Pátek 03 červenec 2020
Ve Vídní se porvali turečtí muslimové a antifáci, normálně spojenci v boji proti bílým Rakušanům   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:59:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Vídni již několik dnů bez přestání zuří násilí gangů imigrantů a Antifa v rámci celosvětově organizované kampaně black lives matter (BLM). Cílem je rozvracet západní země pouličním násilím pod záminkou boje proti rasismu.

Někdy se ale do sebe pustí i spojenci. Ve Vídni se před hlavním stanem Antify u Ernst Kirchweger Hausu to místní zažili na vlastní kůži. Tam se do sebe pustili muslimští Turci na jedné straně a členové Antify na straně druhé, většinou se jednalo o kurdské feministky a pár bílých mládežníků. Mladí Turci na ně zaútočili za pokřiku “Turkye” a “allahu akbar” na dali antifákům na hubu. Jinak ale obě strany vzorně spolupracují v útocích na bílé Rakušany, takže to spíš byla nějaká rvačka o kořist.

Rvačky ukončil a příjezd místní policie. I v Rakousku se multikulturní města začínají podobat muslimským městům v Africe a Asii. Chcete tohle i nás doma?

Milan
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon2022: Očkovací pas. EU mlčí o podezřelých dokumentech   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:55:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaké překvapení! Evropská komise (EK) měla připravený „podrobný plán na očkování“ již několik měsíců před vypuknutím pandemie covid-19.

Plán by měl vést k „návrhu komise na společný očkovací průkaz/pas pro občany EU do roku 2022“.


Poslední aktualizace 10-stránkového dokumentu proběhla ve třetím čtvrtletí 2019, poté proběhl 12. září „summit o globálním očkování“, který pořádala Evropská komise společně se Světovou zdravotnickou organizací.

V prohlášení summitu s názvem „Deset kroků k očkování pro všechny - každý by měl mít užitek z očkování“ je vyjádřena lítost nad tím, že:

„Navzdory dostupnosti bezpečných a účinných vakcín, nedostatečný přístup, nedostatek vakcín, dezinformace, lhostejnost k rizikům onemocnění, zmenšování důvěry veřejnosti k významu vakcín a snižování míry investic poškozují míru vakcinace po celém světě.“

A s tím pravděpodobně i zisk farmaceutických společností.

Například v červenci 2017 Itálie zavedla 12 povinných vakcín pro děti. Následně vzrostly ceny těchto vakcín o 62%: z průměrné ceny 14,02 eur za jednu dávku až na 22,74 eur.

Globální trh s vakcínami má v současnosti hodnotu 27 miliard dolarů ročně. Podle odhadů Světové zdravotnické organizace překoná do roku 2025 hodnotu 100 miliard dolarů.

Jelikož se na summitu o globálním očkování také diskutovalo o agendě, týkající se obnovené imunizace pro rok 2030, akcionáři farmaceutické lobby Big Pharma si nemusejí dělat starosti s dlouhodobým vyprazdňováním jejich zásob.

Člověk by opravdu neměl „poškozovat míru očkování po celém světě“.

Prohlášení summitu o globálním očkování dále vyjmenovává 10 „lekcí (…) a kroků, potřebných k očkování pro všechny“.

Každá „lekce“ je klenotem, který by italský neo-marxistický filozof Diego Fusaro nazval „terapeutickým kapitalismem“.

Formulace je kategorická, neponechává žádný prostor pro nuance a diskuse. Jsou zde hojně používána slova, jako „všichni“, „každý“ a „nesporně“. Chybí prohlášení, která by něco podmiňovala.

Tón akčního plánu - „chránit všechny a všude“, „nikdo nesmí zůstat pozadu“ - je podivně spasitelský, nikoli obezřetný či podnícený vědou, ani není otevřený k diskusím.

A co ti, kteří nechtějí být tímto způsobem „chráněni“? V samotném Německu je zhruba 10% populace, neboli 8 milionů lidí, kteří jsou kategoricky proti očkování proti koronaviru.

Tak se podívejme na to, co se můžeme dozvědět z tzv. „lekcí“:

Lekce 1 začíná slovy: „Prosazujte globální politické vedení a povinnost očkování“ - zdá se, že toho jsme právě svědky, neboť vlády na celém světě naznačují, že roušky a sociální odstup zůstanou do té doby, než bude nalezena vakcína proti novému typu koronaviru.

No a co politici, kteří jsou proti očkování?

Uslyší jejich voliči to, co (ne)slavně sdělil komisař pro rozpočet EU Gunther Oettinger italským voličům Ligy v roce 2018, že „trhy je naučí, aby hlasovali pro správnou věc?“.

Vypukne nová pandemie, aby naučila lidi hlasovat pro správnou věc?

Lekce 4, hlásající „poperte se s hlavními příčinami váhavosti ohledně vakcinace, a navyšujte důvěru v očkování“, vypadá jako program hlavní propagandistické kampaně, která předvídá - jak si můžeme přečíst v podrobném plánu EU na očkování - „rozvoj e-learningových výcvikových modulů pro praktické lékaře a poskytovatele základní zdravotní péče, zaměřených na zlepšení dovedností, cílených na váhavé obyvatele a podporu změny chování “.

Lekce 5, obsahující tvrzení „využijte sílu digitálních technologií za účelem posílení monitorování výkonu vakcinačních programů“, zvyšuje v dnešní době - kdy se používají sledovací aplikace a elektronické náramky - oprávněné obavy z toho, že technologie budou ještě více narušovat naše životy, a také naše těla.

O kterých digitálních technologiích zde mluvíme? Možná o nějakém podkožním čipu, třeba takovém, který si nedávno patentovala (se satanským číslem 060606) Nadace Billa a Melindy Gatesových.

Lekce 9 je pro alternativní média a svobodu projevu obecně tou nejvýhružnější lekcí [tučné písmo přidáno]:

„Umožněte zdravotnickým pracovníkům na všech úrovních, stejně tak médiím, aby poskytovali účinné, jasné a objektivní informace veřejnosti a bojovali proti falešným a zavádějícím informacím, mimo jiné prostřednictvím spolupráce s platformami sociálních médií a technologických společností.“

Tak to bychom měli: boj proti tzv. falešným zprávám je zpět. Více práce pro Facebook a jeho samozvané „kontrolory faktů“.

Falešné zprávy jsou samozřejmě orwellovská novořeč pro jakékoli neutrální informace, bez ohledu na jejich obsah, původ a ověřitelnost.

Prohlášení o globální vakcinaci ve skutečnosti neposkytuje žádnou definici pro „objektivní informace“ nebo pro „falešné a zavádějící informace“.

Pokud by byly vakcíny tak bezpečné, jak tvrdí EU a Světová zdravotnická organizace, aniž však předložily jakékoli důkazy, tak proč tedy vláda USA již v 80. letech vytvořila orgán, nazvaný Národní program pro kompenzaci poškození vakcínami (VICP)?

Na oficiálním webu VICP se dozvídáme: „alternativa k tradičnímu právnímu systému, bez zavinění, pro řešení petic o poškození vakcínami“.

Zdá se, že je to celkem úspěšné.

V období mezi 10. lednem 1988 (kdy VICP začala přiznávat kompenzace za poškození) a 6. lednem 2020 (poslední dostupné údaje) uznala VICP kompenzace v celkové částce 4 385 672 580,43 dolarů.

Toto číslo nezahrnuje odškodnění, plynoucí z vlastních žalob, zejména hromadných žalob, proti farmaceutické lobby Big Pharma.

Jak ale uvedl italský dokumentarista Massimo Mazzucco, americké úřady nepřestaly chránit farmaceutickou lobby Big Pharma před soudními žalobami.

V roce 2010 mezní usnesení Nejvyššího soudu USA citovalo sbírku zákonů USA, titul 42 takto:

„Zákon vylučuje odpovědnost výrobce za neodvratné, nepříznivé vedlejší účinky vakcíny.“

Stejné usnesení dále rozvádí:

„Žádný výrobce vakcín nebude odpovědný v občanskoprávním řízení, vzniklém kvůli poškození, souvisejícím s vakcínou, nebo úmrtí v důsledku podání vakcíny po 1. říjnu 1988…

… pokud k poškození nebo úmrtí došlo v důsledku vedlejších účinků, které byly nevyhnutelné, přestože vakcína byla řádně připravena a doplněna řádnými pokyny a varováními.“


Rok 1988 byl samozřejmě rokem, kdy Národní program pro kompenzaci poškození vakcínami začal přiznávat kompenzace obětem poškození vakcínami - v tomto procesu ušetřil farmaceutickou lobby Big Pharma soudních žalob.

Jak zdůraznil systémový biolog Dr. Shiva Ayyadurai, nemožnost zažalovat farmaceutické společnosti kvůli vakcínám v kombinaci s klesajícími zisky z prodeje léčiv proměnily vakcíny na nový obchodní model farmaceutické lobby Big Pharma.

Nyní EU a Světová zdravotnická organizace, financovaná Billem Gatesem, jednají v souladu s tím.

„Vláda moderního státu,“ jak napsal Karel Marx v Komunistickém manifestu, „není nic jiného, než výbor pro řízení společných záležitostí celé buržoazie“.

Kdyby byl dnes Marx naživu, mohl by dojít k závěru, že vedení mezinárodní organizace není nic jiného, než výbor pro řízení společných záležitostí globálních elit.

Daniele Pozzati

2022: A Vaccination Passport. The EU Keeps Quiet Over Suspicious Documents vyšel 1.7.2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8363-2022-ockovaci-pas-eu-mlci-o-podezrelych-dokumentech.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBude učit kdokoli?   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:46:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novela zákona o pedagogických pracovnících, podle které bude výjimka, že učit může i nekvalifikovaný učitel, potvrzena jako pravidlo, pochází z dílny ministerstva školství, konkrétně ministra Roberta Plagy.

Na první pohled řeší novela nedostatek učitelů. Na první pohled. Na druhý pohled odkrývá obrovskou bezradnost ministerstva, které místo aby zatraktivnilo učitelské povolání natolik, aby absolventi neutíkali do jiných profesí, jde přesně opačnou cestou.

Těžko lze věřit oficiálnímu zdůvodnění, že kromě vyřešení nedostatku učitelů všech stupňů přinese novela i „čerstvý vítr do škol“ tím, že za katedru usednou „odborníci“. Myslí se zřejmě absolventi matfyzu, přírodovědných oborů, múzických oborů a další. Otázka zní – který skutečný odborník opustí své místo a půjde do školství, kde bude mít zcela jistě méně peněz a sporné uznání praxe?
Kdo z odborníků si nechá do své práce mluvit různými experty na školství, kteří nikdy neučili nebo rychle od učení utekli k radám, jak učit a jak oni by to dělali lépe, kdyby to uměli?

Je téměř jisté, že místo odborníků se do škol budou hlásit i absolventi různých oborů, kteří jinde neseženou místo. Jak dlouho ale vydrží v prostředí, které učitelské chyby neodpouští a dává je hlasitě najevo, totiž mezi dnešním žactvem, to je otázka.

Přitom není pravda, že učitelé nejsou. Jsou, jen nejsou ve školství. Odhady zasvěcených hovoří až o 100 tisících učitelů mimo školství, kteří odešli za lepšími podmínkami. Protože i když titulky novin hlásají, že učitelský plat stoupl na 38 tisíc hrubého, nemůže to být pravda. Takový plat je pouze v nejvyšším tarifu, po odučených 30 letech. Jak ministerstva kouzlí s průměry, to je na další úvahu.
V čem bude hlavní problém? Dosud musel ředitel při výběru mezi kvalifikovaným a nekvalifikovaným učitelem dát přednost tomu kvalifikovanému. To by přijetím novely zákona padlo. Může si vybrat toho, kdo se mu zdá výhodnější – třeba i levnější.

Jistě jsou neučitelé, kteří učí skvěle. Jsou i učitelé, kteří učí špatně. I podle šetření České školní inspekce ale vychází jednoznačně, že ve svém souhrnu učí kvalifikovaní učitelé lépe.
To, že někdo daný obor ovládá – optimističtější varianta odborníka – totiž neznamená, že své vědomosti umí předat. Spoléhat se na talent nejde, od toho jsou na učitelských oborech nejen pedagogických fakult obory jako didaktika a metodika. Čili tzv. „učení se“ jak učit. Ne, že by pedagogické fakulty neměly co zlepšovat, zejména ohledně praxe v průběhu studia.

A protože učit bude kdokoli, nelze na něj klást velké nároky. Bude se tedy osekávat učivo – a to až o 50% s tím, že se učí mnoho zbytečného. Od koronakrize se mantra o nutnosti osekání učiva opakuje v mnoha periodikách snad denně. Jako jeden z důvodů se udává i to, že rodiče prý zjistili, že se děti učí mnoho zbytečností. Zdá se, že v závodě ke dnu vzdělanosti už bude vzdělávací programy snad určovat i starosta obce, která má základní školu…

A především neziskovky ve školství, kde působí právě ti experti, o kterých byla řeč na začátku. Kteří by učili – kdyby to uměli a kdyby za to měli ty peníze, které získají tím, že radí těm správným osobám. Třeba ministru školství Robertu Plagovi či neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi (dnes STAN), který je dnes předsedou školského výboru Senátu.

Nabízí se otázka – Cui prodest? Rozhodně budou profitovat neziskovky, které se už těší, jak budou školit a doškolovat nekvalifikované učitele, a peníze ze státního rozpočtu budou mít zajištěny. A za druhé bude situace svědčit podnikatelům ve školství. Co totiž udělá zoufalý rodič, sledující úpadek vzdělání svého dítěte v „osekaném“ veřejném školství? Zaplatí mu soukromou školu v naději, že tam se mu dostane lepšího vzdělání. Na to ovšem každý mít nebude a nůžky mezi sociálními a příjmovými skupinami se tak budou rozevírat o to víc.

Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Protirasistické protesty" v USA jsou založeny na rasismu proti bělochům. Jejich cílem je občanská válka a nastolení neomarxistické globalistické diktatury   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:43:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Protirasistické protesty" v USA jsou založeny na rasismu proti bělochům. Jejich cílem je občanská válka a nastolení neomarxistické globalistické diktatury. Heslo Black lives matter (na černošských životech záleží) charakteristické pro americké protesty proti policejnímu násilí proti recidivistovi a kriminálníkovi Georgi Floydovi je rasistické, protože implikuje, že záleží pouze na životech černochů, nikoli na životech bělochů či Asiatů.

Rasistický motiv nepřiměřeného policejního zásahu proti Floydovi prokázán nebyl. Aktivisté tímto způsobem ženou USA do občanské války. Tito aktivisté se snaží zničit tradiční společnost a vlastenectví tím, že zničí historii a tradice. Je evidentní přímá spojitost s tím, co jsou schopní demokraté rozpoutat, aby republikán Donald Trump neobhájil na podzim svůj druhý prezidentský mandát.

Současnost přináší řadu alarmujících skutečností. Část aktivistů hnutí za práva černochů například chce nahradit hymnu Spojených států. Považují ji za rasistickou. Akademička z prestižní britské univerzity v Cambridgi Priyamvada Gopalová napsala na Twitter, že na životech bílých nezáleží a univerzita v Cambridgi se za ni ještě postavila. Kosmetické giganty odstraňují ze svých výrobků upozornění na bělící účinky ze všech svých výrobků. Zakazují se kultovní filmy a k tomu se odstraňují sochy státníků. Tyto protesty se přelévají do dalších států světa včetně České republiky, kde byla mj. posprejována socha Winstona Churchilla na Praze 3.

Hnutí SPD v této souvislosti zastává názor, že cílem těchto akcí v USA a řadě dalších zemí Evropy je vznik politické nestability. Probíhá zde pokus zlikvidovat současnou demokratickou společnost a nastolit neomarxistickou globalistickou diktaturu. Je to podněcování k rasové diskriminaci a navádění k páchání trestných činů na běloších. To je rasismus naruby a je potřeba tyto skutečnosti jednoznačně odmítnout.

Heslo Black lives matter je silně rasistické a v této souvislosti zastáváme názor, že je potřeba spíše razit heslo „All lives matter" – tedy že na všech životech záleží. Demokracie je národní hodnota a tam, kde se podaří rozložit národ, tam je demokracie i svoboda ohrožena. Vlastenci musí svobodu a demokracii bránit a to je i program hnutí SPD!

Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČestný předseda TOP09 Schwarzenberg šíří desinformace a lži o běloších a černoších v USA   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:39:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když je třeba kopnout si do prezidenta Miloše Zemana za kritiku amerického neomarxistického hnutí Black Lives Matter, tak je českým pravdoláskařům dobrá kdejaká lež a manipulace. Čestný předseda TOP09 Karel Schwarzenberg napsal na svém facebookovém profilu lež o počtu černochů a bělochů zabitých americkou policií. Podle Schwarzenberga "rukou policie tam ale zahyne mnohem více Američanů tmavší pleti než ostatních. Z toho vznikl onen slogan, že černé životy jsou důležité."

Jde o očividnou lež, podle údajů neziskové organizace, sledující násilí ze strany americké policie, z roku 2019, tak bylo americkou policii zabito 588 bělochů a pouze 259 černochů! Tedy tvrzení Schwarzenberg o tom, že je zabito mnohem více černochů je evidentní lež. Naopak je zabito dvakrát více bělochů než černochů ...

Tabulka s počty zabitých americkou policií, převzato z videa uvedeného níže.
Neočekávejte, že bude Schwarzenberg uveden mezi desinformatory na webech českých neziskovek, které údajně bojují proti desinformacím, protože tyto neziskovky jsou jednostrunné a záměrně manipulují - tj. kritizuji a zveřejňuji jen to, co se jim hodí a je v souladu s jejich promultikulturním a proneomarxistickým postojem!

Doporučujeme toto video dvou Čechů o násilí a rasismu v USA, stojí opravdu za to si poslechnout, jak se věci mají a nesledovat pouze mediální propagandu medií, která jsou již většinou ovládané neomarxistickými aktivisty a nešíří pravdu, ale jen to, co neomarxisté chtějí a v jaké podobě to chtějí ...


Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZavádění islámu v Rakousku se neosvědčilo   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:32:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak dosvědčuje nová zpráva „Dokumentačního a místa nepřátelství k islámu a protimuslimského rasizmu“ zavádění islámu v Rakousku se příliš neosvědčuje a silně pokulhává. Nevole rakouských občanů k islámu se meziročně z roku 2018 na 2019 prakticky zdvojnásobila. Podchycených případů nevole k islámu je ve zprávě 1050, a to je zhruba dvakrát tolik než za předchozí rok.

Protiislámské jsou podle zprávy i kampaně konzervativních stran (FPÖ), když exponují takové skutečnosti jako „výměnu obyvatelstva“ či „plíživou islamizaci“.

Odpomoc nevoli Rakušanů k islámu autoři zprávy spatřují ve státem uvalených opatřeních jako policejní vyšetřování a perzekuci, potírání projevů nevole a odporu k islámu či zrušení zákazu nošení šátků na školách. S demokracií a svobodou přesvědčení nemají asi problém…

Zdroj: https://www.heute.at/s/islamfeindlichkeit-hat-sich-in-oesterreich-verdoppelt-100090050

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý bulharský zástupce v NATO uvedl, kolik raket je Rusko připraveno vypustit na alianci   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:29:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nerovnováha sil pozorovaných v Černém moři je zcela ve prospěch Ruska. Bulharsko však na rozdíl od ostatních zemí bývalého SSSR a USA touto skutečností pohrdá, uvedl první vojenský zástupce Bulharska v NATO, člen nevládní organizace s názvem Euroatlantické centrum bezpečnosti Sabi Sabev.

„Najdete ukrajinské a polské analýzy politických důsledků (této nerovnováhy, pozn. red.), analýzy v Pobaltí a USA, ne však ty bulharské. Úplně adekvátní hodnocení je v Rumunsku, nicméně my takovou nerovnováhou pohrdáme a bojíme se pojmenovávat věci pravými jmény,“ cituje slova Sabeva zpravodajský portál Factor.

Pokud se Rusko rozhodne využít potenciál Jižního vojenského okruhu, NATO bude jen těžko chránit Bulharsko a Rumunsko, pro Turecko není Černé moře prioritou, myslí si bývalý zástupce v NATO.

„Rusko je připraveno vypustit 450 střel s plochou dráhou letu proti NATO jedním dechem. Nebudu komentovat, kam budou směřovat… Podvodní schopnosti Ruska jsou mnohokrát větší než schopnosti Turecka, Rumunska a Bulharska. Nemáme ponorky, Rumunsko má jednu, u Turecka není známo přesné číslo. Díky novým fregatám, ponorkám a korvetám Rusku nemůže nikdo v Černém moři vzdorovat,“ uvedl.

Podle jeho slov nejsou v oblasti Černého moře jaderné zbraně, avšak lze je dodat během několika hodin. Existující hrozba znepokojuje bulharské vojáky, nicméně na veřejnosti se o tom nehovoří.

„Rusko řídí vodní a vzdušný prostor nad Černým mořem do takové míry, že pro NATO bude obtížné své země v případě útoku ubránit. (…) To by však mělo znepokojovat naše politiky. Široce rozšířené teze některých stran o tom, že Rusko nás nenapadne. Mnozí lidé tomu věří. Rusko však zaujalo pozici protivníka NATO. Nemůžeme věřit Moskvě, jelikož porušila mnoho dohod, včetně dohody s Ukrajinou. Kremlu to nebránilo v okupaci Krymu,“ uvedl.

Ve zprávě o stavu národní bezpečnosti v Bulharsku za rok 2016 bylo Rusko jmenováno jednou ze zahraničněpolitických hrozeb. Člen vládnoucí strany GERB Anton Todorov označil výše uvedené hrozby za oprávněné.

„Zvláštní zpráva, ve které se nakonec ukázal jeden z největších problémů Bulharska – hybridní válka“, uvedl s tím, že situaci lze změnit díky zastavení ruských projektů v Bulharsku.

Naopak Anton Kutev z Bulharské socialistické strany označil tuto zprávu za hrubou chybu. „Přečetl jsem si zprávu, jedná se o hrubou chybu a bohužel není první. A myslím, že není ani poslední. Opět ukážeme neadekvátní posouzení. Doufám, že to nebude mít dalekosáhlé důsledky,“ uvedl a poznamenal, že poslední vlády mají tendenci k „antiruským náladám“.

Připomeňme, že ve zprávě za rok 2019 Bulharsko oznámilo úspěšný odpor proti ruským zpravodajským službám.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CSKY
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMerkelová: Koronavirus nikam nezmizel a nezmizí, dokud...   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:26:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lokální nárůst covidu-19 vyvolává obavy spolkové vlády Německa, ale místním úřadům se daří ho zvládat, uvedla německá kancléřka Angela Merkelová během online konference s hlavou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

"Sledujeme situaci každý den. Mohu říci, že v Německu máme ohniska, lokální situace, které nás znepokojují, ale dokážeme je potlačit. Jsem vděčná, že je rozhodně potlačují místní úřady, úřady spolkových zemí, částečně s pomocí Bundeswehru. Tak to musí zůstat. Riskujeme s cestami během dovolené, takže musíme situaci pečlivě sledovat,“ řekla Merkelová.

Kancléřka také zdůraznila, že každá spolková země Německa pečlivě pracuje nad opatřeními k zabránění šíření koronaviru. "Ale každý den vidíme, že virus nezmizel a nezmizí, dokud nebudeme mít vakcínu a léky," dodala.

Dle Merkelové čelí Evropa nejvážnější situaci ve svých dějinách. Německo podle ní je připraveno uvést do agendy svého šestiměsíčního předsednictva v Radě EU řešení koronavirové krize.

Německo dosud evidovalo více 196 tisíc případů nového koronaviru. Na covid-19 v zemi zemřelo přes 9 tisíc lidí. Zotavilo se více než 180 tisíc.

Předsednictví Německa v Radě EU

Ve středu na pozadí pandemie koronaviru začalo šestiměsíční předsednictví Německa v Radě Evropské unie. Země naposledy předsedala v orgánu v první polovině roku 2007, kdy se právě začínala projevovat světová finanční krize. Současné předsednictví je pro Německo 13.

"Vzhledem k pandemii covidu-19 čelí Evropská unie osudové výzvě. Během německého předsednictví v EU podnikneme veškerá úsilí, abychom se s tímto úkolem vypořádali s přístupem orientovaným na budoucnost a znovu posílili Evropu. Jako nikdy předtím, je tomu tak, že je cílem stanovit jasné priority a spojit síly. Německo si je vědomo své odpovědnosti vůči Evropské unii,“ říká se v programu předsednictví Německa.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CSNy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský soud uznal Juana Guaido za „jednoznačného“ prezidenta Venezuely v právním boji o tuny zlata   
Pridal tk Pátek 03 červenec 2020 - 04:23:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejvyšší britský soud rozhodl, že legitimní venezuelský prezident je samozvanec Juan Guaido, nikoli zvolený prezident Nicolas Maduro. Jedná se o bizarní rozhodnutí uprostřed bitvy o zlato v hodnotě 1 miliardy dolarů.

Bank of England má ve své patronáži zlato Venezuely v hodnotě 2 miliard dolarů. O toto jmění usiluje jak legitimní vláda Venezuely Nicolase Madura, tak i opozice. Nejvyšší soud dostal za úkol rozhodnout o tom, kdo zlato dostane. Ve čtvrtek prohlásil, že Velká Británie „jednoznačně uznává“ samozvaného lídra Juana Guaido za prezidenta země.

„Ať už jsou základy pro rozhodnutí jakékoli, vláda jejího veličenstva jednoznačně uznává pana Guaido za prezidenta Venezuely,“ prohlásil Nigel Teare, soudce Nejvyššího soudu ve čtvrtek. „Z toho vyplývá, že vláda jejího veličenstva již více neuznává pana Madura za prezidenta Venezuely,“ dodal.

Venezuelská centrální banka usiluje o zlato, aby ho mohla prodat a nakoupit za tyto prostředky zařízení pro boj s covid-19. Bylo řečeno, že prostředky budou převedeny do Rozvojového programu OSN (UNDP), aby bylo zajištěno, že nebudou použity pro nic jiného. Opozice nicméně tvrdí, že Maduro usiluje o zlato, aby mohl zaplatit zahraničním spojencům.

Guaido, který se v roce 2019 prohlásil za prezidenta Venezuely, je podporován západním národy. Tvrdí, že zlato má být pod jeho kontrolou, a že Maduro by s jeho pomocí „financoval mučení“, kdyby ho dostal. Britská vláda je jedna z více než 50, kdo Guaido uznal za prezidenta Venezuely.

Právník venezuelské centrální banky prohlásil, že toto rozhodnutí, které „zcela ignoruje realitu situace na zemi“, napadnou.

Dvojí vztahy Velké Británie

Bank of England odmítla již v lednu zlato vydat, podle informací na žádost amerických činitelů. Venezuela na základě toho zažalovala v květnu Bank of England. Argumentovala tím, že britské ministerstvo zahraničí udržuje plné diplomatické vztahy s Madurem. Není podle jejího názoru možné, aby mělo plné diplomatické vztahy s vládou Madura, zatímco země uznává jinou osobu za hlavu státu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CSNw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1536 sec,0.0380 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,459kB