Úterý 15 září 2020
VÍT SKALSKÝ: PROČ MÁ LUKAŠENKO VĚTŠINOVOU PODPORU?   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 14:12:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Masivní protesty proti běloruskému prezidentovi Lukašenkovi vystřídaly stejně početné demonstrace na jeho podporu. Lukašenko má pravděpodobně 80% podporu, výsledek voleb nepřekvapil. Je třeba se ptát, jak je možné, že některý politik ze země s většinově bělošskou populací má podobně silnou podporu? Například Macron ve Francii čelí celonárodnímu odporu, dlouhodobé protivládní demonstrace Žlutých vest musely být potlačeny s mnohem větší brutalitou než ty běloruské. Odpověď na otázku, proč je Lukašenko tolik oblíbený, není jednoduchá. Snad jen v některých aspektech jsou odpovědi zcela zřejmé.

– Bezpečnost. Bělorusko je čistá a bezpečná země. Bezdomovectví zde neexistuje. Kriminalita je mnohem menší než v západoevropských zemích. Bělorusové se nemusí bát rasového násilí, tak jak k němu dochází třeba v USA. Bělorusové se neobávají náboženské války jako někteří Evropané, kteří si myslí, že se Islám nezačlení. Bělorusko nemá neslovanské menšiny, ani nepřijímá imigranty.

– Drogy. V Bělorusku je zakázané užívání drog. Výrobce a distributory čekají přísné tresty. Díky tomu v zemi neumírá bolestivou smrtí tisíce lidí ročně, jako je tomu v podobně velkých zemí na západě (smrt z předávkování je pouze špička ledovce, víc narkomanů umírá na doprovodné nemoci nebo páchají sebevraždy).

– Svoboda. Bělorusko má zhruba stejný počet politických vězňů jako ČR. Není zde však tolik rozšířená politická cenzura (špiclování a cenzurování sociálních sítí, kontrola politických motivů na oděvech apod.).

– Vlastnictví. Bělorusko patří Bělorusům. To je v Evropě neznámý fenomén. V západní Evropě patří finanční sektor, strojírenství, půda a suroviny většinou nadnárodním kapitálovým a finančním subjektům.

Tohle je pochopitelně jen sektorově omezený a krátký nástřel problému. Každopádně by celá věc stála za pečlivou analýzu. Máme většinovou podporu Lukašenka v jeho zemi a masivní odpor proti špičkovým politikům v zemích EU. Tato konstelace nám ukazuje, že se v EU něco dělá hodně špatně.

Vít Skalský
autor je předsedou MO ND Plzeň a krajským lídrem kandidátky Rozumných pro Plzeňský kraj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak „zákeřný“ Putin ničí Západ zevnitř   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 04:33:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský politolog Vladimir Kornilov upozornil na zajímavý článek britského novináře Matthewa Campbella pro The Sunday Times. Vysmíval se obavám reportéra z „všudypřítomných agentů Kremlu“ a komentoval další článek o tom, jak „Putin osobně ničí Západ zevnitř“.

Matthew Campbell vážně tvrdí, že Putinovi osobní agenti zasahují do záležitostí Evropy a Západu. To nepochybně děsí světové společenství, píše novinář. Podle něj byl po setkání s jistým ruským agentem přesvědčen, že Kreml jedná rukama Rusů žijících v evropských zemích.

Bylo to o jistém profesorovi z Ruska, který učil na slavné francouzské univerzitě. Podle Campbella byl šokován po politickém rozhovoru s ruským profesorem.

Koneckonců otevřeně nepodporoval západní směr k rusofobii. Zejména v případech otravy Skripalů, pádu malajského Boeingu nebo ruských zásahů do amerických voleb.

Jak poznamenal britský novinář, právě takoví „zákeřní agenti Putina“ ovládají Evropu a Západ. Říká se, že se snaží přesvědčit západní komunitu o mnoha klíčových otázkách. Ačkoli je všechno absurdně banální - tito lidé se jednoduše nebojí vyjádřit svůj vlastní názor, který je v rozporu s britskou propagandou, poznamenal Kornilov.

Závěr: Jakmile máte jiný názor než současní demagogové jste ruský agent řízený Putinem! Za vším hledej ruku Kremlu!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponArgentinská vláda zavede kvóty pro transsexuály. Nová LGBT “velmoc” na obzoru?   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 04:11:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Argentinská vláda schválila zavedení povinných kvót pro transsexuály ve státních službách. Kvóta je stanovena na minimálně 1 procento a nebudou do ní zahrnuti transsexuálové, kteří již ve státních službách pracují. Kde tolik transsexuálů vezmu, je ovšem záhadou. Jejich podíl ve společnosti je v “miliontinách” procent bez ohledu, co tvrdí oficiální propaganda.

Z Argentiny se stává “nová LGBT++P” velmoc. Kdo by to do téhle dříve konzervativní země řekl?! Ale od ekonomického rozvratu před 20 lety se země dostala zcela do područí globálních finančních elit. Takže musí dnes skákat, jak oni pískají.

To by mělo být pro Čechy velké varování. “Česká” vláda právě chystá zadlužení nejméně 500 mld. kč, na které si hodlá půjčit od stejných globálních elit. Co za to asi budou chtít?

LK
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV německé armádě plánují zavedení speciálních ženských hodností   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 04:07:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá vláda plánuje zavedení zvláštních hodností pro ženy vojáčky. Německá armáda (Bundeswehr) má vskutku zajímavé priority. Většina moderní techniky je v katastrofálním stavu (stejně jako v české armádě), ale vedení se zabývá podobnými hloupostmi. Člověk si musí položit otázku, proč seto děje právě nyní? Je náhodou, že všechny evropské armády byly přivedeny na okraj zániku a to zrovna v době, kdy sem je importováno obrovské množství mladých černých a muslimských “uprchlíků”?

Německá opozice AfD to okomentovala následně. “Jeden by si mohl myslet, že se jedná o grotesku, ale oni to myslí naprosto vážně….to je ideologizace armády”. V Německu byl mužské dominanci zasazen další rozhodný úder. “České” aktivistky jako Marxová, Šabatová, Schneidrová apod mohou jásat. Kdo ale bude bláznivé feministky a potrhlé ženštiny bránit před násilnými imigranty, když nebude skutečná policie a armáda, již nikdo z nich neříká. Jejich pánům to bude jedno, oni přece V Německu nežijí.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDark Sky: Vakcíny na COVID-19 se prý nestihnou včas klinicky otestovat...   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 04:02:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dark Sky: Vakcíny na COVID-19 se prý nestihnou včas klinicky otestovat, než zase znovu virus zmutuje do jiné podoby, a proto EU v tichosti zvažuje uplatnit výjimku na očkování 300 milionů Evropanů neotestovanými vakcínami!

Situace okolo plánu na očkování občanů EU a USA novými vakcínami proti Covidu-19 má další neuvěřitelné a doslova už šílené pokračování. Server Politico publikoval minulý týden článek o tom, že Evropská unie zvažuje možnost a přijetí usnesení, kterým bude legalizováno a umožněno očkování 300 milionů občanů zemí EU neschválenými vakcínami proti Covid-19, protože podle přísně utajovaných zpráv z farmaceutických společností se dochází k závěru, že virus SARS-Cov-2 mutuje takovou rychlostí, která převyšuje tradiční klinické testovací rámce jednotlivých vakcín, takže není možné vakcíny vyrobit a současně i důkladně otestovat, protože pokud se provádí obojí podle současných parametrů, potom od počátku vývoje vakcíny, až po její klinické otestování ve 3 klinických fázích, uběhne až 18 měsíců, a to je zkrátka nepřijatelné.

První krok učinila již britská vláda Borise Johnsona, která oznámila, že pokud vakcína od společnosti AstraZeneca nebude do 30. října otestována, britská vláda využije pravomoc, která vyplývá ze zákona o národní bezpečnosti v době nouze, krize a válečného stavu, kdy vláda má právo nařídit vakcinace i neschválenými vakcínami, které neprošly všemi fázemi klinického testování. A jakmile toto oznámil Londýn, okamžitě se toho chytl Anthony Fauci v USA, který přesvědčil Donalda Trumpa, aby stejný přístup byl použit i v USA a americký prezident s tím souhlasí, že pokud nebudou vakcíny klinicky otestovány nejpozději do konce října, na nic se čekat nebude a Donald Trump prezidentským dekretem povolí očkování neschválenými vakcínami. A není divu, že Brusel nechce zůstat pozadu.

Když to bude nezbytné, naočkujeme lidi v Evropě i neschválenou vakcínou, zvažuje Evropská komise

Podle serveru Politico chce totiž Evropská komise využít mezeru v zákonech o ochraně zdraví, kde je umožněno používat neschválené a dostatečně neotestované vakcíny v případě, že nastal stav nouze, krize a podobné situace, kdy očkování nesnese odkladu. Pokud není k dispozici jiná možnost, národní regulační orgány pro léčivé přípravky a Evropská komise společně s Evropskou agenturou pro léčivé přípravky chtějí mít jistotu, že bude k dispozici vše nezbytné pro distribuci nelicencované vakcíny.

Obvykle a za normální situace by vakcína proti koronaviru získala ústřední doporučení EU ke schválení nebo podmíněné schválení od Evropské agentury pro léčivé přípravky. Existuje však právní mezera: Podle směrnice z roku 2001 mohou členské země dočasně povolit distribuci nepovoleného léčivého přípravku „v reakci na podezření nebo potvrzení šíření patogenních látek, toxinů, chemických látek nebo jaderného záření, které by mohly způsobit újmu.“

Vakcíny totiž mají dva problémy, tím jedním jsou vedlejší účinky, a tím druhým je nedokonalá hlavní účinnost, tedy schopnost vytvořit protilátky. A protože virus mutuje jako zběsilý, tak už připravují cesty, jak očkovat populaci i neschválenými vakcínami, pokud k tomu dojde, že se nepovede otestovat včas a/nebo v dostatečné kvalitě účinnosti. Oblohu mají vyčištěnou, malá letadla dál kobercují furt pryč a v USA i v Evropě raketové narůstá II. vlna a pozitivně otestovaní. A nově už vypouští informační balónky a chtějí očkovat lidi neschválenými vakcínami, pokud prý na to dojde a nebude zbytí. Máme se opravdu na co těšit.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/


-Redakčně kráceno-

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 03:51:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle článku mají ve Švédsku nejmenší počet nakažených, počet poklesl na 15 denně.

Přitom Švédsko "nevypínalo ekonomiku" a nelikvidovalo podniky nesmyslnými nařízeními.

Nás neustále každý den straší z médií a přitom ve výsledku dopadneme co se týče počtu nemocných velmi podobně i přes povinné nefunkční náhubky a další opatření.

Ve Švédsku byly náhubky pouze doporučené na určených místech a nikoliv povinně nařízené.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17272/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKde blb, tam nebezpečno   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 03:47:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co byste řekli o člověku, který nadává známému, šíří o něm mnohdy vymyšlené pomluvy, provokuje ho a škodí mu různými schválnostmi? A když to dělá nejen ze své zlé vůle, ale i na žádost či pokyn jiného známého nebo známých a dělá si tak i z vlastních dřívějších nebo potenciálních přátel nepřátele? Že je to hrdina nebo naopak hlupák či blbec?

Zdá se, že takových blbců, vydávajících se za „hrdiny“ máme kolem sebe zejména v politice, médiích nebo neziskových organizacích v poslední době přehršel. A to přesto, že v situaci prohlubujících se hospodářských těžkostí a možná blížící se krize bychom měli být rozumní, držet pospolu a nedělat blbosti.

Rozdíl mezi blbci a pouhými hlupáky velmi přesně před časem definoval český filmový teoretik Jaroslav Boček (1932-2003): „Blbost a hloupost nejsou synonyma. Hloupost je pasivní. Je v ní cosi nečinného a líného. Blbost je aktivní, činorodá. Ráda se zaskví společenskou angažovaností. Blbové jsou proto nebezpečnější než hlupáci“.

Český klasik Jan Werich (1905-1980) měl svého času podobný názor: „Kolikrát jsme se už přesvědčili, že kde stranický blb, tam je vždy nebezpečno. A aktivní blbec — ten je horší než cizí, případně i třídní nepřítel.“

V kritice zločinů komunismu se často připomíná výrok Klementa Gottwalda, že „kdo nejde s námi, jde proti nám“. Paradoxem je, že takový výrok již dávno předtím pronesl německý sudetský politik a pozdější státní ministr pro Protektorát Čechy a Morava Karl Hermann Frank: „Pořádek tentokrát uděláme my… Od nynějška bude bez jakékoliv výstrahy jednáno nejostřejšími prostředky. Kdo není s námi, je proti nám. Kdo je proti nám, bude rozdrcen.“

Zatímco nacista Frank byl krajně nebezpečný blbec, komunista Gottwald byl velký blbec, že to po něm, i když v mnohem mírnější formě, opakoval.

A jako nebezpeční a vůči celému světu nezodpovědní blbci se dnes, jak lze vidět, chovají i mnozí vysocí činitelé v USA i v Evropě. Nebojí se, že budou rovněž přirovnáváni k nacistovi K. H. Frankovi a obviňováni z pokusu o recidivu fašismu, k čemuž již občas dochází?

Podobně se ovšem vyjadřují i někteří naši politici, mj. v diskutabilním senátu. A nejen politici v Česku. Z jejich vystoupení vyplývá, že kdo nepoklonkuje USA nebo Evropské unií nebo nesdílí jejich rusofobii nebo averzi vůči Číně, je proti Americe nebo Evropě. Takové vidění politiky a světa je samozřejmě zkreslené, tendenční a v rozporu s pravdou.

Bylo by proto rozumnější se zbavit mnohdy uměle šířené zloby a nenávisti a vrátit se k pragmatické zásadě, že i když někdo nesdílí všechny naše hodnoty a nemusíme ho mít rádi, můžeme s ním mít pragmatické vztahy, spolupracovat a žít v míru. Zbytečně si nedělat nepřátele tam, kde jsme je neměli a nemáme. Vždyť i v geopolitice by mělo platit, že „soupeření je jen soupeření, neznamená nenávist a zabíjení“.

Jenže „blbec nikdy nepřichází vstříc. Vždycky se postaví do cesty,“ říká český malíř a básník Josef Poláček (1925–2017). Proto taková změna bude zřejmě těžká a potrvá zřejmě dlouho.

S blbostí politiků a nejen jich, se ovšem setkáváme i jinak a jinde. Nedopustila se zřejmě již nenapravitelné blbosti německá kancléřka Angela Merkelová, když na její pozvání dodnes nejen Německo, ale i další evropské státy zaplavují nelegální imigranti?

Nezblbla komise norského parlamentu, když udělila Nobelovu cenu za mír americkému prezidentovi Baracku Obamovi, který byl jedním z iniciátorů války v Afghánistánu a podporoval ozbrojené akce a hrubý nátlak USA i v jiných státech, a komise tím poškodila dřívější prestiž Nobelovy ceny? Neudělal obrovskou blbost český prezident Václav Klaus st., když při opouštění svého úřadu udělil amnestii lidem, kteří téměř rozkradli náš stát, což mu čeští občané zcela jistě nikdy neodpustí? A Trikolóra jeho syna se možná i jeho vinou ani nedostane do parlamentu...

Není snad blbost politiků a mnoha mladých lidí přehnaně podporovat pubertální švédskou klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou, agresívní marketinkovou bojovnicí proti globálnímu oteplování a klepat se před ní strachem, přestože se této tematice a boji věnuje mnoho jiných odborně daleko fundovanějších odborníků, institucí a vlád?

Zřejmě se tato mediální hvězda ve škole ještě nedostala ke studiu francouzského filozofa Michela de Montaigna (1533-1592) a jeho výroku, že „sveřepost a zarytost je nejjistější důkaz hlouposti“. A možná ho nečetli ani již zmínění američtí činitelé i jiní západní politici, kteří jsou ve svém konání rovněž sveřepí a zarytí – například v rusofobii….

Není blbost západních států v čele s USA vyhlašovat pod nejrůznějšími záminkami, nyní například pod uměle vytvářenou kauzou „Navalnyj“ stále nové a nové sankce, které sankcionované země sice mohou krátkodobě poškodit, ale naopak je spíše posílí? A v důsledku nakonec poškodí i ty, kdo je vyhlašují?

Staré ruské přísloví praví, že „blbec na blbci jede, blbost je popohání“. Když vidíme, jak jeden takový politik či aktivista podporuje druhého a vzájemně papouškují naučené fráze a floskule, je toto přísloví zřejmě pravdivé.

Problém je, co s tím. Moudrou radu má český básník a lékař Miroslav Holub (1923-1998):

„Boj proti blbosti se řídí 3. termodynamickým zákonem. Nedá se vyhrát, prohrát, remizovat, ale nesmí se z boje odejít“.

Jiří Vaško

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDobré zprávy   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 03:43:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Týkají se každého z nás, protože hlásí pokrok v boji s Covidem-19. Měly by být na všech prvních stránkách novin a mluvící hlavy v televize by měly o nich pět laudamus. Proč se tak neděje?

Americký imunolog Dr. Anthony Fauci, který s podporou Big Pharma sedí jako žába na prameni v křesle ředitele Národního institutu pro alergie a infekční nemoci pomalu čtyřicet let, se před časem uřekl, že sní vlastní klobouk, když Rusové budou mít vakcínu proti conoraviru první. Ať si nechá chutnat, protože britský lékařský časopis Lancet před několika dny oznámil, že ověřovací zkoušky potvrdily účinnost očkovací látky nazvané Sputnik V podle první ruské družice, které otevřela lidem cestu do kosmu.

Zpráva, kterou skupina dvaceti čtyř vědců z nejrůznějších oborů pověřených, aby se podívali Sputniku na ledví, má název pro zasvěcence na pěti řádcích, ale nenechal jsem odradit. Už jsem rozlouskl jiné rébusy. Na konci druhé stránky se mé rozhodnutí začalo hroutit. Čím dál víc jsem se cítil intelektuálně umenšený, bolestně jsem si uvědomoval, že k pochopení mi chybí doktorát z virologie, infektologie a medicíny. Přiznávám se a kaji, že na sedmé stránce jsem to vzdal.

Nicméně jsem se poučil, že ruská vakcinační škola používá model tzv. přímé imunizace, kdy do těla očkovaných osob jsou vpichovány aktivní a neoslabené části virů, ovšem s geneticky zkrácenou životností pro množení. Lidé po očkování onemocní, prodělají mírnou nemoc, protože deaktivované viry se nemohou v těle přemnožit do takové míry, aby propukla těžká forma nemoci. Jedná se tedy o tzv. příznakové očkování, tedy takový způsob očkování, kdy člověk prodělá příznaky nemoci, tělo začne s virem zápasit a vytvoří si protilátky.

Zalistoval jsem na konec k několika odstavcům pod titulkem Conclusions. Závěr zprávy převedený do srozumitelné řeči zní:

Sputnik V, vyvinutá Gameljovým výzkumným centrem, je bezpečná vakcína, která byla dobře snášená dospělými dobrovolníky, vyvolala u nich silnou odezvu buněčné imunity a vytvořila u všech testovaných protilátky.

Toto zjištění jednoho z nejstarších renomovaných medicínských magazínů je pečeť legitimnosti výsledků ruského výzkumu a zároveň dokazuje, že předběžný skepticismus v západních zemích o účinnosti vakcíny byl předčasný a neodůvodněný. Ale také nebrání západním prodejným sdělovacím prostředkům, aby prudkou palbou ze všech hlavní se nesnažily Sputnik V sestřelit. Naši si také vystřelili: „Ruská vakcína je hazard, v Evropě ji neschválí“, napsal redaktor Idnes. „Ruská vakcína? Neetický hazard“, vypálil jeho kolega z Novinek.

Ruští představitelé vydali prohlášení, že Sputnik V bude vypuštěn nejpozději v říjnu a bude cenově přístupný i chudým zemím.

Prezident Donald Trump dělá vše pro to, aby USA dohnaly Rusko s co nejmenším zpožděním. Vsází na očkovací látku z Bill Gatesovy laboratoře Moderna, financované agenturou americké armády DARPA z rozpočtu Pentagonu a z grantů nadace manželů Gatesových. Laboratoř navíc úzce spolupracuje se třemi největšími výrobci vakcín v USA, koncerny MERX, AstraZeneca a Vertex.

Jde o první syntetickou geneticky upravenou vakcínu na světě, která v lidském těle bude sama vyrábět virové proteiny Covid-19, ale bez schopnosti množit se, čímž se má aktivovat imunitní odezva. Vakcína ale může obsahovat i jiné skryté genetické informace a začít podle nich vyrábět naprosto nepředvídatelné proteiny v těle, načež může dojít ke vzniku dosud neznámých a lidstvu zcela cizích, zmutovaných virů a bakterií, které mohou vést ke vzniku nezničitelných organismů v lidském těle.

Vakcína z Gatesovy laboratoře byla v poslední fázi zkoušek, když byly zkoušky dočasně přerušeny. Důvod nebyl udán, ale podle New York Times se měl v klinické skupině dobrovolníků ve věku 35 až 45 let objevit znepokojivý případ zánětu míchy. Výrobce to popřel, aniž uvedl nějaký jiný důvod pauzy. Něco se nám tutlá? Nebo někdo šlápl na brzdu, aby vakcína byla k mání až po prezidentských volbách?

Jan Vítek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsku


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa čí stranu se přidal Facebook?   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 03:28:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na začátku roku měla česká komisařka Věra Jourová, mající v popisu práce i lásku k bližnímu, respektive boj proti nenávisti na sociálních sítích, rozhovor se zakladatelem a akcionářem sociální platformy Facebook Markem Zuckerbergem. V něm mu měla vysvětlit, že Facebook se musí přidat na stranu dobra, pravdy a lásky, jinak bude mít v Evropě problémy.

Vzhledem k tomu, že nenávist se stala zakázaným slovem, Jourová zřejmě uspěla. Nenávidět nelze ani vrahy vlastních dětí, jak jsem už psal. Už chybí jen ustanovit v Evropské komisi funkci komisaře pro lásku, jako jakýsi ekvivalent Orwellova Ministerstva lásky z románu 1984. Nastoupilo velké množství cenzorů, věkem většinou mezi 20 a 30 lety, příjemců "jourovného". U nás jednak francouzská státní agentura AFP, a pak také sdružení Demagog.cz.

Pravda a láska si ovšem počíná velmi prapodivně. Zatímco video turecké armády, propagující vojenské jednotky, které „rozdrtí nepřátele Turecka“, tedy Řecko a Francii, běželo na sítích bez problémů, videa kurdských bojovníků, kteří tu a tam zničí nějakou tureckou vojenskou techniku, jsou mazána a jejich šiřitelům je vyhrožováno zrušením profilu z důvodů „nebezpečných aktivit“.
Takové problémy mají trvale jakékoli kurdské a prokurdské stránky, nejen v Turecku a Německu, dokonce i u nás v České republice.

Dozvěděl jsem se, že facebookový profil byl aktuálně smazán i Markétě Všelichové, české občance, vězněné v Turecku téměř čtyři roky pro „podporu terorismu“. Poté, co byli po odpykání poloviny trestu ona i její partner Miroslav Farkas letos v létě z Turecka propuštěni, Markéta Všelichová se snaží informovat o tureckých poměrech, věznění a policejních praktikách, i prostřednictvím Facebooku. Píše o zatýkání, věznění, mučení a doživotních trestech. V kandidátské zemi EU.

Pokud je někomu smazán profil, je to vždy na základě udání, a to hromadného. Nevím, kolik je u nás pilných protureckých elfů a jejich řídících důstojníků z řad tureckých tajných služeb, ale bude to hodně. Co mi není známo – zajímá se o ně vůbec BIS, tento bdělý strážce před nebezpečím ze strany Ruska a Číny? Pokud vím, jediná země, která se snaží vyšetřovat agenty MIT, nechvalně známé turecké tajné služby, odpovědné za únosy a vraždy odpůrců Erdoganova režimu, je Rakousko. Všude jinde je hon na Rusa.

Posuďte sami, do jaké míry porušuje příspěvek Markéty Všelichové zásady komunity Facebooku, tohoto přátelského a bezpečného prostředí:

"...Další moji spoluvězeňkyní, na kterou hodně často myslím, je hevala (přítelkyně) Sakine (na fotografii uprostřed).

Sakine je 52 let, 27 let je ve vězení. Byla studentkou informačních technologií (ano, to už se tehdy v Turecku studovalo), když byla odsouzena, má doživotí. Na univerzitě se přes kamarády seznámila se členy PKK a byla odsouzena za kontakt a "spolupráci" s nimi. Dnes by se řeklo za pro kurdsky aktivismus. Členkou ani bojovnicí nikdy nebyla.

Nádherná holka, vzdělaná, s neskutečným všeobecným přehledem úplně o všem. Ve vězení doučovala všechny spoluvězenkyne, které si nějakým způsobem doplňovali vzdělání. A byla je schopna doručovat úplně všechno, od matematiky, přes biologii a fyziku po jazyky.

Každý, kdo potřeboval napsat žádost, nebo poradit s jakoukoliv formalitou, právní záležitostí, obracel se vždycky na Sakine. Samozřejmě vždycky ochotně pomohla.

Spoustu lidí by odsouzení na doživotí (v tureckém systému to znamená podmínečné propuštění po 30 letech) zlomilo, zlomí. Ale ji ne. Ačkoliv nikdy bojovnicí nebyla, situaci přijala jako fakt. Čas ve vězení se po celých 27 let snaží využít, jak nejlépe v daných podmínkách lze. K sebevzdělávání, pomoci ostatním...

Jedna z osobností, která si zaslouží obrovský respekt. A jeden další hodně smutný příběh, i když ani ona sama to, co se jí stalo, jako tragédii nebere. Říká, "vždyť jsou takových v Turecku tisíce a i v horších podmínkách." Krásné je, že po celá léta ji podporuje její v Německu žijící rodina. Pravidelně jezdí na návštěvy, posílají peníze, oblečení...“

Tolik „nenávistný“ status.

Mimochodem, tento týden byla poslankyně za turecko-kurdskou Lidově demokratickou stranu (HDP) Remziye Tosun z Amedu (Diyarbakiru) odsouzena na 10 let vězení za údajné kontakty s PKK.

Obrovský trest pro opoziční političku – dočkáme se solidárního prohlášení nebo jakékoli akce českých a evropských politiků?

HDP je strana, která se drží se legálních pravidel demokratické a parlamentní soutěže, přestože turecký režim svoje vlastní zákony sám porušuje a naprosto svévolně vězní politiky a poslance HDP, odvolává zastupitele… za naprostého nezájmu médií, bijících se za "evropské demokratické a lidskoprávní hodnoty".

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHumbuk: „Poplašná“ zpráva zřejmě nebyla poplašnou ale jen GPS-nepřesnou   
Pridal tk Úterý 15 září 2020 - 03:21:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Rakousku je nyní na stole předloha zákona, jehož obsah je předmětem tzv. „poplašné zprávy“ v Česku, za což čelí její autorka obžalobě s hrozbou až 8-letého trestu. Žaloba na autorku se zdá být důvodná pouze co do datumu a místa, které nebyly zcela přesné (autorka se mírně vychýlila od geografických a časových koordinant, což ovšem ani nemusela být její chyba, neb to americký (raketový naváděcí) GPS-systém – logicky - záměrně umí a činí…), avšak nikoliv co do obsahu avizovaných opatření.

Neboť: nová vládní novela skutečně černé-na bílém natvrdo počítá se zákazem vycházení, jeho důsledným patrolováním silovými složkami a dále ještě i sancemi v řádech desetitisíců. Navíc se nejedná o ojedinělé opatření v schengenském prostoru, neb si bere za předlohu opatření ve Francii, a potažmo v Itálii, a nakonec i v Rusku. Do vládní předlohy rakouského zákona se už vehementně pustila opozice, takže jeho konečná podoba zatím ještě není jasná.

Každopádně se jedná o onen „poplašnou zprávou“ avizovaný vládní patrolovaný zákaz vycházení, který hrozil a hrozí českým občanům, pokud by pobývali v Rakousku (je jen 5 výjimečných okolností, kdy občané mohou být ze zákazu vycházení vyvázáni), resp. v obdobné formě pak i Francii, Itálii, Rusku či dalších zemích a jiných inkriminovaných místech v inkriminovaný čas. V Rusku jen s tím rozdílem, že pokuty vychází v přepočtu cca 10x nižší – jsou však buzerativně ukládány např. i jen za vyjití na balkón.

Zdroj: https://www.oe24.at/oesterreich/politik/kontrollen-und-ausgangssperren-wirbel-um-neues-gesetz/446205284

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2027 sec,0.0631 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,600kB