Úterý 07 červenec 2020
P.C.Roberts: Centrálu státní policie v Atlantě vyplenilo hnutí Na životech černých záleží (BLM)   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 19:20:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Starostka Atlanty už nedokáže černošskému násilí čelit, takže guvernér státu Georgia musel do města povolat Národní gardu. Jestliže však tato dorazí neozbrojena a s rozkazem nestřílet, půjde o plané gesto.

Idiotský postoj demokratických starostů a guvernérů vůči násilí, vyprovokovanému po smrti George Floyda, vypustil násilnického džina z láhve. A dostat jej zpět a pod kontrolu bude obtížné – a pro Demokraty ještě obtížnější.

Střelba a její oběti v současné Atlantě nemají s policií co do činění. Jsou dílem černošské komunity.

Poznámka RT: Policie v Atlantě drasticky omezila jakoukoli svou činnost poté, co dva její příslušníci spojeni s usmrcením Brookse (černoch, který se je s pomocí taseru, což je zbraň vypalujicí náboje s paralyzujícím účinkem, snažil znehybnit), byli místním prokurátorem obžalováni z vraždy.
https://www.rt.com/usa/493986-georgia-guard-atlanta-violence

Překlad: Lubomír Man
Zdroj: P.C.Roberts: State Police headquarters in Atlanta ransacked by Black lives MatterSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezident Trump osvoboditel?   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 17:42:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ano, když se mu podaří zabít Stvůru z Jekyllova ostrova a vrátit Spojeným státům finanční svobodu. Učinil již první krok, který je zatím veřejnosti utajovaný. Před ním se proti Stvůře postavil J.F. Kennedy. Měl vítězství na dosah, když byl zavražděn.

Na počátku bylo vroucí přání Mayera Amschela Bauera Rotschilda (1744-1812), zakladatele dnes největšího bankovního impéria: „Svěřte mi správu peněz národa, a pak ať vládne, kdo chce.“

Z přání se stala vize a z ní peněžní svatý Grál všech bankéřů, finančníků a lichvářů. V listopadu 1910 se jej vypravilo hledat šest vlivných a mocných Američanů (1) na Jekyllův ostrov u pobřeží státu Georgie. Proč zrovna tam, do takového Zapadákova? Protože nechtěli být viděni pospolu devět dní někde ve městě, kde by vyvolali pozornost a podezření. Cestou i na ostrově se chovali jako spiklenci. Měli sportovní výstroj a brokovnice a předstírali, že jdou na lov kachen, ačkoli už bylo po sezóně. Z důvodů utajení se oslovovali jen křestním jménem.

Pokud jde o kachny vrátili se zpět do Washingtonu s prázdnou. Zato úlovek ideový a programový byl velice bohatý. Dá se říci, že přivezli základní teze k finančnímu svatému Grálu, ale trvalo ještě tři celé roky, nežli z nich složili použitelný dokument nazvaný Federal Reserve Act, zákon o federální rezervní bance (FED). Podle místa početí se mu dodnes lidově říká „Stvůra z Jekyllova ostrova“.

Návrh zákona byl přivítán veřejností chladně. Republikáni křičeli, centrální banku jsme už měli v minulém století, přivedla zemi na buben, a prezident Jackson, který ji zrušil, se právem chlubí, že to bylo nejlepší rozhodnutí, jaké kdy udělal.

Navrhovatelé, podporovaní největšími bankovními domy, se postarali o to, aby zákon o FED byl zařazen na poslední chvíli jako poslední bod jednání na posledním sezení dolní a horní sněmovny úterý 13. prosince roku 1913. V Kongresu měli demokraté většinu, tam nebyl problém. V Senátu vládli republikáni, kteří na programu úterního jednání neviděli nic mimořádného. Kvůli pár prkotinám, jak si mysleli, nemá smysl jezdit na jednodenní sezení do Washingtonu, a zrovna před vánocemi. Tak se stalo. že dějinného úterního zasedání Senátu se zúčastnili pouze tři jeho členové, návrh zákona přijali jednohlasně, a nikdo ani nepípl, že hlasování se musí odložit pro nedostatečný počet zákonodárců. Stvůra z Jekyll ostrova ožila.

Federal Reserve Act dovoluje nezávislé nevládní skupině bankéřů privatizovat americký peněžní systém a mít jej pod svou kontrolou. Název Federální rezervní systém byl zvolen záměrně proto, aby zmátl americký lid a nakukal mu, že jde o odvětví vlády USA. Tento soukromý finanční kartel vydává americké peníze, stanoví úrokovou míru, financuje nekonečné války a zotročuje Američany věčným, nesplatitelným dluhem. Je to systém, který ničí americkou ekonomiku, a který vyvolal řadu hospodářských a finančních krizí.

„Jsem nejnešťastnější muž. Zničil jsem nechtěně naši zemi,“

přiznal na sklonku života tehdejší prezident Woodrow Wilson, který zákon o FED podepsal. „Naše velká průmyslová země je pod kontrolou úvěrového systému,“ „Už nemáme vládu svobodné vůle, ani vládu vzešlou z hlasu většiny, ale vládu názoru a donucení malé skupiny dominantních lidí.“

V současné době lze FED označit jako kartel sestávajících z rodin Goldman Sachs, Rockefellers, Lehhmans a Kuhn Loebs z New Yorku; Rothschildů z Paříže a Londýna; Wartburgů z Hamburgu; Lazarů z Paříže; a Israel Moses Seifs z Říma.

Donald Trump zahájil osvobozovací tažení na zasedání Kongresu v pátek 27. března. Zákonodárci měli schválit velice potřebný zákon o pomoci lidem a podnikům v nouzi následkem pandemie Covidu-19 a o podpoře hospodářské bezpečnosti (The Coronavirus Aid and Relief, and Economic Security, CARES). Šlo o obrovský balík peněz, z něhož nezaměstnaní měli dostat desítky dolarů a koncerny stovky milionů dolarů. Každému dle jeho potřeb, jako vždy. Všichni kongresmani bez ohledu na stranickou příslušnost měli v CARES své želízko v ohni a žhnuli, aby zákon co nejrychleji prošel.

Jak se to pak všechno sběhlo není známo. Je ale velice dobře možné, že prezidentovi lidé použili obvyklou lest. Klausuli, která dává pravomoc Ministerstvu financí převzít kontrolu Federální banky, vložili do textu až na konci týdne v pátek, kdy zákonodárci mají, jak se říká, hlavu jinde, a nezbývá jim čas znovu pročíst mnohasetstránkový dokument. Před hlasováním jen bleskově ověří, že peníze pro jejich mecenáše nebyly škrtnuty, a stisknou zelené tlačítko.

Už o víkendu bylo zle a v pondělí vypuklo hotové peklo. Pod tlakem FED a Wall Streetu musel Bílý dům a kongresové vedeníHHHH uvalit na klauzuli o možném zrušení Stvůry z Jekyllova ostrova embargo pevnější nežli svěrací kazajka. Snad k jedinému úniku došlo v nekonformním deníku New Europe; jiný jsem na Googlu nenašel. Gentlemanská dohoda mezi čtyřmi shora zmíněnými protagonisty odsunuje jednání o konci Fed na příští rok. Bankéři a demokratičtí zákonodárci doufají, že Donald Trump prezidentské volby prohraje a jeho nástupce Joe Biden to ostudné rozhodnutí tiše a rychle zruší. Ani Trump nemá naspěch. Volby přece vyhraje on, tak oč jde?

V současné době je dolar fiat měna vytvořená ze vzduchu. Nemá žádné krytí. Proto jeho hodnota jako mezinárodní reservní měny neustále klesá, zejména ve srovnání s novým čínským krypto-jüanem, který stále více ohrožuje jeho vládu na mezinárodních trzích. Jediný způsob, jakým americká vláda může dolar ochránit, či spíše zachránit, je začít vydávat svoji státem a zlatem podepřenou měnu. Nezbytným předpokladem ovšem je přetnout víc jak stoletou finanční pupeční šňůru s klanem Rotschildů.

Jestli Donald Trump vyhraje druhý mandát a začne uskutečňovat finanční osvobození USA, může dojít k dominovému účinku. Dnes nenajdete na světě centrální nebo takzvanou národní banku, která není napojená na dům Rotschildů. Výjimku tvoří pouze tyto země: Monako, Bolívie, Kuba, Irán, Severní Korea, Rusko, Sýrie, a pak mini státy jako Nauru, Palau, Tuvalu a pár jiných, celkem neznámých míst.

Když se něco musí udělat, říkají Francouzové, tak se to udělat musí! FED je nezákonnou institucí, jelikož Ústava pověřila péčí a dohledem nad měnou Kongres. Fed je nemorální instituce, protože vláda svěřila obskurnímu a tajnůstkářskému spolku privilej vydávat ničím nepodložené peníze, což je stejné, jako kdyby dovolila penězokazectví.

John F. Kennedy čtyři měsíce před smrtí vydal dekret 11110, jímž vrátil ministerstvu financí právo tisknout měnu. Dal zhotovit dvou a pěti dolarovky, na kterých stojí, že je vydaly Spojené státy, a ne Federální banka. Byly zabaleny a připraveny k odeslání bankám, když padly tři výstřely v Dalllasu. Leží dodnes v někde ve skladišti.

Kennedy a po něm teď Trump zvedli kardinální otázku pro mnoho dalších zemí: proč si půjčujete virtuální peníze na úrok od bank vlastněných cizinci, když si svoji měnu můžete vytvořit sami zdarma a bez rizika, že upadnete do dluhové pasti?

Jan Vítek

(1) Protože devítidenní spiklenecká schůzka hraje v historii USA a potažmo celého světa tak významnou roli, zde jsou plná jména a funkce účastníků: Nelson Aldrich, senátor z ostrova Rhode Island a předseda finančního výboru Senátu USA; A. Piatt Andrew, pomocný tajemník ministerstva financí; Henry Davison, partner JP Morgan a poradce Národní měnové komise; Arthur Shelton, tajemník národní měnové komise; Frank Vanderlip, prezident National City Bank (dnešní Citi Bank); a Paul Warburg, ředitel Wells Fargo & Company.

ZDROJE:

Neweurope.eu
The-new-american-civil war
Ron Paul: END THE FED

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVnitro ukázalo prstem na extrémisty. Budete se divit, co vymyslelo   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 17:35:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Možná jste o tom, drazí čtenáři, neměli ani tucha, ale v naší republice žije víc než 10 procent extremistů. A zcela určitě čtou tyto řádky. A vůbec neví, že jsou extrémisté. Ale jsou. Co to je za sluníčkářský blábol? Déšť nám vyplavil zbytek zdravého rozumu? Nám ne, to vymysleli jiní experti.

O co jde? Ale, to jen ministerstvo vnitra chystá vydat výroční zprávu o projevech extremismu a předsudečné nenávisti za rok 2019. V ní stojí černé na bílém: nenávist šíří „hlavně xenofobní populisté“, hlavními politickými extrémisty je hnutí Tomia Okamury SPD. A je hotovo.

Co se za řádkami zprávy skrývá

Vezmeme nejdřív pohled médií hlavního proudu. Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je populistické xenofobní skupiny a dezinformační média. Ve zprávě o projevech extremismu za rok 2019 to uvedlo ministerstvo vnitra. Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, byla tradiční pravicová scéna xenofobními uskupeními zcela zastíněna. Jednoznačně jim dominovalo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

A pak tu je ohraná, ale stále populární písnička. Důležitým nástrojem šíření nenávisti se podle vnitra stala i některá dezinformační média, která sama záměrně generovala kontroverzní témata a podsouvala je xenofobním subjektům. Přeloženo do normálního jazyka: v Evropě a v Česku je všechno v pořádku, to jen dezinformátoři rozdmýchávají sváry.

Podle zprávy rostla agresivita zejména ve virtuálním prostředí, podle expertů z vnitra přitom existují obavy z přerůstání nepřátelství na internetu ve fyzické násilí. Boj s nenávistí na internetu je proto jednou z priorit policie i státního zastupitelství. Této nebezpečné věci jsme se věnovali nedávno. A ministerstvo vnitra opět potvrzuje, že půjde po běžných naštvaných občanech.

Co ze zprávy leze? Silné obvinění, že více jak 10 procent Čechů, přesněji 539 tisíc voličů, kteří před třemi lety hlasovali pro SPD ve volbách do Poslanecké sněmovny, jsou extrémisté. Vnitro vzalo a šmahem dalo nálepku lidem, kteří mají jiný postoj k situaci doma a ve světě. Lidem, kteří dávají přednost bezpečnosti před unijními experimenty s uprchlíky.

Pojem extremismus získal nový význam. Kdo nedrží hubu a krok s tou naší liberální demokracií a unijními pány, ten je šmahem extrémista. To jsme to dopracovali.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/CVph
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV amerických městech se začaly formovat po zuby ozbrojené milice na ochranu černochů   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 09:27:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V amerických městech se začaly formovat po zuby ozbrojené milice na ochranu černochů, ale v jejich řadách pod šátky, rouškami, brýlemi a klobouky je možné spatřit šokující odhalení. Drtivá většina ozbrojenců jsou běloši, zjevně zaplacení žoldáci a černoši mají pouze loutkové role mluvčích, aby to nevrhlo stín podezření na to, že za těmito milicemi stojí George Soros a americký Deep State v čele s Demokratickou stranou, která koordinuje revoluci v USA! Americká republika se probouzí do Druhé občanské války a místo voleb prezidenta v listopadu možná čeká USA stanné právo, barikády v ulicích a vznik městských států odtržených od USA a federální moci!

V americkém státě Georgia se v sobotu 4. července na Den nezávislosti objevily ozbrojené milice, které pochodovaly směrem k monumentu Stone Mountain . Toto pamětní místo je vyhlášené reliéfním obrazem 3 nejvyšších představitelů Konfederace na koních, který je vytesaný do místní mohutné skály tvořené jedním kompaktním balvanem o hmotnosti několika stovek milionů tun. Na reliéfním skalním obrazu je Jefferson Davis, Robert E. Lee a Stonewall Jackson, trojice nejvyšších představitelů a vůdců Konfederace a toto pamětní místo bývalo v minulosti destinací častých setkání členů Kukluxklanu (KKK).

V sobotu se však k památníku vydalo několik stovek po zuby ozbrojených členů milice zvané NFAC (Not Fucking Around Coalition), která je oficiálně milicí na ochranu černochů. Jenže, jak zachytilo několik svědeckých videí, drtivá většina členů NFAC, která v sobotu pochodovala směrem ke Stone Mountain, byli běloši, kteří se v černých uniformách maskovali šátky, rouškami, brýlemi a klobouky, ale přesto bylo jasně vidět, že většina z nich jsou běloši. Černoši mezi nimi také byli, ale rozhodně ne ve většině.
Ve videu, které jsem otitulkoval, si můžete poslechnout mluvčího této milice, který je skutečně černochem a do amplionu si stěžuje, že na místě pod Stone Mountain nejsou žádné bílé milice, ani Boogey Boys, ani skupina Three Percent, což jsou dobrovolnické bělošské milice se silnými vazbami na konfederační tradice a historii. Místní návštěvníci parku byli touto ozbrojenou skupinou překvapeni, protože jich bylo opravdu hodně, podle odhadů od 400 mužů, až po informace, že jich je skoro tisíc, protože další ozbrojenci neustále přicházeli. Jak potvrdili svědci, i přes maskování a černé taktické uniformy bylo vidět, že drtivá většina z nich jsou běloši. Skupina NFAC je úzce spojována v USA s hnutím Antifa, protože se často objevuje na jejích akcích, ovšem v mnohem menším měřítku a počtech. Takovýto obrovský objem ozbrojenců NFAC ještě nikdo na veřejnosti neviděl.

V amerických ulicích se objevili žoldáci maskovaní za členy černošských milicí

Alex Jones k tomu přinesl komentář, že se jedná o snahu o rozpoutání občanské války a zažehnutí jiskry ozbrojeného střetnutí. Kdyby v sobotu pod Stone Mountain opravdu byli bělošské milice, je vysoce pravděpodobné, že by došlo k ozbrojenému střetnutí, k zahájení palby a k vypuknutí občanské války v celých Spojených státech. Jakmile by se začalo střílet, okamžitě by se tato válka přenesla do dalších měst, a v tom okamžiku by celá americká republika zabředla do dalšího válečného konfliktu občanské války.

Největším šokem i pro americkou alternativu je zjištění, že v řadách černošských milic jsou běloši, což podle mnoha pozorovatelů i na americké alternativě má jediné možné vysvětlení, jedná se o žoldáky zaplacené Georgem Sororsem, aby tyto jednotky v USA rozpoutaly Americkou barevnou revoluci. To je přesně to, k čemu se v USA den za dnem schyluje a je pouze otázka času, možná i jen několika dnů, než dojde k ozbrojeným střetům, střelbě, ke stavění válečných barikád a k rozpadu funkcí americké společnosti.

Všechno, co v USA probíhá, má zcela zjevné parametry barevné revoluce. V této situaci bych si ani nevsázel na to, že se vůbec nějaké prezidentské volby v listopadu uskuteční, protože takto rychlá eskalace bezpečnostní krize v USA není samovolná, není to proces, který by byl objektivní a vycházel by ze stavu věcí v americké společnosti, že by černoši chtěli dělat nějaké povstání. To je prostě nesmysl.

Od samotného počátku jasně vidíme, že všechno násilí, všechny demonstrace, všechno strhávání soch a pomníků, to všechno provádí bílí demonstranti, levicová neomarxistická chátra, která ale je natolik militantně naladěna, že nejde už o protesty, ale o regulérní povstání. A ve chvíli, kdy ulicemi pochodují po zuby ozbrojené milice na obranu práv černochů, ale ve skutečnosti za tato jejich práva v uniformách bojují běloši a zjevně zaplacení žoldáci, tak potom je naprosto zjevné, že jde o zcela zjevně konceptuální proces řízení na 6. prioritě v USA.

Polovina Američanů se odmítne podřídit novému prezidentovi v listopadu, cesta zpátky pro USA už není, rozpad USA bude probíhat podle modelu Barevné revoluce

Pokud se nepodaří situaci nějakým zázračným mechanismem uklidnit během letních prázdnin, potom v září můžeme očekávat nikoliv předvolební kampaně a televizní diskuse mezi kandidáty na prezidenta, ale budeme spíš očekávat vyhlašování výjimečných stavů, zákazů vycházení a velmi pravděpodobně i stanného práva, protože policie a soudy v té chvíli budou naprosto paralyzovány, systém společenského zřízení a bezpečnosti se zhroutí. A nedojde k tomu zvenčí, dámy a pánové.

Systém se nezhroutí kvůli tomu, že někdo by na něj útočil zvenku, ale kvůli tomu, že bude ničen a likvidován politickými elitami a liberálním Deep State přímo zevnitř. Už to totiž začalo ve všech městech, které jsou pod kontrolou Demokratů na radnicích. Tam všude starostové podporují demonstranty, zakazují policii zasahovat, davy shazují pomníky, sochy, zapalují auta, rabují obchody a policie nesmí zasahovat. Lidé jsou odkázáni pouze na obranu vlastní silou, vlastní zbraní.

Mezi liberály a konzervativci, tedy mezi demokraty a republikány, je v USA vykopána tak hluboká propast, že bez ohledu na to, jaký by byl nebo nebyl zvolen prezident v listopadu, jedna polovina národa se s tím nikdy nesmíří a bude na cestě k odchodu z americké unie. Rozpad USA právě začal, jenom to mnozí zatím ještě nezaregistrovali. Všechny procesy proti svobodě slova, proti držení zbraní, proti lidu a národu, to všechno jsou jasné signály globalistů, že nikdo nebude brát ohledy v USA na tu druhou polovinu amerického národa. A bez ohledu na to, jestli bude prezident liberál nebo konzervativec, polovina národa nikdy nepřijme světonázor té druhé poloviny, která zrovna bude u moci, a to je jedno, jestli v Bílém domě, v Kongresu, nebo někde jinde.

Zhroucení civilizace nastává v důsledků zničení pilířů, na kterých civilizace vyrostla

To, co probíhá v USA, to nejsou protesty. To je regulérní Barevná revoluce s placenými žoldáky v ulicích, ať už je to Antifa bez střelných zbraní a jenom s bejzbolkami a molotov koktejly, nebo milice s útočnými puškami, protože všichni jsou placeni z fondů globalčiků, Georgem Sorosem a dalšími organizacemi. Když se bourá Amerika, nebourají ji černoši, rudoši, Asiati, ani nikdo další, ale bourá ji sám bílý člověk, lépe řečeno jeho zdegenerované, bílé, sójové dítě, které nejprve začne útočit na symboly státu, na sochy a památníky, ale skončí to útoky proti těm, kteří nesdílí jeho neomarxistické hodnoty. Policie nepomůže, nikdo nepomůže, protože při procesech autogenocidy si každý musí pomoci sám. A přesně proto chtějí v EU vzít lidem zbraně, přesně proto se zakazují i v ČR domobrany, a to s tupým souhlasným hýkáním poslanců SPD a dalších. Protože funkce domobran je potřeba právě pro případ, kdy policie nemůže, nechce nebo nesmí pomoci.

Civilizace nezanikají do chvíle, kdy si uchovávají obranu tradiční rodiny. Jakmile se na tradiční rodinu začne útočit, důsledkem je zánik civilizace, protože civilizace přežívá na pilířích jazyka, tradic, kultury, paměti (t.j. historie) a státnosti (resp. životního prostoru). Pokud dojde ke zničení minimálně 3 z celkem 5 těchto pilířů, civilizace zaniká. A podívejte se, jak se útočí proti křesťanským tradicím, proti naší kultuře, jak se přepisuje historie a vše, co připomíná paměť dějin, jako třeba sochy, podívejte se, jak mizí státní hranice. Celkem 4 pilíře jsou tak narušeny, že ten poslední, pilíř jazyka, ten to nezachrání. A i ten se postupně hroutí, stačí se podívat do diskusí a komentářů na tu gramatiku, slovosled, pokřivování větných vazeb atd.

Čeština je složitá, těžká, nahradíme ji angličtinou, navrhují studenti českých gymnázií. Maturitu z matematiky se jim již podařilo zrušit, tak teď ještě tu češtinu. Amerika zaniká, ale otázkou je, jestli v Evropě je ten proces stále pozadu, anebo už dávno vepředu před USA. Někdy je těžké uvěřit tomu, že Evropa se s Amerikou vzala za ruce a společně se oba kontinenty rozhodly pro konceptuální sebevraždu a hned poté pro autogenocidu národů. Naše děti totiž za posledních 30 let vychovával nepřítel, Dům Sion. A ty děti nám právě začaly kroutit našimi krky.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřijdeme o svátky Věrozvěstů a Mistra Husa?   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 09:08:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z jisté skupiny poslanců podporované vedením Prahy zaznívá poměrně silný hlas, aby od příštího roku došlo k redukci státního svátku, který letos připadl na dnešek.

Poslanecký návrh zákona existuje ve dvou variantách. První - radikální řešení - svátek označený jako „Den slovanských věrozvěstů Cyrila & Metoděje“ ruší zcela. Ve druhé verzi návrhu dochází k padesátiprocentní korekci svátku a to tím způsobem, že nebude už spojován se jménem Cyrila a ponese název: Den slovanského věrozvěsta Metoděje.

Větší naději k souhlasu napříč politickým spektrem má spíš ona druhá verze už proto, že rušení státních svátku, které jsou dny pracovního klidu s nárokem na pobírání mzdy, by u odborů narazilo na rozhodný odpor. Tím spíš, že počtem svátků jsme se ještě zdaleka nevyrovnali sousednímu Německu a o platech ani nemluvě.

Důvodem pro „odstranění“ Cyrila má být to, že do našich končin jako první zavlekl písmo, které se u nás sice neuchytilo, ale později jsme byli nuceni jej povinně používat ve školách při mnohaleté výuce ruštiny na všech stupních vzdělávání a v písemném styku s občany SSSR. Jde o písmo našich někdejších okupantů, a proto je čas vyrovnat se s minulostí a odhodit na smetiště dějin historickou osobu, která stála u jeho zrodu, Cyrila.

Ačkoli na první pohled návrh vypadá logicky a navíc zapadá do světového kontextu rozchodu s kontroverzními postavami minulosti, je založen na omylu. Bratr Cyril azbuku nevymyslel, cyrilice vznikla až později a on s ní neměl nic společného, jde o nešťastný souběh jmen. Věrozvěstové k nám ve své době přinesli jiné písmo, hlaholici – a to je ideově čisté, neokupační, nikdo nás nenutil učit se ho číst, ani jím psát jako azbukou.

O svátek zřejmě nepřijdeme, pokud ovšem zvítězí jazykověda nad ideologickou zaslepeností.

Ve „vzduchu“ je však otázka příznivě navazujícího svátku Mistrova upálení. I toto volno je v ohrožení. Prý se objevily písemnosti, kde Hus zmiňuje „prokleté černé kulhající plemeno s ocasem.“ Mínil tím opravdu čerty?

Jestliže ne, přijde(me) nejenom 6. července o svátek, ale následně i o pomník na Staroměstském náměstí. Pomníku by tolik škoda nebylo, už tam dominuje mariánský sloup.

Autor: Jan Dvořák

Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753997
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancie se rozhodla zatočit se svobodou projevu   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 09:01:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soukromé společnosti budou nyní povinny jednat jménem francouzského státu jako myšlenková policie, a pokud jednat nebudou, tak jim budou hrozit vysoké pokuty.

"Pod záminkou boje proti 'nenávistnému' obsahu na internetu zavádí zákon Avia systém cenzury, který je jak účinný, tak nebezpečný... 'nenávist' je záminka systematicky používaná těmi, kdo chtějí umlčet nesouhlasné názory... Demokracie hodná toho jména by měla být schopná respektovat svobodu projevu." — Guillaume Roquette, šéfredaktor časopisu Le Figaro Magazine, 22. května 2020.

"Co je to vlastně nenávist? Máte právo nemilovat... máte právo milovat, máte právo nenávidět. Jsou to pocity... Do toho se zákonodárství nemá co vměšovat." — Francouzský spisovatel Éric Zemmour, CNews, 13. května 2020.

Žádat soukromé společnosti - nebo vládu - aby jednaly jako myšlenková policie, by se v zemi, která tvrdí, že se řídí demokratickým právem, stávat nemělo. Otázkou bohužel není, zda Francie bude poslední evropskou zemí, která zavede cenzuru na internetu, ale které země budou další na řadě.

13. května 2020 přijal francouzský parlament zákon, který požaduje po online platformách, jako jsou Facebook, Google, Twitter, YouTube, Instagram a Snapchat [1], aby do 24 hodin odstranily ohlášený "nenávistný obsah" a do jedné hodiny ohlášený "teroristický obsah". Pokud tak neučiní, dostanou astronomické pokuty až do výše 1,25 milionu eur a v případě opakovaného porušení tohoto zákona až do 4 % z celosvětových příjmů platformy.

Definice "nenávistného" on-line obsahu je, jak je běžné u evropských zákonů namířených proti nenávistným projevům, vymezena velmi široce a zahrnuje "podněcování k nenávisti a urážky na základě rasy, náboženství, etnicity, pohlaví, genderu, sexuální orientace a zdravotního postižení." Tento zákon je známý jako "zákon Avia" po zákonodárkyni, která jej navrhla.

Tento francouzský zákon byl přímo inspirován německým kontroverzním zákonem o prosazování práva na internetu (NetzDG, Netzwerkdurchsetzungsgesetz) přijatým v říjnu 2017, který je v úvodu zákona Avia výslovně zmíněn.

"Cílem tohoto návrhu zákona je bojovat proti šíření nenávistných projevů na internetu," uvádí se v úvodu zákona Avia.

"Nikdo nemůže zpochybnit to, že se v naší společnosti zvyšuje počet nenávistných projevů... útoků na ostatní kvůli jejich původu, náboženství, pohlaví nebo sexuální orientaci... narážek... [na] nejtemnější hodiny v naší historii... boj proti nenávisti, rasismu a antisemitismu na internetu je ve veřejném zájmu a ospravedlňuje... silná a účinná opatření... tento nástroj [internet] zpřístupňující nám svět a umožňující nám přístup k informacím, ke kultuře a ke komunikaci, se může stát skutečným peklem pro ty, kteří se stanou terčem 'nenávisti' a obtěžování lidí skrytých za monitory a pseudonymy. Podle průzkumu provedeného v květnu 2016 považuje 58 % našich spoluobčanů internet za místo, kde se nenávistné projevy vyskytují nejčastěji. Více než 70 % dotázaných tvrdí, že se již s nenávistnými projevy na sociálních sítích setkali. Zejména pro mladší lidi může být kyberšikana zničující... Kupodivu... Bylo podáno jen málo stížností, jen pár vyšetřování bylo úspěšných a bylo vyneseno jen pár rozsudků - to vše vytváří začarovaný kruh..."

Když francouzská vláda pochopila, že on-line "nenávist" je podle stávajících zákonů obtížně soudně stíhatelná, "je podáváno jen málo stížností, jen málo vyšetřování je úspěšných a byl odsouzený jen zanedbatelný počet pachatelů," tak se rozhodla, že všelékem na tyto problémy bude cenzura a rozhodla se výkon státní cenzury delegovat na on-line platformy.

Soukromé společnosti budou nyní povinny jednat jménem francouzského státu jako myšlenková policie, a pokud jednat nebudou, tak jim budou hrozit vysoké pokuty. Taková právní úprava nutně povede stejně jako v Německu k tomu, že on-line platformy budou při odstraňování nebo blokování všeho, co by mohlo být vnímáno jako "nenávistné", přehnaně horlivé, aby se vyhnuly pokutám.

Účel zákona Avia se zdá být dvojí - nejen dosáhnout skutečné cenzury mluveného projevu odstraněním a blokováním online příspěvků, ale zároveň také (nevyhnutelně) využít odstrašujících účinků cenzury na on-line debatu všeobecně. "Lidé si dvakrát rozmyslí, než překročí červenou čáru, pokud vědí, že je vysoká pravděpodobnost, že za to budou pohnáni k zodpovědnosti," řekla francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubet. Z úst členky vlády země, která o sobě stále tvrdí, že je demokratická, zní toto prohlášení zlověstně.

Když francouzský prezident Emmanuel Macron poprvé pověřil přípravou tohoto zákona skupinu vedenou právničkou a političkou Leticií Avií, byl jeho návrh kritizován několika skupinami a organizacemi. Francouzská Národní poradní komise pro lidská práva (Commission nationale consultative des droits de l'homme) kritizovala návrh zákona kvůli zvýšení rizika cenzury a organizace La Quadrature du Net (Kvadratura sítě), která bojuje proti cenzuře a dohledu na internetu, varovala: "Krátké lhůty pro odstranění a velké pokuty za nedodržení předpisů motivují platformy k rychlému odstranění obsahu." Podle londýnské organizace Article 19 (Článek 19) hájící svobodu projevu tento zákon ohrožuje svobodu projevu ve Francii. Právní referentka organizace Article 19 Gabrielle Guillemin řekla:

"Zákon Avia umožní francouzskému státu účinně pověřit on-line cenzurou dominantní technologické společnosti, od nichž se očekává, že budou při rozhodování o tom, co je "zjevně nezákonný" obsah, jednat jako žalobce i soudce. Zákon se vztahuje na nesmírně širokou škálu obsahu, takže to skutečně nebude vždy lehké a přímočaré rozhodování."

"Vzhledem k časové tísni, během které musí společnosti reagovat, můžeme očekávat, že se budou při svém rozhodování o tom, zda je obsah legální nebo ne, mýlit. Budou se muset uchýlit k použití filtrů, které nevyhnutelně povedou k rychlému odstraňování obsahu."

"Francouzská vláda ignorovala obavy skupin hájících digitální práva a svobodný projev a výsledkem bude likvidace svobody projevu na internetu ve Francii."

Schválený zákon se setkal ve Francii s vlnou kritiky. Šéfredaktor časopisu Le Figaro Magazine Guillaume Roquette 22. května 2020 napsal:

"Pod záminkou boje proti 'nenávistnému' obsahu na internetu zavádí zákon Avia systém cenzury, který je jak účinný, tak nebezpečný... 'nenávist' je záminka systematicky používaná těmi, kdo chtějí umlčet nesouhlasné názory."

"Tento zákon je nebezpečný, protože podle právníka Françoise Sureaua 'kriminalizuje... myšlení.' Je to nebezpečné... protože deleguje regulaci veřejné debaty na internetu na americké nadnárodní společnosti... Demokracie hodná toho jména by měla být schopná respektovat svobodu projevu."

Jean Yves Camus v článku v časopisu Charlie Hebdo, nazval zákon "placebem v boji proti nenávisti" a zdůraznil, že "hysterické zaměření na online nenávist" maskuje skutečné nebezpečí:
"Nebyla to on-line nenávist, která zabila Ilana Halimiho, Sarah Halimi, Mireille Knoll, oběti zavražděné teroristy v supermarketu Hypercacher, v divadle Bataclan a v redakci časopisu Charlie Hebdo, byl to antisemitismus a islamismus... A kdo určí, co je nenávist a co je oprávněná kritika? Právě byla otevřena Pandořina skříňka... Budeme svědky pomalého, ale neúprosného pochodu k digitálnímu jazyku, který je zglajchšaltován politickou korektností a definován aktivními menšinami."

"Co je to vlastně nenávist?" ptá se francouzský spisovatel Éric Zemmour rétoricky. "Nevíme! Máte právo nemilovat... máte právo milovat, máte právo nenávidět. Jsou to pocity... Do toho se zákonodárství nemá co vměšovat."

Nicméně to je přesně to, co zákony zabývající se nenávistnými projevy dělají, ať už v digitální nebo nedigitální sféře. Žádat soukromé společnosti - nebo vládu - aby jednaly jako myšlenková policie by se v zemi, která tvrdí, že se řídí demokratickým právem, stávat nemělo.

Otázkou bohužel není, zda Francie bude poslední evropskou zemí, která zavede cenzuru na internetu, ale které země budou další na řadě.

Judith Bergman je komentátorka, právnička, politická analytička a významná spolupracovnice Gatestone Institute.

[1] Týká se to i dalších on-line platforem a vyhledávačů, které ve Francii dosáhnou určitého prahu aktivity (tento limit bude stanoven vyhláškou k pozdějšímu datu).

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/16191/francie-svoboda-projevu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKonvička o prohlášení německého ministra zahraničí: Čím víc se na Čecha tlačí, tím ostřeji Čech nakonec švihne   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 05:14:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pobouření vzbudilo prohlášení německého ministra zahraničí Heiko Maase o tom, že Berlín bude během německého předsednictví v EU vyžadovat od členů solidaritu, a to i v otázce přijímání uprchlíků. Politický aktivista Martin Konvička varoval, že tato politika rozdmýchá protiněmecké nálady v Česku.

V neděli předseda hnutí SPD Tomio Okamura na svém Facebooku zveřejnil video interpelace šéfa německé diplomacie Heiko Maase ve Spolkovém sněmu. V interpelaci poslanec strany Alternativa pro Německo (AfD) Peter Bystroň chtěl vědět, zda bude nadále trvat na přerozdělování migrantů, přestože země Visegrádské skupiny jsou vysloveně proti.

„Nedělejte si naděje, já si to nerozmyslím, protože jsem pevně přesvědčen o tom, že členství v EU s sebou přináší jak práva, tak povinnosti. Mnozí v EU profitují v obrovském rozsahu z členství v EU, finančně, ale nejen finančně. Jsou ale i jiné věci, jiné základní hodnoty, ke kterým jsme se členstvím v EU zavázali. A proto uvnitř EU nelze využívat pouze práv, ale je nutné i plnit povinnosti, které jsou s tím spojené. A to bude téma německého předsednictví,“ odpověděl Maas.

„Na tohle není jiná odpověď než czexit. A zcela skandální je, že s německým ministrem zahraničí jednal v Berlíně den předem, tedy tento měsíc 1. 7., český ministr zahraničí Petříček (ČSSD) a u nás v ČR není zveřejněn žádný výstup z tohoto jednání! Co nám vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM tají?“ napsal Okamura na Facebook.

Další uživatel Ivan Vladimir, na kterého odkázal Konvička, vyzval české občany k verbálním útokům proti Němcům:

„Vyzývám tímto všechny své spoluobčany, aby kdekoli potkali Němce na našem území, tak je posílali do p*e! Díky jejich establišmentu je vážně nemůžu ani cejtit. Do p*e s nima! Do p*e s celou unií!!!“

Konvička zdůraznil, že se k této výzvě sice nepřipojuje, ale ilustruje nálady, které zde začínají panovat. To se ovšem netýká jenom Německa, ale celé řady jiných témat.

„K té výzvě se NEPŘIPOJUJI, ale dávám to sem jako ilustraci známého jevu: Čím víc se na Čecha tlačí, tím ostřeji Čech nakonec švihne. Všimněte si: Mediální plivání na Rusko dělá z neutrálů rusofily a z obětí normalizace a tehdejší sovětské politiky neutrály. Kravály okolo BLM udělaly plnokrevné rasisty i z lidí, kteří proti lidem jiné barvy nikdy nic neměli. A arogance německých vítačských dobroserů probouzí nefalšovaný antiněmecký sentiment. Jsem zvědav, co bude dál. Jisté je, že z nás současný režim ty xenofobní agenty Kremlu a nepřátele Berlína udělá,“ vzkázal Konvička.

Německo se 1. července zhostilo na půl roku předsednictví v EU. Jako hlavní agendu chce nastolit téma následků pandemie covidu-19 a obnově hospodářství. Mezi další priority ale patří i ochrana klimatu, dohoda s Británií či posílení role EU ve světě.

Polský premiér Mateusz Morawiecki po pátečním setkání předsedů vlád V4 prohlásil, že skupina bude vystupovat proti nucenému přemístění migrantů v rámci Evropské unie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CUS2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMike Whitney: Jsou Demokraté politickou stranou, nebo CIA protlačovanou Pátou kolonou?   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 04:51:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obávám se toho, že to, co se dnes z politického zmatku v USA vynořuje, je osa, složená z CIA, z Demokratického národního kongresu a z amerických elitních médií. A cílem této osy je využít všech jejích sdružených sil v zájmu jediného: skoncovat s existencí americké ústavní republiky a vytvořit už trvalé autoritativního panství jedné strany.

Jakkkoli se může tento výrok zdát za vlasy přitažený, vše naznačuje, že USA skutečně upadají do tyranie.
„Jsme živými svědky nelítostné kampaně zaměřené k vymazání naší historie, k zostuzení našich hrdinů, k vymazání našich hodnot a k indokrinaci našich dětí. Vztekem ovládané davy svrhávají sochy našich zakladatelů, zohavují naše nejsvětější památníky a rozpoutávají vlny nasilnických zločinů v našich městech.“ - prezident Trump.

„Vlna svrhávání soch, šířící se z USA do celého západního světa, není aktem estetickým, ale politickým, a z bronzu a kamene zhotovené památníky - nyní zohavené a potlučené - představují hrozbu celému civilizovanému světu. Zloba nemíří už jen proti někdejším majitelům otroků, rozzuřené tlupy strhávají a ničí i sochy abolicionistů (podporovatelů zrušení otroctví), spisovatelů i svatých.“ - Charles Burris

„ Existuje malá skupina pološílených lidí, tvrdě pracujících na úkolu zničit americký způsob života. Jejich klamství a zrady jsou nekontrolovatelné a proto nepostižitelné, zatímco těm, kteří cti zákon, hrozí smrt kulkou víc než kdy jindy v naší historii. Věřím tomu, že útoky, kterým dnes vzdorujeme, jsou součástí dobře zorganizovaného a skvěle zafinancovaného úsilí, využívajícího rasismu jako meče, který má oslabit naše obranné síly. Jde o zbraň, která má posílit a legitimizovat násilí a zločin a nikoli tedy hledat pravdu. Tyto temné síly se proti nám zformovaly s jediným cílem: násilím prosadit splečenskou změnu.“ - generál Michael Flynn.

To vše jsou, podle mého názoru, pravdivá prohlášení. A otázka z nich vyplývající zni: Budeme nemoudří až natolik, že ve volbách vložíme moc do rukou Demokratů, aby mohli vraždu Spojených států dokončit? Oni už dnes nejsou stranou pracující třídy, změnili se na stranu rasové a genderové nenávisti. A mnohakulturní země, hlásající nenávist, nemůže přežít.

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBoření soch již i u sousedů. Židovský studentský spolek požaduje odstranění sochy bývalého vídeňského starosty K. Luegera   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 04:47:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přepisování historie a s ním spojené boření historických památek a soch historických osobností začíná zasahovat opět i náš region.

Ve Vídni oficiálně požaduje spolek židovských studentů (Jüdische österreichische HochschülerInnen – JöH) odstranění sochy dlouholetého vídeňského starosty Karla Luegera. Ideově spřátelení členové místního odnože Antifa již jeho sochu opakovaně posprejovali rudou barvou a hanlivými nápisy.

Pro mladé židovské studenty je prý Luegerova socha nesnesitelná a neexistuje žádné ospravedlnění pro její zachování. ( “für uns als junge Juden, für uns als Wiener unerträglich“. Es gebe keine Rechtfertigung für den Erhalt des Denkmals”.)

Židovským studentům vadí jeho politický antisemitismus, kdy ostře kritizoval a odmítal židovský liberalismus, kosmopolitismus a kapitalismus. Zavedl například výraz Judenpest (židovský mor). Jeho antisemitskými názory se prý inspiroval i A. Hitler, který v době jeho starostování žil ve Vídni.

K. Lueger byl jeden z nejvýznamnějších starostů Vídně. Za jeho starostování došlo k řadě zásadních urbanistických změn města a její industrializace, ale zřízení mnoha parků a odpočinkových míst. K. Lueger byl ale také zastáncem všeobecného hlavovacího práva. Jeho jméno nese i jeden z vnitřních dopravních okruhů Vídně . Karl-Lueger Ring, významné náměstí v centru Vídně, ale i ulice v řadě rakouských měst.

Jak celá záležitost dopadne, se ještě uvidí. Ale úřadům se bude těžko odmítat požadavek podobné nátlakové organizace.

Spolek židovských studentů ve Vídni je zajímavá instituce, na svých stránkách se nazývají Židé, Vídeňáci a Evropané, ale nikoliv Rakušané.

Podobné procesy likvidace historie národních států a přepisování dějin vidím i u nás doma. Někdy mají i bizarní podobu. Například starosta P. Novotný, který je rovněž židovské národnosti, dokonce nechal postavit pomník Vlasovcům, kteří bojovali v řadách nacistického Německa a účastnili se protižidovských pogromů. Vše za tichého přihlížení oficiálních úřadů, ODS a židovských organizací, které jindy jakýkoliv náznak antisemitismu, nebo rasismu ze strany etnických Čechů okamžitě tvrdě stíhají.

Skoro se zdá, že zákony pro některé skupiny obyvatel vůbec neplatí. Je ale na nás všech, zda podobné přepisování našich dějin dovolíme, stejně, zda protičeským živlům dovolíme ničení naší historie, památek a národního povědomí.

František J. Florida, USA
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko se chystá zahájit dodávky tanků Armata do zahraničí   
Pridal tk Úterý 07 červenec 2020 - 04:33:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská federace připravuje nejnovější tank T-14 na základě platformy Armata k exportu. Informoval o tom ředitel Federální služby vojensko-technické spolupráce RF Dmitrij Šugajev.

„Ruští výrobci mohou nabídnout svým potenciálním partnerům systémy protivzdušné obrany, a sice S-300 a S-400, stejně jako moderní letouny a vrtulníky. Rovněž připravujeme k prodeji lehký stíhací letoun MiG-35 a nejmodernější tank T-14 Armata. Jinými slovy máme co nabídnout,” uvedl Šugajev ve svém rozhovoru srbským médiím.

Zájem Indie

Indie zkoumá možnost nákupu ruských tanků na základě platformy Armata, oznámila dříve televizní stanice ruského ministerstva obrany Zvězda s odvoláním na zdroj v obranném průmyslovém komplexu. Jak upřesnil partner televizní stanice, probíhají nyní přípravy na export Armaty. Řeší se mj. otázka, které části zařízení nejnovějšího tanku mohou v exportní verzi zůstat a které nikoliv.

To, že Indie může nakoupit 1770 perspektivních bojových vozidel (FRCV) jako náhradu za zastaralé základní bojové tanky T-72, oznámily v říjnu roku 2018 indické noviny The Economic Times. Transakce se odhaduje předběžně na více než 4,5 miliardy dolarů.

Kromě toho bylo oznámeno, že tato země jeví zájem o ruské stíhačky. Indie schválila nákup 21 stíhacích letounů MiG-29 od Ruska, byly také zkoordinovány práce na modernizaci 59 těchto letounů, jimiž disponují indické vzdušné síly, v částce přes 984 milionů dolarů, uvádí se v prohlášení indického vojenského rezortu.

Zkoušky v Sýrii

V dubnu ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov oznámil, že ruský tank Armata prošel zkouškou v Sýrii. Podle slov dotyčného jsou tyto zkoušky důležitým prvkem k tomu, aby Rusko mohlo uplatnit tank Armata v reálných bojových podmínkách v budoucnu.

„Zaprvé tyto zkoušky značně přispívají k tomu, aby byly zohledněny všechny nuance týkající se potenciálních bojových podmínek: v Sýrii, jak můžete pochopit, jsou právě takové podmínky, a proto jsme ty nuance zohlednili s tím, abychom v konečném důsledku mohli upravit finální verzi tanku v souladu se skutečnými požadavky,“ uvedl ruský ministr.

Denis Manturov rovněž zdůraznil, že tank Armata nemá ve světě obdoby a neustále se modernizuje. Podle jeho slov už má Rusko několik předběžných objednávek na vývoz tohoto tanku. Avšak uskutečnit vývoz do zahraničí bude možné až po zahájení vnitřních sériových dodávek a ukončení procesu vyřízení exportního technického průkazu.

T-14 Armata

T-14 Armata je jediným tankem na světě patřící do třetí poválečné generace, který je určen pro vedení boje v bezprostředním styku s nepřítelem, podporu útoku motostřeleckých jednotek, útok na fortifikační stavby a na vojenské jednotky nepřítele nasazené v otevřeném terénu či umístěné v úkrytu. Ruské ministerstvo obrany dříve uzavřelo smlouvu na nákup 132 bojových strojů T-14 a T-15 na platformě Armata. Očekává se, že dohoda bude splněna do konce příštího roku. V letošním roce se plánuje dokončit státní zkoušky tanku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CUSr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2384 sec,0.0580 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,787kB