Sobota 05 září 2020
Sýrie: Ruský důstojník varoval americkou armádu, neposlouchali a zaplatili   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 09:57:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Sýrii neustále americké jednotky provokují ruské vojáky. Západní média a sociální sítě již týden aktivně diskutují o střetech ruské a americké armády na syrských „prériích“, které skončily otřesy americké armády.

Na pozadí hysterických obvinění a stížností na ruskou armádu z Washingtonu si připomínáme, že před měsícem Info KURÝR zveřejnila záběry dalšího skandálního incidentu v Hašku, kdy Američané blokovali ruské jednotky.

V exkluzivní zprávě ze SAR si můžete prohlédnout nové fotografie konfrontace.

V červenci ruská armáda zablokovala americká obrněná vozidla kvůli nevhodným akcím „partnerů“, kteří ruskou kolonu pronásledovaly.

Poté vojenský policista vysvětlil vše americké armádě a varoval je.

"Toto je území Syrské arabské republiky." Ruské ozbrojené síly jsou zde na pozvání Bašára Asada. Na jakém základě jsou tu Američané? “ Zeptal se.

"Řekněte svému generálovi, že je Rusové přesvědčivě požádali, aby je již nesledovali," dodal.

Uplynul měsíc, Američané neposlouchali a zaplatili za to, "fyzicky i psychicky trpěli".

"Je třeba poznamenat, že už dlouhou dobu otravují naši armádu, nesmyslně za nimi jezdí nebo se snaží blokovat silnice a blokovat je svými obrněnými vozidly" sdělil zdroj novinářům.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecké fotbalové kluby se radují, že ztrácejí německé fanoušky. Hlavní je pestrost a místní muslimská komunita   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:57:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý prvoligový klub 1. FC Köln oznámil na svém twitteru, že má radost, že ho opouští další německý fanoušek. Fanoušek si stěžoval, že příště na klubovém dresu bude i místní velká mešita a s tou on se identifikovat nemůže. Místní velká mešita patří tureckým muslimům.

Když ho jeho dřívější klub poučil, že klubové hodnoty jsou otevřenost, pestrost, tolerance a čestnost. Fanoušek klubu jen připomněl, že zrovna tyhle hodnoty muslimové moc nevyznávají a tak příště klub by ještě měl hráčům dát duhový trikot. Klub okamžitě duhový trikot zveřejnil. Podle klubu prý velká mešita reprezentuje “tradiční” místní muslimskou komunitu, která prý reprezentuje mnoho fanoušků klubu (což ale z fotek návštěvníků zápasů patrno není).

Místní klub ale i celý německý (západoevropský) fotbal je posedlý podporou všemožných neomarxistických nápadů. Masové imigrace, LGBT hnutí, islamizace země atd.

Nikdo se potom nemůže divit, že kluby již o tradiční německé fanoušky nestojí.

FOTO: Klubový dres pro LGBT++ fanoušky?

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPád americké republiky: Šokující proměna ulic kdysi luxusního Hollywoodu na chudinský slum a ghetto ve stylu zemí 3. světa!   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:44:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pád americké republiky: Šokující proměna ulic kdysi luxusního Hollywoodu na chudinský slum a ghetto ve stylu zemí 3. světa! Výkaly, zápach, stany s bezdomovci na chodnících, bordel jako na Luníku IX v Košicích, drogy, chcíplí psi ležící na ulici, feťáci ležící na chodníku před mrakodrapem CNN a nikde žádná policie! Český krajan žijící v USA přinesl záběry Šachové koncovky NWO, která právě dorazila do Ameriky a bude počátkem rozpadu USA na liberální a konzervativní státy! V těch prvních bude vládnout anarchie, v těch druhých totální kontrola a sledování policie, vyberte si!

Český krajan Michal Šopor, který na svém kanálu YouTube přináší videa z amerických reálií v USA, především tedy ze státu Kalifornie, přinesl naprosto šokující a natolik zásadní dokumentární video, které si zasluhuje širokou medializaci. Počátkem srpna natočil surové záběry z centra Hollywoodu, slavné čtvrti v Los Angeles, kterou si většina lidí spojuje s americkými herci, celebritami, luxusními obchody a drahými auty. Jenže, to už je dávno pryč. Za posledních několik týdnů poté, co USA otřásají protesty Black Lives Matter, se Hollywood přeměnil doslova na chudinský slum a ghetto v jednom, které je doslova jako vystřižené z post-apokalyptického filmu.
Tyto záběry vám CNN nikdy nepřinese, neukáže vám stav kdysi nejbohatší čtvrti Hollywoodu, která ročně přitahovala stovky milionů návštěvníků. Covidová krize totiž způsobila krach a zastavení mezinárodní letecké přepravy, ciziny a turisté zmizeli a spolu s nimi zmizeli i drahé obchody, které prodávaly zboží, suvenýry, poskytovaly občerstvení, kavárny, restaurace, módní salóny, to všechno je během pouhých pár měsíců pryč a z Hollywoodu je páchnoucí slum, kde nikdo po ulicích raději ani nechodí. Prázdné ulice v pravé poledne, pouze polehávající bezdomovci na chodnících.

Hollywood, jaký vám CNN nikdy neukáže

Město Los Angeles zakázalo bezdomovce z chodníků a ulic vyhánět, nikdo se jich nesmí dotknout, nikdo nesmí sáhnout na jejich věci. Po chodnících se nedá chodit, protože jsou na nich stany bezdomovců. Pokud se někdo vydá pěšky nebo na skejtu, případně na koloběžce do Hollywoodu, musí jet u okraje silnice, kde jezdí auta. Stany a chudinské přístřešky jsou na chodnících nalepené těsně před vchody do uzavřených obchodů. Stany nikomu nevadí, protože obchody jsou už dávno zavřené, turisté zmizeli a obchody zkrachovaly. Ve městě se oficiálně stav nezaměstnanosti uvádí mezi 17 až 20 procenty, to podle toho, jaká statistika se bere za relevantní. Ve městě zkrachovaly i zastavárny, to je pokaždé znamení, že ekonomika se zhroutila a padla na dno.

Jenže pozor, stejně jako v ČR nebo v EU, rovněž i v Kalifornii se oficiálně vede statistika pouze o agregované nezaměstnanosti, nikoliv o té organické. Jinými slovy, nezaměstnanost se určuje podle počtu lidí, kteří se přihlásili o dávky v nezaměstnanosti, tzv. welfare benefits, ale na ty dosáhne jen malá část nezaměstnaných, protože nárok na tyto dávky je limitovaný předchozím zaměstnáním. Reálná organická nezaměstnanost se podle odhadů blíží v některých čtvrtích až ke 40% v Los Angeles, protože spousta obyvatel LA jsou nelegálové, přistěhovalci, migranti a hlavně drifteři, kteří přijeli do Kalifornie za prací, za příležitostí, přišla krize a už tam zůstali.

V USA tiká časovaná bomba kolapsu důchodových kapitálových fondů desítek milionů Američanů

Spojené státy se podle mnoha pozorovatelů blíží ke státnímu bankrotu tzv. dolarové imploze. Přestože FED neustále tiskne nové peníze, resp. už je ani netiskne, pouze elektronicky připisuje další a další nuly na bankovní objemy generovaných peněz, které se okamžitě přerozdělují v různých stimulačních balících mezi obyvatelstvo, v Americe přesto tiká časovaná neutronová bomba, které zlikviduje současnou podobu USA. Tou časovanou bombou jsou americké důchody, resp. penzijní fondy známé pod označením amerického daňového zákona o penzijním spoření, sekce 401k.

FOTO: Ulice v Hollywoodu, zavřené obchody, před nimi stany bezdomovcůAmeričané nemají evropskou formu solidárních důchodů, ale investují část svých mezd do kapitálových fondů. Jenže v těchto fondech je obrovský schodek. Podle informací ze srpna mají americké spořící kapitálové fondy pouze 16 dolarů z každé stodolarovky, kterou mají důchodcům v budoucnu vyplatit. Podle informací z 1. září je situace ještě horší, ve fondech je krytých pouze 8 dolarů z nárokovaných 100 dolarů k výplatě budoucích důchodců.

Amerika se rozpadne na dvě unie, liberální a konzervativní. Ani v jedné to nebude žádný med

Tento systém se buď zhroutí, anebo americká vláda bude muset americké důchodové fondy zachránit bailoutem, jenže to by vyšlo na biliony (nikoliv miliardy) amerických dolarů. Současná krize v USA není náhodná. Rozvrat americké společnosti jde ruku v ruce s rozvratem americké ulice. Celebrity začínají utíkat z Kalifornie, stěhují se do států pod kontrolou Donalda Trumpa a jeho Republikánské strany. Americká společnost zahajuje mohutný proces sociální segregace, který dosud Amerika nezažila. Zatímco rasová segregace v USA prakticky vymizela, sociální segregace se prohlubuje tak dramaticky, že to nakonec povede k rozpadu americké unie.

FOTO: To není Luník IX, to je hlavní třída v Hollywoodu


Státy unie pod kontrolou Demokratické strany, tedy tzv. liberální státy, se stanou zeměmi multikulturalismu a neskutečné chudoby, všudepřítomného socialismu, neomarxismu, přerozdělování a otevřené migrace. Naopak státy pod kontrolou Republikánů se o to více opevní doktrínou Law & Order, tedy Zákon a pořádek, čehož bude dosaženo opačným extrémem, maximální mocí a silou policie, tajných služeb, kamerového sledování, omezením občanských svobod, kdokoliv bude mít jiný názor, bude považován za komunistu, liberála, sympatizanta s Antifou atd. Dva systémy, dva extrémy.

Katalyzátorem procesu se stanou volby amerického prezidenta, které skončí mohutnou roztržkou, neuznáním vítěze voleb, liberální Amerika nepřijme zvolení Donalda Trumpa prezidentem a bude zahájen proces rozpadu americké unie. Všechny ukazatele k tomu směřují a investoři si všímají, že vláda před volbami se už ani nesnaží zachraňovat státní rozpočet a rozpočtovou kázeň a rozvahu, peníze se prostě tisknou, naskakují objemy peněz v počítačích bank, zatímco v amerických luxusních centrech vyrůstají chudinská ghetta s obrovskou organickou nezaměstnaností, o které se raději vůbec nemluví, protože by došlo k prozrazení tajemství, že císař je nahý.

Proces návratu Good Old Ages je podle všeho u konce, Brave New World ale obsadí jen část USA, zbytek se uzavře do sebe na ochranu konzervatismu

Koronavirová krize nachystala popravu americké republiky, zlikvidovala rostoucí ekonomiku, která se zdála, že návratem éry Good Old Ages na bází těžby uhlí, železné rudy, těžkého průmyslu a amerických továren stylu počátku 20. století se podaří vyrobit ekonomický revival na počátku 21. století. Zjevně nepodaří, protože USA jsou v bankrotu, pouze se to daří maskovat tištěním dalších dolarů, které jsou rezervní světovou měnou, ještě nějakou chvíli, ale každému je jasné, že i v Evropě už se nepočítá s dolarem, ale s ruským plynem. To samo o sobě je tečka za érou amerického impéria.

FOTO: Ghetto pod viaduktemRevoluce do USA nepřišla se srpem a kladivem, přiletěla na křídlech virové pandemie a na zádech amerického liberalizovaného školství za posledních cca. 30 let, které změnilo americkou populaci a její hodnoty. Společenské procesy došly do fáze, kdy centrum americké zábavy a lesku jakým byl Hollywood, se proměnilo v ghetto a předznamenává pád americké republiky. Bezdomovci před butiky a salóny v LA jsou pouze prvním signálem před daleko horším procesem, a to je ztráta veškerých životních úspor desítek milionů Američanů na důchodových kapitálových účtech 401k. Zatímco Wall Street roste a rostou indexy, kapitálové důchodové fondy se hroutí. Jak je to možné?

Když rostou trhy, proč nerostou výnosy z kapitálových instrumentů? Odpověď je snadná, jsme svědky obrovské bubliny, kdy investoři sypou peníze do společností jako Apple nebo SpaceX, ale neuvědomují si, že veškeré obraty na trhu jsou dnes v USA generovány dluhem, rozdáváním šeků obyvatelstvu, které poběží do obchodů si koupit nový iPhone, nebo v očekávání Muskova celoplanetárního internetu SkyLink, který zaplaví oblohu více jak 14 000 satelity na nízké oběžné dráze. Jenže, to nejsou investice do růstu ekonomiky USA, to jsou peníze do růstu několika globalistických firem a jejich oligarchů. Proto americké důchodové fondy nerostou, protože kompozitní investování již negeneruje na 401k účtech naprosto žádné zisky, ani takové, které by pokryly inflaci. Rok 2020 přinese pád americké republiky, jenom to bude nějaký čas trvat, než to Američanům a zbytku světa dojde.

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News, Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeproduktivní lidské zdroje   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:27:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezi neproduktivní lidské zdroje počítáme především důchodce, protože tvoří nejpočetnější skupinu občanů, která nemile zatěžuje ekonomiku a státní rozpočet. Neproduktivní lidské zdroje nepřispívají do ekonomiky svojí produktivní prací, ale pouze spotřebou. Spotřeba je sice tahounem ekonomiky, obchodu a výroby, ale pokud je pasivní v ohledu zmíněného přispívání, tak je z čistě ekonomického hlediska velice nežádoucím jevem.

Jelikož už dávno patřím mezi důchodce, potíže s neproduktivními lidskými zdroji se mne také nemile týkají, avšak stav ekonomiky mne rozhodně neponechává nijak chladným. Jsem znepokojen podobně jako opoziční žvanilové, když mimo stupidního štvaní nemají pro občany žádné jiné argumenty.

Ačkoliv populace stále více stárne, jak se zdá, ekonomové stále mládnou, nebo přinejmenším nestárnou. Je docela možné, že jsou věční, jako například Moliérův Harpagon, jehož roli plynule obsazují noví herci, zatímco ti staří odcházejí. Přírodní a lidské zdroje se spotřebovávají, přičemž Harpagoni a paragony zůstávají.

Ekonomové jsou jednoznačně skupinou těch nejlepších a nejchytřejších občanů. Každý s tím musí souhlasit, neboť na ekonomech závisí ekonomika, blahobyt, kvalita života, jídlo a štěstí. Ekonomy, ekonomiku, blahobyt a štěstí nutně potřebujeme. Bez ekonomů, ekonomiky, ekonomie a profesorů ekonomie zůstává život jenom holým a bezútěšným utrpením, se kterým se nedokážeme nijak vypořádat.

Na chytrost ekonomů si rozhodně nemůžeme stěžovat. Ekonomové například občanům doporučují určitou nezaměstnanost. Tato nezaměstnanost se však nesmí týkat ekonomů samotných. Přičemž názor, že by ekonomové měli jít v tomto případě občanům příkladem, pouze zjevuje populizmus, mravní úpadek a duševní bídu jeho hlasatelů.

Ekonomika spočívá na pragmatizmu, a v Čechách navíc na pragocentrizmu. Sentimentalita do ekonomiky vůbec nijak nepatří, neboť na ni působí zhoubným vlivem.

Nejdůležitější vlastností ekonomů je jejich profesionální nezaujatost, o kterou by přišli, kdyby byli vystaveni útrapám běžného občanského živoření a skomírání. Od popravčích katů nemůžeme vyžadovat žádný soucit, lítost, milosrdenství, pravdu a lásku, ale precizní práci, tj. bezchybný profesionální výkon, při které se jim srdce a ruka ani nezachvějí.

V současné aféře populistického uplácení a ponižování důchodců bychom se my důchodci měli jednoznačně spojit a nechat slyšet. Měli bychom se rozhodnout, na čí straně stojíme. Zda na straně svobody, demokracie a lidských práv, nebo na straně totality, kterou jsme svojí loajalitou a hrbením hřbetů pomáhali budovat?

Soudruzi a soudružky důchodci, přece byste nechtěli, aby se komunisté vrátili? Přece byste nechtěli, aby se vrátily prázdné regály, výjezdní doložky, nebo také první máje, lepení chemlonových deček, zavařování, sbírání céček, kůly v plotě a jiné nešvary reálného socializmu? Přece byste místo svobody, demokracie a lidských práv nechtěli hrbit hřbet před Rusy, Číňany a podobnými, navíc bez nových amerických stíhaček?

Nám důchodcům jde především o blaho našich dětí. Vláda by neměla dávat žádné koronové korunové příspěvky nám, ale raději našim dospělým dětem, které nemíní pracovat, ale pouze svobodně rozvíjet svoji osobnost a lidská práva.

Mějme na paměti slova velkého V. I. Lenina, který našim prarodičům a budovatelům komunizmu říkával: „Vaše generace se již komunizmu nedožije, ale generace vašich děti, nebo jejich dětí, se jej dožije určitě.“ Soudruh Lenin však neřekl či netušil, že generace našich dětí, nebo jejich dětí, se dožije kapitalizmu.

My důchodci si ještě možná vzdor senilitě pamatujeme, jak jsme posměšně říkávali, že socializmus je trnitou cestou od kapitalizmu ke kapitalizmu. Na Letné jsme však nevěděli, že půjde o cestu do raného kapitalizmu 18. století. A v našem případě obyčejných neproduktivních lidských zdrojů zcela určitě.

Jaroslav Waschek
Outsidermedia


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSměr k americko-čínské válce? Vytvoření globálního totalitního systému, „vláda jednoho světa“?   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:24:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to remake Velké války Hitlera a Stalina z roku 1941?

Pokud ustoupíme z detailů denních titulků po celém světě a pokusíme se pochopit větší vzorce, dominantní dynamickou definicí světové geopolitiky v posledních třech letech je vzhled skutečného nepravidelného konfliktu mezi dvěma nejúžasnějšími mocnostmi na planetě – Čínské lidové republice a Spojených států amerických. Stále více to začíná vypadat, jako by některé velmi temné globální síly organizovaly to, co vypadá jako aktualizované opakování jejich světové války 1939-1945. Síly, které pravidelně používají válku k dosažení zásadních politických změn.

Těmito sílami, ktré existují (Powers That Be – PTB), byla druhá světová válka organizována kruhy kolem Londýna a Wall Streetu, aby manévrovala dvě velké překážky – Rusko a Německo – vést válku smrti proti sobě, aby tak tyto anglosaské PTB mohly reorganizovat světovou geopolitickou šachovnici ve svůj prospěch. Z velké části se to podařilo, s výjimkou malého detailu, že po roce 1945, byl Wall Street a Rockefellerové poučení, že Anglie ve Washingtonu hraje juniorského partnera. Londýn a Washington poté vstoupily do období své globální nadvlády známé jako studená válka.

Toto angloamerické globální kondominium záměrně skončilo v roce 1989 pádem berlínské zdi a rozpadem Sovětského svazu v roce 1991.

S nástupem prezidenství Billa Clintona v roce 1992, byla zahájena další fáze, finanční a průmyslová globalizace. S tím začalo vybírání z průmyslové základny nejen Spojených států, ale také Německa a EU. Levný outsourcing práce po 90. letech, který umožnila nová WTO, snížil mzdy a zničil v průmyslovém západě jedno odvětví za druhým. Byl to nezbytný krok na cestě k tomu, co GHW Bush v roce 1990 nazval „Nový světový řád“. Dalším krokem je zničení národní suverenity všech států. Zde však byly USA hlavní překážkou.

Trochu pomoci od našich přátel ...

Pro PTB, které neoplývají náklonnosti k národům, pouze mají zájem o posílení nadnárodní moci, bylo vytvoření Světové obchodní organizace a přijetí Číny jako řádného člena v roce 2001, zamýšleno jako další klíčový krok. V tom okamžiku PTB v Číně umožnily největší průmyslový růst jakýmkoli národem v historii, možná kromě Německa z let 1871-1914 a USA po roce 1866. Členství ve WTO umožnilo západním nadnárodním společnostem od Apple přes Nike, KFC, Ford a VW nalít miliardy do Číny, aby produkty pro zpětný vývoz na Západ, vyráběla na špinavé levné úrovni mezd.

Jedním z velkých tajemství tohoto růstu Číny je skutečnost, že se Čína mohla po roce 2001 stát „dílnou světa“, nejprve v průmyslových odvětvích s nižšími znalostmi, jako je textil nebo hračky, později ve farmaceutických oborech a naposledy ve výrobě a montáží elektroniky. Záhada se vyjasní, když se podíváme na záměr, že PTB a jejich finanční domy, které používají Čínu, chtějí oslabit silné průmyslové mocnosti, zejména Spojené státy a prosazovat svou globální agendu. Brzezinski, stejně jako jeho patron David Rockefeller, často psali, že národní stát by měl být odstraněn. Tím, že umožnili Číně stát se soupeřem Washingtonu v ekonomice a stále více i v technologii, vytvořili prostředky ke zničení supervelmocenské hegemonie USA.

Na počátku prezidenství Xi Jinpinga v roce 2012, byla Čína hospodářským kolosem, který měl druhou váhu pouze ve Spojených státech. Očividně by se to nikdy nestalo, ne pod dohledem stejných angloamerických starých rodin, které po roce 1840 zahájily válku s opiem, aby uvedly Čínu do stavu k otevření své ekonomiky západnímu finančnímu rabování, ledaže by to angloameričané chtěli.

Stejná britská banka, která se podílí na čínském obchodu s opiem, Šanghajská banka v Hongkongu (HSBC), založená skotem Thomasem Sutherlandem v roce 1865 v tehdejší britské kolonii v Hongkongu, je dnes největší čínskou bankou v Číně (Hongkongu). V posledních letech se HSBC stala tak dobře propojenou s Čínou, že od roku 2011 má jako člena představenstva a místopředsedy HSBC, Lauru Cha. Cha byla dříve místopředsedkyni čínské regulační komise pro cenné papíry a byla první osobou mimo pevninskou Čínu, která se připojila k pekingské ústřední vládě Čínské lidové republiky v pozici místopředsedkyně vlády. Jinými slovy, největší banka ve Velké Británii má členku představenstva, která byla členem Čínské komunistické strany a čínským vládním úředníkem. Čína potřebovala přístup k západním penězům a HSBC s dalšími vybranými bankámi, jako je JP MorganChase, Barclays, Goldman Sachs, tomu zjevně více než rádi asistovaly.

Socialismus s vlastnostmi Xi Jinpinga

Až do roku 2012, kdy se Xi ujal vedení KSČ v Pekingu, se zdálo, že Čína je ochotná být globálním „týmovým hráčem“, i když s „čínskými vlastnostmi“. V roce 2015, po více než dvou letech v úřadu, schválila strana Xi Jinpinga, komplexní národní průmyslovou strategii „Made in China 2025„. Čína 2025 nahradila dřívější dokument západního globalizmu, který byl vypracován Světovou bankou, (za předsednictví Roberta Zoellicka) a USA pod názvem „Report Čína 2030. Tento posun k čínské strategii pro globální technologickou nadvládu upozornil globalizovanou PTB, že se na Čínu již nemůže spoléhat, že se i nadále bude řídit pravidly globalistů, ale spíše na to, že KSČ pod vedením Xi-Jinpinga, je odhodlána z Číny učinit světového lídra v oblasti vyspělých průmyslových umělých inteligencí a biotechnologií. Oživující se čínská nacionalistická globální hegemonie tak přestala být v souladu s představami gangu nového světového řádu.

Čína 2025 v kombinaci se silným zastáncem Xi v iniciativě „Belt Road Initiative“ (Stříbrná stezka), pro globální infrastrukturu spojující Čínu po souši a po moři s celou Eurasií i mimo ni, pravděpodobně upozornila globalisty, že jediným řešením jak zabránit ztrátě jejich moci vůči čínskému globálnímu hegemonovi, by mohla být válka. Válka, která by zničila jak nacionalistické síly, tak USA a Čínu. To je můj závěr a je toho hodně, co naznačuje, že k tomu nyní dochází.

Oko za oko

Pokud ano, bude to s největší pravděpodobnosti naprosto odlišný způsob války jak byla druhá světová válka. USA a většina západních průmyslových ekonomik „pohodlně“ zavedly nejhorší hospodářskou depresi od 30. let 20. století, jako bizarní reakci na údajný virus pocházející z Wu-chanu a šířící se do světa. Navzdory skutečnosti, že počet obětí je, i když se značně nafouknutými statistikami, na úrovni silné roční chřipky, naléhání politiků a zkorumpované WHO na uvalení drastického uzamčení a ekonomické ztráty zlikvidovalo zbývající průmyslovou základnu v USA a nejvíce v EU.

Erupce dobře organizovaných nepokojů a vandalismu pod záštitou rasových protestů v USA, přivedla americká města do stavu v mnoha případech válečných zón, připomínajících města z filmů Matt Damon a Jodie Foster z roku 2013, Elysium. V této souvislosti nastupuje anti-washingtonská rétorika z Pekingu při používání takzvané „diplomacie vlků“.

Nyní, když Washington uzavřel čínský konzulát v Houstonu a Čína americký konzulát v Chengdu, obě strany zvyšují napětí ve svém chování. V USA jsou zakázány společnosti v oblasti špičkových technologií, vojenské projevy síly z USA v Jihočínském moři a vodách poblíž Tchaj-wanu zvyšují napětí a rétoriku na obou stranách. Bílý dům obviňuje WHO z toho, že je agentem v Pekingu, zatímco Čína obviňuje USA z úmyslného vytvoření smrtícího viru a jeho přenesení do Wu-hanu. Čínská státní média podporují výbuch násilných protestů po celé Americe pod hlavičkou „Black Lives Matter“. Krokové události dramaticky eskalují. Mnoho z amerických samozvaných marxistů, kteří vedou protesty napříč americkými městy, má vazby na Peking, jakou je např. Maoistická revoluční komunistická strana USA, Boba Avakiana.

Neomezené válčení

Jaký druh eskalace je za těchto podmínek pravděpodobný? V roce 1999 dva plukovníci v čínské PLA, Qiao Liang a Wang Xiangsui, v PLA Press vydali knihu s názvem Neomezené válčení. Qiao Liang byl povýšen na generálmajora v PLA Air Force a stal se zástupcem generálního tajemníka Rady pro studium národní bezpečnostní politiky. Tito dva aktualizovali svou práci v roce 2016. Poskytuje přehled o vojenské strategii Číny na vysoké úrovni.

Při recenzování zveřejněné americké vojenské doktríny v důsledku americké operace Pouštní bouře v roce 1991 proti Iráku, čínští autoři poukazují na to, co považují za přílišnou závislost USA na hrubé vojenské síle a konvenční vojenské doktríně. Tvrdí:

„Pozorování, zvažování a řešení problémů z hlediska technologie je typické americké myšlení. Jeho výhody a nevýhody jsou velmi zřejmé, stejně jako postavy Američanů„. Dodávají, že „vojenské hrozby již často nejsou hlavními faktory ovlivňujícími národní bezpečnost. Tyto tradiční faktory se stále více proplétají s propadem zdrojů, soutěží o trhy, ovládáním kapitálu, obchodními sankcemi a dalšími ekonomickými faktory a to v míře, v jaké se dokonce stávají sekundárními vůči těmto novým faktorům„. Oba autoři definují novou formu válčení jako takovou, „která kromě sféry země, moře, vzduchu, vesmíru a elektroniky, zahrnuje také politickou, ekonomickou, diplomatickou, kulturní a psychologickou sféru.

Navrhují, aby Čína použila hackování na webové stránky, zaměřila se na finanční instituce, terorismus, s využitím médií a prováděla místní války mezi navrhovanými metodami. Jedním z příkladů je nedávné odhalení, že čínské entity platí miliony New York Times a dalším běžným americkým médiím za reklamu s vyjádření pozitivních názorů na Čínu. Podobně bylo manévrování s čínským státním příslušníkem v čele největšího veřejného penzijního fondu USA, „CalPERS“, který nalil miliardy do rizikových čínských akcií, nebo přesvědčování newyorské burzy cenných papírů, aby vyjmenovala desítky čínských společností, aniž by bylo nutné dodržovat transparentnost účetnictví USA, což zvyšuje finanční zranitelnost USA, a řada dalších akcí.

To vše naznačuje formu, jakou by mohla mít válka mezi Čínou a USA. Lze ji nazvat asymetrickou válkou nebo neomezenou válkou, kde nic co naruší nepřítele, není zakazáno. Qiao tvrdí, že „prvním pravidlem neomezené války je, že neexistují žádná pravidla, o něčem zakázaným.“ Neexistují žádné Ženevské úmluvy.

Dva pekingští autoři dodávají, že toto nepravidelné válčení by mohlo zahrnovat útoky na politickou bezpečnost, ekonomickou bezpečnost, kulturní bezpečnost a informační bezpečnost národa. Závislost americké ekonomiky na dodavatelských řetězcích Číny pro vše, od základních antibiotik až po vojensky důležité minerály vzácných zemin, je pouze jednou z domén zranitelnosti.

Na druhou stranu je Čína zranitelná vůči obchodním sankcím, finančnímu narušení, útokům na bioteror a ropným embargům. Někteří lidé si myslí, že nedávný africký mor prasat jenž devastoval hlavní čínské potravinové dodávky, nebyl jen aktem přírody. Pokud to tak bylo, pak jsme pravděpodobně hluboko v nehlášené formě neomezené války mezi USA a Čínou. Může to také naznačovat, že nedávné extrémní povodně podél řeky Yangtze v Číně, které ohrožují obří přehradu „Tři soutěsky“ a zaplavily Wu-chan a další velká čínská města a zničily miliony akrů klíčové zemědělské půdy, nebyly zcela sezónní?

Úplná neomezená válka Číny a USA by byla více než tragédií. Může to být konec civilizace, jak ji známe. Je to to, o co se snaží postavy jako Bill Gates a jeho nadřízení? Plánují zavést jejich drakonickou dystopii s názvem „Reset“ do takového konfliktu?

F. William Engdahl je konzultant a lektor strategických rizik, je držitelem politického titulu na Princetonské univerzitě a je nejprodávanějším autorem v oblasti ropy a geopolitiky. Je výzkumným spolupracovníkem Centra pro výzkum globalizace.


****
Poznámka pro čtenáře: Kopírujte tento článek na své weby. Přeposílejte ho do e-mailových seznamů svých přátel, atd. atd.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu získává navrch autoritářká levicovost   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:19:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Německu získává navrch v rámci boje proti fiktivnímu fašizmu autoritářká levicovost, kterou se země snaží podobně jako v 30 a 40. letech minulého století vnutit okolním zemím. Upozorňuje na to profesor historie na Svobodné bruselské univerzitě David Engels.

Podle prof. Engelse německému ideologickému útisku okolních evropských zemí napomáhá i jejich hluboké zadlužení u německých bank a ovládání německými korporáty. Tiumfální arogance vede k netolerantní přezíravosti svébytnosti okolních evropských zemí a jejich glajchšaltování levicovou autoritářskou univerzalistickou ideologií charakteristickou podporou globalizmu, imigrace, LGBT, džendru,transhumanizmu atd. To vposledku může přivést celý evropský projekt k úpadku, rezumuje prof. Engels.

Zdroj: https://wpolityce.pl/swiat/515838-belgijski-historyk-niemcy-popieraja-autorytarna-lewicowosc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Probíhá válka. Ve válce jsou všechny metody dobré.“ Byl publikován rozhovor mezi Berlínem a Varšavou o Navalném   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:16:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruská státní televize publikovala záznam rozhovoru mezi Berlínem a Varšavou o situaci s Alexejem Navalným.

Ve věci ruského aktivisty Alexeje Navalného, který byl před několika dny převezen do Německa na kliniku, německá kancléřka prohlásila, že byl otráven Novičokem. K takovému závěru údajně došli němečtí specialisté.

Na záznamu zástupce Německa říká, že ve věci Navalného není potvrzení o otravě tak důležité - ve válce jsou všechny metody dobré.

V rozhovoru, který se Minsku podařilo zachytit, zástupce Varšavy při jednání s Berlínem prohlásil, že je potřeba zbavit ruského prezidenta Vladimira Putina chutě „sunout nos do záležitostí" Běloruska.

Zástupce Varšavy také uvedl, že je potřeba „utopit" Putina v ruských problémech, a jich „není málo".

Zástupce Varšavy v zachyceném rozhovoru dále řekl, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko se ukázal být „tvrdým oříškem", a že Bělorusové jsou „profesionální a organizovaní".

Přepis rozhovoru:

- Haló, dobrý den, Nicku. Jak se máte?

- Všechno jde podle plánu. Materiály o Navalném jsou hotové. Budou předány úřadu kancléřky. Očekáváme její prohlášení.

- Odeslání je skutečně potvrzené?

- Poslouchej Miku, v tomto případě to není tak důležité. Probíhá válka. Ve válce jsou všechny metody dobré.

- Souhlasím. Je potřeba zbavit Putina chutě zasouvat nos do záležitostí Běloruska. Nejefektivnější způsob je utopit ho v problémech Ruska, jich není málo. Ke všemu v nejbližší době u nich budou volby, den hlasování v regionech Ruska.

- Přesně na tom pracujeme. A jak jste na tom v Bělorusku?

- Jestli hovořit otevřeně – ne příliš dobře. Prezident Lukašenko se ukázal být tvrdým oříškem. Jsou profesionální a organizovaní. Jasně, podporuje je Rusko. Činitelé a vojáci věří prezidentovi. Zatím na tom pracujeme. Ostatní až během setkání, ne po telefonu.

- Ano-ano, chápu. Tak na shledanou. Zatím.


Alexandr Lukašenko dříve informoval, že Bělorusku se podařilo zachytit „zajímavý rozhovor" mezi Berlínem a Varšavou, který vyvrací tvrzení Berlína o otravě Alexeje Navalného.

Hospitalizace Alexeje Navalného

20. srpna bylo nuceno letadlo, kterým letěl ruský opoziční politik Alexej Navalnyj z Tomsku do Moskvy, přistát v Omsku. Navalnému se udělalo špatně, po přistání byl naléhavě hospitalizován.

Lékaři v Omsku neodhalili žádné jedy ani stopy jejich přítomnosti v krvi a moči pacienta. Lékaři tak považovali za hlavní dočasnou diagnózu metabolickou poruchu, která způsobila prudký pokles hladiny cukru v krvi.

Po jednání ruských a německých lékařů a stabilizaci stavu Navalného bylo dovoleno jeho příbuzným přepravit jej na kliniku v Německu. V sobotu 22. srpna ráno přistál soukromý letoun s Navalným a jeho manželkou Julií v Berlíně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D7ME

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZástupce německé vlády upozornil na nekompetentnost pražského magistrátu   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:11:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý velvyslanec v České republice na svých sociálních sítích poukázal na skutečnost, že nikdo z pražského magistrátu nebyl schopen s ním jednat o epidemiologické situaci v hlavním městě. Náprava byla zjednána až několik hodin po jeho veřejné stížnosti.

Christoph Israng, německý velvyslanec v České republice, na svém Twitteru prohlásil, že si dělá starosti o epidemiologickou situaci v zemi vzhledem k mezním hodnotám, které má nastavené německá spolková vláda.

„Vývoj počtu nakažených v Praze nám dělá s ohledem na mezní hodnoty německé spolkové vlády pro prohlášení za rizikovou oblast starosti. Všichni musíme být opatrní, abychom ochránili společnost a ekonomiku,“ uvedl Israng na svém Twitteru a obratem dodal, že nikdo z pražského magistrátu nebyl schopen s ním na toto téma jednat.

„Chtěl jsem o tom dnes mluvit se zástupcem hlavního města Prahy. Chápu, že je (primátor – red.) Zdeněk Hřib na služební cestě. Skutečnost, že nebyl některý z jeho zástupců ochotný se se mnou telefonicky spojit, nám však práci neusnadňuje,“ zmínil německý diplomat.

Situaci se podařilo vyřešit až po několika hodinách, kdy opět německý velvyslanec na Twitteru radostně oznámil, že „právě telefonoval s náměstkem hlavního města Prahy“.

„S radostí oznamuji, že jsem právě telefonoval s náměstkem primátora hl. m. Prahy. Shodli jsme se na tom, že by se obyvatelé a návštěvníci měli cítit v překrásné Praze bezpečně. Hovořili jsme také o vhodných opatřeních v tomto směru,“ dodal Christoph Israng.

Koronavirus

V posledních dnech stoupají počty objevených případů nového typu koronaviru v České republice. Během včerejška bylo odhaleno přes 600 nových případů. Českým médiím se v této souvislosti podařilo získat vyjádření od českého velvyslance v Německu Tomáše Kafky.

„Mohu jen potvrdit, že Němci sledují ČR a zejména Prahu podobně pečlivě jako oblasti, kde dochází k nárůstu počtu nakažených. Pravidlo při spouštění restrikcí je poměrně univerzální - 50 nakažených na 100 000 obyvatel funkční oblasti za 7 dní. V případě Prahy by to bylo asi 500 nakažených za týden. Pokud by se toto číslo naplnilo, není ještě automatické, že dojde k zařazení do rizikové oblasti, ale je to pravděpodobné. Řada významných evropských oblastí již takto v Německu klasifikována je či byla. Příkladem budiž Brusel. Doufám, že nebude působit jako šíření zbytečných obav, že toto je třeba mít na paměti při plánování programu pro nejbližší dny a možné cesty do Německa,“ cituje jeho slova portál Seznam Zprávy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D7Rw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Čína nezapomněla na válku proti japonské agresi   
Pridal tk Sobota 05 září 2020 - 06:08:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Válka odporu čínského lidu proti japonské agresi, která trvala od roku 1931 do roku 1945, navždy změnila Čínu a vztahy mezi Čínou a Japonskem.

Čína si to stále pamatuje, 75 let od konce války.

Dříve ve čtvrtek (3. září) čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching), také generální tajemník ústředního výboru Komunistické strany Číny a předseda Ústřední vojenské komise (CMC), navštívil Muzeum na předměstí Pekingu, aby si připomenul výročí.

Po minutě ticha za padlé hrdiny položil Xi spolu s dalšími vůdci Ústředního výboru KSČ věnce pro mučedníky.

Během projevu na sympóziu později během dne za přítomnosti veteránů, kteří přežili válku, Xi ocenil velkého ducha čínského národa a zdůraznil vlastenectví a hrdinství ve snaze dosáhnout čínského národního obrození.

Řekl, že čínský národ jako celek bojoval a vyhrál válku s velkým duchem vlastenectví a hrdinství, což je dnes neocenitelné a může to motivovat čínský lid k překonání všech obtíží a překážek a ve snaze dosáhnout národního omlazení.

Pandemie COVID-19 poslala již napjaté vztahy mezi Čínou a USA na rychlou spirálu.

Přes rychlou a účinnou kontrolu epidemie v Číně USA neustále útočily na Čínu kvůli manipulaci s koronavirem. V posledních měsících americká vláda také eskalovala útoky na KSČ a považovala ji za „globální hrozbu a nepřítele“.

Pod vedením KSČ Číňané nejen vyhráli válku proti japonskému fašismu, ale od té doby dosáhli pozoruhodných úspěchů v ekonomickém a sociálním rozvoji, zdůraznil Xi na sympoziu.

Čínská reforma a otevírání zcela přepracovaly její ekonomiku, urbanizovaly její společnost a zlepšily její životní úroveň. Čína je nyní druhou největší světovou ekonomikou po USA a do konce roku 2020 vyvede všechny lidi z chudoby.

K dosažení čínského národního omlazení Xi uvedl, že země se musí držet vedení KSČ, cesty socialismu s čínskými charakteristikami, přístupu zaměřeného na lidi a mírového rozvoje.

„Čínský lid nikdy nebude souhlasit s žádnou silou, která by se pokoušela pokřivit historii KSČ a stigmatizovala povahu KSČ,“ řekl Xi.

„Čínský lid nikdy nebude souhlasit s nikým nebo s jakoukoli silou, která by se pokusila narušit a odklonit od cesty socialismu s čínskými charakteristikami a pokusit se popřít a stigmatizovat velký úspěch dosažený na této cestě. Čínský lid nikdy nebude souhlasit s nikým ani s jakoukoli silou, která se pokusí o rozdělení KSČ a čínského lidu.“

Odmítl také pokusy o šikanu a vnucování své vůle Číně, stejně jako bránění komunikaci Číňanů s lidmi v jiných zemích.

Málo známá fakta o rozsahu války v Číně

Je důležité pamatovat na utrpení a ztráty v druhé světové válce, ale nesmíme zapomenout na válku v Číně v rozsahu, důsledcích a odkazu.

Lidé z celé země se ocitli v čínské lidové válce odporu proti japonské agresi (1931-1945).

Čína byla hlavním bojištěm proti japonskému fašismu. Před válkou v Pacifiku (1941–1943) nasadilo Japonsko v Číně asi 80–94 procent svých vojáků a po roce 1941 Japonsko stále mělo přes 50 procent svých vojáků v Číně.

Když se Japonsko vzdalo, bylo v Číně rozmístěno celkem 1,86 milionu japonských vojáků, což představovalo téměř 52 procent z celkového počtu bojovníků vyslaných do zahraničí.

Během války zemřelo v Číně více než 1,5 milionu japonských vojáků, zatímco během války zemřelo více než 35 milionů čínských vojáků a civilistů, což v roce 1928 představovalo téměř 8 procent z celkového počtu obyvatel Číny.

Čína tvrdí, že utrpěla přímé ekonomické ztráty v hodnotě přes 100 miliard amerických dolarů a nepřímé ekonomické ztráty v hodnotě 500 miliard amerických dolarů (na ceny v roce 1937).

Příležitost k reflexi

V minulých desetiletích prošly vztahy Číny s Japonskem vzestupy a pády.

Během zasedání v Ósace v červnu loňského června dosáhli vedoucí představitelé obou zemí 10bodové shody o společné podpoře zdravého rozvoje dvoustranných vztahů. Xi také v principu souhlasil se státní návštěvou Japonska, která byla narušena epidemií COVID-19, což otevřelo novou stránku vztahů mezi oběma zeměmi.

Čína a Japonsko jsou blízcí sousedé a dlouhodobé mírové vztahy přináší výhody lidem z obou zemí i pro stabilitu Asie a světa, řekl Xi při úvahách o válce.

Správná reflexe japonského fašismu a jeho agrese a invaze do Číny je důležitým politickým základem pro navázání a růst čínsko-japonských vztahů, uvedl Xi.

Měli bychom využít této příležitosti a připomenout si historii, abychom si vážili míru a přátelství mezi oběma zeměmi, řekl.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2353 sec,0.0759 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,665kB