Naryškin: Britská a francouzská „pronacistická neutralita“   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 06:29:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin obvinil ve středu Velkou Británii a Francii z „pronacistické neutrality“ a nečinnosti ve chvíli militarizace Německa Hitlerem. Připomenul také předválečné paktování Polska s nacistickým Německem, podle jeho slov „již v roce 1934 se Polsko v zásadě stalo mlčícím spojencem agresora“. Naryškin, bývalý předseda Státní dumy Ruské federace, v současnosti také předseda Ruské historické společnosti, to uvedl v rozhovoru pro televizi Zvezda.

V průběhu rozhovoru se mluvilo mimo jiné o paktu Ribbentrop-Molotov, který byl podle Naryškina „vynucenou dohodou“, mimo jiné z důvodu chování Velké Británie a Francie v předcházejícím období. Podle jeho soudu tyto země Německu dovolily vytvoření silné armády a rozvoj zbrojního průmyslu. Vznesl také obvinění ze zachovávání „pronacistické neutrality“ v souvislosti s válkou ve Španělsku a souhlas s anšlusem Rakouska. V těchto souvislostech připomenul „hanebný a zločinný“ Mnichovský pakt, který vedl k německému obsazení a likvidaci Československa. Z těchto důvodů bylo uzavření paktu Ribbentrop-Molotov vynuceným krokem Sovětského svazu, ale krokem promyšleným, uvedl Naryškin. Připomenul, že Hitler krátce po získání moci v roce 1933 oznámil, že cílem jeho politiky je „získání nového životního prostoru a jeho absolutní germanizace“. Připojil, že od té chvíle se Sovětský svaz usilovně snažil dohodnout s evropskými státy. První rozhovory byly vedeny s Polskem a státy Pobaltí, protože ležely na směru východního tažení německé agrese, ale spolupráce byla kategoricky odmítnuta a Polsko a Pobaltí „preferovaly spojenectví s Německem“. Vrcholné orgány v Moskvě o pozicích západních států byly informovány sovětskou zahraniční rozvědkou. „Viděly celý ten cynismus a podlost“, které hitlerovské Německo tlačily východním směrem. V těchto souvislostech Ruský politik v rozhovoru připomenul pozici Polska, které v roce 1934 jako jeden z prvních států uzavřelo s nacistickým Německem pakt o neútočení. K tomuto paktu existoval tajný dodatek, podle kterého v případě agrese Německa proti jinému státu zůstane Polsko neutrální. „Polsko se tak v zásadě stalo mlčícím spojencem Hitlera, » řekl šéf ruské zahraniční rozvědky Naryškin.

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0776 sec,0.0380 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,028kB