Neděle 27 září 2020
Turecko oznámilo podporu Ázerbájdžánu v konfliktu o Náhorní Karabach   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 11:51:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Ankara silně a plně podporuje pozici Baku." Turecko poskytne Ázerbájdžánu pomoc v podobě, kterou ázerbájdžánská strana potřebuje, “ cituje Anadolu zástupce tureckého ministerstva zahraničí.

27. září došlo k obnovení nepřátelských akcí mezi Arménií a Ázerbájdžánem v souvislosti se zhoršením situace kolem Náhorního Karabachu. Ázerbájdžánské ministerstvo obrany oznámilo, že proti opatřením arménských ozbrojených sil přijímá „odvetná opatření“. Arménský premiér Nikol Pashinyan uvedl, že Ázerbajdžán „zahájil ofenzívu“ ve směru Karabachu.

Orgány neuznaného Náhorního Karabachu vyhlásily stanné právo . Totéž udělali v Arménii.

Rusko vyzývá strany konfliktu v Náhorním Karabachu, aby zastavily palbu

„Vyzýváme strany, aby okamžitě zastavily palbu a zahájily jednání za účelem stabilizace situace,“ uvedlo ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení pro RT.

Ministerstvo konstatuje, že situace v zóně konfliktu v Náhorním Karabachu se prudce zhoršila.

"Po kontaktní linii z obou stran dochází k intenzivnímu ostřelování." Informace o ztrátách přicházejí, “dodalo oddělení.

Dříve se uvádělo, že mezi Arménií a Ázerbájdžánem došlo k obnovení nepřátelských akcí .

Ázerbájdžánské ministerstvo obrany oznámilo, že přijímá „odvetná opatření“ proti akcím arménských ozbrojených sil na kontaktní linii v Karabachu. Arménský premiér Nikol Pashinyan zároveň uvedl, že Ázerbajdžán „zahájil ofenzívu“ ve směru Karabachu. Orgány neuznané republiky Náhorní Karabach vyhlásily stanné právo.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponArménie vyhlásila válečný stav a všeobecnou mobilizaci   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 11:36:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Toto rozhodnutí oznámil arménský premiér Nikol Pašinjan.

Premiér vyzval zaregistrované vojáky v záloze, aby se dostavili na místní vojenské správy.

Arménská vláda vyhlásila v zemi válečný stav a všeobecnou mobilizaci. Oznámil to na svém účtu na Facebooku premiér republiky Nikol Pašiňjan.

„Z vládního rozhodnutí se v Republice Arménie vyhlašuje válečný stav a všeobecná mobilizace. Rozhodnutí nabývá platnosti od okamžiku uveřejnění. Vyzývám záložníky, aby se dostavili na vojenské správy. Ve jménu vlasti, ve jménu vítězství,“ napsal Pašiňjan.

Předseda arménské vlády Nikol Pašiňjan přímo obvinil ázerbájdžánskou vládu z provokace.

Velká provokace Ázerbájdžánu byla naplánována předem, prohlásil arménský premiér.

„Nedávná agresivní prohlášení ázerbájdžánského vedení, velká společná vojenská cvičení s Tureckem a také odmítnutí návrhů OBSE ohledně monitoringu jasně svědčí o tom, že tato agrese byla předem naplánována a že jde o velkou provokaci proti míru a bezpečnosti v regionu,“ napsal Pašiňjan na svém blogu na Twitteru.

Připomínáme, že 27. září ráno zahájil Ázerbájdžán intenzivní ostřelování z děl obcí v Karabachu, včetně hlavního města Stěpanakertu, a přešel do útoku podél celé styčné linie. Momentálně je známo, že nepřítel přišel o dva vrtulníky, tři tanky a tři bezpilotní letouny. Má rovněž ztráty na živé síle.

Prezident Náhorního Karabachu Araik Aruťuňan již promluvil k lidu. Ujistil, že ozbrojené síly pevně stojí na svých pozicích, a že reakce na agresi bude přiměřená. Neuznaná republika válečný stav již vyhlásila.

Za prolitou krev Ázerbájdžánců se pomstíme, prohlásil prezident Alijev. OSKB volá po mírovém urovnání konfliktu

Ázerbájdžánská armáda útočí na vojenské objekty Arménie. Prohlásil to v neděli ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev v televizním projevu v souvislosti s vyhrocením situace na styčné linii v Náhorním Karabachu. OSKB (Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti) je pro mírové urovnání v Náhorním Karabachu, prohlásila organizace.

„Ozbrojené síly Arménie ostřelovaly dnes ráno s nasazením různých druhů zbraní včetně těžkého dělostřelectva naše obce a pozice ázerbájdžánské armády na různých směrech. V důsledku ostřelování jsou ztráty mezi civilisty a vojáky. Ázerbájdžánská armáda zasazuje momentálně údery vojenským objektům (Arménie),“ řekl Alijev.

Ázerbájdžánské ministerstvo obrany informovalo v neděli ráno, že Arménie zahájila intenzivní ostřelování pozic ázerbájdžánské armády. Podle údajů ministerstva obrany jsou mrtví a ranění mezi civilisty.

Arménský premiér Nikol Pašiňjan sdělil, že ázerbájdžánské ozbrojené síly zahájily ofenzívu směrem k Náhornímu Karabachu. Podle zprávy arménského ministerstva zahraničních věcí bombarduje ázerbájdžánská armáda obce a města, včetně Stěpanakertu, hlavního města neuznané republiky. Arménie i Karabach vyhlásily válečný stav.

OSKB se zasazuje o mírové urovnání konfliktu v Náhorním Karabachu

OSKB (Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti) je pro mírové urovnání v Náhorním Karabachu, prohlásila organizace. Poznamenala, že Arménie se na ni kvůli vyhrocení situace neobrátila.

Konflikt v Náhorním Karabachu musí být vyřešen pouze mírovou cestou, za tímto účelem má být svolána Minská skupina OBSE, řekl mluvčí Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB) Vladimir Zajnětdinov.

„Domníváme se, že tento konflikt musí být vyřešen pouze mírovou cestou. Za tímto účelem existuje mezinárodně uznaný nástroj, Minská skupina OBSE, která se věnuje urovnání konfliktu,“ řekl Zajnětdinov.

Zdůraznil, že v republice musí být obnoveno příměří.

Rusko vyslovilo znepokojení ohledně eskalace konfliktu na styčné linii s neuznaným Náhorním Karabachem a vyzvalo strany k okamžitému zastavení střelby, prohlásilo v neděli Ministerstvo zahraničních věcí RF.


Zdroj: https://sptnkne.ws/DMBN
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuským vědcům se podařilo objevit revoluční lék, který dokáže vyléčit obrovské množství nemocí   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 06:13:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruští vědci pokračují v práci na nových lécích, které mohou zachránit lidstvo. Po průlomu s vakcínou proti koronaviru se specialistům z Ťumeňské státní univerzity podařilo najít látku, která může léčit lidi i zvířata proti infekcím způsobeným houbami a bakteriemi.

Jedná se o peptid emericilipsinu A, který je vylučován z alkalofilní micelární houby. Vědci zjistili, že může inhibovat schopnost bakterií tvořit biofilmy. A tím se zničí antibiotická rezistence patogenů.

Podle Jevgenije Rogozhina, hlavního výzkumného pracovníka na Ťumeňské státní univerzitě, látka působí prostřednictvím různých molekulárních mechanismů.

Peptid lze považovat za jedinečný svého druhu a léky na něm založené budou schopné léčit nejen bakteriální a plísňové choroby, ale také bojovat proti nádorům. Je možné, že to bude průlom v léčbě rakoviny.

Látku lze injikovat nebo přímo ošetřit do postižených oblastí. Toto antibiotikum je přirozené a lze ho používat samostatně i jako součást jiných léků.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Tajemný ruský objekt“ ve vesmíru: Rusko je připraveno na vesmírnou válku   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 05:56:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na stránkách polského vydání Interie byl publikován materiál o „tajemném ruském objektu“ ve vesmíru. Západní experti mu říkají skutečný „satelitní zabiják“ a hovoří o vesmírné válce.

Před několika lety, v roce 2017, byl na oběžnou dráhu vypuštěn ruský satelit. Po chvíli však na něj speciální složky NATO upozornili kvůli „podezřelým“ a „atypickým“ manévrům, které západní armádu docela znervózňovaly.

Polský novinář uvedl, že se zdá, že Ruská federace se připravuje na vesmírnou válku. Přitom odkázal na účastníky konference OSN v roce 2018.

Autor materiálu věnuje zvláštní pozornost slovům Ilima Pobleta, který zastává funkci náměstka státního tajemníka pro kontrolu zbraní.

Na konferenci řekl, že o ruském vesmírném objektu nevěděl absolutně nic a neměl způsob, jak to ověřit. Poblet zároveň poznamenal, že záměry Ruské federace způsobují mezi státy vážné obavy.

Novinář zdůraznil, že po startu ruský satelit nepřitahoval jakoukoliv pozornost a jeho „chování“ na oběžné dráze bylo zcela typické.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jde o inspekční satelit. Američtí odborníci však o těchto slovech velmi brzy začali pochybovat. Důvodem byly akce objektu, které nezapadaly do rámce chování satelita-inspektora.

Tehdy si Západ připomněl příběh komunikačního satelitu, který se srazil s neznámým objektem a poté se rozpadl na malé části. Poté byl ruský vesmírný objekt pojmenován „satelitní zabiják“.

Podle autora článku „satelitní zabiják“ stále krouží nad našimi hlavami i dnes. Došel k závěru, že pokud se další válka odehraje ve vesmíru, pak je Rusko již dnes na ni připraveno.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoradci pro diverzitu na dlažbě. Prezident Trump zakázal “rasová školení” pro federální zaměstnance a armádu   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 05:36:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Různí konzultanti pro diverzitu zažívali za prezidenta Obamy tučná léta. Peníze na zavádění a školení diverzity a boj proti rasismu jim Obama sypal plnými hrstmi. Nyní tomu učinil přítrž prezident Trump. Vydal prezidentské nařízení (executive order), který podobná školení a indoktrinaci zakazuje ve všech federálních úřadech, v armádě a u federálních dodavatelů s okamžitou platností. Trump přímo napsal, “Američané by měli být vedeni k hrdosti na naší skvělou zemi, pokud hrdi nejste, tak v těchto strukturách nemáte co dělat”! Firmy, které pracují pro vládu a podobná školení vnucují svým zaměstnancům, tedy mohou přijít o velké zakázky. Trump jejich činnost přímo nazval jako nepřátelskou vůči státu.

Nejvíc zasaženi budou právě tihle konsultanti pro diverzitu, proto hned začali na sociálních sítích bědovat nad návratem rasismu, xenofobie a nenávisti. Jenže to jim kýžené dolary nepřinese a oni nic užitečného neumí. Půjdou tedy snažit hranolky do KFC? Nikomu totiž chybět nebudou.

Zkuste to porovnat s “českou” vládou premiéra Babiše, ta sype neziskovkám do žlabu bez omezení, podporuje kdejakou pochybnou genderovou, či LGBT zvrácenost. Takže se Š. Pánek a jemu věrní v neziskovkách a na úřadech zatím o tučná sousta obávat nemusí.

Česká věc

Zdroj: https://www.rt.com/usa/501438-race-sex-stereotyping-order-trump/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCovid-Gate(s) je čistě politická záležitost   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 05:29:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prestižní Universita Californie spolu se Stanford Universitou tamtéž zjistili, že pro člověka mezi 50-64 lety je možnost dostat COVID chřipku a muset do nemocnice jedna ku 852,000. A vůbec nemusí nosit masku, ani dodržovat společenský odstup. Prý zemřít na tuto chřipku je skoro nemožné, to se může stát jednomu člověkovi z 19 milionů. V porovnání s tím, možnost zemřít v autonehodě v Americe, kde je nejvyšší dovolená rychlost na některých vybraných dálnicích 105 km/hod a na všech ostatních dálnicích je to 88 km/hod, je jedna ze 114. Podrobnější popis studie je ZDE. I samo CDC (Centrum pro kontrolu nemocí) přiznává, že skutečná úmrtnost na korona virus je pouhých 6% veškerých původně hlášených úmrtí. Všichni ostatní zemřelí, těch zbývajících 94% měli další, vážné choroby.

Takže – když je Covid celkem přátelský virus a všechna hlášená úmrtí na něj jsou mnohokrát zveličena a když máme prakticky nulovou možnost mu podlehnout, proč pak ta celosvětová panika? Proč ty hrozné zákazy a příkazy, tresty a nařízení?

Profesor Michel Chossudovsky říká, že když 11. března 2020 vyhlásilo WHO pandemii a OSN nařídilo karantény a všecky ostatní nesmysly, že ten rozkaz přišel ve skutečnosti z Wall Street, ze Světového ekonomického fora a z nadací různých miliardářů. A korupční politikové na své národy poslušně nanutili všecky ty zbytečné zákazy a příkazy.

Miliony lidí ztratily kvůli karanténě zaměstnání, ztratili své úspory a ve vývojových zemích převládla chudoba a zoufalství. Dnes nám namlouvají, že tomu je vinen nějaký virus, ale je jisté, že to byla pouhá výmluva, jakési pochybné opodstatnění pro finanční magnáty, spolu s korupčními politiky, kteří ze všech sil zkoušeli nahnat svět do hromadné nezaměstnanosti, bankrotu a nejhoršího druhu chudoby a hladu.

COVID-19 je čistě politický virus, je to Covid-Gate(s).

Tisková agentura TASS hlásí, že WHO neví, kdy Covid pandemie skončí, ale očekávají, že během dvou let se jim podaří tuto nemoc zneškodnit. Jejich tisková kancelář dále prohlásila:

„Věříme, že s pomocí celosvětové podpory (tím myslí finanční podporu, pozn. autora) a s použitím moderní technologie budeme schopni koronavirus zneškodnit během dalších pár let. Je nutno se zaměřit na čtyři nejdůležitější body: (1)zabránit zveličování skutečnosti, (2)dát lidem možnost, aby se sami mohli ochránit, (3)zaměřit se na základy veřejného zdraví a (4)ochraňovat ty, kteří jsou nejvíc postižitelní, což jsou starší lidé a ti, s přídavnými zdravotními potížemi.“

To všecko jsou prázdné řeči s dvojitým míněním. Jak říká George Orwell, je to „double-speak,“ neboli dvojsmyslná řeč. Zabránit zveličování skutečnosti – tím myslí zabránit, aby pravda vyšla najevo. Dát lidem možnost ochránit se sami znamená neudělat pro lidi vůbec nic, nechat je na svých. Zaměřit se na základy veřejného zdraví – zaměří se na základy a na skutečné nemoci nikdy nedojde. Ochraňovat ty, kteří jsou nejvíc postižitelní – pravý opak je pravda, žádný stát nechce platit zbytečné penzisty a čím většího množství z nich se zbaví, tím víc peněz zůstane ostatním politikům.

President Trump dobře věděl co mluví, když o nich řekl, že jsou nespolehlivá organizace a odřízl jim finanční podporu. Jsou to profesionální lháři.

Profesor Chossudovsky má pravdu, když říká, že za celou pandemií jsou finanční zájmy. Právě objevený dokument Světové banky (World Bank) toto ještě více upřesňuje. Tento 61-stránkový dokument, označený jen pro jejich použití (ne pro veřejnost) označuje COVID-19 jako jejich program, který začal v dubnu 2020 a jeho konec je naplánován na duben 2025, což je za 4 roky! Mají na něho určeny finanční prostředky a je popsán celý postup, jak bude Světová banka pomáhat tuto pandemii zastavit: testování, sledování osobních kontaktů, mytí rukou, společenské distancování, zavírání škol a všecko ostatní, čím jsme právě prošli.

To všecko už věděli do detailu v dubnu 2020.

Na jejich internetové stránce měli záznam o „Instrumentech pro diagnostické testy COVIDu-19,“ které byly vyvezeny do různých zemí světa již v r. 2018. Chápete to? Dva roky před skutečným COVIDem už bylo vyváženo testovací zařízení různým národům světa. A to existuje dokument, který dokazuje, že tyto instrumenty byly vyváženy již v r. 2017. Ten se mi ale nepodařilo najít.

Stránka s dokumentem, který ukazuje kam bylo diagnostické zařízení na koronu vyvezeno v r. 2018, bohužel, nejede. Asi ji stáhli, když zjistili, že jsou tím odhalitelní. Ale jeho kopii můžete shlédnout ZDE. Na stejné místo, namísto původního dokumentu, podstrčila Světová banka vyvážení instrumentů na chemickou analýzu, i když číslo dokumentu (902780) nechali stejné, jako původní číslo pro vyvážení diagnostického zařízení na koronu.

A vůbec, jak mohli používat název COVID-19 už tehdy, když WHO takto pojmenovala koronavirus až v únoru 2020?

Další důkazy pro konspirační základ celé pandemie poskytuje Dr. Fauci sám, když ze své pozice ředitele Národního institutu na alergie platil výzkum koronaviru z netopýrů ve Wuhanu. Dnes to už i hlavní zpravodajské zdroje v Americe ví a veřejně to přiznávají. V dubnu 2018 stránka Národního institutu na alergie dokonce obsahovala zprávu, že „nově objevený koronavirus zabil skoro 25,000 mladých prasátek v letech 2016-17 v Číně. Tento virus byl získán z netopýrů v blízkosti místa, odkud pocházel SARS – SARS byl vyroben v r. 2002 ze stejných netopýrů.“

Dnes už je známo i to, že koronavirus existoval v Americe v prosinci 2019. Přišlo se na to zkoumáním nemocničních záznamů, kdy usuzovali, že choroba, kterou považovali za běžnou chřipku, byla pravděpodobně COVID, protože pacienti měli kašel. Takže jestli pouze kašel odděluje koronu od běžné chřipky, to pak je pěkně ubohý argument. Tím pádem běžná chřipka a Covid chřipka jsou naprosto zaměnitelné.

Někteří by mohli argumentovat, že běžná chřipka nezpůsobuje plicní potíže a někdy i zápal plic. To ale není pravda, běžná chřipka je toho schopna zrovna tak jako Covid. Sama jsem to zažila a 2x po sobě, v r. 2013 a 2015. Byl to Covid? Kdoví.

Autor: Jane K. / NWOO
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponReakce politických stran na velkou petici proti cenzuře: zapamatujte si je před volbama, mnozí nepřekvapí!   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 05:25:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vyhnali jsme bolševickou cenzuru, aby se vrátila bruselská?

Po výzvě 153 intelektuálů z anglicky mluvícího světa v Harper’s se proti politické korektnosti a (auto)cenzuře postavila také skupina intelektuálů z Německa, Švýcarska a Rakouska. Vyzývá ke svobodné diskusi a k odporu proti tomu, aby rostoucí tlak falešné morálky nutil organizátory a vydavatele rušit nebo odsuzovat chystaná představení a publikace.

“Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.”
E. B. Hallová o přístupu Voltaira


Iniciátoři (programátoři a matematici)

Marian Kechlibar, Daniel Vávra, Vlastimil Veselý

A jak reagují ti, kteří bolševickou cenzuru mohou ovlivnit?

Hnutí Trikolóra +

se svobodou slova zabývá dlouhodobě. Předseda Václav Klaus předložil v lednu 2019 ve sněmovně návrh zákona, který by provozovatelům globálních sítí znesnadňoval blokování lidí za jejich názory. Nyní připravujeme další návrhy legislativních změn, které by hájily naše ústavní právo.

Kontaktní osoby: Zuzana Majerová Zahradníková a Natálie Vachatová. Petici podepsala poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková a tajemnice odborných komisí Natálie Vachatová.

Piráti -

Oficiální vyjádření jsme neobdrželi!! Speciálně kontaktováni byli předseda strany Ivan Bartoš, předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek, poslanec Mikuláš Ferjenčík. Bez reakce. (Strana, která ÚDAJNĚ propaguje svobodu a svobodu myšlení či slova!!!)

ODS ?

Napůl svlečení, nepůl oblečení. Ale přímo petici neodmítli. Kontaktní osoby: poslanci Marek Benda (předseda ústavně-právního výboru) a Vojtěch Munzar. Petici podepsal místopředseda strany a europoslanec Alexandr Vondra.

ANO +

Bude iniciovat jednotlivé kroky k porušování svobody slova. Kontaktní osoba: Patrik Nacher. Petici podepsali poslanci Patrik Nacher a Aleš Juchelka.

(Jenom jízlivé doplnění: budou zvát extrémní Jourovou?)

Další nepřekvapí

STAN -

Jsme zcela pro zahájení diskuse, ale páni předsedové nepřipojí své podpisy pod petici.

KDU-ČSL -

Prý mlčeti zlato. Už Lux zvaný Had se tak choval. Nikde se nepošpinit, nikde nic nepodepsat, připojit se k silnějšímu.

ČSSD - !!!

Kontaktováni předseda strany Jan Hamáček, předseda poslaneckého klubu Jan Chvojka, ministr a poslanec Lubomír Zaorálek. Bez reakce. A mají Ministerstvo vnitra a cenzuru v gesci!

KSČM -

Kontaktováni předseda strany Vojtěch Filip, předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanec Stanislav Grospič. Bez reakce.

TOP09 -

Kontaktováni předsedkyně strany Markéta Adamová-Pekarová, předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek a místopředseda strany Tomáš Czernin. Bez reakce.

A překvapení

SPD !

Kontaktováni předseda strany Tomio Okamura, předseda poslaneckého klubu Radim Fiala a poslanec Jiří Kobza. Obdrželi jsme pouze zprávu, že se nám někdo z poslanců ozve, nicméně dosud se tak nestalo. Strana, která se snažila vystupovat v čele změnila názor?

Asi většina zná přísloví: káže vodu a pije víno. Někdo plnými doušky do němoty. Je čas dívat se pravdě do očí!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3521-reakce-politickych-stran-na-velkou-petici-proti-cenzure-zapamatujte-si-je-pred-volbama-mnozi-neprekvapi
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamura burcuje Čechy: Není to Rusko, kdo ohrožuje českou bezpečnost, ale tento plán Babišovy vlády a Bruselu   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 05:14:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf SPD Tomio Okamura promluvil o tom, čím může skončit politika Západu a současné české vlády. Je si jistý, že v nejbližší době bude České republice vnucováno přijetí migrantů, což ыůže následně vyústit v sociální a politickou destabilizaci, kterou nyní můžeme pozorovat v západních státech. Vláda ANO a ČSSD těmto plánům nadržuje, tvrdí Okamura.

Tento týden předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová představila novou strategii Evropské unie v oblasti migrační politiky. Podle řady politiků se jedná o další pokus Bruselu vnutit jednotlivým členským státům závazky týkající se povinného přijetí uprchlíků. Předseda SPD Tomio Okamura nemá sebemenší pochyby o tom, že případné schválení tohoto plánu je dalším krokem na cestě k chaosu v naší zemi. Svědčí o tom příklady států západní Evropy a USA, které se již několik měsíců potýkají s násilím a rabováním. Český politik tvrdí, že tomu přispívají i zastánci rasistické a protidemokratické ideologie, kteří šiří nenávist vůči bělochům. Tato hnutí jsou, podle něj, mimo jiné financována americkou Demokratickou stranou a multimiliardářem Georgem Sorosem.

„Černošské a arabské hnutí v USA a v západní Evropě je zcela otevřeně rasistické, protidemokratické a protievropské. Podpora takové ideologie a hnutí je opravdový zločin,“ prohlásil český poslanec Tomio Okamura.

Dále předseda SPD tvrdí, že nehledě na ujištění ze strany české vlády, ve skutečnosti přijetí migrantů odmítat nehodlá. Jako příklad vládních záměrů Okamura uvádí vyhlášení dotačního programu za 95 milionů korun, určeného k budování a provozu čtyř nových migračních center. „Musíme občany vyburcovat, protože politici hnutí ANO se tváří, jako že migranty nechtějí, ale fakticky jejich přijímání připravují,“ zdůraznil politik.

Okamura svou pozornost zaměřil i na skutečné důvody šíření protiruských a protičínských nálad na Západě. Podle něj se jedná o následek válečné propagandy, jejímž cílem je poškodit prestiž a pozice hlavních ekonomických soupeřů Washingtonu, a sice Pekingu a Moskvy.

„Bezesporu válečná propaganda, která živí nenávist proti hospodářským konkurentům USA – tedy proti Číně a Rusku. Ani jedna z těch zemí naše bezpečí neohrožuje… Bohužel, Američané své ekonomické hendikepy nahrazují politickým a vojenským tlakem… A samozřejmě USA provokují a živí násilí a konflikty po celém světě. To zase přináší migraci lidí,“ sdělil Okamura v rozhovoru s českými médii.

Povinná solidarita

Plán, který byl vytvořen Německem, pojednává o reformě migrace. Jde například o podporu zahraničních států na zastavení migrace dříve, než se lidé dostanou do Evropy.

Rovněž by se právně uložila všem členským státům povinnost, aby výměnou za financování z rozpočtu EU hostily svůj podíl uprchlíků. To ale Polsko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, Česká republika a další odmítly.

Česká vláda dlouhodobě zdůrazňuje, že žádný mechanismus založený na povinných kvótách nepodpoří. Systém dočasných uprchlických kvót skončil podle dohody v roce 2017. Na trvalé reformě azylového systému se unijní státy i přes několik pokusů nikdy nedohodly.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DM5v

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzraelské ministerstvo obrany informovalo o prodeji systémů protivzdušné obrany České republice   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 05:11:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelské ministerstvo obrany informovalo o záměru České republiky vybavit své ozbrojené síly izraelským systémem protivzdušné obrany, jehož výrobu má na starosti společnost Rafael. Jak se k tomu staví? A co všechno prozradilo?

„Děkujeme české vládě za partnerství a za rozhodnutí vybavit své ozbrojené síly izraelskými systémy protivzdušné obrany. Jedná se o další důležitý krok k posílení bezpečnostních vztahů mezi našimi dvěma zeměmi, a také je to skvělá zpráva pro izraelský obranný průmysl v této těžké době,“ citovala tisková služba ministerstva obrany slova ministra obrany Binjamina Gance.

Připomeňme, že hovoříme o nákupu systému Spyder, což je raketový systém země-vzduch určený k boji proti různým leteckým hrozbám, včetně letadel, vrtulníků a bezpilotních letadel. Tento systém poskytuje prvotřídní ochranu manévrujícím silám v bojových zónách. Spyder zahrnuje také radarový systém vyráběný společností Elta, která je dceřinou společností Israel Aerospace Industries. Systém je vyráběn od roku 2005 a kromě Izraele je zaveden v armádách Indie, Gruzie, Peru, Singapuru a Vietnamu.

Zájem Česka o systém PVO potvrdilo i MO

O jednání s Izraelem včera na svém Twitteru informoval také ministr obrany ČR Lubomír Metnar.

„Jedním z klíčových modernizačních projektů naší armády je protiletadlový raketový systém. Je nejvyšší čas nahradit více než 40 let starý sovětský komplet 2K12 KUB. Vládu jsem dnes informoval, že chceme jednat s Izraelem o dodávkách moderního a prověřeného systému Spyder,“ uvedl na sociální síti.

​Metnar k dané zakázce ještě podotkl, že protiletadlové raketové systémy tvoří společně s nadzvukovými letouny základní pilíře protivzdušné obrany. „Proto je pořízení nové generace protiletadlového raketového systému schopného čelit soudobým prostředkům vzdušného napadení klíčovým strategickým projektem obrany státu a jednou z hlavních priorit probíhající modernizace Armády ČR,“ vysvětlil.

Podle informací by český rezort chtěl smlouvu podepsat na začátku příštího roku a předpokládá, že za zakázku zaplatí asi deset miliard korun, včetně DPH. Pokud jde o dodávky, ty by mohly začít od roku 2023.
Mluvčí MO ČR Jan Pejšek poznamenal, že armáda při výběru dodavatele posuzovala celkem devět systémů od sedmi výrobců.

„Na základě průzkumu trhu, konzultací se spojenci, oficiálních informací výrobců, průmyslového dne a studie proveditelnosti armáda jako nejvhodnější systém pro své konkrétní podmínky a potřeby zvolila protiletadlový raketový systém SPYDER z produkce izraelské státní společnosti Rafael,“ řekl mluvčí.

Dodává se také, že další postup bude spočívat v tom, že MO ČR nyní osloví s nabídkou k jednání přímo izraelskou vládu. Učiní tak díky výjimce ze zákona o zadávání veřejných zakázek na nákup vojenského materiálu.

„Tento záměr kolegium ministra obrany jednohlasně potvrdilo 9. července,“ poznamenal mluvčí.

Pejšek v neposlední řadě uvedl, že důležitou součástí vyjednávání bude podíl zapojení českého průmyslu. Cílem resortu obrany totiž je, aby na zakázce měly české firmy podíl nejméně ze 30 %. Stejně tak chce obrana dosáhnout toho, aby logistickou podporu zajišťoval po celou dobu životního cyklu (20 a více let) subjekt sídlící v Česku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DM5t
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMédia informovala o zadržení dalších dvou lidí kvůli útoku v Paříži   
Pridal tk Neděle 27 září 2020 - 05:06:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V rámci vyšetřování útoku poblíž bývalé redakce satirického časopisu Charlie Hebdo v Paříži byly zadrženy další dvě osoby, které mají vazby na hlavního podezřelého. Celkem je tak ve vazbě devět lidí. Informovala o tom zpravodajská agentura Agence France-Presse (AFP) s odvoláním na zdroj v soudní sféře.

Podle zdroje dané agentury byl „mladší bratr hlavního podezřelého“, rodák z Pákistánu, zadržen v departamentu Val-d'Oise v pařížské oblasti. Policisté vzali do vazby také muže, který byl součástí „společenského kruhu“ údajného útočníka.

Celkově je tak nyní ve vazbě devět lidí. Zmiňme, že kromě posledních dvou zadržených a hlavního podezřelého, je mezi zadrženými i pětice mužů, kteří byli v pátek odpoledne v jednom z možných bydlišť útočníka a jeho bývalý soused.

Útok v Paříži

Připomeňme, že včera, v pátek 25. září, neznámí útočníci s bodnou a sečnou zbraní napadli v Paříži lidi u budovy, kde se dříve nacházela redakce satirického časopisu Charlie Hebdo. Oznámila to televizní stanice BFMTV.

K incidentu došlo v 11. městském obvodu a byli při něm zraněni dva lidé. Bezprostředně po činu francouzská média mluvila o dvou pachatelích, kteří z místa činu utekli. Útočit měli sekerami nebo mačetami. Následně prokurátor Paříže potvrdil zatčení dvou mužů: údajného strůjce útoku a osoby, která by s ním mohla být nějak spojována. V pátek večer AFP oznámila, že v rámci vyšetřování došlo k zatčení dalších pěti lidí. V sobotu BFMTV uvedla, že byl jeden podezřelý propuštěn a další byl zadržen.

Policie útok vyšetřuje jako pokus o vraždu a spolčení se s teroristickou organizací, uvedl Le Monde. Případ převzal protiteroristický úřad. Hlavní podezřelý se podle zpráv francouzských médií k činu přiznal a uvedl, že byl naštvaný a že chtěl zaútočit na novináře Charlie Hebdo kvůli zveřejnění karikatur proroka Mohameda.

Média dále připomínají, že v Paříži probíhá soudní proces proti údajným příznivcům teroristického útoku z ledna roku 2015, kdy pachatelé zaútočili na redakci časopisu Charlie Hebdo a na židovský košer obchod.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DM5s
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2030 sec,0.0491 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,624kB