Úterý 08 září 2020
P.C.Roberts: Pro případ Trumpovy volební výhry naplánovali demokraté puč   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 18:48:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pod záminkou, že prezident Trump v případě své volební porážky odmítne opusit svůj úřad, vypracovali Demokraté společně s vojenskobezpečnostním komplexem tzv. Projekt pro zachování integrity (Transition Integrity Project). Tento plán předpokládá, že Demokraté uchopí moc ve státě – a to bez ohledu na výsledek voleb. Trumpovo případné vítězství bude prohlášeno za volební podvod a Biden a Kamala Harrisová mají zakázáno svoji případnou porážku uznat. Namísto toho spustí za údajný volební podvod presstitutky proti Trumpovi propagační kampaň, jejímž cílem bude Trumpovo znovuzvolení zpochybnit.

Tato propagační kampaň využije protitrumpovská vymyšlená tvrzení a falešné zprávy stejně tak, jak jich bylo využito v aférách Russiagate, Impeachgate a v dalších útocích proti Trumpovi. Demokraté velmi dobře vědí, že stejně jako v předchozích jejích kampaních měli vždy média na své straně, bude tomu tak i tentokrát, a mnozí nonšalantní a naivní Američané jejich nabízené a lživé zboží spolknou.

Americká poštovní unie, která je veřejným sektorem Demokratů, nebude doručovat hlasy pro Trumpa posílané ze známých rudých oblastí poštou. A jestliže to nepostačí, objeví se obvinění Trumpa z toho, že nedovolil Americké poštovní službě doručit miliony hlasů pro Bidena a Kamalu, čímž absurdita těchto obvinění - při všeobecné známosti o tom, že tato služba je demokratickou baštou – vyvrcholí. Budou vyhlašována pátrání po „chybějících hlasovacích lístcích“ a až se objeví, budou Biden a Kamala vítězi voleb. Pamatujte si tedy, že jediným hlasem těchto voleb bude protitrumpovský hlas presstitutek a Trump bude na na twitteru, v televizi i v rozhlase od styku s Američany odřiznut.

Dalším krokem bude rozpoutání násilností Antify a hnutí Na černých lidech záleží (BLM) v amerických městech. Presstitutky totiž představí násilí jako americké odmítnutí Trumpem ukradených voleb a jeho odmítnutí opustit úřad a nakonec bude obviněn i ze snahy zničit americkou demokracii. Zatímco Demokraté, kteří právě tohle činí, budou zobrazeni jako lidé zachraňující demokracii před mocí šíleného tyrana,

Překlad: Lubomír Man

Zdoj: P.C.Roberts: Democrats have planned a coup if Trump wins reelection


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMimořádný kulturní zážitek   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 18:41:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slavnostní koncert Pocta Dvořákovi s podtitulem Nejkrásnější melodie z díla Antonína Dvořáka uspořádalo Trio di Praga ve složení Jana Ryklová – soprán, Alexander Shonert – housle a Marina Kantor – klavír v Porotním sále v Jičíně v pátek 4. září 2020.

Využil jsem pozvání lékaře a barytonového sólisty MUDr. Václava Šolce, jenž programem provázel, abych si vyslechl nádherný koncert (a to vůbec nehyperbolizuji – sic!), který měl bouřlivou odezvu u všech posluchačů v téměř vyprodaném sále. S Václavem jsem určitou dobu zpíval v Pražských mužských sborech, znám tedy jeho pěvecké kvality a ověřil si rovněž i jeho neotřelá, jistá a odborná slova k samotnému programu.

Abych se postupně mohl zaměřit na jednotlivé vybrané opusy pořadu, který byl vlastně zařazen k výročí skladatele Antonína Dvořáka (nar. 8. září 1841), musím nutně objasnit (a moc rád) jakési curriculum vitae interpretů.

Alexander Shonert (zvaný Alex) se sice narodil v Novosibirsku, ale od roku 1999 žije a pracuje v Praze,kde mu bylo za přínos české kultuře uděleno v roce 2010 české občanství. Saša, jak já ho oslovuji (a nejenom já) nás doprovázel při koncertním zájezdu Pražských mužských sborů do Španělska a Švýcarska, coby houslový virtuos, v geniálním Lukášově cyklu mužských sborů na slova české lidové poezie Jaro se otvírá. Jakkoliv to bylo již po roce 2000, mám na jeho vystoupení nezapomenutelné vzpomínky, a to nejenom na staccato a vibrace nástroje smyčcem, ale rovněž i na jeho znamenitý herecký projev. Pravnuk Antonína Dvořáka, Mistr Josef Suk, o něm řekl – cituji: „Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný. Byl jsem dojatý, protože můj slavný pradědeček si zasloužil, aby byl takto interpretován.“ Přidal se i hudební skladatel Karel Svoboda, který Alexe pozval ke spolupráci na muzikálu Golem a neskrýval slova chvály, když řekl: „Obdivuji jeho talent, ale především jsem věděl, že líp to nedokáže nikdo. Jen on.“

O vynikající sopranistce Janě Ryklové toho bylo napsáno hodně. Hlavně připomenu její studium zpěvu na HAMU v Praze pod vedením národní umělkyně Jany Jonášové, které ukončila v roce 2007. Nelze zapomenout na její spolupráci s Pražskými mužskými sbory, na účinkování v rámci festivalu Foerstrovy Osenice, na spolupráci s varhaníkem p. Kšicou v Chrámu sv. Víta v Praze, na zpívání v Kolíně nad Rýnem a vůbec v SRN, jakož i účinkování s uskupením Trio di Praga. Bylo by toho, samozřejmě, víc, ale na to by určitě nestačila ani osmerka papíru.

Klavíristkou na tomto slavnostním koncertu byla Marina Kantor (nahradila tak maminku A. Shonerta Natalii), pocházející z Ukrajiny. Od roku 2000 žije v Praze a vystupuje v duu „Lecian – Kantor“ spolu s violoncellistou K. Lecianem. Vedle toho sólově vystupovala jak v Evropě, tak i v USA a v Praze organizuje exkurze po městě, ve kterých Prahu ukazuje pomocí nejlepších děl Smetany, Dvořáka, Mozarta, Chopina a jiných skladatelů.

No, a teď se dostávám k samotnému programu koncertu. Árii Bohuše a jeho ženy Julie z opery Jakobín po jejich návratu z cest po cizině s názvem My cizinou jsme bloudili, jedinečně zazpívali Jana Ryklová a její strýc Václav Šolc. Alexander Shonert na svých housličkách svérázně interpretoval Slovanský tanec č. 2 e moll, op.46 (Allegretto scherzando – Dumka), Slovanský tanec č. 2 e moll, op. 72 (Allegretto grazioso – Mazurka) a Slovanský tanec č. 1 C dur, op. 46 (Presto – Furiant).Obdivoval jsem flažolety, které dokázal vykouzlit v Symfonii č. 9 e moll, op. 95 Z nového světa. Jana Ryklová mistrně zazpívala nejkrásnější árii Rusalky ze stejnojmenné opery, Měsíčku na nebi hlubokém a z Moravských dvojzpěvů známou Žalo dievča, žalo trávu. Z Biblických písní , op.99 zazněla sopránová část, V národním tónu, op. 73 jedna píseň pro baryton a klavír a nesměla chybět Humoreska jako skladba, jež je charakteristická určitými kontrasty mezi krajními díly a prostřední částí a Cigánské melodie, op. 55. Klavíristka se rovněž blýskla svým mimořádným interpretačním uměním.

Trio di Praga zajíždí za posluchači do různých míst naší vlasti.Umělci účinkovali již v Praze, ve Velenicích, Křinci, Poděbradech, v centru Českého Švýcarska Krásné Lípě a na podzim pobudou v Karlových Varech. Samozřejmě, seznam není úplný, za to se omlouvám.

Vedle zmíněného programu nabízejí ještě pořad s názvem Kouzlo opery a operety a mají připraven též Vánoční program.

Z jičínské účasti na jejich programu mám jen ty nejlepší dojmy. Přeji jim plný zdar a radost z muzicírování.

Miloslav Samek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo je hrdina určujeme my!   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 18:25:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pamatujeme dobu, kdy komunističtí kádrováci určovali, kdo je hrdinou. K hrobu TGM se chodilo na zapřenou, Také prezident Edvard Beneš to slíznul za „mnichovany“, stal se podle nich viníkem Mnichova i okupace. Hrdinové západního i východního odboje rubali uran v Jáchymově i v Příbrami, jejich děti nesměly studovat.

Po polistopadové euforii se probudili opět „kádrováci“. Jako jeden z prvních to odnesl novinář, spisovatel a hrdina odboje Julius Fučík. Fučík byl Němci popraven v 8. září 1943. Jeho kádrovým nedostatkem je, že byl komunista a tak se dnes hledají všechny cesty, jak z Fučíka udělat kolaboranta. Nic se neprokázalo. Špínu na něm nechali, občas ji přiživují.

Fučík byl předválečným komunistou, věřil této myšlence tak, jako řada dalších představitelů české inteligen … Vančura, Seifert, Nezval, Neumann, …. Mezi jeho přátele patřily další osobnosti té doby … F.X.Šalda, Jan Werich, Milena Jesenská a další … mnozí z nich položili životy v době okupace. Julius Fučík patřil k významným členům předválečné Komunistické strany Československa. Za svou účast na nepovolených demonstracích byl také vězněn, v roce 1935, když byl odsouzen k 10 měsícům vězení, opustil ilegálně ČSR, stal se moskevským dopisovatelem Rudého práva.

Fučík se postavil nacistické totalitě na odpor, bojoval, padl v boji. Před 77 lety 8. září 1943 s dalšími sedmi odbojáři stanul na německém popravišti Plotzensee v Berlíně. Rozsudek vynesl R. Freisler, nacistické eso mezi soudci. Fučíkovi bylo 40 let, nejkrásnější léta života…. Přítomný kněz později řekl „chovali se během popravy statečně“.

Jeho slavná „Reportáž psaná na oprátce“, vynesená z Pankráce ve 167 motácích dozorcem Kolínským a vězeňským četníkem Horou, jej proslavila doma i ve světě. Byla přeložena do 90 jazyků světa, vyšla v zahraničí v 317 vydáních. Stala se naší nejvíce překládanou knihou! I to něco ukazuje. Proslavila Fučíka, proslavila i náš odboj. Kdo z mladých to dnes ví? Po válce byl Fučík hýčkán médii, ale za to přece popravený Fučík nemůže.

Pomníky hrdinů se opět kácí, mizí názvy ulic, náměstí…. váleční hrdinové jsou kádrováni i po smrti. Bojovat za vlast se nevyplácí, to je nejspíše vzkaz dnešních kádrováků.

Připomínám větu Julia Fučíka: „Člověk se nestane menším i když je zkrácen o hlavu.“

Přemysl Votava
Místopředseda strany Národní socialisté


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA využívají Česko pro řízení protestů, tvrdí Lukašenko. „Pouze já mohu ochránit Bělorusy,“ dodává   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 17:40:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko věří, že za protesty v jeho zemi stojí Američané a „buržoazie“. Spojené státy navíc podle běloruského vůdce operují prostřednictvím center v Polsku a České republice.

Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko se domnívá, že za protesty v Bělorusku stojí USA, které operují prostřednictvím středisek v Polsku a České republice, stejně jako „buržoazní“ třídy, které v dané republice vznikly. Informoval o tom korespondent televizní stanice Rossija 1 Jevgenij Rožkov, který vedl rozhovor s běloruským vůdcem. Právě Američané údajně stojí za opozičními kanály sociální síti Telegram.

„Zeptali jsme se, kdo o to má zájem (o podporu protestního hnutí v Bělorusku, pozn. red.), a od koho ve skutečnosti čekal a čeká podraz. Na jedné straně podle něj hrají roli vnější důvody. Za vším, jak se domnívá, stojí především Američané, kteří jednají prostřednictvím středisek v Polsku a České republice. Existují však i vnitřní důvody,“ řekl novinář a dodal: „Druhým důvodem jsou vnitřní důvody. Tím je podle jeho názoru to, že v Bělorusku vznikly dvě nové generace a vytvořila se menší třída „buržoazie“, která „chce k moci“.“

Kromě toho je Lukašenko navíc přesvědčen, že pouze on může v současné době chránit Bělorusko.

Běloruský scénář se může opakovat i v Rusku

Když běloruský prezident komentoval protesty v zemi, varoval, že to samé se může odehrát i v Rusku.

„Nemyslete si, že k tomu nemůže v Rusku dojít,“ poznamenal.

Podle Lukašenka cílem organizátorů protestů není Bělorusko, ale Rusko.

„Musíte jasně chápat, že ti, kdo za tím vším stojí, nepotřebují nás, ale vás (Rusko, pozn. red.),“ obrátil se Lukašenko na ruské novináře.

„Jen tak neodejdu“

Dále v rozhovoru běloruský prezident podotkl, že nehodlá rezignovat.

„Jen tak neodejdu. Čtvrt století jsem budoval Bělorusko. Jen tak to nezahodím. Navíc pokud odejdu, tak mé stoupence začnou vyvražďovat!“ cituje Lukašenka redaktor rozhlasové stanice Govorit Moskva Roman Babajan, který se účastnil nahrávání rozhovoru.

Lukašenko ale připustil, že po provedení změn ústavy, budou uspořádány předčasné prezidentské volby.

„Přesezený“ post prezidenta?

Běloruský prezident dále připustil, že na svém postu možná „trochu přeseděl“. Jeho slova citoval korespondent televizní stanice Rossija 1 Jevgenij Rožkov, který s ním vedl rozhovor.

„Ano, možná jsem to trochu „přeseděl“. Možná, že už nejsem jenom v televizi, ale také v žehličce a rychlovarné konvici... Je to tak. Teď ale mohu chránit Bělorusy opravdu jen já,“ prozradil běloruský lídr médiím.

Lukašenka se zeptali i na snímky, na kterých se objevil s kalašnikovem. Podle něj to znamená pouze jediné, „že jsem nikam neutekl a jsem připravený bránit zemi až do konce“.

Přitom Lukašenko přiznal, že ho protesty mrzí, ale chápe, že někteří lidé zapomněli, jak vypadalo Bělorusko před dvaceti lety.

„Lidsky mě to velmi mrzí, ale chápu, že část lidí, kteří teď protestují, prostě nevědí, jaké naše Bělorusko bylo před dvaceti lety a část na to zapomněla!“ citují běloruského prezidenta ruští novináři.

Žádný dialog s opoziční radou

Lukašenko v rozhovoru dále prohlásil, že nehodlá vést žádná vyjednávání s koordinační radou opozice.

„Nebudu mluvit s koordinační radou opozice, protože nevím, co je to za lidi. Není to žádná opozice. Vše, co nabízejí, je katastrofa pro Bělorusko a běloruský lid. Chtějí přetrhat naše vazby s bratrským Ruskem, chtějí, abychom měli placené vzdělání a zdravotnictví,“ tvrdí běloruská hlava státu.

Prezident opozici dále obvinil z toho, že chce zničit všechny průmyslové objekty a dělníky připravit o práci.

Integrace s Ruskem může pokračovat

Lukašenko prohlásil, že Minsk je připravený pokračovat v integraci s Ruskem. Nejdříve je ale nutné, aby začaly pracovat veškeré instituce Svazového státu.

„Jsme připraveni pokračovat v integraci s Ruskem, ale nejdříve je nutné, aby začaly reálně pracovat všechny již existující instituce a projekty v rámci Svazového státu,“ citují Lukašenka ruští novináři.

Kolesniková chtěla uprchnout

Podle Lukašenka členka koordinační rady běloruské opozice Maria Kolesniková chtěla uprchnout na Ukrajinu ke své sestře. Jako bývalý pohraničník se dále domnívá, že byla zadržena oprávněně. Zbylým dvěma opozičním představitelům se podařilo přes hranici dostat.

Pohraničníci dle jeho slova zadrželi auto s Kolesnikovou se dvěma jejími kolegy v zóně mezi dvěma hranicemi. Odpovědné orgány Lukašenka informovaly, že Kolesnikovou údajně vyhodili z auta a rychle odjeli na ukrajinské území. To je důvod, proč se ji podařilo zadržet.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D9BX
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZacharovová o situaci kolem Navalného: je zřejmé, že Berlín blafuje   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 17:34:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová v rámci komentáře k situaci kolem Alexeje Navalného uvedla, že je každému jasné, že Berlín blafuje a slouží špinavému politickému rozruchu. Ruská strana očekává německého velvyslance na Smolence.

„Očekáváme, že Berlín poskytne veškeré dostupné údaje: jak výsledky laboratorních studií Bundeswehru, tak některé ‚důkazy‘, které vlastní německé ministerstvo zahraničí,“ řekla Zacharovová novinářům.

„Očekáváme německého velvyslance na Smolence. Je čas odkrýt karty, protože je to každému jasné: Berlín blafuje a slouží špinavému politickému rozruchu,“ řekla.

Podle jejích slov „v těchto dnech v Ústavu farmakologie a toxikologie německých ozbrojených sil bylo uvedeno, že laboratoři se podařilo ‚nepopiratelně‘ prokázat přítomnost chemické bojové látky v biomedicínských vzorcích blogera“. Citovala výňatek z prohlášení ústavu, v němž se uvádí, že z důvodu utajení nemůže poskytnout žádné další informace o použitých metodách a postupech ani žádné další podrobnosti. Podle jejích slov organizace rovněž odmítla provést natáčení, případně nahrát rozhovor s kýmkoliv ze zaměstnanců.

„O jakém utajení můžeme hovořit, pokud podle zpráv v médiích nabývá na síle výměna informací mezi klinikou Charité, laboratoří Bundeswehru, britskou laboratoří Porton Down a bulharskými institucemi. A to vše se stává majetkem takových drenážních zdrojů, jako je Bellingcat,“ řekla mluvčí ruského ministerstva.

„Zároveň v rozhovoru pro německá média německý ministr zahraničí Maas v odpovědi na otázku týkající se účasti ruského státu v incidentu prohlásil, že „o tom existuje mnoho důkazů,“ uvedla.

Podle jejích slov „je to příliš vážné, než aby si to němečtí úředníci nechávali všechno pro sebe,“ řekla.

Navalnyj byl hospitalizován v Omsku 20. srpna poté, co se mu udělalo špatně v letadle. Na základě výsledků vyšetření omští lékaři uvedli jako hlavní diagnózu metabolickou poruchu, která způsobila prudkou změnu hladiny cukru v krvi. Zatím není jasné, co bylo příčinou poruchy, ale podle omských lékařů nebyly v krvi ani v moči Navalného nalezeny žádné jedy.

Bloger byl později dopraven letadlem do Německa. Ve středu vláda SRN s odvoláním na vojenské lékaře oznámila, že Navalnyj byl údajně otráven látkou ze skupiny toxických bojových látek Novičok. V této souvislosti Kreml uvedl, že Berlín neinformoval Moskvu o svých zjištěních, a ruské ministerstvo zahraničí zdůraznilo, že Rusko očekává odpověď Německa na oficiální žádost ohledně této situace.

Již v den hospitalizace Navalného ruské státní zastupitelství (v RF - prokuratura) a policie začaly provádět kontroly. Ruské velvyslanectví v Berlíně uvedlo, že očekává co nejrychlejší odpověď německé strany na žádost Generální prokuratury RF ze dne 27. srpna o právní pomoc ve věci Navalného. Rusko má zájem a chce vyjasnit situaci, k tomu potřebuje informace z Německa, které zatím nejsou k dispozici, řekl Dmitrij Peskov, tiskový tajemník ruského prezidenta. Vyšetřování týkající se situace s Navalným de facto probíhá, pokud se potvrdí přítomnost jedovaté látky, bude vyšetřování zahájeno i de iure, řekl v pátek tiskový tajemník prezidenta Ruské federace v odpovědi na otázky novinářů.

V pondělí berlínská klinika Charité oznámila, že se stav Navalného zlepšil, byl probuzen z kómatu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D9M7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPříčina současného korona šílenství má počátek u L. Pasteura. Proč ho podporovala media a obchodní kruhy?   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 05:15:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Současné šílenství vytvořené kolem “pandemie” pandemie koronaviru, kdy se vede “válka” proti běžnému viru ze skupiny koronaviru, již uvrhla do chudoby a novodobého neofeudalismu stovky milionů lidí. Naší zemi nevyjímaje. Je proto dobré si připomenout, kde byl počátek dnešního boje “proti bakteriím a virům”.

Vše ve skutečnosti začalo již za života L. Pasteura, který je považován za otce teorie, že za příčinu nemoci jsou škodlivé bakterie a viry. Na základě toho byla vyvinuta celá moderní medicína s očkováním, antivirotiky, antibiotiky atd. Po Pasteurovi jsou pojmenovány vědecké ústavy, ulice i odborné ceny.

Málo se ale ví, že ve stejné době žil i další francouzský biolog Antoine Bléchamp. Ten dokonce přišel s některými objevy v oblasti enzymů, které využil sám Pasteur.

Jenže u toho Béchamp nezůstal a při svých objevech zjistil a prokázal, že onemocnění organizmu nezpůsobují bakterie a viry, ale je to to nezdravé (překyselené) prostředí organizmu, které umožňuje bakteriím a virům rozvoj a bujení. Nazýval to vnitřní terén/prostředí.

Béchamp prokázal, že většina nemocí je důsledkem nemocných tělesných tkání a že bakterie i viry bývají spíše až následnými efekty, nežli příčinami nemoci. Proto také doporučoval věnovat pozornost primárně stravě, životnímu stylu a mentálně emočnímu stavu člověka,

Tím se dostal s Pasteurem do ostrého sporu. Pasteur využil svých kontaktů a zainteresovaných přátel v mediích a businessu a začal Béchampa napadat a veřejně ostouzet a urážet. Jeho spojenci dokonce dosáhli toho, že jeho (vědecky prokázaná teorie) byla prohlášena za Index Librorum Prohibitorum (literatura zakázaná katolickou církví). Je to zdánlivý paradox, když si člověk uvědomí, kdo ve skutečnosti vlastnil ta media a firmy, které podporovaly Pasteura proti Béchampovi. Béchamp, který byl znám jako skromný a slušný člověk, raději odešel do ústraní, kde se dál věnoval vědecké práci. Pasteur získal slávu a jeho podporovatelé pohádkové bohatství z prodeje vakcín, konvenčních léků a návazných léčebných metod.

Bechampova teorie tak byla cíleně “zapomenuta” a vychází se z ní pouze v oblasti alternativní medicíny, ačkoliv jí i řada běžných lékařů začíná “znovu objevovat”.

Převedeno do laické řeči byl spor mezi Paseurem a Béchampem mezi v době korona pandemie o následujícím: je správné zavírat lidi a celé země do karantény a chránit je před virem a čekat na spásnou vakcínu – Pasteur? Nebo zvyšovat imunitu správnou stravou, životním stylem a zdravým chováním a jednáním v oblasti mentálně emoční sféry – Béchamp?!

Odpověď je v podstatě velmi jednoduchá. Představte si plný autobus lidí a jeden z nich bude mít chřipku a kýchat po okolí. Vystaveni viru budou všichni lidé, ale onemocní pouze někteří. Přitom všichni byli zasaženi tím stejným virem. Jak je možné, že u řady lidí chřipka nepropukne?

Možná by nám to mohli zastánci Pasteurova přístupu vysvětlit.

Pro zajímavost Béchamp se úctyhodného dožil věku 91 let. Pasteur zemřel ve věku 73 let a údajně před smrtí zaslal Béchampovi omluvu a přiznal, že pravdu měl on se svojí teorií “vnitřního prostředí”.

-badatel-
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCoca Cola hlásí pokles prodejů o 28% a velké propouštění! Na Prague pride ale peníze našla   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 05:10:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké korporaci Coca Cola poklesl prodej za poslední měsíc o 28%! Je to důsledek koronavirových opatření, kdy jsou zavřené bary, restaurace a kina, kde se její nápoje obvykle dobře prodávají. Firma na to reaguje masovým propouštěním. Tak to zaměstnanci mají. Pořad se školili o hodnotách, chodili na antirasistické školení, pochodovali na gay prides a když už nejsou potřeba, tak dostanou padáka.

Příkladem budiž letošní Prague pride, kde Coca Cola byla jedním z významných sponzorů. Na pochody LGBT++P peníze firma má, na udržení míst pro své zaměstnance nikoliv! Alespoň zaměstnanci vidí, jaké mají majitelé firmy skutečné priority.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPavel Novotný odsunul českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka bokem a převzal řízení zahraniční politiky, napsal čínskému ministru zahraničí Wangovi sprostý a vulgární dopis...   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 04:46:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pavel Novotný odsunul českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka bokem a převzal řízení zahraniční politiky, napsal čínskému ministru zahraničí Wangovi sprostý a vulgární dopis, který otiskla dokonce i média na Taiwanu! Čínský ministr prý má poslat Petříčkovi na ministerstvo omluvný dopis, a to prý FOFREM! Pavel Novotný v dopisu naznačuje, že jedná v zastoupení českého ministra zahraničí, který prý má na Peking stejný názor jako Novotný, ale musí držet hubu! Na oficiálních stránkách českého ministerstva zahraničí není ani po týdnu žádné tiskové dementi a Peking prověřuje, jestli Pavel Novotný opravdu pracuje v zastoupení českého ministerstva zahraničí!

Neskutečná ostuda české zahraniční diplomacie pokračuje dalším skandálem. Starosta městské části Praha – Řeporyje Pavel Novotný (ODS) poslal skrze čínské velvyslanectví v Praze ostrou demarši čínskému ministru zahraničí Wang Yi, aby se okamžitě omluvil České republice za vyhrožování, že za návštěvu Miloše Vystrčila na Taiwanu zaplatí vysokou cenu. Čínský ministr zahraničí se prý má “FOFREM” omluvil a dodat omluvný dopis na stůl českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka.

Ten prý má naprosto shodný a stejný názor na chování Číny, ale musí prý držet hubu, kvůli dohodám s Milošem Zemanem a Andrejem Babišem. Dopis svým stylem připomíná diskusní chat na českých zpravodajských webech, vulgární a anglické sprosté výrazy lemují celý dopis způsobem, až si jeden myslí, že jde o vtip, ale ve skutečnosti je to myšleno naprosto vážně. Pavel Novotný v dopisu, který již otiskl v anglickém a rovněž čínském překladu i taiwanský list Taiwan News, otevřeně naznačuje, že píše jménem českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, na jehož stole má čínská omluva přistát do 24 hodin.

Dopis, který je datovaný 31. 8. 2020 na hlavičkovém papíře řeporyjské radnice, lze chápat jako dopis psaný v zastoupení českého ministra zahraničí, na nějž je v dopise odkazováno. Na oficiálních webech a sociálních platformách ministra zahraničí není k dnešnímu dni, tedy k 7. září 2020, naprosto žádný distanc, žádné oficiální dementi, žádné vyjádření ministra zahraničí, že se distancuje od soukromé aktivity Pavla Novotného, že s tím nemá nic společného, prostě do dnešního dne není nikdo žádná reakce českého ministerstva zahraničí. Pavel Novotný může samozřejmě přehánět, ale vzhledem k tomu, že české ministerstvo zahraničí se ani týden po incidentu od Novotného dopisu nedistancovalo, je opravdu možné, že Pavel Novotný jednal v zastoupení Tomáše Petříčka, který nemohl proti Číně vystoupit, a tak se toho ujal právě řeporyjský starosta. Musíme si totiž všimnout jedné zásadní věci.

Starosta z Řeporyjí napsal čínskému ministrovi dopis jménem Tomáše Petříčka?

Pavel Novotný nechce, aby se Peking omluvil na adresu řeporyjské radnice, nebo v obecné a ne doslova adresné rovině, ale přímo v dopise uvádí, že omluva musí do 24 hodin přijít na stůl českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, a to fofrem. A přímo v dopise je uvedeno, že ten má na to stejný názor, ale musí držet hubu a krok s Pražským hradem a s Andrejem Babišem. A toto už není legrace. Dopis, který otiskla i média na Taiwanu, se totiž přímo odkazuje na českého ministra zahraničí, a ten za celý týden nebyl schopen na webové stránky českého ministerstva zahraničí zavěsit tiskové prohlášení a dementi k výrokům Pavla Novotného v dopise. Tomáš Petříček si přitom ve stejný den, tedy 31. 8. 2020, předvolal na kobereček čínského velvyslance v Praze, a to právě kvůli Wangovým výrokům a hrozbám. Celé to potom dává dojem, že Tomáš Petříček a Pavel Novotný na tomto dopise spolupracovali.

Kopie dopisu Pavla Novotného čínskému ministru zahraničí
Znovu se ukazuje, jaká tragédie postihne národ, pokud je do funkce ministra zahraničí dosazen naprostý diplomatický amatér a slabá persona, protože nejenom, že naprosto nereaguje na situaci, kdy se někdo zaštiťuje jeho jménem v soukromé politické akci proti Číně, ale nikdo z české diplomacie tuto situaci neřeší ani za Petříčka. Jinými slovy, můžeme říkat, že český ministr zahraničí je diletant, ale nemůžeme to asi říkat o celém českém diplomatické sboru.

Jenže, jak sami vidíte, ani ten vůbec nijak proti Pavlovi Novotnému nevystupuje, nejsou vysílána žádná dementi, celý Černínský palác zarytě mlčí, až to jednomu připadá, že to není náhlá a soukromá hurá akce Pavla Novotného, ale že ten dopis napsal svým jménem na objednávku právě českého ministerstva zahraničí, které otevřeně nechce Čínu kritizovat, ale vnitřně chtějí Čínu odsoudit stejně, jako to napsal Pavel Novotný.

Ani po týdnu se Tomáš Petříček od informací v Novotného dopisu nedistancoval! A Peking už tuší, proč!

Pokud by se kdokoliv zaštiťoval jménem ministra a třeba my bychom v redakci Aeronetu sepsali dopis např. šéfovi NATO Jensi Stoltenbergovi, a napsali bychom do dopisu, že stejný názor má i ministr obrany ČR, a že chceme od NATO a fofrem např. omluvu Srbsku za bombardování Jugoslávie v roce 1999, tak si můžete vsadit, že do několika minut by na webu českého ministerstva obrany viselo dementi, kde by se ministr od našeho dopisu distancoval, že s tím nemá nic společného. Jenže, v případě Pavla Novotného si všimněte, že od Tomáše Petříčka žádné dementi nepřišlo ani po týdnu.

A všimli si toho i v Číně. Peking dopis opravdu obdržel, zatím na něj oficiálně nijak nereagoval, ale čínské velvyslanectví podle našeho zdroje čeká na tiskové dementi Černínského paláce a kontrolují několikrát denně web českého ministerstva zahraničí. A jelikož uběhlo již 7 dní, je velmi pravděpodobné, že žádné dementi nebude a Peking pochopí, že Pavel Novotný ten dopis napsal na objednávku a v zastoupení Tomáše Petříčka.

Česká diplomacie v očích Pekingu se stane směšnou groteskou, pokud nepřijde dementi přímo od Petříčka

Čína za to samozřejmě nevyhlásí ČR válku, ale pouze se tím potvrdí, že česká diplomacie je méně než mokrý hadr na otírání bot, protože Číňané pochopí, že skutečnou diplomatickou reakci neumí obstarat Černínský palác, ale musí to zařídit řeporyjský starosta. Čína tak ztratí i poslední zbytky respektu k ČR, což samozřejmě odnesou české ekonomické zájmy, české firmy a investice v Číně. Peking si uvědomí, že českou zahraniční politiku a diplomacii neřídí Praha, ale americké ministerstvo zahraničí, Mike Pompeo, jeho notičky a nějací starostové v Praze.

Česká republika, která měla donedávna dveře do Číny otevřené, postupně o čínské trhy a příležitosti v Číně přijde. Místo nich ale žádná náhrada nebude, abychom se mohli utěšovat, že když to nepůjde v Číně, budou Češi podnikat v Americe. Jenže, Amerika nenabízí laciná pracovní místa, vysokou efektivitu a produkci práce, nenabízí ani trh s miliardou obyvatel, kteří na rozdíl od Američanů nečelí krizi a osobním bankrotům.

Čína se postupně stává novou světovou mocností č. 1 a česká diplomacie to znovu nechápe, že globální procesy řízení právě likvidují americký světový systém Pax Americana, který nepřežije konec roku 2020, protože spolu s počátkem občanské války v USA, která je na spadnutí, dojde i k redefinování bezpečnostních garancí ve světě, kde hlavním lídrem světové bezpečnosti se stane Čína. Peking má nejen jaderné zbraně, ale i vlastní kosmický program, dávno už to není asijská montovna nevalné kvality, čínská města jsou jako z budoucnosti a takový New York působí v porovnání s moderními čínskými městy jako obstarožní památková rezervace a muzeum starožitností.

Čína nepotřebuje Českou republiku, ale nedovolí politikům z ČR ohrožovat politiku jednotné Číny. Pokud budou tyto procesy pokračovat, budou důsledky pro ČR opravdu děsivé. Čína v roce 2020 už má velmi silnou pozici na globálních trzích a myslet si, že ČR si pomůže, když naskočí na loď potápějícího se Titanicu s názvem Pax Americana, je projev šílenství, ale rovněž diletantismu a sebevražedných sklonů české diplomacie, která zachraňuje Izrael, bojuje za Jeruzalém, ale přitom likviduje celý český národ.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezident promluvil   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 04:28:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident po delším mlčení o tomto víkendu promluvil a to hned k několika problémům. Jednak se pustil, celkem oprávněně, do předsedy Senátu, kvůli jeho cestě na Tchaj-wan. Prezidentova charakteristika cesty jako „klukovské provokace“ vcelku sedí. Cesta měla kromě jiného, že konvenovala také americkým zájmům a vnitropolitickým záměrům ODS před volbami, ještě jeden rozměr. Měla donutit Čínu k nepřiměřené reakci a s tou pak hrát a strašit vyděšeně české publikum před volbami. Tato čínská reakce se zatím konala jen v ústní rovině.

A pokud by to tak zůstalo, nebyla by to žádná tragédie. Pokud ale dojde k tomu, co naznačili majitelé vývozce klavírů firmy Petrof, že již přišli o zakázky v řádech milionů v několika čínských městech, bylo by to špatné. Petrof objevil před časem v Číně obří trh, kde se prosadí snadněji se svými vysoce kvalitními a přitom ve srovnání s největšími konkurenty levnějšími výrobky. A bude těžko hledat náhradní zakázky např. v USA anebo v západní Evropě. Prostě Petrof, jedna z tradičních českých firem, „rodinné stříbro“ Česka, může mít vážné odbytové problémy. A může potom jít poděkovat Vystrčilovi a spol..

V Praze se ztráta čínských zakázek pro pražská hudební tělesa zatím mediálně zcela zahladila. Ale některá hudební tělesa, která přišla o zakázky v Číně, a to díky protičínské rétorice primátora Hřiba a spol., dostala prý už finanční injekce z městského rozpočtu za ztracené zakázky a příjmy. Takže prima. Primátorovo dobrodružství a jeho pirátskou, kutilskou exkurzi do zahraniční politiky zaplatí nejspíš pražští daňoví poplatníci. A když se o tom nebude mluvit, tak o tom nikdo nebude vědět, že?

Prezident Zeman logicky zareagoval s tím, že předsedu Senátu už nebude zvát na koordinační schůzky nejvyšších ústavních činitelů státu k zahraniční politice. No, upřímně, Vystrčil tam neměl co dělat ani předtím. Za zahraniční politiku státu odpovídá vláda a do jisté míry také prezident a ostatní by to měli respektovat. Pokud Vystrčil mluví o tom, že prezident prý lhal a že prý se na schůzce nejvyšších ústavních činitelů nehlasovalo o doporučení k jeho cestě na Tchaj-wan, je to nevkusné. Neumím si představit, když tři ústavní činitelé, kteří jsou fakticky zodpovědní za zahraniční politiku státu, doporučí čtvrtému, jehož odpovědnost za zahraniční politiku státu je podle Ústavy nulová, že by bylo ještě potřeba zvedat ruce k hlasování. Celá věc je přeci jasná. Ale Vystrčilovi jasná vůbec není. Anebo se tak spíš tváří.

Prostě v nejbližších dnech bude docházet k (dez-)interpretaci výsledků cesty Vystrčila a spol. na Tchaj-wan. A je dobře, že zejména prezident a premiér vyslovují v této souvislosti jasné názory.

Musím říci, že jsem uvítal také prezidentův názor, že nebude souhlasit s razantním snížením daňové sazby daně z příjmu fyzických osob až na 15%. I mně, když jsem se dozvěděl, že to premiér myslí vážně a podle dohody v koalici k tomu má dojít, ztuhla na chvíli krev v žilách. Přijít bez mrknutí oka o 70 – 80 mld. rozpočtových příjmů jedním aktem je i podle mě velká chyba. Nějaké snížení ano, ale mělo by být doprovázené a eliminované nějakým nárůstem příjmů státu v jiné oblasti. Např. progresivním zdaněním u fyzických osob, uplatněním bankovní daně, uplatněním druhé či dokonce i třetí daňové sazby u daně z příjmů právnických osob, snahou dojednat s Evropskou unií z pozice vlády možnost stanovení zvláštní daně u dividend společností tak, aby z těch zhruba 300 mld. Kč, které odplývají ze státu v běžném roce formou dividend na účty mateřských firem v zahraničí, zůstalo alespoň 50 či 60 anebo 80 mld. Kč k dispozici českému státnímu rozpočtu. A pak se můžou daně vesele snižovat. Evropskou unii je potřeba při projednávání tohoto zvláštního daňového režimu upozornit také na to, že nejde jen o 300 mld. Kč, které mizí bez náhrady v zahraničí, ale o dalších cca 150 mld. Kč, které jsou často za pomoci účetních a jiných triků a prostřednictvím centrálami zahraničních koncernů stanovených vnitropodnikových cen, stahovány rovněž do zahraničí. A to už jsou setsakra vysoké částky.

Představy např. ministryně Schillerové, že výpadky v daňových příjmech z titulu snížení sazeb, vynahradí zvýšená koupěschopnost obyvatelstva a tedy rychlý růst spotřeby obyvatelstva, který se pozitivně promítne přírůstkem HDP i příjmů státu, je jenom zbožným přáním. Co když lidé naopak začnou šetřit? To je přece také možný scénář. Prostě Zemanův krok v této oblasti považuji za velmi rozumný. A jsem rád, že jej také de facto podpořil předseda ČSSD Hamáček. Je potřeba v koalici jednat o daňových sazbách či sazbě znovu.

Jiří Paroubek
Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘidič Josef Prokeš hrdinou   
Pridal tk Úterý 08 září 2020 - 04:25:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čím si ten skromný muž zasloužil pochvalu České televize? Odmítl jezdit s autobusem s předvolebním polepem SPD, a to s heslem „Zdravé školství bez inkluze.“ Má totiž dvě dcery, které trpí, jak sdělil, „atypickým autismem“. Manipulativní pořad TV „168 hodin“ jasně naznačoval, že heslo je „proti dětem“. Je to jako vždy svinský posun významu. Podobně jako když je nesouhlas s nějakou akcí Izraele interpretován jako antisemitismus s náznakem, že jde fakticky o schvalování holokaustu. Rozumným a odpovědným lidem totiž vadí ta, a jenom ta „inkluze“, která do škol přivedla děti, které nemají předpoklady zvládnout výuku a standardní školní režim, tedy děti mentálně retardované nebo s nezvladatelnými poruchami chování. Tyto děti nemohou za to, že brzdí a narušují výuku a zhoršují její výsledky. Za to mohou fanatici prosazující víru, že mezi lidmi nejsou rozdíly.

Řidič Josef Prokeš ovšem tvrdil, že jeho jedenáctiletá dcera ve škole výborně prospívá. V tom případě proces výuky asi nebrzdí, a její zařazení do standardní školy je v pořádku. Nejde o „inkluzi“ ve smyslu, jak ji většina lidí chápe, a jak ji zavedla paní ministryně Valachová (ČSSD). Jako důvod tehdy uvedla, že Evropská unie ji po nás chce a „už jsme ji měli dávno mít“.

Autismus bývala před 40 lety poměrně vzácná diagnóza. Dnes je autistů, jako když nasype. Změnila se totiž diagnostická kritéria, a hlavně „autismus“ zní rodičům přijatelněji než jiné diagnózy. Autista z oněch dávných dob by v běžné škole neuspěl. Dnes máme jiné autisty a také jiné školy. V pořadu promluvila rovněž matka dcery s Downovým syndromem, podle níž se dcera díky návštěvě standardní školy dovede v různých životních situacích lépe rozhodovat. Tento syndrom však bývá většinou spojen s lehkou nebo střední mentální retardací, méně často jen s intelektem v pásmu podprůměru nebo naopak s těžkou mentální retardací. Mám pochybnosti, jestli hlavním smyslem základní školy je pomáhat v orientaci v životních situacích. Učitelé středních škol si na klesající úroveň absolventů základních škol zhusta stěžují. Třetí prezentovaná matka hovořila o synovi s poruchou sluchu se středoušním implantátem. Pokud výuku zvládá a nebrzdí, proč ne? Hlavně, že to vyznělo proti SPD.

Řidič Josef Prokeš chtěl být původně knězem, nějak mu to nevyšlo a má děti. Soudí, že SPD „nerespektuje jinakost“. To je oblíbená fráze, jen trochu jemnější varianta obvinění z rasismu a xenofobie. Je to však tak trochu naopak. Jsou to oni, kdo nerespektují jinakost. Všichni lidé mají stejná práva, ale nejsou stejní, proto nemůže každý dělat cokoli. Nemohu být například houslovým virtuózem, neboť mám absolutní hudební hluch. Děti s nízkou inteligencí nebo těžkými poruchami chování zase nemohou absolvovat základní školu, pokud je normální, tedy taková, že je schopna je připravit pro střední školu umožňující náročnější kvalifikaci nebo jiné smysluplné pracovní uplatnění.

Shodou okolností kandidáta do Senátu Mgr.Bc. Tomáše Andrleho, MBA, LL.M. znám. Je ředitelem internátní střední školy Gemini v Brně, která je určena pro žáky se zdravotním postižením. Na svoji práci je hrdý a opakovaně mě zval k návštěvě školy, kterou pokládá za velmi moderní a mimořádně dobře k jejímu účelu vybavenou. Ještě jsem tam nebyl.

Pořad „168 hodin“ se dále věnoval úžasné cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Taiwan. Samozřejmě mluvili jen ti, kteří ji schvalují. Výjimkou byl prezident Zeman, aby bylo jasné, že je výjimkou. Také se diváci dozvěděli o novém filmu o vraždění vyháněných Němců po druhé světové válce. Mluvili potomci zavražděných vyhnanců. I moji předkové z matčiny strany byli vyhnanci ze Sudet, byli však na začátku války vyhnáni Němci. Byli kolektivně vinni, že se hlásili k české národnosti. Pak režisér Bohdan Sláma ale řekl: „Nešlo nám o historickou pravdu… Chtěl jsem ukázat chování lidí v mezních situacích.“ Těch bylo dost i během války, ale to se nepřipomíná, narušilo by to pečlivě vytvářený obraz o české kolektivní vině, potřebný k usmíření s našim postavením ve vztahu k Německu. Budeme prosit za prominutí. Můžeme i za kolonialismus v Africe.

Na to, že Česká televize šíří nenávist a to jednostranně, jsme si už zvykli. Je to ale chyba. Jednostrannost a manipulativnost média, které všichni platíme ať chceme nebo ne, normální není.

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2121 sec,0.0562 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,655kB