Putin připomněl evropské spolupachatele nacistických zločinů   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 18:51:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin označil nacistické zločiny proti Židům během druhé světové války za jednu z nejčernějších, nejostudnějších stránek světové historie a také uvedl, že němečtí nacisté měli v mnoha evropských zemích přisluhovače.

Během svého vystoupení v Jeruzalémě na Světovém fóru památky obětí holocaustu, bojujeme proti antisemitismu řekl, že 27. ledna si připomínáme 75. výročí osvobození Osvětimi, v níž „zahynuly statisíce lidí různých národností, více než polovina z nich byli Židé“.

„Zločiny spáchané nacisty, jejich promyšlené, plánované, jak říkali, ,definitivní řešení židovské otázky‘, to je, drazí kolegové, jedna z nejtemnějších a nejostudnějších stránek nové světové historie,“ prohlásil Putin.

Připomněl také, že „tento zločin měl i spolupachatele, přisluhovače“.

„V krutosti často překonávali své pány. Továrny na smrt, koncentrační tábory obsluhovali nejen nacisté, ale také jejich přisluhovači v mnoha evropských zemích. Na okupovaných územích Sovětského svazu, kde působili tito bandité, bylo zavražděno největší množství Židů,“ upřesnil prezident.

Vklad sovětské armády do osvobození Evropy

Putin také připomněl cenu, kterou Sovětský svaz zaplatil za osvobození Evropy od nacismu.

Jak prezident ve svém projevu uvedl, účelem holocaustu byla cílevědomá likvidace lidí a kromě Židů byli „za podlidi prohlášeni Rusové, Bělorusové, Ukrajinci, Poláci a zástupci mnoha dalších národností“.

Putin připomněl, že dobytá území se měla stát životním prostorem nacistů a zajistit jim život v blahobytu.

„Slované a další národy byli předurčeni k tomu, aby byli buď zlikvidováni, nebo aby se stali bezmocnými otroky bez vlastní kultury, bez historické paměti, bez jazyka. Sovětský národ ubránil svou vlast a přinesl osvobození od nacismu Evropě. Zaplatili jsme za to cenu, která se dříve nezdála ani v těch nejhorších snech ani jednomu národu - 27 milionů mrtvých. Nikdy na to nezapomeneme.“

Obětí nacismu se stalo šest milionů Židů, z nichž 40 procent tvořili občané bývalého Sovětského svazu, uvedl prezident.

Upozornil na nepřípustnost toho, že se dnes vzpomínka na válku stále více stává předmětem momentální politické konjuktury. Prezident zdůraznil, že historie holocaustu se stane lekcí pro budoucí generace pouze v tom případě, pokud bude úplná, bez vyškrtávání a zamlčování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BeNK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0649 sec,0.0272 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,026kB