Čtvrtek 09 červenec 2020
P.C.Roberts: Prchněte z New Yorku, dokud je čas. Bude to teď už jen horší.   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 13:05:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Narodil jsem se v New Yorku a toto mé město nebylo nikdy vyděšenější a méně obyvatelné, než je dnes. Bojím se, že jsme se ocitli na okraji nové občanské války.


Mitchel Feierstein


Mitchell Feierstein je generálním ředitelem Fondu ledovcové ekologie a autorem knih Jak se svět dostal do téhle šlamastiky, Co se stane příště a Jak se můžete chránit.

Obyvatelé New Yorku, když se setmí, se bojí opustit svůj domov. Policisté se bojí v ulicích patrolovat a násilné činy a rabování jsou na denním pořádku, zatímco živnosti všeho druhu krachují. A našim hodnotám a kultuře byla vyhlášena válka.

Spoluzakladatelka hnutí Na životech černých záleží Patrisse Cullorsová prohlašuje: Naším cílem je dostat Trumpa z Bílého domu.

Tyranští fašisté z Antify se pokoušejí vymazat z našich hlav historii a historické osobnosti zrovna tak, jak to činí Islamský stát (ISIS), či jak to činili nacisté. A hordy příslušníků Antify jsou vlastně bojovými oddíly Demokratické strany, které bychom mohli označit za demokratické milice. Proto též Demokratická strana odmítá odsoudit jak Antifu, tak násilí, jehož se její hrdlořezové dopouštějí.

Redaktorka deníku New York Times Nikole Hannah-Jonesová podpořila rabování a ničení majetku těmito slovy: Ničení majetku, který je možno nahradit, není násilím. A kampaň starostky Seattlu Jenny Durkanové nazvaná „Léto lásky“ vedla k chladnokrevnému zavraždění 19 letého H.L.Andersona ml. Byl zavražděn 20. června v nejkriminálnější čtvrti města, kterou starostka Durkanová zbavila policejního dohledu. Tato starostka později přiznala, že poté, co policie předmětnou čtvrť z důvodu své vlastní bezpečnosti opustila, vzrostla zde zločinnost o 525 procent.

O víkendu, zahrnujícího i Den nezávislosti (the Indepence Day), bylo v Chicagu postřeleno 80 lidí, z nichž 17 na následky zranění zemřelo. Mezi zavražděnými byly i děti, např. sedmiletá Natalia Wallace, kterou brutálně zabili na ulici, policii taktéž opuštěné. Nicméně na ochranu dětí v Chicagu
starostka města Lightfoodová ani poté nic nepodnikla.

Americká mainstreamová média odmítají o těchto znepokojivých jevech referovat. Vybírají si co říct, a co ne, anebo rovnou lžou. Žádné médium např. nezveřejnilo zprávu o pěti dětech zavražděných v USA v rámci hnutí Na životech černých záleží během posledního víkendu, Proč ne?

Střelných zranění v New Yorku v červnu vzrostlo oproti předcházejícímu měsíci o 120 procent a vražd o 30 procent.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts: Escape from New York while you can
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOd zítřka budou jezdit vlaky RegioJet do Chorvatska denně. RegioJet také zavádí tiché vozy a navyšuje počty míst pro přepravu jízdních kol   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 12:59:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od tohoto pátku, 10. 7. začnou vlakové spoje RegioJet jezdit z Prahy, Pardubic, Brna a Břeclavi do Chorvatska denně. RegioJet reaguje na extrémně vysokou poptávku po cestování do Chorvatska a přidává proto spoje na každý den. K Jadranu je tak možné vyrazit i například na prodloužený víkend, nebo dokonce na dva dny a jednu noc a užít si koupání v moři s minimálními náklady.

RegioJet v těchto spojích nabídne také více míst na přepravu kol do Rijeky – celkem až 30 míst na jeden vlak. Novinkou jsou také tzv. tiché vozy s lůžkovými kupé pro ty cestující, kteří si chtějí během cesty odpočinout a nechtějí být jakkoli rušeni. Tyto vozy jsou vhodnější i pro cestování například rodin s dětmi.

Právě tzv. tiché vozy přidává RegioJet na základě poznatků z prvních jízd vlakových spojů na trase Praha – Brno – Bratislava – Lublaň – Rijeka a zpět.

O cestování vlaky RegioJet do Chorvatska je velký zájem - od zahájení provozu odjely z České republiky a Slovenska v minulých dnech již čtyři plně vyprodané spoje. Každý spoj má kapacitu 560 cestujících - z nichž přibližně polovina pak pokračuje návaznými autobusy do cca 30 nejpopulárnějších destinací na chorvatském pobřeží. Celkem RegioJet už prodal na letní cestování do Chorvatska přibližně 40 tisíc jízdenek.

Jízdenky začínají na 590 Kč za jednosměrnou jízdenku pro dospělého ve voze se sedačkami a 790 Kč ve voze s lůžkovými kupé.

Aleš Ondrůj
tiskový mluvčí RegioJet

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfgánec uprchlík zavraždil svojí bývalou manželku v autobuse před zraky německých školáků   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 08:13:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obergünzburg bývalo poklidné bavorské městečko v podhůří německých Alp. Žije v něm asi 6 000 obyvatel. Tento týden ale zažilo obrovský šok. Afgánský uprchlík (37) zaútočil v místním autobuse na svoji bývalou manželku (27) nožem. Těžce ji zranil a ona následně zraněním v nemocnici podlehla. Uprchlík se dal na útěk, ale byl brzy policií dopaden. Policie oznámil, že uprchlík měl již dříve konflikty se zákonem.

To vše se odehrálo za bílého dne, kdy v autobuse cestovaly děti ze školy! Paradoxem je, že v roce 2017 místní proimigrantští aktivisté pořádali ve městě pochod proti vypovězení Afgánců, kterým byl zamítnut azyl.

Právě oni mají dnes také na svých rukách krev oné nebohé ženy. Stejně jako místní politici a jejich globální páni.

Jak nyní vrah uprchlík dopadne? Nejspíš bude prohlášen za duševně nemocného a následně po nějakém čase potichu propuštěn. To je stejný vzorec po celé Evropě. Kdy uprchlíci kriminálníci dostávají za těžké zločiny směšné tresty a jsou hned zase na svobodě. Stačí si připomenout směšný trest to černého uprchlíka, který znásilnil českou dívku u Terezína. Povšimněte si, že se proti tomu skoro nikdo nebouří a nikomu z “elit” to nevadí. Nebo jste slyšeli, že by to vadilo politikům z ODS, ANO, ČSSD, Pirátů, či KDU? Světlou výjimkou jsou poslanci SPD, Trikolora a pár nezařazených poslanců. Připomenout se musí i aktivní nesouhlas malých neparlamentních stran jako DSSS a Národní demokracie.

KPI
Česká věcSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolský prezident Duda podepsal návrh na ústavní zákaz adopce dětí homosexuály   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 08:06:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úřadující polský prezident A. Duda podepsal návrh ústavní novely, která zakazuje adopce dětí homosexuálními páry. Podle prezidenta Dudy jde o ochranu dětí a řádnou výchovu a to je odpovědnost státu.

To je v příkrém kontrastu s většinou politických “elit” Západu, kde je homosexuální adopce dětí přímo aktivně podporována. Děti jsou vědomě dávány gayům, často dokonce známým pedofilům, do péče. Viz třeba neslavně známý Kentner experiment v Berlíně, kde úřady vědomě přidělovaly děti pedofilům, kteří je pak léta znásilňovali a zneužívali pod dohledem šílených úředníků.

Bohužel podobnou pozici zastává i současná “česká” vláda, které se současné LGBT++ hnutí a jeho požadavky velmi zamlouvají.

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuská FSB zadržela poradce šéfa kosmické agentury Roskosmos, který vynášel informace českým “psíkům” amerických tajných služeb!   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 08:01:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská FSB zadržela poradce šéfa kosmické agentury Roskosmos, který vynášel informace českým “psíkům” amerických tajných služeb! Podle zdrojů z FSB mělo jít o agenty českého Vojenského zpravodajství, kteří jako “psíci” vytěžené informace od Ivana Safronova okamžitě “aportovali” americkému přidělenci CIA při NATO v Bruselu! Ruská FSB sledovala Safronova už od roku 2017, kdy měl českému VZ postoupit první balík informací o dodávkách ruských zbraní a PVO systémů do Afriky a na Blízký Východ! FSB sledovala špionův kariérní postup až do Roskosmosu a čekala na jeho příhodné zahájení! A to nastalo po vyhoštění dvou ruských diplomatů z Prahy v kauze zpackané protiruské provokace s ricinem!

Ruská kontrarozvědka FSB včera v Moskvě zadržela Ivana Safronova, poradce ruského ředitele agentury Roskosmos Dmitrije Rogozina. Důvodem zadržení je podezření z vojenské špionáže pro členskou zemi NATO, konkrétně pro Českou republiku. Safronov měl podle FSB od roku 2017 předávat české vojenské rozvědce, podle našich informací Vojenskému zpravodajství (VZ), logistické informace o zásilkách ruských zbraní do zemí v Africe a na Blízkém Východě. Mělo se jednat o seznamy nákladových listů, technické specifikace zbraňových systémů, PVO komplexů, dále informace obsahovaly seznamy adres meziskladů, adresy cílových odběratelů a jmenné seznamy osob zajišťujících přepravu.

Součástí předaných informací byly právě i údaje o nejmodernějších ruských protiletadlových systémech dodávaných do zmíněných regionů, včetně ostře sledované a v roce 2017 plánované dodávky komplexu S-400 do Turecka. Podle všech indicií se zdá, že tato špionáž nepředstavovala pro Rusko bezprostřední hrozbu, protože FSB v roce 2017 nezasáhla, ale začala Ivana Safronova sledovat, aby se zjistilo, s kým dalším se stýká. K zahájení Ivana Safronova tak došlo teprve až nyní, kdy byl zatčen a obviněn ze špionáže a z vlastizrady, za což mu hrozí až 20 let vězení.

Novinář předával informace české rozvědce a ta to obratem předávala do Bruselu přidělenci americké CIA

Co je však zajímavé, to jsou informace Kremlu a další detaily, které začaly okolo případu unikat. Česká rozvědka si totiž informace nijak dál nevyhodnocovala a rovnou nasbírané informace předávala v Bruselu v centrále NATO americkému přidělenci CIA, jak dnes zaznělo v rozhovoru na ruské televizi s obhájcem Ivana Safronova, Jevgenijem Smirnovem, že právě z tohoto je jeho mandant obviněn. Nasbírané informace tak sice putovaly do centrály NATO od českého Vojenského zpravodajství, ale ve skutečnosti prý podle FSB končily v rukách americké CIA v Bruselu.

Safronov dříve pracoval jako novinář pro deník Vedomosti a rovněž pro list Kommersant, kde se zabýval právě ruskými dodávkami zbraní na Blízký východ a do Afriky. Ivan Safronov pracoval jako poradce šéfa Roskosmosu teprve dva měsíce, do funkce nastoupil v polovině května tohoto roku. Podle všeho to vypadá, že odhalení tohoto špiona, který pracoval pro českou vojenskou rozvědku, je velmi rychlou odvetou Moskvy za vyprovokování protiruské provokace v Praze, tzv. Ricinové aféry, kdy dva ruští diplomaté byli z ČR vyhoštěni na zakrytí neschopnosti českých tajných služeb při rozehrání protiruské provokace.

Cобачки американских спецслужб

Jenže, ruská FSB tuto špionáž pro NATO a potažmo CIA nepovažuje přímo za práci českých tajných služeb, ale iniciátorem jsou Američané. Podle ruské FSB tuto práci provedli собачки американских спецслужб, tedy psíci amerických tajných služeb, kteří aportovali páníčkovi kost, kterou jim hodil ruský špion. Tento výrok, který dnes zazněl na ruské televizi ze strany mluvčí FSB, pouze dokresluje ruský a pohrdavý pohled na podivnou a nevlasteneckou činnost českých tajných služeb v Rusku.

Je to naprosto jasný znak pohrdání takovou činností, protože české tajné služby tyto informace nesbírají na obranu své země nebo primárně pro své potřeby, ale na zakázku páníčka ve Washingtonu, tedy jako “psíci” amerických tajných služeb. Rusko tímto krokem pouze ukazuje českým občanům činnost české špionáže v Ruské federaci. Je to vzkaz českým občanům, aby se podívali, jak funguje české zpravodajství v cizině. Není to sběr informací pro potřeby obrany ČR, ale sběr informací pro potřeby NATO a americké CIA.

Všimněte si, že dosud se nikdo neozval z českých politiků s námitkou a dotazem, jak je možné, že česká rozvědka provádí v Rusku operativní činnost v úkolovém zadání jiné tajné služby? Ivan Safronov musel být vytipován a naverbován pro spolupráci, zřejmě to ani nedalo moc práce, protože novináři si rádi hrají na agenty a spolupracovníky tajných služeb, takže po zaháčkování začal české vojenské rozvědce předávat informace, které podle všeho byly prakticky bezcenné, protože dopravní listy a zásilky z Ruska do jakékoliv jiné země nejsou tím, co by se dalo označit za přísně střežené tajemství, které se nesmí nikdo prozradit, ale nebezpečí spočívá v jiné rovině, že takovýto špion se nemusí hned okamžitě dostat k citlivým informacím, které mají velkou hodnotu, ale může se k nim dostat postupně a za nějaký čas v rámci svého kariérního růstu.

Safronov byla nula, která se ale dostala do těsné blízkosti šéfa ruské kosmické a raketové agentury

A přesně k tomu došlo u Ivana Safronova, který z pozice pisálka pro Vedomosti v polovině května povýšil na poradce jednoho z největších kádrů v Rusku, Dmitrije Rogozina, šéfa ruského kosmického programu a agentury Roskosmos, která úzce spolupracuje s ruskou armádou na vývoji raketových motorů, řízených střel, raket a navigačních systémů. A to si dovedete představit, jak najednou a rázem se takový člověk jako Ivan Safronov stane cenným assetem pro cizí tajnou službu

Proto pozor, nemyslete si, že nula povýšená na první, je pořád nulou. Ve špionáži platí, že špionážní asset zraje jako víno. Dnes je to nula v nějakém okrajovém plátku, za pár let poradce vysokého politika nebo šéfa pro raketový a kosmický program. Odhalení Safronova je proto pro české Vojenské zpravodajství a pro CIA velkou a citelnou ránou. Dostat do blízkosti Dmitrije Rogozina někoho jiného a dalšího, to bude už velmi těžké pro západní rozvědky.

Dalším zásadním poznatkem je informace FSB, že Ivan Safronov předával českému VZ informace ze zištných důvodů, tedy lidově řečeno za to dostal zaplaceno. Nejedná se tedy o ideologického špiona, který by nenáviděl Rusko a dobrovolně a z přesvědčení by mu škodil, ovšem u těchto novinářů se to vlastně nikdy nevylučuje. Poskytnou informace tak jako tak, ale když dostanou za to zaplaceno, více je to motivuje. Není to tedy možné vysvětlovat tak, že když je to zaplacené, tak v tom není vlastní přesvědčení, které člověka motivuje k předávání informací cizí tajné službě.

Největší absurdita je v tom, že česká havlistická média neustále řvou, kolik je v ČR ruských špionů, kolik jich je na ruském velvyslanectví v Praze, ale nakonec je to špion v Roskosmosu, který je odhalen při vynášení informací pro české tajné služby. A tyto služby to ani nedělají pro sebe, protože s nasbíranými materiály z Ruska běží do Bruselu a v centrále NATO je předávají styčnému přidělenci americké CIA.

České tajné služby v Rusku dodnes čerpají z kontaktů a kádrových rezerv z dob předlistopadové VKR

Kdyby to nebylo smutné a tragické, bylo by to k smíchu, jenže není. České tajné služby díky slovanskému původu mají v Rusku daleko větší špionážní možnosti než anglosaské tajné služby, je to dáno mentální i jazykovou bariérou mezi západní a ruskou kulturou, takže CIA se obrací na české tajné služby, aby prováděly v Rusku špionážní činnost zprostředkovaně pro CIA. Historicky je stále totiž možné čerpat z kádrových rezerv předlistopadové VKR, která měla úzké vazby na KGB a některé kontakty a kádrové rezervy stále zůstávají k dispozici, takže Američané se toho snaží využít ke sběru informací a vytěžování osob v Rusku na zajímavých pozicích.

Primárně jde o činnost v tzv. úkolu cizího rozpracování, takže českou tajnou službu nasbírané materiály nezajímají, pouze je předávají zadavateli rozpracování. A tato kauza odhalila, že tyto informace končí v centrále NATO v Bruselu u přidělence americké CIA, takže to znamená, že to ani není v konečném důsledku sběr pro potřeby NATO, ale pouze pro účely CIA. Tato kauza pouze znovu potvrdila informace Aeronetu, který už několik let varuje před tím, jakým způsobem jsou české tajné služby pod vlivem americké CIA, a že ve skutečnosti veškerá česká výzvědná činnost probíhá v zaúkolováni amerických tajných služeb.

Česku hrozí z Bruselu demografické vyhlazení našeho národa migrací, ale české tajné služby v Rusku sbírají svodky jako “psíci” pro americkou CIA

Nelze se proto divit, že česká zahraniční politika ochotně kopíruje americkou protiruskou politiku, kopíruje protiruské sankce, protiruské provokace, ať už je to Now We Choke provokace (Novičok) se Sergejem Skripalem, nebo Ricinová aféra s ukrytými pražskými starosty, kteří se bojí o život před vraždícím ruským diplomatem s kufříkem plným jedu. Všechny tyto operace vznikly v Langley ve Virginii pod křídly CIA, přičemž britská MI5 a česká BIS byly pouze dodavateli těchto dvou zpackaných zpravodajských provokací.

České republice přitom největší hrozba hrozí z Bruselu, z chystaného povinného přerozdělování migrantů v ČR, a to i proti vůli českého obyvatelstva, více zde: http://infokuryr.cz/news.php?extend.29039.3 A v této věci se české tajné služby nijak neangažují. Takže, zatímco se média budou zabývat ricinem a ruským odhalením špiona donášejícího českým tajným službám, v Berlíně se bude chystat finální plán na povinné přerozdělování migrační zátěže. Obrana a ochrana národa už spočívá jen na bedrech alternativy a rodin českých vlastenců. Na policii, armádu a už ani na tajné služby se nelze spoléhat.

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Je pět minut po dvanácté. Totalita postupuje mílovými kroky. Bude to kruté,“ varoval Ovčáček před cancel culture   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 05:13:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček varoval před postupující totalitou. Podle něj dopady nadcházející nesvobody zasáhnou každého. K tomuto příspěvku na sociálních sítích ho přiměla zpráva o známé spisovatelce, která přišla o místo, když se zastala své kolegyně J. K. Rowlingové.

Skotská spisovatelka Gillian Philipová přišla o práci v nakladatelství Working Partners poté, co na Twitteru připsala ke svému jménu: „Stojím za J. K. Rowlingovou (#IStandWithJKRowling)“. Ta dříve čelila útokům, když prohlásila, že menstruují jenom ženy. Rowlingová se tím údajně dopustila urážky translidí.

„Je pět minut po dvanácté. Totalita postupuje mílovými kroky,“ reagoval na zprávu hradní mluvčí Ovčáček.“

„Stejně jako ve 30. letech 20. století se mnozí chlácholí, že jsme svědky výstřelků a situace se časem uklidní. Neuklidní. Rozjetý vlak do stanice Nesvoboda už nejde zastavit. Dopady pocítí úplně každý. Bude to kruté,“ napsal v dalším příspěvku.

Autorka dětských knížek Philipová je více známá pod pseudonymem Erin Hunterová, pod nímž publikuje dalších šest spisovatelek. Dvacet titulů vyšlo i v češtině. Podle vrchního editora nakladatelství Jamese Noblea však kvůli jejím názorům, které vyjádřila na Twitteru, s ní spolupracovat již nemůže.

„Světy stvořené Erin Hunterovou jsou tolerantní ke všem čtenářům. Chceme vám dát najevo, že Gillian Philipová již nadále nebude psát romány pod tímto pseudonymem,“ napsal Noble.

Philipová však tvrdí, že se stala obětí internetové šikany, a pozastavila se nad tím, že jsou její obavy o práva žen vykládány jako transfobie.

„Jsem zklamána, že veškerá práce a profesionální přístup, který jsem nakladatelství HarperCollins a firmě Working Partners věnovala, vybledla kvůli nenávisti několika internetových trollů,“ napsala spisovatelka v oficiálním vyjádření.

Kritika „cancel culture“

Dříve asi 150 významných osobností podepsalo otevřený dopis, který odsuzuje tzv. kulturu rušení (cancel culture). Ta podle nich zabraňuje veřejné debatě a ohrožuje svobodu slova.

Text kromě jiných podepsali: zmiňovaná J. K. Rowlingová, spisovatel Salman Rushdie, světový známý lingvista, filozof a aktivista Noam Chomsky či šachista a ruský opozičník Garri Kasparov. V textu signatáři tvrdí, že „svobodná výměna myšlenek a názorů, krev moderní svobodné společnosti, je každým dnem více omezována“ a odsuzují „módu veřejného zostouzení a kamenování“.

Signatáři poukazují na to, že řada lidí přichází o práci, když veřejně projeví své názory, nebo jsou omezovány knihy či filmy kvůli tomu, že údajně projevují netolerantní myšlenky.

„Už nyní riskujeme zavrhnutí. Spisovatelé, umělci a novináři se bojí o své živobytí. Stačí, aby se jen trochu odchýlili od společenského konsenzu nebo s ním pouze dostatečně nesouhlasili,“ uvádí se v textu. „Musíme zachovat možnost v dobré víře s někým nesouhlasit. To vše bez toho, aby nám z toho vyplynuly profesní problémy.“

Dříve na pozadí protestů Black Lives Matter (na černošských životech záleží), které ve Spojených státech vyvolala smrt černocha George Floyda v rukou policie, se například společnost HBO rozhodla stáhnout ze své nabídky HBO Max film Jih proti Severu.

Jako další z mnoha posledních případů cancel culuture lze uvést rozhodnutí Kalifornské univerzity v Los Angeles suspendovat na tři týdny vyučujícího za to, že odmítl být shovívavý vůči černošským studentům. Pedagog svůj postoj obhajoval citátem černošského kazatele a bojovníka za občanská práva Afroameričanů Martina Luthera Kinga, který řekl, že lidé nemají být posuzováni podle barvy pleti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CWjr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuská armáda informovala o chystané provokaci s chemickými zbraněmi v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 05:08:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Militanti skupiny Haját Tahrír al-Šám* plánují provokace v několika vesnicích v Idlibu v Sýrii, aby obvinili Damašek z používání chemických zbraní, řekl na briefingu kontradmirál Alexandr Ščerbickij, ředitel ruského Centra pro smíření znepřátelených stran v Sýrii.

„Podle informací, které obdrželo Centrum pro usmíření znepřátelených stran od místního obyvatelstva, plánují militanti teroristické skupiny Haját Tahrír al-Šám* provokaci v oblasti obcí Sfuhon, Fatira a Fulayfil v provincii Idlib s cílem obvinit vládní síly z používání chemických zbraní,“ uvádí se ve zprávě.
Uvádí se, že militanti již vyrobili minimálně 15 improvizovaných výbušných zařízení naplněných neznámými jedovatými látkami v laboratoři ve městě Sarmada.

Situace v Idlibu

Situace v Idlibu se vyhrotila poté, co 27. února zahájili teroristé skupiny Haját Tahrír al-Šám velký útok na pozice syrské armády, která také odpověděla střelbou. Pod palbu se ale dostali také turečtí vojáci. Ruské ministerstvo obrany zdůraznilo, že se tam vůbec neměli nacházet.

V důsledku srážek bylo zabito 33 tureckých vojáků a přes 30 jich utrpělo zranění. Hned po zprávách o obětích mezi tureckými vojáky podnikla ruská strana opatření k zastavení střelby ze strany syrské armády. Byla rovněž zajištěna bezpečná evakuace do Turecka mrtvých a raněných vojáků. Ruské letectvo nebylo v těchto srážkách nasazeno, sdělilo ministerstvo obrany.

Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov poukázal předtím na to, že Turecko nesplnilo řadu klíčových závazků k překonání problémů kolem Idlibu. Ankara zejména nedokázala oddělit od teroristů ozbrojenou opozici, která si přeje dialog s Damaškem.

Podle dohody uzavřené v roce 2017 na jednáních zástupců Ruska, Íránu a Turecka v Astaně (dnes Nur-Sultan) byly vytvořeny 4 zóny zmírnění napětí. Tři z nich již kontroluje od roku 2018 Damašek.

Čtvrtou zónu, která se nachází v provincii Idlib a částečně v sousedních provinciích Latákie, Hamá a Aleppo, syrská vláda zatím neovládá, tato zóna byla obsazena teroristy z Fronty an-Nusrá. V září 2018 se Moskva a Ankara dohodly v Soči o vytvoření demilitarizované zóny v Idlibu, kde se nachází více než 10 různých teroristických útvarů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CWjn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByly oznámeny termíny anexe palestinských území Izraelem. Abbás trvá na jednání   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 05:06:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izrael může přistoupit k praktickým krokům týkajícím se připojení palestinských území v rámci takzvané dohody století od 26. července, řekl ve středu Ahmed al-Majdalani, člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny a generální tajemník Lidové fronty pro osvobození Palestiny.

„Podle nejnovějších informací mohou praktické kroky k připojení palestinských území (Izraelem) začít přibližně v období od 26. do 30. července. My jako stát Palestina budeme samozřejmě vystupovat proti,“ řekl Majdalani během online setkání pod názvem „Palestina: co bude dál?“, pořádané s podporou Institutu orientálních studií Ruské akademie věd.

Politik uvedl, že Palestina je připravena k jednání o dosažení míru v rámci Blízkovýchodního kvarteta a neučiní žádné ústupky v takzvané „dohodě století“.

„Jsme připraveni i nadále se podílet na práci Blízkovýchodního kvarteta při dodržování norem mezinárodního práva. Využijeme každou šanci k dosažení míru. Ale zcela odmítáme plán anexe stanovený v takzvané ,dohodě století‘. Odmítáme plány expanze. Se zemí a územími neobchodujeme,“ zdůraznil Majdalani.
O připravenosti palestinské vlády vrátit se k jednání s Izraelem pod záštitou kvarteta mezinárodních zprostředkovatelů hovořil i palestinský prezident Mahmúd Abbás.

Podle palestinské tiskové agentury VAFA bylo prohlášení palestinského prezidenta učiněno během rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, který se konal z podnětu palestinské strany poté, co ruský prezident potvrdil svou podporu spravedlivého řešení izraelsko-palestinského konfliktu.

„Palestinská vláda vyjádřila ochotu obnovit mírové jednání na základě mezinárodního práva a pod záštitou čtyř mezinárodních zprostředkovatelů a dalších stran,“ cituje WAFA Abbásovo prohlášení.

Dohoda století

Prezident USA Donald Trump zveřejnil koncem ledna plán mírového urovnání, takzvanou dohodu století. Tento plán poskytuje Izraeli možnost anexe palestinských území na Západním břehu Jordánu a také uznává Jeruzalém za jeho jediné a nedělitelné hlavní město. Pokud jde o Palestinu, stanoví tato dohoda století založení demilitarizovaného státu bez kontroly nad hranicemi a vzdušným prostorem. Hlavním městem Palestiny se může v tomto případě stát vesnice Abu Dis na východním předměstí Jeruzalému.

Palestinci a řada zemí tento plán nepřijali, protože podle jejich názoru zbavuje Palestince práva na tato území stanovená rezolucemi OSN. Prezident Palestinské autonomie Mahmúd Abbás rovněž odmítl nový plán s tím, že Palestinci trvají na uznání svého státu s hranicemi z roku 1967 s hlavním městem v Jeruzalémě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CWjj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Nejhrubší politické násilí za posledních několik let.“ V Bělehradě pokračují srážky mezi demonstranty a policií   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 05:04:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V samém centru hlavního města Srbska, nedaleko budovy parlamentu, pokračují protesty, na nichž se shromáždilo více než tisíc lidí. Demonstranti, kteří se pokusili proniknout do budovy v Bělehradě, byli vytlačeni z této oblasti a rozptýleni do okolních ulic pomocí kavalerie a obrněných vozidel.

Demonstranti se shromáždili kolem 18:00 a vytvořili protestní průvod hlavními ulicemi k budově parlamentu. Uvádí se také, že se demonstranti pokusili proniknout do budovy srbského parlamentu, policie odpověděla slzným plynem a zábleskovými granáty, díky čemuž se daří postupně vytlačit demonstranty dále od parlamentu.

Kromě toho se uvádí, že známý srbský herec a vůdce opozičního Hnutí svobodných občanů Sergej Trifunovič byl udeřen v davu před budovou parlamentu fotoaparátem do hlavy, čímž mu bylo způsobeno krvácivé zranění.

„Přišli jsme sem, abychom podpořili protest, ale místo před samotným parlamentem zaujali, pokud to dobře chápu, příznivci (pravicového) hnutí Leviafan, všichni v černém a stateční, když je jich hodně. A stalo se to, co se stalo, neviděl jsem, kdo a jak mě bil,“ řekl herec a politik portálu KRIK.

Vyslovil předpoklad, že se agresivní demonstranti mohou úmyslně pokusit diskreditovat protesty a vyvolávat konflikty.

Srbský prezident Aleksandar Vučić ve středu označil noční nepokoje v Bělehradě v souvislosti s opatřeními proti covid-19 nejhrubším politickým násilím za posledních několik let a poukázal na zapojení krajně pravicových extremistů, kriminálních živlů a tajných služeb ze zemí regionu.

Karanténní opatření

Jak jsme již informovali, protestující vystupovali proti novým omezením, které dříve avizoval srbský prezident Aleksandar Vučić. Prezident včera oznámil, že od středy začne platit zákaz shromažďování více než pěti lidí, to se týká jak vnitřních, tak venkovních prostor. Od pátečních 18:00 do 5:00 v pondělí ráno také bude platit zákaz vycházení.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CWjh
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStřet americké a ruské diplomacie na Twitteru. Útočný tweet mluvčí americké ambasády v Rusku měl nečekanou dohru   
Pridal tk Čtvrtek 09 červenec 2020 - 05:01:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí Velvyslanectví USA v Moskvě Rebecca Rossová zveřejnila tweet, v němž okomentovala zadržení poradce šéfa Roskosmosu Ivana Safronova. Podle ní se může jednat o kampaň namířenou proti svobodě tisku. Následně na tuto zprávu zareagovalo ruské ministerstvo zahraničních věcí, které se ohradilo proti vměšování USA do svých vnitřních záležitostí.

Zadržení Ivana Safronova, který od května zastává funkci poradce generálního ředitele Roskosmosu, a jeho obvinění z údajné spolupráce s českými tajnými službami vzbudilo velkou pozornost nejen v samotném Rusku, ale i v zahraničí. Oficiální mluvčí amerického velvyslanectví v Rusku Rebecca Rossová na svém twitterovém účtu vyjádřila domněnku, že zadržení Safronova je bezprostředně spojeno s jeho novinářskou činností z minula a dá se považovat za další krok na cestě k omezování svobody tisku v Ruské federaci.

„Rusko očima médií v roce 2020 je čím dál víc aktuálním tématem. Když sledujeme jedno zatýkání ruských novinářů za druhým, vypadá to jako kampaň namířená proti svobodě tisku,” píše Rebecca Rossová.

Vyjádření zástupkyně americké diplomacie v Rusku nezůstalo bez odezvy ruské strany. Ministerstvo zahraničních věcí RF prostřednictvím svého oficiálního profilu uvedlo svůj komentář pod tweetem Rossové, v němž doporučilo Spojeným státům, aby se nevměšovaly do cizích záležitostí.

„Starejte se o své vlastní záležitosti,” zněla odpověd’ ruské diplomacie.

V komentářích pod tweetem americké mluvčí se následně hrnula kritika i ze strany dalších uživatelů. Řada komentujících obvinila Spojené státy z pokrytectví a připomněla případ Juliana Assangeho.

„Jak se ted’ má Assange?” zeptal se uživatel Michael Dean.

S tímto názorem se shodl i uživatel s přezdívkou MolerX, který mimo jiné zdůraznil postup USA vůči Edwardu Snowdenovi.

„Před tím, než budete psát tyto tweety, prosím vás přestaňte pronásledovat Juliana Assangeho a Edwarda Snowdena!” navrhl uživatel.

Obvinění Ivana Safronova ze špionáže ve prospěch České republiky

V úterý Lefortovský soud v Moskvě uvalil na Safronova vazbu do 6. září na základě podezření z vlastizrady. Podle informací FSB je poradce generálního ředitele Roskosmosu Dmitrije Rogozina podezřelý z předávání utajovaných informací o ruské vojensko-technické spolupráci a obranném průmyslu jedné z tajných služeb NATO. Safronovův obhájce sdělil, že vyšetřovatelé ho podezírají z práce pro české tajné služby od roku 2012. Případ se týká předání vojensko-technických informací o dodávkách zbraní do afrických zemí, konečným příjemcem utajovaných informací byly Spojené státy americké.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CWjg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2441 sec,0.0661 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,757kB