohledná ke všem ostatním a naprosto bezskrupulózní. A ukázalo se to tak jasně, že před tím nemůže zavírat oči už ani jinak skoro-slepé a vždy-pro-USA publikum (alá čtenáři idnes). Afghánistán je pro USA takový malý americký Afghánistán – jako měl být Afghánistán pro Sovětský Svaz „sovětský Vietnam“ v narážce na americkou potupnou porážku ve Vietnamu, tak dnes je Afghánistán i pro USA další potupnou porážkou a je tedy vlastně „americkým sovětským americkým Vietnamem“. Kruh se uzavřel. S krutou ironií, jak už to historie mívá ráda.

Co na řeči Donalda Trumpa bylo nicméně opravdu pikantní, bylo jeho vychvalování se za porážku Islámského státu a za rozhodný boj proti terorismu.

Nu, milý Donalde, tvoje vláda, tvoje administrativa pokračovala ve šlépějích tvých předchůdců, těch tebe předcházejících loutek temných struktur moci deep state. Tvoje vláda, Donalde, podporovala, financovala, vyzbrojovala a cvičila islámské teroristy z AlKajdy a Islámského státu. Tvoje vláda, Donalde, islámským teroristům dodávala peníze i zbraně. Tvoje vláda, Donalde, všemožně podporovala islámské teroristy z AlKajdy a Islámského státu a to včetně propagandistické podpory. Tvoje vláda, Donalde, bombardovala vojáky syrské armády na území Sýrie bojující proti tvojí vládou podporovaným teroristům a masovým vrahům (z „demokratické opozice“, tj. z AlKajdy a ISIL). To tvoje vláda, Donalde, pálila rakety na Damašek kdykoli tvoji miláčkové z Islámského státu a AlKajdy přišli s dalším fake videem „AlKajda prohrává a tak zlý Asad vraždí nebohé děti sarinem“.

To tvoje vláda, Donalde, zpřísňovala sankce proti legitimní a minimálně na tamní poměry velice demokraticky a svobodně zvolené vládě Sýrie, a to kdykoli začali prohrávat spojenci tvojí vlády, teroristé z AlKajdy a ISIL. To tvoje vláda, Donalde, vyhrožovala celému světu a nutila i evropské a další země zavádět sankce proti Syrské republice na podporu islámských teroristů. To tvoje vláda, Donalde, řvala a vyhrožovala a uvalovala sankce na Rusko, které šlo na pomoc Sýrii, na pomoc syrské legitimní a velice rozumné vládě Bašára Assada a vlastně – je to tak i kdyby to stokrát znělo jako fráze – které šlo na pomoc všem slušným a normálním lidem v Sýrii. A tvoje vláda, Donalde, se vždy postavila výhradně na stranu islámských teroristů.

Když irácká vláda před několika málo lety žádala od tvojí vlády, Donalde, leteckou podporu při bojích s islámskými teroristy z AlKajdy a ISIL, a pořád marně, tak dokonce veřejně prohlásila, že se obrátí se žádostí o vojenskou podporu na Rusko. Protože tvoje vláda, Donalde, nikdy proti islámským teroristům doopravdy nebojovala a naopak je podporovala jako svoje fakticky užitečné idioty v boji za rozvrácení Sýrie a dalších zemí v sousedství zemí Evropské Unie a v sousedství Ruska. Aneb - praktická realizace známé americké strategie „vyhrajeme tak, že všechny ostatní poškodíme, a to včetně těch, kteří si myslí, že jsou našimi spojenci; my je při té naivní představě necháme a stejně jim nas...e do bot, kdykoli budeme moci“. Jak to řekl Henry Kissinger – Amerika nemá přátele, má jen svoje zájmy. A jak říkám já – jen hlupák si myslí, že snad je pro Ameriku přítel nebo spojenec, je vždy jen momentálně užitečný idiot. A to přinejlepším. Pozn.: O strategii USA, která musí být podle představ klíčových stratégů americké zahraniční politiky nutně zaměřena na poškozování všech ostatních zemí a to včetně zemí Evropské Unie – viz. např Richard Perle, How to Win War on Terror, kde tento vůdčí stratég zahraniční politiky USA (z kruhů New American Century, American Enterprise Institute, Trilaterální komise atd.) otevřeně říká, že evropské země jsou příliš silnou konkurencí a musí být proto za každou rozvráceny a zničeny (což se Američanům s pomocí debilních evropských politických kariéristů a „nezávislých“ aktivistů úspěšně daří),

A když už ISIL a AlKajda, tedy spojenci tvojí vlády, Donalde, prohráli, protože je Rusko a Sýrie porazily (a v Iráku šíítské milice za podpory Iránu také porazily ty tvoje miláčky z Islámského státu a AlKajdy), tak jsi ještě z tupé pomstychtivosti dal rozkaz k zavraždění íránského generála Soleimaniho, který vedl a organizoval boj íránských jednotek a šíítských milicí proti Islámskému státu a AlKajdě. Společně s generálem Soleimanim jsi nechal zavraždit vrchního velitele šíítských iráckých milicí al-Muhandího. Ten velel iráckým milicím bojujícím proti Islámskému státu a AlKajdě, které mj. osvobodily Nadiu Murad, jezíídskou dívku, nositelku Nobelovy ceny míru, dívku, která byla mučenou, týranou a zneužívanou sexuální otrokyní tvých spojenců z Islámského státu, Donalde.

https://ahtribune.com/world/north-africa-south-west-asia/iraq/3822-nadia-murad-abu-mahdi-al-muhandis.html

https://ahtribune.com/images/Nadia_Murad_Abu_Mahdi_al-Muhandis_91a05.JPG

Pozn.: Generála Soleimaního jsi navíc nechal zavraždit, Donalde, když přiletěl legálně na mezinárodní letiště v Baghádu na oficiální jednání s iráckou vládou. Kdyby nic jiného, Donalde, tím jsi na věky urazil všechny Iráčany. Zbaběle a ze zálohy jsi nechal zavraždit jejich hosta. Ani tohle Iráčané USA nezapomenou. Mark my words. Ale zatím musí poslouchat – a tak „souhlasí“ s další přítomností okupačních jednotek USA a jejích vazalů, jejichž jediným úkolem je dodávat zdání legitimity celé té neslavné americké okupaci Iráku.

Takže, Donalde, o americkém „boji proti terorismu“ bys měl mlčet. Stejně jako všichni američtí politikové příštích padesát let. Jinak to je a bude, jako kdyby o svých zásluhách na porážce nacismu vykládal třeba Martin Borman. A Adolf Eichman by pak pohovořil o tom, že vlastně zachraňoval Židy před holokaustem.

Porážka Islámského státu a AlKajdy v Sýrii a Iráku je zásluhou Ruska, je zásluhou legitimní vlády Sýrie v čele s Bašárem Assadem, je zásluhou Iránu a jeho vlády, která pomohla jak materiálně tak lidskými zdroji v boji proti islámským teroristům. A vítězství nad islámskými teroristy je především zásluhou lidí v Sýrii a Iráku, kteří se postavili proti islámským teroristům z amerických přidružených para-vojenských jednotek zvaných AlKajda a Islámský stát.

Autor: Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrexit – začátek rozpadu EU aneb kam dále, Evropo…   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 06:07:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pár týdnů po odchodu Velké Británie a Severního Irska z EU nedošlo k naplnění černých scénářů o ekonomickém krachu Evropy v důsledku tohoto kroku a ani se neprojevily žádné sociální nepokoje či problémy.

Proč vše proběhlo v klidu a média se tomuto tématu již téměř nevěnují?
Evropská unie, jakkoliv se mohla zdát pozitivním a výhodným spojením pro členské státy, je od počátku odsouzena k zániku. Jakékoliv sjednocení ve světě může být úspěšné pouze tehdy, má-li základ ve vzdělání a vychází-li z přírodních zákonů. Spojení, jež je budováno, musí být výhodné a ku prospěchu všem zúčastněným.

Bohužel, Evropská unie byla vystavěna na egoistických základech

V prvé řadě šlo o získání ekonomických a politických výhod zejména pro Francii a Německo. Vznik EU neiniciovala touha vybudovat pevné vztahy a pozitivní sociální vazby mezi zeměmi unie a už vůbec ne mezi lidmi v těchto zemích. Egoisticky se propojovaly vlády, průmyslová odvětví, banky i další ekonomické zdroje. A to je příčinou pozvolného rozpadu Evropská unie, která ani nebude nikomu chybět. Ba co víc, než egoistické spojení ve prospěch vyvolených, pak raději žádné spojení.

Budoucnost Evropy visí na vlásku

Čekají nás nelehké roky a řada krizí. Z jedné strany vzrůstající vliv Ruska a z druhé strany snaha USA o vliv v Evropě. Státy rozpadající se Evropské unie si pomalu začnou vybírat, ke které straně přilnou, jak ekonomický, tak i politicky. K výše uvedeným vlivům, které tlačí na Evropu zvenku, se přidává vnitřní tlak ve formě sílící imigrační vlny, jež destabilizuje kulturní a ekonomickou situaci zemí zevnitř.

Evropa má šanci

Má šanci se probudit a pochopit, že jednota založená na egu a výhodách pro pár zemí a několik ekonomických subjektů, není udržitelná a neprospěje nikomu. Evropská kultura a lidé jsou velmi vyspělé, proto máme nyní příležitost poučit se z nezdaru rozpadajícího se Evropsko Unio egoistického spojení a uvědomit si, že trvale rostoucí prosperity v Evropě můžeme dosáhnout, když se začneme spojovat na základě skutečných principů sjednocení přírody.

Sjednocení musí být jednoznačně ku prospěchu všem lidem v Evropě, proto musí začít na úrovní sociální, a to na základě vytváření pozitivních mezilidských vazeb. Ve chvíli, kdy začneme nejprve budovat správné vztahy mezi lidmi v jednotlivých zemích, pak v Evropě jako celku, vše ostatní se tomu přizpůsobí a dojde k nápravě na všech úrovních.

Není třeba měnit či jakkoliv ovlivňovat různorodé národy Evropy, jejich vlády, zvyky, kulturní odlišnosti, přesvědčení či víru a vyznání. To vše musíme zanechat takové, jaké je. Je nezbytné respektovat individualitu zemí, národů i jednotlivců. Jediné, o co je třeba usilovat, je vytvoření skutečného spojení mezi lidmi, spojení nad všemi rozdíly.

Klíč a vzor leží přímo před námi, v přírodě

Tak jako je příroda spojena do jednoho harmonického celku, aniž by omezovala některé prvky, tak se i my musíme spojit mezi sebou ve prospěch fungování celku. Pak jako Evropa uspějeme.

Autor: Bohm Vladimir

Zdroj: https://bohmvladimir.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=745577
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNovináři odhalili podrobnosti několikamilionové smlouvy Člověka v tísni. Za co budou tyto peníze utraceny?   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 06:00:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Parlamentním listům se podařilo zjistit, za co bude utracena částka 13 500 000 Kč, kterou získá nezisková organizace Člověk v tísni za projekt, který má poskytnout pomoc v Moldavsku. Vypadá to totiž, že velkou část rozpočtu projektu spolyká právě daná organizace.

Včera jsme informovali o tom, že došlo k uzavření smluv mezi Českou rozvojovou agenturou a organizací Člověk v tísni. Jde o projekt, který má poskytnout pomoc v Moldavsku. Konkrétně se jedná o plánování komunitních služeb pomocí veřejného dialogu. Částka, kterou má obdržet organizace Člověk v tísni za projekt, se pohybuje v řádech milionů, a sice organizace obdrží 13 500 000 korun.

K čemu konkrétně ale bude tato částka použita? Na to se zaměřili novináři daného portálu, kterým se podařilo zjistit, že skoro polovina celého rozpočtu připadne na osobní náklady, konkrétně mzdové náklady, včetně zákonných odvodů na zdravotní a sociální pojištění nebo náklady na experty. Tyto informace lze dohledat ve strukturovaném rozpočtu, v němž jsou rozepsány jednotlivé náklady celého projektu.

Konkrétní čísla

Uvádí se, že podstatná část peněz (5 497 620 Kč) „padne“ na výplaty. Například 300 300 Kč si za necelé čtyři měsíce práce odnese regionální ředitelka a manažer pro Moldavsko, který bude pracovat asi 14 měsíců, získá 756 250 Kč.

Součástí daného projektu je i jeho koordinátorka a projektová manažerka. Každá z nich přitom odejde s honorářem ve výši 623 200 Kč. Pokud jde o ředitelka mise, její výplata bude činit 678 900 tisíc Kč. Nezapomeňme však ještě na asistenta projektu, který bude svou práci odvádět 13 měsíců a získá za ni 418 200 Kč či na finančního manažera, který bude ohodnocen částkou 541 200 Kč.

Další poměrně velkou položku v rozpočtu tvoří cestovní náklady, které mají celkově dosahovat 734 150 korun. Do nich spadají letenky (350 000 Kč), místní doprava (22 950 Kč), ubytování (184 800 Kč), diety (151 200 Kč) a cestovní pojištění (25 200 Kč).

Část peněz (572 tisíc) bude vynaložena i na přímé náklady v Moldavsku. Ty zahrnují pronájem kanceláře (38 tisíc), kancelářské potřeby (65 000 korun) a administrativní náklady, kam spadá i internet a telefon (169 000 korun). Do kanceláře bude pořízena i tiskárna za 50 tisíc korun a tři počítače v hodnotě 75 tisíc korun.

Na portálu přišla řeč ale i na další zajímavé položky, které tvoří studijní cesta a krátkodobé stáže v České republice. Zmiňovaná cesta bude dlouhá pět dní a pro jedenáct členů vyjde na 311 740 Kč. Dalších 198 770 Kč bude použito na stáž v České republice pro jedenáctičlenný pracovní tým po dobu sedmi dnů. Patří sem ale i tzv. zajištění podpory komunitního plánování na okresní / jiné územní úrovni a podporu vzájemného učení“, na což bylo vyhrazeno 179 360 Kč. K zajímavým položkám určitě patří i transport školitele za 108 tisíc korun. Další náklady (523 350 Kč) tvoří „konference a workshopy zaměřené na sdílení zkušeností a diseminaci metodického průvodce“.

V plánu je také studijní a networkingová cesta, která povede do Česka a které se zúčastní dvanáct osob. Bude stát 451 200 Kč. Za zmínku stojí i sedmidenní studijní návštěva Gruzie pro devítičlennou výpravu, a to v hodnotě 315 tisíc korun.

A co Moldavsko?

Zdůrazňuje se také, že stále není jasné, jakou přesnou pomoc tohoto plánování komunitních služeb pomocí veřejného dialogu v hodnotě 13 500 000 obdrží Moldavsko. A to i přesto, že záměrem projektu je „přispět k uspokojení základních sociálních potřeb zranitelných osob založené na reálných potřebách a reflektující dostupné zdroje v jednotlivých komunitách“.

Podle materiálů to ale vypadá, že velká část rozpočtu padne právě na Člověka v tísni.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BwfM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický bankéř navrhl Rusku způsob, jak zničit USA   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 05:51:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lloyd Blankfein, známý bankéř a bývalý šéf nejvlivnější americké banky, který je i na seznamu „nejvlivnějších lidí planety“, podle časopisu Time prohlásil, že ekonomika a armáda USA mohou být blízké budoucnosti zničeny.

Prohlášení bývalého generálního ředitele Goldman Sachs se stalo jednou z hlavních zpráv v USA. Jistá emocionálnost reakce amerického mediálního a politického společenství je spojena mimo jiné i s tím, že Blankfein označil Rusko za potenciálního spoluautora a beneficienta budoucí katastrofy.

„Pokud přijdou demokraté s kandidaturou Sanderse (v prezidentských volbách), budou Rusové muset zvážit, pro koho mají pracovat, aby nejlépe… (následuje expresivní sloveso, které označuje ponižující způsobení škody, pozn. red.) USA. Sanders ve společnosti vyvolává stejně velké rozpory, jako i Trump, a zničí naši ekonomiku a nestará se o naše ozbrojené síly. Kdybych byl Rusem, dal bych tentokrát přednost Sandersovi.“

Nejzajímavější na tom je, že je, za prvé, sám Blankfein také demokrat, a, za druhé, že má ve skutečnosti pravdu ve svém hodnocení politických hrozeb, které mohou způsobit americké ekonomice nenapravitelnou škodu v případě, že bude za prezidenta zvolen socialista. I když Rusko samozřejmě nemá a nebude mít žádnou spojitost s výsledky amerických voleb.

Rovněž je pozoruhodné, že veřejné vystoupení jednoho z nejvíce nenáviděných amerických bankéřů proti senátorovi-socialistovi se může stát pro samotného Sanderse velkým vítězstvím, které mu pomůže získat podporu voličů v boji o právo zastupovat Demokratickou stranu v prezidentských volbách.

Lidé mu můžou dát hlas jen proto, že se nezalíbil bývalému šéfovi Goldman Sachs – banky, která je známá tím, že dostávala mnohamiliardové státní půjčky, a která má přezídvku Krakatice vykřisťovatel, a také tím, že právě lidé z této banky zastávají funkce ministrů financí USA nezávisle na politické orientaci prezidenta, a také vedoucí funkce v mnoha evropských centrálních bankách.

Co tak vylekalo známého a vlivného bankéře?

Verze předního amerického listu The New York Times zcela odpovídá nejpopulárnějšímu vysvětlení této události.

Bernie Sanders navrhl daň z bohatství pro nejbohatší Američany, ostře kritizoval velký byznys za to, že měl obrovské zisky a platil přitom málo daní, a řekl, že si myslí, že by žádní miliardáři neměli být. Jeho vítězství v úterních předběžných volbách v New Hampshire udělalo pravděpodobným to, co pokládal Wall Street v průběhu několika měsíců za nejhorší scénář: inauguraci prezidenta Sanderse. Pan Sanders, všeobecně uznávaný socialista, jehož plány spočívají v tom, aby vyprázdnil soukromý systém zdravotnictví a omezil půjčky a další bankovní operace, je mnohými obchodníky, investory a bankéry považován za jediného kandidáta, který je ještě méně žádoucí, než senátorka Elizabeth Warrenová, která je v tomto prostředí nenáviděná.

Co je třeba poznamenat? Bernie Sanders, senátor za stát Vermont, by měl skutečně dost dobré šance na vítězství v primárních volbách Demokratické strany, ale jen v případě, kdyby byly opravdu čestné. Už jsme psali o tom, jak systém elektronického hlasování ve státu Iowa (prvním státě, v němž se konají předběžné volby demokratického kandidáta) způsobil kolaps volebního procesu, a pak vyšlo najevo, že samotnou aplikaci pro volební okrsky připravila společnost, kterou financoval jeden z kandidátů, a pak tento kandidát v hlasování nečekaně zvítězil, a to i přesto, že většinu hlasů získal senátor socialista.

Ke stejné situaci došlo v roce 2016, kdy se stranické vedení rozhodlo, že má kandidovat Hillary Clintonová – a právě ta byla proti všem možným procedurám a pravidlům hlasování stranických delegátů „jmenována“ kandidátkou za Demokratickou stranu. V důsledku této zrady důvěry voličů zřejmě každý jeden z deseti Sandersových stoupenců hlasoval v konečném důsledku pro Trumpa, což sehrálo určitou roli v jeho šokujícím vítězství.

Nyní se může tato situace opakovat a primární volby připomínají spíše volby bez volby, protože o kandidátovi se nyní rozhoduje na úrovni stranické nomenklatury, a nikoli voličů. Nomenklatura si volí mezi dvěma kandidáty: bývalým starostou města South Band, bývalým průzkumníkem a bývalým pracovníkem známé poradenské společnosti McKinsey Petem Buttigiegem, a majitelem informační agentury Bloomberg a bývalým starostou New Yorku Michaelem Bloombergem. Na straně Buttigiega je mládí, příjemný zevnějšek a skutečnost, že je představitelem sexuálních menšin, který se nestydí políbit svého „manžela“ přímo na pódiu v průběhu setkání s voliči. Na straně Bloomberga stojí politické zkušenosti a skutečnost, že je multimiliardářem ochotným investovat do volební kampaně obrovské osobní prostředky. Sanders má šanci na vítězství jen v případě, když se establishment rozhodne zorganizovat „ukázkovou porážku“ socialisty od Trumpa s tím, aby v příštím volebním cyklu neposkytovali stoupenci Demokratické strany podporu kandidátům, kteří hájí nejradikálnější formy sociální spravedlnosti. Lloyd Blankfein má pravdu ve svém hodnocení následků, k nimž by došlo po zvolení socialisty prezidentem USA, sám bankéř ale nejspíše nemůže jasně vysvětlit veřejnosti příčiny katastrofy „prezidenta Sanderse“.

Uděláme to tedy my. Sociální spravedlnost, demontáž bankovního systému, prudké snížení početního stavu americké armády a vojenské přítomnosti ve světě – to všechno je krásné z hlediska humanistických ideálů. Podíváme-li se na to z hlediska Spojených států, je to ale katastrofa.

Nebude-li supervlivný bankovní sektor a zejména nebudou-li stovky vojenských základen po celém světě, a také útočné skupiny lodí ve světových oceánech, už nebude možno okrádat okolní svět (nebo třeba nutit značnou část světa k tomu, aby prodávala a kupovala ropu za dolary). V tomto scénáři se budou muset USA, a také obyčejní američtí občané, naučit poprvé za dlouhá desetiletí žít z vlastní práce a utrácet peníze, které sami vydělali. Více než to: Američané budou muset prodávat světu nikoli své dluhopisy, finanční služby nebo protekci, ale vlastní zboží a služby, které musí být konkurenceschopné (mj. i pokud jde o cenu), v porovnání například s čínskými analogy. Takový život se bude jen stěží líbit dokonce i Sandersovým voličům, o generálech Pentagonu a velkých podnikavcích z Wall Street už ani nemluvě. Právě z těchto důvodů můžeme předpokládat, že výsledky průzkumů veřejného mínění, podle nichž socialista a populista vede, nemají žádný význam: prostě ho k moci nepustí, a zastaví ho buď vedení vlastní strany, nebo v nejhorším případě sám Trump ve volbách.

Nicméně, američtí odborníci a bankéři si budou nezávisle na detailech politického scénáře voleb stěžovat na to, že Rusko dostává své bonusy – v podobě oslabení víry Američanů ve svou demokracii. A platí to zejména pro četné mladé stoupence Bernieho Sanderse – jejich zklamání zaručeně podkope společenskou stabilitu v USA na dlouhá léta nebo dokonce desetiletí.

Autor: Ivan Danilov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠanghajská organizace pro spolupráci podporuje Čínu v boji proti epidemii   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 05:47:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) dnes v Pekingu řekl, že Šanghajská organizace pro spolupráci nedávno vydala prohlášení na podporu čínského úsilí v boji proti epidemii zápalu plic způsobené novým typem koronaviru, což odráží ducha Šanghajské organizace pro spolupráci, tedy vzájemně si pomáhat a společně překonávat obtíže. Čína je ochotna pokračovat v úzké spolupráci s mezinárodním společenstvím, včetně členských států Šanghajské organizace pro spolupráci, při společném boji proti epidemii.

Šanghajská organizace pro spolupráci nedávno vydala prohlášení na podporu čínského úsilí v boji proti epidemii. Generální tajemník Šanghajské organizace pro spolupráci uvedl, že členové Šanghajské organizace pro spolupráci se spojí s Číňany ve společném boji proti epidemii.

Geng Shuang řekl, že Šanghajská organizace pro spolupráci je komplexní regionální organizace s významným mezinárodním vlivem. Členské státy by se měly řídit „šanghajskými ideály", posilovat spolupráci a vzájemnou podporu, spolupracovat při řešení nových hrozeb a výzev a podporovat společný rozvoj a prosperitu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCelková hodnota ruských lékařských materiálů na pomoc Číně činila 36,45 milionu rublů   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 05:45:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko 13. února prostřednictvím čínské mediální skupiny China Media Group prozradilo, že celková hodnota 23 tun materiálů pro lékařskou pomoc, které poslalo Rusko, a které dorazily 9. února do Wuhanu, je 36,45 milionu rublů (asi 4 miliony yuanů).

Podle úvodu jsou mezi pomocnými materiály 2 miliony jednorázových lékařských roušek, ochranných oděvů, uzavřených brýlí, jednorázových lékařských vest, jednorázových sterilních chirurgických vest, filtračních masek, lékařských rukavic, potahů na boty a další.

Po vypuknutí epidemie koronaviru Rusko různými způsoby podporuje Čínu, aby zvítězila v boji proti epidemii. Ruský prezident Vladimir Putin při telefonickému rozhovoru s čínským prezidentem Xi Jinpingem (Si Ťin-pching) uvedl, že ruský lid je ochoten poskytnout přátelským Číňanům nezbytnou pomoc, aby se co nejdříve podařilo odstranit společné hrozby, kterým čelíme.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU neomezí vstup čínských turistů do schengenského prostoru   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 05:40:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína oceňuje výsledek diskuze na mimořádné konferenci ministrů zdravotnictví EU, podle kterého EU neomezí vstup čínských turistů do schengenských států. V Pekingu to dnes řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang). Geng Shuang dále zdůraznil, že prevence a kontrola epidemie jsou práce, která překračuje hranice, proto musí mezinárodní společenství posílit spolupráci. Čína doufá, že příslušné země zachovají klid a budou na prevenci a kontrolu epidemie reagovat racionálně, nebudou reagovat nadměrně a budou respektovat profesionální návrhy Světové zdravotnické organizace. Po vypuknutí epidemie pneumonie nového koronaviru udržovala Čína a Evropa těsný kontakt a spolupráci. Čína srdečně děkuje EU a jejím členských zemím za pomoc v boji proti epidemii. Čína bude pokračovat v transparentním a zodpovědném přístupu, ve vztazích spolupráce s WHO a mezinárodním společenstvím.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1645 sec,0.0563 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,287kB