Čtvrtek 02 květen 2019
Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy!   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 06:05:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy! USA nařídily létat americkým aerolinkám nad Venezuelou ve výšce nad 8,000 metrů, Španělsko přerušilo úplně letecké spojení s Venezuelou! Zakladatel Blackwater Security nabídl americké vládě “privatizaci” vojenských operací ve Venezuele, CIA by mohla zopakovat model z Hondurasu, kde válku vedly americké žoldácké firmy místo americké armády! Bývalý zakladatel Blackwater Security nabízí armádu 5,000 žoldáků do Venezuely!

Americký kongresman Mario Diaz-Balart z Floridy vypustil na Fox News neuvěřitelnou informaci, která je zřejmě hoaxem, ale jak si záhy vysvětlíme, velmi promyšleným. V pořadu Tuckera Carlsona se totiž mluvilo o tom, proč by měl Donald Trump nařídit vojenský zásah ve Venezuele stejně, jako v minulosti americká armáda zasahovala v Panamě, na Haiti, v Grenadě a v dalších latinskoamerických zemích v minulých letech a dekádách.

Balart hovořil o tom, že Madurův režim představuje bezpečnostní hrozbu pro USA, protože jeho vláda hostí na svém území čínské a ruské vojáky, jejich techniku a dokonce i jednotky íránských gard. Tucker Carlson se na to margo Balarta zeptal, jestli hrozí situace, že by třeba Rusové v budoucnu ve Venezuele rozmístili jaderné zbraně. A kongresman na to odpověděl, že se domnívá, že ty jaderné zbraně tam už jsou, Rusové je tam tajně rozmístili, čímž moderátorovi doslova vyrazil dech. Ruská televize RT to označila za další šílený hoax a zoufalost amerických neoconů, kterým se nedaří svrhnout vládu Nicolase Madura ve Venezuele.

Jenže, tak jednoduché to vůbec není. Jistě si vzpomínáte, že koncem minulého roku v prosinci přiletěla do Venezuely skupina ruských strategických bombardérů TU-160 Blackjack. Dne 10. prosince 2018 přistála v Caracasu dvojice těchto ruských strategických bombardérů určených primárně pro nesení raket s plochou dráhou letu a s jadernými hlavicemi.

Pentagon a Washington reagovaly na přítomnost dvojice strojů v Caracasu velmi negativně a obecně médii byla celá akce prezentována jako politická podpora Moskvy Nicolasi Madurovi a nic dalšího. Nicméně, celé to mělo pokračování. Koncem března vyslala Moskva do Caracasu skupiny dopravních letadel s ruskými vojáky na palubě. Do Venezuely jich přiletěla přibližně stovka a americká média to označila za vtip, že s takovým počtem nemůžou Rusové odolávat ani venezuelské ulici, natož americkým ozbrojeným silám. Jenže, poté se něco stalo a začaly se šířit spekulace v tajných službách, a to i v České republice.

Stovka ruských vojáků, která přiletěla do Caracasu v březnu, nepatří k obsluze systému S-300, ale jde o vojáky od raketových mobilních komplexů z Murmansku

Vojáci vystupující z letadel v Caracasu koncem března tohoto roku, tedy ta přibližná stovka ruských vojáků, měla mít na batozích nášivky severního okruhu ruských raketových vojsk v Murmansku, kde je hlavní základna balistických mobilních raketových vojsk v Rusku pro oblast Arktidy a severní hemisféry. Uvádí to tajné informace vojenské rozvědky Šin-Bet, která byla předána k dispozici i velení NATO v Bruselu a dalším partnerům.

Ruští vojáci sice s sebou přivezli protivzdušný komplex S-300, který byl rozmístěn na jihu země na hranicích s Brazílií, ale pro obsluhu tohoto systému je určena dvacítka mužů s výcvikem obsluhy S-300, ale co by pohledávali ve Venezuele vojáci balistických raketových nosičů? Existuje možnost, že Rusko v prosinci minulého roku opravdu dopravilo do Venezuely jaderné zbraně pomocí strategických bombardérů, jen několik málo kusů, a jejich role a úloha v zemi má mít funkci “Dead Hand”, tedy hrozby použití, pokud by se Američané pokusili provést intervenci do Venezuely a získat tak přístup k ropě.

Pokud by došlo k explozi v prostoru ropných nalezišť, ropa by byla zničena a Američané by přišli úplně o všechno, co si plánovali. Co je ovšem důležité z vojenského hlediska zdůraznit, Američané se neodváží bombardovat prezidentský palác v Caracasu, pokud budou mít podezření, že uvnitř nebo v blízkosti jsou umístěny ruské vodíkové hlavice.

Z vojenského hlediska to dává dokonalý taktický smysl, protože americká armáda by neměla problém provést letecký útok na prezidentský palác a pokusit se Nicolase Madura zabít bombami, ať už chytrými, nebo hloupými, to je vlastně jedno. Pokud by ovšem Američané zahájily bombardování a nad Caracasem by se objevila termonukleární exploze, Američané by byli obviněni z použití jaderných zbraní proti Venezuele. To by postavilo USA do role největšího agresora v dějinách a byl by to konec amerického systému Pax Americana. A neoconi to tuší, že by se přesně toto mohlo stát.

Něco se děje: Americká FAA varovala americké aeronlinky, aby od dnešního dne létaly nad Venezuelou ve výšce minimálně 8 kilometrů nad zemí, Španělsko rovnou lety ukončilo

Další indicií plánovaného útoku může být příkaz americké vlády pro americké letecké dopravce, aby nad Venezuelou létaly minimálně ve výšce 8,000 metrů. Španělské aerolinky dokonce přerušily letecká spojení do Venezuely, oficiálně kvůli obavám z eskalace bezpečnostní situace v zemi. Situace eskaluje ovšem už skoro půl roku a dosud nebylo nutné lety rušit, ani při pokusu o předchozí státní puč ve Venezuele v únoru tohoto roku.

Proč by americká dopravní letadla měla létat výše než 8 kilometrů nad zemí? Venezuelská armáda na civilní letadla rozhodně střílet nebude, ne? Ale na co bude střílet? No ano, na americké stíhačky a bombardéry. Chystá se letecký útok raketami Tomahawk s plochou dráhou letu? Ty letí nízko a pokud se je pokusí Venezuelci sestřelit, mohou minout a trefit místo toho civilní letadlo. Nařízení o 8,000 metrech vydal přímo americký úřad pro letectví FAA.

Celé to ale může být dokonalý trik a plán. Ve Venezuele žádné ruské jaderné zbraně být nemusí, ale pokud si Američané a Izrael budou myslet, že ruská dvojice bombardérů přivezla v prosinci minulého roku do Caracasu jaderné zbraně, americká armáda se neodváží provést letecké útoky na Venezuelu. Jediná možnost, která zůstane, bude pozemní operace. A do té se Bílému domu nechce, protože rolí Trumpa je zamezit válce s Ruskem, protože to by ohrozilo Chasidskou Rus v její existenci a ani Pentagon se na to moc netváří.

Mezinárodní podpora Juanu Guaidovi je pryč, dochází nápady i peníze

To by se jednalo, vzhledem k charakteru krajiny a přírody Venezuely, o druhý Vietnam pro americkou armádu. Venezuela je celá pokrytá pralesy, džunglí, roklemi, horami a nezpevněnými silnicemi a bez jasné podpory venezuelské armády by se vojenská operace stala intervencí, jejíž mezinárodní podpora by vyprchala tak rychle, jako podpora Juanu Guaidovi, o kterém se dnes už v Evropě ani nepíše a přišel o veškerou podporu.

Proto se vůbec nedivím, že kongresman Balart vypustil tuto informaci, protože i kdyby to nebyla pravda, americkým jestřábům po neúspěšných pokusech o svržení Nicolase Maduro už nezbývá nic jiného, než se pokusit o dvě možné věci. Tou první je pokus, jak dotlačit Donalda Trumpa, aby dal zelenou otevřené vojenské operaci ve Venezuele s cílem pomoci povstalcům v boji za tzv. svobodu. Nejprve by musel Juan Guaido oficiálně pozvat americkou armádu do země jako samozvaný prezident.

To se zdá jako snadná věc, jenže je to ve skutečnosti nejtěžší překážka. Pozvání amerických vojsk do Venezuely by bylo podle venezuelských zákonů činem velezrady. Juan Guaido by se tedy pokusil pro tento krok získat souhlas parlamentu, který sice ovládá, ale pro americkou intervenci by v parlamentu hledal podporu jen těžko, protože ve Venezuele má největší autoritu venezuelská armáda a na partnery Američanů se i mezi vzdělanější částí Venezuelců pohlíží jako na loutky.

Guaidovi se nepodařilo získat na svoji stranu venezuelskou armádu, a to znamená definitivní konec plánů na snadnou změnu režimu

Z tohoto důvodu ještě americká armáda do Venezuely nevtrhla, protože nechce bojovat proti venezuelské armádě, ale pouze chtějí odstranit Nicolase Madura. Washington očekával, že venezuelská armáda přejde na stranu USA a Juana Guaida, částečně k tomu opravdu došlo, ale ne v potřebné míře, aby to destabilizovalo vojenský mocenský úchop Nicolase Madura. Situace se od konce ledna nikam neposunula a Juan Guaido ztratil mezinárodní podporu a moment síly.

Proto včerejší pokus o státní převrat ve Venezuele opět a znovu nevyšel, protože se Guaidovi nepodařilo na svoji stranu přiklonit generální štáb armády, ani civilní špičky státu, jako je např. Ústavní soud, který stojí za legitimním prezidentem Nicolasem Madurem. Včerejší nepokoje byly poslední zkouškou síly opozice, ale ta zkouška dopadla fiaskem, armáda se na stranu povstalců a Juana Guaida nepostaví.

To však staví americkou administrativu do role, kdy nezbývá už žádná jiná varianta, než z celé akce vycouvat stejně, jako USA vycouvaly ze Sýrie, anebo hrát vabank a riskovat vojenské střetnutí nejen s venezuelskou armádou, ale i s ruskými a čínskými vojáky ve Venezuele. A do toho Pentagon nepůjde, leda že by úplně generálové zešíleli. Existuje však ještě jedna varianta, brutální, špinavá, mezinárodně nelegální, ale v minulosti vyzkoušená. Je to použití tzv. Honduraského modelu. Během 80. let minulého století probíhala v Hondurasu občanská válka. A nejen tam, ale i v sousední Nikaragui.

Na stůl se dostává řeznická varianta CIA vyzkoušená v Hondurasu

Na jedné straně stála socialistická fronta, na straně druhé pro-americké guerilly napojené na americkou CIA. Americký kongres zamítl prezidentu Ronaldu Reaganovi vedení otevřené války v Hondurasu a v Nikaragui, a tak CIA přišla s plánem “privatizace vojenských operací”. Soukromé bezpečnostní agentury s pomocí žoldáků prováděly operace v Hondurasu namísto americké armády. V Hondurasu však americká armáda přesto operovala, a to na základě dekretu prezidenta Reagana, ale pouze v roli výcviku místní armády, ale rovněž žoldáků Contras pro boj v sousední Nikaragui. Honduras se stal modelem pro vedení žoldáckých válek, s vojenským vybavením, vojenským velením, ale bez oficiálního statusu americké armády.

A přesně tento model dnes oprášil Erik Prince, bývalý zakladatel nechvalně proslulé bezpečnostní a žoldácké agentury Blackwater Security, která pod šéfováním Dicka Cheyneyho operovala v Iráku jako elitní křídlo americké armády, i když pod armádu vůbec nespadala. Blackwater měl v Iráku stejný status jako elitní oddíly SS v německé armádě, které nespadaly pod velení Wehrmachtu během vojenských operací, ale bylo to elitní ozbrojené křídlo Hitlerovy strany NSDAP.

Po skandálech v Iráku se Blackwater raději přejmenoval na Academi a původní lidé z firmy odešli. Erik Prince však nedávno založil nový business, novou žoldáckou a bezpečnostní firmu, která se zaměřila zejména na čínský trh a jmenuje se Frontier Services Group (FSG). Firma operuje na východním pobřeží v Číně a nabízí bezpečnostní služby západním společnostem v Číně, které kvůli korupci v Číně a také jazykové bariéře nechtějí najímat čínské bezpečnostní služby.

Zakladatel Blackwater nabízí CIA a Trumpovi armádu žoldáků do Venezuely, aby tam nemuseli posílat americkou armádu

A právě Erik Prince v posledních dnech jedná ve Washingtonu, v Pentagonu a v Langley v CIA a nabízí politikům řešení jejich problému ve Venezuele. Nabízí jim, že jeho bezpečnostní agentura FSG dokáže poskytnout Juanu Guaidovi okolo 5,000 špičkově vycvičených žoldáků, kteří dokáží vést bojové operace ve Venezuele formou black-ops a odstranit Nicolase Madura z prezidentského paláce. Americká administrativa by dala od všeho ruce pryč, byla by to soukromá operace v rukách soukromé americké firmy v cizině a podle amerických zákonů by to bylo v pořádku. Jednalo by se tak o privatizaci vojenských operací americké armády ve Venezuele stejně, jako tomu bylo v Hondurasu v 80. letech.

Je vysoké riziko, že jestli se Donald Trump nechá dotlačit k nějakému kroku, bude to právě tento, posvěcení soukromé operace žoldácké firmy pod dozorem a řízením CIA. Tyto kroky musí očekávat i ruská armáda a Kreml, protože úplně stejně tomu bylo i v Sýrii, kde byli spatřeni žoldáci Princovy FSG v boji na straně povstalců proti Bašáru Assadovi. Pach venezuelské ropy je tak silný, že Washington se plánů na svržení Nicolase Madura jen tak snadno nevzdá. Venezuela i Moskva musí být odteď připravena i na guerillovou válku ve Venezuele.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/rusko-tajne-rozmistilo-ve-venezuele-jaderne-zbrane-tvrdi-republikansky-kongresman-z-floridy-usa-naridily-letat-americkym-aerolinkam-nad-venezuelou-ve-vysce-nad-8000-metru/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1202 sec,0.0392 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,278kB