Sobota 04 červenec 2020
Rakouští ministři dostali policejní ochranu. Místní Turci jim vyhrožují smrtí. Na kufřík s ricinem to nevypadá   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 06:59:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministři rakouské vlády Karl Nehammer (ministr vnitra) a Susanne Raab (ministryně pro integraci) dostali policejní ochranu. Turecká islamistická a nacionalistická skupina “šedí vlci” jim vyhrožuje smrtí. Jejími členy jsou Turci žijící v zahraničí napojení na turecké tajné služby.

Je to výsledek dalšího zhoršení vztahů mezi Ankarou a Vídní. Rakouská vláda otevřeně obviňuje tureckou vládu, že využívá místní tureckou menšinu k eskalaci násilí, islamizaci a rozvracení země. Turecko si zase stěžuje, že rakouská vláda podporuje kurdské separatisty z PKK. Rakouská vláda navíc vyhlásila boj politickému islámu, vypověděla řadu tureckých imámů a zavřela turecké radikální mešity.

To asi bude trochu jiná situace než nedávná zpackaná fraška “českých” havlistů. Kde si z důvodu boje za zájmy zahraničního pána BIS a Respekt vymyslely údajnou likvidaci 3 bezvýznamných komunálních politiků (Hřib, Kolář, Novotný), kteří také dostali policejní ochranu. Vrahem měl být jakýsi “ruský agent” s ricinem v tajemném kufříku. Neuvěřitelný amatérismus organizátorů této zjevné provokace připomínající scény Haškova Švejka, ale nakonec neskončil ostudou dotyčných, ale zbytečnou mezinárodní roztržkou. Berte to jako varování. Havlisté a jejich příznivci budou bojovat za zájmy svého cizího pána klidně až do posledního Čecha.

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejvyšší soud Velké Británie odepřel venezuelské vládě Nicolase Madura přístup k venezuelskému zlatu uskladněnému v Rothschildově centrální bance Bank of England!   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 06:42:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejvyšší soud Velké Británie odepřel venezuelské vládě Nicolase Madura přístup k venezuelskému zlatu uskladněnému v Rothschildově centrální bance Bank of England! Důvodem je žádost Caracasu o “fyzický” přesun zlata do sídla OSN v New Yorku! Samozvaný opoziční vůdce Juan Guaido nic takového nepožaduje, stačí mu výplata “dolarů” za uskladněné zlato, a proto mu britský soud svěřil disponibilitu nad zlatem! Ve Venezuele se začíná šířit zpráva, že žádné zlaté venezuelské pruty v Bank of England už dávno nejsou a žádostí o přesun zlata by se to provalilo!

Pamatujete si, jak koncem loňského listopadu předseda slovenského SMERu Robert Fico oznámil, že by se slovenské zlato mělo přesunout z Londýna domů kvůli Brexitu, aby národní zlato bylo v bezpečí? Jen o pár dní později počátkem prosince to slovenská centrální banka odmítla jako nesmyl, a tak slovenské zlato zůstává v Bank Of England ve stejném vaultu, ve kterém mají své zlato uschované i jiné státy. Jenže, snaha o fyzický přesun zlata stála Roberta Fica politickou kariéru a dokonce rozvrat uvnitř SMERu. Jakmile Robert Fico sáhl na zlato a chtěl ho přesunout na Slovensko, začaly uvnitř SMERu problémy, pnutí a nakonec odchod Petera Pellegriniho ze SMERu. Ficova strana tak bude velmi oslabena a budoucnost je nejistá. A něco podobného se nyní stalo Venezuele, ale v tomto případě to došlo mnohem dál. Takže, co se stalo?

Legitimní venezuelská vláda Nicolase Madura před časem požádala britskou Bank of England, aby provedla přesun velké části venezuelského zlata do USA do ochrany a správy OSN, která zlato použije na financování materiální pomoci Venezuele v důsledku koronavirové krize. Kvůli americkým sankcím nemá Venezuela přístup ke kapitálovým trhům v londýnské City, kde si vlády jednotlivých zemí světa, včetně té české, slovenské a dalších, půjčují peníze na kapitálové burze na krytí státních schodkových rozpočtů.

Např. ten hrozivý schodek 500 miliard korun, který před několika dny odmávala česká poslanecká sněmovna, bude zajištěn úvěrem na kapitálovém trhu v Londýně. Venezuela tak kvůli sankcím si nemůže půjčovat peníze na kapitálovém trhu v londýnském City, takže došlo k rozhodnutí, že už nadále není důvod venezuelské zlato uchovávat v Londýně a přesune se pod správu OSN, která potom svým jménem bude nakupovat za prodané zlato pomoc Venezuele. Jenže, tímto požadavkem na Londýn odpálil Nicolas Maduro granát, který včera naplno vybuchl.

Přesun venezuelského zlata pod správu OSN se neuskuteční, zlato zůstane v Bank of England

Rothschildova Bank of England totiž do Caracasu vzkázala, že zlato z Londýna do USA přesunout nejde, protože britská vláda legitimní a demokraticky zvolenou vládu Nicolase Madura neuznává. Caracas se tak obrátil na britský Nejvyšší soud, a ten včera rozhodl, že zlato do Venezuely vydáno nebude, ale bude poskytnuta disponibilita s úvěrovými prostředky samozvané vládě Juana Guaidoa. „Zlato v trezorech v Bank of England je naše národní rezerva. Patří našim lidem, abychom zajistili budoucnost našeho národa,“ uvedla ve svém prohlášení v pondělí Vanessa Neumann, hlavní diplomatka v Londýně, která pracuje pro venezuelského opozičního vůdce Guaidoa.

Samozvaný šéf Národního shromáždění Juan Guaido se však domnívá, že by zlaté pruty měly být pod jeho kontrolou, protože vláda Spojeného království spolu s přibližně 60 dalšími světovými vůdci uznává za právoplatného dočasného prezidenta Venezuely právě jeho. Guaido dále uvedl, že zlato je v Londýně v bezpečí a musí být použito na úvěrování Venezuely a její rozvoj. No, a jsme doma.

Zlato v Bank of England si nelze jen tak vyzvednout, to je naivní omyl široké veřejnosti

Tady si musíme vysvětlit jednu podivnost, kterou spousta laiků a čtenářů netuší. Mnoho lidí se ptá, proč prakticky všechny země světa, až na výjimky některých mocností jako je Čína nebo Rusko, uchovávají své zlaté národní rezervy v Londýně v podzemních vaultech Rothschildovy Bank of England, která plní roli britské, avšak zcela soukromě vlastněné centrální banky. Odpověď ne tuto otázku je naprosto jednoduchá, zlato uložené v Londýně je zástava, jiným slovem “kolaterál” naproti úvěrům a státním dluhům jednotlivých států.

Uložené zlato funguje jako pojistka, že stát, který si půjčí na krytí svého schodků státního rozpočtu, bude pravidelně splácet úroky z těchto úvěrů. A rovněž je to pojistka, že daný stát nebude dělat politiku proti nezávislosti židovských bank. Věděli jste, že banky neplatí daně ze zisku? Tak to je přesně ten důvod, proč je zlato v Londýně uloženo. Pojistka proti vzpurným vládám gójských zemí, kdyby chtěly třeba začít danit banky. Pokud jakákoliv země se začne vzpírat Domu Sion, potom Bank of England zlato zmrazí dané legitimní vládě a poskytne přístup ke zlatu někomu z opozice v dané zemi. Jenže, pozor, má to ještě jeden děsivý rozměr.

Zlatý kolaterál v Londýně je pojistkou za obří schodkové státní rozpočty gójských zemí a nástroj vynucování poslušnosti loutkových vlád

Stažení zlata z Londýna je vázáno na splacení veškerých dluhů daného státu. Dokud stát veškeré své dluhy nesplatí, nemůže své zlato z Londýna vyzvednout, protože to zlato slouží jako kolaterál za úvěry na krytí schodkových rozpočtů daného státu. To je ovšem přísně utajováno, gójové o tom nesmí vědět a pokaždé, když nějaký politik vyzve k přesunu zlata z Londýna, je to ve skutečnosti obrovská provokace, protože Bank of England a Dům Rothschild nedovolí transfer zlatého kolaterálu do ciziny, když daný stát dluží na londýnském kapitálovém trhu.

Česká republika má státní dluh ve výši skoro 2 bilionů korun a tento dluh byl synteticky vygenerován na londýnské kapitálové burze. České zlato, to málo, které nebylo prodáno, je uschováno právě v Londýně jako kolaterál. Jenže, je tady ještě jedna věc, o které jste nikdy asi neslyšeli, pokud jste nepracovali pro národní banku nebo některé státní instituce. Zlatý kolaterál během uložení v Londýně je ve správě Bank of England a banka by neměla s tímto kolaterálem disponovat.

Kdyby někdo nahlédl do podzemních vaultů Bank of England a hledal své národní zlato, asi by byl hodně překvapen

Jenže praxe je úplně odlišná. Bank of England používá zlato na vyvažování britské libry. To je to děsivé tajemství, o kterém se nikde v časopisech nedočtete. A aby bylo jasné, používá k tomu ne své vlastní zlato, ale právě zlatý kolaterál všech zemí světa, které si zlato deponují v Bank of England v Londýně. Pokud vám to stále nedochází, tak to řeknu natvrdo. Je velice reálné, že už žádné venezuelské zlato v londýnských trezorech není. Možná zmizelo v roce 2010 při hypoteční krizi, když Bank of England sanovala britskou libru naproti odprodeji zlatých rezerv. Fyzicky tam může sice stále být, ale již bylo přetaveno, má nové puncovní značky a hlavně nové majitele.

Možná to bylo už počátkem 90. let, když George Soros provedl útok proti britské libře a Bank of England musela znovu libru sanovat naproti zlatu. Proto nebylo dovoleno Robertu Ficovi vloni koncem roku, aby došlo k převodu slovenského zlata z Londýna na Slovensko, protože nejen, že Slovensko by nejprve muselo v Londýně splatit svůj celý státní dluh, ale dost reálně je možné, že žádné zlato by se už ve vaultech Bank of England nenašlo. A ze stejného důvodu nebylo dovoleno Nicolasu Madurovi převést zlato z Londýna do OSN v New Yorku, protože by nebylo co převážet. Celá pravda o zlatých kolaterálech v Bank of England by praskla a vyplula na povrch.

Kontrolu nad venezuelským zlatem britský Nejvyšší soud svěřil samozvanému prezidentovi Venezuely, který žádné zlato z Londýna stěhovat nechce

Juan Guaido žádný fyzický přesun zlata do Venezuely nežádá, spokojí se s penězi, dolary, tedy s natisknutými papírky, za které bude Guaidova opoziční truc-vláda ručit “zlatem” v Londýně, které tam zůstane. Jediné zlato, které fyzicky existuje, je zlato, které máte v ruce. To je zlaté pravidlo investorů do zlata. Jediná vláda, která disponuje zlatem, je vláda, která má zlato své země uschované ve státní bance, nad kterou má vláda kontrolu. Centrální banky nejsou státní banky, jsou to soukromé bankovní domy s mezinárodní vlastnickou, rozuměj kapitálovou strukturou.

Banka disponuje základním aktivem, které poskytuje Bank of England. Aktiva centrální banky jsou kryta zlatým, stříbrným, platinovým či dalším kolaterálem, který je v úschově Bank of England. Jenom malý zlomek zlata je volně k dispozici na trhu. Jeho množství je extrémně malé a omezené, protože více jako 98% veškerého světového zlata se neobchoduje, ale je drženo jako kolaterál. I to je jedno z tajemství, které veřejnost naprosto netuší. Proto i Venezuela nyní zažívá čelní střet s realitou. Ve chvíli, kdy si chcete sáhnout na zlaté pruty, tak to najednou prostě nejde. Není to dovoleno.

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE New Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuská despocie a EU demokracie   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 06:33:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Chápete už, jaký je rozdíl mezi ruskou a evropskou demokracií? V Rusku mohou dát klíčovou otázku lidem k hlasování, zatímco probruselské panstvo se nikdy neodváží vyhlásit referendum."

Uhodit hřebík na hlavičku - nenapadá mě výstižnější zkratka pro trefné hodnocení sociologa P. Hampla k proběhlému referendu o ústavních změnách v RF. Jen bych snad dodal, že pomyslný hřebík neuhodil na hlavičku nějakým soft kladívkem, ale těžkotonážním hard perlíkem.

Tady vůbec nejde o to, jaké změny byly předloženy ani jaký byl výsledek. Jde o to, že arcilotr Putin a despota na celé širé Rusi si dovolil položit občanům k zodpovězení nějakou tu otázku týkající se základního zákona v zemi.

Kovaný sluníčkář jistě může namítnout, že Putin má vše autoritářsky pod kontrolou, všechny voliče osobně navštívil, aby jim pohrozil, že pokud nebudou hlasovat správně, tak s nimi zatočí jako v EU.

Taky mohl všem nakukat, že je to jen formalita, na kterou se nebude v praxi přihlížet ... něco jako EU duální metr.

Zkrátka sluníčkáři mohou šermovat svými bláboly až je trefí šlak, ale podstatu neokecají, protože to nejde. Tady nepomůže ani fakt, že mají pod palcem celý mainstream, který, jak dobře promazaná mašina, nalejvá občanům tu jedinou správnou ideologii do hlavy.

Despota a arcilotr Putin zase provedl EU sabotážní akci ... co akci ... přímo hybridní útok na samotné pilíře EU "demokracie".

Všichni tak už vidí, že v té nejkřišťálovější demokracii, kde i křišťál je kalnější, je ten EU král nahý. Tečka. Víc netřeba dodávat.

David Dvořák

Poznámka editora

Jaký je rozdíl mezi ruskou a evropskou demokracií? V Rusku mohou dát klíčovou otázku lidem k hlasování, zatímco probruselské panstvo se nikdy neodváží vyhlásit referendum, píše autor. Řekl bych, že to není úplně pravda. I v EU jsme mívali referenda, blahé paměti (dnes už to opravdu raději nezkoušejí). Nezrušili je, pouze zavedli doplňující pravidlo. Pokud referendum nedopadlo tak, jak chtěli, prostě ho opakovali a v mezičase zavalili publikum kobercovými nálety propagandy, takže když k druhému "referendu" došlo, zblblí občané "hlasovali" jak na drátkách. Geniální krok, to by nevymyslel ani Putin.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8364-ruska-despocie-a-eu-demokracie.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJen si tak kopnout do prezidenta ...   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 06:28:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozdíl mezi pragmatickou kritikou a bezbřehou svobodou slova, namnoze založenou na překrucování výroků, dávání jim zcela opačný význam, až bohapustou lží, je obrovský rozdíl, byť si to někteří rádoby chytráci nechtějí připouštět. Ve své bohorovnosti mají dojem, že demokracie je široce rozcapený liberalizmus, který oni vyznávají a, žel, praktikují ve svých veřejných projevech.

Kritická slova prezidenta Miloše Zemana k zvrácenému hnutí Black Lives Matter, které označil za rasistické, zcela po pravdě, využili, lépe řečeno zneužili, někteří jeho zavilí odpůrci k tomu, aby ho opět poplivali sobě vlastním, podlým způsobem.

Nějaký publicista a básník František Kostlán dokonce vyjevuje ve svém článku, že "Zeman tedy, zjednodušeně řečeno, vidí nebezpečí v demokracii a jejích zastáncích,". https://www.parlamentnilisty.cz/…/Black-Lives-Matter-Rasism…

Je to jeho, Kostlánova, naprosto zvrácená filipika, jeho pokřivené vidění a chápání demokracie, překrucování prezidentových slov a dávání jim tím zcela opačný význam.

Vůbec tihle liberálové jsou prodchnuti a přesvědčeni o tom, že z důvodů svých vlastních, osobních animozit, nechuti a bytostných nesouhlasů s tím, kdo byl řádně, svobodně a demokraticky zvolen do vrcholových státních funkcí, mohou naprosto vše. Lhát, vymýšlet si, sdělovat své konstrukce o tom, co a jak si tito státníci myslí, jak co vidí a snad i co si budou myslet zítra. Dnes už o tom mluví, píší, zcela liberálně, svobodně.

Jasná a logická prezidentova slova o tom, že na každém životě záleží, dokonce, světe div se, podpořila i většina opozičních politiků
https://www.parlamentnilisty.cz/…/Sok-Vsichni-za-Zemanem-An….

Pravda s výjimkou některých těch zavilích, jako třeba už přes sedm dlouhých let nakrklého, zhrzeného a nenávistného cizáka Schwarzenberga, který chtěl tady zase vládnout plebsu po vzoru svých germánských předků. Což se mu, naštěstí pro náš národ Čechů, Moravanů a Slezanů, nepovedlo a nemohl tak dál a víc škodit naší zemi, jak tomu tak činil jako přizvanec Havla, v jemu nepatřičné roli ministra zahraničí svého času.
https://www.parlamentnilisty.cz/…/Schwarzenberg-se-postavil…

Své nechutné, neetické a nanejvýš nevychované "stanovisko" ke slovům pana prezidenta si neodpustil ani nejlemplovatější, nejneschopnější primátor Prahy v historii vůbec, člen Pirátské udavačské strany, sám ostudný Hřib. ( „Projev pana prezidenta na recepci v rezidenci amerického velvyslance jsem nedoposlouchal a vzdálil jsem se. Násilí při protestech je určitě nutné odmítnout, ale připomínat si Den nezávislosti osočováním těch, kteří bojují za svá práva, je ostudné,“
https://www.parlamentnilisty.cz/…/Znechuceni-Pehem-Advokatk…)

Hřib, ale třeba i už směšný Pehe, zřejmě víc souznějí s výrokem zcela pomatené britské pedagožky tmavé pleti "Na životech bělochů nezáleží"

( https://www.novinky.cz/…/na-zivotech-belochu-nezalezi-napsa… )

A tak se tady rozum, logika, pravda, ohýbá, liberálně vykládá, lživě pomlouvá prezident republiky za to, že se moudře vyjádřil k tomu stupidnímu, obráceně rasistickému běsnění Black Lives Matter. Těm všem Kostlánům, Pehům, Schwarzenbergům a jiným podobným, by asi bylo zapotřebí zkušenosti bělocha z tohoto videa https://www.parlamentnilisty.cz/…/Dalsi-silene-video-plne-r….

Možná by je ty jalové a tupé řeči vbrzku přešly.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExkluzivně! Pavel Novotný: Vězení a padák z ODS? Policie teď trestně stíhá starostu Řeporyjí kvůli podněcování k trestnému činu vraždy jeho jmenovce, bývalého policejního prezidenta   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 06:15:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) je teď trestně stíhán za výtržnictví a podněcování k trestnému činu, kterého se měl dopustit proti svému jmenovci, bývalému policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému. Tentokrát mu již hrozí vězení.
Bývalý policejní prezident
Stanislav Novotný


Usnesení policie České republiky bylo Pavlovi Novotnému odesláno 24. června.

Je v něm uvedeno: Pavel Novotný (39) se měl dopustit trestného činu výtržnictví a podněcování k trestnému činu tím, že dně 9. 12. 2019 v pořadu pro pořad Rozstřel internetového média iDnes uvedl následující.

“Stanislav Novotný zradil Českou republiku a měl by za to, vlastizrádci by měli viset.”

“Stanislav Novotný zfetovanej nebude, on vypadá, že to myslí vážně, buď mu někdo míří na jeho děti, nebo to myslí vážně. Každopádně je to vlastizrádce a vlastizrádci by měli viset.”

“Panu Novotnému by měl být pomočen hrob. Novotný je vlastizrádce, pičus. Za tohle normálně vlasovce tahali s auta a zapalovali benzínem.”


První strana usnesení o zahájení trestní stíhání Pavla Novotného (ODS) z 24. června 2020

Stanislav Novotný (60) je bývalý policejní prezident, předseda Asociace nezávislých médií a spoluzakladatel Křesťanské demokratické strany.

Sebestředný tlachal?

Policie vzala v potaz, že je “Pavel Novotný veřejně známou osobou, která přispívá k posilování, či naopak k oslabování veřejné morálky a právního státu. Výroky tak nelze hodnotit pouze jako výlevy bezvýznamného sebestředného tlachala”, jak uvedl při podání vysvětlení .....bývalý policejní ředitel Stanislav Novotný.

Policie konstatovala, protiprávní jednání obviněného Pavla Novotného vykazuje naplnění vysoké míry společenské škodlivosti.

Trestních oznámení jako máku

Dozorový státní zástupce uvedl, že sociální aspekt jednání podezřelého Pavla Novotného vyvolal značně negativní emoce široké části veřejnosti, které se projevily mimo jiné i řadou trestních oznámení na podezřelého.

Míra nebezpečnosti jednání Pavla Novotného byla zvýšena výběrem internetového média iDnes, jakožto nejrozšířenějšího internetového zpravodajského média v České republice s dopadem na širokou veřejnost.

“Chci zavraždit tu zrůdu“

Zdaleka nejde o jediný konflikt Pavla Novotného se zákonem. Ten před několika měsíci kandidoval na post místopředsedy konzervativně liberální strany ODS. Už se toho načetlo tolik, že jen pokuta by už neměla přicházet v úvahu.

Bývalý bulvární novinář Pavel Novotný (38) byl letos v únoru pravomocně odsouzen na dva měsíce vězení nebo k pokutě 66 tisíc korun za nebezpečné vyhrožování manželovi bývalé televizní moderátorky podnikateli Markovi Vítovi. Zaplatil pokutu a vyvázl tak vězení.

Novotný o Vítovi mimo jiné napsal dopis, který poslal policii:

“Připravuji úkladnou vraždu člověka, protože se jedná o skutečně zrůdu. Rozhodl jsem se jej zabít. Jsem duševně zdráv a rozhodl jsem se pana Marka Víta zavraždit,“ napsal Novotný v dopise policii v roce 2016.

O poslanci Parlamentu ČR: “Chci, aby visel!”

Pavel Novotný byl letos v dubnu obžalován za vyhrůžky oběšení poslance Zdeňka Ondráčka(KSČM) za přečin navádění k trestnému činu. Novotný uvedl, že tentokrát už se vězení zřejmě nevyhne.

O poslanci Parlamentu České republiky Novotný mimo jiné řekl nebo napsal:

"Já bych si přál, aby visel.” “Je to duševní mrzák, kterého nepovažuju za sobě rovnou lidskou bytost”. "Přeju mu smrt, za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d.“ “Je to bolševická svině.”

Zdroj: https://www.arfa.cz/exkluzivne-pavel-novotny-vezeni-a-padak-z-ods-policie-ted-trestne-stiha-starostu-reporyji-kvuli-podnecovani-k-trestnemu-cinu-vrazdy-jeho-jmenovce-byvaleho-policejniho-prezidenta/#.Xv7k2ygzaM_


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBílé děti si nezaslouží nevinnost a je nutno je převychovat, aby cítily vinu za bílé privilegium, hlásá pokroková CNN   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 06:07:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
CNN poskytla vysílací čas ‚proti-rasistickému aktivistovi‘, který navrhoval, že bílým dětem by se nemělo dovolit, aby měly ‚nevinné‘ dětství, nýbrž je třeba je přimět, aby cítily vinu za své ‚bílé privilegium‘ už od útlého věku.

Moderátorka CNN Poppy Harlow citovala dopis, který jí poslali ze školy, s pokyny pro bílé rodiče, jak učit své děti o jejich ‚bílém privilegiu‘, a ptala se Tima Wise: „Kdy by to rodiče měli se svými dětmi dělat a jak?“

Wise odpověděl, že by to mělo být, od co nejmladšího věku to bude možné, a že bílým dětem je třeba opakovaně sdělovat, že mají přehnaná privilegia, aby se tak dostatečně indoktrinovaly.

„Myslím si, že pro bílé rodiče je důležité, aby se drželi v linii našeho správného myšlení tedy, že když černým dětem v této zemi není dovoleno prožít nevinnost a dětství beze strachu, že je zabije policie nebo budou nějakým jiným způsobem ustrčeni na okraj, tak si ani naše děti nezaslouží nevinnost,“ prohlásil Wise.

„Když mohl být zastřelen Tamir Rice, když si ve veřejném parku hrál s hračkou pušky, což je věc, kterou bílé děti po celé zemi dělají každý den, aniž by musely mít ten samý strach, že budou zastřeleny, když Tamir Rice mohl být zabit, tak se musí bílým dětem přinejmenším od toho samého věku říkat, že ony nemohou být nevinné, že my nemáme nárok na nevinnost,“ pokračoval Wise.

„Pokud budeme schopni z toho udělat prioritu svého myšlení, tak pak snad budeme moci naslouchat tomu, co nám černí a hnědí říkají každý den a co nám říkali už řadu let,“ dodal.

https://twitter.com/CassandraRules/status/1268356121414250496

Wise se rovněž objevil v pondělí na CBS, kde tvrdil, že bílí Američané „byli vychováváni k opovržení černým životem.“

https://www.mrctv.org/videos/cbs-lines-experts-say-white-americans-have-contempt-black-life

www.reformy.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOrbán nebude kvůli EU riskovat životy občanů!   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 06:03:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarský premiér Viktor Orbán nehodlá kvůli EU riskovat životy maďarských občanů. Ve čtvrtek proto odmítl doporučení Rady EU ohledně vpouštění mimounijních občanů z vybraných zemí, protože by to bylo proti zájmu veřejného zdraví maďarských občanů.

Maďarsko však vyjde vstříc EU tím, že vytvoří „humanitární tranzitní koridor“, kterým jedině neunijní občané budou moci přes Maďarsko projet.

Zdroj: https://wpolityce.pl/swiat/507398-orban-nie-zastosuje-sie-do-zalecen-ue-ws-otwarcia-granic

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVystoupení USA ze smlouvy o INF bylo plánováno předem, uvedli na ruském ministerstvu obrany   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 06:01:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odstoupení USA od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (Smlouva o INF) bylo plánováno předem, je bezdůvodné obviňovat Rusko z porušení dohody, řekl náměstek ministra obrany Alexander Fomin novinářům.

Fomin okomentoval výroky Johna Boltona, bývalého poradce pro národní bezpečnost prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, který ve svých memoárech napsal, že Rusko údajně podporovalo americké úvahy o ztrátě relevance Smlouvy o INF.

„Myslíme si, že odstoupení USA od této dohody bylo plánováno předem a obvinění Ruska z porušení dohody jsou neopodstatněná," prohlásil Fomin.
„V praxi není obvyklé zveřejňovat obsah důvěrných diskusí bez souhlasu druhé strany. Jelikož si autor memoárů dovolil odchýlit se od těchto pravidel, bylo by spravedlivé komentovat jeho teze. Navíc jeho hodnocení podstatně narušuje skutečné události,“ okomentoval Fomin knihu amerického politika.

Fomin podotkl, že celá odpovědnost za kolaps Smlouvy o INF leží výhradně na Spojených státech.

Pozastavení platnosti INF

Platnost smlouvy INF byla pozastavena 2. srpna roku 2019. Již na začátku tohoto roku Washington oznámil jednostranné odstoupení od smlouvy a obvinil Rusko z dlouhodobého porušování. Na začátku loňského července zákon o pozastavení plnění smlouvy podepsal ruský prezident Vladimir Putin.

Moskva všechna obvinění z porušení INF popírá a opakovaně uváděla, že dodržuje podmínek smlouvy. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov také uváděl, že obvinění USA jsou neopodstatněná, rovněž poukazoval na to, že Moskva má velmi vážné otázky ohledně plnění smlouvy samotnými Američany.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CTwr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí, čeští, chorvatští a polští vojáci budou projíždět přes Slovensko   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 05:57:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany Slovenské republiky na své oficiální webové stránce informovalo obyvatele Slovenska o tom, že v období od 6. až 12. července roku 2020 je plánováno 9 silničních přesunů zahraničních spojeneckých ozbrojených sil přes území Slovenské republiky.

Jedná se zejména o přesuny amerických, českých, chorvatských a polských vojáků.

Ministerstvo obrany zdůrazňuje, že všechny přesuny byly schváleny v rámci opatření Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky.

V tomto období budou uskutečněny také přesuny nadrozměrného nákladu techniky Ozbrojených sil Slovenské republiky na trasách Martin – Trenčín a zpět, Nitra – Martin a zpět, Michalovce – Trenčín a zpět, Prešov – Nemecká a zpět, PC Biela Hora – Kamenica nad Cirochou a zpět, Prešov – Martin – Dubnica nad Váhom a zpět, stejně jako na trase Martin – VVP Turecký Vrch a zpět.

NATO se podílí na stavbě nového operačního střediska MO SR
Ministerstvo obrany Slovenské republiky dříve informovalo o svých plánech na vybudování nového operačního centra v prostorách Brigády řízení vzdušných operací ve Zvolenu. Část financí na výstavbu ve výši 1,4 milionu eur se resortu obrany podařilo získat přes projekt Program bezpečnostních investic NATO (NSIP).

Uvádí se, že z operačního centra budou profesionální vojáci zajišťovat nepřetržitou kontrolu a ochranu slovenského vzdušného prostoru.

„Slovenský projekt získal v rámci programu největší podíl financí ze všech zemí. Díky těmto zdrojům ušetříme peníze daňových poplatníků, přičemž poskytneme našim vojákům novou, moderní infrastrukturu splňující náročná technická a bezpečnostní kritéria,“ řekl ministr obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Ten dále dodal, že budova bude zároveň součástí většího projektu, který ve všech zemích Aliance zavádí nový systém velení a řízení vzdušných sil NATO.

V rámci projektu bude k existující budově ve Zvolenu vybudována nová přístavba s operační místností, technickými prostory a zázemím pro operační centrum. V současnosti se koná mezinárodní veřejná soutěž na zhotovitele stavebních prací, přičemž celkové předpokládané náklady projektu jsou ve výši 2,6 milionu eur bez DPH. Předpokládaný termín ukončení stavebních prací je na podzim roku 2021.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CTsW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký Bundestag rozhodl o zastavení používání uhelných elektráren   
Pridal tk Sobota 04 červenec 2020 - 05:50:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Němečtí zákonodárci rozhodli o „výstupu“ z používání uhlí pro výrobu elektřiny do roku 2038. Zelení a aktivistické spolky říkají, že to je příliš pozdě.

Bundestag v pátek rozhodl o výstupu Německa z používání uhlí při výrobě elektřiny, a to do roku 2038. Kromě toho němečtí zákonodárci odsouhlasili zákon, který počítá se 40 miliardami euro pro spolkové země, jejichž průmysl je s uhlím spojen.

Provozovatelé uhelných elektráren mají dostat vysoké odškodné – jedná se o miliardy euro – za to, že své elektrárny odstaví před vypršením jejich technické životnosti. Chystaná vládní pomoc má směřovat na to, aby spolkové země, kde uhelný průmysl tvoří nezanedbatelnou část infrastruktury, mohly svůj průmysl přebudovat.

Jedna z komisí spolkové vlády před rokem a půl navrhovala, aby země přestala používat uhlí pro výrobu elektrické energie nejpozději do roku 2038. Uhelné elektrárny sice jsou stále od sítě odpojovány, klimatické cíle německé vlády ale vynucují „vystoupení z uhlí“ rychleji. Původně mělo dojít k uzavření uhelných elektráren až v první polovině 40. let 21. století.

Peter Altmaier, spolkový ministr hospodářství, označil uzavření uhelných elektráren za historický „generační projekt“.

„Fosilní doba v Německu spěje s tímto rozhodnutím ke svému konci,“ prohlásil německý ministr.

Rozhodnutí se setkalo s tvrdou kritikou ze strany Zelených a levice. Podle Zelených je uzavření uhelných elektráren k roku 2038 příliš pozdě. Podle jejich představ by k odstavení uhelných elektráren mělo dojít už v roce 2030.

Spolková vláda chce v letech 2026, 2029 a 2032 prozkoumat dopady zastavení používání uhlí při výrobě elektřiny.

Kritika přišla také z řady politiků Alternativy pro Německo, kteří se tázali, „odkud se má vzít nová elektřina“ s tím, že podle jejich názoru v současné době nejsou k dispozici žádné možnosti, jak nahradit tak velký výpadek ve výrobě elektřiny.

​Proti zákonu o zastavení používání uhelných elektráren protestovali aktivisté z hnutí Greenpeace. Ti zákon označili za „historickou chybu“ a vyvěšovali plakáty na budovu německého parlamentu. Zákon prý ignoruje klimatické cíle.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CTgj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2040 sec,0.0497 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,751kB