Středa 15 květen 2019
Írán by možná promptně odstoupil z íránské nukleární dohody   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:16:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdyby íránská nukleární otázka byla znovu podána do Rady bezpečnosti OSN, Írán by možná promptně odstoupil z íránské nukleární dohody. Výše uvedená slova 13. května řekl mluvčí íránské organizace pro atomovou energii Behrouz Kamalvandi.

Kamalvandi řekl, že kdyby příslušné strany íránské nukleární dohody podaly íránskou nukleární otázku do Rady bezpečnosti OSN, to by znamenalo rozbití íránské jaderné dohody. Írán podnikne účinné opatření k ochraně zájmů íránského lidu a státu.

Osmého května u příležitosti 1. výročí amerického jednostranného odstoupení z íránské nukleární dohody íránský prezident Hassan Rouhani prohlásil, že Írán přestane částečně plnit íránskou nukleární dohodu, ale ještě trvá na slibu o omezení rozsahu výroby při obohacování uranu.

Ale Rouhani zdůraznil, že si Írán přeje jednat v období do 60 dnů s dalšími stranami, které podepsaly íránskou nukleární dohodu, o právech a zájmech Íránu v dohodě. Pokud nebude žádost Íránu splněna, Írán přestane omezovat rozsah výroby při obohacování uranu.

V červenci roku 2015 Írán a šest států (Spojené státy americké, Velká Británie, Francie, Rusko, Čína a Německo) podepsaly všestrannou dohodu o íránské nukleární otázce. V květnu roku 2018 Spojené státy odstoupily z íránské nukleární dohody a postupně obnovují sankce vůči Íránu. Letos Spojené státy prohlásily, že upevní omezení íránských nukleárních akcí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0614 sec,0.0230 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,041kB