Čtvrtek 10 září 2020
Vědci našli lék, který chrání před onemocněním COVID-19   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 14:10:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci našli nanočástice, které nejúčinněji blokují průnik koronavirové infekce SARS-CoV-2 do buněk.

Vědci z Karolinské univerzity ve Švédsku zavedli do jihoamerické alpaky bílkovinu, která umožňuje vstupu COVID-19 do buněk těla. V tomto případě ukázaly vzorky krve zvířete po 60 dnech silnou imunitní odpověď.

Brzy bylo možné najít typ nanočástic Ty1, které se připojují k těm částem jeho spike proteinu, které se vážou na receptor ACE2. V tomto ohledu se ukázalo se zvýšenou účinností zabránit pronikání viru do buněk těla.

Podle odborníků jsou identifikované nanobody menší velikosti než běžné protilátky a mohou být také adaptovány lidmi.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStoltenberg: nechceme studentou válku, tak si přihřejeme!   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 11:57:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf NATO Stoltenberg po mimořádném jednání s velvyslanci členských zemí Aliance uvedl, že otrava Navalného novičokem je neakceptovatelným porušením mezinárodního práva a musí být nezávisle vyšetřena. Kromě toho také poznamenal, že situace vyžaduje reakci NATO a proto je nutné větší posílení kolektivní obrany od konce studené války (to vše kvůli jednomu zcela bezvýznamnému člověku).

Po letech snižování nákladů na obranu nyní země aliance výdaje zvyšují a naše (tj. vojenské) vybavení je modernizováno.

Reagujeme defenzivně a přiměřeně, říká Stltenberg (asi stejně přiměřeně, jako kuchař ve filmu Byl jednou jeden král) a falešně dodává , že „Nechceme novou studenou válku“. Proto je třeba tento názor, resp. postoj šéfa NATO lze chápat jen jako další záminku k posílení samotného vlivu NATO v Evropě, pokud možno co nejblíže k hranicím Ruska.

Postavení šéfa NATO je natolik politicky a vojensk yvýznamné, že není možné, aby pan Stoltenberg nevěděl o telefonickém rozhovoru frau Merkel a polským premiérem Mateuszem Morawieckim, kde (v pořízeném odposlechu) bylo A. Merkelovou řečeno, že otrava Navalného novičokem je prý hoax, který je namířený jako zpravodajská hra proti Rusku. Jen dementní člověk by věřil tomu, že o tomto rozhovoru a slovech Angely Merkelové pan Stoltenberg nevěděl.

Přesto se šéf NATO ostentativně vyjadřuje, jakoby otrava novičokem byla nejen potvrzena, ale bylo také jednoznančně prokázáno, že na otravě Navalného se podílí Rusko. Jak vidno, zpravodajské hry nebezpečně pokračují a to až do té míry, že pan Stolteberg konstatuje potřebu zvyšovat výdaje a náklady na modernizaci NATO, protože Rusko je prý ke svým sousedům agresivní a snaží se na jistých místech (Evropy) obnovit vlastní vliv. Nabízí se otázka, proč šéf NATO ze sebe dělá pitomce když tvrdí, že Rusko se snaží obnovit svůj vlastní vliv v Evropě, když američany vedená formace NATO okupuje celou Evropu s cílem nejen posílit, ale jednoznančně trvalý prosadit vliv USA v evropských zemích.

Totéž platí (o pitomci) v případě tvrzení pana Stoltenberga, že Navalnyj byl otráven novičokem. Člověk v postavení, jaké zaujímá pan Stoltenberg a který má kolem sebe kromě armády vojáků NATO také bezpočet poradců, agentů, zpravodajců a bůhví koho ještě, aby vypouštěl tyto pomlouvačné bubliny, aniž by k tomu dodal jediný relevantní důkaz. Každý rozumný člověk však do Stoltenberga vidí jako do hubené kozy a je mu jasné, že i pro NATO je prospěšné udělat z šéfa blbečka který (jakože) neví, kolik či jaká bije. Dělat blbečka totiž znamená jedno: mít důvod nadále provokovat, vyvolávat další napětí, další obvińování Ruska, protože jen tak lze donutit členské státy aliance k vyšším výdajům na vyzbrojování NATO před nebezpečím, které prý hrozí z Ruska.

„Viděli jsme to v Gruzii, Moldavsku či na Ukrajině. Situace vyžaduje reakci NATO, a proto zavádíme největší posílení (rozuměj přihřívání) kolektivní obrany od konce studené války.

Takže logicky vzato, kdyby nebylo NATO, měli bychom za to, že co se třpytí je zlato. Jinými slovy, bez existence NATO by to bylo všestraně ideální soužití států Evropy bez potřeby výdajů na vyzbrojování aliance, která se vyzbrojuje ani ne tak pro reálnou potřebu války, jako k nepředstavitelným ziskům amerických (resp. jiných) zbrojařských firem, které těmito „opatřeními“ zvyšujií své zisky. Války vždy byly prostředkem k ziskům zbrojařských firem, bank, politiků a lidí, kteří jsou do této mašinerie zapojeni.

Mezi ně patří i lidé, kteří mají na svědomí pokus o otravu Skripala s dcerou a v neposlední řadě i alkoholika Navalného. Nicméně platí, z pohledu západní politiky, že otravu novičokem (bez nejmenšího důkazu) mají na svědomí Rusové neboť, jak zmiňují např. ve zpravdojaství TV Prima, byl vyráběn v Sovětském svazu. Že se vyráběl v jiných státech, včetně USA, není zřejmě potřeba zmiňovat. Jde přece o očerňování Ruska a ne jej z těchto lapálií vyviňovat, protože novičok musí být jednoznačně jedem, pocházející z Ruska a ne jinak. Tak to vidí a také podle toho reaguje pan Stoltenberg, aby měl další důvod realizovat posilování NATO a jeho „obranného“ vlivu proti drzému, agresivnímu a nebezpečnému Rusku. Máme se snad začít bát z Ruska spolu s šéfem NATO Stoltenbergem?

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Jaderná odstrašující střela“: jaké jsou výhody ruského strategického komplexu „Yars“   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 11:07:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irkutská jednotka strategických raketových sil byla kompletně znovu vybavena komplexy Yars s mezikontinentální balistickou raketou RS-24. Informovala o tom tisková služba ruského ministerstva obrany. Systém je vylepšenou verzí komplexu Topol-M. Armáda očekává, že dodávka Yarů vojákům by měla posílit bojové schopnosti úderné skupiny strategických raketových sil k překonání systémů protiraketové obrany. Odborníci připisují mobilitu, spolehlivost a přesnost výhodám těchto strategických komplexů.

29. gardová divize strategických raketových sil (Irkutská oblast) byla kompletně znovu vybavena mobilními komplexy „Yars“ mezikontinentální balistickou raketou RS-24 (ICBM). Informovala o tom tisková služba Ministerstva obrany RF. Jak vyplývá z informací vojenského oddělení, sloučenina dříve provozovala systém Topol se strategickou municí RS-12M.

"Delegace rady veřejnosti pod ministerstvem obrany Ruské federace uskutečnila pracovní cestu do nejvýchodnější jednotky strategických raketových sil - do irkutské raketové divize." Tato jednotka byla kompletně znovu vybavena mobilním raketovým systémem Yars, uvádí web ruského ministerstva obrany.

Tento systém je vylepšenou verzí komplexu Topol-M , který přijala Ruská federace v roce 1997. Vytvoření obou produktů provedli odborníci z Moskevského institutu tepelného inženýrství (MIT) za účasti renomovaného ruského vědce, akademika Ruské akademie věd Jurije Solomonova. Od roku 1997 zastává pozici generálního designéra MIT.

Vylepšete bojové schopnosti

Jak na konci roku 2019 řekl velitel strategických raketových sil Sergej Karakaev v rozhovoru pro televizní kanál Zvezda, název komplexu Yars znamená „jaderná odstrašující raketa“. Ruské jednotky provozují nové ICBM v důlní a mobilní verzi.

"Různé typy ICBM mají své vlastní výhody." Například doly jsou určitě lépe chráněny před zasažením řízenými střelami nebo jinými leteckými útoky. Raketa je umístěna ve značné hloubce a je chráněna železobetonovými krytkami, “uvedl v rozhovoru s RT Alexej Podberezkin, ředitel Centra vojensko-politického výzkumu MGIMO.

Ministerstvo obrany RF věří, že zásoby Yars by měly posílit „bojové schopnosti úderné skupiny strategických raketových sil k překonání protiraketových obranných systémů“.

RS-24 je navržen tak, aby zasáhl strategické cíle na vzdálenost až 11 tisíc km. Raketa je vybavena několika hlavicemi s individuálně naváděnými manévrovacími bloky. Let ICBM zajišťuje několik stupňů motorů na tuhá paliva.

Ministerstvo obrany Ruské federace nezveřejňuje přesnější informace o vlastnostech rakety. Ale v řadě zdrojů lze najít data, že síla hlavice RS-24 je asi 150 kilotun. Délka ICBM se odhaduje na 21,9 m, hmotnost je 46,5 tuny, kruhová pravděpodobná odchylka od cíle (chyba při zásahu) je 150 m.

Odborníci poznamenávají, že tuhá pohonná hmota RS-24 je znatelně lehčí než kapalina ICBM, která se nachází ve stacionárních odpalovacích zařízeních, kvůli potřebě její přepravy. Nápad MIT se od svých protějšků liší v menším užitečném zatížení, ale destruktivní síla rakety je dost dostatečná k provedení bojové mise.

"Výkon dílů RS-24 se může lišit a pohybuje se od 50 do 500 kiloton." To je dost na to, aby nepříteli způsobil nenapravitelné škody. „Yars“ je zároveň velmi mobilní a pro průzkumné prostředky nepřítele je obtížné sledovat jeho pohyb, zejména v zalesněných oblastech, “poznamenal Podberezkin.

Montáž RS-24 se provádí ve strojírenském závodě Votkinsk (Udmurtia), výroba automatických systémů řízení proti hluku se provádí v NPO Impulse (Petrohrad), výroba zařízení pro hydraulické systémy odpalovacích zařízení se provádí v elektromechanickém závodě Podolsk.

Volgogradská centrální designová kancelář „Titan“ vyrábí technickou podporu a kamuflážní vozidla 15M69. Tato technika připravuje polohovou oblast pro umístění odpalovacích zařízení strategického komplexu na trasách bojové služby.

Jediným importovaným prvkem do modelu Yars je podvozek s uspořádáním kol 16 × 16, který vyrábí Minsk Wheel Tractor Plant (MZKT). Avšak jako alternativu k běloruským produktům vyvíjejí ruští inženýři technologicky vyspělejší produkt platformy-O .

Splňuje nejpokročilejší požadavky

V loňském rozhovoru s novinářem Andrejem Uglanovem popsal Jurij Solomonov svůj výtvor jako „nejmodernější ruskou zbraň“. Podle generálního designéra MIT Yars splňuje „nejpřísnější a nejpokročilejší požadavky na zbraně této třídy“.

V rozhovoru pro Zvezdu v prosinci 2019 Solomonov uvedl, že díky uvedení Yarsu do provozu se ruské armádě podařilo prosadit strategické pozemní zbraně.

"Ve Spojených státech proběhla poslední modernizace před 10-15 lety." Jejich seskupení je velmi staré, od roku 1960 ... Najednou měli pokusy o vytvoření mobilního pozemního raketového systému, v 80. letech byla mobilní raketa Midgetman s malou hmotností ... Ale tato činnost je spojena s obrovskými finančními náklady. A nesouhlasí s tím, “řekl Solomonov.

Podle vědce je hlavní výhodou Yars krátká aktivní letová fáze, která zajišťuje vysokou schopnost přežít ICBM. Hlavní konstruktér MIT také označil výhody komplexu jako nové pohonné systémy a bojové vybavení, které „má podstatně vyšší vlastnosti“.

Yars se navíc vyznačuje zvýšenou autonomií, která umožňuje prodloužit dobu trvání bojového výstupu posádek. Podle oficiálních údajů může být tato lhůta až 40 dnů. Pro takovou „cestu“ je komplex vybaven výkonnou dieselovou elektrárnou, kuchyní a ložnicemi typu kupé.

Za jízdy jsou v kabině neustále řidič, signalista a velitel. K odrazení útoku sabotážní a průzkumné skupiny (DRG) může posádka použít kulomet. Jak však zdůrazňují odborníci, odpalovací zařízení RS-24 je obecně spolehlivě pokryto „družinou“ sestávající z moderního vojenského vybavení.

Vzdálený odminovací stroj „Foliage“ je tedy odpovědný za zajištění důlní bezpečnosti bojových hlídkových cest . Jeho jedinečné zařízení je schopné neutralizovat výbušná zařízení s kovovými prvky, inženýrskou munici a improvizované bomby s elektronickými součástmi na vzdálenost až 70 m.

Funkce detekce a eliminace DRG je prováděna protisabotážním vozidlem Typhoon-M , navrženým na podvozku BTR-82. Tento komplex je vybaven průzkumným a sledovacím UAV Eleron-3SV, dálkově ovládanou věží 6S21, radarem, termokamerou, satelitní navigační sadou a prostředky pro potlačení rádiem řízených výbušných zařízení.

„Prvek jaderné triády“

Odborníci se domnívají, že v procesu vytváření Yars byli designéři MIT schopni výrazně zlepšit vlastnosti svého předchůdce Topol-M. Zejména moskevští specialisté zvýšili spolehlivost komplexu, úroveň zabezpečení a přesnost střely. Analytici také ocenili podvozek dodávaný společností MZKT.

Ruské ministerstvo obrany připravuje nasazení nového vesmírného sledu varovného systému raketových útoků do roku 2024, uvádí ...

Yars je organickým pokračováním naší legendární mezikontinentální balistické střely Topol. Rozdíl je v tom, že téměř všechny jeho hlavní prvky byly významně vylepšeny, “uvedl Podberezkin.

Podobného hlediska se drží i šéfredaktor časopisu Národní obrany Igor Korotchenko. V komentáři RT expert uvedl, že společnost Yars je sjednocena s rodinou Topol, což snížilo náklady na výrobu a provoz nejnovějších komplexů.

Korotchenko věří, že díky svým vysokým vlastnostem si MIT získal status nové generace ruských ICBM. Podle analytika pluky vyzbrojené Yars významně přispívají k zajištění úderného potenciálu strategických raketových sil.

Yars je důležitým prvkem jaderné triády, systému jaderného odstrašování. Klíčovou kvalitou komplexu je schopnost prorazit protiraketovou obranu ... Konstruktéři navíc zvýšili přesnost zasažení cíle. To vše příznivě odlišuje Yars od jeho předchůdců, “shrnul Korotchenko.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDeutsche Bank předpovídá ve světě „éru nepořádku“   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 10:25:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rok 2020 může být rokem nové éry lidských dějin, která definuje pojem „nepořádek“, píše Deutsche Bank v nové studii. Jedním z jejích hlavních motivů bude studená válka mezi USA a Čínou.

Éra globalizace, která trvá od roku 1980, se chýlí ke konci a je nahrazována „stoletím neuspořádanosti“, tvrdí Deutsche Bank ve studii z 8. září.

Zpráva, kterou připravil stratég banky Jim Reid a jeho kolegové, uvedla, že nová éra bude charakterizována vzestupem čínské ekonomiky nad Spojenými státy a doprovodným napětím mezi nimi, pokračováním růstu globálního dluhu, politikou „peněz vrtulníků“ od centrálních bank a vzestupem tisíciletí (kteří vstoupili do EU).

Narušení vztahů bude definovat novou éru, alespoň zpočátku, na deset nebo více let. „Ne každý nepořádek je špatný,“ poznamenává Deutsche Bank.

„Musíme zdůraznit, že nová éra by neměla být brána jako důvod k upuštění od nákupu finančních aktiv, protože nová éra přinese rozsáhlé intervence [měnové politiky] a likviditu,“ pokračují autoři.

Pokud by však předchozí éra globalizace byla spojena s rekordním kumulativním růstem cen aktiv, pak „věk nepořádku“ ohrožuje současné globální odhady, zejména v reálných hodnotách, varuje banka.

Osm klíčových témat

Věk poruchy bude charakterizován nejméně osmi tématy:

♦ zhoršení vztahů mezi USA a Čínou s rostoucí ekonomickou váhou Pekingu;
♦ moment pravdy pro Evropu: pandemie COVID-19 dala nový impuls integračním procesům, ale je pravděpodobné, že Evropa zůstane ve stavu ekonomické stagnace s vyhlídkou na politickou fragmentaci;
♦ další zvyšování dluhu a šíření politiky „peněz vrtulníků“ jako monetárního proudu;
♦ pravděpodobný růst inflace v důsledku fiskální a měnové expanze;
♦ posílení ekonomické nerovnosti v raných fázích post-skew epochy, ale později - obrácení tohoto trendu: státy začnou od bohatých vybírat více daní;
♦ tvrdší konkurence mezi generacemi: tisíciletí a mladší lidé do roku 2030 dohoní počet starších generací, což jim umožní určit výsledky demokratických voleb;
♦ rostoucí celosvětové znepokojení v otázkách klimatu;
♦ nová technologická revoluce.

Další studená válka

Čína by mohla předstihnout USA v nominálním HDP do konce tohoto desetiletí. Jak se propast mezi ekonomikami zmenšuje, vzroste obavy z takzvané Thucydidovy pasti (termín znamenající riziko vojenského konfliktu mezi dvěma soupeřícími mocnostmi, když jedna dobíhá druhou v ekonomické síle).

Deutsche Bank poznamenává, že za posledních 500 let došlo k 16 takovým situacím a ve 12 případech to vedlo k válce.

„Vojenský konflikt je dnes velmi nepravděpodobný, ale spíše je pravděpodobné, že dojde k ekonomické válce,“ píší analytici.

Konfrontace mezi USA a Čínou, která naberou na síle bez ohledu na výsledek nadcházejících prezidentských voleb v Americe, bude připomínat studenou válku mezi SSSR a USA. Projevy hospodářského konfliktu budou další cla, sankce, blokování aktiv, zákazy přenosu technologií. To jistě povede k vytvoření venkovských bloků - jednoho vedeného Čínou, druhého vedeného Spojenými státy.

Země jihovýchodní Asie vstoupí na oběžnou dráhu Číny, ale Japonsko, Jižní Korea a Austrálie pravděpodobně skončí v americkém táboře. Čína, Rusko, Evropská unie a Turecko budou bojovat o vliv na Středním východě a v Africe.

Generační konfrontace

V Evropě narůstá problém velkých dluhů. Uprostřed rostoucího dluhu jsou globální výpůjční sazby na přijatelné úrovni pouze díky intervencím centrálních bank, které narušují volný trh.

"V budoucnu uvidíme více krizí, více chaosu a více tisku peněz centrálními bankami," píše Deutsche Bank.

Přechod k politice „peněz vrtulníků“, který implikuje vstřikování likvidity nikoli do finančního sektoru, ale do širší ekonomiky (například domácností nebo reálného sektoru), pravděpodobně povede ke zrychlení inflace.

V post-podobném světě se ekonomická nerovnost mezi lidmi zpočátku zvýší, ale pak vlády pravděpodobně začnou zvyšovat daně na bohaté občany a korporace. S nerovností úzce souvisí i téma konkurence mezi věkovými generacemi.

Po roce 2030 Deutsche Bank odhaduje, že počet voličů patřících k mileniálům a mladším generacím v zemích G7 přesáhne počet voličů z generací narozených před rokem 1980.

Nové sladění „začne měnit výsledky politických voleb, a tedy i politiky“. Například mladší voliči v roce 2016 většinou hlasovali proti Donaldu Trumpovi a brexitu, ale jejich váha nestačila na to, aby změnila výsledek hlasování, poznamenává Deutsche Bank.

Mladší generace se více obávají změny klimatu. Autoři zprávy se domnívají, že uhlíková daň bude ve světě pravděpodobně zavedena v současném desetiletí. Nyní o tom diskutuje Evropská komise.

Předpokládá se, že evropští dovozci oceli, hliníku a dalších produktů s vysokou uhlíkovou stopou budou nuceni nakupovat uhlíkové jednotky - což je v podstatě ekvivalent dovozních cel.

A konečně, dnešní odhady ocenění technologických společností se pravděpodobně osvědčí, což povede k technologickým průlomům, nebo k opakování bubliny dot-com z roku 2000. V každém případě se však technologický závod vedoucích mocností jeví jako nevyhnutelný.

Zatímco USA zůstávají světovým technologickým lídrem, Čína se blíží výdajům na výzkum a vývoj v paritě kupní síly. USA a Čína budou pravděpodobně pokračovat v implementaci konkurenčních technologických standardů, uvedla Deutsche Bank.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské vzdušné síly objevily a zničily nepřátelský tábor v Idlibu   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 10:10:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sýrie: I přes nízkou účinnost turecké kampaně za eliminaci radikálních teroristických skupin v deeskalační zóně Idlib ruská skupina pokračuje v čištění syrských území od extremistů.

9. září, během provádění leteckého průzkumu v oblasti Ashkhani-Takhtani, byl objeven další výcvikový tábor pro militanty ze skupiny více než 150 ozbrojenců skupiny Hayat Tahrir Al-Sham (dříve Dzhebhat al-Nusra). V časovém období od 15:28 do 15:53 ​​zahájily letouny ruských vzdušných sil letecké útoky na úkryt ozbrojenců a hromadění automobilového vybavení.

V důsledku bombardování byl přístřešek a šest vyzvedávacích vozidel zničeno, bylo odstraněno až 80 ozbrojenců, včetně sedmi polních velitelů.

V současné době probíhají práce v rusko-tureckých centrech pro potírání konfliktů s cílem potvrdit totožnost mrtvých vůdců skupiny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon“Dovážení uprchlíků není humanitární akce, ale boj proti fašismu”, říká kapitánka neziskovkářské lodi vozící uprchlíky do Evropy   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 08:27:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pia Klempová, kapitánka neziskovkářské lodi Louise Michel, uvedla v rozhovoru pro britská media, že dovážení uprchlíků do Evropy není humanitární akce, ale boj proti fašismu. Loď jí zaplatil umělec Banksy a plavidlo je pojmenováno po francouzské feministce. Prvním zářezem nového plavidla byl dovoz 355 “uprchlíků” do Palerma v minulých dne. V této době kapitánka opět nakládá další muslimy v Africe a veze je do Evropy.

Vypadá to, že služebníci globálních elit již přestali hrát hru na “humanitu” o údajném zachraňování “syrských válečných uprchlíků”. Jejich úkolem je dovoz nového obyvatelstva do Evropy, které má nahradit vzpurné bílé obyvatelstvo.

To se týká i naší země. Ačkoliv jsme stále chlácholeni “elitami”, že tu barevní imigranti nejsou, nebo, že sem nechtějí. Pohled na ulice jakéhokoliv české a moravského města říká něco jiného. Všude se rojí asijské večerky, nehtová studia, kebabárny. Na rozích Brna, Prahy, Olomouce postávají černí drogoví dealeři.

Zabránit se tomu dá jenom radikální změnou politických elit. Tak na to u voleb myslete.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDěti v amerických školkách a školách začnou dostávat lekce o “bílé nadřenosti a privilegiích”   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 08:22:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Gladwyne Elementary School v americké Pennsylvánii začnou děti od příštího roku povinně dostávat lekce z bílé nadřazenosti a privilegia. Bude jim vysvětleno, že pokud si někdo myslí, že policie je užitečná, nebo odmítá sledovat oficiální zpravodajství, tak je rasista. Stejně tak prý je správné, aby děti nenáviděly své rodiče, pokud jsou to běloši

Je pozoruhodné, že se jedná o jednou z nejbohatších městských čtvrtí v celé zemi, ale ani jí se již nevyhýbá současné neomarxistické šílenství.

Rodičům se to přirozené nelíbí. Matka 2 dětí Elana Yaron Fishbein napsala dopis školní komisi, ale ta změnu nechystá. Proč se tito rodiče nerozčilovali, když byla podobná indoktrinace vnucována pouze pro děti z chudých rodin?! Pro gojima je podobná vymývačka mozku asi v pořádku. Začíná neomarxistická revoluce “požírat své rodiče”?

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAstraZeneca zastavila testování své vakcíny AZD1222 na Covid-19 v poslední 3. fázi klinických testů kvůli vážným vedlejším účinkům u dobrovolníků ve zkušební skupině ve Velké Británii!   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 08:11:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
AstraZeneca zastavila testování své vakcíny AZD1222 na Covid-19 v poslední 3. fázi klinických testů kvůli vážným vedlejším účinkům u dobrovolníků ve zkušební skupině ve Velké Británii! Podle uniklých informací farmaceutická společnost prověřuje propuknutí mozkových mrtvic u několika lidí ve sledované skupině 35 – 45 let věku! Vakcínu si objednala Evropská unie v počtu 300 milionů dávek pro 27 zemí EU, ale po zastavení 3. klinické fáze je distribuce v nedohlednu! Proč se AstraZeneca bojí vedlejších účinků, když před 2 týdny podepsala s EU smlouvu o zbavení zodpovědnosti za vakcínu?

Britská farmaceutická společnost AstraZeneca dnes šokovala v podstatě všechny vlády členských zemí EU způsobem, který nikdo nečekal. Farmaceutický gigant totiž oznámil, že zastavuje klinické testy vakcíny AZD1222 proti nemoci Covid-19 v poslední 3. fázi klinických studií. Tato fáze měla skončit v říjnu a vakcíny se měly na trhu objevit ještě před Vanoci. Před 2 týdny podepsala AstraZeneca s vedením Evropské komise mamutí kontrakt na dodávku 300 milionů dávek této vakcíny pro obyvatelstvo 27 zemí Evropské unie.

Ve smlouvě podepsané 27. srpna 2020 si farmaceutická firma vyjednala bezpečnostní klauzuli, že společnost AstraZeneca neponese právní odpovědnost za případné budoucí vedlejší účinky vakcíny, a že veškerou právní odpovědnost za případné žaloby poškozených na sebe vezmou vlády jednotlivých členských států EU. Britský farmaceutický gigant se tak zbavil zodpovědnosti, ale dnes odpálil šokující informaci, že zastavuje klinické testy ve III. fázi. A na internet už unikly některé informace, které na celou záhadu vrhají světlo.

Na veřejnost unikly podrobnější informace, i když jejich zdroj je neověřený, ovšem určité potvrzení přinesla agentura Reuters. Podle těchto informací se AstraZeneca rozhodla zastavit 3. fázi klinických testů poté, co na rozšířeném vzorku finálních aplikantů v Oxfordu, kde klinické zkoušky probíhaly, se objevil jistý problém. V klinické skupině dobrovolníků ve věku 35 až 45 let se mělo objevit několik znepokojivých případů, kdy u dobrovolníků propukla mozková mrtvice způsobená sraženinou v tepně, která přivádí krev do mozku.

Není jasné, u kolika dobrovolníků v této věkové skupině mrtvice propukla, jestli se jednalo o jednoho, dva nebo více pacientů, ovšem zastavení klinických testů v poslední a závěrečné 3. fázi je naprosto neuvěřitelný úkaz, který se stává výjimečně i u léků, kde farmaceutická společnost ponese právní odpovědnost za vedlejší účinky, natož aby se to stalo u testů vakcíny, za kterou společnost zodpovědnost na základě podepsané dohody s EU neponese. Takže, co to má k sakru znamenat?

Před 2 týdny podepsala AstraZeneca s Evropskou komisí mamutí kontrakt na 300 milionů vakcín pro 27 zemí EU, ale teď po 2 týdnech je vakcína v nedohlednu. Vakcína v klinických testech ukázala, že už nefunguje na současné zmutované kmeny koronaviru?

Ty kecy a bláboly v tiskovém prohlášení, že firmě jde o bezpečnost vakcíny na prvním místě, to si mohou nechat na dobrou noc malým dětem jako pohádku, protože žádná farmaceutická firma nezastaví klinické testy pár týdnů před zahájením komerčního nasazení vakcíny ve chvíli, kdy má v kapse papír od Evropské komise na indemnitu před žalobami kvůli vedlejším účinkům. Kdyby AstraZeneca nepodepsala před 2 týdny s Evropskou komisí tuto smlouvu a dohodu o indemnitě, tak bych možná i uvěřil tomu, že AstraZeneca má obavy před žalobami.

A proto bych věřil, že je opatrná a potřebuje prošetřit, jestli ty mozkové mrtvice lidí v produktivním věku jsou opravdu způsobené vakcínou, anebo je to něčím jiným. Jenže, v této situaci zastavení 3. fáze klinických testů nedává smysl. Co je tedy za tím schováno? Nejsme zde náhodou svědky monstrózního podvodu, který je nyní maskovaný příběhem o velké starostlivosti farmaceutické firmy o bezpečnost vakcíny? Proč by měla AstraZeneca řešit pár mozkových mrtvic, když má na dodávku 300 milionů vakcín do 27 zemí EU podepsanou beztrestnost, nežalovatelnost, tedy indemnitu?

Je velice pravděpodobné, že vůbec nejde o mozkové mrtvice několika osob v testovacím klinickém programu, ale o něco mnohem závažnějšího. Vakcína totiž s největší pravděpodobností už nefunguje! Ano, přesně to je jediný a možný vysvětlitelný důvod, proč AstraZeneca zastavuje klinické testy, aby zabránila naplnění podepsané smlouvy s Evropskou unií na dodávku 300 milionů vakcín. AstraZeneca sice má podepsanou indemnitu s Evropskou unií a je zbavena odpovědností za žaloby pacientů, kterým vakcína ublíží nebo způsobí smrt či postižení.

Ovšem není zbavena trestní zodpovědnosti za podvod, tedy dodávku vakcín, které nefungují a nevytváří imunitu, protože koronavirus mutuje, a to tak rychle a takovým tempem, že je velice pravděpodobné, že po půl roce vývoje této vakcíny se ukazuje, že proti zmutovaným virům ve II. vlně koronavirové komedie prostě vakcína AZD1222 už nefunguje, anebo funguje velmi nevýznamně, málo, zanedbatelně a bez zásadního efektu. A to mění situaci. To je sakra pořádný důvod pro zastavení testování vakcíny, protože jenom těžko by se EU vysvětlovalo, že AstraZeneca začala distribuovat do 27 zemí EU v podstatě neúčinné a nefunkční vakcíny. A proti takovému skandálu AstraZeneca indemnitu nemá.

Koronavirus podle všeho mutuje rychleji, než proti jeho kmenům stíhají farmaceutické firmy vyrábět vakcíny

Kdyby vakcína fungovala a opravdu generovala u drtivé většiny dobrovolníků dostatečný objem antigenů a protilátek, tak by k žádnému zastavení klinických testů nedošlo a nikdo by nebral ohledy na nějaké osoby, které postihly mrtvice, protože AstraZeneca má podepsanou indemnitu od EU, a tím je to dané. Tohle ovšem všechno nasvědčuje jediné věci, že vakcína podle všeho již v září 2020 není schopná zajistit v lidských tělech dostatečné objemy protilátek, protože koronavirus se prostě změnil, má jinou charakteristiku a v organismu člověka tak vakcína nespustí proces tvorby protilátek proti těm kmenům koronaviru, který je mezi populací v této II. vlně na podzim.

Jinými slovy, vakcína by vytvářela protilátky na koronavirus z jara tohoto roku, který už zmizel a je pryč, protože zmutoval a transformoval se, přičemž zeslábl, jak předpovídala MUDr. Soňa Peková už na jaře. A nikdo se tomu nemůže divit, protože přesně takto to dopadá u vakcín na chřipku, kdy každý rok se viry chřipky mění a vakcíny z minulého roku už nefungují na zmutované chřipkové kmeny letos. To samé se podle všeho děje s koronavirem, ale v rychlejším cyklu než u chřipky.

Zatímco chřipka mutuje v intervalu zhruba 1 roku, tak naproti tomu se zdá, že koronavirus mutuje v intervalu okolo 6 měsíců, tedy 2x za rok. A to je příliš krátká doba na výrobu spolehlivé vakcíny, protože výzkum, testování a výroba očkovací látky se rychleji než za 10 měsíců zvládnout nedá, a pokud koronavirus mutuje takto rychle, nastává konflikt a čelní srážka s realitou, že proti Covidu-19 s velkou pravděpodobností nepůjde očkovací látka vyvinou nikdy, natož aby fungovala, aby byla spolehlivá, aby vytvářela protilátky na současné a nikoliv minulé kmeny koronaviru, a aby neměla děsivé vedlejší účinky. Takže, k čemu to spěje?

No, přece k tomu, že jedinou funkční, i když v podstatě neotestovanou vakcínu, mají Rusové, kteří ji již nasadili a očkují s ní ruské občany a budou ji vyvážet do 40 zemí světa, které už projevily zájem o ruskou vakcínu Sputnik V. A mohu vás ujistit, že po dnešním oznámení AstraZeneca o zastavení klinických testů své vakcíny se do fronty o ruskou vakcínu postaví celá řada dalších zemí.

Jedinou zemí na světě, která má funkční vakcínu, je… Rusko! Takové chucpe pro západní farmaceutické firmy!

O tom, na jakém principu funguje ruská vakcína, jsme psali v článku zde: http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.29447 Ruská vakcinační škola funguje úplně jinak, používá model tzv. přímé imunizace, kdy do těla očkovaných osob jsou vpichovány aktivní a neoslabené části virů, jejich proteinoví váčky, ovšem s geneticky zkrácenou životností pro množení. Lidé po očkování onemocní, prodělají mírnou nemoc, protože deaktivované viry se nemohou v těle přemnožit do takové míry, aby propukla těžká forma nemoci. Jedná se tedy o tzv. příznakové očkování, tedy takový způsob očkování, kdy člověk prodělá příznaky nemoci, tělo začne s virem zápasit a vytvoří si protilátky.

Západní vakcíny používají metodu nepřímé imunizace, kdy se protilátky v těle vyrábí uměle, a to tak, že vakcína přinutí imunitní systém spustit imunitní reakci a výrobu antigenů proti látkám přítomným na povrchu prasečí či jiné zvířecí buňky či zvířecího viru, vpravené ve vakcíně do těla člověka. Na povrchu nosiče jsou pouzdra virů, proti kterým se má vytvořit imunita a imunitní systém tato pouzdra na buňce okopíruje, detekuje a začne proti nim vyrábět antigeny a protilátky. Nedojde tak k propuknutí nemoci, žádná v těle není, pouze maketa viru přichycená k buňce nebo virovému nosiči ve vakcíně.

Vysmívaná ale ověřená sovětská metoda přímé imunizace bude slavit comeback?

A jak se ukazuje, britská vakcína vyvíjená půl roku zřejmě obsahuje vadné návrhy virových maket, takže v září 2020 již vakcína nevyrábí antigeny a protilátky proti mutacím koronaviru z podzimu 2020, ale z jara tohoto roku. A to je průser jako mraky, to si jistě dovedete představit. Takže, zatímco Rusové očkují starou sovětskou metodou přímé imunizace, britský farmaceutický obr si musel vymyslet historku o péči o bezpečnost vakcíny poté, co asi firma zjistila během 3. fáze klinických testů, že vakcína nevytváří v tělech dobrovolníků dostatečné množství těch protilátek, které jsou potřeba na boj s podzimním kmenem koronaviru, nikoliv s kmeny na jaře.

A to je jediné možné vysvětlení, k čemu vlastně dnes došlo v AstraZeneca. Vakcína v počtu 300 milionů dávek by byla dodána do 27 zemí EU bez požadované funkčnosti, protože v listopadu tohoto roku, kdy se počítalo se zahájením distribuce, bude koronavirus už tak zmutovaný, že by vakcína nefungovala ani na zlomku očkovaných osob. Takže se přijalo opatření, výmluva na prověření vedlejších účinků, s ohledem na zdraví a bezpečnost vakcíny. A to ve chvíli, kdy AstraZeneca nenese za vedlejší účinky vakcíny žádnou zodpovědnost. Vakcína tak musí být rekonstruována, musí zpátky do laboratoře a musí zakomponovat do vakcíny nové řetězce RNA viru, nové makety. Práce na dalších několik měsíců. Zatím to jde zamaskovat péčí firmy o vedlejší účinky, ale dlouho to tutlat nepůjde. Pravda je jenom jedna, jedinou funkční a na trhu nasazenou vakcínu mají Rusové! Panečku, taková facka západním Big Pharma společnostem. A bude ještě veselo.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtrávit Nord Stream-2   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 07:59:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to stejné, jako ve většině trestních případů. Záměr vyjde brzy najevo, takže se brzy přijde na motiv a pachatele. Jako vždy si můžeme klást otázku, kdo na tom získá, což je spolehlivé vodítko pro vyšetřování.

Tento týden německé úřady dramaticky obvinily ruskou vládu z údajné otravy disidenta Alexeje Navalného, ​​který je údajně stále v kómatu v jedné berlínské nemocnici. Několik dnů poté, co byl Navalnyj během minulého víkendu přepraven z Ruska do Berlína, německá vojenská laboratoř prohlásila, že v jeho těle našla stopy po smrtelném nervovém plynu novičok.

Na základě neprokázaných a nepodložených závažných obvinění proti Moskvě se nyní ukazuje, že německá kancléřka Angela Merkelová je opět pod dalším tlakem, aby odstoupila od ruského projektu plynovodu Nord Stream-2.

Hlavní němečtí zákonodárci ve vládní straně Merkelové vyzývají Berlín, aby se vzdal tohoto ambiciózního energetického projektu jako odplaty za „pokus o vraždu“ Navalného. Není tajemstvím, že tito němečtí zákonodárci, jako např. Norbert Röttgen, jsou dlouholetými odpůrci plynovodu Nord Stream-2.

Trumpova administrativa a americký Kongres zintenzivňují politické úsilí o zmaření podmořského plynovodu v hodnotě 11 miliard dolarů, který je z 90% dokončen. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo nedávno prohlásil, že USA „udělají vše“, aby zabránily dokončení projektu.

Nord Stream-2 má zdvojnásobit dodávky ruského plynu do Německa. Je to obrovský strategický projekt. Washington se netají touhou utnout tento projekt, přičemž disponuje návrhy na prodej svého vlastního plynu na evropský kontinent, který je dražší.

Politici v Německu, Polsku a pobaltských státech, kteří jsou nakloněni Washingtonu, agresivním způsobem lobují proti obchodování s energií s Ruskem, a to částečně kvůli rozené rusofobii, a bezpochyby také kvůli teplým místečkům a úplatkům, které dostávají od strýčka Sama.

Případ Navalného se objevil v příhodnou dobu. Minulý týden kancléřka Merkelová trvala na tom, že onemocnění Navalného nebude mít dopad na ekonomickou záležitost plynovodu Nord Stream-2. Vzápětí tento týden německá vojenská rozvědka oznámila, že má „jednoznačný důkaz“ o tom, že Navalnyj byl otráven novičokem, chemickou bojovou látkou z dob Sovětského svazu. Nyní v této vánici obvinění pomyslný obviňující prst ukázal směrem na Kreml.

Nejvýmluvnější na tom je, že největším politickým dopadem je rázný požadavek na Merkelovou, aby se vzdala plynovodu Nord Stream-2.

Pojďme si shrnout jednotlivé události. Když 20. srpna Navalnyj onemocněl během letu ze Sibiře do Moskvy, ruští lékaři, kteří ho léčili, nenašli v jeho těle žádné stopy po jedech, žádných nervových látkách organofosfátového typu, jako je novičok. Ruští lékaři dospěli k závěru, že onemocnění Navalného bylo způsobeno metabolickou poruchou, jako je extrémně nízká hladina cukru v krvi, což není nepravděpodobné, jelikož údajně trpí cukrovkou.

Němečtí lékaři, kteří ošetřovali Navalného, ​​když byl 22. srpna letecky převážen do Berlína, rovněž nezjistili žádné konkrétní jedovaté látky. Uvedli, že test na inhibitory cholinesterázy je pozitivní, což jen potvrdilo to, co zjistili jejich ruští kolegové.

Avšak na rozdíl od Rusů, kteří tyto látky přisuzují široké škále různých legálních farmaceutických léků, berlínští lékaři dramaticky oznámili, že to souvisí s nervovým jedem.

Toto původní tvrzení „potvrdila“ o několik dní později laboratoř Bundeswehru, která prohlásila, že v těle Navalného detekovala novičok.

Takže buď říkají pravdu ruští lékaři, nebo němečtí, avšak překvapivě dospěli ke zcela odlišným závěrům. Nabízí se velmi důležitá otázka, proč Němci neposkytli biologické vzorky, o nichž tvrdí, že test na novičok vyšel pozitivně? Ruští lékaři uvedli, že mají původní biologické vzorky, které podle nich nevykazují žádné stopy po nervovém jedu. Spor by samozřejmě mohl být vyřešen nezávisle, pokud by však obě strany spolupracovaly.

A o to právě jde. Německá strana demonstrativně odmítla jednat s ruskými lékaři nebo státními zástupci, aby byla zjištěna příčina zdánlivého onemocnění Navalného. Místo toho si Berlín pospíšil s vážnými obviněními proti Moskvě - a to společně se svými západními spojenci, jako by šlo o předem rozhodnutou reakci, zaměřenou na obvinění.

Bez poskytnutí řádné dokumentace pro důkazní vzorky, které údajně ukazují na použití novičoku proti Navalnému, jsou všechna obvinění, která učinil Berlín, neplatná a nesplňují základní standardy řádného právního procesu. Berlín má nyní povinnost, nikoli Moskva, řádně doložit důkazy a odpovědět na otázky, založené na náznacích a předpojatosti.

V současné fázi této podivné záležitosti je prvořadou otázkou, kdo dosáhne svého - kteří z politiků na obou stranách Atlantiku, dožadujících se záměrného narušení projektu plynovodu Nord Stream-2.

Letadlem dopravíte „opoziční postavu“, vychvalovanou západními médii, do Berlína, přičemž tělo zpočátku nevykazovalo žádné stopy jedu. Poté německé testy z vojenské laboratoře „najdou“ stopy po smrtelné nervové látce. A poté následuje zcela předvídatelná disharmonie, která má zrušit obchodování s energií s Ruskem. Spiknutí, v němž hraje roli jed, je zcela zřejmé, a tvůrcem celého komplotu není Moskva.

Finian Cunnigham

Poisoning Nord Stream-2 vyšel 4.9.2020 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8429-otravit-nord-stream-2.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImpérium Bill Gates vrací Česku úder: Trest za roušky. Vraťte nám hranice! Co nám prcek Tchajwanec zamlčel. Jen další bublina? Budou se stát na vakcínu fronty? Facka lítá ve vzduchu. Ostatně soudím…   
Pridal tk Čtvrtek 10 září 2020 - 04:48:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
PETR HÁJEK připomíná, že ve své nové knize Úder současný stav na „koronavirové frontě“ předpokládal a nabízí několik rad, jak si na podzim a v zimě udržet (i duševní) zdraví

Světová zdravotnická organizace (WHO) je „znepokojena“ zvyšováním počtu nakažených v ČR. A hlavně nedoporučuje omezit „trasování“ nových zjištěných případů (jako by to někdo chystal). Vyjádření vypadá jako obyčejná drzost české pobočky této zločinecké instituce, kterou z významné části financuje Bill Gates. Je za tím však mnohem víc. WHO tím kromě jiného aktivně vstupuje do předvolební kampaně před říjnovými volbami do krajů a Senátu – právě tak, jako to činí ve Spojených státech. U nás proti premiéru Babišovi, v USA proti prezidentu Trumpovi.

Mobilizovaní globalisté jsou prostě strachy nepříčetní. Nebezpečí znovuzvolení Trumpa je samozřejmě pro ně to hlavní. Ale „pobočky“ se činí na všech místech planety. Jedna operace následuje druhou. Poté, co zkrachoval Majdan v Bělorusku, objevil se „otrávený“ Návalný. A protože tahle hra americké rozvědky nejspíš opět skončí krachem, přesouvá se mediální pozornost zpět ke „koroně“. Vždyť kvůli tomu byla vytvořena. Před Macronovou Francií či Španělskem socialisty Sancheze, kde jsou opravdu mocné přírůstky infikovaných, WHO kupodivu nevaruje. Jenže s námi má Gates nevyřízené účty.

Trest za roušky

Když bylo na jaře potřeba nákazu co nejrychleji rozšířit po celém planetě, aby mohla sehrát dramatickou politickou a hospodářskou roli v „přeformátování“ světa, WHO nás rovněž „pokárala“. Tehdy za bleskové rozšíření roušek. Současně pak dlouho nechávala epidemii „nízký profil“, a teprve, když už bylo jasné, že pronikla do všech částí světa – a nebude možné ji zastavit – dozvěděli jsme se, že jde o „pandemii“. A soudruh Gates současně spustil svou odrhovačku o vakcínách, kterou od té chvíle s ním pějí všichni globalisté (a jejich užiteční idioti zaměstnaní ve zdravotním a farmaceutickém hyperprůmyslu) v politice a médiích.

Taktéž u nás. Běsnění proti jediné jednoduché (sebe)obraně bylo leitmotivem jara. S přicházejícím létem nabralo na mediální intenzitě – navzdory pokračující korona-kampani strachu (v podstatě se v hlavních médiích nikdy nezeslabila, jen pokračuje). Vzbouřenci proti „rouškovému vězení“ dostávali prostor jako hrdinové a spravedliví bojovníci proti Babišovi (jen do brněnských šalin to proniklo s malinkým zpožděním, typicky po sezóně).

Vláda na jaře podlehla – a všechna restriktivní opatření – až na výjimečné případy – fakticky zrušila. Nyní ji titíž, kteří předtím nejvíc ječeli za „osvobození a uvolnění“ z Babišových totalitních drápů, zase stejně dramaticky obviňují a napadají, že současné narůstání počtu nakažených zavinila. Dvojitě slepá situace. Jedno je však jasné. Psal jsem o tom opakovaně nejen v Protiproudu.

Hranice

Ve své knize Úder (vyšla v červenci, tři týdny byla bez jakékoli reklamy na prvním místě v celostátní prodejnosti – a stále je možné ji zakoupit také v našem nakladatelství) jsem napsal: „Ze všech uvolňujících opatření je samozřejmě nejspornější otevření hranic, na prvním místě průchodnost hranic zvenčí. Otevřené hranice jsou jako povel pro parazitické struktury: vstup volný! Přibližujeme se tím nebezpečí nového skokového nárůstu nakažených, které bude znamenat nutnost opět „utáhnout šrouby“. Ztratíme tak současně velmi draze vykoupenou komparativní výhodu, kterou vláda získala včasným razantním postupem.“ A je to tady.

Není divu, že Brusel nejvíce vřískal právě proti zavřeným hranicím, které opět občanům členských zemí připomněly, že to jde, že ještě hranice máme – navzdory „schengenskému zločinu“ – dosud nejtvrdšímu útoku na zničení historických států. Hranice jsou nejen základem vnitřní a vnější bezpečnosti občanů (pokud je umí stát bránit), ale především podstatným znakem suverenity: Jen my máme právo rozhodovat, koho k nám pustíme, koho ne (o migrantech je řeč v první řadě, ale nakažených se to týká právě tak).

Co náš Tchajwanec neřekl

Právě jsme se dozvěděli, že nejméně čtvrtinu otestovaných nakažených u nás tvoří právě cizinci. O tom, kolik infikovaných se – podobně jako v zimě – vrátilo roznášet dovezený Covid-19 z dovolených (bláznivá mánie vyjet za každou cenu k moři by měla být tématem dizertací pro psychology), ještě ani netušíme. V každém případě jsou volně propustné hranice hlavní příčinou problému, který s koncem prázdnin začíná dominovat. A nejvíce se „bouří“ ti, kteří mediálním a politickým tlakem (v kolaborantské spolupráci s Bruselem) vládu k razantnímu uvolnění na jaře donutili.

Blbská cesta pana Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan by mohla být v tomto směru také poučná – ale kavárenská média toto zásadní poučení pochopitelně stopila až k bezvýznamnosti: Ostrov má přirozené hranice – a Tchajwanci (ti skuteční) prakticky nikoho k sobě zvenčí nepouští (nebo musí na dva týdny do karantény – s výjimkou Američany vypraveného prcka z Vysočiny). Důsledkem je NULA přírůstku nákazy. Je to prostě úplně jednoduché. Vysočinský Tchajwanec nás o nejpodstatnějším zjištění ze své primitivní provokace Číny neinformoval: hranice, jsou základním klíčem k bezpečnosti. Už jsme na to nějak pozapomněli.

Když jsme u toho, nelze si odpustit poznámku k dalšímu „pozapomenutí“. Máme se radovat, že prý u nás chystá vzbouřenecká čínská provincie investice – na rozdíl od své pevninské matky. Je to přece ale úplně naopak: vůbec nejde o to, kolik u nás investovat (a odvézt zisky zpátky). Jde především o to, kolik naše české firmy mohou vyvézt (a odvézt zisky zpět – a u nás je zdanit). V tomto smyslu je pro nás rovněž Tchaj-wan proti pevninské Číně jen velká NULA. Ostatně právě tak jako Vystrčil-Havel, který prý nám „narovnal páteř“ (pravila Bruselanka Jourová). Asi takové hrdinství, jako „za socíku“ bojovat proti americkému imperialismu návštěvou Kuby.

Jen další bublina?

Ve vzduchu se však stále vznáší základní otázka: Má to celé blbnutí kolem koronaviru nějaký smysl? Vždyť i vláda se brání mediálním útokům (těchže, kdo na ni na jaře útočili z opačných pozic) konstatováním, že navzdory vyšším číslům nakažených neroste (či jen mírně) počet hospitalizovaných s těžkým průběhem. Proč tedy všechna ta opětovná zpřísnění? Proč roušky zase skoro všude (mimochodem doporučuji si vzít příklad z profesora Prymuly, který za dostačující ochranu pokládá ty z nanovláken)? Proč ČT a spol. teď jedou opět koronu na plné pecky? Není už to samo dostatečným signálem k oprávněné pochybnosti?

Ti, kdo četli Úder, odpověď znají: Platí kupodivu obojí. Covid-19 není jen lehčí chřipka. Jednak má – a teprve bude mít – skutečné zdravotní následky. Až spolu s mizejícím sluníčkem (vitaminem D) a plískanicemi se zvětší dávky viru, který nově nakažení dostanou. Ale zdaleka nejen ty (krevní sraženiny, poškození vnitřních orgánů atd.), které se týkají především bezprostředně „ohrožených skupin“. Podstatná bude teprve kombinace se sezónními virózami, chřipkou na místě prvním.

Skoro se lze vsadit, že „shodou okolností“ se objeví nový kmen chřipky. A to může pak být už docela mela. „Devatenáctka“ bude fungovat jako ochotný vrátný pro invazi těch ostatních. Proto přiměřená ochrana (nanovláknové roušky jsou fakt dobré) a pokud možno jen minimální sledování mediálního strašení jsou hlavními prostředky na udržení zdraví (duševního na místě prvním). Už někdy před Vánocemi to totiž vůbec nemusí být jednoduché.

Facka lítá ve vzduchu

Teprve pak vrátí Gates direkt naplno: kombinace korona – chřipka začne plnit nemocnice i hřbitovy (o každoročních počtech obětí chřipky v řádech tisíců, ač byly, jsme se dosud nedozvídali, teď to bude předmětem dramatických zpráv po dvacet čtyři hodin v ČT a spol.). A z vakcíny, kterou zatím více než polovina lidí podle průzkumů odmítá, se stane nedostatkové zboží. Podpultovka. Celoroční vytváření atmosféry strachu se zhmotní právě v tom. Většina bude toužit po tom, aby jim kamarádi velkého Billa vpravili do těla látku, jejíž obsah a zničující účinky zaznamená široká populace nejspíš až s odstupem – a po přiměřené mediální masáži ji s vakcínou vůbec nebude spojovat.

A podle toho, kdo bude tou dobou v Bílém domě (ve Strakovce, na Pražském hradě) se budeme dozvídat, že buď „spojený svět“ koronakrizi zvládl, nebo naopak. Politickým nástrojem už korona (a její budoucí bratříčci a sestřičky z farma-laboratoří) zůstanou setrvale. To je hlavním smyslem celoročních poplašných mediálních bubnů.

Co z toho plyne? Nebát se a… za žádných okolností se nenechat očkovat. Přijdou (poměrně brzy) chvíle, kdy i tato věta se nebude smět objevit ani na Protiproudu, aniž by měla za následek trestní stíhání. Ta facka lítá ve vzduchu už dlouho, jen ji pořád nebereme dostatečně vážně.

Ostatně soudím, že jediný účinný prostředek ochrany před tím vším je obnovení hranic a státní suverenity – tedy czexit. Že je to úplně jiné téma? Právě naopak! Jen nám to naši „Tchajwanci“ usilovně zamlčují.

Vraťme jim úder.

Petr Hájek

Knihu si můžete objednat na www.ceskacitadela.cz

Zdroj: ProtiProud
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3086 sec,0.1387 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,697kB