Neděle 12 červenec 2020
Angela Merkel a neuvěřitelná slova Dity Charanzové   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:58:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kancléřka Merkelová promluvila ve středu v Evropském parlamentu jako představitelka Německa, které bude nyní půl roku řídit Evropskou unii ještě více než doposud. Po ní dostali někteří poslanci příležitost 1-3 minuty promluvit. Podle očekávání projevili k vůdkyni obdiv a chvěli se pozitivním očekáváním. Jedna poslankyně dokonce pravila (v oficiálním českém překladu), že ona jediná (Merkelová) „má koule“ vyřešit palčivé projevy Evropy.

Nás ale musí především zajímat reakce Dity Charanzové (ANO), která v Evropském parlamentu zastává funkci místopředsedkyně a zastupuje zde fakticky premiéra Babiše.

Tato vzácná žena řekla ve svém minutovém projevu: „Vždy, když se potýkáme s globálními výzvami, ať už je to Putin, nebo Erdogan, tak jste to byla vždy vy, kdo se, chopil vedení a sjednotil Evropu. To, co bylo zřetelné na Vaší roli při řešení těchto krizí, byla snaha o realitu, převést slova do reality, ale my teď potřebujeme převést tento přístup, čím dál víc, tady v Evropě, potřebujeme váš přístup, jak restartovat ekonomiku, vy po nás chcete, abychom byli jakýmisi zprostředkovateli, a proto byste tady taky měla hrát roli toho, kdo zprostředkuje zájmy všech stran, nejenom Francie a Německa, ale taky těch, kteří jsou na Jihu, nebo na Severu, aby to zohledňovalo i to, co je naším zájmem v Praze. Já si myslím, že Německo by tuto rovnováhu mohlo nalézt, protože ví, že nepůjde o prosazování německého pohledu na věc, ale aby to bylo předmětem konsensu.“

Co je to za blábol? Paní Angela Merkel se chápe vedení, aby sjednotila Evropu? Putin je globální výzva proti níž nás Merkel sjednocuje? Snad tím, že trvá na dodávkách ruského plynu do Německa? Erdogan výzva je, jeho postup je víc než vyzývavý, ale Merkel nás proti této výzvě sjednocuje? Čím proboha? Tím, že mu Německo dodává zbraně? Tradiční německou podporou Turecku vraždícímu vlastní obyvatele, nehledě na jeho stále agresivnější chování nejen proti Řecku a Kypru, kterým krade z nalezišť uhlovodíky? A Merkelové Německo? Ani slovo proti! Když jsem pozoroval ostré výtky skoro všech poslanců vystupujících v Evropském parlamentu na adresu „vysokého představitele pro zahraničí“ španělského socialisty Josepa Borrella, který si pochvaloval své diplomatické úspěchy při jednání s tureckými představiteli, měl jsem pocit, že tento politik Evropu sjednocuje, ale proti sobě a Turecku. Jakou roli v tom hraje Merkel, to nevím. Určitě neprotestuje. Hrozilo by například zestátnění německých podniků v Turecku.

Nevím, co je „snaha o realitu“. Realita je realitou bez ohledu na snahu. A „převedení slov do reality“? Například tvrzení „my to zvládneme“. Pokud to zvládá, pak islamizace nejen Německa je jejím cílem, což asi naplňuje obdivem i Charanzovou.

Opravdu potřebujeme Merkelové přístup k „restartování ekonomiky“? Evropská komise si půjčí peníze od komerčních bank, samozřejmě nejlépe německých, a ty pak rozdává a půjčuje dál. Splácet je máme my všichni. Připomeňme „pomoc“ Řecku, z něhož se tato země sotva kdy vzpamatuje. Teď hrozí pomoc Španělsku a Itálii. Nakonec budeme všichni dlužit německým bankám. I když si nepůjčíme. To je to „zprostředkování zájmů všech stran“? Jak to bude „zohledňovat zájem nás v Praze“? Charanzové zakazování národních vlaječek poslanců, tedy včetně mojí české, je snad důkazem, že Charanzová vlastenectvím netrpí.

Německo, že neprosazuje „německý pohled“? Podle Charanzové má zřejmě Německo v altruismu tradici. Německo hledá „konsensus“, podle něhož je třeba se podrobit jeho zájmům. A Evropská unie je jeho nástrojem. A Merkel tento nástroj bude jako kancléřka předsednické země půl roku třímat ještě silněji. Z tohoto poznání asi plynou Charanzové slova. Takže koho v Evropském parlamentu vlastně zastupuje?

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Nenávist, lži a manipulativní desinformace.Tak se mainstremoví aktivisté snaží zničit alternativní zpravodajské weby   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:55:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lživý, nenávistný a manipulativní mediální spolek NELEŽ (mezi jehož zakladatele patří například Roman Číhalík, Bob Kartouz nebo František Vrábel), který si údajně vytkl za cíl omezit šíření desinformací na české mediální scéně, si vzal jako jeden ze zdrojů svého článku “Dezinformátoři vydělávají na reklamě stovky tisíc. Velké firmy inzerci u nich stahují” jakýsi redaktůrek aktuálně.cz Radek Dragoun, aby zase naplival na konkurenční zpravodajské weby, které nepatří k hlavnímu proudu společensky podporovaných médií.

Než se probereme zaujatým textem “novináře” Dragouna, všimněme si jen odkud čerpá a komu leze do zadnice. Desinformační spolek Nelež je banda zakomplexovaných aktivistů, kteří se jmenovali samojedinými vykladači té správné pravdy. Inspirovali se evidentně slovenskými konspiratori.sk, kteří nálepkují zpravodajské weby již několik let zpět. Stejně jako oni mají za cíl zlikvidovat alternativní zpravodajskou scénu pomocí nenávistných výpadů, nesmyslně vymyšlených desinformačních nálepek a ekonomickou cenzurou.

Do Pravého prostoru se tito svazáci eurosocialismu navážejí stále a pravidelně. Například František Vrábel nedávno v rozhovoru pro časopis Reflex označil PP jako proruský a proputinovský desinformační web. Důkaz pro to samozřejmě neměl, ale tuto nehoráznou lež přesto vypotil jako by se nechumelilo. Tak tento prolhaný zmetek a jeho spolek tady chce určovat nějaká pravidla pro informace a desinformace? Tento lhář a manipulátor a jeho banda chce určovat, kdo bude na českém mediálním prostoru působit? Kdo jim může naslouchat? Kdo je vůbec může brát vážně?

Ano, takoví jako pseudonovinář Dragoun. Takoví, kteří se bojí o svoje místo na slunci, kteří se bojí nezávislé konkurence, kteří se bojí nezaplacených složenek. Moc dobře cítí, že čtenáři se od nich přemisťují k nezávislým webům stále masivněji. Jak to zastavit? Nepohodlnou konkurenci očernit, pošpinit, poplivat, onálepkovat. Vytvořit ve společnosti z pozice mainstramového média atmosféru, že nezávislé zpravodajské weby jsou něco nebezpečného, něco, co by slušný člověk neměl číst a hlavně – slušná, politicky korektní firma neměla podporovat svou reklamou.

To je totiž to hlavní o co tady jde. Spolky jako je právě Nelež, nebo režimní novináři jako je Dragoun, chtějí nechat alternativní zpravodajskou scénu vyhladovět, ekonomicky zničit. On se totiž samozřejmě žádný zpravodajský web nedá dělat bez peněz, to oni moc dobře vědí a peníze jsou hlavně reklama. A tak udávají, bonzují, plivou a nálepkují na všechny strany, aby velkým inzerentům vnutili pocit viny, že by se náhodou jejich reklama mohla někde na “desinformačním” webu objevit.

Dragoun to ve svém článku řeší primárně. Vypočítává kolik si prý vydělá Pravý prostor (číslo je nesmysl), cituje Číhalíka z Nelež: “Když dezinformační weby pozoruji, tak vidím relativně silný odklon velkých značek. Už je docela problém najít velkou značku, která by na nich inzerovala,” aby ve čtenáři vzbudil domněnku, že se tak již opravdu děje, manipuluje, cucá si z prstu. Úplně stejně jako když Vrábel mluví o Pravém prostoru jako o proruském putinovském webu.

Dragoun, Vrábel, Číhalík a jejich spolky či “zpravodajské” weby jsou těmi pravými desinformátory na české mediální scéně. Jejich “zprávy” jsou hoaxy a manipulativní desinformace. Jejich texty je stoka plná špíny a lží za jediným účelem – likvidace konkurence a lokajské poklonkování eurosocialistickému režimu a jeho otevřené dotační ruce “Páně”. Jestliže se ze sebe každé ráno před zrcadlem nepozvrací, za co prodali svoji duši, je bohužel výsledkem absence jejich sebereflexe, cti a charakteru. Děsivé však je, že jejich názory společnost poslouchá a dává jim prostor. V normální, svobodné společnosti by mohli vyprávět svoje slinty tak akorát kravám na pastvě. Větší hodnotu jejich “informace” nemají.

Pokud však oni dnes získávají jakousi mediální převahu, opravdu se jim ekonomická cenzura bude dařit a společnost jim bude, ať už ze strachu či z pohodlnosti, naslouchat stále více, je u nás se svobodou slova konec. Vždyť se podívejme jak ekonomicky ničí alternativní zpravodajskou scénu Google nebo Seznam. Dva největší provozovatelé internetové reklamy v ČR. Na Pravém prostoru a mnoha dalších nezávislých webech je už nenajdete.

Proč? Mohu posloužit z našeho konkrétního příkladu – Seznam na PP není protože … konspiratori.sk! Ano jen proto, že nás nějaká banda tupců dala na nějaký seznam konspiračních webů (a to dokonce slovenská), Seznam.cz nám vypověděl smlouvu. Dva roky zpět. Takoví to jsou pokrytci. A Google? Pro ty jsme prý moc rasistický web, neboť moc píšeme o nebezpečí islámu a jeho důsledcích. Takže Goodle Ads … nikoliv.

Takže si, vážený čtenáři, udělej obrázek sám. Dělat nezávislé zpravodajství je dnes peklo. Ocenění víceméně žádné a na jedné straně výše popsané problémy, na straně druhé zakomplexovaná ega různých psychopatů typu “Holínek” udávajících redakci na Policii ČR třeba jen kvůli slovíčku v diskusi pod článkem. Pro další pokračování PP už je jen srdíčko, rozum se vzpouzí. Ale snad vydržíme. Díky všem, kteří nás čtou a podporují.

Karel Kříž

Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/10573-nenavist-lzi-a-manipulativni-desinformace-tak-se-mainstremovi-aktiviste-snazi-znicit-alternativni-zpravodajske-weby

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Imigranti ve Francii ubili řidiče MHD   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:50:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V neděli večer ve francouzském Bayonne nastoupili do autobusu MHD čtyři mladí muslmiští imigranti bez roušek a bez jízdenek. Řidič (59, otec 3 dcer) autobusu je na to upozornil, a když ho ignorovali, jal se je vykázat. A to asi neměl dělat. „Policejním složkám známí“ imigranti ho zmlátili tak, že do týdne v nemocnici zemřel.

Případ vyvolal celofrancouzské zjitření a manifestace, a média proto zatloukají, jak se dá původ pachatelů. V komentářích a na sociálních sítích je řeč o Moussovi B., Sélimovi Z., Mohamedovi C. a Mohamedovi A., a jak nacionalizmus ukazuje svou pravou tvář. Případ napadení řidiče MHD imigranty není zdaleka prvním, a díky stávající politice, žel asi ani posledním.

Zdroj: https://www.nicematin.com/faits-divers/le-chauffeur-de-bus-agresse-a-bayonne-dimanche-est-decede-539330

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Erdogan označil změnu statusu chrámu Hagia Sofia za krok k velkému Turecku   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:46:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký nejvyšší soud v pátek zrušil rozhodnutí z roku 1934 o přeměně chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) v Istanbulu na muzeum. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan poté informoval, že podepsal rozhodnutí o přeměně chrámu na mešitu. Dnes pak konstatoval, že změna statusu chrámu je krokem k velkému Turecku a na názorech jiných zemí nezáleží.

V televizi NTV okomentoval Erdogan krok, který se týká změny statusu chrámu a jeho následné přeměny na mešitu.

„Rozhodli jsme se změnit status chrámu Hagia Sofia na základě názoru našeho lidu a ne na tom, co o nás kdokoliv řekne,“ uvedl s tím, že země bude pokračovat „správným směrem – k budování velkého a silného Turecka“.

Změna statusu a přeměna na mešitu

Připomeňme, že v pátek došlo ke zrušení rozhodnutí z roku 1934 o přeměně chrámu Hagia Sofia na muzeum. Ve stejný den pak prezident informoval o tom, že podepsal nařízení o tom, že z chrámu Boží Moudrosti se stává mešita. Zmiňme i to, že turecký lídr již dříve prohlásil, že čeká na rozhodnutí soudu ohledně možnosti změny statusu chrámu s tím, že podle toho pak bude jednat.

První bohoslužby jsou naplánovány na 24. července, vstup má být volný i pro cizince a zástupce dalších náboženství. Nad tímto rozhodnutím tureckých úřadů již „vyjádřili hluboké politování“ v organizaci UNESCO, které opakovaně vyjadřovalo své znepokojení nad plánovanou změnou statusu chrámu.

Kritika se Turecku dostala také z amerického a francouzského ministerstva zahraničí, ze strany řeckého premiéra a prezidenta Kypru.

Co může stát za rozhodnutím Turecka přeměnit světovou památku na mešitu?

V pátek turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podepsal výnos, kterým se změnil status chrámu Hagia Sofia z muzea na mešitu. První bohoslužby jsou naplánovány na 24. července, vstup má být volný i pro cizince a zástupce dalších náboženství.

Nad rozhodnutím tureckých úřadů již „vyjádřili hluboké politování“ v organizaci UNESCO, které opakovaně vyjadřovalo své znepokojení nad plánovanou změnou statusu chrámu. Organizace vytýká Ankaře, že se nezapojila do předběžného dialogu a dle její šéfky Audrey Azoulayové právě status muzea odrážel „univerzální přirozenost dědictví“ chrámu.

Své zklamání a politování vyjádřila také ministerstva zahraničí Spojených států a Francie. Ve Washingtonu považují začlenění chrámu na seznam kulturního dědictví UNESCO za „uznání jeho bohaté multikulturní historie“. Dle francouzské diplomacie má Hagia Sofia nadále představovat „rozmanitost náboženského dědictví, dialog a toleranci“.

Další, kdo kritizoval Turecko, byl premiér Řecka a prezident Kypru. Druhý zmíněný na Facebooku uvedl, že jde o „znesvěcení objektu světového dědictví, který má zvláštní emoční hodnotu pro všechny křesťany“.

Istanbulský novinář a hlavní redaktor kanálu TELE 1 Merdan Yanardag v komentáři pro Sputnik uvádí, že opětovná změna statusu Hagia Sofia je plně politický krok.

„Nemyslím si, že Turecko potřebuje novou mešitu. V Istanbulu je dost mešit a stávající mešity nejsou plné ani během pátečního salátu,“ říká Yanardag.

Novinář také poznamenává, že Írán má dvakrát menší počet mešit na rozdíl od Turecka, které pokračuje v budování náboženských zařízení.

„Věřím, že touha znovu změnit chrám Hagia Sophia na mešitu je snahou dosáhnout úzkých islamistických cílů. Cílem je využít náboženské pocity lidí,“ myslí si novinář.

Ze své strany turecký teolog Cemil Kilic vyzývá ke krokům, které by neurazily ani pocity křesťanů, ani pocity muslimů.

„Přeměna chrámu Hagia Sophia na mešitu by mohla vést k nárůstu antiislámských nálad po celém světě. Zvláště mohou být ohroženy mešity v oblastech, kde jsou muslimové menšinou,“ zdůraznil teolog.

Kilic připomíná, že pro křesťanský svět má chrám Hagia Sophia „symbolický význam“, a dodává, že je třeba „nechat náboženské války za sebou a soustředit se na udržení světového míru“.

„Mír musí být zachován i přes kontroverzní rozhodnutí o budoucnosti chrámu Hagia Sophia,“ uzavřel.

Hagia Sofia

Hagia Sofia, v češtině chrám Boží Moudrosti, je byzantský chrám z let 532–537 v zátoce Zlatý roh v Istanbulu. Jedná se o jednu z nejznámějších sakrálních staveb světa. Původní křesťanská svatyně s centrální kupolí a sídlo patriarchy byla po dobytí Konstantinopole Osmany (1453) upravena na mešitu (a později opatřena minarety). Téměř tisíc let (do dokončení katedrály v Seville v roce 1520) byla největší katedrálou na světě.

Hagia Sofia patří nyní k nejnavštěvovanějším tureckým památkám. Uvádí se, že Erdoganova vláda přemýšlela o přeměně na mešitu již delší dobu. Za zmínku i stojí, že chrám se nachází na seznamu kulturního dědictví UNESCO, a to od roku 1985. Organizace adresovala turecké vládě několik dopisů, kde vyjadřovala znepokojení ohledně plánovaných změn. V této souvislosti již vyzývala Ankaru k dialogu před jakýmkoliv rozhodnutím, které by pozměnilo charakter památky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CXT7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



250 bojovníků zaútočilo na syrské vládní jednotky v Idlibu   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:41:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dvě jednotky bojovníků, celkem asi 250 lidí, zaútočily na pozice syrských vládních vojsk v Idlibu. Informuje o tom kontradmirál Alexandr Ščerbickij, ředitel ruského Centra pro smíření znepřátelených stran v Sýrii.

Dle slov Ščerbického k útoku došlo kolem 9:30 „ve směru Šamšurán – Kara-Džages“. Ozbrojenci zaútočili z oblasti osady Zajtundžik.

Ščerbickij poznamenal, že syrská armáda útok odrazila a „neutralizovala“ osm bojovníků. Mezi syrskými vojáky ztráty nejsou.

Připomněl rovněž, že v souladu s rusko-tureckými dohodami platí od 6. března 2020 příměří na území deeskalační zóny Idlibu.

„Za poslední den nebylo zaregistrováno žádné ostřelování ze strany nelegálních ozbrojených skupin kontrolovaných Tureckem,“ uvedl

Situace v Idlibu

Situace v Idlibu se vyhrotila poté, co 27. února zahájili teroristé skupiny Haját Tahrír al-Šám velký útok na pozice syrské armády, která také odpověděla střelbou. Pod palbu se ale dostali také turečtí vojáci. Ruské ministerstvo obrany zdůraznilo, že se tam vůbec neměli nacházet.

V důsledku srážek bylo zabito 33 tureckých vojáků a přes 30 jich utrpělo zranění. Hned po zprávách o obětích mezi tureckými vojáky podnikla ruská strana opatření k zastavení střelby ze strany syrské armády. Byla rovněž zajištěna bezpečná evakuace do Turecka mrtvých a raněných vojáků. Ruské letectvo nebylo v těchto srážkách nasazeno, sdělilo ministerstvo obrany RF.

Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov poukázal předtím na to, že Turecko nesplnilo řadu klíčových závazků k překonání problémů kolem Idlibu. Ankara zejména nedokázala oddělit od teroristů ozbrojenou opozici, která si přeje dialog s Damaškem.

Podle dohody uzavřené v roce 2017 na jednáních zástupců Ruska, Íránu a Turecka v Astaně (dnes Nur-Sultan) byly vytvořeny 4 zóny zmírnění napětí. Tři z nich již kontroluje od roku 2018 Damašek.

Čtvrtou zónu, která se nachází v provincii Idlib a částečně v sousedních provinciích Latákie, Hamá a Aleppo, syrská vláda zatím neovládá, tato zóna byla obsazena teroristy z Fronty an-Nusrá. V září 2018 se Moskva a Ankara dohodly v Soči o vytvoření demilitarizované zóny v Idlibu, kde se nachází více než 10 různých teroristických útvarů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CXT5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



„Chci, aby zaplatili svůj spravedlivý podíl." Trump komentuje možnost odchodu USA z NATO   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:37:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump řekl novináři Marcu Thiessenovi, že nechce, aby Spojené státy vystoupily z NATO, ale spojenci musí platit poplatky. Rozhovor zveřejnil list Washington Post.

Jak píše ve své knize Místnost, kde se to stalo: Memoáry z Bílého domu bývalý poradce Bílého domu pro národní bezpečnost John Bolton, Trump chtěl na summitu v roce 2018 vyhrožovat vedoucím představitelům NATO tím, že by Spojené státy z aliance vystoupily, pokud nevynaloží 2 % HDP na obranu. Řekl, že pak mluvil o Trumpově hrozbě odchodu z NATO s ministrem zahraničí Mikem Pompeem a rozhodli se ho přesvědčit, aby zůstal v alianci, ale se snížením amerických příspěvků. Nakonec Trump udělal to, co mu Bolton poradil – deklaroval svou podporu NATO, ale kritizoval ty země v alianci, které mají stále malé obranné rozpočty.

V rozhovoru s Thiessenem si Trump stěžoval, že 2 % HDP je také málo.

„Byli tam takoví, kteří neplatili téměř nic, a teď platí. A položili mi důležitou otázku: ‚Vystoupil byste...´ a já jsem řekl: ‚Ano, vystoupili bychom.´ A pokud takto neodpovíte, nezaplatí," řekl Trump, jehož slova cituje Thiessen v článku, který zveřejnil list Washington Post.

Na otázku, zda Trump skutečně chce, aby USA vystoupily z NATO, řekl ne. „Ne, nechci vystoupit... Ale chci, aby státy platily svůj spravedlivý podíl," řekl Trump.

Na summitu NATO v roce 2014 bylo ve Walesu rozhodnuto, že z dlouhodobého hlediska všichni spojenci aliance zvýší své výdaje na obranu na 2 % HDP. Trump opakovaně vyzýval alianční partnery, aby provedli dohodu založenou na Bukurešti o zvýšení výdajů na obranu na 2 procenta HDP. Hrozil, že jinak USA sníží účast v celkových bezpečnostních programech členských států NATO.

Během summitu NATO v Bruselu americký prezident nastolil otázku nejen toho, aby členové aliance dosáhli dohodnuté úrovně výdajů na obranu ve výši 2 % HDP, ale také stanovili novou hranici ve výši 4 %.

Členské státy NATO přímo a nepřímo nebo na vnitrostátní úrovni přispívají. Přímé příspěvky pocházejí z finančních prostředků pro potřeby celé aliance. Vnitrostátním příspěvkem je například poskytnutí vybavení nebo vojáků k účasti na vojenské operaci a náklady na takové rozhodnutí.

Zdroj: Washington Post

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Nemůžeme riskovat, aby Hongkong opět trpěl násilím   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:33:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nixie Lamová, členka Správní rady Čínské asociace OSN a bývalá členka obvodní rady Hongkongu, v pátek řekla Radě pro lidská práva OSN, že Hongkong nemůže být násilím odebrán dvakrát, čímž brání provádění nového zákona o národní bezpečnosti Zvláštní administrativní oblasti Hongkong.

Lamová uvedla, že Hongkong je vysoce autonomní oblast Číny, nikoli nezávislý stát. Hongkong byl z Číny odebrán kolonizačními silami a násilím a vrátil se pod čínskou svrchovanost v roce 1997, poznamenala Lamová.

Všichni jsme se naučili, že násilí a invaze nikdy nejsou odpovědí, dodala.

2019 byl pro Hongkong špatným rokem, kdy ve městě přes noc panovalo násilní, řekla. Použití násilí bylo legitimizováno zahraničními médii a politiky, zatímco radikálové zastrašovali lidi s odlišnými názory a mladým lidem bylo řečeno, že je v pořádku házet benzinové bomby, protože jsou bojovníci za svobodu, pokračovala.

Lidé se dopustili dost násilí, řekla bývalá členka obvodní rady.

2,9 milionu obyvatel Hongkongu v červnu podepsalo petici na podporu legislativního opatření ústřední vlády ohledně národní bezpečnosti pro Hongkong.

Lamová řekla: „Musíme obnovit naše město. Nemůžeme riskovat, aby Hongkong dvakrát trpěl násilím. Kolonialismus je zastaralé.“

Lamová působila v době od roku 2015 do roku 2019 jako členka obvodní rady Tsuen Wan v Hongkongu. Čínská asociace OSN je nevládní organizace, která se věnuje podpoře účelů a zásad Charty OSN.



Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



WHO: Nelze vyloučit dlouhodobou existenci nového koronaviru   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:31:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy médií, Melita Vunovičová, zástupkyně Světové zdravotnické organizace (WHO) v Rusku, 10. července uvedla, že nelze vyloučit možnost dlouhodobé existence nového koronaviru před vypuknutím epidemie COVID-19.

Tom Jefferson, vedoucí výzkumník zdravotnického centra v Oxfordu, dříve věřil, že nový koronavirus se neobjevil v Číně ani ve virologické laboratoři ve Wuhanu (Wu-chan), ale číhal po celém světě už dlouho před vypuknutím epidemie COVId-19. Jefferson uvedl, že v březnu 2019 byly nalezeny stopy viru v kanalizacích v Barceloně, Miláně a Turíně.

Vunovičová řekla: „WHO vytvořila velký tým, který bude spolupracovat s čínskými vědci na analýze původu nového koronaviru. Tento virus je na zvířatech parazitární a nevím, kdy infikovalo lidi. Je těžko říct a zkoumat, že kdy a kde se to stalo. Příslušný výzkum v současné době probíhá. koronavirus se nachází v odpadních vodách, ale konkrétní situace není známa. “

Dále poukázala na to, že dosavadní vzorky se ještě zkoumají, což je velmi komplikované. Dodala: „Pokud budou dosaženy revoluční výsledky, WHO to okamžitě oznámí. Takovou situaci nemohu vyloučit, ale stejně ji nedokážu vyjasnit.“

WHO 11. března potvrdila COVID-19 jako pandemii. Podle nejnovějších údajů této organizace překročil celkový počet případů na celém světě 11,8 milionu s více než 545 tisíc úmrtími.



Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Ruský ministr zahraničí se obává rostoucích obvinění USA proti Číně   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:29:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko se obává o neustálé obvinění Washingtonu proti Pekingu, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pátek na internetové konferenci. „Doufáme, že USA nepřekročí hranici, “ řekl Lavrov.

Uvedl, že znepokojující signály naznačují, že některé americké úřady zavádějí osobní útoky na čínské úředníky.

Ruský ministr zahraničí doufá, že dvě největší ekonomiky najdou diplomatickou cestu k vyřešení svých rozdílů.

Pokud jde o novou smlouvě o snižování strategických zbraní (nový START) - jediný pakt o kontrole zbraní mezi Ruskem a USA - Lavrov řekl, že jeho země je schopna zajistit si vlastní bezpečnost.

„Víme, a pevně věříme, že máme záruku, že zajistíme naši dlouhodobou bezpečnost, i kdyby tato dohoda neexistovala,” citovala agentura TASS na Lavrova.

Lavrov řekl, že Rusko je připraveno na jakýkoli vývoj situace, takže pokud Spojené státy odmítnou smlouvu obnovit, „možnosti se mohou lišit“.

Celkově se však zaměříme na pokračování dialogu se Spojenými státy o strategických otázkách a o nových nástrojích pro kontrolu zbraní, s ohledem na veškeré faktory ovlivňující strategickou stabilitu, dodal.

Lavrov se domnívá, že prodloužení smlouvy nepotřebuje Rusko víc než USA.

Pokud Washington kategoricky odmítnou prodloužit smlouvu, Rusko se nebude snažit ho nepřesvědčí, uvedl Lavrov.

Moskva a Washington podepsaly novou smlouvu START v roce 2010. Dohoda stanoví limity počtu různých strategických zbraní, které obě země vlastní.

Platnost dohody, která má skončit v únoru roku 2021, může být na základě vzájemného souhlasu prodloužena o dalších pět let.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Pompeo se kvůli sebechvále stal terčem nadávání od amerických surfarů   
Pridal tk Neděle 12 červenec 2020 - 06:27:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Plivání výkalů“, „národní hanba“, „podvodníci“, „žert“ … americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo byl v posledních dvou dnech nadáván některými internetovými uživateli na sociálních médiích, protože se chlubil na tiskové konferenci 8. července, že Spojené státy jsou stále vůdcem v světovém boji proti epidemii.

American Broadcasting Corporation (ABC) uvedla, že navzdory nejvyššímu počtu úmrtí kvůli COVID-19 Mike Pompeo stále tvrdil, že Spojené státy jsou „světovým lídrem v boji proti epidemii“.

Podle zprávy ABC zveřejněné 9. července, ačkoli počet potvrzených případů a úmrtí COVID-19 ve Spojených státech je v současné době na prvním místě na světě, Mike Pompeo 8. července na tiskové konferenci uvedl, že to neznamená, že Spojené státy americké nejsou "Vůdcem v boji proti epidemii."



Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Přejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1997 sec,0.0551 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,723kB