Neděle 20 září 2020
“Ty mlč! Jsi bílá a blond!”, uzemnil britskou studentku učitel   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 05:20:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská studentka Kelsey si ve škole dovolila odmítnout podpořit oficiální postoj na hnutí Black lives matter. Za to se jí dostalo tvrdé kritiky ze strany učitele, Prý je bílá a blondýna a tak má mlčet, protože její názory nikoho nezajímají. To vše před celou třídou.

Tak dnes vypadá výchova a vzdělání na tom idealizovaném Západě, kam naše “české elity” chtějí patřit. Snižování úrovně vzdělání bělochů, jejich otevřené ponižování a šikanování. Něco podobného vidíme i u nás. Také vidíme stejné skupiny lidí, kteří podobná opatření prosazují. Dienstbier, Marxová, Novotný, Freud atd. Co je vlastně všechny spojuje? Kromě nenávisti ke všemu českému?

Jim Nowak, Chicago, USA
Česká věcSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKatolická mládež genderově rozšíří Boha   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 05:11:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Studentská katolická mládež v německé Kolíně nad Rýnem začne použít rozšířené označení Boha* s hvězdičkou („Gott*”). Prý je potřeba rozšířit genderové vnímání Boha a zřeknout se zažitého stereotypu “starého bílého muže na obláčku”. Naopak je prý potřeba vytvořit Boha jako něco pestrého a různotvárného. Katolické spolky a církve v Německu jdou v zavádění genderové mluvy dokonce příkladem.

Že jsou podobné výstřelky dokonce v přímém rozporu s křesťanskou věroukou?! Ale jděte?! Dnes je katolická církev nositelem všech pokrokářských agend a vynálezů. Zakladatelé “frankfurtské školy” a jejich mecenáši si mohou mnout ruce, rozklad církve je dokonán.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěkdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 05:06:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velmi opatrně, jako ve vatičce jsou pokládána slova v článku na PL. V noci z 5. na 6.9. došlo k drsnému útoku na cyklisty závodu Tour de Zeleňak. Jako zbraně byl použit ocelový odpadkový koš a další kovové předměty. Oběti skončily v nemocnici. Policie prý věc vyšetřuje, ale mlží, až se práší. Prý "nevylučuje", že by někdo mohl být obviněn podle §352 (což je rasově motivovaný čin).

Jedno je jisté na 1000%. Být to obráceně, bylo by slovo rasismus a xenofobie už v titulku.

O útoku také píše Děčínský deník:

https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/po-tour-de-zelenak-prisel-na-namesti-v-rumburku-brutalni-utok-na-cyklisty-20200910.html


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 05:05:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci v Novém Mexiku se snaží přijít na kloub otázce, proč v posledních týdnech v různých oblastech tohoto státu na jihozápadě USA uhynuly statisíce tažných ptáků. Na svých internetových stránkách o tom informuje televize CNN.

Běžní lidé i biologové tvrdí, že ptáci se před smrtí chovali divně. Podle Desmondové byli mnozí letargičtí a nereagovali na obvyklé podněty, takže je „v nevídaných počtech“ srážela auta. Na jednom golfovém hřišti si lidé všimli vlaštovek, které seděly na zemi a dovolily lidem, aby se k nim přiblížili.

Hm. A co třeba elektrosmog, konkrétně usilovně zaváděné a testované G5 sítě?
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlexej Navalnyj, inkluzívní školství a genderová studia   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 04:55:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po senzačním úspěchu blamáže západních tajných služeb a západních politiků (a „novinářů“) s trapnou a zfušovanou pseudo-kauzou „Skripal, morče, pohanka a Novičok“, tu máme další díl trapnosti západní propagandy. Zcela bezvýznamný, Západem placený „politik“ Navalnyj byl prý také otráven nejjedovatější bojovou chemickou látkou světa, bojovou chemickou látkou, která je nejméně 5x jedovatější než americký VX a která i ve cela zanedbatelném množství mikrogramů zabije každého člověka do jedné minuty.
Kam ale na ruského člověka – třeba i s nejjedovatějším jedem na světě!


Například Skripal prý byl otráven Novičokem, který mu někdo namazal na kliku od domu. Dále pak Novičokem, který někdo v tajném zařízení podstrčil do kufru Skripalově dceři a když ten kufr doma otevřela, vyvalil se z kufru mrak Novičoku na ni, Skripala i jejich morče. Rovněž byli Skripalovi otráveni Novičokem, který snědl Skripal v pohance, kterou Skripalově dceři podstrčil někdo v Rusku, protože strašlivá ruská tajná služba věděla, že Skripal tak miluje pohanku, že se s ní okamžitě nafutruje, jen co vybalí kufr své dcery (a odkašle si po mraku toho Novičoku, který se vyvalil ze zmíněného tajného zařízení v kufru, že?) Také Skripala prý otrávili navíc i Novičokem, který byl v klimatizaci v jeho autě, kterým po těch dvou až třech předchozích otravách Skripal odjel na oběd (a vypnul si mobil, aby ho britská tajná služba nemohla sledovat). Možná ho také otrávili i Novičokem namazaným na kliku u jeho auta, protože tam prý bylo Novičoku úplně nejvíce podle jedné z tisíce navzájem se vylučujících verzích západní propagandy. Pak si tedy Skripal s dcerou zašli na oběd, najedli se a posadili se do parku. Kde jim k tomu všemu tajní ruští agenti nastříkali do obličeje sedmou dávku nejedovatjěšího jedu na světě z fllakónu Nina Ricci.

Flakón Nina Ricci i s Novičokem pak ruští agenti odvezli v kapse do několik desítek kilometrů vzdáleného města, kde tento flakón i s Novičokem pohodili do poplenice, která se jako jediná v Británii vyváží jen jednou za 4 měsíce, protože flakón Nina Ricci s Novičokem v této popelnici našli dva britští houmlesáci. Z těch se tímto případem stala vzorná partnerská dvojice a z ženy, která na Nina Ricci zemřela, z té se stala jako zázrakem vzorná matka, přestože se o své děti do té doby vůbec nestarala.

Je to podobný zázrak, jako když se ze zfetovaného kriminálníka a násilníka, který se nestaral o svoje děti a ani na ně neplatil výživné, stal jako mávnutím kouzelného proutku vzorný otec od rodiny, který neumřel v důsledku toho mixu několika drog, ale v důsledku „systémového rasismu v USA“.

Nebo jako když se z násilníka obviněného čerstvě i ze znásilnění (opravdového znásilnění, ne jako když jde kariéristická herečka na hotelový pokoj s režisérem dvakrát za sebou, dvakrát za sebou se s ním vyspí a po třiceti letech si vše rozmyslí a zpětně označí za „znásilnění“), tak tedy i z osoby obviněné ze znásilnění se jako zázrakem stane v dnešních USA osoba, na kterou je pyšná i velká bojovnice proti sexuálnímu obtěžování (sexuální obtěžování: „Dnes Vám to sluší :-)“ - „Sexismus! MeToo! Sexuální násáilí na ženě! Upalte ho!“), tedy sama multikulti-socialistická kandidátka na prezidentku USA (s Bidenem jako loutkou).

Ale pojďme zpět k vysoké odolnosti ruského člověka i proti těm nejjedovatějším jedům na světě.

Dnes tu máme další případ – Navalnyj.

Navalnyj byl otráven, když se napil čaje na letišti v Tomsku. Tento čaj i s Novičokem mu podstrčila agenta ruské tajné služby, když si chudák Navalnyj kupoval u stánku pití.

„Předpokládáme, že Alexeje otrávili něčím namíchaným do čaje. To bylo to jediné, co ráno pil,“ napsala na Twitteru Jarmyšová [Navalného mluvčí]. „Alexej je nyní v bezvědomí,“ dodala. Leží podle ní na jednotce intenzivní péče. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/alexej-navalnyj-rusko-opozice-otrava.A200820_072849_zahranicni_kzem

Ach, sakra, tak vlastně ne! Ti proradní Rusové zveřejnili video letištní bezpečnostní kamery, kde je jasně vidět Navalného asistent, jak mu přináší čaj. Tak to chce jinou verzi pohádky. Takhle by to bylo trochu divné a zcela zřejmě vylhané i naprosto loajálním prorežimním idiotům. Protože by nikdo nemohl vědět, zda je ten čaj pro Navalného a tudíž by ten čaj nepromíchal s Novičokem. Navíc by se nutně musel z výparů Novičoku otrávit i Navalného asistent. (A také by se nutně musela otrávit i ta ruská agentka tajné služby, maskující se proradně jako prodavačka v bufetu a přitom míchající čaj s Novičokem, tedy s nejjedovatější bojovou chemickou látkou světa před zraky všech zákazníků, jako by se nechumelilo.) Navíc by podle této verze údajný jed z čaje (tedy požitý v té nejrychleji působící podobě) působil až s odstupem několika hodin.

Ale tuhle verzi stejně západní propaganda stáhla z repertoáru, protože přišla pitomá i samotným pitomcům ze západní propagandy a politiky. A to už je tedy vážně co říct! :-D

Mimochodem, Alexej Navalnyj je vlastně permanentně otrávený. Například již na konci července tohoto roku mu napuchnul obličej a zrudla kůže, což proradní ruští lékaři považovali za nějakou alergickou reakci, ale Navalného team už tehdy měl jasné podezření na otravu. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-demonstrace-opozicni-politik-alexander-navalnyj-protest-otrava-chemicka-latka-hospitalizace-vl.A190729_100100_zahranicni_dtt

Tehdy ještě asi nebyl ten správný čas na rozběhnutí celé akce a tak se Navalnyj - otrávený jistě Novičokem již v polovině prázdnin - tehdy zase uzdravil, obličej mu splasknul, kůže ztratila zarudnutí. Anebo si již v červenci tajní agenti ruské tajné služby na nebohém Navalném vyzkoušeli Novičok, tu nejjedovatější bojovou chemickou látku na světě, a stejně jako ve Skripalově případě se ujistili, že nejjedovatější otravná látka na světě nikoho nazabije.

Tedy vlastně kromě té britské houmlesačky.

I když – já už začínám pochybovat i o tom, jak to bylo se smrtí té houmlesačky. Jen jestli to nebylo jako se Skripalovým morčetem, které nejdříve bylo zahrnuto do pohádek „Skripal-Novičok-bojte-se-Ruska“ jako nebohý zvířecí mazlíček, který podlehl Novičoku (když už Skripal i jeho dcera v pohodě přežili), a pak se ukázalo, že mu brtiská policie nedala 14 dní vodu, takže Skripavolo morče pošlo žízní. Možná té houmlesačce také nedali 14 dní napít v britské nemocnici a tak umřela na britskou zdravotní péči a ne na Novičok. Ani bych se nedivil, britské zdravotnictví je pověstné svojí úrovní srovnatelnou snad jen s rozvojovými zeměmi. Asi se tam už přínosně projevují všichni ti doktoři z nafukovacích gumových člunů.

Ok, tak s čajem s Novičokem podstrčeným na letišti chudákovi Navalnému to nevyšlo. Ale důležitá informace zde je – podle vlastních lidí Navalnyj toho dne od rána nepil nic jiného, než onen čaj na letišti.

Z tohoto pohledu je potom velice zajímavé, ža Navalnyj – podle nejnovější, zatím v tuto chvíli platné verze – dozajista otrávil vodou z plastové lahve, které se napil ve svém hotelovém pokoji.

Vzhledem k tomu, že podle lidí z jeho týmu Navalnyj nic nepil v den odletu než čaj, pak se této vody z lahve musel napít večer před odletem. Takže ruská tajná služba podstrčila Navalnému do hotelového pokoje balenou vodu s přimíchaným Novičokem, což – připomeňme si to – je nejjedovatější chemická otravná látka na světě. Navalnému dokonce do té vody přimíchaly novou verzi Novičoku ještě mnohem jedovatější než dosud známá nejjedovatjější na světě.

Navalnyj byl otráven silnějším typem novičoku, tvrdí německý Der Spiegel https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/alexej-navalnyj-otrava-jed-rusko-opozice-nemecko-spiegel-novicok-kreml-putin.A200911_190052_zahranicni_pmk

Takže Navalnyj se večer před odletem napil vody s Novičokem. Novičok, stejně jako všechny ostatní nervově-paralytické bojové otravné látky, zabíjí během desítek sekund. Navalnyj ale šel v klidu spát, ráno se probudil, odjel na letiště, dal si čaj, sedl do letadla a po cca 30-50 minutách letu odešel na záchod, odkud se vyřítil zcela otrávený. Novičok je zřejmě speciální bojová otravná látka, která má za cíl ochromit armádu protivníka až po bitvě nebo rovnou až po válce. Rozprášíte Novičok nad nepřátelskou armádou a za den, dva nebo tři se nepřátelským vojákům udělá špatně. :-D

Navalnému prý v Berlíně píchli antidotum. No, v tom případě, pokud mu vůbec píchli antidotum a nejde jen o další přibarvování této zcela vylhané historky o otravě Navalného Novičokem, pokud tedy vůbec Navalnému píchli v Berlíně antidotum, bylo to nejméně 4 dny po údajné otravě nervově-paralytickou látkou. To mu mohli rovnou píchnout anestetikum kvůli trhání mléčného zubu před čtyřiceti lety. Kdo byl na vojně, jistě si vzpomene, že součástí „atombordelu“ byla i atropinová injekce, kterou měl každý voják u sebe a v případě zasažení bojovou otravnou látku si musel umět píchnout atropin sám během VTEŘIN po zasažení. Pozdější aplikace atropinu než během několika vteřin po zasažení nervově-paralytickou otravnou látkou je k ničemu, protože je to už jen hanobení mrtvoly.

Západní propaganda úspěšně šíří „informaci“, že za záchranu Navalného může fakt, že prý atropin dávali Navalnému už v Omsku v nemocnici. I tak by to bylo cca 12-18 hodin po požití Novičoku, ale což. Nicméně, zásadní je fakt, že tuto informaci jako jediný primární zdroj udává – členka Navalného party, jeho „osobní lékařka“ Anastasia Vasilieva, která tvrdí, že jí to řekli v omské nemocnici. Dokonce ani neříká kdo konkrétně – říká „oni“ (lékaři v Omsku). „Zeptala jsem se JICH“, „ONI řekli“. To se zeptala několika lékařů na jednou a oni jí sborově odpověděli? Ne, to jistě ne, Ale když se jako neexistující zdroj neoznačí žádná konkrétní osoba, kterou by bylo možné najít, tak není možné vyvrátit jakékoli třeba i vylhané tvrzení. https://yandex.ru/turbo/forbes.ru/s/biznes/407685-v-omske-kapali-antidot-chto-otravilo-navalnogo-i-mogli-li-prosmotret-yad-omskie-vrachi

Kdyby jakkoli konkretizovala osobu („lékař, který měl službu tehdy a tehdy“, když už ne jméno), která jí to řekla, riskovala by usvědčení ze lži. Ale „oni“ nemohou být dotázáni na to, zda takovou informaci poskytli. Oni jsou oni. Ale západní propaganda a agenti Deep State v médiích chtějí věřit, tak to berou jako bernou minci. Nu, a když někdo bude tvrdit, že mu v omské nemocnici řekli, že se Navalnyj předávkoval koksem, tak tomu budou také věřit a hlásat to jako svatosvatou pravdu – jen by musel Navalnyj třeba podpořit Trumpa nebo pochválit Putina. Stejně jako mediální presstitutky otočily vůči Nadě Savčenkové ihned poté, co prohlásila, že by bylo lepší, kdyby Ukrajincům vládl Putin a že na Majdanu zaplacení ostřelovači vraždili policisty i demonstranty)

Navalného parta k verzi rovnou předložila „důkaz“, že Navalného otrávila ruská tajná služba Novičokem na přímý rozkaz Putina, když tahle Navalného parta natočila a zveřejnila video z hotelového pokoje. V tomto pokoji údajně bydlel před svým odletem Navalnyj. Na stolku stojí dvě plastové lahve s vodou. Což je přímo „smokin' gun“ této pohádky západní propagandy. Skoro jako „smokin' gun“, když ministr obrany USA Powell mával v OSN pastelkou nakreslenými obrázky náklaďáků a tvrdil, že to je důkaz, že Irák má zbraně hromadného ničení. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/navalnyj-byl-otraven-uz-v-hotelu-v-tomsku-vodou-z-lahve-tvrdi-jeho-tym-40336621

Takže tedy nynější verze je, že Navalnyj se večer napil vody z lahve a vypil Novičok. Ruská tajná služba mu ty lahve s Novičokem podstrčila do hotelového pokoje. Druhý den se Navalnyj odhlásil z hotelu a jel na letiště. Ten den nic nepil, Navalného parta si tím je od začátku jista. Až pak se napil čaje na letišti, který byl předchozím jistojistým zdrojem otravy. Než se tedy prokázalo, že ten čaj Navalnému podstrčil jeho asistent. Pak se tato verze musela odpískat. Řekněme odhadem že 2-3 hodiny po odhlášení z hotelu (cesta na letiště, čekání na odlet, čaj na letišti, let) se Navalnému udělalo v letadle špatně. Letadlo nouzově přistává v Omsku. Navalného parta nic neví a nic netuší, ledaže by o celé akci věděla předem. Ale to jistě ne, že? Kdepak že by šlo o připravenou provokaci proti Rusku. ;-)

Navalného odvezou z letiště do nemocnice. Máme cca 4-5 hodin poté, co Navalnyj opustil pokoj. Let mohl být okolo 8.hodiny ráno. (Nikde jsem nenašel přesnou informaci, kdy Navalnyj letěl, ale když jsem vyhledával letenky z Tomsku do Moskvy, našel jsem samé lety mezi 7 a 8 hodinou ranní.) Takže tedy Navalnyj odešel z hotelu na let mezi 7-8 hodinou ráno. O 4-5 hodin později, tedy zhruba mezi 11-13 hodinou, se Navalného parta vrací do pokoje, kam ruská tajná služba podstrčila lahve s Novičokem. Nejen, že tento pokoj ještě nenavštívila ani uklízečka, což je velice zvláštní i v Rusku, protože všude na světě chodí uklízečky na pokoje ráno a dopoledne, aby byl pokoj připraven pro příjezd nového hosta. Ale dokonce ani démonickou ruskou tajnou službu nenapadlo dojít na pokoj a odnést ty lahve s Novičokem pryč. :-DDD

Pozn.: Pozdější odlet by znamenal ještě mnohem jistější úklid pokoje uklízečkou dlouho před tím, než by Navalného parta vůbec měla informaci o Navalného „otravě“ a tedy důvod vracet se na pokoj a točit video s plastovými lahvemi.

Navalného parta tak natáčí video s plastovými lahvemi nalezenými v hotelovém pokoji. Údajně v tom hotelovém pokoji, kde již mělo být několik hodin uklizeno, pokud to hned při odjezdu Navalného z hotelu netočila Navalného parta s nějakým intutitivním či jakým tušením, že během několika málo hodin se Navalnyj složí otráven. ;-)

Navalného parta má při natáčení jednorázové rukavice. Ale krátké rukávy a holé ruce nad rukavicemi minimálně naznačují, že obavy z nervově-paralytické látky v hotelovém pokoji a na lahvích při natáčení videa Navalného kumpáni nemají, protože jinak by při trošce soudnosti měli na sobě všichni protichemický ochranný oblek a plynovou masku.

Naneštěstí je ale i tohle video k ničemu. Vzhledem k duševní retardaci, jaká je charakteristická pro západní novináře, politiky a pracovníky tajných služeb, to celé zase rozvrací nejnovější verze. Podle německých tajných služeb byl Navalnyj otráven nejsilnějším Novičokem, tedy nejsilnějším nejsilnějším jedem na světě, tuplovaně nejjedovatější nervově-paralytickou látkou světa, a to tak, že Novičok se do těla Navalného dostal přes kůži. https://www.zeit.de/zustimmung?url=https://www.zeit.de/2020/38/deutsch-russische-beziehung-alexej-nawalny-nord-stream-2

Němečtí „experti“ prý našly stopy Novičoku-jaký-svět-neviděl na Navalného rukách a na lahvi, ze které pil v hotelu vodu a kterou prý Navalného parta propašovala do Německa. Takže Navalnyj měl na rukou Novičok, sahal na kdeco, v hotelu (klika dveří pokoje, hotelu, propiska při podpisu účtu při odhlášení, účet, kreditka, kterou platil atd atd atd asi tak milion věcí), v taxíku na letiště (klika auta, sedadlo na mnoha místech atd), na letišti (letenka, když jí podával na odbavení, doklady, stůl, židle atd atd atd asi tak milion věcí) i v letadle. A když tam všude roztahal nejjedovatější nejjedovatější nervově-paralytickou látku na světě, tak to s ním seklo na záchodě v letadle. A neseklo to s nikým jiným z těch asi tak 5 000 lidí, kteří si sáhli na Novičok roztahaný Navalným po půlce Tomsku, od hotelu až po dveře záchodu v letadle.

Vlastně je to pořád stejné. Někdy se prostě temným strukturám Deep State západních zemí hodí nějaký ten opoziční „politik“ zdravý a provokující polo-kriminální činností (předchozí kriminální činnost je často po svém odhalení prvním motivem a spouštěcí příčinou k tomu, aby se z někoho stal náhle „opoziční politik uznávaný Západem“, protože je jistě lepší být „opoziční politik“ s platem ze zdrojů amerických tajných služeb přes účty „neziskových organizací“, než být prostě odsouzený za zpronevěru, jako je tomu v případě Navalného). A někdy se prostě temným strukturám Deep State západních zemí hodí nějaký ten „opoziční politik“ mrtvý (Němcov, jasný false flag attack), nějaký ten již dávno bezcenný agent se hodí pro Deep State mrtvý (Litviněnko - oficiální verze západní propagandy, že mu v hotelovém lobby nalil do čaje ruský agent polonium je tak absurdní, že proti tomu je i Skripalovo morče promyšlená a téměř i uvěřitelná fabulace), někdy se temným strukturám Deep State hodí „opoziční politik“ otrávený (Navalnyj každou chvíli), nebo zcela bezcenný agent (který navíc možná chce přeběhnout zpět do Ruska) prý údajně otrávený (Skripal, jeho dcera a morče).

A tak tu máme další nesmysl. Navalny otráven nejjedovatějším-nejjedovatějším Novičokem.

Další blábol tupé protirusuké propagandy. Cílem je zabránit výstavbě plynovodu Nord-Stream 2 a dále falešně ještě více vykreslit obraz Ruska jako „nepřitele“ a zločinný režim. Zločinné režimy ukazují na Rusko a křičí svá fejková obvinění, aby samy zakryly svůj charakter.

Ach jo.

Tenhle komentář měl být satirická, kousavá ironie na téma „Skripal, 2. série“. Ale není.

Vlastně to už nedokáži psát s humorem. Ono je to totiž smutné. Strašně, strašlivě smutné.

Tenhle případ je totiž dalším důkazem, do jaké demence se propadla struktura státní moci na Západě. Už ani skryté struktury moci, Deep State, nejsou ničím jiným, než živoucím důkazem, jaká degenerace společnosti nastává po zavedení genderových, rasových, sexuálně-identitních a sexuálně-orientačních kvót na vedoucí pozice a kariérní postup. Tato nová „třídní kritéria“ mají stejný následek, jako měla ta minulá třídní kritéria, za minulé totality – celou strukturu moci, celý systém a jeho rozhodovací uzly postupně ovládají čím dál větší kreténi. Kreténi, kteří v dnešní době už nedokáží ani vymyslet false flag operaci, aby to nebyla na první pohled zcela zřejmá hovadina.

V přímém přenosu vidíme výsledky inkluzívního školství. Absolventi genderových a humanitních studií již zcela zřejmě ovládli i struktury skryté moci na Západě. Zjakešovatěli.

Už mne nepřekvapí, ani kdyby Macron nebo Biden nebo von der Leynová plakali v televizi, že jsou sami jako kůl v plotě. A nemusí kvůli tomu ani jezdit na Červený hrádek. https://tinyurl.com/yxnec52g

Kdyby hloupost nadnášela, tak politiky, novináře a autory těchto novičovských scénářů protiruské propagandy poznáte na ulici na první pohled – podle navlečené olověné vesty.

Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoslankyně Radka Maxová (ANO) má velké trápení   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 04:51:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proto se svěřila ostatním poslancům Evropského parlamentu:

Drazí kolegové,

ráda bych se s Vámi podělila o tento dopis, který mám v úmyslu zaslat vysokému představiteli a místopředsedovi Josepu Borrellovi Fontellesovi ohledně stále se zhoršující situace LGBTI komunity v Rusku.

V Rusku není strategie odvrácení veřejné frustrace nad domácími politickými, ekonomickými a sociálními problémy podporou nenávisti vůči menšinám nic nového. V poslední době je ve světle současných komunálních voleb jako obětní beránek používána LGBTI komunita v Rusku.

Poslední tlak proti LGBTI společnosti přišel v podobě dodatků k rodinnému zákonu, které by výslovně zakazovaly manželství osob stejného pohlaví a zaváděly povinnost mít ve svém rodném listu potvrzeno „pohlaví při narození“, které transsexuální a intersexuální lidi diskriminuje a odnímá jim jakoukoli možnost uzavřít manželství a mít rodičovská práva.

Byla bych velmi ráda, kdybych získala vaši podporu. Pokud se chcete podepsat, dejte mi prosím vědět do pátku 18.9. V poledne.

S pozdravem

Radka Maxová


Hlas statečné poslankyně nezůstane osamocen. Přihlásil se jí Sergey Lagodinsky, že bude šťasten, že bude moci dopis panu Borrellovi spolupodepsat.

Poslanec Lagodinsky je německý poslanec za Stranu zelených, emigrant z Ruska (za Jelcinovy demokracie), právník se specializací za lidská práva. Pan Borrell, je ten dobrý muž, který projevil pochopení pro zájem Turecka těžit uhlovodíky ve výsostných vodách Řecka. Jistě tedy bude mít pochopení pro LGBT.

Radka Maxová jako inženýrka chemie možná neví, že uznávat manželství osob stejného pohlaví není povinnost žádného státu a že nemusí být projevem nenávisti a odvrácením frustrace. Také možná neví, že za homosexuální styk v mnoha zemích hrozí vysoké tresty. Například v muslimských zemích, ze kterých jsou imigranti lidmi pokrokovými, jako je Maxová nebo Lagodinsky, tak vítání, protože oni to zvládnou. Asi by se divila, že také v těchto zemích nejsou manželství LGBT uznávána. Kdyby to věděla, určitě by se obrátila na pana Borrella, a ten by jistě zjednal nápravu. „Veřejnou frustraci“ jsem v Rusku nepozoroval. Naprostá většina lidí se tam totiž dovede se svými problémy vyrovnat bez pocitů frustrace, ačkoli jejich potřeby nejsou zcela naplněny.

I v Rusku osoby LGBT manželství uzavřít mohou, avšak nikoli s osobami stejného pohlaví. Paní Ing. Maxová asi neví, že rodičovská práva mají i osoby nesezdané, a to i v Rusku.

Porodníci určit pohlaví novorozence dovedou a novorozenci nemohou určovat své pohlaví podle aktuálních pocitů, tak daleko jsme ještě nedošli. Nelze to tedy označit jako diskriminaci. Transexuální osoby také při narození nevědí, že jsou transsexuální, uvědomí si to zpravidla nejasně v dětství, jasně během dospívání. Určení pohlaví při narození tomu nezabrání. Ale to jsou detaily.

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHampl usvědčil ČT z rozporu v článcích o volbách v Bělorusku: Staré zprávy jsou někdy zajímavější než nové   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 04:48:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sociolog Petr Hampl porovnal dva články o prezidentských volbách v Bělorusku zveřejněných na webových stránkách ČT. První z nich byl napsán pár týdnů před volbami, druhý až po volbách. A podle Hampla si tyto texty vzájemně odporují a záměrně vytvářejí opačný dojem. V čem spatřil rozpor?

Články se týkají přítomnosti pozorovatelů OBSE u prezidentských voleb Bělorusku.

„Dva týdny před běloruskými volba prošla zpravodajstvím informace o tom, že Lukašenko žádá o mezinárodní pozorovatele k běloruským volbám a že OBSE ty pozorovatele odmítá poslat. O dva týdny později se ze stejných novin dozvíme, že volby neplatí, protože tam nebyli mezinárodní pozorovatelé,“ napsal Hampl a sdílel červencový článek ČT, ve kterém je napsáno, že Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) poprvé nevyšle na běloruské volby pozorovatele, protože nedostala včas pozvání.

O tom psal i Sputnik Bělorusko.

„Ředitel Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE informoval běloruské ministerstvo zahraničních věcí, že absence pozvání k pozorování nadcházejících prezidentských voleb neumožňuje UDILP sledovat aktuální volby,“ cituje Sputnik prohlášení úřadu.

Na začátku července parlamentní shromáždění OBSE prohlásilo, že nebude vysílat své pozorovatele k volbám do Běloruska.

„Samozřejmě máme zájem pozvat naše kolegy. PA OBSE však již uvedla, že k nám nebudou moci vyslat své pozorovatele. Důvodem je epidemiologická situace,“ uvedl předseda běloruské parlamentní komise pro mezinárodní záležitosti Andrej Savinych.

O neplatnosti výsledků prezidentských voleb kvůli nepřítomnosti mezinárodních pozorovatelů promluvil český ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT.

„Pro nás bylo jasným signálem, že ty volby nejsou demokratické, když se jich nemohli zúčastnit pozorovatelé OBSE,“ řekl Petříček.

Podle Hampla „je vytvářen dojem, že Lukašenko nepustil pozorovatelé do země.“ A uživatelé v komentářích s ním souhlasili.

„Představte si, že počítáte s nějakou cestou a jediné, co vám chybí, je pozvání. Dostanete ho 14 dní před akcí. Takže stačí jediné: účastníkům potvrdit termín. Ve skutečnosti tam ty pozorovatele poslat nechtěli, aby mohli volby zpochybnit!“ napsal jeden z komentujících.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DGyu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko se pevně postavilo za Minsk: Západ porušuje zásady OSN   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 04:43:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel oddělení mezinárodních organizací Ministerstva zahraničních věcí Ruska Petr Iljičov označil eventuální sankce vůči Minsku za nezákonné.

Západ v situaci s Běloruskem porušuje základní zásady Charty Organizace spojených národů (OSN) a k prosazování vlastních zájmů užívá mimo jiné nezákonné sankce. V rozhovoru pro Sputnik to uvedl ředitel Oddělení mezinárodních organizací MZV RF Petr Iljičov.

„V kontextu Běloruska vidíme bohužel již známý obraz: západní země pošlapávají základní zásady Charty OSN a pokoušejí se využít situaci, která vznikla po volbách, k prosazování vlastních zištných zájmů,“ prohlásil Iljičov.

Podle jeho slov „jsou využívány již tradiční nástroje, včetně nezákonných jednostranných sankcí“.

„Co se týče nás, důsledně zdůrazňujeme nepřijatelnost zasahování do vnitřních záležitostí Běloruska, mimo jiné za účasti OSN,“ zdůraznil Iljičov.

Podle jeho slov by tak jakákoli mezinárodní pomoc měla být Bělorusku poskytována výhradně na jeho žádost.

„Je zásadně důležité, aby běloruský lid samostatně, bez tlaku zvenčí, řešil své vnitropolitické otázky. Jakákoli mezinárodní pomoc se má Minsku poskytovat výhradně na jeho žádost,“ řekl Iljičov.
Mluvčí daného oddělení MZV RF podotkl, že Moskva „pravidelně sděluje patřičné teze svým partnerům“.

Již dříve, v průběhu všeobecné diskuse na 75. zasedání Valného shromáždění OSN, ministr zahraničí Běloruska Vladimir Makej prohlásil, že jeho země může EU odpovědět sankcemi a nastolit otázku vystoupení z mezinárodních organizací.

EU v současné době schvaluje seznamy individuálních sankcí, na nichž budou osoby, které se podle jejího názoru podílely na padělání prezidentských voleb v Bělorusku a násilí vůči demonstrantům.

Rada OSN pro lidská práva již přijala rezoluci ohledně situace s protesty v Bělorusku, která vyzývá Lukašenka, aby zahájil dialog s opozicí. Pro rezoluci předloženou Německem jménem zemí EU hlasovalo 23 zemí HRC OSN, proti byly 2 a 22 zemí se zdrželo hlasování. Sedmnáct pozměňovacích návrhů k usnesení, které předložilo Rusko a podpořila je řada států, nebylo přijato.

Běloruské ministerstvo zahraničních věcí republiky označilo rezoluci za smyšlenou a prohlásilo, že vytváří „nebezpečný precedens“.

Politická krize v Bělorusku vypukla po prezidentských volbách 9. srpna, na kterých zvítězila současná hlava státu Alexandr Lukašenko. Opozice však tvrdí, že výsledky byly zfalšované a vítězem je ve skutečnosti Světlana Tichanovská. V zemi již druhý měsíc probíhají protesty.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DGyt

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMohou Rusko a Bělorusko společně čelit vnějším hrozbám?   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 04:39:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Armády Ruska a Běloruska často pořádají společná cvičení. Z objektivních příčin nejsou vojenské možnosti obou zemí srovnatelné, to jim ale nebrání v tom, aby spolupracovaly v režimu naprosté slučitelnosti.

Po schůzce s běloruským lídrem Alexandrem Lukašenkem, k níž došlo 14. září, prezident RF Vladimir Putin potvrdil, že se různé vojenské akce obou spojeneckých zemí budou provádět skoro měsíčně. Není na tom nic mimořádného, protože cvičení byla naplánována ještě loni. Avšak na pozadí reakcí některých evropských států na výsledky voleb v Bělorusku a protestních akcí v zemi zaznělo toto prohlášení samozřejmě dost hlasitě. Navíc Lukašenko prohlásil, že Moskva a Minsk musí držet své armády v dobré kondici, aby mohly „nedej Bože“ čelit možné agresi zvenčí.

Ubránit se „před Polskem“

Připomeňme, že ve dnech 14. až 25. září 2020 probíhají v Bělorusku taktická cvičení Slovanské bratrství.

Účastní se jich pouze jednotky sil pro speciální operace Běloruské republiky a Vzdušných výsadkových vojsk Ruské federace: 76. gardové výsadkové útočné divize a 38. samostatné gardové výsadkové útočné brigády. Celkem asi 1500 vojáků a přes 150 jednotek letecké, bojové a speciální techniky. Je důležité poznamenat, že ministerstva obrany obou zemí označují toto opatření za „protiteroristické“, nacvičují se totiž scénáře čelení hybridním akcím na chráněném území. Při cvičení se ale nepředpokládá, že výsadkáři budou odrážet útoky amerických Abramsů a německých Leopardů. Nejsou k tomu, řekněme, moc přizpůsobeni, a takový scénář se zdá být tak trochu fantazií. Zprávy jako „Polský prezident informoval o možném vstupu vojsk do Běloruska“ se objevují výhradně na satirických portálech, které si záměrně vymýšlejí absurdní fejky, jako třeba informační agentura Panorama.

Nicméně bude zajímavé probrat reálné mechanismy vojenské součinnosti obou zemí, které si, nehledě na stále vznikající těžkosti ve spolupráci, zachovávají spojenecké vztahy mj. i v obranné sféře. Je třeba připomenout, že podle smlouvy z roku 1995 mezi Moskvou a Minskem střeží hranici Běloruské republiky běloruští pohraničníci za spolupráce ruských kolegů. O tom, že si Rusko a Bělorusko mají v rámci platných smluv navzájem pomáhat v ochraně svrchovanosti a stability, nedávno promluvil také Vladimir Putin.
Otázka je, jak rovnoprávná může tato spolupráce být s ohledem třeba na to, že obranný rozpočet RF na rok 2019 činil 46 miliard dolarů a v sousedním Bělorusku bylo na obranu vyčleněno jen něco přes 600 milionů dolarů.

Stanice pro spojení s ponorkami místo jaderných bojových hlavic

Jestliže Ukrajina byla v sovětské době jedním z důležitých středisek vojensko-průmyslového komplexu, úloha sousedního Běloruska byla mnohem skromnější. Nicméně jeho „pohraniční“ zeměpisná poloha – mezi SSSR a Západem – se projevila i na jeho strategickém významu. Za dob studené války byly na území Běloruské sovětské sociální republiky rozmístěny hlavní rezervy předsunutých jednotek Sovětské armády umístěných v zemích socialistického společenství – v NDR, Polsku a Československu. Západní směr byl pochopitelně pro Sovětskou armádu nejdůležitějším a na území Běloruska byly soustředěny vševojskové a tankové armády, které se staly po rozpadu SSSR v roce 1991 základem Ozbrojených sil Běloruské republiky. V době konfrontace SSSR a NATO se předpokládalo, že v případě zahájení „velké války“ mají sovětské tankové armády stojící na východních hranicích NATO odrazit první útok a vrhnout se pak do průlomů v obraně NATO udělaných taktickými jadernými raketovými údery. Předsunuté tankové a vševojskové armády jdou na Západ, a jejich místo by ve východní Evropě měly zaujmout právě vojenské útvary rozmístěné v Bělorusku. A v případě nepříznivého vývoje událostí by měly běloruské armády zastavit vojska NATO v pohraničním pásmu.

Až do roku 1987 byl ve složení sovětských jaderných sil takový významný segment, jako jsou mobilní rakety středního doletu RSD-10 Pioněr několika modifikací. Ve složení raketových vojsk strategického určení bylo přes 200 odpalovacích zařízení pro tyto rakety, z nichž každá nesla tři jaderné bojové hlavice. Na území Běloruské sovětské sociální republiky bylo rozmístěno několik raketových útvarů s podobnými mobilními raketami – ty mohly z běloruského území zničit libovolný cíl na evropském kontinentu.
Po likvidaci raket středního a krátkého doletu, podle smlouvy mezi SSSR a USA koncem 80. let, proběhlo přezbrojení části raketových svazků na mezikontinentální mobilní raketové komplexy Topol. Ovšem, že po rozpadu SSSR byly všechny strategické jaderné síly staženy na území Ruska.

V současné době jsou na území Běloruska dva ruské vojenské objekty: radar včasného varování o raketovém útoku Volga a 43. uzel dálkového spojení s atomovými ponorkami. Plnohodnotné ruské vojenské základny na území Běloruska nejsou a o jejich založení nebyla řeč ani v posledních jednáních lídrů obou zemí.

S-500 nepojede bez běloruského podvozku?

Vojensko-průmyslový komplex Běloruska má dávné a hluboké styky s ruským VPK. Názorným příkladem je Minský závod na výrobu kolových tahačů známý jako MAZ (Minský automobilový závod). Skoro všechny typy mobilních raketových zařízení ruské armády jsou vybaveny automobilovými podvozky tohoto závodu. Minská automobilka je klíčovým partnerem podniků, které vyrábějí ruské mobilní strategické raketové komplexy Jars, raketové komplexy Iskander-M, část protiletadlových raketových komplexů S-400 a velké množství jiných systémů. Je tak zcela pravděpodobné, že právě minské podvozky se budou užívat v perspektivních protiletadlových a protiraketových komplexech S-500 a A-235 Nudol. Pokusy nahradit podvozky minského závodu výrobky ruských závodů KAMAZ a BAZ (Brjanský automobilový závod) zatím nebyly v případě těžké strategické techniky úspěšné. S minskými výrobci automobilů spolupracují samozřejmě i četní zahraniční zákazníci – obrysy běloruských podvozků jsou vidět u mobilních raketových komplexů Číny, KLDR a Pákistánu.

Kolem roku 2010 byl v Minsku pro vlastní potřeby a pro dodávky do zahraničí vyvinut vlastní analog raketometu Smerč pod názvem Polonez. Tyto systémy jsou ve výzbroji běloruské armády a byly dodány také do Ázerbájdžánu. Běloruský vojensko-průmyslový komplex nabízí zahraničním partnerům také radiotechnické systémy, služby pro modernizaci protiletadlových raketových komplexů a opravy letecké a tankové techniky. Země zabezpečuje úplný cyklus servisní obsluhy svých ozbrojených sil a částečně i samostatně vyrábí systémy zbraní. Samozřejmě, ty nejpevnější styky má běloruská armáda s ruským vojensko-průmyslovým komplexem, a drtivá většina vojenské techniky v zemi je ruské výroby. I když v posledních letech se střídají ruské vojenské dodávky s dodávkami techniky z Číny. Například do výzbroje pozemních vojsk byla zařazena čínská terénní a obrněná vozidla.

Minsk chce Iskandery

Na rozdíl od těch ruských jsou běloruská tanková vojska vybavena pouze jedním modelem tanku – jde o tanky T-72. Ty země dostala ještě za sovětských dob, a poté se opravovaly, obsluhovaly a slouží v tankových jednotkách dodnes. Část z těchto tanků byla modernizována na úroveň T-72B3 – nejmodernější modifikace, která se nyní dodává i do ruské armády. Z raketových systémů operativně taktického určení jsou v Bělorusku raketové komplexy 9K79 Točka s dostřelem až 120 km, které mají být v budoucnu nahrazeny dokonalejšími ruskými komplexy Iskander-M s dostřelem 300 km – Bělorusko jako jedna z prvních zemí projevila zájem o jejich nákup. Základ vojensko-leteckých sil Běloruska tvoří letadla sovětské výroby – MiG-29, Su-27, bitevní letouny Su-25 a vrtulníky Mi-24. V postsovětské době bylo z Ruska dodáno dvanáct poměrně moderních víceúčelových stíhacích letounů Su-30SM, které jsou nyní pro běloruské letectvo nejaktuálnější.

Ozbrojené síly obou zemí jsou maximálně slučitelné, čemuž napomáhají jak zkušenosti z mnohaleté kooperace obou vojensko-průmyslových komplexů, tak i pravidelná společná cvičení v různých formátech. Na jedné straně se tím kompenzuje podstatný rozdíl vojenských potenciálů, a na straně druhé to umožňuje mluvit o tom, že jsou Moskva a Minsk připraveny čelit vnějším hrozbám společně. A jestli tyto hrozby existují, to už je předmětem zcela jiné diskuze.

Dmitrij Korněv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské velvyslanectví naléhá na Mike Pompea, aby přestal očerňovat Čínu   
Pridal tk Neděle 20 září 2020 - 04:34:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo by měl přestat očerňovat Čínu a šířit o ní zvěsti, uvedlo v pátečním prohlášení čínské velvyslanectví v Surinamu.

Pompeo během své pracovní návštěvy v Surinamu učinil provokativní poznámky k otázkám souvisejícím s Čínou a zpochybnil investiční záměr čínských společností v této zemi.

Pod záminkou „demokracie“, „svobody“ a „lidských práv“ vedl Pompeo neopodstatněná obvinění a útoky proti Číně, čímž zlomyslně rozeštvával vztahy Číny s ostatními zeměmi, uvádí se v prohlášení.

Čínská ambasáda v Surinamu vyjádřila silný odpor proti Pompeovým poznámkám a dodala, že čínská vláda vždy vyžadovala od zámořských čínských společností, aby dodržovaly místní zákony a předpisy a aby podnikaly otevřeně, čistě a transparentně.

Podle prohlášení úzká spolupráce Číny a Surinamu v různých oblastech přinesla plodné výsledky, což je dobrým příkladem spolupráce mezi zeměmi s různými politickými systémy, odlišnou kulturou a geografickou velikostí.

„Čína pevně dodržuje zásady vzájemného respektu, vzájemného prospěchu a vzájemně prospěšné spolupráce při rozvíjení vztahů se zeměmi Latinské Ameriky, včetně Surinamu,“ uvádí se v prohlášení.

Čínské velvyslanectví v Surinamu také věří, že surinamští lidé ze všech oblastí společnosti učiní svůj vlastní správný úsudek.

Prohlášení zdůraznilo, že jakýkoli pokus o zasévání rozporů mezi Čínu a Surinam je odsouzeno k selhání.

Čínská ambasáda v Surinamu vyzvala amerického ministra zahraničních věcí, aby respektoval fakta a pravdu a upustil od arogance a předsudků.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2891 sec,0.0977 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,666kB