Pondělí 06 červenec 2020
Black lives matter aktivisté si troufají i na americké Židy. Vypálené synagogy a vydrancované obchody   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 06:22:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když koncem května oslavovali Židé v Los Angeles svátek šuvot (den, kdy bůh dal Mojžíšovi toru), netušili, že se jejich majetek a synagogy stanou terčem útoků aktivistů Black lives matter (BLM). 30. května násilníci z BLM poškodili ve čtvrti Fairfax (žije zde velká ortodoxní židovská komunita) 5 synagog, 3 židovské školy ješiva a většinu místních židovských obchodů. Podle místních prý aktivisté provolávali hesla jako “zkurvená policie a zabijte Židy”. Kosher obchody a restaurace byly posprejovány nápis “fuck Izrael” a “free Palestina” a dalšími protižidovskými hesly.

Místní Židé si stěžovali, že se jich nikdo nezastal a kolem jedoucí automobilisté na ně ještě pak pokřikovali “effing Jews” (slangový vulgární výraz – “ošoustaní Židé”).

To je samo o sobě velmi zvláštní. Jindy hned media spustí kampaň proti antisemitismu, politici odsuzují antisemitismus a posílají peníze na náhradu škody. Je rovněž podivné, že se celá událost vůbec nedostala do světových medií: Prostě úplné ticho.

Jak si to vysvětlit? Jsou procesy, které právě probíhají v USA a Evropě tak zásadní, že se na pár obětí nehledí. Má to být ono pověstné “když se kácí les, tak létají třísky”? Nebo je to jen strach z řádících davů? Aby snad někdo z aktivistů BLM nevytáhl, že se Židé mají třeba omlouvat za židovské obchodníky s otroky a platit za ně kompenzace? Že to bylo již před více než 150 let? Koho to dnes zajímá…. Džin je vypuštěn z lahve a globalisté s jeho zkrocením nijak nespěchají.

Miki Donák
Texas, USA
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina jako antisociální stát   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 06:16:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté, co Kyjev požádal MMF o další půjčku 5 mld. amerických dolarů a oplátkou slíbil maximální snížení rozpočtových výdajů, vydal prohlášení: parlamentní „Lidové služby“ a úředníci Ministerstva pro komunitní a územní rozvoj předložili parlamentu návrh zákona o splacení dluhů za bydlení a komunální služby, který na Ukrajině označili za „komunální terorismus“.

Autoři dokumentu uvádějí, že 1. května 2020 činila zadluženost obyvatelstva za bydlení a komunální služby 63,1 mld. hřiven, vymysleli řešení – přirovnat dlužníky k neplatičům výživného. Teď jim mohou zakázat výjezd za hranice, zbavit možnosti řídit auto nebo používat legálně registrovanou zbraň.

Spotřebitelé budou muset podepsat smlouvy s dodavateli služeb o restrukturalizaci dluhů a za prošvihnutí termínů plateb budou udělovány pokuty. Jestliže dluh nebude splacen více než rok, pokuta bude činit 20 % z celkové dlužné částky, pokud dlužník nezaplatí více než 2 roky, bude to 30 % a pokud lhůta překročí 3 roky, bude to 50 %. Po rozhodnutí soudu výkonná služba získá právo každý měsíc odebírat až 50 % z výplaty a až 20% z ostatních příjmů, včetně důchodu. Pokud dlužná částka převýší celkovou výši příjmů za 3 měsíce, může být odebrána část majetku dlužníka (lednička, televizor, automobil, byt).

Vedoucí Svazu bytů Ukrajiny Oleksandr Skubchenko v komentáři k návrhu zákona na Facebooku napsal : „Víte, proč s tak obrovskými dluhy není v sektoru bydlení a komunálních služeb jediný bankrot a proč Naftogaz přiznává obrovské zisky? Tarify jsou tak předražené, že pokrývají všechno. Vymáhání pohledávek je již čistě zlodějskou marží. Bohatí neplatiči neplatí u soudu, trpět budou, jako vždy, nejvíce nechráněni .“

Členové frakce „Opoziční platforma – za život“ (ОПЗЖ) Natalya Korolevskaya a Jurij Solod představili Radě alternativní projekt zákona, ve kterém navrhli radikální opatření: odepsat všechny existující dluhy za bydlení a komunální služby podle stavu z 1. ledna 2020 a vyhlásit moratorium na vynucené odebrání bytové jednotky a vystěhování do 1. ledna 2030.

V komentářích uvedli šokující fakta. Podle údajů Rozvojového programu OSN (UNDP) se pod hranicí chudoby v současnosti nachází 60 % obyvatel Ukrajiny. V r. 2013, tj. do státního převratu, jich bylo třikrát méně. MMF spočítal, že na konci r. 2019 se Ukrajina stala nejchudším státem Evropy podle HDP na osobu a průměrné měsíční výplaty.

Podle údajů Státní statistické služby Ukrajiny trpělo na začátku r. 2020 65,9 % ukrajinských majitelů domácností chudobou, 42,5 % si nemohlo dovolit koupit dva páry bot a 68,6 % trávit dovolenou mimo svůj domov.

Na konci r. 2019 3 737 tis. (25 %) ukrajinských majitelů domácností nemohlo platit za bydlení a komunální služby a pobíralo podporu, před 5 lety bylo takových rodin dvakrát méně. Jednou z příčin zchudnutí obyvatelstva je šokující růst komunálních tarifů. Během let 2014 – 2019 tarify za elektrickou energii pro obyvatelstvo vzrostly 3,2x, za zásobování teplou vodou 4,2x, za plyn 8,6x, za topení 11,5x. Přitom reálné příjmy obyvatelstva klesly.

Opoziční platforma nepřehání. V dubnu se počet oficiálně pracujících občanů Ukrajiny snížil o 9,95 ml. (podle údajů elektronického sčítání lidu v zemi nyní žije 37,3 ml. obyvatel). V 1. čtvrtletí r. 2020 vzrostl podíl prodělečných podniků o 41 % ve srovnání s 27 % v 1. čtvrtletí r. 2019. 30. června začala v Kyjevě před kanceláří prezidenta časově neomezená akce protestů horníků, kteří bouchají helmami a křičí: „Vova, pojď ven!“ s požadavkem splacení dluhu na mzdách. Podle hlavy Nezávislého odborového svazu horníků Ukrajiny Michaila Volynca výše dluhu na mzdách pro horníky převyšuje 1,2 mld. UAH. Protestující žádali odvolat z Rady diskriminující návrhy zákona o odborových svazech, o práci a fondech

Během pěti měsíců 2020 státní rozpočet obdržel méně než 50 mld. UAH (11 % z plánované částky). Podle údajů Národní banky Ukrajiny celkový státní dluh v květnu vzrostl o 82,12 mld. amerických dolarů a očekává se, že propad HDP na konci r. 2020 převýší 5 %. Plánované částky na splacení základní sumy a úroků z dluhových závazků vlády a Národní banky Ukrajiny v r. 2020-2021 činí 20,5 mld. Současně od začátku r. 2019 do dubna 2020 daňoví nerezidenti vyvedli z Ukrajiny ve formě příjmů od ОВГЗ a úroků z půjček a dividend 11,6 mld. amerických dolarů.

Přitom Kyjev se pouští do dalšího zadlužování. Po MMF si vzala úvěr 50 ml. eur s dobou splatnosti na 13 let od Evropské banky pro obnovu a rozvoj na opravu silnic s úrokovou sazbou 7,29 % ročně. Dokonce ukrajinští ekonomové, kteří jsou loajální k vládě, se vzbouřili: V Evropě takové úrokové sazby z úvěrů neexistují.

Není žádných pochyb o tom, pro který ze dvou návrhů zákona bude hlasovat Nejvyšší rada. O tom napovídá i nedávný skandál, který vypuknul poté, co hlava komitétu Parlamentu Ukrajiny na otázky sociální politiky a ochrany práv veteránů Galina Tretyakova prohlásila, že kvůli pomoci nezaměstnaným můžeme získat „děti velmi nízké kvality“, proto je nutné sterilizovat příživníky. Do voleb do Rady Tretyakova vedla organizaci „Institut občanských svobod“, financovanou USAID.

Smyslem započaté reformy sociálních služeb Ukrajiny je maximální snížení počtu lidí pobírajících podporu. Místo státních sociálních služeb bude vytvořena Národní servisní služba s rozvětvenou sítí oblastních oddělení. Počet úředníků v ní výrazně vzroste, namísto nynějších 50 pracovníků jich bude 1400.

Noví „pozorovatelé“ získají právo kontrolovat příjemce sociální pomoci (invalidy, mnohodětné rodiny, pěstouny, dětské domovy rodinného typu, vychovatele sirotků). Inspektoři budou navštěvovat domácnosti, a pokud odhalí nepřiměřeně drahé nákupy, mohou žádat vrácení peněz. HCC (Národní systém certifikace) získá přístup ke všem základním údajům a státním registrům takovým způsobem, že se nikdo neschová. Mezi osoby, ke kterým můžou vtrhnout inspektoři HCC, patří občané, kteří pobírají dávky na zaplacení bydlení a komunálních služeb.

Vladimír Pojmanov

Украина как антисоциальное государство vyšel 1.7.2020 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8366-ukrajina-jako-antisocialni-stat.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump pod Mount Rushmore varoval před indoktrinací amerických dětí k nenávisti vlastní země, kultury, symbolů a historie!   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 06:11:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump pod Mount Rushmore varoval před indoktrinací amerických dětí k nenávisti vlastní země, kultury, symbolů a historie! Varoval, že určité síly v USA se snaží rozvrátit americkou unii, zakazovat svobodu slova a přepisovat historii USA! Americký prezident v narážce na klečení sójových bělochů před černochy prohlásil, že Američané nepoklekávají před nikým, jen před Všemocným Bohem! Donald Trump svým projevem de facto odhalil, že americké školství je v USA brutálně ovládnuto globalistickou výchovou, která produkuje novou generaci Američanů, kteří nenávidí vlastní zemi, kulturu, rasu, historii, původ a jsou připraveni vlastní zemi zničit! To samé přitom probíhá ve školství všech zemí západní civilizace!

Americký prezident Donald Trump v pátek večer amerického času vystoupil s projevem pod horou Mount Rushmore s legendárními vytesanými obličeji 4 amerických prezidentů do skalního masivu. Americká fake news média v čele se CNN byla vztekem bez sebe a jela nepřetržitou masírku o nezodpovědnosti prezidenta, že v době koronavirové krize pořádá takovou velkou akci a lidé ani nemají roušky. Vystoupení Donalda Trumpa však bylo naprosto výjimečné, protože americký prezident konečně zopakoval i moje slova z mého pátečního pořadu na Svobodném vysílači CS. Jen několik hodin před Trumpovým projevem jsem totiž v pátečním pořadu mluvil o tom, jakým způsobem bylo za posledních několik dekád indoktrinováno americké školství liberální a radikální levicovou agendou neomarxismu. Donald Trump to poté jen o pár hodin později zopakoval. Ano, to je přesně ta příčina toho, co se momentálně děje v USA.
Za posledních několik dekád, zhruba od druhé poloviny 80. let, začala v USA probíhat mohutná a skrytá indoktrinace amerického školství liberální agendou. Americké školy už prakticky 30 let chrlí každý rok co rok miliony absolventů, kteří byli vychování k liberalismu a naopak k nenávisti vlastenectví a konzervativních hodnot, mezi které patří především ochrana a podpora tradiční rodiny, podpora svobodného podnikání bez regulací, podpora svobody slova a minimum úlohy státu a jeho vměšování do života široké společnosti. Žádná americká škola v roce 2020 tyto hodnoty nesdílí, nevyučuje, neprosazuje. A co je horší, liberální indoktrinace je nejsilnější právě na prestižních a placených středních a vysokých školách, které vychovávají budoucí americké elity, které budou již za několik let disponovat veškerou mocí v USA.

Americké školství bylo za několik dekád uneseno globalisty a nová americká generace je vnitřním nepřítelem uvnitř americké republiky

V americkém státním školství je liberální indorktrinace paradoxně pomalejší, ale vzhledem k tomu, že staří učitelé odchází do důchodu, tak právě nyní okolo roku 2020 se začínají i v americkém státním školství projevovat důsledky této liberální indoktrinace. Noví učitelé a noví ředitelé přináší globalizaci a neomarxistickou agendu (o genderové, rasové a sociálně-kulturní rovnosti) i do těchto státních škol. Po 30 letech tak soukromé i státní základní, střední a vysoké školy chrlí miliony absolventů, kteří prošli celým vzdělávacím systémem v čistě neomarxistické indoktrinaci. A jak už právě několikrát zaznělo u Alexe Jonese v rozhovoru s jeho hosty, republikáni v USA de facto ztratili celou jednu generaci, protože přehlédli, že liberálové od demokratů úplně ovládli americké školství.

Donald Trump tak v projevu pod Mount Rushmore varoval, že rozlícené davy se snaží nejen strhnout sochy, ale úplně i přepsat dějiny a historii USA. To je klasický příklad duhové revoluce, což je povstání, které je založeno na úderné pěsti neomarxismu. Prezident varoval i před tím, že tyto síly se snaží o prosazení přijetí zákonů na regulaci svobody projevu, tzv. speech code, a rovněž o přepisování historie, což se v USA nazývá jako “Cancel Culture“ s určitým nepřesným posunutým přesahem ve smyslu rušení současného historického výkladu o historii vlastní země a nahrazení výkladu jiným výkladem. To je “Cancel Culture”.

Najednou si uvědomíme, co se to proboha děje? Najednou vidíme, že se nepřepisuje historie jenom v ČR, v Evropě, ale už dokonce i v USA. Znamená to, že USA nyní dojíždí na to samé, co americká moc sama a dlouhodobě praktikuje v cizích zemích? Odpověď na tuto otázkou je ano, i ne. Musíme si totiž znovu vysvětlit konceptuální a objektivní principy globalizace a jak je rozlišovat.

Příčina a důsledek v globalizaci je vztahem mezi konceptualitou a objektivitou, což silně znesnadňuje identifikaci procesů řízení

Když se podíváme, kdo v Evropě podporuje přepisování historie, tak si musíme nejprve položit otázku, kdo pro toto přepisování v Evropě zvedá ruku? Kdo přinesl hlasování a usnesení v globalistickém EU parlamentu o paměti evropských národů o tom, že Sovětský svaz je spolupachatelem vypuknutí II. sv. války? Byli to Američané? Ne, byli to globalčiky v Bruselu, rozuměj Dům Sion. Samozřejmě, že i v ČR je snaha o přepisování školních učebnic, které prý v českém jazyce a literatuře kladou důraz na sovětský výklad dějin Evropy a panslovanství.

A zejména Koudelkova BIS se v tomto v ČR aktivizuje, protože se tím sleduje snížení ruské stopy v historii evropské kultury, takže to je proces, který je procesem americkým, protože americkým neoconům se hodí, ale pozor, to je pouze nepochopení toho, že když dva dělají totéž, není to totéž. Neoconi tupě podpoří globalčikům vše, co oslabí Rusko, bez ohledu na to, že to je proces globalistů, který ve skutečnosti není namířen jen proti Rusku, ale paradoxně i proti USA a všem vítězům II. sv. války a proti Jaltskému protokolu a poválečnému uspořádání v Evropě. A pozor, to je proces, který už nevyhovuje ani Američanům, protože právě USA jsou jedním z garantů Jalty.

Proto se nelze dívat na současné procesy v USA jako na karmu, že Američanům se vrátilo to, co sami provádí v Evropě, protože to je nepochopení příčiny a důsledku, tedy rozdílu mezi konceptualitou a objektivitou. Pro Američany je v Evropě proces přepisování dějin, který řídí globalčiky, čistě procesem objektivním, protože je to proces důsledku výchovy evropské mládeže ve školství za posledních 30 let. A pro Američany je to proces vítaný, protože je (zatím) namířený hlavně proti Sovětskému svazu a potažmo Rusku. Jenže, jak se ukazuje v posledních týdnech, tento proces byl odstartován i v USA a přímo proti americké republice, proti americkým neoconům a je celý manažovaný americkým Deep State, tedy liberály, a to znamená globalčiky. A to už není objektivní a důsledkový proces per se, to už je konceptuální řízení Domu Sion na likvidaci všech vítězů II. sv. války a na úplně přepsání Jalty a poválečné podoby Evropy.

Přepisování historie v konečném důsledku je namířeno nejen proti Rusku, ale i proti USA. Cílem globalistů je revize Jaltského protokolu o poválečném uspořádání nejen Evropy

Ti samí, kteří v EU navrhli a protlačili hlasování EU parlamentu o paměti evropských národů proti úloze SSSR, tak ti samí dnes strhávají v USA pomníky a sochy zakladatelů USA, amerických vojevůdců, vlastenců, politiků, donedávna ještě uctívaných předků. Rozlícené davy bílé americké mládeže zapalují ulice, vyhání policisty z okrsků, vyhlašují autonomní zóny, a co je neuvěřitelné, mají plnou podporu orgánů moci v daných městech a státech pod kontrolou liberálů, amerického Deep State a jeho politického mocenského nástroje, Demokratické strany. Přímo samotné demokratické radnice a demokratičtí guvernéři chrání tyto rozlícené a revoluční davy bílé sójové mládeže. Stejně tak tyto davy mají plnou podporu od americký škol a univerzit, které jsou všechny indoktrinované liberální neomarxistickou agendou. A víte, v čem je tragédie? Tento proces se nijak neliší od procesů v ČR.

Stejně jako v USA, tak i v ČR již 30 let probíhá indoktrinace českého školství na všech úrovních, ze kterého vylézá nová generace, která stejně jako mládež v USA neuznává konzervativní hodnoty, ale obdivuje globalizaci, multikulturalismus, rasovou a genderovou inkluzi, kulturní a sociální rovnost. A potom se nemůžete divit, že na pražské Letné je několik stovek tisíc mladých lidí, kteří volají po svržení demokraticky zvolené vlády. Je to ten samý proces, jaký vidíme v USA, jenom není ještě tak militantní a agresivní jako za mořem, ale to je pouze otázka času.

Co bude dělat český občan, až mu policie nepřijede ochránit dům, rodinu a jeho život ve chvíli, kdy mu Antifa a nemarxistický dav juvenilních anarchistů zaútočí na dům a policie dostane příkaz ze shora nezasahovat?

Právě proto globalisté v ČR za pomoci Jana Hamáčka, SPD a dalších politiků prosadili pro globalčiky strašně důležitý nový zbraňový zákon, kterým byly v ČR definitivně domobrany postaveny mimo zákon. To bylo naprosto nezbytné, až budou spuštěny v ČR násilné pouliční demonstrace jako v USA, a policie nebude mít dovoleno zasahovat, jako v USA nemá dovoleno, aby se lidé nemohli bránit, a aby se nemohly zakládat ozbrojené domobrany na suplování úlohy selhávající policie ve chvíli, kdy ta bude úplně bezmocná a eliminovaná jako v USA. Právě kvůli tomu byl nový zbraňový zákon v ČR přijat, přesně z toho důvodu. A konceptuálně slepí politici, dokonce i z SPD a KSČM, pro tento zákon zvedli ruce. Komu není shůry dáno, u voleb nekoupí.

Nyní se podívejte do USA, do Seattlu a dalších měst, jak to vypadá, když globalisté v USA spustí revoluci a politici na radnicích a guvernéři jsou komplici tohoto povstání a rozpouští policii a zakazují policii zasahovat. Američané naštěstí mají ještě zbraně, Evropané mají leda tak… A tím je to dané! Tyto samé procesy jsou totiž chystány v Evropě a globalisté si nemohou dovolit, aby někde v nějaké evropské zemi byly jakési domobrany, které se při ohrožení majetku nebo životů chopí zbraní a začnou chránit své domy, ulice a sídliště před rozlícenými davy liberálních neomarxistů a Antify. Tupý gój totiž nesmí mít právo chránit svůj život, majetek a životní prostor vlastní zbraní, protože to by měl až moc velkou moc a nešlo by potom rozvracet ulice bílého góje pomocí neoliberálních bojůvek. Proto se dívejte do USA, do amerických ulic, ať vidíte, co se chystá pro Evropu.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČtyřiačtyřicetiletý profesionální záchranář Petr G. byl v Kraslicích na Sokolovsku málem umlácen k smrti třemi nepřizpůsobivými Romy...   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 05:53:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tohle musí přestat. Čtyřiačtyřicetiletý profesionální záchranář Petr G. byl v Kraslicích na Sokolovsku málem umlácen k smrti třemi nepřizpůsobivými Romy, má zhmoždění mozku a je rád, že přežil. K incidentu, po němž musel být převezen do nemocnice, došlo ze soboty na neděli. Hnutí SPD požaduje přísné trestání násilných trestných činů. Zároveň ve sněmovně prosazujeme zákon, který řeší problematiku nepřizpůsobivých.

Konkrétní návrh na vyřešení problému tzv. nepřizpůsobivých lidí a ukončení zneužívání dávek těmito lidmi - ve Sněmovně již leží novela zákona z pera SPD! Podívejte se níže podrobněji. Jako jediná strana nabízíme jasné a odborně zpracované řešení. Zároveň má SPD připraven kompletní konkrétní balík změn na finanční podporu pracujících rodin a všech slušných lidí včetně živnostníků, malých a středních podnikatelů, starobních a invalidních důchodců! Slušný člověk musí být na 1. místě!

Odebereme sociální dávky těm, kteří je zneužívají a nechtějí se přizpůsobit, a zároveň je budeme nesmlouvavě motivovat k řádnému životu. V naší novele zákona:

1. navrhujeme podmínit vyplacení dávek hmotné nouze zajištěním řádné docházky dětí do povinného posledního ročníku mateřské školy ze strany rodičů. Nelze selektivně tolerovat porušování zákona, poslední ročník mateřské školy je pro mnohé děti zásadní z hlediska integrace, socializace a přípravy na docházku do základní školy.

2. navrhujeme vyřadit z okruhu příjemců dávek pomoci v hmotné nouzi ty osoby, které porušily během pobírání těchto dávek režim pracovní neschopnosti a režim dočasné neschopnosti plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání. Nynější právní úprava neumožňuje tyto osoby ze systému vyřadit. Při letošní kontrole práceneschopných zjistili kontroloři Úřadu práce porušení tohoto režimu v téměř 30 % případů.

3. navrhujeme vyřadit z okruhu příjemců dávek hmotné nouze osoby, které setrvávají v režimu dočasné neschopnosti plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu i po uplynutí doby 2 let, což je i maximální zákonná podpůrčí době pro pobírání nemocenské. Tyto osoby by měly buď zažádat o přiznání invalidního důchodu anebo nastoupit do zaměstnání. Současná praxe kdy setrvávají v pracovní neschopnosti na dávkách řadu let je nepřijatelná.

4. navrhujeme zrychlení procedury vyloučení z okruhu tzv. společně posuzovaných osob pro účely doplatku na bydlení, jestliže žadatel o dávku dostatečně prokáže důvody pro toto vyloučení. Současná úprava toto rozhodnutí ponechává na uvážení Úřadu práce a celý postup neúměrně prodlužuje

5. navrhujeme zrychlení procedury odebrání dávek pomoci v hmotné nouzi těm osobám, které neumožní Úřadu práce provést příslušné kontroly, například v místě bydliště. Dle současné úpravy závisí toto vyloučení též na správním uvážení, není pevně dané. Zároveň navrhujeme prodloužení doby, po kterou jim může být sociální dávka odebrána ze současných 3 měsíců na mnohem citelnější dobu jednoho roku.

6. navrhujeme vyloučit z okruhu tzv. společně posuzovaných osob ty jedince, kteří nemají žádné příjmy, nepracují, ani nepodnikají a ani si práci nehledají - pouze chtějí navýšit své existenční minimum a částky živobytí, a tím i výši celkového příjmu rodiny z dávek pomoci v hmotné nouzi, kde oficiálním žadatelem je dítě v rodině. Uznáváme právo každého nepracovat, ale v tom případě nesmí, bez výjimky, pobírat přímo či nepřímo, ani korunu z veřejných peněz.

7. navrhujeme zavést povinnost zahrnout mezi příjmy žadatele o dávky pomoci v hmotné nouzi i příjmy z dávek pěstounské péče (zejména tzv. odměnu pěstouna - zatím v těch případech, jestliže se jedná o pěstounství v rámci rodiny. Toto opatření směřuje proti tzv. spekulativní rodinnému pěstounství. Odměna pěstouna je i v jiných případech posuzována jako standardní příjem ze závislé činnosti, např. pro účely daně z příjmů, a nevidíme tedy důvod, proč by tomu tak nemělo být i v oblasti dávek hmotné nouze.

Náš návrh ještě budeme doplňovat o další změny, abychom postihli co nejvíce současných nedostatků, které vedou ke zneužívání dávek. Naše navrhovaná opatření nesměřují proti občanům, kteří se dočasně ocitli ve složité sociální situaci, těm naopak chceme pomoci postavit se zpět na vlastní nohy. Chceme jen definitivně odstavit od veřejných zdrojů ty, kteří odmítají pracovat, podvádějí a žijí na úkor svých spoluobčanů. Jestli s námi souhlasíte, podpořte SPD u voleb! Říkáme jasně - slušný člověk na 1. místě!

Náš návrh předpokládá odebrání dávek lidem, kteří páchají přestupky, porušují povinnosti vyplývající ze školského zákona, vyhýbají se práci nebo obchází zákon za účelem získat sociální dávku. Hnutí SPD důsledně plní svůj program. Zlaté časy lidí parazitujících na sociálním systému musí skončit. Tato pomoc se musí stát mimořádným prostředkem pro situace, kdy si její příjemce z objektivních důvodů nemůže obstarat příjem vlastní prací. Anebo když mu nízký pracovní příjem nestačí na pokrytí základních životních potřeb. Ušetřené peníze je třeba použít na péči o skutečné potřebné, nemocné a zdravotně postižené občany nebo na zvýšení nízkých důchodů lidí, kteří celý život pracovali.

Společným jmenovatelem návrhů SPD je snaha skrze zpřísnění podmínek, kontrolních a sankčních mechanismů docílit omezení zneužívání příslušných sociálních dávek. A současně významně ušetřit veřejné výdaje.

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponI v Polsku změna ústavy: Žádné adopce dětí homosexuály!   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 05:50:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po změně ústavy v Rusku, kyne změna ústavy i v Polsku.

Polský prezident Andrzej Duda včera v rámci své kampaně v Szczawniě-Zdroju přislíbil svým voličům, že se bude zabývat změnou Polské ústavy tak, aby v ní byl kodifikován výslovný zákaz adopce dětí homosexuály. Společnost má jednak odpovědnost, komu výchovu dětí svěřuje, a jednak by se zápisem v Ústavě utly emoce, které kolem toho jsou, uvedl prezident.

Navíc to vypadá, že LGBT, imigrace, práva žen aj. jsou "výmysly" západních bílých.

Zdroj: https://wpolityce.pl/polityka/507698-prezydent-chce-zmiany-w-konstytucji-chodzi-o-adopcje-dzieci

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričané nezastavili vývoz ropy z Íránu, říká viceprezident země   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 05:48:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy nedokázaly zastavit vývoz íránské ropy, a to i přesto, že ho chtěli snížit na nulu, říká první viceprezident Íránu Eshaq Jahangiri.

"Ropa, která je hlavním zdrojem příjmů Íránu, podléhala přísným sankcím. Podle předchozích sankcí byl limit prodejů pro Írán stanoven na jeden milion barelů, tehdy jsme prodávaly do 900 tisíc barelů ropy. Nyní (Američané, pozn. red.) říkají, že íránský prodej ropy by měl být nulový, toho se jim naštěstí nepodařilo dosáhnout,“ uvedl Jahangiri.

Slova politika zní na pozadí opatření, které íránské úřady podnikají k odstupu od ropy jako hlavního zdroje příjmu. Íránský prezident Hasan Rúhání zdůrazňoval, že americké sankce by měly menší účinek, pokud by Teherán měl menší závislost na tomto zdroji, a v polovině února Rúhání prohlásil, že Teherán se poprvé ve své historii přestal soustřeďovat na ropu.

Mezitím se Teherán pokouší prolomit nové trasy pro vývoz ropy, zejména obejít klíčovou energetickou cestu - Hormuzský průliv. Nestabilita v této oblasti může vážně ovlivnit dodávky ropy z celého regionu Perského zálivu.

V roce 2018 Teherán nevylučoval, že uzavře průliv pro ostatní země, pokud Islámská republika nebude moci exportovat ropu kvůli sankcím USA. Později íránská armáda oznámila, že takové plány neexistují.

Současně Írán staví plynovod z ropného terminálu Goureh do přístavu ve městě Jask. Realizace projektu umožní přepravovat až 1 milion barelů ropy denně z východního území poblíž Perského zálivu přímo do přístavu v Ománském zálivu mimo Hormuzský průliv. Dokončení projektu je plánováno na první čtvrtletí roku 2021.

V roce 2017 administrativa amerického prezidenta Donalda odstoupila od dohody, která omezovala íránský jaderný program výměnou za uvolnění sankčního režimu, a uvalila na Islámskou republiku tvrdé sankce, které se především dotkly exportu ropy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CUrM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský vojenský činitel: Naše jižní pobřeží chrání podzemní raketová města. Nepřítel neví, kde přesně jsou   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 05:38:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránské pobřeží podél Perského a Ománského zálivu je chráněno obranným systémem, který tvoří podzemní a námořní raketové komplexy. Informoval o tom Ali Reza Tangsiri, velitel námořních sil Íránských revolučních gard.

„Náš nepřítel ví, že armáda a Íránské revoluční gardy mají podzemní (raketová) města podél celého Perského zálivu a na makránském pobřeží, ale jeho informace nejsou přesné,“ cituje slova Tangsiriho agentura Tasnim.

Tangsiri také poznamenal, že Írán brání své jižní pobřeží „plovoucími raketovými městy“ a jeho námořnictvo je přítomno všude v Perském a Ománském zálivu a pozorně sleduje každé plavidlo, které prochází Hormuzským průlivem. Jižní námořní hranice dle něj stráží 482 námořních jednotek, které tvoří 23 tisíc příslušníků armády.

Íránské úřady opakovaně kritizovaly přítomnost jednotek cizích mocností v Perském zálivu. Teherán vnímá podobnou skutečnost jako hrozbu proti regionální stabilitě a bezpečnosti.

Větší část íránských námořních sil se také nachází v Perském zálivu, ale část mořské hranice země omývá Ománský záliv. Tangsiri již dříve oznámil, že Teherán letos plánuje zahájit práce na vytvoření vojenské základny v Indickém oceánu.

Americko-íránské vzdorování

Vztahy mezi Íránem a Spojenými státy se dramaticky zhoršily po nástupu Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta v roce 2017. Americká strana odstoupila od dohody, která omezovala íránský jaderný program výměnou za uvolnění sankčního režimu, a uvalila na Islámskou republiku tvrdé sankce, které se především dotkly exportu ropy.

Od té doby v Perském zálivu proběhla řada incidentů včetně sestřelení amerického dronu, bombových útoků na komerční tankery a útoku na ropná zařízení v Saúdské Arábii, ze kterých Washington obvinil Írán. Vyjma sestřelení dronu, který se podle Teheránu dostal do íránského vzdušného prostoru, Írán svou odpovědnost odmítá.

K dramatické eskalaci došlo na začátku letošního roku, kdy Spojené státy u letiště v Bagdádu zavraždily velitele íránských elitních sil Kuds Kásima Sulejmáního. V reakci na to Írán provedl raketový útok na americké základny v Iráku.

V polovině letošního března Centrální velitelství amerického námořnictva oznámilo, že motorové čluny Íránských revolučních gard provedly v Perském zálivu nebezpečné manévry v blízkosti amerických válečných lodí. Íránské revoluční gardy však uvedly, že odpovědnost za provokace nesou Američané.

Incidentu následoval rozkaz prezidenta USA Donalda Trumpa ničit íránské vojenské lodě, které na moři překáží americkým silám. Teherán varoval před ozbrojenou odvetou v případě ohrožení svých plavidel, Námořnictvo Spojených států přitom označil za teroristickou sílu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CUrH
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZ Pásma Gazy byly na Izrael vystřeleny dvě rakety   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 05:35:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisková služba izraelské armády prohlásila, že z Pásma Gazy byly směrem na Izrael vystřeleny dvě rakety. O několik okamžiků předtím bylo informováno z poplachu.

Během nedělního dne bylo informováno, že na hranicích mezi Izraelem a Pásmem Gazy byly slyšet sirény varující před raketovým útokem.

"Co se týče předchozích zpráv o sirénách, dvě rakety byly právě vypuštěny z Pásma Gazy na území Izraele," stojí ve zprávě.

Izraelské ministerstvo obrany informovalo, že vystřelené rakety byly zachyceny protiraketovou obranou Iron Dome.

​Minulý týden byly na Izrael vystřeleny dvě rakety z Pásma Gazy, což vedlo k eskalaci napětí v situaci, když židovský stát plánuje anexi západního břehu. Islamistické hnutí Hamás v minulosti prohlásilo, že úmysl obsadit západní břeh považuje za vyhlášení války proti Palestincům.

Po útoku na Izrael židovský stát odpověděl útokem na Hamás a jeho zařízení v jižní části Pásma Gazy.

Hamás je militantní islamistická organizace ovládající Pásmo Gazy. Organizace konfliktuje s Izraelem, ten odmítá uznat Hamás za politickou entitu Palestinců.

Zdroj: Israel Defense Forces
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Konec světa. Musíme udržet náš průmysl.“ Klaus v televizi pálil ostrými   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 05:26:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prezident Václav Klaus byl hostem pořadu Partie. Rozhovor se točil okolo opatření na překonání koronavirové krize a postupu úřadů při samotné epidemii.

„Ta karanténní opatření byla výrazně přestřelená. Výrazně,“ prohlásil bývalý prezident na otázku moderátorky, co zemi dala a vzala koronavirová krize, a následně dodal: „Já jako bývalý předseda vlády a prezident se nedivím, že se politici ulekli. Toto já respektuji. Kdybych to já fázoval na měsíce, tak já nikomu nevyčítám to, co se stalo v březnu. Myslím, že v dubnu měla vítězit koncepční politika, už se mělo ustupovat od těch opatření. A já bych se velmi výrazně mračil na to, co se dělo v květnu.“

Podle názoru bývalého prezidenta bude mít koronavirová krize na ekonomiku země velké následky na dlouhou dobu. Myslí si také, že události posledních měsíců kvalitativně změnily postoj státu vůči občanům.

„Bude to mít nedozírné následky na naši ekonomiku, které nikdo nechce tušit. A myslím, že došlo ke kvalitativní změně při vládě státu nad občany. Stát definuje, kontroluje, dívá se na každého z nás prostřednictvím nových technologií. A koronavirus tomu dal novou kvalitu. Stát se dneska odvažuje dělat věci, které by si dříve nedovolil,“ prohlásil Václav Klaus během pořadu.

Bývalý prezident uvedl, že došlo k ekonomickému rozvratu nejen České republiky, ale i mnoha jiných zemí. Poukazuje přitom na astronomický schodek rozpočtu země.

„To, jak došlo k ekonomickému rozvratu naší země a dalších zemí, to myslím nikdo netušil,“ prohlásil a dodal: „To, co se děje teď, to je pro mě konec světa. Tím, že budeme házet peníze do ekonomiky, tím žádné koronavirové problémy nevyřešíme. Tohle budou splácet vnuci našich vnuků. Ta představa, že se z krize proinvestujeme, je nereálná. Myslím, že naše ekonomika se musí radikálně změnit. My jsme se po roce 1989 snažili zbavit dotací, a ony se nám plíživě vracejí. Musíme odzelenit ekonomiku a nemůžeme dopustit to zelené šílenství, které tady u nás zavládlo.“

Bývalý čelní politik následně uvedl několik receptů, které by mohly zemi pomoci vyrovnat se s koronavirovým šokem. Jedním z nich je i krácení rozpočtů pro politické neziskovky.

„Zastavme účinnost minimální mzdy, zastavme zákon zaručené mzdy. Zaveďme moratorium na zavádění státních úřadů. Zrušme dotace politickým neziskovkám a tak dále. To jsou krátkodobá opatření, která je možná udělat. Já bych si samozřejmě troufnul sáhnout i na to, co je tabu, a to je financování armády. Zrušme některé nesmyslné obří výdaje státu,“ uvedl Václav Klaus.

„Hlavně musíme vydávat peníze smysluplně, a to bez ohledu na to, jestli nám to někdo předepíše. Nevím, jestli má naše armáda působit v Afghánistánu nebo v Mali. Naši vojáci mají především bránit tuhletu zemičku. Já vím, že se teď ozve křik, že jsme součástí jistého klubu, ale řekněme si, že v Mali měla dlouhodobé zájmy Francie, protože jde o jejich bývalou kolonii, ale my žádné zájmy v Mali nemáme. To je třeba začít říkat nahlas,“ dodal Klaus a odmítl mohutné plánované armádní nákupy, jako například pořízení bojových vozidel pěchoty. Podle jeho názoru je klíčové, aby Česká republika udržela při životě svůj průmysl.

Tichá revoluce

Bývalý prezident Václav Klaus před několika dny vystoupil v německém parlamentu, když přijal pozvání strany Alternativy pro Německo. Ve svém projevu uvedl, že kontinent nyní zažívá revoluci.

„Co v posledních týdnech zažíváme – to přepisování historie a ničení památníků a soch důležitých osobností našich národů, které tu ještě nikdy nebylo – je tichá revoluce, která nás zničí. Věřím, že to vše AfD ví stejně dobře jako já, snad ještě mnohem lépe,“ uvedl před německými poslanci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CUg5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPožitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996   
Pridal tk Pondělí 06 červenec 2020 - 05:21:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdysi, čímž mám na mysli éru sportovních reportérů jako byli Laufer, Mašlonka, Zelenay, Zikmund, Holubec, Polák a další, bylo sledování sportovních přenosů pro diváky svátkem. Slyšeli krásný český či slovenský jazyk, reportéři mluvili jen když měli co říct, a mlčeli, když vycítili, že teď je na mlčení pravá chvíle.
Ale pak kdosi ve sportovních redakcích Nejodpovědnější vymyslel, že takhle je to špatně. Že mluvit se má pořád, že posluchači rozhlasovému či televiznímu se nemá nechat jediná chvilka klidu. Třeba na to, že by si to, co se na hřišti děje, na okamžik prožíl jaksi sám pro sebe. Že by měl čas představit si, že to ne onen skvělý hráč na hřišti, ale on sám, třebaže hluboce uložen do křesla, musí vyřešit zapeklitou situaci, ve které se jeho hrdina právě nachází. A samozřejmě on (v křesle ji vyřeší, protože tam to jde líp, než na place.

Že to takto funguje a že ony okamžiky, kdy se reportér na okamžik odmlčí a dá tak posluchači čas prožít si nerušeně „svůj okamžik sportovní slávy“, si ovšem onen pán Nejzodpovědnější, který vymyslel, že při sportovním přenosu se musí mluvit neustále, neuvědomil. Nejspíš proto, že měl málo fantazie. A protože mu bylo jasné, že pro jednoho člověka by bylo obtížné „nezavřít klapačku“ po dobu téměř dvou hodin, vymyslel cosi skutečně geniálního: k vyškolenému reportérovi posadíme bývalého hráče v roli pomyslného odborníka, který začne mluvit v okamžiku, kdy vyškolenému reportérovi dojde dech. Jestli ovšem onen odborník bude v ten okamžik schopen říct něco opravdu rozumného či odborného, bez čeho by se divák pohodlně obešel, to neřešme, hlavně, že se bude brebentit bez odmlk – a to je to, oč tu běží.

A tak se už mnoho roků u nás při sportovních přenosech brebentí a posluchač, pamatující si lepší časy, trpí víc než Ezop.

Ale ne tak docela, představte si, že jen před několika málo dny jsem si znovu prožil cosi svátečně „lauferovského“. Česká televize opakovala finálový zápas fotbalového mistovství Evropy z roku 1996 mezi mužstvy Německa a Česka. U mikrofonu stál jen jeden muž (bez odborníka za zády) - Pavel Čapek – a bylo to jako za první republiky. Nádhera, skvost, věcnost, odbornost, reportáž bez jediného zbytečného slova, s odmlkami tam, kde byly na místě, a se vzrušenějším hlasem, kde se to hodilo.

Bylo to téměř až povznášející, kdyby si člověk současně neuvědomoval, že tohle je už minulost. Něco, co už bylo. A to před dlouhými 26 lety, během nichž se – bohužel – šlo v reportování sportovních přenosů nikoli vpřed, ale vzad. A na toto uvědomění okamžitě navazovala otázka, která vás taktéž nemohla nenapadnout: Je tenhle trend cesty od dobrého k horšímu – u nás nepřehlednutelný nejen ve sportovních přenosech, ale i ve školství, umění, filmu, hudbě – jakousi naší novou povinností v rámci našich současných mezinárodních závazků či svazků, nebo si o ten úpadek svou debilitou koledujeme jen my sami? Co myslíte?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2471 sec,0.0530 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,783kB