Pátek 25 leden 2019
V porovnání s Microsoftem nebo Googlem musí Huawei vyjít jako hluchoněmý špionážní eunuch   
Pridal tk Pátek 25 leden 2019 - 06:57:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak Huawei prý představuje bezpečnostní hrozbu, ozvalo se z BIS. Pokud zpráva opravdu obsahuje jen upozornění na Huawei, tak ten spolek čučkařů raději rozpusťte.

Jsem z IT a dle mého nejde o nic jiného, než nefér praktikami zabrzdit výkonnější konkurenci. Pro své tvrzení přináším pár postřehů :

Pokud mě paměť neklame, německou kancléřku odposlouchávala americká NSA a nikoliv Huawei. A nedělejte si iluze, že odposlouchávaná byla z čelních představitelů jen ona. Zkrátka a dobře, při špiclování byli přistiženi Američané ... a proto je logicky bezpečnostní hrozbou Huawei. To dá rozum, no ni?

Huawei je především výrobce hardware, tedy neživého „železa“, které oživí až software s pomocí kterého jej ovládáte. A ten software se v případě telefonů nebo tabletů bude nejspíše jmenovat Android, který ovšem vyvíjí ale americká firma Google. A tvrdím, že zařízení s Androidem slouží k masivnímu sběru informací o uživateli – kupodivu informace nesbírá Huawei, ale americká firma Google. Vše se skrývá nejen za nabízenými cloudovými službami, ale i prostým přístupem do obchodu s aplikacemi pro Android. K přístupu do google play totiž musíte mít google účet – samozřejmě na serverech Google.

A tady začíná mazec – se servery Google je totiž synchronizován v podstatě obsah celého zařízení. Přeneseno do reálu – americká firma Google má tak přehled od historie Vaší polohy, přes historii Vašeho brouzdání po netu až po obsah dokumentů, které jste si uložili např. na google drive. A nedělejte si iluze, že tomu můžete zabránit. Omezit ano, zabránit ee. Zkuste nepotvrdit souhlas se zpracování údajů poskytnutých Google ... je to povinná položka, bez které neprojdete dál. Pro šťouraly dávám odkaz na podmínky užívání účtu Google a služby Google Drive. Vysloveně tam dáváte souhlas k následujícímu :

Pokud nahrajete, odešlete, uložíte nebo přijmete obsah do nebo prostřednictvím našich služeb, poskytujete společnosti Google (a subjektům, se kterými společnost Google spolupracuje) celosvětově platnou licenci k užití, hostování, uchovávání, reprodukování, upravení, vytvoření odvozených děl ... atd.

V případě účtu google pak explicitně navíc :
Váš obsah (včetně e-mailů) analyzují naše automatizované systémy …

Samozřejmě se vše děje jen a jen, aby mohli zkvalitnit služby :-) ... tomu snad věří jen ten, co žere oves.

Takže – americká firma Gogle sbírá o uživatelích každé upšouknutí ... ale bezpečnostní hrozbou je Huawei.

Samostatnou kapitolou je americký Microsoft se svými Windows. Pokud v případě zařízení s Androidem začíná sběr až vytvořením nutného účtu google, pak Microsoft dotáhl sběr informací o uživatelích k dokonalosti, protože se Vás ani neptá a jen koná. Zde je malý rozbor odesílaných dat u čerstvě nainstalovaného PC – monitoring trval jen 4 dny a zajímavá je poznámka, že v jednom případě se data odesílala, přestože odesílání nebylo uživatelem povoleno. Na analýzu toho co odesílá Windows server jsem nenarazil, ale iluze si nedělám. V případě MS Windows je situace horší v tom, že naprostá většina má v PC např. certifikáty k internetovému bankovnictví nebo elektronickému podpisu. A dovolím si tvrdit, že pokud přijde např., americká NSA s požadavkem, že v zájmu národní bezpečnosti chce z toho a onoho počítače stáhnout nějaký uložený osobní certifikát, tak Microsoft je schopen ho stáhnout a dodat. V případě e-mailů nebo dokumentů uložených na serverech Microsoftu je situace stejná jako v případě Google. Zkrátka masivní sběr a vyhodnocování všeho možného .... ale bezpečnostní hrozbou je Huawei.

Netvrdím, že Huawei nebude mít snahu něco šmírovat, ale jeho možnosti jsou značně, ale opravdu značně omezenější. Zkrátka označit Huawei za hrozbu a přehlídnout Microsoft nebo Google je na „přes držku.“

Běžte se bodnout ... čučkaři!

Autor: David Dvořák

Zdroj: https://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697911

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1201 sec,0.0446 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,336kB