Čtvrtek 17 září 2020
Zajistěte si dostatek nábojů! Trumpův asistent předpovídá americké ozbrojené povstání   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 10:57:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Michael Caputo, úředník pro veřejné záležitosti amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb, obvinil vládní vědce z podkopávání boje proti koronaviru, aby získali Joe Bidena. Podle The New York Times úředník také vyzval příznivce Donalda Trumpa, aby se vyzbrojili, aby byli připraveni na nárůst násilí po prezidentských volbách.

Jak článek vysvětluje, Caputo je asistentem vedoucího public relations amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb. V nedávném videu zveřejněném na Facebooku úředník obvinil Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ze skrytí „odbojového oddílu“, jehož cílem je zdiskreditovat Trumpa, i když by taková opozice vedla k většímu počtu obětí ze strany COVID-19.

Podle Caputa zaměstnanci CDC kde plánují „útoky na Donalda Trumpa“.

„Mezi vědci pracujícími pro naši vládu jsou ti, kteří nechtějí, aby se Amerika zlepšovala, dokud se prezidentem nestane Joe Biden,“ uvedl úředník.

"Nechat lidi umírat, aby mohli změnit prezidenta, je vážný hřích," řekl Caputo. Dodal, že všichni, kdo se podílejí na tomto spiknutí, „půjdou do pekla“.

Caputo také varoval stoupence Trumpa, aby se připravili na ozbrojené povstání. Podle jeho prognóz úřadující prezident zvítězí, ale demokratický kandidát Joe Biden odmítne uznat výsledky voleb jako platné.

"Když Donald Trump odmítne opustit svoji inauguraci, začne se střílet," varoval Caputo své příznivce. „Pokud vlastníte zbraň, kupte si náboje, dámy a pánové, protože je bude obtížné získat.“

Podle článku byl celkový tón Caputova poselství „hluboce zlověstný“. Řekl, že „bojové oddíly trénují po celé zemi“, aby umožnily ozbrojené odmítnutí Trumpova druhého funkčního období. "Chápete, že mě budou muset zabít, a bohužel si myslím, že přesně o to jde," navrhl úředník.

Do určité míry byly Caputovy komentáře pouze zesílenou verzí prezidentových vlastních prohlášení. Oba označují vládní vědce a zdravotnické pracovníky za „neloajální“, zpochybňují spravedlivý výsledek nadcházejících voleb a naznačují, že levicové skupiny se spiknou s cílem vyvolat násilí ve Spojených státech.

Útoky Caputa však byly výraznější tím, že pocházejí od jednoho z úředníků, kteří byli nejvíce zodpovědní za formování pokrytí situace s koronaviry. Koordinuje zasílání zpráv pro oddělení, které má 80 tisíc zaměstnanců a je středem boje proti pandemii, a dohlíží také na Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, CDC a National Institutes of Health, uvádí ve svém článku The New York Times.

New York Times věří, že Caputo, navzdory svým prohlášením, pravděpodobně neztratí svoji pozici.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon“Bílí studenti by se neměli vracet do škol, výjimkou jsou LGBT a invalidé”, žádá britská studentská vůdkyně   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 08:33:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Studentská vůdkyně L. Kennedy v rozhovoru pro britské noviny vyzvala, aby se bílí studenti nevraceli do škol. Černoší, další nebílí imigranti, LGBT, invalidé a další vyvolené menšiny by ale měli právo dál studovat. Jedná se prý o opatření, jak zabránit druhé vlně koronaviru na britských univerzitách. Jinak se z nich prý stanou “lazarety“. Pro bělochy by prý měla stačit distanční výuka. Tak to má v pokrokové Británii být, s bělochy se již nepočítá, tak proč jim poskytovat vzdělání!

Prominentní odborová předačka vyzvala studenty vysokých škol, aby letos na podzim zůstali doma, a pomohli tak předcházet druhé vlně koronavirů - pokud nejsou chudí, černí, zdravotně postižení, gayové nebo transsexuálové.

Larissa Kennedyová, prezidentka Národního svazu studentů, varovala, že pro vysokoškoláky je příliš nebezpečné zaplavovat kampusy, ale uvedla, že je třeba udělat výjimky pro ty z určitých prostředí.

Dodala však, že někteří studenti se „musí přestěhovat“ na univerzitu, protože domov pro ně nemusí být „životaschopný nebo bezpečný“, a odložila seznam skupin, o nichž se domnívá, že by jim měla být dána přednost.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-8701501/Student-union-leader-says-stay-home-unless-theyre-black-poor-disabled-gay-transgender.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPavle Novotný, je v zájmu ČR, abyste se (také) odebral do věčných lovišť!   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 08:20:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Známá figurka, známý ksicht, známé provokace a urážky, to je človíček, po tátovi jménem Novotný, Pavel Novotný. Rozepisovat se o všech jeho chucpe a dobrým mravům odporujícím projevům, názorům a myšlenkám je zbytečné. Je toho velká řada, resp. mnoho a popsal bych tím celou stránku.

Občan, sledující občas dění v české politice jistě bude vědět nejen kdo je pan Pavel Novotný (pro nezasvěcené – starosta pražské městské části Řeporyje, ale také člen ODS, který je prý perspektivním člověkem pro impresáriovskou politiku ODS), ale také, kromě funkce starosty, jak se prezentuje coby všestranný politik celostátního rozměru.

Zmínil jsem, že kromě starostovské funkce se rovněž prezentuje v celostátní politice a to způsobem zcela nevídaným, neobvyklým, ale především amorálním, vulgárním a často také těžce asociálně nelidským. Tím posledním, čím se kromě již předešlých těžkých vulgarismů, urážek a morálně dehonestujících projevů prezentoval je jeho názor, či spíše kontroverzní myšlenka, kterou pronesl v rozhovoru pro web Info.cz. Ta odsouzení hodná myšlenka je cituji, že „Je v zájmu ČR smrt premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana!“ Nevím, jaké konkrétní zájmy, resp. důvody České republiky má pan Novotný na mysli, které by měli vést k tomu, aby zemřeli oba jmenovaní představitelé státu, za to vím, že „Je v zájmu naprosté většiny slušných občanů Česka, v zájmu zachování pozitivního společenského, morálně-kulturního standardu, stejně jako v zájmu dalšího neprohlubování morální žumpy, asociálního bahna ve společnosti a politice, aby člena ODS, t.č. starostu Řeporyj Pavla Novotného trefil šlak (tj. smrt)!“

Zdá se to někomu až příliš morbidní? Pak doporučuji, aby ten, kdo si to myslí, že jsem to přehnal, že bych měl být za to žalován, stíhán, případně odsouzen, aby si tento dotyčný zjistil všechny Novotného veřejně pronesené názory, v nichž požadoval smrt lidí. Je jich pěkná řádka. Je také pozoruhodné, že pan Novotný přeje smrt lidem nebo to doporučuje těm, kteří mají pozitivní názory a zájmy sahajících do oblastí na východ od nás, pokud to nejsou přímo lidé z Východu, především z Ruska. Ještě jsem nezaregistroval, že by přál smrt třeba americkému prezidentovi Trumpovi, bábě Merkelové, tlučhubovi Macronovi, rozpínavému Erdoganovi či některému „osvícenému“ politikovi z EU. Nu není se čemu divit, pan Novotný je celou svou těžkotonážní „maličkostí“ oddán principům západní demokracie, svobody slova a lidských práv. Uf!

Učiní-li si občan vyhodnocení všech egoisticky pejorativních vyjádření pana Novotného, pak pokud jde o myšlenku s přáním či potřeby smrti (mnohdy smrti značně morbidní, např. pověšení na pouliční lampu, alias kandelábr veřejného osvětlení) nutně musí dojít k závěru, že tento člověk nemá místo ve slušné společnosti, natož v politice. Bohužel, zatím jeho častá extemporé jsou vnímána jako svérázné folkloristicko-satirické vystoupení, jako nový, čerstvý demokratický vánek vnášený do celospolečenského a politického dění, jako neformální rétorika či způsob kritiky politické i společenské scény bez větších veřejně-morálních, či přesněji trestně právních odsudků, alias soudního odsouzení.

Prostě, několik lidí z ODS jeho způsob vyjadřování pobaví, někteří lidé (nejen z ODS) to dokonce uznale (pozitivně) ohodnotí, ale většinu slušných občanů Česka to značně nasírá. Jednak proto, co si všechno tento člověk dovoluje, ale také proto, jak nečinně se k tomu staví kompetentní společenské orgány (a že jich je), samotnou ODS počínaje, orgány činných v trestních řízeních a soudy konče.

Že Pavel Novotný svým vyjádřením o potřebě smrti našich poředstavitelů zašel hodně, ale opravdu hodně za hranu společenské a morální únosnosti svědčí skutečnost, že nad jeho vyjádřením se už pohoršují i sami představitelé z vedení ODS. Jenže, „kdo seje vítr, sklízí bouři“ a tak ODS má, co chtěla. S ohledem na zabránění dalších cynických, morálně pokleslých projevů neurvalce (z ODS) nezbývá, než nekompromisně konstatovat, že „Je v zájmu české veřejnosti, aby starosta Pavel Novotný odešel do věčných lovišť!“

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHamáčkovo vnitro připravuje v novelizaci Ústavy de facto český Patriot Act v podobě Stavu nebezpečí, který umožní vládě omezit lidská práva...   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 08:14:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hamáčkovo vnitro připravuje v novelizaci Ústavy de facto český Patriot Act v podobě Stavu nebezpečí, který umožní vládě omezit lidská práva, svobodu pohybu, nedotknutelnost majetků, právo na shromažďování a vlastnické právo! Vláda nebude potřebovat souhlas poslanecké sněmovny a bude moci omezit občanské i podnikatelské svobody kdykoliv, kdekoliv, lokálně i celorepublikově! Sněmovna bude mít pouze možnost Stav nebezpečí zrušit ex-post po jeho vyhlášení vládou! Pokud vláda ale vyhlásí zákaz vycházení jako v Izraeli, sněmovna se nebude moci sejít a Stav nebezpečí zrušit! Přesně takto funguje Patriot Act!

V České republice se schyluje krátce před podzimními volbami k nebezpečnému procesu uchvácení moci způsobem, který republika dosud nepamatuje. Již počátkem června tohoto roku se na webu Ministerstva vnitra objevila tisková zpráva, že resort Jana Hamáčka usiluje o zásah a novelizaci české Ústavy, konkrétně sekce o bezpečnosti v návaznosti na Listinu základních práv a svobod. Podle vnitra koronavirová krize ukázala, že vláda nemá dostatečné exekutivní a akční mechanismy na vyhlašování restrikcí a omezení, které je dosud možné provádět jen na základě tzv. Krizového zákona. Jenže podle vnitra je potřeba, aby vláda mohla vyhlašovat něco jiného, a to nikoliv stav nouze, ale stav nebezpečí.

Tento stav mohou zatím vyhlašovat jen hejtmani a na rozdíl od stavu nouze není kraj povinen dotčeným osobám cokoliv hradit nebo kompenzovat za to, že vyhlášením stavu nebezpečí dojde např. k finanční nebo jiné majetkové újmě občana. Vnitro tak chce provést novelu Ústavy a překroutit znění Listiny základních práv a svobod v návaznosti na Ústavní zákon č. 110/1998 Sb. o bezpečnosti. Vnitro podle všeho dostalo instrukce z Washingtonu, protože pokud toto projde, bude se jednat o českou kopii amerického drakonického zákona Patriot Act. V tom okamžiku se z České republiky stane totalitní stát a diktatura. Pojďme si ocitovat pár odstavců z tiskového prohlášení vnitra:

Ministerstvo vnitra po zkušenostech s epidemií koronaviru představilo revizi ústavního zákona o bezpečnosti

Možnost vlády vyhlásit stav nebezpečí, zakotvení Ústředního krizového štábu do Ústavy ČR nebo právo vlády požadovat po parlamentu projednání vládních návrhů ve zrychleném režimu – ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes, 8. června 2020, přestavil komplexní novelu ústavního zákona o bezpečnosti ČR.

Průběh epidemie kononaviru ukázal, že bezpečnostní a krizová legislativa ČR potřebuje zásadně upravit tak, aby stát dokázal ještě lépe zvládat různé druhy krizí a epidemií. V první fázi Ministerstvo vnitra (MV) představilo komplexní revizi ústavního zákona o bezpečnosti. Změny souvisejících zákonů budou následovat. „Nemůžeme čekat, musíme naši legislativu rychle připravit na ještě pružnější zvládání krizových situací. Čeká nás široká debata s ostatními resorty i opozicí, ale věřím, že se dohodneme a zvládneme změny připravit už během léta,“ uvedl Jan Hamáček.

Jako hlavní problém se dle ministra vnitra ukázala nemožnost vlády vyhlašovat na centrální úrovni stav nebezpečí. Ten je dnes zakotven pouze v krizovém zákoně a vyhlásit ho může jen hejtman pro konkrétní kraj. Proto MV navrhuje stav nebezpečí zakotvit na ústavní úrovni v rámci ústavního zákona o bezpečnosti. Nově by tak mohla stav nebezpečí kromě hejtmanů vyhlásit i vláda pro celé Česko nebo jeho část. „To nám mnohem lépe umožní reagovat na situaci, kdy ohrožení života, zdraví, majetku, životního prostředí nebo bezpečnosti nedosahuje značného rozsahu, a není tak nutné vyhlásit stav nouze,“ doplnil Jan Hamáček s tím, že mezistupeň mezi běžným stavem a stavem nouze umožní reagovat na krizovou situaci mnohem citlivěji.

Během stavu nebezpečí bude možné na nezbytně nutnou dobu omezit vlastnické právo, svobodu pohybu a pobytu, právo pokojně se shromažďovat, podnikat či právo na nedotknutelnost osoby a obydlí. Na rozdíl od stavu nouze však nebude možné omezit právo na stávku.

Rychlejší projednání návrhů

Návrh MV také na ústavní úrovni zakotvuje Ústřední krizový štáb jako pracovní orgán vlády pro řešení stavů ohrožujících bezpečnost republiky i právo vlády požadovat v nouzovém stavu po parlamentu projednat vládní návrhy do 72 hodin ve Sněmovně a do 24 hodin v Senátu. Ve stavu nebezpečí by vláda toto právo neměla. Rozhodnutí vlády o stavu nebezpečí by mohla stejně jako u stavu nouze zvrátit Poslanecká sněmovna.

Na základě zkušenosti s odkladem doplňovacích voleb do Senátu návrh ústavního zákona také doplňuje a zpřesňuje ustanovení o prodloužení volebního období a odkladu konání voleb tak, aby již nevznikaly výkladové pochybnosti při jeho aplikaci.


Stav nebezpečí by dal do rukou vlády nástroj na úrovni absolutní moci nadřazené i lidským právům, totéž ve světě umožňuje jen Patriot Act v USA. Ten ale místo záminky “Covidu” používá pro omezování lidských práv v USA záminku “ochrany před terorismem”

Jak sami vidíte, vnitro a vláda hledají cesty jak nemuset vyhlašovat Nouzový stav, protože ten poskytuje dotčeným občanům finanční kompenzace za dočasné omezení provozu firem, za finanční ztráty živností a další újmy. Místo toho by vláda měla právo vyhlašovat kdykoliv a kdekoliv Stav nebezpečí, jako dosud mají právo hejtmani, a to např. při záplavách, povodních atd. Jenže vláda by rámec pravomocí měla rozšířený na celou republiku a mohla by omezovat vlastnická práva, mohla by narušit nedotknutelnost osob a majetku.

Bylo by tedy možné lidi zavírat do vězení na neomezeně dlouhou dobu, resp. po dobu platnosti Stavu nebezpečí, např. by bylo možné bez soudu zadržovat odpírače roušek, odpírače vakcín atd. Stejně tak by vláda mohla konfiskovat byty, nemovitosti, dočasně je zabavovat, pokud např. by se zjistilo, že v budovách se schází lidé, nedodržují sociální odstupy, nemají roušky a tím ohrožují společnost. Vnitro by tak mohlo na určitou dobu nemovitost zabavit, zkonfiskovat. Přesně tyto věci v USA umožňuje americký zákon Patriot Act. To, co chytá vnitro, je naprosto dokonalá kopie tohoto amerického zákona.

Pokud novelizace české ústavy projde, dojde k uchvácení moci v ČR a k naprosté likvidaci lidských práv, pod záminkou ochrany zdraví kvůli Covidu

Hamáčkovo vnitro okopírovalo americký Patriot Act v podstatě dokonale, dokonce je v návrhu novely i americký systém možnosti zpětného zrušení stavu nebezpečí, jestliže je legislativní orgán, tedy v tomto případě poslanecká sněmovna, odmítne, ovšem pouze jako ex-post rozhodnutím, tedy poté, co Stav nebezpečí již bude platit. S tím přichází i jedna hrozba.

Pokud totiž vláda ve stavu nebezpečí vyhlásí zákaz vycházení stejně, jako k tomu došlo před 2 dny v Izraeli, kde na dobu 3 týdnů byla vyhlášena celonárodní karanténa a lidé se nesmí vzdálit z domova na vzdálenost větší než 500 metrů, tak v takovém okamžiku se poslanecká sněmovna nebude moci sejít a nebude moci stav nebezpečí zrušit. Přesně takto to má vymyšlené i Patriot Act, kdy americký prezident, americká ministerstva, Pentagon, NSA, FBI a CIA mají pravomoci na základě Patriot Act omezovat občanská práva, zadržovat lidi bez obvinění, ale zrušit taková rozhodnutí může jen americký Kongres, a to jen zpětně, a jen když se pro to najde v Kongresu většina poslanců.

Pokud se Kongres nesejde, nebo pokud se nenajde dostatek hlasů, potom omezení občanských práv uplatněných od amerických vládních orgánů nemůže nikdo zrušit. A přesně toto chce do české Ústavy implementovat Babišova vláda skrze Hamáčkovo vnitro. Koronavirus je tak nově v ČR záminkou k protlačení drakonické změny české ústavy, která implementuje do českého ústavního systému móresy a postupy z amerického zákona Patriot Act! Čím více Covid, tím méně lidských práv!

Doufám, že v poslanecké sněmovně taková ústavní novela ani náhodou neprojde. Budeme to ostře sledovat a každý poslanec, který pro tuto novelu zvedne ruku, anebo si dovolí alibisticky nehlasovat a zdržet se, bude považovaný za vlastizrádce! Importovat do ČR Patriot Act a dávat vládě bianco pravomoc omezovat vlastnictví majetků, svobodu lidí a lidská práva podle libovůle vlády, to je pokus o zavedení diktatury za bílého dne!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAž 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 08:03:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to úplně šílená představa, že test na COVID má dle oficiálního listu NewYork Times až 90% nespolehlivost a na základě výsledků Vás čeká karanténa.

Cokoliv, co má statisticky horší spolehlivost než 50% je horší než hod kostkou.

Zde se jasně ukazuje co s námi globální elity hrají. jde o podvod největšího kalibru a cílem je ovládnutí lidstva.

Pomocí strachu se lidé podvolí všem rozhodnutím omezující jejich osobní svobody.

Kdyby bylo video zcenzurováno, tak alternativní URL:

https://www.otevrisvoumysl.cz/sokujici-zprava-az-90-pozitivnich-testu-na-covid-19-by-melo-byt-negativnich/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNámořní kapitáni budou zdravit vlajku EU vztyčeným prostředníčkem   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 07:55:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Návrhu nařízení s názvem „za účelem náležitého zohlednění celosvětového systému shromažďování údajů o spotřebě topných olejů u lodí“ chybí k „dokonalosti“ opravdu už jen uložení povinnosti uvedené v titulku. Je vysoce pravděpodobné, že takové ustanovení by skutečně bylo kapitány plněno. Mnohem větší pochybnosti mám u snižování emisí oxidu uhličitého o 40%, které chce EU nařídit rejdařům.

Reálně může EU ukládat takovou povinnost pouze loďařských společnostem sídlícím v EU. Papírově tento cíl evropští rejdaři nejsnáze splní tak, že přestanou mít sídlo v EU a své lodi registrují pod vlajku např. Panamy. Přeložení oficiálního sídla firmy třeba na Bahamy dnes už kvůli rozbujelé globalizaci není žádný problém. Většina nadnárodních korporací, které nechtějí platit daně v Evropě nebo v USA, má formální sídlo ústředí v některém daňovém ráji. Země jako Panama rády pronajímají vlajku za drobný poplatek.

Podle mezinárodního námořního práva musí provozovatel lodi plnit požadavky např. na bezpečnost, které jsou stanoveny celosvětovými úmluvami. U všech ostatních věcí platí, že musí plnit požadavky stanovené právem státu, pod jehož vlajkou pluje. Mnoho let je známo, že řada nadnárodních korporací k obcházení přísnějších bezpečnostních předpisů vyspělých zemí přeregistrovává lodě do zemí jako Eritrea nebo Etiopie, kde jsou státní orgány v naprostém rozkladu a nic nekontrolují.

„Díky“ této fintě se na světových oceánech plaví řada vraků, které měly být již dávno sešrotovány. Každoročně při haváriích způsobí rozsáhlé ekologické škody. Nejhorší jsou havárie zastaralých a prorezavělých „eritrejských“ ropných tankerů. Jenže tento problém návrh nařízení, který předložila Evropská komise, zcela ignoruje. Popravdě řečeno – bez celosvětové mezinárodní spolupráce je to problém neřešitelný. Bez dohody všech zemí světa – včetně těch, které jsou v rozkladu a jsou zneužívány nadnárodními korporacemi k obcházení práva – nelze měnit celosvětově platné námořní úmluvy.

Jednotlivé země mohou své pobřeží bránit pouze do určité míry tím, že vrakům zakáží vstup do svých přístavů a pobřežních vod. Je to však ochrana pouze částečná, protože prorezavělý tanker může havarovat i 50 mil od břehu, a přesto ropa z něj uniklá zcela zamoří pobřeží.

Velký problém je i v tom, že EU po celou dobu své existence globalizaci ze všech sil podporuje. V současné době svou obchodní politikou podráží nohy US prezidentu Donaldu Trumpovi, který se pomocí cel snaží přivézt z Asie zpět do USA výrobní provozy. Cla a množstevní omezení dovozu jsou totiž jediná účinná metoda, která je schopná omezovat vývoz pracovních míst z vyspělých zemí do Asie. Přesně to však EU za žádnou cenu nechce dělat.

Unijní komisaři si místo toho předsevzali, že donutí rejdaře platit za povolenky k vypouštění oxidu uhličitého. Přesně o tom je totiž návrh nařízení, které má v názvu evidenci spotřeby námořních lodí. Komise i poslanci Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu (ENVI), kteří se ve svých pozměňovacích návrzích „trumfují“ v tom, kdo předloží návrh tvrdšího zdanění CO2, opět jednou prokázali, že žijí ve skleníku zcela odtržení od ekonomické reality. Včera jsme hlasovali o desítkách pozměňovacích návrhů, které ve svém důsledku budou pouze popsaným papírem.

Bez celosvětové dohody nelze zavést fungující systém omezování emisí škodlivin z motorů námořních lodí. Je pravda, že 10 největších kontejnerových lodí ročně vypustí do ovzduší více škodlivin než všechny evropské automobily. Komise však svojí obchodní politikou – neustálým snižováním cel a množstevních omezení ve formě obchodních dohod s třetími zeměmi - stále více nahrává těmto škůdcům životního prostředí. Představa, že se Komisi podaří zavedením uhlíkové daně pro evropské lodě přinutit k jejímu placení i flotily registrované mimo EU, je naprosté sci-fi.

Evropská komise si od tohoto nařízení slibuje posílení příjmů rozpočtu EU o několik miliard eur. Jediným výsledkem bude přestěhování rejdařských firem i lodí mimo EU. Jestli doposud v členských státech EU nějaké rejdařské firmy platily daně, tak od nabytí účinnosti tohoto nařízení už to nebude žádná. Nikdo nebude za těchto podmínek v EU papírově sídlit. A tudíž ani platit za emisní povolenky ani daně. V praxi to pro veřejné rozpočty členských zemí EU bude ztrátové.

Celé více než století, kdy lodě ke svému pohonu používají naftu a jiné ropné deriváty, je palivo do námořních lodí osvobozeno od spotřebních daní i DPH. Všichni ministři financí na celém světě vědí, že není nic snazšího než natankovat nezdaněné palivo z tankeru umístěného 12 mil od pobřeží . Tedy mimo výsostné vody státu, který naftu zdaňuje. Jen místopředseda Evropské komise pro Zelený úděl Frans Timmermans si myslí, že vybere od rejdařů peníze za jakési povolenky k vypouštění oxidu uhličitého.

Jediný způsob jak námořní lodě zpoplatnit – třeba emisními povolenkami - je pouze za dobu, kdy pobývá v přístavu, nebo v pobřežních vodách státu. Mimo tyto oblasti nemá EU nad loděmi plujícími pod vlajkou nečlenských zemí EU žádnou pravomoc. Nakonec to dopadne tak, že obří kontejnerové lodi a tankery přestanou přijíždět do Hamburku, Rotterdamu či Marseille, ale zamíří do Bristolu či Liverpoolu. Británie, která vystoupila z EU včas před spuštěním zhoubného projektu Zeleného údělu, bude vydělávat na přístavních poplatcích a na překládání zboží na železnici, která jej tunelem pod kanálem La Manche proveze do EU. Na báječné kšefty se mohou těšit i ruské atomové ledoborce a nákladní lodě, které budou moci vozit zboží z Číny do EU, aniž by musely platit uhlíkovou daň.

Pro tuhle pitomost při závěrečném hlasování samozřejmě hlasovat nebudu.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Prosazují majdan v Minsku, o mlácení lidí v Paříži však ani slovo.” Fiala uvedl, co chtějí provést USA na ruské hranici   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 04:54:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český poslanec Radim Fiala obvinil Washington a Brusel z pokrytectví a dvojího metru. Projevilo se to v případě jejich mlčenlivé reakce na brutální zasahování proti protestujícím ve Francii, což se výrazně lišilo od postoje vůči postupu Alexandra Lukašenka v Bělorusku. Fiala tvrdí, že tento přístup je podložen ekonomickými zájmy Spojených států.

Na konci minulého týdne v hlavním městě Francie proběhla demonstrace hnutí Žluté vesty, která byla vyvolána nespokojeností části obyvatelstva s uplatněním opatření kvůli pandemii covidu-19. Tyto protesty vyústily ve střety s policisty, kteří proti demonstrantům nakonec použili slzný plyn. Policie tehdy informovala o 256 zadržených osobách.

Aktivizace Žlutých vest a zásahy francouzské policie, stejně jako reakce Bruselu a Washingtonu na tyto události, jsou názorným příkladem dvojího metru Západu, tvrdí český poslanec a místopředseda SPD Radim Fiala. Za pozornost stojí především odlišný přístup vedení Evropské unie a Spojených států v případě Francie a Běloruska, kde již měsíc probíhají protivládní protesty. Zatímco vůči běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi zaujímají jasně kritický postoj, postup francouzského prezidenta Emmanuele Macrona a tvrdé zásahy policie v Paříži byly ze strany Západu v podstatě tolerovány.

„Pokrytecké Evropské unii nevadí, že Macron nechá mlátit lidi. Ve Francii se obnovily masové protesty hnutí Žluté vesty. Proti protestujícím tvrdě zasáhla policie…Ukazuje se licoměrnost a dvojí metr Evropské unie a USA při hodnocení událostí ve Francii a Bělorusku,” píše Radim Fiala ve svém facebookovém příspěvku.

Dle názoru českého politika občané obou zemí mají právo na nenásilný protest. Přitom Fiala zdůrazňuje, že jakékoliv zasahování cizích mocností do politických dění svrchovaného státu a organizace tzv. majdanů je zcela nepřijatelná. Český poslanec neopomněl ani skutečné důvody angažmá Bílého domu v souvislosti s politickým děním v Bělorusku. Podle něj Washington postupně usiluje o vytlačení Ruska z evropského energetického trhu, právě proto pozice Běloruska v budoucnu bude velice důležitá.

„Právě geopolitické zájmy USA jsou největším rizikem pro mír v dnešním světě. V případě Běloruska jde o vytvoření koridoru oddělujícího Evropu od energetických surovin z Ruska. Tyto suroviny by měla nahradit dodávka plynu společnostmi USA,” uzavřel Fiala.

Dvojí metr českých médií

Dříve bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec poukázal na předpojatost českých médií v otázce informování o protestech ve Francii a Bělorusku.

„Česká média jsou plná demonstrací tzv.‚spontánně se samoorganizující opozice´ v Minsku pochodující pod vlajkami fašistického režimu nastoleného v Bělorusku Němci během 2. světové války, odsudků krutosti běloruské policie a jmenovitě prezidenta Lukašenka,“ prohlásil a dodal: „Tatáž média jsou prakticky bez jakékoliv odezvy na demonstrace tzv. Žlutých vest probíhající od soboty ve Francii. Slzný plyn, obušky, gumové projektily. A... nic!“ uvedl Štefec.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DEE5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéf Člověka v tísni přiznal barvu. Jeho neziskovka dělá, proti čemu se v Bělorusku postavil   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 04:49:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Střelil se Člověk v tísni do vlastní nohy? Šéf kontroverzní neziskovky podpořil premiéra Babiše a ještě navíc přiznal to, co se svět neměl dozvědět.

S nevládními organizacemi je potíž. Nemluvíme samo sebou o Horské službě ČR, ani dokonce o Fotbalové asociaci ČR - i když v tomto konkrétním případě můžeme být na oprávněných pochybách. Řeč se má o politických neziskovkách.

Nečekaný tah Člověka v tísni

Aktivity politických neziskovek jsou ve většině případů kontroverzní. Zasahují do klidu české společnosti, chtějí nás učit novotám, o které má málo kdo zájem. A to se rozumí, bojují s propagandou a fake news, protože to je módní trend a dobře to vydělává.

Nedovolují si jen a pouze na českou společnost. Díky různým grantům z EU nebo Spojených států šíří svůj liberální pohled na svět do cizích států. Nejaktivnější je v tomto směru Člověk v tísni. To se ví a tato neziskovka neskrývá své zahraniční aktivity. Montuje se do Ukrajiny, Ruska a dokonce Sýrie. Smutné je, že má podporu české vlády.

Teď dochází k jistým procesům v Bělorusku. Protestuje se tam proti vládě. To je normální jev, který známe i u nás. Občas dochází k tvrdým policejním zásahům. Jako v minulých dnech ve Francii nebo v Německu. Evropská unie by ale ráda na Bělorusko uvalila sankce.

A teď se dostáváme k té pikantní situaci. Premiér Andrej Babiš minulý týden zablokoval setkání lídrů V4 s představiteli běloruské opozice. Tak to podávají média hlavního proudu. To lepšolidi rozlítilo k nepříčetnosti a vyvolalo to smršť obvinění na sociálních sítích.

Český rozhlas si pozval do svého vysílání šéfa Člověka v tísni Šimona Pánka a ten se k celé záležitosti také vyjádřil. „Premiér v krizi reagoval dobře, v zásadě podobně jako většina evropských politiků: odsoudil brutalitu, podtrhl právo na svobodné a férové volby. Teď najednou řekl, že tam neměla být opozice pozvána. Myslím, že to neměl komentovat a neměl to vetovat. Měl to nechat na hostitelích, kterými jsou Poláci,“ prohlásil Pánek.

A tady přichází to překvapení. Pánek připustil, že výrazná zahraniční akce by demonstrantům, kteří volají především po uspořádání nových voleb, příliš nepomohla. „Příliš silná intervence z okolních států by nepomohla,“ řekl šéf Člověka v tísni.

Ano, čtete dobře, drazí čtenáři. Šéf neziskovky, která zasahuje do záležitostí cizích států, se chytil za nos a prohlásil, že liberální zahraničí intervence může být na škodu. Nečekané prozření. Škoda, že si to samé neuvědomil před šesti lety, kdy se začala roztáčet válečná mašinérie na Ukrajině.

Znamená, že od tohoto okamžiku nebude Člověk v tísni zasahovat do záležitostí jiných států? Ne, to si nikdo nedělá naděje. Prohlášení Pánka je ale zajímavé. Asi ví, že jeho neziskovka nedělá poctivé věci.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/DE7X
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína je jedinou zemí G20 ve druhém čtvrtletí dosáhla ekonomického růstu   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 04:44:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zveřejnila 14. září zprávu, že omezující opatření přijatá různými zeměmi k potlačení epidemie COVID-19 měla ve druhém čtvrtletí vážný dopad na ekonomické aktivity. HDP skupiny G20 ve druhém čtvrtletí zaznamenal nebývalý pokles a Čína je jedinou zemí, která dosáhla pozitivního růstu.

Ve Zprávě se uvádí, že čínský HDP ve druhém čtvrtletí vzrostl o 11,5 % oproti předchozímu čtvrtletí, což odráží oživení čínské ekonomiky. Kromě Číny poklesl ve druhém čtvrtletí HDP 19 zemí ve srovnání s předchozím čtvrtletím v průměru o 11,8 %, z toho největší pokles zaznamenala Indie o 25,2 %. S přihlédnutím k pozitivnímu růstu Číny poklesl HDP skupiny G20 ve druhém čtvrtletí letošního roku o 6,9 % oproti předchozímu čtvrtletí, což výrazně převyšuje pokles o 1,6 % během finanční krize v prvním čtvrtletí roku 2009.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWTO: Tarify USA vůči Číně porušily obchodní pravidla   
Pridal tk Čtvrtek 17 září 2020 - 04:42:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy porušily mezinárodní předpisy, když v roce 2018 zavedly cla na čínské zboží, oznámila Světová obchodní organizace (WTO).

Ve zprávě zveřejněné v úterý odborná skupina WTO určila, že neexistuje uspokojivý důvod, aby USA zavedly cla na zboží dovážené z Číny před dvěma lety, což prohloubilo obchodní tření mezi oběma zeměmi.

Zpráva uvádí: „Expertní skupina poukázala na to, že dospěla k předběžnému závěru, že Spojené státy nemohou svá opatření odůvodnit.“

Při provádění celních opatření se Washington odvolával na oddíl č. 301 zákona USA o obchodu z roku 1974, který zmocňoval prezidenta ukládat obchodní omezení a cla na cizí země, které nespravedlivě bránily obchodu v USA.

Vláda prezidenta Donalda Trumpa tvrdila, že čínské společnosti vstupující na americký trh jsou podezřelé z porušování práv duševního vlastnictví v USA, takže tarify jsou přiměřené.

Do konce roku 2019 USA vyhrožovaly cly na čínský dovoz v hodnotě přibližně 550 miliard amerických dolarů.

V reakci na to Čína podala žalobu u WTO a tvrdila, že USA porušily články Všeobecné dohody o clech a obchodu z roku 1994, což je právní dohoda mezi zeměmi zaměřená na omezení překážek obchodu.

USA mají možnost se proti rozhodnutí WTO odvolat během následujících 60 dnů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2423 sec,0.0664 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,641kB